Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Teoria evolutionista- mit sau realitate?

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teoria evolutionista- mit sau realitate?   Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 2:21 pm

Soimos a scris:
Da tare neghiob mai esti ...scuza-ma ...sau ma crezi neghiob pe mine?
eu nu vreau sa ma pronunt, dar se pot observa ''calitatile'' tale



Soimos a scris:
Pai cum sa-i explici unui fraier care tot nu intelege absolut nimic ptr ca intre urechile lui exista un hau imens, lucruri complexe si complicate precum o teorie stintifica precum cea a Big Bangului?
mai corect era: cum sa-mi explici tu mie, cand nici macar tu nu stii? acum mai venim de acasa Very Happy




Soimos a scris:
Pai ca sa intelegi Evolutionismul trebuie sa ai o oarecare cultura minima in diferite domenii precum cele ale biologiei celulare, geneticii, anatomiei, paleontologie, biologie, sau taxonomiei, dar si alte domenii ale stintelor naturii, in plus si cate ceva din stiintele exacte precum chimia, fizica, astro-fizica, geografia fizica, cosmologia, dar si elemente de cultura generala privind istoria, politica, sociologie
corect, daca ai cunostinte din aceste domenii ai sti ca evolutionismul este o prostie



Soimos a scris:
Pai cum sa aibe un credincios habar de acestea atunci cand insasi Credinta ii spune/da incredere ca nu trebuie sa stii ABSOLUT NIMIC!
daca ai credinta in Dumnezeu, nu inseamna ca nu stii nimic despre celelalte. asta este doar in mintea ta. te pui in pozitia celui care stie dar defapt nu stii mai nimic
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teoria evolutionista- mit sau realitate?   Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 2:36 pm

GaSpAr a scris:

Apopii a scris:
Pentru tine tot evolutionismul este o absurditate
este suficient cateva piese sunt subrede, ca sa poti realiza ca tot mecanismul este subred
Poate in mintea ta !
In mintea unui om normal ...atunci cand exista zeci de mii de dovezi si tu ai gasit un par in supa ...ceea ce reduce probabilitatea la 99, 999% ...pentru tine aceasta probabilitate = 0 si nu cat este ea!
Dar atunci cand dovezile care sustin existenta unui Dumnezeu sunt 0,0000 % ... tu ai impresia ca este tot una cu 100% !

Pai vezi unde e chichirezul ? ...in mintea ta drogata careia ii lipseste discernamantul de a intelege ca 99,999% este infinit mai mult decat 0,0000 %!


Apopii a scris:
Citat :
dar este cat se poate de firesc ca omul sa fi fost facut din lut (tarana) iar femeia din coasta unui barbat
ce sa-i faci daca iei biblia literar, intelegi totul pe dos
deci cand e vorba de Dumnezeu ... nu mai e nevopie de dovezi ...ci ajunge ce au scris niste rabini evrei ... si niste sarlatani au furat acele texte sa le vanda celor prosti ca sunt cuvantul Domnului ...fara sa adauge ca e vorba de Domnul Itzik rabinul!

Apopii a scris:
Ia explica-mi tu, cum de femeia are mai multa minte decat coasta unui barbat sau au barbatii coaste atat de inteligente si nu stiau pana acum?
woow, cat ti-a luat sa scoti perla asta? poate insemna ca din materialul lui Adam a fost facut Eva. gandeste-te ca la o inginerie genetica, s-a luat ADN de la Adam si a fost creata Eva

[/quote]
Ce ...Whaaaat ?
Pai de cand King Kong-ul care l-a facut pe om dupa chipul si asemanarea sa ...a stiut ce e aia genetica cand el saracu nu stia nici macar ce este lumina !
Pai si-a schimbat cumva calificarea si a trecut de la presa pe care o alimenta cu noroi ca sa faca oale de noapte cu aspeect uman si a trecut la genetica?
Pai acusi o sa vi cu teoria ca si Maica Domnului a fost ridicata la cer de o farfurie zburatoare si i-a fost executata o Implantare in Vitro ?
Desi si atunci e greu de crezut ca fatul rezultat este acelasi "tata" sau mai exact aceasi persoana cu donatorul de sperma sau medicul care a fertilizat-o!
Mai cum o intorci cum nu ...da idiotenia cu Treimea e atat de cocosata ca nu iasa dreapta nicicum!

Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teoria evolutionista- mit sau realitate?   Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:15 pm


Soimos a scris:
atunci cand exista zeci de mii de dovezi
dar veriga lipsa a lui Darwin unde este? pana si Darwin a stiut ca teoria lui nu o sa reziste mult. ceea ce fac azi oamenii de ''stiinta'' este doar o incapatanare. oricum evolutionismul nu prea mai este la moda, acum sunt la moda extraterestrii si ingineriile lor genetice, Anunnaki. in urmatorii ani se va renunta la evolutionism.




Soimos a scris:
Dar atunci cand dovezile care sustin existenta unui Dumnezeu sunt 0,0000 %
vai de tine ca gol iti mai este capul ala. dovezile existentei lui Dumnezeu sunt peste tot, trebuie doar sa stii unde sa cauti. nu te astepta sa zica vreodata oamenii de stiinta l-am descoperit pe Dumnezeu pentru ca nu asa il descoperi pe Dumnezeu, prin metode stiintifice. dar la voi ateii la ce sa se astepte lumea. voi intotdeauna va supraestimati.




Soimos a scris:
si niste sarlatani au furat acele texte
vorbe in vant ale unui nebun, nejustificate



Soimos a scris:
a stiut ce e aia genetica cand el saracu nu stia nici macar ce este lumina !
acolo in Geneza, era vorba de lumina din lumea fizica si Dumnezeu a observat ca lumina era buna pentru pamant. oricum degeaba iti explic ca tot nu iti intra nimic la tartacuta


Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teoria evolutionista- mit sau realitate?   Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:16 pm

tu Soimos cred a ai trait in vreo pestera in ultimii 20 de ani, de aceea nu stii ca evolutionismul a inceput sa fie contestat.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teoria evolutionista- mit sau realitate?   Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:22 pm

GaSpAr a scris:
gandeste-te ca la o inginerie genetica, s-a luat ADN de la Adam si a fost creata Eva

Iar la Adam s-a luat material genetic din lut Shocked

Mai hahalera, tu crezi ca prostesti lumea cu vrajeli dintr-astea?

Crezi ca te-am uitat, ia zi unde-s profetii vostri biblici si profetiile lor implinite, te prefaci ca ploua?
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teoria evolutionista- mit sau realitate?   Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:24 pm

Black velvet a scris:
Crezi ca te-am uitat, ia zi unde-s profetii vostri biblici si profetiile lor implinite, te prefaci ca ploua?
cauta singur mai geniule, cunoscatorule. vezi ca unele au fost enumerate si pe forum, de catre alte persoane mai inteligente ca tine. hahaleroooo
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teoria evolutionista- mit sau realitate?   Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:34 pm

GaSpAr a scris:
Black velvet a scris:
Crezi ca te-am uitat, ia zi unde-s profetii vostri biblici si profetiile lor implinite, te prefaci ca ploua?
cauta singur mai geniule, cunoscatorule. vezi ca unele au fost enumerate si pe forum, de catre alte persoane mai inteligente ca tine. hahaleroooo
Cred ca bati campii!
Profetiile din Tanach nu sunt ptr goimii spurcati adica netaiati si mancatori de carne de porc ...ci numai ptr mozaici!

Asa ca voua crestinilor va raman profetiile lui Mama Omida ... asta ptr ca acei profeti din Tanach nu-si arunca nici mucii pe niste goimi care au renuntat la Yahwe si se roaga unuia care se autodenumeste Lucifer ... culmea nerusinarii este sa crezi ca acei proproci sa le mai faca si profetii dusmanilor lor ...crestinii!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teoria evolutionista- mit sau realitate?   Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:37 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
Black velvet a scris:
Crezi ca te-am uitat, ia zi unde-s profetii vostri biblici si profetiile lor implinite, te prefaci ca ploua?
cauta singur mai geniule, cunoscatorule. vezi ca unele au fost enumerate si pe forum, de catre alte persoane mai inteligente ca tine. hahaleroooo
Cred ca bati campii!
Profetiile din Tanach nu sunt ptr goimii spurcati adica netaiati si mancatori de carne de porc ...ci numai ptr mozaici!

Asa ca voua crestinilor va raman profetiile lui Mama Omida ... asta ptr ca acei profeti din Tanach nu-si arunca nici mucii pe niste goimi care au renuntat la Yahwe si se roaga unuia care se autodenumeste Lucifer ... culmea nerusinarii este sa crezi ca acei proproci sa le mai faca si profetii dusmanilor lor ...crestinii!
aoleu, iar prostiile astea. vad ca le repeti mereu. cumva de frica sa nu mai crezi in ele? Smile)) tu esti pe sistemul, o minciuna repetata mereu ajunge sa fie crezuta.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teoria evolutionista- mit sau realitate?   Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:40 pm

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
Black velvet a scris:
Crezi ca te-am uitat, ia zi unde-s profetii vostri biblici si profetiile lor implinite, te prefaci ca ploua?
cauta singur mai geniule, cunoscatorule. vezi ca unele au fost enumerate si pe forum, de catre alte persoane mai inteligente ca tine. hahaleroooo
Cred ca bati campii!
Profetiile din Tanach nu sunt ptr goimii spurcati adica netaiati si mancatori de carne de porc ...ci numai ptr mozaici!

Asa ca voua crestinilor va raman profetiile lui Mama Omida ... asta ptr ca acei profeti din Tanach nu-si arunca nici mucii pe niste goimi care au renuntat la Yahwe si se roaga unuia care se autodenumeste Lucifer ... culmea nerusinarii este sa crezi ca acei proproci sa le mai faca si profetii dusmanilor lor ...crestinii!
aoleu, iar prostiile astea. vad ca le repeti mereu. cumva de frica sa nu mai crezi in ele? Smile)) tu esti pe sistemul, o minciuna repetata mereu ajunge sa fie crezuta.
Nu draga!
Este o simplu exercitiu de logica elementara!
Care se bazeaza pe o REALITATE=ADEVAR!
Totul este sa iti functioneze ratiunea si sa intelegi ceea ce e simplu de inteles ...si anume ca nici prorocii nu lucreaza ptr DUSMANII neamului lor!
Dar de la cine sa pretind eu logica si rationalitate ?

De la unul care crede totul a proasta si se bazeaza pe IRATIONALITATE?
Unde mai pui ca ptr el STIINTA=Prostie ...dar totusi posteaza la Internet si nu la mucul unei lumanari din seu de oaie!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teoria evolutionista- mit sau realitate?   Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:44 pm

GaSpAr a scris:
o minciuna repetata mereu ajunge sa fie crezuta.

Asta-i metoda crestineasca, de 2000 de ani se repeta aceleasi minciuni, incat azi lumea a ajuns sa le creada fara sa mai gandeasca!

Din acest motiv crestinii i-au omorat pe toti cei ce nu credeau minciunile lor, nu puteau sa-si permita ca adevarul sa se raspandeasca, ar fi fost sfarsitul lor!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teoria evolutionista- mit sau realitate?   Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:45 pm

Soimos a scris:
Dar de la cine sa pretind eu logica si rationalitate ?
asa cum un sarac vorbeste de vile, masini scumpe, asa si tu vorbesti de logica si rationalitate. s-a vazut de-a lungul timpului logica si rationalitatea ta. cum zicea cineva pe forum: cu tine nu se poate purta o discutie serioasa de la A la Z. tu de la A sari la F, de la B la S si tot asa.

Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teoria evolutionista- mit sau realitate?   Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:48 pm

Apopii a scris:
Asta-i metoda crestineasca, de 2000 de ani se repeta aceleasi minciuni, incat azi lumea a ajuns sa le creada fara sa mai gandeasca!
repeta in continuare minciunile altora ca doar asta stii.


Apopii a scris:
Din acest motiv crestinii i-au omorat pe toti cei ce nu credeau minciunile lor, nu puteau sa-si permita ca adevarul sa se raspandeasca, ar fi fost sfarsitul lor!
eu am impresia ca voi sunteti retardati ( ma scuzati dar se observa). acele crime au fost facute nu in scopul crestinismului care este o religie frumoasa, ci in numele banului. v-am intrebat mereu, cum ar fi fost daca eu as fi ucis in numele forumului si el ar fi fost declarat diabolic de catre nestiutori. la asta nu ati raspuns ca la multe alte intrebari deranjante.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teoria evolutionista- mit sau realitate?   Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:49 pm

GaSpAr a scris:

Tu zici ca esti logic, atunci cand sustii ca omul e facut din lut, iar un dumnezeu inventat de niste crescatori de oi si capre a creat Universul, apoi statea ascuns prin tufe ca sa-i dea lui Moise poruncile sale pentru oameni...
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teoria evolutionista- mit sau realitate?   Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:51 pm

GaSpAr a scris:
... s-a vazut de-a lungul timpului logica si rationalitatea ta. cum zicea cineva pe forum: cu tine nu se poate purta o discutie serioasa de la A la Z.
Ai dreptate ...eu nu pot discuta din principiu cu niste oameni manati de IRATIONALITATE adica de credinta a proasta!
Scopul meu este sa le pun oglinda propriei lor prostii in fata astfel ca cei care ne urmaresc sa poata face deosebirea intre RATIONAL si IRATIONAL!
Si cred ca intelegi prea bine de ce intre acestea doua nu exista nicio cale de a discuta ... rational ...adica "De unde nu e ...nici Dumnezeu nu cere"!

Asa ca ce ceri de la mine?

Apopii a scris:

Asta-i metoda crestineasca, de 2000 de ani se repeta aceleasi minciuni, incat azi lumea a ajuns sa le creada fara sa mai gandeasca!

Din acest motiv crestinii i-au omorat pe toti cei ce nu credeau minciunile lor, nu puteau sa-si permita ca adevarul sa se raspandeasca, ar fi fost sfarsitul lor!
BINGO!!!
Ai pus degetul pe rana!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teoria evolutionista- mit sau realitate?   Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:53 pm

GaSpAr a scris:
eu am impresia ca voi sunteti retardati

Evident ca ai aceasta impresie, un nebun nu poate sa-si recunoasca nebunia, in schimb are impresia ca este ceva in neregula cu ceilalti!

Un psihiatru ti-ar rezolva repede problema si apoi te-ai cruci cand ti-ai reciti postarile, probabil ti-ar fi rusine si sa mai iesi din casa!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teoria evolutionista- mit sau realitate?   Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:57 pm

Apopii a scris:
GaSpAr a scris:
eu am impresia ca voi sunteti retardati

Evident ca ai aceasta impresie, un nebun nu poate sa-si recunoasca nebunia, in schimb are impresia ca este ceva in neregula cu ceilalti!

Un psihiatru ti-ar rezolva repede problema si apoi te-ai cruci cand ti-ai reciti postarile, probabil ti-ar fi rusine si sa mai iesi din casa!
in lumea voastra anormala, normalul este anormal, minciuna este adevar, prostia este inteligenta etc nu aveti nici macar bunul simt sa recunoasteti cand sunteti inchisi. vorbiti de stiinta si de lucruri dovedite, dar cand vi se aduc dovezi stiintifice, va faceti ca ploua.

deci sunt sigur ca m-am exprimat cum trebuie, ca o vizita la un psihiatru v-ar fi benefica.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teoria evolutionista- mit sau realitate?   Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 6:00 pm

GaSpAr a scris:
in lumea voastra anormala, normalul este anormal, minciuna este adevar, prostia este inteligenta etc

Ce poti sa-i ceri creierului tau facut din noroiul in care s-a jucat un zeu tribal. Sleep
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teoria evolutionista- mit sau realitate?   Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 7:03 pm

GaSpAr a scris:
... in lumea voastra anormala, normalul este anormal, minciuna este adevar, prostia este inteligenta etc nu aveti nici macar bunul simt sa recunoasteti cand sunteti inchisi.
Cu ce iti sustii aceasta afirmatie?
Arata.ne unde este cerul in care locuieste King - Kongul tau ...arata-ne niste dovezi despre existenta acelui King-Kong!

Si apoi arata-ne dovada ca acel King - Kong a construit Universul

Pina atunci ...stai cumintel in banca ta si multumeste-i singurului Dumnezeu OMUL ca prin STIINTA SA (si nu prin credinta a proasta) ai acum ocazia sa folosesti internetul, masina, televizorul, antena satelit, telefonul celular, computerul tomograf si muuuulte alte minuni ale stiintei, minuni facute ptr toata lumea si nu la 100 de ani odata dar si atunci unui schizofrenic ... si iata ca o omenire intreaga cauta ajutor si mantuire in SPITAL ...si nu in biserica ...si mai vedem si faptul ca acolo in spital Dumnezeu "lucreaza si hjotareste" ZILNIC de sute de mii de ori ...in timp ce la biserica NICIODATA nicicand!

Oare din ce cauza ?
Cumva ca Dumnezeu apreciaza mai mult Stiinta
decat Credinta a pro

Citat :

ca o vizita la un psihiatru v-ar fi benefica.
Ce e aia psihiatru ptr tine?
O fi bou ala credincios care se tareste ca o zdreanta in genunchi pina la altarul ... pe care sunt sacrificate Oile Proaste din Turma Domnului care il urmeaza pe Domnul lor ...LUCIFER?

Ma fratelo ... poi tu nu vezi ca judeci cu 2 unitati de masura si ca faci ghiveci din credinta ta amestecand-o cu Internetul si Stiinta!

Cum ar fi sa cobori cu picioarele pe pamant si cu capul in realitate?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teoria evolutionista- mit sau realitate?   Teoria evolutionista- mit sau realitate? - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Teoria evolutionista- mit sau realitate?
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Illuminati - teoria conspiratiei
» Isus intre realitate si fictiune

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Stinta versus Credinta :: Stinta vs Credinta :: Evolutie sau Creatie-
Mergi direct la: