Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Ce spun ateii ... in filme Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Ce spun ateii ... in filme Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Ce spun ateii ... in filme Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Ce spun ateii ... in filme Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Ce spun ateii ... in filme Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Ce spun ateii ... in filme Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Ce spun ateii ... in filme Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Ce spun ateii ... in filme Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Ce spun ateii ... in filme Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Ce spun ateii ... in filme

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Ce spun ateii ... in filme Empty
MesajSubiect: Ce spun ateii ... in filme   Ce spun ateii ... in filme Icon_minitimeSam Apr 23, 2011 6:48 am

Sa-l ascultam pe Pavel Corut despre icoanele care plang:



Sus In jos
Arcangelo
Pedestras
Pedestras
Arcangelo


Numarul mesajelor : 67
Localizare : Heaven
Puncte : 76
Data de inscriere : 09/05/2008

Ce spun ateii ... in filme Empty
MesajSubiect: Re: Ce spun ateii ... in filme   Ce spun ateii ... in filme Icon_minitimeSam Apr 23, 2011 9:54 am

Corut nu e ateu,e doar anti-religie,si spune clar in clip si de ce: pentru ca acele mizerii pe care niste iresponsabili s-au "trezit" sa le considere sacre,sunt de fapt niste blasfemii si ofense la adresa Divinitatii
Sunt de aceeasi parere,si am fost si eu numit ateu pe diverse forumuri din acelasi motiv.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Ce spun ateii ... in filme Empty
MesajSubiect: Re: Ce spun ateii ... in filme   Ce spun ateii ... in filme Icon_minitimeSam Apr 23, 2011 12:09 pm

Nici eu nu sunt ateu, dar nici nu pot accepta existenta unei divinitati inexistente, doar de dragul de a crede in niste scrieri antice care nu sunt altceva decat rodul unor minti dornice de putere si care pentru a o obtine s-au folosit de manipularea religioasa! Practic, ei au transformat Zeii-oameni sau simboluri in niste dumne-zei supranaturali, evident inexistenti, apoi le-au pus in carca puterea de a pedepsi, tot evident pentru a-i ameninta pe neascultatori... apoi, divinitatea inexistenta neputand pedepsi pe nimeni in mod efectiv, s-au apucat ei sa omoare oamenii ori sa-i pedepseasca in diferite moduri, in numele divinitatii inventate de ei!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat





Ce spun ateii ... in filme Empty
MesajSubiect: Re: Ce spun ateii ... in filme   Ce spun ateii ... in filme Icon_minitime

Sus In jos
 
Ce spun ateii ... in filme
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Filme documentare
» Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Opinii fundamentate :: Opinii fundamentate pro si contra-
Mergi direct la: