Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Ce inseamna sa fii credincios?

In jos 
+3
Soimos
buburuzu
Apopii
7 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeVin Mar 26, 2010 5:44 am

.De la inceput, dorim sa separam semantic notiunea de delir - tulburare de constienta cu modificarea starii de luciditate (din latinescul delirium - aiurare) - de cea de idee deliranta (din latinescul de lira - alaturi de brazda), prin care se intelege o tulburare de gandire caracterizata printr-o idee sau un sistem de idei patologice ce au urmatoarele trasaturi:

Un mod eronat de judecata care domina gandirea bolnavului si ii modifica in sens patologic comportamentul;
Impenetrabila la contraargumente logice, imposibil de confruntat in ciuda contradictiilor evidente cu realitatea;

Incompatibila cu o atitudine critica, bolnavul fiind incapabil sa-i recunoasca esenta patologica.
O definitie mai simpla a ideii delirante este aceea a unei idei in dezacord cu realitatea, dar in a carei realitate crede bolnavul, impenetrabila la argumentele logicii formale si care-i modifica conceptia despre lume, comportamentul si trairile.

Ideile delirante au si un aspect afectiv, delirurile fiind sustinute de un suport afectiv si volitiv cu o mare energie care le confera forta, intensitatea si durabilitatea, vorbindu-se despre o grupare ideo-afectiva, ideile fiind insotite de o mare incarcatura emotionala. In functie de continutul lor tematic, ideile delirante pot fi impartite in idei de persecutie, hipocondriace, de gelozie si erotomanice, de filiatie, de grandoare, de relatie, de influenta, metafizice, de inventie, de reforma, mistice etc. Ideile delirante nu apar izolate, ele avand tendinta de a se articula si sistematiza, restructurand gandirea intr-un mod particular, realizand diferite tipuri de deliruri, mai mult sau mai putin sistematizate, mai mult sau mai putin bizare. Delirul modifica afectivitatea si perceptia individului, angajand intregul psihism al acestuia.

In delirul mistic, bolnavul are convingerea ca este purtatorul unei misiuni de ordin moral, religios, spiritual. El este „menit” fie sa „reinstaureze armonia si pacea in lume” si sa „raspandeasca pacea si credinta”, fie „sa-i curete de pacate pe semenii sai” si „sa indeparteze demonii”. In tesatura delirului, de inspiratie biblica, apar adeseori tulburari de perceptie de tipul halucinatiilor vizuale sau auditive, in care bolnavul aude si vede ingeri, diavoli sau sfinti si profeti.

Ca si in alte deliruri, debutul delirului mistic este de cele mai multe ori insidios, progresiv, putand dura saptamani, luni sau chiar ani. In faza predeliranta, bolnavul are tendinta de a se izola, poate deveni suspicios, iritabil, preocupat excesiv de semnificatia unor evenimente, gesturi, simboluri, schimbandu-si treptat felul obisnuit de a trai pana atunci. Este receptiv la orice ar putea sa-i serveasca drept argument pentru sustinerea falselor sale credinte. Treptat, ajunge sa fie inabordabil in fata unor explicatii logice. In debutul brusc, bolnavul are revelatia, „intuitia” principalei sale idei delirante in jurul careia construieste apoi delirul."

http://grajdaru.3x.ro/e107_plugins/content/content.php?content.93

De-a lungul timpului au existat mai multe personaje care au avut de indeplinit misiuni divine de felul urmator: "In delirul mistic, bolnavul are convingerea ca este purtatorul unei misiuni de ordin moral, religios, spiritual. El este „menit” fie sa „reinstaureze armonia si pacea in lume” si sa „raspandeasca pacea si credinta”, fie „sa-i curete de pacate pe semenii sai”

Recunoasteti aceste personaje?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeVin Mar 26, 2010 4:56 pm

"ce inseamna sa fi credincios?"

mei baiatule, tu ai probleme serioase! Ce inseamna sa fii credincios? Icon_idea
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeVin Mar 26, 2010 7:22 pm

Scuza-ma ca ma amestec ...dar oamenii care isi intorc fatza catre credinta si implicit fundul catre stinta .... nu ti se pare ca au probleme ?

Voi chiar nu vedeti ca in lumea asta doar stiinta conteaza ?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeSam Mar 27, 2010 6:15 am

buburuzu a scris:


mei baiatule, tu ai probleme serioase! Ce inseamna sa fii credincios? Icon_idea
Da, am probleme, nu pot sa-i suport pe cei care din interese meschine sau datorita delirului manipuleaza oamenii!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeSam Mar 27, 2010 6:01 pm

Soimos a scris:
Scuza-ma ca ma amestec .

nu te amesteci frate... oricum esti un ghiveci, intelegi, nu!... adica o amestecatura, un fel de ApoSoi! Ce inseamna sa fii credincios? Icon_idea

Soimos a scris:
...dar oamenii care isi intorc
fatza catre credinta si implicit fundul catre stinta .... nu ti se pare
ca au probleme ?

Voi chiar nu vedeti ca in lumea asta doar
stiinta conteaza ?

daca pt. tine asta e cel mai important, ok!!!


Ultima editare efectuata de catre buburuzu in Sam Mar 27, 2010 6:46 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeSam Mar 27, 2010 6:17 pm

Din pacate nu e numai ptr mine important ...ci peste tot.

Ai vazut tu vreopdata o scoala sau un loc de munca in care sa fii acceptat nu ptr ceea ce stii ci pentru ceea ce crezi?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeSam Mar 27, 2010 6:44 pm

in spatele stiintei, sta credinta omului... aici nu ma poti combate, ca si tu ai una, cei drept una mai "deosebita"!

shapoi, ce sameni aia culegi!

cine invata la scoala, are parte de un viitor, mai bun sau mai putin bun( asta in functie de "norocul/ soarta " omului)

iar cine este credincios, e problema lui personala.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeSam Mar 27, 2010 7:45 pm

Iarasi gresesti

In spatele stintei este ratiunea si nu credinta a proasta... omul primitiv care a CREZUT ca ciupercile frumos impodobite cu bulinute rosii sunt bune ...a murit imediat iar cel viu a invatat imediat ceea ce trebuie sa STIE ...si anume ca acelea sunt ciuperci otravitoare....deci ai dreptate ...ce semeni aia culegi semeni cedinta ...culegi moartea ..semeni cunoastere adica stinta ...ai scapat cu bine !

Singurele lucruri pe care ai voie sa le crezi ...sunt cele bine cunoscute ...adica in exemplul de mai sus trebuie sa crezi ca ciupercile frumos colorate sunt otravitoare!

Cine nu intelege aceasta cerinta simpla si elementara a vietii ...si anume ca ai primit ratiune si inteligenta ca sa culegi si prelucrezi informatii ... si crede in fiinte supranaturale ... sau in porci care zboara din floare in floare ...a trait pe degeaba.

De sute de mii de generatii parintii au datoria sa ii invete pe copii lucruri stiute care ii pot ajuta ..si nu prostiile inutile care ii abereaza!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeDum Mar 28, 2010 6:02 am

acea ciuperca otravitoare, esti tu, asta cred eu!... si stiu ca esti mort din punct de vedere spiritual. Ce inseamna sa fii credincios? Icon_idea

tu emani ceea ce sti.

eu eman ceea ce cred.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeDum Mar 28, 2010 7:37 am

buburuzu a scris:
acea ciuperca otravitoare, esti tu, asta cred eu!.

Ciuperca otravitoare este cea pe care doar o CREZI ca e buna ... dar nu e...deci o consumi pe baza de CREDINTA ... si asta nu are nimic comun cu mine cel care traiesc pentru CUNOASTERE

Citat :

.. si stiu ca esti mort din punct de vedere spiritual. Ce inseamna sa fii credincios? Icon_idea
Cand o afirmatie ca asta e spusa de un lobotomizat care CREDE ca ciuperca otravitoare e buna pentru ca ii ofera delir mistic inclusiv moarte intelectuala ...sa sti ca nu poti jigni, pentru ca ptr a pune pret pe vorbele tale trebuie sa pun pret si pe cel care le spune ...si cineva care crede tot a proasta si intoarce fundu catre cunoastere ... nu este decat un pr..st ...si doar nu vrei sa imi pese de ce vorbesc niste pr...ti!

Citat :

tu emani ceea ce sti.
Si tu ai impresia ca emani ceea ce crezi?
Cineva care emana nestiinta ...adica credinta (pusa in locul stiintei) nu emana decat prostie ...si asta nu e adresata tie ... ci este un adevar generalizat,.
Ratiunea si inteligenta le ai primit pentru a le folosi adica a invata, si analiza ...si nu ptr a crede a proasta in King -Kongul care face oamenii la presa de noroi!

Citat :

eu eman ceea ce cred.
Adica prostie.
Nu cumva tu ai impresia ca ceea ce crezi este si adevarat... adica daca te crezi frumos si foarte destept ...exact asa si esti?
Fiecare este asa cum il apreciaza cei de langa el care il cunosc ...si nu ceea ce crede el ca este ... iar in cazul tau ...adica al unuia care fuge de cunoastere ptr a crede a proasta ...numai de inteligenta nu poate fi vorba.

Cam ce crezi tu ... crezi tu cumva ca faptul ca postezi la internet si ca beneficiezi de cele mai moderne si avansate realizarti ale mintii umane ...sunt rezultate ale credintei ? ...nu iti este clar ca totul se datoreaza progreselor cunoasterii ...adica stintei!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 6:55 am

Cine posedă sentimente devoţionale printre dispoziţiile sale native sau are fericirea ca ele să-i fi fost sădite printr-o educaţie corespunzătoare, acela aduce multe cu sine dacă, mai târziu, în viaţă, va căuta accesul la cunoştinţele superioare.

de acord?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 8:02 am

buburuzu a scris:
Cine posedă sentimente devoţionale printre dispoziţiile sale native ...
Acela este debil sau sufera de vre-o alta forma de alienare!
Viata si realitate ne dovedesc clar ca toti ne nastem fara nicio cunostinta ...si ca acestea se dobandesc toate pe parcurs prin experiment si invatatura ... sai exact acestea sunt cele mai importante lucruri din perioada de crestere ...


Citat :

sau are fericirea ca ele să-i fi fost sădite printr-o educaţie corespunzătoare, acela aduce multe cu sine dacă, mai târziu, în viaţă, va căuta accesul la cunoştinţele superioare.

de acord?
Catusi de putin ...pentru ca este clar ca tu te referi la educatia prin minciuna (religie) si santajul cu divinitatea ... in aceste conditii cand le bagati fortat unor bieti copii nevinovati minciunile voastre nefolositoare si profitati ca fiind prea mici ca sa se poata apara singuri le optraviti creierul cu balast nefolositor care le fura cel mai important lucru ..si anume libertatea de a gandi neingradit ...cunostintele la care vor accede mai tarziu avand ca baza minciuna si lobotomizarea prin minciuni ...sunt muuult mai slabe decat rezultatele copiilor dezvoltati in mod normal fara religie ...si exact asta face diferenta intre caliatatea oamenilor din lumea libera (occidentul) ...si bietele vicime a fratiei dintre Marea Curva si regii care se terfelesc cu ea impunand un sistem de dubla alienare si prin religie si prin nationalism ...adica exact ceea ce vedem azi in sistemul romanesc ..dar si ceea ce vad oamenii cu capete limpezi din occidenti atunci cand vad ce fac romani pe acolo ingrozindu-se.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeMar Mar 30, 2010 6:26 pm

Nu se poate ca dupa 20 de ani de la revolutie sa fim atat de orbi si atat de incuiati!..Omul care traieste in strainatate nu traieste de dragul de a-si fi parasita tara ci dimpotriva pentru ca tara nu i-a oferit absolut nimic!..plus de alta sunt foarte multi romani care isi doresc sa se intoarca in tara dar care sunt convinsi ca la ora actuala statul roman nu e in stare sa le creeze conditii la nivel european..ca doar suntem deja in comunitate!.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeMar Mar 30, 2010 6:39 pm

buburuzu a scris:
Nu se poate ca dupa 20 de ani de la revolutie sa fim atat de orbi si atat de incuiati!..

Iarasi ... doua vorbe tri prostii
Ce sunt cei 20 de ani dupa lovilutie fata de 2000 de ani de progres de la antichitate pana in era informatiei ?
Nu ti se pare mai normal, pe o scara a prioritatilor corecte, sa te intrebi mai intai din ce cauza unii sunt atat de orbi, incuiati si redusi la minte incat nu dorsc sa renunte la modelulde viata din urma cu 2000 de ani ?

Citat :

Omul care traieste in strainatate nu traieste de dragul de a-si fi parasita tara ci dimpotriva pentru ca tara nu i-a oferit absolut nimic!..
Sti ce a raspuns Kennedy unuia care a pus aceasta intrebare?
Un bun patriot nu isi pune niciodata problema ce face tara pentru el ...ci ce face el pentru tara!!!
Romanii si-au cacat tara la cabina de vot ... si acum se tin de nas ca le pute rahatul care le-a ajuns pana la nas .... !

Citat :

plus de alta sunt foarte multi romani care isi doresc sa se intoarca in tara dar care sunt convinsi ca la ora actuala statul roman nu e in stare sa le creeze conditii la nivel european..ca doar suntem deja in comunitate!.

Si cine a ales aceata guvernare eminenta ? ...cumva poporul american.

Ai curajul sa iti imaginezi cum ar fi aratat Romania azi in plina criza economica mondiala fara sa fii intrat in ceasul al 12-lea in UE si NATO?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeMar Mar 30, 2010 7:46 pm

cu siguranta fara pungi si tot felu de plasticuri pe Somes Ce inseamna sa fii credincios? Icon_wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeMar Mar 30, 2010 7:48 pm

Doar atat?

Sau tu ai impresia ca aia din NATO o bombardat Nasaudu cu pungi si PET-uri
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeMar Mar 30, 2010 8:42 pm

... nu, dar mai intai trebuia sa-i educe pe aia de sus, mei!

de la cap se-n pute pestele!

comprende?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeMier Mar 31, 2010 6:17 am

buburuzu a scris:
... nu, dar mai intai trebuia sa-i educe pe aia de sus, mei!

de la cap se-n pute pestele!

comprende?
Niet comprende.

Idiotii aia de sus nu s-au votat singuri ca sa ajunga acolo sus ci i-a votat "poolimea" (denumire recunoscuta ca fiind atribuita de cei de sus votantilor lor)
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeMier Mar 31, 2010 3:49 pm

adica tu! Ce inseamna sa fii credincios? Icon_lol
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeMier Mar 31, 2010 8:46 pm

buburuzu a scris:
adica tu! Ce inseamna sa fii credincios? Icon_lol
Fi tu sigur ca eu in nici un caz ...mai degraba beclenii tai din Spitalul de Adunare a Zeciuielii !
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 4:39 pm

A fi credincios inseamna a crede balivernele pe care ti le spun altii, evident fara a le trece prin filtrul gandirii. Au o scuza cei care nu au in "dotare" un astfel de filtru!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeVin Apr 02, 2010 4:40 am

Soimos a scris:

Romanii si-au cacat tara la cabina de vot ... si acum se tin de nas ca le pute rahatul care le-a ajuns pana la nas .... !
Asta-i dovada de credinta politica Smile Adica tot a crede, dar in alt tip de baliverne!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeVin Apr 02, 2010 8:08 am

Diferenta este ca in politica romaneasca Dumnezeu si-a lasat ca loctiitor doar ... besina ... sau duul sfant cum se numeste Duhul scapat de Dumnezeu dupa ce a mancat o oala de fasole !

Totusi trebuie remarcat faptul ca Dumnezeu si-a desemnat clar besina ptr poporul roman pentru ca l-a botezat cu sufixul "escu" semn ca totul in Romania se petrece sub binecuvantarea lui Dumnezeul lumii acesteia ... adica asa cum zic pocaitii lui Dracu sau iarasi mai pe romaneste ...Dracula!!
Sus In jos
buburuza
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 106
Localizare : .........
Puncte : 146
Data de inscriere : 20/02/2010

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeVin Apr 02, 2010 4:12 pm

Soimos a scris:
buburuzu a scris:
adica tu! Ce inseamna sa fii credincios? Icon_lol
Fi tu sigur ca eu in nici un caz ...mai degraba beclenii tai din Spitalul de Adunare a Zeciuielii !

beclenii Ce inseamna sa fii credincios? Icon_eek

beclenarii, mei jorjel! Ce inseamna sa fii credincios? Icon_wink
Sus In jos
buburuza
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 106
Localizare : .........
Puncte : 146
Data de inscriere : 20/02/2010

Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitimeVin Apr 02, 2010 4:15 pm

Soimos a scris:
Diferenta este ca in politica romaneasca Dumnezeu si-a lasat ca loctiitor doar ... besina ... sau duul sfant cum se numeste Duhul scapat de Dumnezeu dupa ce a mancat o oala de fasole !

Totusi trebuie remarcat faptul ca Dumnezeu si-a desemnat clar besina ptr poporul roman pentru ca l-a botezat cu sufixul "escu" semn ca totul in Romania se petrece sub binecuvantarea lui Dumnezeul lumii acesteia ... adica asa cum zic pocaitii lui Dracu sau iarasi mai pe romaneste ...Dracula!!

mah, io cred ca tu esti HOMALAU.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce inseamna sa fii credincios? Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa fii credincios?   Ce inseamna sa fii credincios? Icon_minitime

Sus In jos
 
Ce inseamna sa fii credincios?
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Interese, pretexte,minuni si lumini la Jerusalim
» Iata ce inseamna a fi un bun credincios

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Apologetica-
Mergi direct la: