Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe

In jos 
+5
Mihai12
Soimos
Urzi23
Apopii
DRAGOS
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 10:39 am

Tu esti cel mai frumos dintre oameni,harul este turnat pe buzele tale: de aceea te-a binecuvantat Dumnezeu pe vecie."(Ps.45:2).
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 10:42 am

EmaLovesJesus a scris:
Tu esti cel mai frumos dintre oameni,harul este turnat pe buzele tale: de aceea te-a binecuvantat Dumnezeu pe vecie."(Ps.45:2).
Vad ca nu intelegi ce citesti!

Este vorba de un om ...nu de un "dumnezeu"!

Confuziile intentionate pe care le faci este o dovada ca lucrezi in slujba Marelui Amagitor!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 12:16 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Tu esti cel mai frumos dintre oameni,harul este turnat pe buzele tale: de aceea te-a binecuvantat Dumnezeu pe vecie."(Ps.45:2).
Vad ca nu intelegi ce citesti!

Este vorba de un om ...nu de un "dumnezeu"!

Confuziile intentionate pe care le faci este o dovada ca lucrezi in slujba Marelui Amagitor!
Este singurul mijlocitor intre om si Dumnezeu:Omul Isus Hristos!(EL S-A INTRUPAT SI A LOCUIT PRINTRE NOI,PLIN DE HAR SI DE ADEVAR)
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 12:31 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Tu esti cel mai frumos dintre oameni,harul este turnat pe buzele tale: de aceea te-a binecuvantat Dumnezeu pe vecie."(Ps.45:2).
Vad ca nu intelegi ce citesti!

Este vorba de un om ...nu de un "dumnezeu"!

Confuziile intentionate pe care le faci este o dovada ca lucrezi in slujba Marelui Amagitor!
Este singurul mijlocitor intre om si Dumnezeu:Omul Isus Hristos!(EL S-A INTRUPAT SI A LOCUIT PRINTRE NOI,PLIN DE HAR SI DE ADEVAR)

Toti zeii politeismului aveau astfel de mijlocitori si de cele mai multe ori, acestia erau semi-zei facuti de zei cu muritoare! Dupa moarte, semi-zeii erau luati in casa zeului.

Crestinismul a copiat exact acest model si l-a aplicat lui Isus!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 12:40 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Tu esti cel mai frumos dintre oameni,harul este turnat pe buzele tale: de aceea te-a binecuvantat Dumnezeu pe vecie."(Ps.45:2).
Vad ca nu intelegi ce citesti!

Este vorba de un om ...nu de un "dumnezeu"!

Confuziile intentionate pe care le faci este o dovada ca lucrezi in slujba Marelui Amagitor!
Este singurul mijlocitor intre om si Dumnezeu:Omul Isus Hristos!(EL S-A INTRUPAT SI A LOCUIT PRINTRE NOI,PLIN DE HAR SI DE ADEVAR)
De unde Dracu o mai iei si pe asta?

ce fel de mijlocire a facut Isus ptr om?...
Chiar daca ar fi sa acceptam faptul real ca el a fost arestat, judecat, condamnat si executat ptr ca s-a ridicat impotriva stapanirii romane ...si sa admitem idiotenia ca el s-a sacrificat ....pai si atunci avem un verset biblic care ne dovedeste ca el si-a dat viata sa salveze vacile si boi !!!!!!!!!!!!!
Ptr ca oamenii aveau cu ce isi spala pacatele, deci el nu s-a sacrificat ptr omenire ci ptr Bovine!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 12:52 pm

Soimos a scris:
avem un verset biblic care ne dovedeste ca el si-a dat viata sa salveze vacile si boi !!!!!!!!!!!!!
Ptr ca oamenii aveau cu ce isi spala pacatele, deci el nu s-a sacrificat ptr omenire ci ptr Bovine!

Corect! El a vrut sa impiedice sacrificiul animalelor, inlocuindu-l cu ritualuri vampirice!

Biserica Ortodoxa, ca si Biserica Romano-Catolica, dar deosebit de protestanti, invata ca Sfanta Euharistie este nu numai Taina, ci si Jertfa, si anume, Jertfa Trupului si Sangelui lui Iisus Hristos, in mod real, dar nesangeros, sub forma painii si vinului pentru ochii nostri trupesti (Mart.Ort. I, 107).

Jertfa euharistica este jertfa de pe Golgota, actualizata pe altare, avand elementele constitutive ale jertfei, al carei act consta din nimicirea ofrandei, prin ucidere, ardere sau prin prefacere : victima este Hristos, sub forma painii si a vinului; jertfitorul este tot Hristos, prin episcopul sau preotul slujitor, si Dumnezeu, Caruia se aduce Jertfa pentru pacatele oamenilor
.”Sursa

Chiar daca sangele a fost inlocuit de paine si vin, ritualul in sine este unul vampiric, deoarece acestea reprezinta, simbolic, sange uman!

54.Cel ce mănâncă trupul Meu şi bea sângele Meu are viaţă veşnică, şi Eu îl voi învia în ziua cea de apoi.
55.Trupul este adevărată mâncare şi sângele Meu, adevărată băutură.
56.Cel ce mănâncă trupul Meu şi bea sângele Meu rămâne întru Mine şi Eu întru el.
57.Precum M-a trimis pe Mine Tatăl cel viu şi Eu viez pentru Tatăl, şi cel ce Mă mănâncă pe Mine va trăi prin Mine.


Isus n-a reusit deloc ceea ce si-a propus, deoarece si azi de sarbatorile crestinesti sunt sacrificate ritualic milioane de animale, miei si porci. A reusit sa salveze doar bovinele...


Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 1:02 pm

Apopii a scris:
Soimos a scris:
avem un verset biblic care ne dovedeste ca el si-a dat viata sa salveze vacile si boi !!!!!!!!!!!!!
Ptr ca oamenii aveau cu ce isi spala pacatele, deci el nu s-a sacrificat ptr omenire ci ptr Bovine!

Corect! El a vrut sa impiedice sacrificiul animalelor, inlocuindu-l cu ritualuri vampirice!

Biserica Ortodoxa, ca si Biserica Romano-Catolica, dar deosebit de protestanti, invata ca Sfanta Euharistie este nu numai Taina, ci si Jertfa, si anume, Jertfa Trupului si Sangelui lui Iisus Hristos, in mod real, dar nesangeros, sub forma painii si vinului pentru ochii nostri trupesti (Mart.Ort. I, 107).

Jertfa euharistica este jertfa de pe Golgota, actualizata pe altare, avand elementele constitutive ale jertfei, al carei act consta din nimicirea ofrandei, prin ucidere, ardere sau prin prefacere : victima este Hristos, sub forma painii si a vinului; jertfitorul este tot Hristos, prin episcopul sau preotul slujitor, si Dumnezeu, Caruia se aduce Jertfa pentru pacatele oamenilor
.”Sursa

Chiar daca sangele a fost inlocuit de paine si vin, ritualul in sine este unul vampiric, deoarece acestea reprezinta, simbolic, sange uman!

54.Cel ce mănâncă trupul Meu şi bea sângele Meu are viaţă veşnică, şi Eu îl voi învia în ziua cea de apoi.
55.Trupul este adevărată mâncare şi sângele Meu, adevărată băutură.
56.Cel ce mănâncă trupul Meu şi bea sângele Meu rămâne întru Mine şi Eu întru el.
57.Precum M-a trimis pe Mine Tatăl cel viu şi Eu viez pentru Tatăl, şi cel ce Mă mănâncă pe Mine va trăi prin Mine.


Isus n-a reusit deloc ceea ce si-a propus, deoarece si azi de sarbatorile crestinesti sunt sacrificate ritualic milioane de animale, miei si porci. A reusit sa salveze doar bovinele...
Dragostea lui Dumnezeu pe care si-a aratat-o pentru creatia Mainilor Sale,a fost atat de mare,El a murit pentru noi oamenii,daca tu consideri ca suntem animale,este treaba ta.Eu nu cred asa.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 1:20 pm

EmaLovesJesus a scris:


”[color=darkred]Biserica Ortodoxa, ca si Biserica Romano-Catolica, dar deosebit de protestanti, i
Bisericile de care zici tu invata numai prostii !

Ele nu sunt in nici un caz autoritatii competente sa prezinte si sa explice in mod stiintific o realitate!
Ele au un alte scopuri!
Si anume de a prostii oamenii sa se creada niste oi, apoi aceea de a mana turma de oi, apoi aceea de a o controla, si nu in ultimul rand acela de a parazita oamenii si a-si pregati noi victime ptr a le parazita !

Eu ti-as recomanda sa iesi din aceasta organizatie diabolica-sarlataneasca ca aia recunoaste doar un singur Dumnezeu ....BANUL!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 1:23 pm

Scopul bisericii mele este acela de a ajuta pe saraci,pe orfani,pe batrani,cei bolnavi.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 1:26 pm

Ce harababura se produce atunci cand mesajele sunt postate aiurea! doh

Ema, te rog posteaza corect, pentru ca-i induci in eroare pe useri si nu se mai poate intelege cine si ce a spus!

Mesajul de mai sus ti l-am editat eu si ti l-am aranjat corect, ca sa intelegi cum trebuie postat!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 1:28 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


”[color=darkred]Biserica Ortodoxa, ca si Biserica Romano-Catolica, dar deosebit de protestanti, i
Bisericile de care zici tu invata numai prostii !

Ele nu sunt in nici un caz autoritatii competente sa prezinte si sa explice in mod stiintific o realitate!
Ele au un alte scopuri!
Si anume de a prostii oamenii sa se creada niste oi, apoi aceea de a mana turma de oi, apoi aceea de a o controla, si nu in ultimul rand acela de a parazita oamenii si a-si pregati noi victime ptr a le parazita !

Eu ti-as recomanda sa iesi din aceasta organizatie diabolica-sarlataneasca ca aia recunoaste doar un singur Dumnezeu ....BANUL!

Acela era un text postat de mine, de pe un site al bisericii (vezi sursa) pentru a exemplifica modul in care este vazuta jertfa de catre crestinism.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 1:30 pm

Apopii a scris:
Ce harababura se produce atunci cand mesajele sunt postate aiurea! Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 2975105902

Ema, te rog posteaza corect, pentru ca-i induci in eroare pe useri si nu se mai poate intelege cine si ce a spus!

Mesajul de mai sus ti l-am editat eu si ti l-am aranjat corect, ca sa intelegi cum trebuie postat!
Intelege ca nu fac acest lucru din rea vointa.Chiar nu stiu cum sa procedez!Baneaza-ma si scapati de persoana mea!Oricum,nu va plac convingerile mele!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 1:33 pm

EmaLovesJesus a scris:
Scopul bisericii mele este acela de a ajuta pe saraci,pe orfani,pe batrani,cei bolnavi.
Ar trebui sa-ti fie rusine sa minti!

Scopul bisericii este acela de a lua ultimii bani din portofelul amaritelor de pensionare si acela de a minti lumea promitand ajutoare care nu vin niciodata!

Tu sa spui asta ce ai spus doar atunci cand devine un lucru general si nu o exceptie!

Spre deosebire de mincinosi ca tine ...societatea dezvoltata acorda ajutor ABSOLUT TUTUROR celor defavorizati ...dar la absolut toti saracii sau bolnavii care au nevoie de ajutor!
Si asta este ceva general si nu minciuna prin prezentarea unor exceptii ca si caz general!
Vezi ca te-ai dovedit inca o data ca de atatea ori deja, ca un popagandist al minciunii ...si nu cred ca Dumnezeu iti cere sa minti!

Chiar nu tie rusine sa minti .... si sa te minti singura?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 1:44 pm

EmaLovesJesus a scris:
Intelege ca nu fac acest lucru din rea vointa.Chiar nu stiu cum sa procedez!

Pai, tocmai ca am inteles asta si incerc sa te ajut, dar nu stiu cum sa-ti mai explic... incearca sa apesi doar butonul Quote si in partea de jos a ceea ce iti apare, scrie, pur si simplu ceea ce vrei sa spui, fara sa mai modifici altceva, apoi apasa butonul Trimiteti, asa cum observ ca deja ai reusit sa o faci in postarea de mai sus.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 2:09 pm

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Intelege ca nu fac acest lucru din rea vointa.Chiar nu stiu cum sa procedez!

Pai, tocmai ca am inteles asta si incerc sa te ajut, dar nu stiu cum sa-ti mai explic... incearca sa apesi doar butonul Quote si in partea de jos a ceea ce iti apare, scrie, pur si simplu ceea ce vrei sa spui, fara sa mai modifici altceva, apoi apasa butonul Trimiteti, asa cum observ ca deja ai reusit sa o faci in postarea de mai sus.
OK.Multumesc ca ai rabdare cu mine.
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 4:43 pm

EmaLovesJesus a scris:
Dumnezeu a creat pe Adam si pe Eva.Aia poate sunt stramosii tai,nu ai mei.
Nu ai inteles.

Apopii spune ca Adam si Eva erau Neandertalieni ...aka primii oameni!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 5:04 pm

livius a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Dumnezeu a creat pe Adam si pe Eva.Aia poate sunt stramosii tai,nu ai mei.
Nu ai inteles.

Apopii spune ca Adam si Eva erau Neandertalieni ...aka primii oameni!
Imi cer scuze,nu stiam ca asta inseamna.O sa tin minte.Dar el mi-a dat si o fotografie cu doua maimute si credeam ca asa se numesc ele.
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 5:08 pm

Acele asa zise maimute sunt de fapt PRIMII OAMENI !
Deci nu este exclus ca si Adan si Eva sa arate ca ei!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 5:09 pm

livius a scris:
Acele asa zise maimute sunt de fapt PRIMII OAMENI !
Deci nu este exclus ca si Adan si Eva sa arate ca ei!
Si ei erau Adam si Eva?
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 5:16 pm

EmaLovesJesus a scris:
livius a scris:
Acele asa zise maimute sunt de fapt PRIMII OAMENI !
Deci nu este exclus ca si Adan si Eva sa arate ca ei!
Si ei erau Adam si Eva?
In mod sigur ca nu!

Poate au fost doar asemanatori cu eii !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 5:21 pm

livius a scris:
EmaLovesJesus a scris:
livius a scris:
Acele asa zise maimute sunt de fapt PRIMII OAMENI !
Deci nu este exclus ca si Adan si Eva sa arate ca ei!
Si ei erau Adam si Eva?
In mod sigur ca nu!

Poate au fost doar asemanatori cu eii !
Cu siguranta ca ei au fost perfecti,fiind creati si modelati de mana lui Dumnezeu.
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 7:04 pm

EmaLovesJesus a scris:
livius a scris:
EmaLovesJesus a scris:
livius a scris:
Acele asa zise maimute sunt de fapt PRIMII OAMENI !
Deci nu este exclus ca si Adan si Eva sa arate ca ei!
Si ei erau Adam si Eva?
In mod sigur ca nu!

Poate au fost doar asemanatori cu eii !
Cu siguranta ca ei au fost perfecti,fiind creati si modelati de mana lui Dumnezeu.
Evident ca erau perfecti din moment ce sunt facuti dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu!

Frumusetea si perfectiunea lor, o poti admira in acele poze!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 7:33 pm

livius a scris:
EmaLovesJesus a scris:
livius a scris:

In mod sigur ca nu!

Poate au fost doar asemanatori cu eii !
Cu siguranta ca ei au fost perfecti,fiind creati si modelati de mana lui Dumnezeu.
Evident ca erau perfecti din moment ce sunt facuti dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu!

Frumusetea si perfectiunea lor, o poti admira in acele poze!
Si cum poti sa ma asiguri ca acele poze sunt reale?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 11:55 pm

EmaLovesJesus a scris:
Si ei erau Adam si Eva?

Primii oameni care au existat pe pamant, au fost cei de Neanderthal, daca dumne-zeu i-a creat pe primii oameni, atunci Adam si Eva erau oameni de Neanderthal.

Daca Adam si Eva nu au fost Neanderthalieni, atunci inseamna ca nu dumne-zeu i-a facut pe primii oameni ci un alt Zeu...

Sus In jos
http://www.paganism.ro
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 11:57 pm

EmaLovesJesus a scris:
Si cum poti sa ma asiguri ca acele poze sunt reale?

Cauta pe Net! Google - cautare imagini - omul de Neanderthal.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 1:06 am

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Si cum poti sa ma asiguri ca acele poze sunt reale?

Cauta pe Net! Google - cautare imagini - omul de Neanderthal.

Te rog sa nu uiti de celebra Lucy ,Homo Rudolfensis,Homo labilis .sper sa mai gasesti imagini despre ei pe internet gurile rele spun ca stocul este epuizat tavaleala Vezi ca ai alaturat veriga lipsa mos craciun
Ps uitam ce este mai interesant :
Piltdown man si stramosul ateilor Nebrasca man
Apoi :
Sa ii vezi pe toti imblaniti si cu prepeleacul la spinare ,tunsi , pieptanati frezati sa ii scuipi sa nu se deoache .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe   Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Moartea prin Lapidare o traditie evreiasca porunca de la Dumnezeul iudeo-crestin Yahwe
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» decesul, moartea si viata de dupa ....
» Isus Dumnezeul mortilor?
» Small talk

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Somnul ratiunii naste monstrii :: Somnul ratiunii naste monstrii-
Mergi direct la: