Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Aventuri din ograda Domnului

In jos 
+8
Mihai12
Apopii
GaSpAr
Cyberman
livius
Black velvet
ciocan
Soimos
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 4:02 pm

EmaLovesJesus a scris:
Apopii a scris:
Soimos a scris:
Doooaamne .... da cat de prost trebuie sa fie un om incat sa creada ca pasarelele care ciripesc in capul unui idiot este Duhul Sfant?

Dar faptul ca o tufa arzand este considerata ca fiind zeul atotputernic si creatorul Universului... Asta da religie!
Ce stii tu despre Dumnezeu?
Despre Dumnezeu Nimeni nu stie nimic!
Toti doar CRED!
Cat despre "stiut .... nici nu poate fi vorba cand mai ales cand e vorba de Dumnezeu!
De aceea doar CREDETI ...iar cine are impresia ca STIE ...e cazul sa se cate de bibilica la vreun doftor ...pina nu-i ia Dracu de tot mintile!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 6:28 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Apopii a scris:


Dar faptul ca o tufa arzand este considerata ca fiind zeul atotputernic si creatorul Universului... Asta da religie!
Ce stii tu despre Dumnezeu?
Despre Dumnezeu Nimeni nu stie nimic!
Toti doar CRED!
Cat despre "stiut .... nici nu poate fi vorba cand mai ales cand e vorba de Dumnezeu!
De aceea doar CREDETI ...iar cine are impresia ca STIE ...e cazul sa se cate de bibilica la vreun doftor ...pina nu-i ia Dracu de tot mintile!
Daca ai stii si tu cel putin atat cat stiu eu despre Dumnezeu,sunt sigura ca te-ai pocai chiar azi.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 7:04 pm

EmaLovesJesus a scris:

Daca ai stii si tu cel putin atat cat stiu eu despre Dumnezeu,sunt sigura ca te-ai pocai chiar azi.

Ha ha ha ...unde statea geniul omenirii!
Stiinta cerceteaza de sute de ani in speranta ca va afla cel mai mic semn sau indiciu privind Dumnezeirea ...si nu a gasit absolut nimic ...si iata cine le-a gasit ... o pocaita care nici nu stie sa faca deosebirea intre viermele de Ioan si Dumnezeu crezand ca porumbelul care i s-a suit pe cap acestui Ioan ...era nimeni altcineva decat Duhul Sfant !

Tu nici macar nu stii sa faci diferenta intre un messia ...adica un OM providential UNS in functia de rege ...si adevaratul Creator pe ale carui Legi te kci intr-o voioasa si periculoasa (ptr tine) inconstienta!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 8:32 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Daca ai stii si tu cel putin atat cat stiu eu despre Dumnezeu,sunt sigura ca te-ai pocai chiar azi.

Ha ha ha ...unde statea geniul omenirii!
Stiinta cerceteaza de sute de ani in speranta ca va afla cel mai mic semn sau indiciu privind Dumnezeirea ...si nu a gasit absolut nimic ...si iata cine le-a gasit ... o pocaita care nici nu stie sa faca deosebirea intre viermele de Ioan si Dumnezeu crezand ca porumbelul care i s-a suit pe cap acestui Ioan ...era nimeni altcineva decat Duhul Sfant !

Tu nici macar nu stii sa faci diferenta intre un messia ...adica un OM providential UNS in functia de rege ...si adevaratul Creator pe ale carui Legi te kci intr-o voioasa si periculoasa (ptr tine) inconstienta!
Adevaratul meu Creator pe care Il iubesc si ascult de Legile si Poruncile Lui.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 8:41 pm

EmaLovesJesus a scris:

Adevaratul meu Creator pe care Il iubesc si ascult de Legile si Poruncile Lui.

Tu nu asculti de nicio lege si nicio porunca a lui Dumnezeu ptr ca tu asculti de vorbele unui idiot ca Ion
Sa fie oare Ioan Dumnezeul tu ...sau Dracu .... cel care te face sa fi beata ...de fericire ...culmea stupizeniei ...fara sa bei nimic!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 8:44 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Adevaratul meu Creator pe care Il iubesc si ascult de Legile si Poruncile Lui.

Tu nu asculti de nicio lege si nicio porunca a lui Dumnezeu ptr ca tu asculti de vorbele unui idiot ca Ion
Sa fie oare Ioan Dumnezeul tu ...sau Dracu .... cel care te face sa fi beata ...de fericire ...culmea stupizeniei ...fara sa bei nimic!
Fericirea si pacea mea vin de la Dumnezeu.El este stapanul meu binecuvantat.1 Cronici 29:12,,De la Tine vine bogăţia şi slava, Tu stăpâneşti peste tot, în mâna Ta este tăria şi puterea, şi mâna Ta poate să mărească şi să întărească toate lucrurile.,,
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 11:06 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Daca ai stii si tu cel putin atat cat stiu eu despre Dumnezeu,sunt sigura ca te-ai pocai chiar azi.

Ha ha ha ...unde statea geniul omenirii!
Stiinta cerceteaza de sute de ani in speranta ca va afla cel mai mic semn sau indiciu privind Dumnezeirea ...si nu a gasit absolut nimic ...si iata cine le-a gasit ... o pocaita care nici nu stie sa faca deosebirea intre viermele de Ioan si Dumnezeu crezand ca porumbelul care i s-a suit pe cap acestui Ioan ...era nimeni altcineva decat Duhul Sfant !

Tu nici macar nu stii sa faci diferenta intre un messia ...adica un OM providential UNS in functia de rege ...si adevaratul Creator pe ale carui Legi te kci intr-o voioasa si periculoasa (ptr tine) inconstienta!

Ca sa il ai pe Dumnezeu nu iti trebuie stiinta ci CREDINTA!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 11:40 pm

EmaLovesJesus a scris:
Ca sa il ai pe Dumnezeu nu iti trebuie stiinta ci CREDINTA!

Nu numai credinta ci si inima de doua parale doh Ca sa poti iubi un domne-deus cu atatea crime la activ si cu atatea instigari la crima, viol, etc, etc, trebuie sa ai creierii spalati bine de tot!

16. ''Iar în cetăţile popoarelor acestora pe care Domnul Dumnezeul tău ţi le dă în stăpânire, să nu laşi în viaţă nici un suflet;
17. Ci să-i dai blestemului: pe Hetei şi pe Amorei, pe Canaanei şi Ferezei, pe Hevei, pe Iebusei şi pe Gherghesei, precum ţi-a poruncit Domnul Dumnezeul tău''

Trebuie sa ai un suflet de CACAT ca sa poti iubi un zeu care indeamna la pruncucidere!

17. Ucideţi dar toţi copiii de parte bărbătească şi toate femeile ce-au cunoscut bărbat, ucideţi-le.
18. Iar pe fetele care n-au cunoscut bărbat, lăsaţi-le pe toate vii pentru voi.

(Numerii cap 31)
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 290
Data de inscriere : 11/08/2011

Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 7:03 am

[quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:
Soimos a scris:


Putea sa fie si "nevasta" bulibasei Purandel ...ce ma freaca pe mine chestia asta?



Doooaamne .... da cat de prost trebuie sa fie un om incat sa creada ca pasarelele care ciripesc in capul unui idiot este Duhul Sfant?

Tu chiar nu realizezi ridicolul la care te expui?

Oare daca Duhul Sfant i s-a lasat pe cap lui Ioan ... nu i-a ramas gravid capul ? ptr ca eu am visat ca porumbelul il regula cu Duhul chiar in urechi ...si se stie bine cat este de periculos duhul sfant din cazul fecioarei Maria?
[/quo


Duhul Sfant este o particica din Dumnezeire care locuieste intr-o inima curatita si sfintita.O inima dedicata lui Dumnezeu.Ii multumesc lui Dumnezeu pentru aceasta comoara pe care a pus-o in niste vase de lut.Ea este arvuna pentru viata viitoare.Pasaportul.

Doamne, esti un psihopat bun de legat Exclamation
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 7:13 am

EmaLovesJesus a scris:


Ca sa il ai pe Dumnezeu nu iti trebuie stiinta ci CREDINTA!

Asta nu am contestat niciodata !
Ba chiar am afirmat faptul cu cat crezi mi mult a proasta pina ajungi sa te smintesti de atata prostie ...ai chiar convingerea ca credinta ta a devenit STIINTA!

Asa se explica si faptul ca tu ai in cap nerozia sa crezi ca STII totul despre Dumnezeu!!!

Cand de fapt tu nici macar atata discernamant nu ai incat sa sesizezi diferenta intre ceea ce spune "viermele" Ioan in NT .... si ceea ce zice Dumnezeu in Lege!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 7:28 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Ca sa il ai pe Dumnezeu nu iti trebuie stiinta ci CREDINTA!

Asta nu am contestat niciodata !
Ba chiar am afirmat faptul cu cat crezi mi mult a proasta pina ajungi sa te smintesti de atata prostie ...ai chiar convingerea ca credinta ta a devenit STIINTA!

Asa se explica si faptul ca tu ai in cap nerozia sa crezi ca STII totul despre Dumnezeu!!!

Cand de fapt tu nici macar atata discernamant nu ai incat sa sesizezi diferenta intre ceea ce spune "viermele" Ioan in NT .... si ceea ce zice Dumnezeu in Lege!
Stai,dragutule ca tu ai ramas in vechime.Dumnezeu a spus ca are sa faca un nou Legamant prin Fiul Sau.Toata lumea a evoluat,numai tu ai ramas in vechime.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 10:03 am

EmaLovesJesus a scris:

Stai,dragutule ca tu ai ramas in vechime.Dumnezeu a spus ca are sa faca un nou Legamant prin Fiul Sau.Toata lumea a evoluat,numai tu ai ramas in vechime.
Ai baut petrol sau delirezi?

Iarasi bati campii!
Odata ca El nu recunoaste nici unde ca Isus este Fiul sau sau ca are un Fiu care este si el Dumnezeu ... si apoi Noul Legamant nu l-a facut El ...ci ucigasul Pavel!

Eu cred ca dca nu prezinti dovezi clare care sa ne arate tuturor ca spui adevarul ...te voi bana curand ptr minciuna si propaganda mincinoasa ... cu atat mai mult cu cat ai rams datoare si cu dovezile privind afirmatia ca Biblia este Cuvantul lui Dumnezeu!

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 10:29 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Stai,dragutule ca tu ai ramas in vechime.Dumnezeu a spus ca are sa faca un nou Legamant prin Fiul Sau.Toata lumea a evoluat,numai tu ai ramas in vechime.
Ai baut petrol sau delirezi?

Iarasi bati campii!
Odata ca El nu recunoaste nici unde ca Isus este Fiul sau sau ca are un Fiu care este si el Dumnezeu ... si apoi Noul Legamant nu l-a facut El ...ci ucigasul Pavel!

Eu cred ca dca nu prezinti dovezi clare care sa ne arate tuturor ca spui adevarul ...te voi bana curand ptr minciuna si propaganda mincinoasa ... cu atat mai mult cu cat ai rams datoare si cu dovezile privind afirmatia ca Biblia este Cuvantul lui Dumnezeu!

Vrei sa reluam discutia cu Fiul?Ti-am adus atatea versete in care Tatal recunoaste pe Fiul.Chiar esti batut in cap.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 1:34 pm

EmaLovesJesus a scris:
Vrei sa reluam discutia cu Fiul?Ti-am adus atatea versete in care Tatal recunoaste pe Fiul.Chiar esti batut in cap.

Isaia 43

10. Ca să ştiţi, să credeţi şi să pricepeţi că Eu sunt: înainte de Mine n-a fost Dumnezeu şi nici după Mine nu va mai fi!
11. Eu, Eu sunt Domnul şi nu este izbăvitor afară de Mine!

13. Eu sunt Dumnezeu din veşnicie şi de aici încolo Eu sunt!

In basmul biblic d-zeu nu recunoaste nici-un fiu cu rol de d-zeu, el doar el este singurul! Ai mai vazut tu dictator care sa admita concurenta?
Sus In jos
meghido
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 78
Localizare : romania
Puncte : 78
Data de inscriere : 09/01/2012

Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 12, 2012 3:16 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Un crestin este un om care crede in Domnul Isus si urmeaza invataturile Lui.
Ce prostie!
De crezut poti sa crezi si in Domnul Parpanghel, ptr ca in lumea de azi nimic nu merge pe baza de credinta, ptr ca credinta este irationala ... ci totul pe baza de Stiinta, adica Cunoastere Rationala
Doar ca voi crestinii nici macar NU urmati invataturile rabinului Isus, ci pe cele ale lui Christos, adica Diavolul care i-a transmis instructiuni ucigasului Pavel direct din Iad, si astfel voi va kakati pe invataturile lui Isus cele din Predica de pe Munte, privind inutilitatea mersului la biserica, privind impartiirea averilor voastre saracilor, privind faptul ca Dumnezeu isi are templul in noi oamenii, privind faptul ca el a venit sa implineasca si sa intareasca Legea si voi va mai kkati si pe lega Creatorului ptr ca le-ati pus la fund ptr a urma poruncile unui criminal ca Pavel
In concluzie ...a fi crestin inseamna a fi aberat!
Iar a fi prozelit crestin inseamna sa fi un instrument al Diavolului care perverteste minti si constiinte folosind santajul si minciuna religioasa!

Asta sunteti voi ...si asta esti tu!
Citat :

Ceea ce face diferenţa într-un creştin adevărat este dragostea manifestată pentru semenii lui
Mniezaule cata nerusinarea... te pomenesti ca acele zeci de milioane de crime comise de biserica crestina ar fi facute din dragoste si ca ele sunt niste dovei de dragoste????
Iti sta mintea in loc sa vezi pina unde merge nerusinarea uriasa a religiei Diavolului!
Citat :

şi supunerea faţă de Cuvântul lui Dumnezeu (1 Ioan 2:4; 1 Ioan 2:10).

Da cine cucu meu este Ioan asta incat sa-l bag eu in seama?
O fi cumva "dumnezeul" viermilor sau cel al mustelor?


tavaleala hohot rostogol yahoo banana bataita la fund

soimos asta are stil, bre! te bataita la fund pe tine de ras cand citesti ce scoate! cel mai mult imi place (desi se declara ateu) esplicatiile lui din Biblie. pai daca nu ie adevarate ce le mai faci analiza, mestere?!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 12, 2012 7:09 am

meghido a scris:


soimos asta are stil, bre! te .... pe tine de ras cand citesti ce scoate! cel mai mult imi place (desi se declara ateu) esplicatiile lui din Biblie. pai daca nu ie adevarate ce le mai faci analiza, mestere?!

Poi comentam asa ca despre povestea lui Habarnam, si ma intriga ca prostiti si aberati cu ea tinerii ca sa isi orienteze viata dupa aceasta idiotenie spurcata pe baza careia s-a comis atat de mult rau!!
Sus In jos
meghido
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 78
Localizare : romania
Puncte : 78
Data de inscriere : 09/01/2012

Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 1:26 am

Soimos a scris:
meghido a scris:


soimos asta are stil, bre! te .... pe tine de ras cand citesti ce scoate! cel mai mult imi place (desi se declara ateu) esplicatiile lui din Biblie. pai daca nu ie adevarate ce le mai faci analiza, mestere?!

Poi comentam asa ca despre povestea lui Habarnam, si ma intriga ca prostiti si aberati cu ea tinerii ca sa isi orienteze viata dupa aceasta idiotenie spurcata pe baza careia s-a comis atat de mult rau!!

cum se chiama eia care se ocupa cu nimikuri?! rabbit
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 10:26 am

meghido a scris:


cum se chiama eia care se ocupa cu nimikuri?! rabbit
Aia ce zici tu se cheama a fi religios!
Sus In jos
meghido
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 78
Localizare : romania
Puncte : 78
Data de inscriere : 09/01/2012

Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mar 14, 2012 2:03 am

Soimos a scris:
meghido a scris:


cum se chiama eia care se ocupa cu nimikuri?! rabbit
Aia ce zici tu se cheama a fi religios!

pai atunci vezi, frate, ca nu iesti ateu! Razz
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mar 16, 2012 10:01 pm

Vad ca nu ai cata minte sa intelegi ce am spus.
Eu am zis ca de nimicuri se ocupa religia si religiosii ...doar ca ei personifica nimicul si ii spun Dumnezeu!

Dar un nimic personificat, tot nimic ramane, adica exact un Dumnezeu!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Iun 14, 2012 11:13 am

Iata cum cuviosenia se transforma in penibilitate si cum sfintenia devine hotie, bineinteles sub puterea "Harului Divin" numit BANI!

Arhiepiscopia Timisoarei a furat banii UE!


"Alertă de grad zero, vineri, la Arhiepiscopia Timişoarei, după dezvăluirile apărute în ZIUA de Vest despre furtul banilor europeni sub oblăduirea celor mai înalte feţe bisericeşti din capitala Banatului. Aproape toate angajatele celor cinci centre sociale implicate într-un proiect european, în care partener este Arhiepiscopia Timişoarei, au fost chemate de urgenţă pentru a da explicaţii despre scurgerile de informaţii. Tot vineri a fost convocat, în regim de urgenţă, Consiliul Eparhial Timişoara.

citește și:



Paisie, hoţ de bani europeni! (I)

VIDEO / Preotul Alin Cuza




Obligaţi la donaţii fără chitanţe...



Angajatele centrelor educaţionale din Timiş erau obligate ca din salariul lunar, finanţat din fonduri europene, să plătească sub formă de donaţie câte 500 de lei Arhiepiscopiei Timişoarei. La început, banii au fost daţi pe chitanţe, dar, mai apoi, aceştia au fost daţi efectiv la negru. Cine nu a vrut să vireze la timp banii a avut surpriza ca salariul să nu-i mai fie virat pe card. Paisie Lugojanul, episcopul vicar, încearcă să îngroape afacerea. În ciuda tuturor dovezilor, Preasfinţitul Paisie Lugojanul a sugerat, în şedinţa Consiliului Eparhial de vineri, să se încerce îngroparea tunului pe bani europeni.

Nu au vorbit despre banii luaţi cu forţa

Părintele Cristian Pavel, unul dintre cei doi coordonatori ai centrelor sociale din Timiş unde angajatele erau forţate să doneze bani din fonduri europene, ne-a promis joi că banii vor fi restituiţi păgubiţilor. Tot el spunea că banii din donaţii sunt la instituţie şi nimeni nu s-a atins de ei. Angajatele s-au dus cu speranţa că îşi vor recupera donaţiile forţate, dar au avut un şoc. Nimeni nu a vorbit de niciun ban. Mai mult, părintele Pavel le-a cerut tuturor să se gândească bine la ce fac, pentru că riscă să-şi piardă locul de muncă şi centrele educaţionale să fie închise. „Nu pot să înţeleg de ce ne-au chemat. Ne-au transmis doar ameninţări voalate şi nu au discutat nimic despre banii noştri luaţi lună de lună cu forţa. Nu ştiu ce ne aşteaptă, dar vom lupta până la capăt pentru dreptate”, ne-a spus Violeta Mureşan, angajată a Centrului Educaţional Sf. Iosif cel Nou de la Partoş din Deta.

Mitropolitul a cerut anchetă internă

O altă angajată care a fost forţată să facă donaţii din propriul salariu, finanţat din bani europeni, Laura Jurj, a plecat cu un gust amar de la întâlnirea de la Arhiepiscopia Timişoarei. „Nu ştiu dacă va mai trebui să donez şi lunile viitoare câte 500 de lei din salariu. Nu ni s-a spus nimic. Ni s-a transmis clar să ne gândim bine că rămân o grămadă de oameni pe drumuri”. La Inspectoratul de Poliţie Timiş au fost înregistrate până acum două plângeri ce vizează abuzul prin care Arhiepiscopia Timişoarei le cerea, lună de lună, donaţii de 500 de lei de persoană angajatelor din centrele sociale. Plângerile au ajuns la Parchetul de pe lângă Judecătoria Timişoara. Înaltpreasfinţitul Nicolae, mitropolitul Banatului, a convocat vineri Consiliul Eparhial Timişoara. Acesta a cerut o anchetă internă în regim de urgenţă. Preasfinţitul Paisie Lugojanul, episcopul vicar al Timişoarei, a ridicat tonul în cadrul şedinţei, a spus că presa este mincinoasă şi a cerut muşamalizarea afacerii pe bani europeni.
(Va urma)"


http://ziuadevest.ro/component/content/article/22-stiri-recomandate/30571-paisie-ho-de-bani-europeni-ii.html
Sus In jos
Continut sponsorizat





Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Aventuri din ograda Domnului   Aventuri din ograda Domnului - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Aventuri din ograda Domnului
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
 Subiecte similare
-
» Contradictii Biblice
» Crime si atrocitati comise in numele Domnului!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Somnul ratiunii naste monstrii :: Adevarata fata a bisericii-
Mergi direct la: