Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Sarbatorile de iarna

In jos 
+5
DRAGOS
EmaLovesJesus
Fernando
Soimos
Apopii
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 10:24 pm

Nt,nt!Te inseli,El va reveni si orice ochi il va vedea.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 10:33 pm

EmaLovesJesus a scris:
Nt,nt!Te inseli,El va reveni si orice ochi il va vedea.
Si nu ti-e frica daca va revenii?

Cum ii vei explica atunci motivul ca ai intrat in biserica ucigasilor lui si ai calcat in picioare Legile Dumnezeului sau?

Mi-e in locul tau mi-ar fi foarte frica!

Noroc ca nu sunt crestin si nu CRED ci STIU ca de acolo unde este el ...NIMENI nu se mai intoarce ...decat eventual ca reincarnare!


Dar si acest lucru este putin probabil in viitorii 2000 de ani ptr ca tocmai a murit reincarnarea lui ...adica Hitler!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 10:42 pm

Eu am pace cu Dumnezeu si un loc pregatit in raiul Sau.Astept revenirea Lui pe nori !Daca as fi in locul tau,mi-ar fi frica.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 11:13 pm

EmaLovesJesus a scris:
Eu am pace cu Dumnezeu si un loc pregatit in raiul Sau.Astept revenirea Lui pe nori !Daca as fi in locul tau,mi-ar fi frica.
De unde stii tu ca exista Rai?
Nu cumva tot din NT ala scris de niste oameni posedati de stana carora chiar Isus le-a dat puterea ca sa lucreze cu Diavolul?

Arata-mi si mie unde in VT gasesti o afirmatie in care Yahwe sa faca vorbire despre Rai!

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 7:40 am

Haide sa facem abstractie de credinta,sa vorbim ca doi oameni ,pur si simplu.Care din lucrarile mele ti se par ca sunt ale diavolului?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 9:42 am

EmaLovesJesus a scris:
Haide sa facem abstractie de credinta,sa vorbim ca doi oameni ,pur si simplu.Care din lucrarile mele ti se par ca sunt ale diavolului?

Sunt chiar foarte multe dovezi care ne arata acest lucru!

Faptul ca selectezi doar acele versete biblice care iti convin, iar pe acelea care nu iti convin refuzi sa le accepti!

Faptul ca ptr tine ce spune Dumnezeu sau Isus nu are nico valoare ptr ca ptr tine mai valoroase sunt cuvintele unor cioflingari sau criminali!

Faptul ca tu nu accepti Legea si urmezi legile impuse de un criminal care s-a remarcat in uciderea crestinilor

Sau faptul ca ne prezinti o realitate imaginata de tine ca un adevar care sa ne convinga ...toate acestea sunt dovezi ca esti in slujba minciunii si ca te-ai VANDUT Diavolui!

Ar mai fi si altele, dar cred ca deja acestea sunt suficiente sa te indemne sa iti faci ordine in idei si in prioritati!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 11:46 am

Toate traditiile si datinile Craciunului sunt PAGANE! De cate nerusinare au putut da dovada crestinii, ca sa-si aduca ei pe tamplarul lor rastignit, care nici macar nu s-a nascut de craciun si sa-i serbeze ziua la aceasta data?

Aha, le-a placut sarbatoarea si datinile ei si ce-au zis, hai ca-i buna pentru noi, ca pagani nu mai exista ca i-am taiat si ars pe toti, cel putin asa credeau ei.......
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 12:05 pm

Soimos a scris:
Faptul ca selectezi doar acele versete biblice care iti convin, iar pe acelea care nu iti convin refuzi sa le accepti!
Ce ma enerveaza specimenele ca tine, acele specimene care isi arunca gunoiul in curtea altuia. Adica tu, Alexandru, cunosti doar cateva versete din toata biblia si le folosesti doar pe acelea ignorandu-le pe restul, ai nesimtirea sa acuzi ca ceilalti selecteaza versetele biblice care le convin hohot hohot Trebuia sa intrii in politica ca doar ai toate atuurile: mincinos, excroc, nesimtit etc. Cred ca ii intreceai pe alde Basescu, Iliescu sau Nastase Wink Wink
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 12:07 pm

Black velvet a scris:
Toate traditiile si datinile Craciunului sunt PAGANE! De cate nerusinare au putut da dovada crestinii, ca sa-si aduca ei pe tamplarul lor rastignit, care nici macar nu s-a nascut de craciun si sa-i serbeze ziua la aceasta data?

Aha, le-a placut sarbatoarea si datinile ei si ce-au zis, hai ca-i buna pentru noi, ca pagani nu mai exista ca i-am taiat si ars pe toti, cel putin asa credeau ei.......
Desteptul lu' peste, aceste crestinari ale sarbatorilor pagane s-au facut pentru a-i crestina mai usor pe pagani. Mare e gradina domnului si multi ca Black Velvet sar gardul pirat
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 12:15 pm

Mihai12 a scris:
Black velvet a scris:
Toate traditiile si datinile Craciunului sunt PAGANE! De cate nerusinare au putut da dovada crestinii, ca sa-si aduca ei pe tamplarul lor rastignit, care nici macar nu s-a nascut de craciun si sa-i serbeze ziua la aceasta data?

Aha, le-a placut sarbatoarea si datinile ei si ce-au zis, hai ca-i buna pentru noi, ca pagani nu mai exista ca i-am taiat si ars pe toti, cel putin asa credeau ei.......
Desteptul lu' peste, aceste crestinari ale sarbatorilor pagane s-au facut pentru a-i crestina mai usor pe pagani. Mare e gradina domnului si multi ca Black Velvet sar gardul pirat

Tu nu realizezi ce spui? Tu nu realizezi ca sustii FURTUL?

Am sa-ti dau un exemplu, poate reusesti sa te luminezi grin
Daca alta religie ar fura sarbatorile crestinilor pentru a-i trece la acea religie mai usor, ti s-ar parea NORMAL? Pentru aceia, ar fi cat se poate de firesc sa va ucida si sa va puna pe foc, cu dragoste si iubire in numele dumnezeului lor care nu accepta concurenta!!!

Acum pricepi ca religia crestina, prin ceea ce a facut ea este o religie a raului, in numele unui dumnezeu RAU care indeamna la crima si distrugere?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 10:13 am

Voi paganii ati omorat pe crestini si le-ati ars Bibliile!
Cat despre crestini cand spuneti ca se folosesc doar de cateva versete,gresiti.Noi iubim Cuvantul lui Dumnezeu,il credem si il traim.Il traducem in viata noastra in fiecare zi.Pe cand voi luati cateva versete pe care le rastalmaciti si veniti cu aceleasi acuzatii la adresa crestinilor si oricate argumente vi se aduc,ele nu sunt valabile pentru voi.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 11:43 am

EmaLovesJesus a scris:
Voi paganii ati omorat pe crestini si le-ati ars Bibliile!
Asta doar in romanele lui Sienkiewicz grin

Citat :
Cat despre crestini cand spuneti ca se folosesc doar de cateva versete,gresiti.Noi iubim Cuvantul lui Dumnezeu,il credem si il traim.Il traducem in viata noastra in fiecare zi.Pe cand voi luati cateva versete pe care le rastalmaciti si veniti cu aceleasi acuzatii la adresa crestinilor si oricate argumente vi se aduc,ele nu sunt valabile pentru voi.
grin grin Voi iubiti niste chestii care nu sunt decat in imaginatia voastra si veniti la noi sa ne pacaliti ca ele sunt in realitate hohot si pentru asta in loc sa ne aratati ceva real, ne spuneti ce credeti voi sau ne aruncati in fata niste versete antice si aveti pretentia sa va credem lol!
Ce sa credem SF-ul din capul vostru? In plus, religia voastra a lasat in urma ei doar oameni torturati si arsi de vii, si asta pentru ce, pentru ca sa impuneti voi o religie a lucrurilor nereale care a devenit o religie a raului tocmai prin faptele institutiei care o reprezinta.

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 3:21 pm

Voi i-ati omorat pe crestini.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 3:34 pm

EmaLovesJesus a scris:
Voi i-ati omorat pe crestini.

Tu cati ani ai, de te razgaiesti asa?

Pune-ti putin la treaba, ceea ce ar trebui sa se numeasca minte si observa ca sunt 2.000.000.000 de crestini si... pana mai ieri, doar cativa pagani!

Daca paganii i-ar fi omorat pe crestini, ar fi fost 2 miliarde de pagani si poate niciun crestin. Deci e clar, cine pe cine a omorat, indiferent de cat te-ai razgaia tu si indiferent de cat de mult ati incerca voi, crestinii, sa va ascundeti istoria pavata cu uciderea celor de alta religie!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 5:01 pm

EmaLovesJesus a scris:
Voi i-ati omorat pe crestini.
Ce stupizenie!
Pe crestini i-ati omorat voi si biserica voastra!

Si cand zic asta ma refer atat la nazaritenii urmasi ai lui Isus fortati cu moartea sa treaca la crestinismul tau, adica la crestinismul de dupa Constantin, acela care are la baza Biblia in forma actuala !

Nazaritenii, aveau ca scriptura Tanachul, si respectau Legea si isi propovaduiau din Evangheliile Apostolilor (unii dintre ei, mai exact aceia care nu au luat-o pe calea excrocului si criminalului Pavel) ci au fost sa accepte RELIGIA crestina!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 6:10 pm

Tu spui numai ineptii.Ce vrei sa spui ca s-au omorat crestinii intre ei?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 7:52 pm

EmaLovesJesus a scris:
Tu spui numai ineptii.Ce vrei sa spui ca s-au omorat crestinii intre ei?

Ai uitat ceea ce ai spus? Uite iti amintesc eu, nu de alta dar sa vezi si tu cine spune ineptii!

EmaLovesJesus a scris:
Trebuie sa stii ca Inchizitia apartine Bisericii Catolice.Deci ,daca as fi trait in acele timpuri si eu as fi fost omorata pentru credinta mea.

Inchizitorii erau crestini si i-au omorat, printre altii, si pe crestinii eretici, adica crestini sectanti care incercau sa interpreteze biblia altfel decat o faceau ei!

Uite si cateva conceptii pur crestine pe care se bazau:

Unuia care s-a rătăcit, arată-i la calea cea bună, dacă el refuză să o urmeze, atunci obligă-l ca o dovadă de iubire creștinească a aproapelui tău. Ereticii sunt oi rătăcite pe care păstorul creștin cu toiagul și ciomagul aduce copii înapoi în turmă. Tortura este legitimă, pentru că ea nu strică sufletul ci numai carnea păcătoasă. În consecință era mai bine un eretic să fie ars, decât să urmeze un drum greșit.

Ereticul are posibilitatea de a alege între: întoarcerea pe calea cea dreaptă, adevărată a bisericii cu dragoste și încredere în Dumnezeu sau cea de schingiuire cu pierderea vieții.

Sursa
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 9:11 pm

EmaLovesJesus a scris:
Tu spui numai ineptii.Ce vrei sa spui ca s-au omorat crestinii intre ei?
Exact asta am vrut sa spun!

Si asta s-a intamplat nu numai atunci cand religia "crestina" varianta "Costica criminalu", a fost proclamata religie de stat, si cine nu a trecut la crestinismul "varianta oficiala" (adica inventata de Constantin ca arma politica) a fost omorat, si la fel mai tarziu in evul mediu cand pe rugurile aprinse ardeau crestini omorati de alti crestini ...fara sa mai zic de razboiul intra-crestin dintre catolici si reformati!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 9:50 pm

Eh,asta este parerea ta.Nu are rost sa vorbim noi despre ce a fost.Este istorie.Ea poate sa fie scrisa si modificata.Hai sa vedem ce se intampla in zilele noastre.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 10:09 pm

EmaLovesJesus a scris:
Eh,asta este parerea ta.Nu are rost sa vorbim noi despre ce a fost.Este istorie.
Istoria este realitate, si pomul se cunoaste dupa roade nu dupa vorbe!
Tot asa se poate spune si de catre Mafie, de catre noii mafioti care nu vor sa fie judecati dupa faptele inaintasilor lor din organizatia mafiota!

Citat :

Ea poate sa fie scrisa si modificata.
Nu si in cazul in care exista zeci si sute de mii de dovezi si acte doveditoare care o incrimineaza!

Citat :

Hai sa vedem ce se intampla in zilele noastre.
In zilele noastre sunteti tinuti in frau de catre statul laic, adica asa cum un caine rau de exemplu un Pitbull pregatit ptr lupte, care este tinut in lant, daca i-ai da drumul din lant ...ar sfaisa pe cei care i-ar prinde.

Asa sunteti si voi ptr ca asa este religia voastra conceputa din start, nu de Isus ca voi nu aveti nimic comun cu religia lui si nici cu invataturile lui, ci de catre Constantin si urmasii sai, care au folosit puterea de fanatizare a religiei cretine, observata atunci cand crestinii erau aruncati la lei. si s-a gandit sa o foloseasca in interes politic!
deci crestinismul tau, ala bazat pe Biblie este o facatura politica cu aspect religios!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 10:43 pm

La fel ne vorbeste Dumnezeu prin Cuvant,prin minuni si semne,prin oameni,dar unii ca Soinos nu vor sa ia aminte!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 11:22 pm

EmaLovesJesus a scris:
La fel ne vorbeste Dumnezeu prin Cuvant,prin minuni si semne,prin oameni,dar unii ca Soinos nu vor sa ia aminte!
Pai cum sa iau aminte daca eu nu am numarul Lui de telefon si nu stiu ce zice!

Sper ca nu ma crezi atat de aberat incat sa cred ca niste texte scrise de rabini si ASUMATE de Marea Sinagoga ca fiind scrise de rabini si neinspirate de nici un Dumnezeu, le-as putea crede ca fiind "cuvantul Domnului"!

Nu de alta dar daca continuam pe linia asta s-ar gasi unii sa ne convinga sa credem ca povestea Scufita Rosie este si ea Cuvantul Domnului ...si zau daca am argumente sa combat aceasta "revelatie divina"!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 7:55 am

Basmele sunt basme,stiu sa fac diferenta .Dar Dumnezeu chiar exista si Biblia este Cuvantul Sau care nu este lipsit de putere.Gustati si vedeti ce bun este Domnul!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 9:06 am

EmaLovesJesus a scris:
Basmele sunt basme,stiu sa fac diferenta .Dar Dumnezeu chiar exista

Da Creatorul intradevar exista ...si chiar Stiinta a dovedit-o foarte clar, doar ca ii spune Big-Bang si nu Yahwe.

Citat :

si Biblia este Cuvantul Sau care nu este lipsit de putere.
Oare cat de incapatanat in minciuna trebuie sa fii incat sa nu accepti chiar ceea ce spun AUTORII acelor texte pe care voi le numiti Biblie, si ma refer la Marea Sinagoga care recunoaste ca Textele Tanachului sunt texte scrise de rabinii aflati in slujba ei?
Pai oare cum iti explica faptul ca acele texte trebuiau sa fie CANONIZATE ca sa devine SFINTE, pai daca erau scrise/inspirate de Dumnezeu nu erau sfinte?
Pai daca erau sfinte ....atunci de ce au trebuit sa fie canonizate ca sfiinte?

Draga Ema, daca tu crezi ca prin nestiinta si staruinta in minciuna, il slavesti pe Dumnezeu te inseli amarnic!
Tu de fapt este in slujba Marelui Mincinos pe care tu il numesti Dumnezeu, dar el tot Tata Minciunii este, iar tu unul din copii sai!

Dumnezeu=Adevar =Stiinta

Diavol= Minciuna = Credinta, ptr ca doar minciunile trebuie crezute, adevarul se poate dovedi deci nu trebuie crezut!

Citat :

Gustati si vedeti ce bun este Domnul!

Poi daca il frigi tu pe rotisor, o sa gustam cu placere din el!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 9:31 am

Cum poti sa crezi tu ca din nimic ,printr-o explozie a aparut totul?Te vad om cu capul pe umeri.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 11:55 am

EmaLovesJesus a scris:
Cum poti sa crezi tu ca din nimic ,printr-o explozie a aparut totul?Te vad om cu capul pe umeri.
poi vezi unde duce lipsa de cultura?
daca te-ai documenta nitel ai stii ca inainte de Big Bang a fost altceva!
de curand in SUA a aparut o lucrare stiintifica care explica detailat ce a fost inainte de Big-Bang.
Asa ca inainte de a-ti da cu parerea ar trebui sa te documentezi!

Daca tot ai convingerea ca tot ceea ce exista, se datoreaza unui Creator, atunci cum de nu intelegi si faptul ca urmand aceasta idee nici Dumnezeu nu poate exista fara sa aibe un Creator?

Dar si tema asta este abordata in mitologia legate de Yahwe, unde vedem ca si Dumnezeu avea o mama, ...daca ai putina rabdare sa caut topicul de pe acest Forum in care am postat toata documentatia pe aceasta tema, ptr ca la mine fara documentatie nu se poate!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 12:31 pm

Soimos a scris:
de curand in SUA a aparut o lucrare stiintifica care explica detailat ce a fost inainte de Big-Bang.
Ia prezinta-ne si noua aceasta lucrare sa o vedem. Sunt curios ce dovezi stiintifice ne prezinta aceasta lucrare.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 12:45 pm

EmaLovesJesus a scris:
Cum poti sa crezi tu ca din nimic ,printr-o explozie a aparut totul?Te vad om cu capul pe umeri.

Dar tu cum poti sa crezi ca cineva a facut totul din nimic, iar pe om l-a facut din lut? Nu ti se pare aberant? Stiu, nu ti se pare si asta pentru ca ai studiat biblia in loc sa studiezi cartea de fizica! Stiu ca e mult mai usor sa citesti niste basme decat sa-ti folosesti mintea pentru a intelege stiinta!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 12:51 pm

Mihai12 a scris:
Ia prezinta-ne si noua aceasta lucrare sa o vedem. Sunt curios ce dovezi stiintifice ne prezinta aceasta lucrare.

Degeaba iti prezinta el lucrari stiintifice, daca tu nu poti sa le intelegi! Daca ai fi putut ai fi facut-o pana acum, spun asta deoarece exista atatea baze de date privind formarea Universului, incat doar sa nu vrei sau sa nu poti, sa intelegi!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 2:25 pm

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
de curand in SUA a aparut o lucrare stiintifica care explica detailat ce a fost inainte de Big-Bang.
Ia prezinta-ne si noua aceasta lucrare sa o vedem. Sunt curios ce dovezi stiintifice ne prezinta aceasta lucrare.
Eu iti dau datele despre carte si autor!

Autorul se numeste Martin Bojowald este astrofizcian si lucreaza ca profesor la Institututul pentru Fizica Gravitatiei la Penn State University (USA).
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 3:59 pm

Ce coincidenta.Si eu doresc sa iti vorbesc despre o lucrare pe care a facut-o Dumnezeu,chiar printr-un frate din Biserica din care eu fac parte.A fost plecat in SUA si Dumnezeu a facut o minune.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 4:09 pm

EmaLovesJesus a scris:
Ce coincidenta.Si eu doresc sa iti vorbesc despre o lucrare pe care a facut-o Dumnezeu,chiar printr-un frate din Biserica din care eu fac parte.A fost plecat in SUA si Dumnezeu a facut o minune.
Problema este ca eu am fost solicitat sa raspund la o intrebare, pe cand tu nu, ptr ca nimeni nu este curios sa afle ce minuni a mai facut seful tau Marele Inselator zeul Minciunii si al adevarurilor nedemonstrabile!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 12:50 am

Tu pierzi!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 8:28 am

Ce sa pierd?

O minciuna gogonata?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Sarbatorile de iarna
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: