Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Small talk

In jos 
+17
Alin Soimosi
Mihai12
Dumadu
livius
totio
Zian
otilia
Anticristul
totyo
Black velvet
Rhini
Corinna
Apopii
Rayna
Soimos
Cyberman
Zeus
21 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28  Urmatorul
AutorMesaj
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeSam Ian 26, 2013 5:18 pm

[quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
[

u esti fica minciunii iar MINCIUNA este Tatal tau!


Isus este Calea,Adevarul si Viata!In El sunt ascunse toate comorile stiintei si intelepciunii.
Isus umbla pe calea trasata de Dumnezeu,prin Moise,vorbea adevarul sfintelor scripturi(adica din Lege,si implicit, cine urma invataturile lui, primea viata.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeSam Ian 26, 2013 6:46 pm

[quote="Anticristul"]
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
[

u esti fica minciunii iar MINCIUNA este Tatal tau!


Isus este Calea,Adevarul si Viata!In El sunt ascunse toate comorile stiintei si intelepciunii....
Isus umbla pe calea trasata de Dumnezeu,prin Moise,vorbea adevarul sfintelor scripturi(adica din Lege,si implicit, cine urma invataturile lui, primea viata.
Deci religiosii crestini sunt ca aia care semnalizeaza dreapta si o iau catre stanga?
Adica ei cer sa se urmeze invatatura rabinului Isus, care a venit sa indeplineasca Legea, si ei urmeaza de fapt pe Dracu care zice ca Legea lui Dumnezeu este un gunoi? (vezi Filipeni 3)
Asta cum se cheama oare... mai Ema care nu pricepi schema...?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeSam Ian 26, 2013 7:05 pm

[quote="Soimos"]
Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Isus umbla pe calea trasata de Dumnezeu,prin Moise,vorbea adevarul sfintelor scripturi(adica din Lege,si implicit, cine urma invataturile lui, primea viata.
Deci religiosii crestini sunt ca aia care semnalizeaza dreapta si o iau catre stanga?
Adica ei cer sa se urmeze invatatura rabinului Isus, care a venit sa indeplineasca Legea, si ei urmeaza de fapt pe Dracu care zice ca Legea lui Dumnezeu este un gunoi? (vezi Filipeni 3)
Asta cum se cheama oare... mai Ema care nu pricepi schema...?

Credinciosii merg tot inainte,ei nu se abat nici la stanga nici la dreapta!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeSam Ian 26, 2013 11:09 pm

Multi nu stiu face diferenta si cred ca merg drept inainte.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeDum Ian 27, 2013 7:06 am

Anticristul a scris:
Multi nu stiu face diferenta si cred ca merg drept inainte.

Eu am ghidul si semnele de circulatie! Primesc calauzire de sus.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeDum Ian 27, 2013 5:31 pm

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Multi nu stiu face diferenta si cred ca merg drept inainte.

Eu am ghidul si semnele de circulatie! Primesc calauzire de sus.

Si ma rog unde este sus si jos in acest Univers?...hai explica-ne si noua asta cu susul si josul daca stii, si zici ca ai primit "calauzire" de la Dracu pentru ca Dumnezeu calauzeste oamenii doar prin Cunoasterea Rationala si nu prin credinta a proasta!

Sau esti iarasi drogata si nu stii ce vorbesti?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeDum Ian 27, 2013 10:07 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Multi nu stiu face diferenta si cred ca merg drept inainte.

Eu am ghidul si semnele de circulatie! Primesc calauzire de sus.

Si ma rog unde este sus si jos in acest Univers?...hai explica-ne si noua asta cu susul si josul daca stii, si zici ca ai primit "calauzire" de la Dracu pentru ca Dumnezeu calauzeste oamenii doar prin Cunoasterea Rationala si nu prin credinta a proasta!

Sau esti iarasi drogata si nu stii ce vorbesti?


He!He! Las' ca stii tu ca eu nu consum droguri si nu sunt dependenta de nimic,numai de Dumnezeu.Sau poate esti si tu vreun om mare de stiinta si eu nu stiu cu cine am ocazia??!!!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeLun Ian 28, 2013 10:36 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Multi nu stiu face diferenta si cred ca merg drept inainte.

Eu am ghidul si semnele de circulatie! Primesc calauzire de sus.

Si ma rog unde este sus si jos in acest Univers?...hai explica-ne si noua asta cu susul si josul daca stii, si zici ca ai primit "calauzire" de la Dracu pentru ca Dumnezeu calauzeste oamenii doar prin Cunoasterea Rationala si nu prin credinta a proasta!

Sau esti iarasi drogata si nu stii ce vorbesti?


He!He! Las' ca stii tu ca eu nu consum droguri si nu sunt dependenta de nimic,numai de Dumnezeu.Sau poate esti si tu vreun om mare de stiinta si eu nu stiu cu cine am ocazia??!!!
Ma tu Ema...tu esti turc? sau recunosti ca esti o ANALFABETA din p de v structural?
Pe tine chiar nu te duce mintea sa pricepi ca ideea principala era referitoare la unde este sus si jos in Univers?
Raspunde la intrebare daca stii sau daca nu stii ... taci dracului din gura si nu te mai fa de ras!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeLun Ian 28, 2013 1:56 pm



Singurul care se face de ras esti tu!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeLun Ian 28, 2013 9:30 pm

EmaLovesJesus a scris:


Singurul care se face de ras esti tu!
Cum sa ma fac eu de ras daca tu nu stii unde este susul si josul in Univers?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeMar Ian 29, 2013 7:38 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Singurul care se face de ras esti tu!
Cum sa ma fac eu de ras daca tu nu stii unde este susul si josul in Univers?


Trebuie sa dai dovada ca esti in stare sa porti un dialog civilizat,chiar daca avem pareri diametral opuse.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeMar Ian 29, 2013 12:10 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Singurul care se face de ras esti tu!
Cum sa ma fac eu de ras daca tu nu stii unde este susul si josul in Univers?


Trebuie sa dai dovada ca esti in stare sa porti un dialog civilizat,chiar daca avem pareri diametral opuse.
Un dialog civilizat se poarta pe baza de schimburi de argumente in mod rational, si nu pe baza de trolling idiot cum faci tu!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeMar Ian 29, 2013 3:23 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Cum sa ma fac eu de ras daca tu nu stii unde este susul si josul in Univers?


Trebuie sa dai dovada ca esti in stare sa porti un dialog civilizat,chiar daca avem pareri diametral opuse.
Un dialog civilizat se poarta pe baza de schimburi de argumente in mod rational, si nu pe baza de trolling idiot cum faci tu!



Trolling idiot faci tu pe TPU sI NU NUMAI. AM VAZUT CA ESTI BANAT PE MAI MULTE SITEURI.
http://www.roportal.ro/discutii/topic/26723-cazul-soimos/
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 6:45 pm

EmaLovesJesus a scris:


Trolling idiot faci tu pe TPU sI NU NUMAI. AM VAZUT CA ESTI BANAT PE MAI MULTE SITEURI.
http://www.roportal.ro/discutii/topic/26723-cazul-soimos/

Ma fica oii ... care vorbesti pe baza de credinta ... adica din nestiinta!
Trolling pe TPU faci tu ..ma oaie din turma mielului ... doar ca TPU-ul este condus de securisti si aia au interesul sa prosteasca tinerii ... ca Romaniua are nevoie de prosti si de idioti pe care sa-i prosteasca ... ca de aer!


Pe forumul Roportal sunt prezent cu nickul de Sykarian ...si toti de acolo stiu ca eu sunt soimos ...si acum sunt GoldMember cu peste 11 000 de postari ...asta pentru ca am renuntat din lipsa de timp, sa mai fiu moderator!

Linkul tau a fost valabil in 2007, cand am fost banat de o alta crestina fanatica la fel de proasta ca si tine!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 7:25 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Trolling idiot faci tu pe TPU sI NU NUMAI. AM VAZUT CA ESTI BANAT PE MAI MULTE SITEURI.
http://www.roportal.ro/discutii/topic/26723-cazul-soimos/

Ma fica oii ... care vorbesti pe baza de credinta ... adica din nestiinta!
Trolling pe TPU faci tu ..ma oaie din turma mielului ... doar ca TPU-ul este condus de securisti si aia au interesul sa prosteasca tinerii ... ca Romaniua are nevoie de prosti si de idioti pe care sa-i prosteasca ... ca de aer!


Pe forumul Roportal sunt prezent cu nickul de Sykarian ...si toti de acolo stiu ca eu sunt soimos ...si acum sunt GoldMember cu peste 11 000 de postari ...asta pentru ca am renuntat din lipsa de timp, sa mai fiu moderator!

Linkul tau a fost valabil in 2007, cand am fost banat de o alta crestina fanatica la fel de proasta ca si tine!

Pacat ca nu ai evoluat si tu ai ramas o maimuta primata.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 9:52 pm

EmaLovesJesus a scris:


Pacat ca nu ai evoluat si tu ai ramas o maimuta primata.[/quote]

Daca o zice o oaie proasta din turma mielului care are in cap acelasi material adica lut din care se face oala de noapte ...atunci o iau ca pe un compliment!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 9:59 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Pacat ca nu ai evoluat si tu ai ramas o maimuta primata.

Daca o zice o oaie proasta din turma mielului care are in cap acelasi material adica lut din care se face oala de noapte ...atunci o iau ca pe un compliment![/quote]


Decat un maimutoi mai bine oita!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 11:51 pm

EmaLovesJesus a scris:


Decat un maimutoi mai bine oita!
Ai dreptate, oitele sunt bune de muls si dau si carne!
In timp ce maimutele primate desi sunt asemanatoare in proportie de 99 % cu oamenii ... nu le mulge si nu le ia nimeni blana ca sa o vanda!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 6:53 am

Se pare ca totusi mai mult de unu la suta e diferenta,dar acest procent miiiiiiiiiiiiiiic de tot ne diferentiaza enorm.
In ivrit Dumnezeu este Alef adica 1.א=1Cuvintul Adam cu Aelf in fata inseamna om viu.Fara Alef inseamna singe sau carne,adica nu are viata.Cuvintul מת=este mort,Dar daca adaugam Alef in fata devine adevar.sau adevarat.Si in acest sens avem mii si mii de exemple.Acesta a fost motivul la traducerea torei ca mai mult de jumatate din sensul ei sa pierdut.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 8:36 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Decat un maimutoi mai bine oita!
Ai dreptate, oitele sunt bune de muls si dau si carne!
In timp ce maimutele primate sunt asemanatoare in proportie de 99 % cu oamenii!

Oile sunt animale blande ce alcatuiesc o turma puternic unita. Oile nu fac rau nici unui alt animal, precum si crestinii nu fac rau nici unui alt semen.

Cand o oaie este prinsa de lup, celelalte oi nu se imprastie, ci stau strans unite, precum si crestinii raman uniti indiferent de chinurile si prigoana lumii.

Precum oile sunt de mare folos stapanului lor, tot asa si crestinii sunt de folos tuturor celor de langa ei.

Oile sunt animale pasnice si linistite, ele putand fi asezate foarte multe, intr-un spatiu foarte mic, precum si crestinii, care vietuiesc oriunde, cu multumire si fara pretentii.

Oile sunt animale blande si tacute, chiar si atunci cand sunt tunse sau batute, precum si crestinii raman tacuti, atunci cand sunt nedreptatiti sau prigoniti.

Oile nu cunosc invidia, atunci cand mananca, ele stand unele langa altele, fara a se lovi, precum si crestinii nu cunosc invidia, bucurandu-se unii pentru ceilalti.

Oile mananca pana si cea mai saraca iarba, pascand uneori chiar pe pajisti uscate, precum si crestinii iubesc postul si mancarea cu masura.

Oile sunt animale foarte ascultatoare, ele nefugind din turma, ci ascultand de pastorul lor, precum si crestinii raman in turma cea cuvantatoare si asculta de Stapanul lor.
Sus In jos
otilia*
Pedestras
Pedestras
otilia*


Numarul mesajelor : 19
Localizare : univers
Puncte : 19
Data de inscriere : 06/01/2013

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 9:09 am

Small talk - Pagina 26 22805732719634738187614




Statistica este veche. Între timp s-au mai închis școli și spitale, s-au mai construit biserici. Iar fenomenala Catedrală a Mân(t)uirii Neamului se înalță în continuare pe spinările nostre, valoarea ei fiind estimata in jurul cifrei de 400 milioane de euro:

"Aproximativ 400 de muncitori se află în această perioadă pe şantierul Catedralei Mânuirii Neamului Prost pentru a lucra la realizarea elementelor care vor forma subsolul 1 al edificiului. În perioada 11-17 ianuarie s-a continuat armarea, sudarea, cofrarea şi betonarea elementelor ce vor forma încăperile de sub cota 0."
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 12:36 pm

EmaLovesJesus a scris:


Oile sunt animale blande ce alcatuiesc o turma puternic unita.




Hahahaha ce prostie!
Si ce fac oile "puternice cand o alta oaie e sfasiata de lup?
Behaie sau spun Tatal nostru si se roaga ca sufletul oi mancate sa ajunga in Iad?

Citat :

Oile nu fac rau nici unui alt animal, precum si crestinii nu fac rau nici unui alt semen.
Oile sunt renumite pentru prostia lor ...exact ca si crestinii care se cred oi!

Citat :

Cand o oaie este prinsa de lup, celelalte oi nu se imprastie, ci stau strans unite, precum si crestinii raman uniti indiferent de chinurile si prigoana lumii.
Ma da ai o minte aiurea rau de tot, iar faptul ca ti se spune ca esti proasta ...trebuie sa-l iei ca pe un maaaare compliment!
Poi cum Dracu daca o sfasie lupul ...ele cred la le prigoneste lumea?
Poi sa stai sa te uiti la oaia proasta care este sfasiata si tu crezi ca ai probleme cu lumea inseamna ca esti culmea prostiei si a impotentei!

Citat :

Precum oile sunt de mare folos stapanului lor, tot asa si crestinii sunt de folos tuturor celor de langa ei.
Asa este ai dreptate, oile aduc mari foloase stapanului ca se lasa mulse si apoi vandute ca bucati de carne, asa si crestinii ...se vand a proasta ca si oile ....stapanilor lor care percep zeciuiala!


Citat :

Oile sunt animale pasnice si linistite, ele putand fi asezate foarte multe, intr-un spatiu foarte mic, precum si crestinii, care vietuiesc oriunde, cu multumire si fara pretentii.
Vezi asta este motivul pentru care si crestinii trebuie tinuti in tarcuri departe de lumea civilizata!

Citat :


Oile nu cunosc invidia, atunci cand mananca, ele stand unele langa altele, fara a se lovi, precum si crestinii nu cunosc invidia, bucurandu-se unii pentru ceilalti.
Crestin ii lovesc mai rau ca lupii ...si asta ne dovedeste 2000 de ani de istorie pline de crime crestine!

Oile mananca pana si cea mai saraca iarba, pascand uneori chiar pe pajisti uscate, precum si crestinii iubesc postul si mancarea cu masura.

Citat :

Oile sunt animale foarte ascultatoare, ele nefugind din turma, ci ascultand de pastorul lor,
Asa este ...ele ca si crestinii sunt atat de ascultatoare incat asculta si de Diavol ...ba chiar il cred Dumnezeu pentru este stapanul lor!
Tipic prostie ovina!
Ai uitat sa spui ca oile au marele avantaj ca nu evolueaza ...deci pot behai idiotenii a proasta cat cuprinde si cat vor ... fara sa le pese ca le judeca cineva pentru idioteniile behaite pe diverse forumuri!
Sus In jos
Rhini
Lancier
Lancier
Rhini


Numarul mesajelor : 266
Varsta : 36
Localizare : somewhere
Puncte : 266
Data de inscriere : 06/06/2010

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeDum Iul 21, 2013 12:51 pm

buna ziua
Sus In jos
http://cuvintetacute.wordpress.com/
Rhini
Lancier
Lancier
Rhini


Numarul mesajelor : 266
Varsta : 36
Localizare : somewhere
Puncte : 266
Data de inscriere : 06/06/2010

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeDum Iul 21, 2013 12:51 pm

am vazut ca mi-a vizitat cineva blogul de pe member list asa ca mi-am amintit sa va salut si sa va trimit ganduri bune
Sus In jos
http://cuvintetacute.wordpress.com/
Rhini
Lancier
Lancier
Rhini


Numarul mesajelor : 266
Varsta : 36
Localizare : somewhere
Puncte : 266
Data de inscriere : 06/06/2010

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeDum Iul 21, 2013 12:53 pm

o fotografie de pe internet ca dedicatie

Small talk - Pagina 26 O7k07a
Sus In jos
http://cuvintetacute.wordpress.com/
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeDum Iul 21, 2013 5:14 pm

Da Superb ,mai ales daca e insotita de ginduri bune.
Nu am mai itrat de mult pe aici.Mi e dor sa vad c se mai intmpla.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Rhini
Lancier
Lancier
Rhini


Numarul mesajelor : 266
Varsta : 36
Localizare : somewhere
Puncte : 266
Data de inscriere : 06/06/2010

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeDum Iul 21, 2013 7:58 pm

e cu ganduri bune

Small talk - Pagina 26 2vnhxtv


eu intru o data pe an
Sus In jos
http://cuvintetacute.wordpress.com/
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeDum Iul 21, 2013 9:30 pm

Se vede din toate punctele de vedere.M ar iteresa sa stiu cine e corabierul ?
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeVin Iul 26, 2013 5:18 am

Rhini a scris:
am vazut ca mi-a vizitat cineva blogul de pe member list asa ca mi-am amintit sa va salut si sa va trimit ganduri bune

Multumim ca ti-ai adus aminte de noi si bineinteles pentru vizita si gandurile bune!
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeDum Iul 28, 2013 3:30 pm

A innbunit lumea asta! Cred ca e prea multa religie virtuala.... Cica.... http://www.ziare.com/yahoo/constanta/ips-teodosie-pe-messenger-1126752

Unul pune bombe se crede Imparatul lumii, altul(fost satanist LaVey) se crede Teodosie, episcopul Tomisului.
D'aia io am rarit-o cu net-ul, a incepusem sa aud voci.
Vai, ce am mai ras, ca ma contacta Tudorel 666 si imi spuse ca a aparut Oliver Stan la tV cu bomba... Dar ca Oliver ar fi mai nebun decat el, Tudorel.... Care a participat la Judecata de apoi si la Crearea lumii. Hahahaaaa!
http://www.curentul.ro/2013/index.php/2013072689194/Actualitate/Scrisori-de-dragoste-pentru-teroristul-de-la-Iasi.html
Sus In jos
tudorel666
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 14
Localizare : Romania
Puncte : 14
Data de inscriere : 15/09/2013

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeDum Sept 15, 2013 9:32 pm

Rayna, cu o singură persoană am vorbit despre Oliver...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeMar Sept 17, 2013 7:44 pm

tudorel666 a scris:
Rayna, cu o singură persoană am vorbit despre Oliver...
Ce surpriza placuta!
Ce faci mai tudorele 666?
De mult nu am mai auzit de tine si nici nu stiu ce mai faci!
Inainte erai mult mai activ pe forumuri.
Te-ai lasat de "forumit"?
Sus In jos
tudorel666
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 14
Localizare : Romania
Puncte : 14
Data de inscriere : 15/09/2013

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeMier Sept 18, 2013 5:51 pm

Soimos a scris:

Ce surpriza placuta!
Ce faci mai tudorele 666?
De mult nu am mai auzit de tine si nici nu stiu ce mai faci!
Inainte erai mult mai activ pe forumuri.
Te-ai lasat de "forumit"?
Ca de obicei, ”forumesc” pe Softpedia, adevărat însă că mult mai puțin decât înainte. În rest, cultiv Împărăția lui Dumnezeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitimeLun Sept 23, 2013 8:14 am

tudorel666 a scris:
Soimos a scris:

Ce surpriza placuta!
Ce faci mai tudorele 666?
De mult nu am mai auzit de tine si nici nu stiu ce mai faci!
Inainte erai mult mai activ pe forumuri.
Te-ai lasat de "forumit"?
Ca de obicei, ”forumesc” pe Softpedia, adevărat însă că mult mai puțin decât înainte. În rest, cultiv Împărăția lui Dumnezeu.
Sa inteleg ca te ocupi cu gradinaritul?
Nu de alta dar nici Biblia si nici realitatea nu ne dovedesc existenta unei alte imparatii a lui Dumnezeu.
De ex. Adam si Eva nu au fost alungati dupa moarte din cerul in care au ajuns si nici cu nave cosmice, ci au fost alungati cat au fost vii si anume din Paradis/gradina Edenului. Deci tragem concluzia ca este vorba de gradina.
Sper ca nu te referi la "Imparatia dumnezeului" veacului acesta (care cred ca stii ca e Diavolul) si nu te referi cand spui ca "o cultivi" la Iadul care este "imparatia" acestui "dumnezeu"?
Sau?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Small talk - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Small talk   Small talk - Pagina 26 Icon_minitime

Sus In jos
 
Small talk
Sus 
Pagina 26 din 28Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Cultura, Loisir, Bla Bla :: Cafeneaua "La Sfanta Treime" :: Cafeneaua "La Sfanta Treime"-
Mergi direct la: