Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Probleme curioase referitoare la originea Islamului

In jos 
+5
Cyberman
Black velvet
adevarul
GaSpAr
Soimos
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 16, 2011 11:38 pm

Apopii a scris:
ne amuza toate aiurelile pe care le sustineti, aiureli care de cele mai multe ori frizeaza absurdul si ridicolul intr-asa hal incat devin interesante pentru un studiu de caz asupra consecintelor pe care le poate avea religia asupra coerentei gandirii umane!

Astia doi, asa-zisul user adevarul Laughing si Gaspar, au falsa impresie ca daca posteaza mult, des si pe majoritatea topicelor, toate gogomaniile posibile, cititorii forumului vor fi atat de naivi incat sa-i creada si sa zica: ”mama mia ce tari sunt astia doi si cum au reusit ei sa invinga ratiunea, logica si stiinta, cu ajutorul unor gogomanii religioase inventate de niste primitivi din desert, acum cateva mii de ani in urma! Mama mia!”

Ei, saracii, nici nu realizeaza cat de multi oameni au inceput sa citeasca forumul, doar ca sa rada de ceea ce spun ei! La ce lipsa de gandire poate sa duca religia... Mama mia!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Data de inscriere : 02/06/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 17, 2011 11:09 am


relatarile lui alberto rivera se bazeaza pe instruirea facuta de cardinalul iezuit Bea.
nu este exclus ca acest om sa fii fost santajat pentru a face asemenea marturisiri, dupa care stim ca a si fost omorat in conditii suspecte, ori a cazut prada unei minciuni a cardinalului iezuit BEA, cu scopul zdruncinarii credintei islamice.

este o alta inventie a elitelor, pentru a discredita religia in general si religia islamica in particular.
asa cum descrediteaza si religia crestina din plin, caci impotriva ei este razboiul cel mai aprig pe fata, insa se fac atacuri si impotriva islamului numai ca sunt mai discrete, subtile.

ANALIZA LOGICA A LUCRURILOR FACE DE LA SINE INTELES CA VATICANUL CARE S-A INDEPARTAT DE LA STUDIUL PROPRIEI BIBLII, PRACTICAND MANCATUL CARNII DE PORC, NERESPECTAREA CIRCUMCIZIEI, nu mai e cazul sa enumar ereziile papalitatii,
NU PUTEA CREA O ALTA RELIGIE, CARE CULMEA RESPECTA LEGI PE CARE VATICANUL LE EVITA INTENTIONAT, IN VEDEREA DISTORSIONARII CUVANTULUI DOMNULUI!

islamul prin coran intareste tora si biblia si incheie sirul cartilor prin care dzeu a trimis cuvantul sau omenirii, carti care se afla in interdependenta clara!
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 1:25 am

adevarul a scris:
carti care se afla in interdependenta clara![/b]

Si atunci cand volumele unui roman de science fiction se afla intr-o interdependenta clara, ce dovedeste asta, cumva ca povestirea din ele este reala?
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Data de inscriere : 02/06/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 11:01 am

science fiction se afla in capul oamenilor din secolul acesta, nu in cartile trimise de dzeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 11:11 am

adevarul a scris:
science fiction se afla in capul oamenilor din secolul acesta, nu in cartile trimise de dzeu.
Ce science fiction ...cand e vorba de ditamai prostia pe care pina si un student repetent in anul incepator la facultatea de "Public relations" le stie ...dar nu le stia Dictamai Mo "dumnezeul!
Poi ce Dumnezeu crezi ca a putut fi atat de redus la bibilica sa trimeata carti unor analfabeti ...adica efect relational 0 .... cand putea sa le proiecteze filme pe nori ... sau holgrame tri-dimensionale in care tot analfabetul sa poata vedea cum da el Legile Sale!
Poi ce Dictamai Dumnezeul este mai mic decat Roby Wiliams care face spectacole de acest gen?

Poi daca nu a ajuns inca la nivelul lui Roby Wiliams ... sau a lui Shakira ... ce rost are sa ne inchinam unui astfel de pigmeu inapoiat si impotent?


Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Data de inscriere : 02/06/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 11:32 am

vorbiti exact ca un adolescent inca neajuns la varsta maturitatii, si total furat de emisiunile ce mediatizeaza OZN uri, filme science fiction, cu scopul indepartarii de credinta.
omul de acum are tehnologia si stiinta, dar ii lipseste cu desavarsire bunul simt, decenta, modestia, demnitatea, logica - deziderate ale desavarsirii umane.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 11:34 am

adevarul a scris:
omul de acum are tehnologia si stiinta, dar ii lipseste cu desavarsire bunul simt, decenta, modestia, demnitatea, logica - deziderate ale desavarsirii umane.
Din pacate aveti dreptate
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 11:45 am

adevarul a scris:
vorbiti exact ca un adolescent inca neajuns la varsta maturitatii, si total furat de emisiunile ce mediatizeaza OZN uri, filme science fiction, cu scopul indepartarii de credinta.
omul de acum are tehnologia si stiinta, dar ii lipseste cu desavarsire bunul simt, decenta, modestia, demnitatea, logica - deziderate ale desavarsirii umane.
Poi se stie ca atunci cand cineva e prea nestiutor incat sa iti raspunda la o problema ridicata ...o ia pe aratura facand atac la persoana ...si crede ca prin asta a raspuns!
Eu totusi astept sa-mi raspundeti la problema ridicata de mine mai sus si care se refera la impotenta lui Dumnezeu fata de atotputernicia Societatii Umane ...mai pe scurt a Omului ... ca DOVADA ca OMUL este singurul Dumnezeu Adevarat!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 11:49 am

Mihai12 a scris:
Din pacate aveti dreptate
Din pacate ...eu nu respect decat pe acei oamenii care merita respectati ...si nu pe toti IRATIONALII sau incultii care CRED totul a proasta.

Pot respecta si pe cei pacaliti si indusi in eroare ...dar numai atunci cand dovedesc ca au CULTURA GENERALA si ca sunt deschisi sa recunoasca UN ADEVAR DOVEDIT CA ADEVAR!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 12:04 pm

soimos
Citat :
impotenta lui Dumnezeu fata de atotputernicia Societatii Umane ...mai pe scurt a Omului ... ca DOVADA ca OMUL este singurul Dumnezeu Adevarat!

omul va putea sa se considere dzeu, cand va fi capabil sa creeze macar un procent din cat a creat dzeu in acest univers. complexitatea corpului uman, ADN UL, relatiile dintre sange, celule, creier, inima .... SUNT MINUNI IN FATA CARUIA OMUL ESTE IMPOTENT IN A LE CREA! OMUL DOAR PROCREAZA, nu creaza!

soimos
Citat :
Din pacate ...eu nu respect decat pe acei oamenii care merita respectati ...si nu pe toti IRATIONALII sau incultii care CRED totul a proasta.

despre ratiunea postarilor mele pot vorbi cei care detin ratiune, nu cei care se dovedesc irationali.
cat despre credinta a proasta, va inselati.
eu am dovedit prin postarile mele ca stiu sa abordez si alte subiecte, si detin multe cunostiinte stiintifice, istorice, politice, bazate pe studiul istoriei omenirii, evolutiilor civilizatiilor si descoperirilor stiintei precum si faptul ca am la cunostiinta evenimentele petrecute in societate si interpretarea lor logica.
este ultima data cand va mai raspund provocarilor jignitoare.
propaganda placuta...
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 12:17 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Din pacate aveti dreptate
nu pe toti IRATIONALII sau incultii care CRED totul a proasta.
In primul rand ce legatura are ce ati zis dumneavoastra cu ce am zis eu? Spuneti ca respectati oamenii rational dar dumneavoastra sunteti cel care nu dati de dovada ca sunteti om rational. Adevarul a pus puncrul pe I cand a spus ca omul are tehnologie dar ii lipseste bunul simt, decenta,modestia etc
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 12:35 pm

Mihai12 a scris:
In primul rand ce legatura are ce ati zis dumneavoastra cu ce am zis eu?
Poi vezi !
Nici macar atat nu intelegeti!

Citat :

Spuneti ca respectati oamenii rational dar dumneavoastra sunteti cel care nu dati de dovada ca sunteti om rational.
Poi poate asa pare doar celor IRATIONALI care au ca si credinta un cult demonic bazat pe IRATIONALITATE !

Citat :

Adevarul a pus puncrul pe I cand a spus ca omul are tehnologie dar ii lipseste bunul simt, decenta,modestia etc
Poi nu are dreptate ... ptr ca tema era de fapt impotenta unui "dumnezeu" care inspira carti celor analfabeti cand ca si "atotputernic" p[utea sa faca si el ceea ce face in ziua de azi un OM care nu stie decat sa cante!
Poi cine este in acest caz atotputernicul si cine este piticul mic impotent si prost?
astept sa-mi raspundeti la aceasta intrebare folosind LOGICA!

Iar la tema secundata ...cea privind decenta modestia sau bunul simtz ...as dori sa va lamuresc ca niste oameni care mint alti oameni cu o scriptura furata de la o alta religie ...cu scopul de a-i santaja si a obtine bani de pe urma acestui fapt ! ...nu are nici macar cel mai mic semn de "decenta modestie sau bun simt" ...pentru ca o SARLATANIE nu are din start aceste atribute!

asa ca mai intai ar trebui sa ne preocupam de nivelul de instruire ...de cultura generala si de eductia stiintifica ...si nui pe o falsa "educatia" bazata pe santajul cu un SPION care vede din cer absolut tot ... pana si faptul ca stai pe "tron" si te spioneaza chiar si cand te scremi !
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 12:53 pm

Vad ca nu acceptati sa nu aveti dreptate, de aceea scrieti mult dar scrieti prost, folosind si un vocabular cam infect ca stai pe "tron" si te spioneaza chiar si cand te scremi !
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 1:18 pm

Eu nu pot accepta ca nu am dreptate atunci cand STIU ca am dreptate!

Faptul ca folosesc "coloratura" se datoreaza dorintei de a fi cat mai explicit ...adica vorbesc si eu tot in pilde ..asa cum vorbesc si credinciosii !

Ca pildele mele sunt "cumplite" se datoreaza mai ales faptului ca "Spionajul divin" se coboara la a FACE ce doar eu povestesc ...ba mai mult ...nu ii ajunge ca te spineaza cand te stergi la coor ... mai iti spioneaza si gandurile !!!! ...si culmea Diabolicitati este ca iti mai bifeaza "pacate" pentru simplul fapt ca ai indraznit sa gandesti!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 19, 2011 11:04 am

soimos
Citat :
asa ca mai intai ar trebui sa ne preocupam de nivelul de instruire ...de cultura generala si de eductia stiintifica ...si nui pe o falsa "educatia" bazata pe santajul cu un SPION care vede din cer absolut tot ... !

domnule soimos, sunteti departe de intelegerea profunzimii unei religii.
crediinciosii sunt oameni preocupati de nivelul de instruire, de cultura generala si de educatie stiintifica. dzeu le-a spus oamenilor sa cerceteze, sa descopere, sa studieze, pentru a intelege complexitatea acestei lumi si a maretiei creatorului.


cei care nu se preocupa de educatie, de cultura si stiinta sunt odraslele elitelor, care nu stiu altceva decat BANI, BANI, BANI SI PUTERE.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 19, 2011 1:26 pm

adevarul a scris:
science fiction se afla in capul oamenilor din secolul acesta, nu in cartile trimise de dzeu.

Wow, marele Zeu ”Atotputernic” Laughing a devenit si distribuitor de carti!!! Laughing Laughing Laughing

Ce va mai place sa va sustineti religia fara argumente, doar cu lozinci repetate ostentativ si care nu spun decat acelasi lucru nedemonstrabil si credibil doar pentru creduli!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 19, 2011 1:29 pm

Apopii a scris:
Ce va mai place sa va sustineti religia fara argumente, doar cu lozinci repetate ostentativ si care nu spun decat acelasi lucru nedemonstrabil si credibil doar pentru creduli!
Si cam ce argumente ati vrea domnule Apopii sa aducem ca sa ne sustinem religia? Dati cateva exemple?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 19, 2011 6:19 pm

Mihai12 a scris:
Apopii a scris:
Ce va mai place sa va sustineti religia fara argumente, doar cu lozinci repetate ostentativ si care nu spun decat acelasi lucru nedemonstrabil si credibil doar pentru creduli!
Si cam ce argumente ati vrea domnule Apopii sa aducem ca sa ne sustinem religia? Dati cateva exemple?

Pai... am mai spus-o de cateva ori si este valabil pentru orice religie, dar hai sa mai repet inca o data: singurul argument care poate sustine cu adevarat o religie este chiar prezentarea publica a acelei divinitati la care se inchina respectiva religie, altfel tot ceea ce este scris in scriptura religiilor, nu este altceva decat BASM!

Sus In jos
http://www.paganism.ro
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 19, 2011 6:27 pm

O religie adevarata conduce doar catre o credinta pe care omul sa si-o poata pastra doar in sufletul sau si doar in interiorul casei sale!

Orice alt tip de religie, nu reprezinta altceva decat manipulare in vederea imbogatirii slujbasilor sai si a obtinerii puterii decizionale asupra destinelor oamenilor!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 19, 2011 7:37 pm

apopii
Citat :
singurul argument care poate sustine cu adevarat o religie este chiar prezentarea publica a acelei divinitati la care se inchina respectiva religie, altfel tot ceea ce este scris in scriptura religiilor, nu este altceva decat BASM!

domnule apopii, dzeu se arata pe pamant in maretia creatiei lui la tot pasul, chiar si dvoastra daca va analizati corpul puteti constata ca numai ceva divin, superior va putea crea.
cat despre vizualizarea lui dzeu este imposibila. omul nu ar putea rezista sa-l vada pe dzeu.
moise cand i s-a dat tora, a cerut sa-l vada pe dzeu. iar dzeu i-a zis: tu nu poti sa ma vezi. dar am sa ma arat muntelui din fata ta. priveste! si muntele a cazut!
de altfel, daca dzeu s-ar arata, credinta nu ar exista si nici sansa noastra la mantuire, la rascumpararea sufletului nostru si la primirea vietii eterne.

Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 19, 2011 7:40 pm

de asemenea, pe timpul lui mohamed, oamenii cereau un semn divin, pentru a crede ca dzeu exista.
stii care a fost semnul?
dzeu a separat luna in doua, pentru cateva momente apoi a unit-o la loc.
in 2006 NASA a descoperit fara sa stie cuvintele din coran, ca luna are un fel de linie, de denivelari la jumatate, ca si cand a fost separata candva, insa ei nu si-au putut explica fenomenul.
datorita acelei descoperiri facute de NASA multi oameni de stiinta s-au convertit la islam, abia cand cineva le-a adus la cunostiinta cuvintele lui dzeu din coran.
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 19, 2011 7:50 pm

bine ai revenit, gaspar!
fii cuminte, stai pe pozitie!
nu mai tot jongla. Smile
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 19, 2011 8:52 pm

adevarul a scris:

domnule apopii, dzeu se arata pe pamant in maretia creatiei lui la tot pasul, chiar si dvoastra daca va analizati corpul puteti constata ca numai ceva divin, superior va putea crea.
cat despre vizualizarea lui dzeu este imposibila. omul nu ar putea rezista sa-l vada pe dzeu.

Astea nu sunt argumente, nici macar pentru creduli! Si eu pot spune acelasi lucru despre Balaurul Albastru cu oua de clestar si oricine altcineva poate spune la fel despre orice zeitate inchipuita!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 19, 2011 8:56 pm

adevarul a scris:
de asemenea, pe timpul lui mohamed, oamenii cereau un semn divin, pentru a crede ca dzeu exista.
stii care a fost semnul?
dzeu a separat luna in doua, pentru cateva momente apoi a unit-o la loc.
in 2006 NASA a descoperit fara sa stie cuvintele din coran, ca luna are un fel de linie, de denivelari la jumatate, ca si cand a fost separata candva, insa ei nu si-au putut explica fenomenul.
datorita acelei descoperiri facute de NASA multi oameni de stiinta s-au convertit la islam, abia cand cineva le-a adus la cunostiinta cuvintele lui dzeu din coran.

Da... multi de la NASA si de la CERN s-au convertit la FSM atunci cand au aflat ca chipul de pe Marte este construit de catre acesta, iar mesajul sau transmis si decodificat este: ”Sunt FSM si sunt unicul Creator si Zeu atotputernic, nu mai credeti in minciunile cu dumnezeu si altii ca ei, pentru ca Eu sunt Unicul!” evident Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
http://www.paganism.ro
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 9:44 am

acestea sunt niste prostii, inventate cu scopul indepartarii de credinta.
nici nu ma astept sa credeti, stati linistit.
eu scriu pentru oameni deschisi sa cerceteze adevarul, pentru oamenii cu adevarat deschisi spre stiinta si cunoastere.
se spune ca un om de stiinta, sau cu stiinta nu elimina nici o ipoteza pana cand nu demonstreaza ca este falsa; ori dvoastra eliminati ipoteze fara sa demonstrati nimic.

au fost multi care nu au crezut, chiar si evreii dupa ce moise i-a scos din robia egiptului si le-a demonstrat puterea pe care i-a daruit-o dzeu, au fost multi care nu au acceptat existenta creatorului, si au preferat sa se inchine la idoli din lut.
chiar si oamenii de pe timpul lui isus, cand acesta s-a ridicat la cer, au fost multi care au preferat sa creada o magie, decat existenta lui dzeu.
chiar si oamenii de pe timpul lui mohamed, dupa ce au vazut luna impartita in doua, au fost multi care au zis ca este o vrajitorie.

priviti aceasta fotografie realizata de nasa pe luna, si stabiliti singuri daca separarea si unirea lunii din nou, a fost o magie sau a fost o realitate.

http://apod.nasa.gov/apod/ap021029.html

http://miracles-of-allah.blogspot.com/2006/12/crack-on-moon.html


Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 11:51 am

Apopii a scris:
O religie adevarata conduce doar catre o credinta pe care omul sa si-o poata pastra doar in sufletul sau si doar in interiorul casei sale!

Orice alt tip de religie, nu reprezinta altceva decat manipulare in vederea imbogatirii slujbasilor sai si a obtinerii puterii decizionale asupra destinelor oamenilor!
Exact acest lucru il propovaduieste si Isus in "Predica de pe Munte" in care spune ca Dumnezeu nu este in Biserici ci in noi insine, si ne mai invata sa nu mergem la biserici ca farisei si ca mai bine ne-am ruga/medita in camaruta noastra intima!

Curios este faptul ca totii crestinii cica urmeaza "Calea lui Isus" ...si culmea "ciudateniei" ca sa nu zic a prostiei ... este ca aceste invataturi nu sunt de loc urmate !
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 12:19 pm

Soimos a scris:
si ne mai invata sa nu mergem la biserici ca farisei si ca mai bine ne-am ruga/medita in camaruta noastra intima!
si da si nu. defapt el zicea sa nu fim fatarnici/ipocriti ca fariseii si sa ne rugam in public sau in biserici doar ca sa aratam cat de credinciosi suntem, ci mai bine ne rugam in camaruta noastra. asta se refera la fapul ca pentru Dumnezeu mai important este sa te rogi cu adevarat in camaruta ta chiar daca nu te stie nimeni, decat sa te prefaci in public. ce a zis Iisus acolo, tine de pozitia ta spirituala si cand ne rugam sa o facem cu sinceritate nu cu ipocrizie.
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 1:27 pm

gaspar
Citat :
si da si nu. defapt el zicea sa nu fim fatarnici/ipocriti ca fariseii si sa ne rugam in public sau in biserici doar ca sa aratam cat de credinciosi suntem, ci mai bine ne rugam in camaruta noastra. asta se refera la fapul ca pentru Dumnezeu mai important este sa te rogi cu adevarat in camaruta ta chiar daca nu te stie nimeni, decat sa te prefaci in public. ce a zis Iisus acolo, tine de pozitia ta spirituala si cand ne rugam sa o facem cu sinceritate nu cu ipocrizie.

corect. asta este si invatatura lui mohamed.
in coran, este scris ca oamenii sa se roage in camera lor, in liniste si discretie, insa pentru barbati este recomandat sa ajunga in moschee de cate ori au posiblitate, pentru a se ruga impreuna cu fratii lor, in uniune.
doar vinerea este obligatorie rugaciunea in moschee pentru barbati.
pentru femei insa, nu este obligatorie rugaciunea in moschee nici vinerea.
ele pot sa se roage foarte bine in casa lor, insa este de preferat sa-si faca timp cateodata sa ajunga si la moschee.

de altfel, in islam, cei care propovaduiesc cuvantul domnului, precum preotii in crestinism, rabinii in iudaism, se numesc imami. acestia nu-si recunosc nici o putere de reprezentare a lui dzeu, sunt simpli oameni care au studiat cuvantul lui dzeu si le pot explica oamenilor care au nelamuriri. existenta acestora este ffff modesta si nu se percep nici un fel de taxe de la oameni pentru moschee sau pentru alte ritualuri precum in celelalte religii.


Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 1:58 pm

surah al-baqarah
41. Credeþi în ceea ce v-am pogorât (coranul), întãrind ceea ce voi aveþi (tora si biblia) si nu fiþi primii care nu cred în el si nu vindeþi semnele mele pentru un pret
mic si fatã de Mine fiti cu fricã! ( surah al-baqarah)

Surat al maida
44. Noi am pogorât Tora, în care este cãlãuzire dreaptã ºi luminã.
Dupã ea judecã profeþii(58) cei supuºi voinþei lui Allah, rabinii ºi
învãþaþii, pentru cei care s-au iudaizat, cãci lor li s-a încredinþat spre
pãstrare Scriptura lui Allah ºi ei sunt martori pentru ea(59). Ci nu vã
temeþi de oameni, ci temeþi-vã de Mine. ªi nu vindeþi Semnele Mele
pentru un preþ de nimic. Iar aceia care nu judecã dupã ceea ce a
pogorât Allah, aceia sunt necredincioºi.
45. si Noi am prescris, pentru ei, în ea: suflet pentru suflet(60), ochi
pentru ochi, nas pentru nas, ureche pentru ureche, dinte pentru dinte
ºi rãnile dupã legea talionului.(61) Dacã, însã, cineva renunþã la
aceasta în semn de milostenie,(62) ea va fi ispãsire pentru el. Iar aceia
care nu judecã dupã ceea ce a pogorât Allah, aceia sunt nelegiuiþi.
46. si l-am trimis Noi, dupã ei, pe Isus, fiul Mariei, întãrind [Tora]
care se afla dinaintea lui ºi i-am dat lui Evanghelia, în care este
cãlãuzire ºi luminã, întãrind Tora care se afla dinaintea lui, ºi drept
cãlãuzire ºi îndemnare pentru cei cucernici.


47. O, voi, fii ai lui Israel, aduceþi-vã aminte de binele ce v-am fãcut si
cã Eu v-am preferat [atunci] lumilor.
48. si fiti cu fricã de o Zi în care nu va putea face un suflet pentru alt
suflet nimic si nu se va primi pentru el mijlocire, nici nu se va lua de la
el schimb si nici cã vor putea fi ele ajutate!
49. [si aduceþi-vã aminte cã] Noi v-am izbãvit de neamul lui Faraon,
care vã supunea la rele chinuri, junghiindu-i pe fiii vostri si cruþând
viaþa doar muierilor voastre! În aceasta fost-a mare încercare de la
Domnul vostru.
50. si despicat-am pentru voi marea si v-am mântuit si am înecat
neamul lui Faraon, pe când voi priveaþi.

51. si Ne-am înþeles cu Moise pentru patruzeci de nopþi, iar voi
aþi ales vitelul [pentru a-l adora], în lipsa lui [Moise] ºi aþi fost voi
nelegiuiþi.
52. V-am iertat vouã dupã aceea, nãdãjduind cã veþi fi mulþumitori.
53. si datu-i-am lui Moise Scriptura, Cartea Doveditoare, nãdãjduind cã veþi fi cãlãuziþi.
54. si zis-a Moise atunci neamului sãu: “O, neam al meu, aþi fost
nedrepþi cu voi înºivã prin adorarea viþelului. Deci cereþi iertare
Creatorului vostru ºi rãpuneþi-vã unii pe alþii(41). Aceasta este mai bine
pentru voi la Fãcãtorul vostru. Dar El v-a iertat, cãci El este cel Iertãtor,
Îndurãtor [At-Tawwab, Ar-Rahim].
55. ªi [aduceþi-vã aminte] când aþi zis voi: “O, Moise! Nu te vom crede
pânã nu-L vom vedea pe Allah desluºit. ªi trãsnetul s-a abãtut asupra
voastrã [ºi v-a ucis], în vreme ce voi priveaþi.

59. Dar au schimbat cei nedrepþi cuvântul cu un altul decât cel care li
s-a poruncit ºi am pogorât asupra celor care au fost nedrepþi,
pedeapsã din cer, pentru cã ei au fost nelegiuiþi.

60. ªi când Moise a cerut apã pentru neamul sãu, i-am zis: “Loveºte
cu toiagul tãu stânca!” ªi au þâºnit din ea douãsprezece izvoare. ªi a
cunoscut fiecare seminþie locul sãu de bãut. “Mâncaþi ºi beþi din darul
lui Allah ºi nu faceþi rãu pe pãmânt fiind stricãtori!”

surah 3 al-imran
190. În crearea cerurilor ºi a pãmântului ºi în schimbarea nopþii ºi a
zilei sunt semne pentru cei dãruiþi cu minte,


surat 4 an-nisa
136. O, voi cei care credeþi! Fiþi cu credinþã neclintitã în Allah ºi în
Trimisul Sãu (mohamed), în Cartea pe care a pogorât-o asupra Trimisului Sãu (coran) ºi în
Cartea pe care a pogorât-o mai înainte ( tora si biblia)!(88) Cel care nu crede în Allah,
în îngerii Sãi, în Cãrþile Sale, în trimiºii Sãi ºi în Ziua de Apoi, acela
pribegeºte în cea mai îndepãrtatã rãtãcire.


152. Acelora care cred în Allah ºi în trimiºii Sãi si nu fac deosebire
între ei [între trimisi], acelora le vom dãrui rãsplata cuvenitã lor, cãci
Allah este Iertãtor, Îndurãtor [Ghafur, Rahim].


163. Noi ti-am revelat tie dupã cum am revelat si lui Noe si profeþilor
de dupã el, precum Le-am revelat si lui Avraam, Ismail, Isaac, Iacob si
seminþiilor si lui Isus, Iov si lui Iona, Aaron si lui Solomon, si
i-am dat lui David psalmii.


171. O, voi oameni ai Scripturii!(118) Nu exageraþi în privinþa religiei
voastre(119) ºi nu spuneþi despre Allah decât adevãrul! Mesia Isus, fiul
Mariei, este trimisul lui Allah, cuvântul Sãu(120) pe care El l-a transmis
Mariei(121) ºi un duh de la El(122). Credeþi, aºadar, în Allah ºi în trimiºii
Sãi. ªi nu spuneþi “Trei!”.(123) Opriþi-vã de la aceasta ºi va fi mai bine
pentru voi. Allah nu este decât un Dumnezeu Unic. Slavã Lui! Sã aibã
El un copil? Ale Lui [Allah] sunt cele din ceruri ºi de pre pãmânt ºi
Allah este cel mai bun Ocrotitor [Wakil].



Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 4:56 pm

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
si ne mai invata sa nu mergem la biserici ca farisei si ca mai bine ne-am ruga/medita in camaruta noastra intima!
si da si nu. defapt el zicea sa nu fim fatarnici/ipocriti ca fariseii si sa ne rugam in public sau in biserici doar ca sa aratam cat de credinciosi suntem, ci mai bine ne rugam in camaruta noastra. asta se refera la fapul ca pentru Dumnezeu mai important este sa te rogi cu adevarat in camaruta ta chiar daca nu te stie nimeni, decat sa te prefaci in public. ce a zis Iisus acolo, tine de pozitia ta spirituala si cand ne rugam sa o facem cu sinceritate nu cu ipocrizie.
In primul rand felicitari ca ai revenit la normalitate si iti postezi parerile cu alte argumente decat atacul la persoana autorului.

Referitor la postarea ta ... in care dai dovada ca intelegi destul de corect subiectul in discutie ...as dori sa iti pun intrebarea:
Ce sa caute omul in biserica daca Isus ne invata ca Dumnezeu este in noi ... si omul este "Templul lui Dumnezeu"?

Daca se poate sa ti cont in raspunsul tau la intrebarea mea ... de acest raspuns pe carte l-ai dat mai sus!
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 7:12 pm

dzeu le-a recomandat oamenilor sa se roage impreuna, in vederea realizarii uniunii dintre oameni si dzeu, de aici rugaciunea colectiva in lacasurile de cult,.

in coran surat al araf 7
35. O, fii ai lui Adam!(55) De vã vor veni trimiºi [aleºi] chiar dintre voi
ºi vã vor tâlcui semnele Mele, atunci aceia care sunt cu fricã(56) ºi fac
bine nu au a se teme(57) pentru ei ºi nici nu vor fi ei mâhniþi.(58)

51. Aceia care au luat religia în derâdere ºi în joacã ºi pe care i-a
amãgit viaþa lumeascã!"(83) Astãzi, Noi îi uitãm(84) aºa cum ei au uitat
întâlnirea cu aceastã Zi a lor ºi pentru cã ei au tãgãduit semnele
Noastre!

54. Domnul vostru este Allah, care a creat cerurile ºi pãmântul în
ºase zile, iar apoi s-a aºezat pe Tron(86). El face ca noaptea sã învãluie
ziua, urmându-i degrabã.(87) [El a creat] Soarele, Luna ºi stelele supuse
poruncii Sale. ªi nu este decât a Lui înfãptuirea ºi stãpânirea(88).
Binecuvântat este Allah, Domnul lumilor!

55. Chemaþi-L pe Domnul vostru cu umilinþã ºi într-ascuns(89)! El nu-i
iubeºte pe cei nelegiuiþi!


acesta este versetul care spune sa ne rugam cu umilinta si in ascuns, nu in vazul lumii pentru a impresiona, precum o fac nelegiuiti.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 8:12 pm

adevarul a scris:
[b]dzeu le-a recomandat oamenilor sa se roage impreuna, in vederea realizarii uniunii dintre oameni si dzeu, de aici rugaciunea colectiva in lacasurile de cult,.
Poi nu ai zis ca Isus a venit sa impuna legile NOI ale lui Dumnezeu ca alea vechi erau depasite?
Poi uiti ce ai scris?
Pai iata ca Isus ne invata ca daca vrem sa ne rugam la Dumnezeu sa il cautam in noi insine si nu sa mergem la biserica ca fariseii ...pentru ca Dumnezeu NU ESTE IN BISERICA ci in NOI INSINE!

Ce dai citate din Alah ...vrei sa ne dovedesti ca Dumnezeu iarasi s-a razgandit si ca Biblia este o vechitura fara valoare ... si Isus a ramas de prost?

Poi ce sa inteleaga cei care te citesc si vad cum te contrazici in fiecare postare?
Sus In jos
adevarul
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 474
Localizare : greu de gasit
Puncte : 483
Data de inscriere : 02/06/2011

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iul 21, 2011 11:19 am

soimos
Citat :
Poi nu ai zis ca Isus a venit sa impuna legile NOI ale lui Dumnezeu ca alea vechi erau depasite?

domnule soimos, eu nu am spus asa ceva
eu am spus din contra, ca isus a venit cu mesajul din biblie, sa intareasca mesajul trimis de dzeu oamenilor inainte prin moise in torah;
isus nici macar nu a zis ca legile vechi sunt depasite, el a zis ca a venit sa intareasca legile torei;
motivul pentru care isus a fost trimis de dzeu, s-a datorat fariseilor si carturarilor care s-au asezat in scaunul lui moise, si i-au indepartat pe oameni de la cuvantul lui dzeu


soimos
Citat :
Ce dai citate din Alah ...vrei sa ne dovedesti ca Dumnezeu iarasi s-a razgandit si ca Biblia este o vechitura fara valoare ... si Isus a ramas de prost?

eu dau citate din coran, pentru ca aici sunteti pe topicul dedicat islamului;
Dzeu nu s-a razgandit, si nici nu a spus ca biblia este fara valoare, Dzeu in coran a intarit si recunoscut tora si biblia
, marturisind oamenilor ca au fost modificate, ceea ce deja stim;

surah al-baqarah
41. Credeþi în ceea ce v-am pogorât (coranul), întãrind ceea ce voi aveþi (tora si biblia) si nu fiþi primii care nu cred în el si nu vindeþi semnele mele pentru un pret
mic si fatã de Mine fiti cu fricã! ( surah al-baqarah)

46. si l-am trimis Noi, dupã ei, pe Isus, fiul Mariei, întãrind [Tora]
care se afla dinaintea lui ºi i-am dat lui Evanghelia, în care este
cãlãuzire ºi luminã, întãrind Tora care se afla dinaintea lui, ºi drept
cãlãuzire ºi îndemnare pentru cei cucernici.


152. Acelora care cred în Allah ºi în trimiºii Sãi si nu fac deosebire
între ei [între trimisi], acelora le vom dãrui rãsplata cuvenitã lor, cãci
Allah este Iertãtor, Îndurãtor [Ghafur, Rahim].

Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iul 21, 2011 12:03 pm

adevarul a scris:
dzeu le-a recomandat oamenilor sa se roage impreuna, in vederea realizarii uniunii dintre oameni si dzeu, de aici rugaciunea colectiva in lacasurile de cult,.

As vrea sa-mi recomanzi si mie un post de radio sau TV in care dumnezeu apare live si face asemenea recomandari!

De cartile asa-zis sfinte, in care niste indivizi au scris ce au vrut ei si au pus, acele cuvinte, pe seama zeului ”atot-puternic”, m-am saturat!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat





Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Probleme curioase referitoare la originea Islamului   Probleme curioase referitoare la originea Islamului - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Probleme curioase referitoare la originea Islamului
Sus 
Pagina 2 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Nelamuriri si diverse probleme referitoare la forum
» Adevarata fata a islamului
» CONFERINTA in Bucuresti - ADEVARATA IMAGINE A ISLAMULUI

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Monoteiste :: Islamul-
Mergi direct la: