Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Crucea crestina Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Crucea crestina Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Crucea crestina Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Crucea crestina Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Crucea crestina Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Crucea crestina Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Crucea crestina Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Crucea crestina Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Crucea crestina Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Crucea crestina

In jos 
+3
EmaLovesJesus
Apopii
Soimos
7 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeMar Sept 06, 2011 1:04 pm


Iata pozitia lui Lorin Fortuna fata de Crestinism ..."Religia Batjocurii":

Vedem parerea lui despre cruce ca simbol al batjocurii care face din Isus sa fie doar un amarat batjocorit si din crestinism o religie a batjocurii

Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeDum Dec 25, 2011 12:19 pm

Crucea nu este altceva decat un simbol al mortii, un semn care se pune la capataiul mortilor pentru a arata faptul ca au trecut in nefiinta!

Anticii il foloseau ca atare, doar ca il considerau un simbol al mortii nedemne. Ei nu foloseau crucea pentru a o pune pe mormintele celor dragi, ci ca unealta pe care ii omorau pe cei considerati a fi infractori!

Pe mine ma uimeste sa vad azi nestiutorii atarnandu-si de gat cruci, adica purtand moartea legata de gat sau facandu-si semnul mortii, cu multa evlavie crazy
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeLun Dec 26, 2011 7:47 am

Sunt si crestini care nu se inchina la cruce.Ei se inchina in Duh si adevar.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeLun Dec 26, 2011 8:18 am

Astia de care zici sunt ceva mai realisti, dar nici acestia nu sunt 100% ptr ca nu inteleg ca Dumnezeu nu este un mare ceausescu ca sa-i te inchini siiti pretinde sa-L adori
Eu cred ca ar fi o finta normala i-ar fi suficient sa observe ca oamenii isi dezvolta inteligenta si isi folosesc ratiunea, ptr ca asta inseamna implicit ca fac diferenta intre bine si rau si aleg binele.

Pacatul este o forma a prostiei, si nu face parte din bagajul unui om inteligent si rational!

Asa ca in loc de inchinaciuni, rugaciuni si studiatul Bibliei ar fi mai normal ca oamenii sa invete cat mai mult toata viata si sa fie mereu cu gandul la familia si la profesiunea lui, si cat mai putin in biserici sau birturi ca si astea sunt tot un fel de biserici!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeLun Dec 26, 2011 9:04 am

A fi un bun crestin implica in mod automat sa fi un bun familist un exemplu un societatea in care traiesti.Biblia ne invata,ca noi ca si copii de Dumnezeu trebuie sa avem o relatie cu Tatal nostru prin rugaciune.,,Rugati-va neancetat.,,Prin rugaciune noi primim putere sa ne ridicam deasupra imprejurarilor vietii,sa traim la standardele cele mai inalte.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeLun Dec 26, 2011 11:12 am

EmaLovesJesus a scris:
A fi un bun crestin implica in mod automat sa fi un bun familist un exemplu un societatea in care traiesti
Exact asta inseamna sa fi si un bun mafiot!
Mafiotii ca si crestinii au ca preocupare sa vopseasca frumos gardul...ca sa nu se vada ca inauntru este leopardu!
Un om fara constiinta nu poate fi bun decat de parada, ptr ca un om fara constiinta este de fapt un animal, iar voi si recunoasteti asta cand va autointitulati oi!
Iar un animal fara constiinta nu are capacitatea de a discerne intre bine si rau, si asta vedem clar la toti credinciosii care nu pot accepta Adevaruri din realitate, de ex. ca Biblia este un text scris de rabini, sau ca NT incalca Legea veche a lui Dumnezeu ++++

Citat :

Biblia ne invata,ca noi ca si copii de Dumnezeu trebuie sa avem o relatie cu Tatal nostru prin rugaciune.,,Rugati-va neancetat.,,Prin rugaciune noi primim putere sa ne ridicam deasupra imprejurarilor vietii,sa traim la standardele cele mai inalte.
Un text jumatate furat jumatate scris de niste oameni care lucreaza cu puteri diabolice nu are valoare, ba chiar este foarte daunator societatii ptr ca ofera credinciosului iluzia solutiei individuale in locul solutiei colective, iar omul singur nu are nicio putere pe cand oamenii uniti intr-un lant puternic au puteri dumnezeiesti, si acest lucru este evident atunci cand intelegi realitatea din jurul tau
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeMar Dec 27, 2011 5:25 am

Cuvintele lui Dumnezeu,dau viata.Eu nu spun ca nu ai dreptate,sunt si crestini doar cu numele.Care nu traiesc ca niste crestini adevarati.Dar sunt crestini care traduc in viata lor de fiecare zi Cuvantul lui Dumnezeu.Eu nu tin sa pozez intr-un crestin doar pe dinafara,ci aceasta schimbare mai intai se produce in interior si se vede in exterior.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeMar Dec 27, 2011 10:21 am

EmaLovesJesus a scris:
Cuvintele lui Dumnezeu,dau viata.
daca te referi la cuvintele lui Dumnezeu inseamna ca te limitezi la Decalog si la Torah, adica la cele 10 porunci si la Lege!
Dar cum voi crestinii nu aveti Lege, conform afirmatiei isus este sfarsitul Legii, ...se pare ca nu prea aveti cuvinte ca sa va deie viata, ci doar un zeu mincinos care va da moartea si iadul, ca doar nu pe degeaba se lauda ca el este stapanul cheilor Mortii si ale Iadului!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeMar Dec 27, 2011 10:41 am

Ce spui tu,este minciuna diavolului.El de la inceput a fost un mincinos.Hristos este implinirea Legii.El ne da viata!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeMar Dec 27, 2011 11:45 am

Apopii a scris:
Crucea nu este altceva decat un simbol al mortii, un semn care se pune la capataiul mortilor pentru a arata faptul ca au trecut in nefiinta!

Anticii il foloseau ca atare, doar ca il considerau un simbol al mortii nedemne. Ei nu foloseau crucea pentru a o pune pe mormintele celor dragi, ci ca unealta pe care ii omorau pe cei considerati a fi infractori!

Pe mine ma uimeste sa vad azi nestiutorii atarnandu-si de gat cruci, adica purtand moartea legata de gat sau facandu-si semnul mortii, cu multa evlavie crazy

Religia raului nu se poate inchina decat la simbolul mortii. Ei incearca sa ne pacaleasca cu cuvinte, dar ne arata clar ca moartea este stapanul lor. Prin institutia sa, biserica, aceasta religie a omorat zeci de milioane de oameni si a distrus tot ce-i statea impotriva. Zeul lor, dumne-zeu, a distrus tot la potop, a omorat toti copiii nevinovati de pe planeta pentru ca asa i s-a nazarit lui si a spus ca o face din dragoste pentru oameni.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeMar Dec 27, 2011 11:51 am

EmaLovesJesus a scris:
Ce spui tu,este minciuna diavolului.El de la inceput a fost un mincinos.Hristos este implinirea Legii.El ne da viata!

Dumnezeul tau este mincinosul, el le-a spus ca daca vor manca din acel pom vor muri si NU AU MURIT! Sarpele le-a spus adevarul, dar cum voi urati adevarul, l-ati considerat pe Sarpe ca fiind personajul rau!

Rai-ul este taramul celor RAI si acolo veti ajunge cu totii, pentru ca faptele religiei voastre conteaza, iar istoria religiei voastre este plina de zeci de milioane de crime si torturi infaptuite asupra unor oameni NEVINOVATI! Voi sunteti cei RAI, iar RAUL v-a luat mintile!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeMar Dec 27, 2011 11:56 am

EmaLovesJesus a scris:
Ce spui tu,este minciuna diavolului.
Nu pot sa zic decat ca refuzi sa accepti adevarul!
Diavolul ca forta negativa personificata nu exista in "religia Mama" din care s-a nascut crestinismul!(adica in religia mozaica care il are ca Dumnezeu pe yehova)
Faptul ca voi ati furat textele acestei religii si vedeti in ea Diavoli, este doar o dovada care confirma ca Diavolul s-a nascut odata cu Isus Christos (fapt pe care l-am explicat si argumentat chiar la inceputul acestui topic


Citat :

El de la inceput a fost un mincinos
Mda ...de la inceputul religiei crestine, ptr ca in religia lui Moise cea dictata de Yahwe nu exista nici un Diavol si nici Iad!
uite ...vad ca nu ma crezi pe mine ...dar iata ce se stie despre acest lucru:
http://en.wikipedia.org/wiki/Devil#Accounts_in_the_Abrahamitic_Religions

si uite mai departe:

http://en.wikipedia.org/wiki/Devil#Judaism

Citat :

.Hristos este implinirea Legii.
Tu degeaba crezi ca ma contrazici pe mine, dar tu de fapt contrazici Biblia!
Pai cum ramane ...o accepti ca si Cuvantul lui Dumnezeu sau nu o accepti?
Ca sa nu crezi ca eu bat campii iata ce citim in Romani 10: 4

4. Căci sfârşitul Legii este Hristos, spre dreptate tot celui ce crede.

Citat :

El ne da viata!
Pote ti-o fi dat tie viata cel care isi spune Lucifer, ... ca vad ca prea iubesti minciuna!
Eu viata am primit-o de la Dumnezeii mei personali care sunt parintii mei!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 11:40 am

Ti-ai si gasit un stalp impotriva crestinismului, Lorin Furtuna Laughing Laughing
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 12:28 pm

Mihai12 a scris:
Ti-ai si gasit un stalp impotriva crestinismului, Lorin Furtuna Laughing Laughing

Vorbesti ca sa te aflii in treba!
Tu crezi ca Lorin Fortuna vorbeste de la el?
Sau ai impresia ca eu vorbesc de la mine?

Daca crezi asta ...te asigur ca esti rupt de realitate!

Ca sa iti dau numai un mic exemplu de ceea ce se petrece in lumea normala, te informez ca fiul meu la ora de religie au fost dusi la biserica de profu de religie(teolog) sa caute sau sa descopere elemente sataniste in decoratiunile bisericii!

In lumea normala religia este pe toboganul care duce la lada de gunoi!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 12:30 pm

Lorin Furtuna e un dement( ca si tine). Saracul spune numai aberatii cu reptilieni, dragonieni, soparlieni Smile)
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 12:33 pm

Topicul nu este Lorin Fortuna si nici bolile de care sufera!
Daca totusi ti se pare tema interesanta de ce nu deschizi un topic pe aceasta tema!

Daca mai jignesti si postezi of topic iarasi iti tai maul!
Ia-o ca pe o atentionare!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 6:35 pm

De ce nu il lasi sa isi spuna opiniile ?
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 6:43 pm

EmaLovesJesus a scris:
De ce nu il lasi sa isi spuna opiniile ?

doh Noroc ca nu-s toti crestinii ca tine ca trei sferturi din tara ar fi azil de nebuni grin
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 6:46 pm

Suntem cat se poate de rationali,de pacifisti,de blanzi si de buni.Suntem un exemplu pentru societatea in care traim.
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 6:53 pm

EmaLovesJesus a scris:
Suntem cat se poate de rationali,de pacifisti,de blanzi si de buni.Suntem un exemplu pentru societatea in care traim.

Si astia care ardeau oamenii de vii,spuneau acelasi lucru.Ii torturau si ii omorau cu bunatate crestina!
Crucea crestina Torturi-folosite-de-inchizitie
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 9:28 pm

Acei torturati erau adevaratii crestini care nu s-au lasat de credinta lor,au platit cu viata.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 10:14 pm

EmaLovesJesus a scris:
Acei torturati erau adevaratii crestini care nu s-au lasat de credinta lor,au platit cu viata.
hahaha !
Hai ca asta zau ca este tare! Acele imagini reprezinta activitatea Inchizitiei!

Tu ai auzit vreodata de inchizitie?

Sti ca si Papa Benedict de acum, a ajuns Papa direct din functia de Mare Inchizitor?

Stii ca numai in Germania medievala au fost arse pe rug de inchizitia crestina peste 1 milion de femei tinere si frumoase, care au refuzat avansurile murdare ale unor preoti batrani "vrajiti" de frumustea acestor femei tinere?

Peste 1 milion de fete si femei frumnoase au fost arse pe rug de Biserica Crestina doar ptr vina de a fi frumoase ...pe baza unui verset din Biblie!

Cum ti se pare asta?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 10:23 pm

Am citit o carte despre crestinii care nu au vrut sa paraseasca credinta lor si sa treaca la religia catolica.Am spus si ma repet,cei care au omorat nu sunt crestini adevarati.Crestinii adevarati nu ucid.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 10:45 pm

EmaLovesJesus a scris:
Am citit o carte despre crestinii care nu au vrut sa paraseasca credinta lor si sa treaca la religia catolica.Am spus si ma repet,cei care au omorat nu sunt crestini adevarati.Crestinii adevarati nu ucid.

In perioada cand Sectele Nazaritene ale religiei mozaice au fost fortate sa treaca la crestinism prin crime si amenintari cu moartea inca nu exista biserica catolica sau ortodoxa ci doar biserica crestina, singura Biserica de Stat care avea o Religie oficiala obligatorie in tot imperiul Roman!

Cei care au ucis sunt tocmai acesti crestinii iar acestia sunt crestinii adevarati de astazi ...ceillti au fost ucisi de mult, iar voi sunteti exact urmasii acelor criminali ... si pe acesti crestini criminali ii cunoastem prin faptul ca au ca scriptura, scriptura Imparatilor Romani, adica Biblia scrisa de Hieronimus la comanda Imparatilor Romani, Constantin si Damasius!

Aceia pe care tu fals ii numesti "primii crestini", sunt de fapt MOZAICI, din secta Nazariteanului o parte din ei, gnosticii sunt o alta parte si au castigat confruntarea sarlatanii lui Pavel cei care sunt adevaratii crestini de azi !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 10:54 pm

Eu am credinta care a fost data sfintilor odata pentru totdeauna.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Crucea crestina Empty
MesajSubiect: Re: Crucea crestina   Crucea crestina Icon_minitime

Sus In jos
 
Crucea crestina
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Romania crestina
» Religia crestina - o relicva a antichitatii
» Isus Iudeul si ... minciuna crestina..

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: