Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Bancuri religioase

In jos 
+9
Rayna
totyo
Corinna
Zian
Black velvet
buburuzu
Apopii
Soimos
Anton_LaVey
13 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Data de inscriere : 16/04/2010

Bancuri religioase - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri religioase   Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 05, 2010 3:14 pm

Gogu moare şi ajunge în Iad. Acolo la dispecerat îl întâmpină Cristos care îi urează bun venit.
- Dar Doamne Cristoase, eu credeam că eşti în Rai, spune Gogu. După cum văd... aici este Iadul.
- Dragul meu, spune Cristos. Ai dorit să vii la mine după moarte şi vrerea ţi s-a împlinit.
- Dar nu mă aşteptam să Te găsesc aici. Eu toată viaţa Ţi-am fost credincios, iar dacă am greşit cu ceva mi-am cerut iertare. Că doar Tu ne-ai spus că ne iei păcatele dacă Îţi cerem să ne ierţi. Eu Ţi-am cerut iertare pentru toate relele pe care le-am făcut. Aşa fără păcat am crezut că am atins sfiinţenia.
- Precum spui, zice Cristos. Eu ţi-am luat păcatele de acolo de pe pământ, dar ele te aşteptau aici ca să primeşti pedeapsa pentru ele. Că doar nu ai crezut că eu pot primi pedepse în numele tuturor păcătoşilor? După cum ştii ai fost un nemernic acolo pe pământ, ai minţit, ai furat, ai înşelat, ai jurat strâmb, şi multe altele. Le ştiu pe toate pentru că mi le-ai spus atunci când îţi cereai iertare. Cine vrei să plătească pentru netrebniciile tale? Eu? Tu nemernicule!
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 350
Data de inscriere : 12/05/2010

Bancuri religioase - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri religioase   Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 05, 2010 3:40 pm

Inseamna ca ceasul lui Base functiona cel mai repede, Black Velvet? Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_surprised Poate ca functioneaza prost, nu ca ceas, ci ca ventilator. Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_eek

Pai, asa o sa si fie, Totyo, cu pacatosii care cred ca pun totul in carca lui Iisus! Satan(care se da drept Christosul) ii pacaleste, ca sa pacatuiasca la nesfarsit.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Bancuri religioase - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri religioase   Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mar 19, 2011 7:03 pm

Iisus Christos statea pe o piatra si fuma o tigara cu cafeaua langa el. Apare Sf.Petru si spune:
"-Iisus,Iisus! Urca-te repede pe cruce ca vin turistii!!!"
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Lumi
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 21/03/2011

Bancuri religioase - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri religioase   Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mar 21, 2011 3:41 pm

Un deliciu! Doua, de fapt (ar fi trebuit sa dau dovada de un egoism excesiv sa nu va impartasesc si voua Smile







Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Bancuri religioase - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri religioase   Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeSam Apr 02, 2011 4:51 pm

Se incheie Cina cea de Taina la birtul din gradina Ghetzimani.
Se uita Iisus la nota de plata si inlemneste: 30 de arginti.

- Ioane, ai – cumva – 30 de arginti?
- Nu, Doamne, am dat toti banii la saraci…
- Andrei, ai tu – cumva – 30 de arginti?
Acelasi raspuns.
- Petre?!
Petre ridica din umeri: nu are. Ultimul apostol:
- Iuda, poate ai tu 30 de arginti?
- N-am, Doamne, dar am o idee…
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Bancuri religioase - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri religioase   Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 12:59 am

Un negru ajunge in Ceruri, cu frica-n san ca nu o sa fie primit in Rai din cauza problemelor rasiste...
- Numele? intreaba Sf. Petru.
- Leonardo Di Caprio - raspunde negrul.
Sfintul Petru il priveste neincrezator si-l mai intreaba o data numele.
- Leonardo Di Caprio - insista negrul, constient de faptul ca nu mai putea s-o dea la intors.
Sfintul Petru scoate celularul si-l suna pe Dumnezeu:
- Sa traiesti, Sefu'!- ii spune respectuos. Scoate-ma te rog dintr-o dilema: Titanicul s-a scufundat sau a ars?...


O baba mergea zilnic la biserica si se ruga cu foarte multa evlavie si cu lacrimi in ochi, mereu la aceeasi icoana, a Maicii Domnului cu Iisus in brate. Baiatul preotului, curios, intr-o zi se ascunde in apropierea icoanei. Baba isi incepe rugaciunea:
- Sfanta Fecioara, nu s-ar putea ca si azi sa mai faci o minune si sa mai imi faci rost de un litru de tuica!
si repeta si repeta mereu.
copilul preotului, satul, la un moment dat zice:
- Dar, femeie, o jumatate nu ti-ar fi de ajuns?
Baba se sperie, se uita la icoana si i se pare ca Iisus a glasuit.
- Tu, mucosule, sa taci! ca maica-ta stie mai bine ce ii trebuie unei femei necajite ca mine!


Doi indragostiti au avut un accident de masina exact in ziua casatoriei, inainte de oficierea ceremoniei.

Ajunsi in rai, cer o audienta la Sf. Petru: "Deoarece n-am putut sa ne casatorim pe pamant, am putea sa ne casatorim aici?"

Vizibil stanjenit, Sf. Petru le spune : "Eu zic asa...sa mai vorbim peste vreo 5 ani...daca si atunci veti mai dori sa va casatoriti..."

Dupa 5 ani, cei doi merg din nou la Sf. Petru, care, la fel de stanjenit, le spune: "Stiu ca 5 ani a fost destul de mult, dar ar fi bine sa mai asteptati..."

Dupa inca 5 ani de asteptare, intr-o zi vine la ei Sf. Petru si, fericit, le spune ca a venit momentul sa se casatoreasca.

Din nefericire, la scurt timp dupa asta cei doi realizeaza ca nu sunt potriviti unul pentru celalalt. Asa ca merg la Sf. Petru si ii spun ca vor sa divorteze.

Auzind aceasta, Sf. Petru ii intreaba disperat: "Stiti cat de greu mi-a fost sa gasesc un preot in rai? Va imaginati cat trebuie sa caut ca sa gasesc un avocat???"

Sus In jos
http://www.paganism.ro
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

Bancuri religioase - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri religioase   Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Aug 11, 2011 10:46 pm

Un tamplar si un betiv mor in aceeasi zi. Ajung in rai in fata lui D-zeu.
D-zeu: Tamplarule, tu mergi la tamplarie iar tu betivule mergi la bar.
Tamplarul sare in sus de nervi, ca el a lucrat toata viata si-l intreaba pe D-zeu de ce l-a trimis la atelier. La care D-zeu ii raspunde:
- Bine, bine, cand iti dadeai cu ciocanul peste degete spuneai “D-zeu ma-tii”, iar betivul cand bea “Doamne ajuta”!!!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Bancuri religioase - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri religioase   Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeSam Aug 13, 2011 10:05 pm

Ce spune o ateista cind are orgasm? "Darwin! Oh, Darwin!"
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Bancuri religioase - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri religioase   Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeSam Aug 13, 2011 10:06 pm

Un ateu se plimba prin padure minunandu-se de frumusetile naturii: "Ce copaci impresionanti! Ce rauri cristaline! Ce animale frumoase!"
La un moment dat, in timp ce se relaxa, omul aude in spatele lui zgomote ciudate. Cand se intoarce vede un urs ca-n povesti: mare, frumos, sanatos si cu pofta de mancare. Ingrozit, ateul o ia la fuga, insa ursul avea conditie fizica asa ca il urmeaza constiincios...
Tipul era atat de ingrozit incat la un moment dat se impiedica si cade. Ursul il apucase deja de un picior asa ca omul, paralizat de frica, racneste: "Doamneeee!!!". In secunda urmatoare, timpul se opri, ursul ingheta in pozitia in care se afla, padurea ramase neclintita si o lumina se revarsa din cer. Tipul, socat, auzi o voce: "Mi-ai negat existenta toata viata, le-ai explicat si altora ca sunt un mit, ai pus toata creatia Mea pe seama intamplarii cosmice... vrei acum sa te salvez? Pot eu sa te consider credincios cu adevarat?"
Ateul se uita fix in lumina si raspunse: "As fi ipocrit sa Iti cer
brusc sa ma consideri credincios, dar poate ai reusi intr-un fel sa devina ursul crestin?"
"Foarte bine" raspunse vocea. Lumina disparu, zgomotul padurii reveni.
Ursul il elibera din ghearele sale, isi impreuna labele din fata si
spuse: " Doamne, binecuvinteaza aceste bucate. Amin".
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Bancuri religioase - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri religioase   Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeSam Aug 13, 2011 11:10 pm

Moare toata lumea de pe pamant si se duce in rai. Dumnezeu vine si spune:

"Vreau ca barbatii sa formeze doua cozi. Una pentru barbatii care in timpul vietii si-au dominat nevestele si una pentru barbatii care au fost dominati de ele. Iar femeile sa plece cu sf. Petru."

Zis si facut, cand Dumnezeu se uita din nou, femeile plecasera si barbatii formasera doua linii.

Coada barbatilor dominati de neveste avea 100 de km, iar in coada barbatilor care isi dominasera nevestele, era un singur om. Dumnezeu se enerva:

"Barbatilor, ar trebui sa va fie rusine. V-am creat dupa chipul si asemanarea mea si v-ati lasat tinuti sub papuc.

Priviti-l pe singurul meu fiu care a stiut sa stea drept si m-a facut mandru de el. Invatati de la el! Spune-le fiul meu, cum ai reusit sa fii singurul barbat din aceasta coada?"

Iar barbatul raspunse, "Nu stiu, nevasta-mea m-a pus sa stau aici."
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Bancuri religioase - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri religioase   Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeSam Aug 13, 2011 11:14 pm

Intra un popa intr-un restaurant, se aseaza la masa. Cheama ospatarul si il intreaba:

- Fiule, balena aveti?
- Nu, parinte.

- Casalot aveti?
- Nu, parinte.

- Rechin aveti?
- Nu, parinte.

- Atunci da-mi o costita de porc afumata si Dumnezeu mi-e martor ca am vrut sa mananc peste
hohot
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Bancuri religioase - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri religioase   Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeLun Sept 05, 2011 5:04 pm

Învie un român şi ajunge din Rai înapoi pe Pămînt.
Îl cheamă Brejnev:
- Ioane, există Dumnezeu?
- Da, există şi e supărat pe toţi care-i neagă existenţa.
Îl cheamă şi Papa:
- Ioane, există Dumnezeu?
- Există Sf.Petru, Sf.Ilie, dar Dumnezeu nu există.
Îl cheamă şi Reagan:
- Ioane, există Dumnezeu?
- Da, din păcate există.
- Pai de ce e aşa păcat?
- Păi există, dar e japonez.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Bancuri religioase - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri religioase   Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeLun Sept 05, 2011 5:06 pm

O femeie în vîrstă se duce la preotul din sat să se spovedească. Îi spune:
- Părinte, Ion a lu' vecinu' m-a luat într-o bună zi şi m-a tîrît în poiată, m-a pipăit peste tot şi mi-a tras-o în fîn de mi-au fluturat urechile.
- Cum să facă aşa ceva cu o femeie în vîrstă ca tine!?
- Nu acum, a fost acu' vreo cincizeci de ani.
- Atunci de ce te spovedeşti de-abia acum?
- Părinte, este atît de bine să-mi amintesc...
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Bancuri religioase - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri religioase   Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 11:43 pm

Un preot catolic, unul ortodox si un rabin discuta despre gestionarea banilor primiti de la credinciosi.
Preotul catolic:
- Eu am o metoda foarte eficienta. Trag o linie cu creta pe jos si arunc banii in aer. Ce cade in stanga e pentru Dumnezeu si Biserica, ce cade in dreapta e pentru mine.
Preotul ortodox:
- Eu desenez pe jos un cerc. Banii ii arunc in sus; ce cade in cerc e pentru Dumnezeu si Biserica, ce cade in afara e pentru mine.
Rabi:
- La mini e cel mai simplu. Eu arunc banii in sus. Dumnezeu opreste ce-i trebuie, ce cadi inapoi e pentru rabi...
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Bancuri religioase - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri religioase   Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 5:29 am

Black velvet a scris:
Un preot catolic, unul ortodox si un rabin discuta despre gestionarea banilor primiti de la credinciosi.
Preotul catolic:
- Eu am o metoda foarte eficienta. Trag o linie cu creta pe jos si arunc banii in aer. Ce cade in stanga e pentru Dumnezeu si Biserica, ce cade in dreapta e pentru mine.
Preotul ortodox:
- Eu desenez pe jos un cerc. Banii ii arunc in sus; ce cade in cerc e pentru Dumnezeu si Biserica, ce cade in afara e pentru mine.
Rabi:
- La mini e cel mai simplu. Eu arunc banii in sus. Dumnezeu opreste ce-i trebuie, ce cadi inapoi e pentru rabi...

Smile) Smile) Smile)!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Bancuri religioase - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri religioase   Bancuri religioase - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Bancuri religioase
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Practici religioase ciudate
» Noi si altii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Cultura, Loisir, Bla Bla :: Cafeneaua "La Sfanta Treime" :: Glume si sex-
Mergi direct la: