Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Sarbatorile de iarna

In jos 
+5
DRAGOS
EmaLovesJesus
Fernando
Soimos
Apopii
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 11:55 am

EmaLovesJesus a scris:
Cum poti sa crezi tu ca din nimic ,printr-o explozie a aparut totul?Te vad om cu capul pe umeri.
poi vezi unde duce lipsa de cultura?
daca te-ai documenta nitel ai stii ca inainte de Big Bang a fost altceva!
de curand in SUA a aparut o lucrare stiintifica care explica detailat ce a fost inainte de Big-Bang.
Asa ca inainte de a-ti da cu parerea ar trebui sa te documentezi!

Daca tot ai convingerea ca tot ceea ce exista, se datoreaza unui Creator, atunci cum de nu intelegi si faptul ca urmand aceasta idee nici Dumnezeu nu poate exista fara sa aibe un Creator?

Dar si tema asta este abordata in mitologia legate de Yahwe, unde vedem ca si Dumnezeu avea o mama, ...daca ai putina rabdare sa caut topicul de pe acest Forum in care am postat toata documentatia pe aceasta tema, ptr ca la mine fara documentatie nu se poate!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 12:31 pm

Soimos a scris:
de curand in SUA a aparut o lucrare stiintifica care explica detailat ce a fost inainte de Big-Bang.
Ia prezinta-ne si noua aceasta lucrare sa o vedem. Sunt curios ce dovezi stiintifice ne prezinta aceasta lucrare.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 12:45 pm

EmaLovesJesus a scris:
Cum poti sa crezi tu ca din nimic ,printr-o explozie a aparut totul?Te vad om cu capul pe umeri.

Dar tu cum poti sa crezi ca cineva a facut totul din nimic, iar pe om l-a facut din lut? Nu ti se pare aberant? Stiu, nu ti se pare si asta pentru ca ai studiat biblia in loc sa studiezi cartea de fizica! Stiu ca e mult mai usor sa citesti niste basme decat sa-ti folosesti mintea pentru a intelege stiinta!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 12:51 pm

Mihai12 a scris:
Ia prezinta-ne si noua aceasta lucrare sa o vedem. Sunt curios ce dovezi stiintifice ne prezinta aceasta lucrare.

Degeaba iti prezinta el lucrari stiintifice, daca tu nu poti sa le intelegi! Daca ai fi putut ai fi facut-o pana acum, spun asta deoarece exista atatea baze de date privind formarea Universului, incat doar sa nu vrei sau sa nu poti, sa intelegi!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 2:25 pm

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
de curand in SUA a aparut o lucrare stiintifica care explica detailat ce a fost inainte de Big-Bang.
Ia prezinta-ne si noua aceasta lucrare sa o vedem. Sunt curios ce dovezi stiintifice ne prezinta aceasta lucrare.
Eu iti dau datele despre carte si autor!

Autorul se numeste Martin Bojowald este astrofizcian si lucreaza ca profesor la Institututul pentru Fizica Gravitatiei la Penn State University (USA).
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 3:59 pm

Ce coincidenta.Si eu doresc sa iti vorbesc despre o lucrare pe care a facut-o Dumnezeu,chiar printr-un frate din Biserica din care eu fac parte.A fost plecat in SUA si Dumnezeu a facut o minune.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 4:09 pm

EmaLovesJesus a scris:
Ce coincidenta.Si eu doresc sa iti vorbesc despre o lucrare pe care a facut-o Dumnezeu,chiar printr-un frate din Biserica din care eu fac parte.A fost plecat in SUA si Dumnezeu a facut o minune.
Problema este ca eu am fost solicitat sa raspund la o intrebare, pe cand tu nu, ptr ca nimeni nu este curios sa afle ce minuni a mai facut seful tau Marele Inselator zeul Minciunii si al adevarurilor nedemonstrabile!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 12:50 am

Tu pierzi!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 8:28 am

Ce sa pierd?

O minciuna gogonata?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 1:59 pm

O vesnicie intreaga.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 4:58 pm

EmaLovesJesus a scris:
O vesnicie intreaga.
De vesnicie au parte absolut toti mortii !

Sau cunoasti tu oare morti cu termen redus, de ex mort ptr. 1; 5; 10 sau 20 de ani, care dupa ce le-a expirat termenul sa se intoarca la viata?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 4:59 pm

[quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:
O vesnicie intreaga.

De vesnicie au parte absolut toti mortii !

Si de ea nu poate scapa nici-un mort.

Sau cunoasti tu oare morti cu termen redus, de ex mort ptr. 1; 5; 10 sau 20 de ani, care dupa ce le-a expirat termenul sa se intoarca la viata?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 7:22 pm

Diferenta o face locul unde iti petrece vesnicia!In rai sau iad.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 8:10 pm

EmaLovesJesus a scris:
Diferenta o face locul unde iti petrece vesnicia!In rai sau iad.
iarasi torni minciuni?

Dumnezeul Vechiului Testament pe care voi il numiti Creator, nu a creat nici Rai si nici Iad, si nici n-a promis credinciosilor sai vreodata viata vesnica ... nici macar in Iad sau in Rai.

Tu ca om normal ce te pretinzi ...pe cine crezi?
Pe Dumnezeu Creatorul ....sau pe :

2:4 potrivnicul, care se înalţă mai presus de tot ce se
numeşte "Dumnezeu", sau de ce este vrednic de închinare. Aşa că se va aşeza în Templul lui Dumnezeu, dându-se drept Dumnezeu.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 10:21 pm

Domnul Isus cand S-a inaltat la cer a spus ca se duce sa ne pregateasca un loc ca acolo unde este El,sa fim si noi toti.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 11:22 pm

EmaLovesJesus a scris:
Domnul Isus cand S-a inaltat la cer a spus ca se duce sa ne pregateasca un loc ca acolo unde este El,sa fim si noi toti.

Asta in poveste...dar nici macar acolo ptr ca el nu s-a inaltat in cer ci a fost azvarlit sub pamant ...adica in Iad unde se lauda ca este stapanul cheilor Mortii si ale Iadului!

Citat :

Dar, cât despre fricoşi, necredincioşi, scârboşi, ucigaşi, curvari, vrăjitori, închinătorii la idoli şi toţi mincinoşii, partea lor este în iazul care arde cu foc şi cu pucioasă, adică moartea a doua.”

Prostii!
Astia pe care i-ai enumerat tu se vor pocaii sincer inainte de a muri cu cca 5 minute ... si vor fi iertati ... si astfel tot ce ai spus tu ramane ceea ce este si acum ...adica O MINCIUNA!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 8:15 am

Nu stii daca mai au sansa de a se pocai sincer inainte de moarte.Daca da o masina peste ei sau fac un infarct miocardioc?Si apoi daca aceea pocainta nu este reala din toata inima,nu are sens.Ai vazut ce lucruri minunate a pregatit Domnul pentru credinciosi?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 8:50 am

EmaLovesJesus a scris:
Ai vazut ce lucruri minunate a pregatit Domnul pentru credinciosi?
Nu !
Nu am vazut decat oameni atat de aberati care au impresia ca ceea ce iei doar si inchipuie ... chiar exista in realitate
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:43 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Domnul Isus cand S-a inaltat la cer a spus ca se duce sa ne pregateasca un loc ca acolo unde este El,sa fim si noi toti.

Asta in poveste...dar nici macar acolo ptr ca el nu s-a inaltat in cer ci a fost azvarlit sub pamant ...adica in Iad unde se lauda ca este stapanul cheilor Mortii si ale Iadului!

Citat :

Dar, cât despre fricoşi, necredincioşi, scârboşi, ucigaşi, curvari, vrăjitori, închinătorii la idoli şi toţi mincinoşii, partea lor este în iazul care arde cu foc şi cu pucioasă, adică moartea a doua.”

Prostii!
Astia pe care i-ai enumerat tu se vor pocaii sincer inainte de a muri cu cca 5 minute ... si vor fi iertati ... si astfel tot ce ai spus tu ramane ceea ce este si acum ...adica O MINCIUNA!

Auzi "domle" ce spune musteriul @soimos Iisus "este stapanul cheilor Mortii si ale Iadului!"
Apoi :
Tu ce ai vrea dracii sa nu stie de frica nimanui ,ai vrea sa fie lasati de capul lor sa faca numai dracii apoi sa se ascunda in vizuina si sa nu dea socoteala lui Dumnezeu .
Apoi :
Pai de ce nu sari cu gura mare la americani sa puna director de inchisoare pe cel mai mare criminal ,poate ai vrea sa ii lase liberi pe facatorii de rele sa faca doar ce stiu ei =raul
Apoi :
Din cite stiu eu obama poate gratia si schimba pedepse si alte chestii deci dupa logica ta obama este cel mai mare criminal ,hai bre ca ma sparg de ris ,tu ai o logica strimba .
Apoi :
Ce tot ii ridici pe draci in slavi uite ce rele faceau
Fac pomana cu un amarit si mai postez ce a tras Iov si evreii din cauza lui satan
"iată că a venit nenorocirea; aşteptam lumina şi a venit întunericul "Am ajuns frate cu şacalii, am ajuns tovarăş cu struţii. Pielea s-a făcut pe mine neagră şi oasele mele sunt arse de friguri".
"a lovit pe Iov cu lepră, din tălpile picioarelor până în creştetul capului".
"Atunci s-a sculat Satana împotriva lui Israel şi a îndemnat pe David să facă numărătoarea Israeliţilor "
Apoi :
Mai mare umilinta pentru o creatura angelica ca satan caruia i s-a incredintat puteri enorme in comparatie cu cele ale lui Iov nu putea fi – sa fie biruit prin credinta unui singur om care-i mai prejos decat ingerii. In aceasta eu vad intelepciunea nepatrunsa a lui Dumnezeu.
Apoi :
,,,,,,,,,,,,,,,

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 12:15 pm

Urzi23 a scris:


Auzi "domle" ce spune musteriul @soimos Iisus "este stapanul cheilor Mortii si ale Iadului!"
Daca asta ai inteles tu ...imi pare rau de tine, nu stiam pina acum ca as fi autorul Bibliei!

Citat :

Tu ce ai vrea dracii sa nu stie de frica nimanui
Evident ca si LEGIUNILE de diavoli ca si Legiunile romane au un conducator!
Sau nu ai auzit pina acum de "legiuni"?

Citat :

Din cite stiu eu obama poate gratia si schimba pedepse si alte chestii deci dupa logica ta obama este cel mai mare criminal ,hai bre ca ma sparg de ris ,tu ai o logica strimba .
Daca te spargi de ras o faci ptr ca esti atat de stupid ca nici rotitlele nu ti se mai invart deci nu esti capabil sa intelegi nimic.

Dumnezeu adica echivalentul in exemplul tau cu Obama este YAHWE ...cel care are dreptul sa ierte si sa pedepseasca. Isus-Christos christos nefiind Dumnezeu ptr ca nu exista decat un singur Dumnezeu si ala este Yahwe, nu are dreptul sa ierte, ci doar ca un razvratit ce este care doreste sa fie slavit ca Dumnezeu...isi conduce Legiunile... a caror instrumente sunteti voi mercenarii care v-ati vandut lui!


Citat :


"a lovit pe Iov cu lepră, din tălpile picioarelor până în creştetul capului".
"Atunci s-a sculat Satana împotriva lui Israel şi a îndemnat pe David să facă numărătoarea Israeliţilor "
Esti un mincinos ...sau mai rau un stupid care... caci nu poti pricepe sau nu vrei sa intelegi ca orice a facut Satana a facut-o cu incuvintarea lui Dumnezeu ...deci nu a inteles nimic din acel exemplu cu Iov, ... dar asta este de fapt un MARE avantaj ptr mine pe motivul ca Satana este chiar Isus=Lucifer = Diavolul, si asta o confirma chiar Luca care asista la Caderea lui Lucifer intamplata chiar la nasterea lui Isus si uite ce spune:

Luca 10. 18. Şi le-a zis: Am văzut pe satana ca un fulger căzând din cer.


Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 12:24 pm

EmaLovesJesus a scris:
Diferenta o face locul unde iti petrece vesnicia!In rai sau iad.

Rai-ul era o gradina, in sensul propriu al cuvantului, numita Eden si situata in Mesopotamia fiind inconjurata de doua mari rauri, Tigru si Eufrat, plus altele doua care nu mai exista azi. Daca te uiti pe harta ai sa vezi ca Rai-ul (Eden-ul) s-a cam uscat... asa ca ai sa-ti petreci vesnicia in desert grin si o sa te cam arda dumnezeul tau din ceruri, adica Soarele!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 12:39 pm

EmaLovesJesus a scris:
Nu stii daca mai au sansa de a se pocai sincer inainte de moarte.Daca da o masina peste ei sau fac un infarct miocardioc?Si apoi daca aceea pocainta nu este reala din toata inima,nu are sens.Ai vazut ce lucruri minunate a pregatit Domnul pentru credinciosi?

Ce metoda perversa de a insamanta in mod subtil frica in subconstientul oamenilor si de a-i atrage catre secta pocaitilor doh

Cu propaganda asta de doua parale o sa aveti numai credinciosi saraci cu duhul, adica din cei placuti dumnezeului tau grin
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 3:14 pm

Prea putin ma intereseaza parerea ta despre mine.Important este sa fiu aprecita de cei din jurul meu si de Domnul.Tu nu ma cunosti ca persoana,nu cunosti gradul meu de cultura,studiile mele,personalitatea mea.Si daca ma judeci gresit,este pacatul tau.Nu stii ce om minunat pot sa fiu!Sper sa nu intelegeti din nou gresit mesajul meu.Vreau doar sa va fac sa intelegeti ca pot sa fiu de folos pentru multi oameni si chiar daca voi ma considerati saraca in duh,pot sa imbogatesc pe multi,pot sa fiu de folos pentru intarirea si mangaierea multora.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 2:28 am

Mama mia cata laudarosenie doh

O vorba inteleapta din batrani ne spune: ”lauda de sine nu miroase a bine”. E clar!

Adicatelea, ceva de genul:
Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Lupul-cu-blana-de-oaie
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 8:01 am

Cu voi nu este bine nicicum.Ne criticati tot timpul.Daca am spus lucrarile si activitatile in care sunt implicate biserica si noi crestinii (asta ca sa nu mai judecati gresit),atunci tot ne gasiti defecte spuneti ca ne laudam.Atunci,nu mai are rost sa ma justific in fata voastra.Credeti si faceti tot ceea ce simtiti voi.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 8:02 am

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Diferenta o face locul unde iti petrece vesnicia!In rai sau iad.

Rai-ul era o gradina, in sensul propriu al cuvantului, numita Eden si situata in Mesopotamia fiind inconjurata de doua mari rauri, Tigru si Eufrat, plus altele doua care nu mai exista azi. Daca te uiti pe harta ai sa vezi ca Rai-ul (Eden-ul) s-a cam uscat... asa ca ai sa-ti petreci vesnicia in desert Sarbatorile de iarna - Pagina 4 2222139670 si o sa te cam arda dumnezeul tau din ceruri, adica Soarele!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 10:47 am

EmaLovesJesus a scris:

9
Apoi unul din cei şapte îngeri, care
ţineau cele şapte potire pline cu cele din urmă şapte urgii, a venit şi a
vorbit cu mine, şi mi-a zis: „Vino să-ţi arăt mireasa, nevasta
Mielului!”

[/list]
Si ce i-a aratat...o oita?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 12:12 pm

Noi o sa fim mireasa,cei care asteptam venirea Domnului nostru Isus.,,Caci Duhul si mireasa zic :Vino Doamne Isuse!,,
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 12:40 pm

EmaLovesJesus a scris:
Noi o sa fim mireasa,
Aha ...am inteles ... nu iti place sa fi OM si te-ai gandit sa te transformi in oaie ...si in acesta noua calitate vrei sa te mariti cu un mielusel mai tanar si nu cu o oaie batrana!
Cum faci transformarea asta din om in oaie ...te dai de trei ori de-a tumba sau rostesti Minciuna Magica?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 2:47 pm

Aceasta transformare se face cu ajutorul Duhului Sfant.Bineinteles ca este nevoie de vointa.Nu este ceva magic.Trebuie sa doresti acest lucru si Dumnezeu te va ajuta.Daca tu vei face un pas spre El,El va face doi.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 2:53 pm

Biserica este Mireasa lui
Cristos, "Mireasă neprihănită a Mielului jertfit, pe care Cristos o
iubeşte, pentru că s-a jertfit ca să o sfinţească: pe care şi-a unit-o
printr-o legătură indisolubilă; pe care nu încetează să o hrănească şi
să o apere; pe care şi-a vrut-o unită şi supusă în iubire şi fidelitate;
pe care a încărcat-o cu haruri cereşti, pentru ca astfel noi să putem
înţelege ce înseamnă iubirea pe care ne-o poartă Dumnezeu şi Cristos,
iubire ce întrece orice cunoaştere" 43).

În mod mistic, în sensul că Cristos a comunicat
Bisericii propria lui viaţă, Biserica formează un singur Trup, o singură
Persoană cu Cristos 44). Ca atare nu-i poate fi mireasă.

Dar Biserica este şi distinctă de El. Ea are o
personalitate creată, distinctă de personalitatea increată a
Întemeietorului ei. Ca atare, ea poate fi Mireasa Lui.

Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 1:29 am

EmaLovesJesus a scris:
Biserica este Mireasa lui
Cristos, "Mireasă neprihănită a Mielului jertfit, pe care Cristos o
iubeşte, pentru că s-a jertfit ca să o sfinţească: pe care şi-a unit-o
printr-o legătură indisolubilă; pe care nu încetează să o hrănească şi
să o apere; pe care şi-a vrut-o unită şi supusă în iubire şi fidelitate;
pe care a încărcat-o cu haruri cereşti, pentru ca astfel noi să putem
înţelege ce înseamnă iubirea pe care ne-o poartă Dumnezeu şi Cristos,
iubire ce întrece orice cunoaştere" 43).

În mod mistic, în sensul că Cristos a comunicat
Bisericii propria lui viaţă, Biserica formează un singur Trup, o singură
Persoană cu Cristos 44). Ca atare nu-i poate fi mireasă.

Dar Biserica este şi distinctă de El. Ea are o
personalitate creată, distinctă de personalitatea increată a
Întemeietorului ei. Ca atare, ea poate fi Mireasa Lui.


Poate fi orice hohot banul sa iasa popa

Iată ce tarife au preoţii!

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 4348-237620-22q_78bca3c06a

Nici o biserică nu are afişat tariful la intrare, tocmai pentru că preţul este negociabil şi depinde întotdeauna de cât de bine eşti îmbrăcat, de cum miroşi, cât de îngrijit eşti sau cât de repede trebuie făcută programarea.

Astfel, preţurile încep de la 250 de lei şi ajung şi la 1.500 de lei. În plus, mai peste tot ţi se spune că “pentru cor trebuie să plătiţi extra”. Cum fiecare vrea ca botezul sau nunta să iasă bine, românii nu se mai uită la bani şi acceptă taxele, suprataxele şi, uneori, chiar şpăgile cerute de slujitorii Domnului.”

Sursa
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 6:58 am

La Biserica mea,actele de cult sunt gratuite.Din contra,daca o familie care are un necaz,primeste ajutorul bisericii.
Cat despre Biserica,Domnul Isus o iubeste pentru ca si-a dat viata pentru ea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sarbatorile de iarna   Sarbatorile de iarna - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Sarbatorile de iarna
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: