Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 decesul, moartea si viata de dupa ....

In jos 
+5
Gliphy
Rada
Silverstar
Hades
Zeus
9 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Zeus
Scutier
Scutier
Zeus


Numarul mesajelor : 108
Varsta : 58
Puncte : 11
Data de inscriere : 18/04/2008

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 2:00 pm

faptul ca vom muri cu totii ...este cel mai sigur lucru al existentei noastre!

Aveti o opinie pe care o puteti sustine argumentat la aceasta tema?

Se poate lua contact cu cei decedatl?
Sus In jos
https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro
Hades
Pedestras
Pedestras
Hades


Numarul mesajelor : 92
Varsta : 38
Localizare : Subteran
Puncte : 0
Data de inscriere : 09/05/2008

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeLun Mai 12, 2008 11:17 pm

Se poate lua contact cu cei decedati. Unii pot face asta direct, altii indirect. Eu, insa, prefer sa nu-i contactez decat indirect.
Sus In jos
http://astroviata.blogspot.com
Silverstar
Pedestras
Pedestras
Silverstar


Numarul mesajelor : 16
Localizare : pe malul unui rau...
Puncte : 0
Data de inscriere : 15/05/2008

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeSam Mai 17, 2008 5:02 am

Nu stiu daca se poate lua contact cu mortii. Eu, cu buna stiinta, nu as face-o niciodata. Dar, in afara de cele spuse mai sus, mai exista o forma de a intra/de a lua contact cu mortii. Visul... Visul nu-l putem programa... Se intampla!

Mi s-a intamplat... Intr-o noapte, copilul meu, decedat in accident chiar in ziua cand a implinit 6 ani, mi-a "dictat" doua poezii in care imi "spune" unde este, ce face, cat e de fericit si ca acolo unde este, e ferit de tot ce e lumesc, nimic din ce se intampla aici, pe pamant, nu-l atinge...
Sus In jos
Rada
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Puncte : 0
Data de inscriere : 02/05/2008

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeSam Mai 17, 2008 5:29 am

Imi amintesc si eu o intamplare asemanatoare... Bunicul meu, la care am tinut mult, mi-a aparut in vis la scurt timp dupa ce a murit... Se parea ca mergeam impreuna intr-un tramvai si, ajungand intr-o statie, bunicul m-a sarutat si si-a luat ramas bun de la mine... Mi-a dat niste sfaturi si s-a referit la anumite intamplari din trecut... Parea foarte real... Si uimirea a fost ca s-a petrecut exat in a 40-cea zi de la moartea sa, atunci cand se spune in ortodoxism ca se intampla cev special cu sufletul decedatului... Si din cand in cand(dar destul de rar) bunicul apare in momente (mai ales acelea l-a care mi-a atras atentia...) si ma mustra...Ceva de genul:"Nu vezi ca...." Chipul lui pare atunci suparat si, uimitor, dar ceea ce imi spune imi deschide ochii asupra situatiei respective...

In general, visele "reale" se deosebesc de cele "nereale" prin acea certitudine pe care o traiesti, ca si cum nu te-ai indoi ca este asa... e un sentiment de "a lua aminte"... Si nu putem spune ca nu exista premonitie, ori clarvedere, intrucat faptele au demonstrat aceasta. Multi oameni de stiinta au avut trairi asemanatoare legate de vis...


Ultima editare efectuata de catre Rada in Sam Mai 17, 2008 5:53 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Rada
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Puncte : 0
Data de inscriere : 02/05/2008

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeSam Mai 17, 2008 5:48 am

Iar vreau sa va povestesc ceva uimitor... In adolescenta am avut o mare dragoste pentru un scriitor care a trait cu mai bine de o suta de ani inaintea noastra. Traiam prin scrierile sale si aveam mereu sentimentul ca mi se adreseaza. Anumite scrieri ale sale se adresau unei persoane din viitor, ceea ce era uimitor pentru conceptiile lui despre viata... La un moment dat, mergand pe strada, aveam certitudinea ca starzile din Bucuresti devin cararile veacului trecut si traiesc intr-o alta epoca... Si imi era atat de dor de cineva pe care moartea mi-l rapise si, indiferent ce as fi facut, nu puteam sa ajung la el... Imi erau de neinteles trairile pe care le aveam... Traiam intr-un vis si atmosfera casei mele era parca plin de o vraja...Acea atmosfera incarcata de mister...
Si, intr-o zi, cand sa plec de acasa, in aceasta stare in care simteam ca planului fizic se suprapune un alt plan paralel, m-am indreptat inconstient spre biblioteca, am scos din raft o carte a repectivului autor si am deschis-o involuntar... Printre randuri, mi-au atras privirea cuvintele:"LA REVEDERE!" si "Te astept sa te intorci"
Erau insotite de o comunicare exclusiv mentala, ca si cum in spatiul intim creat era doar mentalul meu si al lui... M-am speriat teribila... Nu mai avusesem asemenea experiente pana in prezent... In plus atmosfera era apasatoare si se simtea prezenta puternica a cuiva care domina planul mental...

Poate spuneti voi, cei initiati in Paranormal, ce pot insemna toate acestea...
Sus In jos
Silverstar
Pedestras
Pedestras
Silverstar


Numarul mesajelor : 16
Localizare : pe malul unui rau...
Puncte : 0
Data de inscriere : 15/05/2008

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeSam Mai 17, 2008 5:53 am

Cand s-a intamplat sa "primesc" acele poezii, era in noaptea de 14 spre 15 aug, 15 aug - zi deosebita cand noi, crestin-ortodocsii praznuim "Adormirea Maicii Domnului."
Si un alt amanunt din noptea aceea: ploua torential, fulgera, tuna si vantul urla precum o haita de lupi prin padurea din fata hotelului in care eram cazata pentru ca eram in statiune, la munte.

Despre clarviziune si premonitie cred ca s-ar putea discuta foarte multe, desigur la topicuri separate.
Sus In jos
Rada
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Puncte : 0
Data de inscriere : 02/05/2008

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeSam Mai 17, 2008 6:07 am

SilverStar, sunt oameni de geniu care au descoperit in vis anumite formule ... Einstein, spre exemplu... Se pare ca este vorba de o anumita latura a Psihicului nostru...care functioneaza mai bine la unii dintre noi...

Sigur, putem discuta mai ales din experientele noastre personale, care valoreaza cat tone de practica...
Sus In jos
Silverstar
Pedestras
Pedestras
Silverstar


Numarul mesajelor : 16
Localizare : pe malul unui rau...
Puncte : 0
Data de inscriere : 15/05/2008

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeSam Mai 17, 2008 6:28 am

Rada a scris:
SilverStar, sunt oameni de geniu care au descoperit in vis anumite formule ... Einstein, spre exemplu... Se pare ca este vorba de o anumita latura a Psihicului nostru...care functioneaza mai bine la unii dintre noi...

Sigur, putem discuta mai ales din experientele noastre personale, care valoreaza cat tone de practica...

Rada, eu nu sunt geniu, sunt om obisnuit, axat - ca profesie pe partea umanista, filolog.
Dar, mi s-a intamplat si mie sa rezolv in vis un joc logic. Sincer!

Rada, cam toti oamenii avem aceleasi trairi. Numai ca, si aici intervine diferenta, unii oameni se cunosc mai bine, se studiaza, se analizeaza dar se si informeaza. Factorul cultura are un rol deosebit si in cunoasterea de sine...

Poate diseara o sa deschid topicuri noi despre premonitie si clarviziune. Eu nu teoretizez, pot veni cu exemple de la care sa ajungem la teorie.
Sus In jos
Rada
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Puncte : 0
Data de inscriere : 02/05/2008

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeSam Mai 17, 2008 6:36 am

Da, toti putem avea trairi sau revelatii asemanatoare oamenior de geniu... Imi plac aceste subiecte, am multe de spus si eu, atat studii despre Clarvedere, dar si practic... Smile
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras
Gliphy


Numarul mesajelor : 93
Localizare : Medias
Puncte : 99
Data de inscriere : 05/05/2009

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeMar Mai 05, 2009 5:31 pm

Zeus a scris:
faptul ca vom muri cu totii ...este cel mai sigur lucru al existentei noastre!

Aveti o opinie pe care o puteti sustine argumentat la aceasta tema?

Se poate lua contact cu cei decedatl?

Da, se poate. Cunosc o metoda, prin intermediul parapsihologiei.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeMar Mai 05, 2009 6:16 pm

Dezvolta te rog idea si incearca sa o argumentezi!

Nu pentru ca nu am fi auzit si noi de spiritism ...dar nu avem nici o dovada reala ca ar fi adevarata
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeMar Mai 05, 2009 8:06 pm

sincer , ma indoiesc ca poti lua legatura cu un decedat.. si daca merge...de kti ani trebe sa fie mort k sa poti lua legatura cu el ..daca merge ..ia si mie legatura cu benjamin franklin .. nu prea cred ca merge asa ceva ..dar totusi sa speram
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras
Gliphy


Numarul mesajelor : 93
Localizare : Medias
Puncte : 99
Data de inscriere : 05/05/2009

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeMier Mai 06, 2009 11:42 am

soimos .. vrei dovezi ca acea metoda e adevarata? Cunosc un caz, relatav de william hewitt. Am sa va dau metoda :
1. inchideti ochii si induceti-va nivelul parapsihologic de baza
2. daca sti cum arata entitatea in timpul vietii, vizualizati-o.
3. invitati entitatea sa intre in sfera perceptiei dumneavoastra mentale spunand ceva de genul: "o rog pe ...... (bunica, prietena, vecina, etc) , (numele) ,sa intre in sfera perceptiei mele mentale si sa comunice cu mine" .
4. relaxati-va si permite entitatii sa-si fca prezenta.
5. daca entitatea nu se manifesta, repetati invitatia
6. daca entitatea nu se manifesta daca repetati invitatia de 6 ori, spuneti : "As fi vrut sa mi te infatisezi, dar iti multumesc oricum. Probabil ca o vei face cu alta ocazie. Iti transmit dragostea mea."
7. cand entitatea se face remarcata , spuneti :"multumesc ca ai venit"
8. incepeti apoi sa discutati cu entitatea asa cum ati face cu o persoana in carne si oase.
9. cand ati terminat spuneti : "imi iau acum la revedere. te iubesc. te rog sa imi apari oricand doresti"
10. deschideti ochii.
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeMier Mai 06, 2009 1:05 pm

si chiar merge asta? .. merge la aproape oricine ?! sau la oricine ? .. poti vorbii cu oricine ?
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras
Gliphy


Numarul mesajelor : 93
Localizare : Medias
Puncte : 99
Data de inscriere : 05/05/2009

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeMier Mai 06, 2009 1:27 pm

Mda, poti vorbi cu oricine. Ei bine, merge metoda. Nu sunt 100% convinsa ca merge la oricine, prima data trebuie sa inveti cum sa ajungi la nivelul parapsihologic de baza, apoi pe plaja timpului, sau una din ele (dar nu poti ajunge pe plaja timpului fara nivelul parapsihologic de baza).
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeMier Mai 06, 2009 5:37 pm

tu, ai facut chestia asta?
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras
Gliphy


Numarul mesajelor : 93
Localizare : Medias
Puncte : 99
Data de inscriere : 05/05/2009

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeMier Mai 06, 2009 5:46 pm

Au facut-o altii, eu nu vreau sa vorbesc cu decedatii.
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeMier Mai 06, 2009 6:32 pm

dece? .. poti ramane cu traume dupa chestii dastea? .. sau tie frica sa incerci ? .. nici macar nu ai facut de curiozitate? sa vezi daca este cu adevarat , adevarat ..
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras
Gliphy


Numarul mesajelor : 93
Localizare : Medias
Puncte : 99
Data de inscriere : 05/05/2009

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeMier Mai 06, 2009 6:49 pm

Nu pot ramane traume, si nu mie frica... Nu vreau..nu stiu, poate voi incerca atunci cand imi va muri cineva drag .. (dintre prieteni sau familie), dar asa..cu cine sa vorbesc...cu Eminescu? Laughing
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeMier Mai 06, 2009 6:51 pm

Smile) hmmda, aici ai dreptate:D
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras
Gliphy


Numarul mesajelor : 93
Localizare : Medias
Puncte : 99
Data de inscriere : 05/05/2009

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeMier Mai 06, 2009 7:00 pm

Da.. am auzit de cineva care a incercat sa vorbeasca , sa ia "legatura" cu Eminescu ... Care a fost mirarea mai mare?.. A da Laughing Cica, au reusit bom ....
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeMier Mai 06, 2009 7:06 pm

Si te pomenesti ca sufletul lui Eminescu avea in buzunar Buletinul de Identitate si astfea s-a putut legitima ca Eminescu!

De unde stie el ca acel suflet cu care vorbea nu era chiar Diavolul care dorea sa-l ademeneasca ?
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeMier Mai 06, 2009 7:08 pm

nu-mi pot da seama cum poti vorbii cu un mort..dar totusi ..e ceva si cu chestia asta.. dar trebuie sa iti pastrezi cumpatu .. ca daca te sperii .. knd iti raspunde.. poti ramane cu traume..serios..
Sus In jos
Gliphy
Pedestras
Pedestras
Gliphy


Numarul mesajelor : 93
Localizare : Medias
Puncte : 99
Data de inscriere : 05/05/2009

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeMier Mai 06, 2009 7:09 pm

Asta e esenta. Nu stiau, ii puneam doar intrebari ... aiureli, fleacuri , probabil credeau ca o sa le faca vreun referat la romana Laughing...

Da, te poti panica si sa ramai cu traume, eu am patit asta o data, fara sa vorbesc cu un spirit, doar am vazut unul... Atunci nu aveam idee de nimic, viata era roozzzzz...doar muzica, si zambete, fara minciuni (in capul meu), sau alte chestii
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitimeMier Mai 06, 2009 7:20 pm

ceva e clar.. un mort , daca e mort, mort ramane ..
de vorbit cu el , ma indoiesc.. ca merge..
spirite.. stiu ca exista.. am vazut mai multe documentare despre fantome ..si diverse chestii .. a lasat soimos un com , despre fantome.. sau un topic nu mai stiu ce era Very Happy .. dar totusi e ceva ... trecut peste evolutia noastra.. adik cum sa vorbesti cu un mort,,sau cum sa aflii ce ai fost in viata anterioara.. sincer.. in viata anterioara nu ai fost nimic , pentru ca .. atunci cand se face un copil ..stie toata lumea cum se face un copil..si cum se formeaza.. si .. atunci , km am mai fost nascut inca o data intr-o viata anterioara..poi k sa fii nascut intr-o viata anterioara..trebuie sa te faca acelasi tata care te-a facut si in viata reala.. nustiu ..totul e o harababura.. tot felul de intrebari imi vin in cap .. si raspunsuri de la sine ..
Sus In jos
Continut sponsorizat





decesul, moartea si viata de dupa .... Empty
MesajSubiect: Re: decesul, moartea si viata de dupa ....   decesul, moartea si viata de dupa .... Icon_minitime

Sus In jos
 
decesul, moartea si viata de dupa ....
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte
» Exista forme superioare de viata in Univers?
» Despre viata lui Isus

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Astrologie, Ezoterism, Paranormal-
Mergi direct la: