Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Este Trinitatea excentrica? Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Este Trinitatea excentrica? Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Este Trinitatea excentrica? Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Este Trinitatea excentrica? Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Este Trinitatea excentrica? Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Este Trinitatea excentrica? Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Este Trinitatea excentrica? Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Este Trinitatea excentrica? Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Este Trinitatea excentrica? Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Este Trinitatea excentrica?

In jos 
+3
Apopii
Cyberman
Black velvet
7 participanți
AutorMesaj
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Este Trinitatea excentrica? Empty
MesajSubiect: Este Trinitatea excentrica?   Este Trinitatea excentrica? Icon_minitimeLun Sept 26, 2011 5:27 pm

Trinitatea crestina: un Tata + un Fiu + un Duh, care impart acelasi Dumnezeu!

Oare cat de bine se inteleg intre ei, oare nu se cearta intre ei, datorita excentricitatii fiecaruia?

Tatalui, ii plac baieteii cu putza taiata, iar Fiul i-a stricat acest deliciu inlocuindu-l cu scaldatul intr-un lighean...

Tatal isi marca turma taind putzele viitorilor masculi, Fiul isi marcheaza turma, atat de mioare cat si de berbecuti, bagandu-i in ligheanul botezului si cerandu-le adeptilor sai, sa-l slujeasca prin ritualuri vampirice:

”54.Cel ce mănâncă trupul Meu şi bea sângele Meu are viaţă veşnică, şi Eu îl voi învia în ziua cea de apoi.
55.Trupul este adevărată mâncare şi sângele Meu, adevărată băutură.
56.Cel ce mănâncă trupul Meu şi bea sângele Meu rămâne întru Mine şi Eu întru el.
57.Precum M-a trimis pe Mine Tatăl cel viu şi Eu viez pentru Tatăl, şi cel ce Mă mănâncă pe Mine va trăi prin Mine.”

Duhul... saracul... nu zice nimic, nici chiar atunci cand necroteistii pupa ciolanele putrezite in speranta ca El, Marele Duh, sa-i bine-cuvanteze si pe ei macar cu o amarata vorba de duh...
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Este Trinitatea excentrica? Empty
MesajSubiect: Re: Este Trinitatea excentrica?   Este Trinitatea excentrica? Icon_minitimeLun Sept 26, 2011 5:49 pm

Black velvet a scris:

”54.Cel ce mănâncă trupul Meu şi bea sângele Meu are viaţă veşnică, şi Eu îl voi învia în ziua cea de apoi.
55.Trupul este adevărată mâncare şi sângele Meu, adevărată băutură.
56.Cel ce mănâncă trupul Meu şi bea sângele Meu rămâne întru Mine şi Eu întru el.
57.Precum M-a trimis pe Mine Tatăl cel viu şi Eu viez pentru Tatăl, şi cel ce Mă mănâncă pe Mine va trăi prin Mine.”

Mai Velvet mai... tu nu te-ai prins inca, ca smecherii astia de au creat crestinismul s-au inspirat din vechile mituri sumeriene despre vampiri, pe care le-au adaptat intr-asa fel incat sa dea impresia oamenilor ca invierea promisa de ”religia” lor, adica simulacrul lor religios, este ceva real?

Oamenii din antichitate chiar credeau cu adevarat ca vampirii erau nemuritori si ca aveau capacitatea de a invia dupa ce le era distrus corpul fizic! Asta-i motivul pentru care Isus a pozat in vampir si au jucat piesa de teatru antic, numita inviere! Altfel cum sa fi facut ei ca religia lor sa prinda atat de repede si la atat de multi oameni... au speculat cat au putut superstitiile populare!

Acum naivii cred ca vor invia daca beau vin rosu rostogol in loc de sangele unui vampir, ha ha ha! hohot

Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Este Trinitatea excentrica? Empty
MesajSubiect: Re: Este Trinitatea excentrica?   Este Trinitatea excentrica? Icon_minitimeLun Sept 26, 2011 6:32 pm

Cyberman a scris:

Oamenii din antichitate chiar credeau cu adevarat ca vampirii erau nemuritori si ca aveau capacitatea de a invia dupa ce le era distrus corpul fizic! Asta-i motivul pentru care Isus a pozat in vampir si au jucat piesa de teatru antic, numita inviere! Altfel cum sa fi facut ei ca religia lor sa prinda atat de repede si la atat de multi oameni... au speculat cat au putut superstitiile populare!

Si inca le mai speculeaza cu brio! Miturile despre vampiri au fascinat oamenii, din cele mai vechi timpuri si pana azi...
Sus In jos
http://www.paganism.ro
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Este Trinitatea excentrica? Empty
MesajSubiect: Re: Este Trinitatea excentrica?   Este Trinitatea excentrica? Icon_minitimeLun Sept 26, 2011 9:05 pm

Black velvet a scris:


Duhul... saracul... nu zice nimic, nici chiar atunci cand necroteistii pupa ciolanele putrezite in speranta ca El, Marele Duh, sa-i bine-cuvanteze si pe ei macar cu o amarata vorba de duh...

Poi duhul ...adica Marele Duh dupa ce a intrat in politica... si a spus " Sa traiti bine" .. imediat toti credinciosii au inteles ca trebuie sa isi ieie crucea in spinare .... si sa-l urmeze pe Christos ... pe lumea aialalta ... sau cum spune micul duh din sticla al Marelui Duh ..."au iesit din sistem"!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Este Trinitatea excentrica? Empty
MesajSubiect: Re: Este Trinitatea excentrica?   Este Trinitatea excentrica? Icon_minitimeVin Noi 18, 2011 10:55 am

Trinitatea este mai mult concentrica decat excentrica, adica este realizata intr-asa fel incat sa acopere cat mai bine ceea ce este in centrul ei, deci interesele celor ce au creat-o! Institutia numita Biserica!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este Trinitatea excentrica? Empty
MesajSubiect: Re: Este Trinitatea excentrica?   Este Trinitatea excentrica? Icon_minitimeVin Noi 18, 2011 1:46 pm

Spre deosebire de duhurile (rele si urat mirositoare) ale religiei intilnite prin biserici sub forma de Trinitate (in spetza cea intre minciuna-sarlatanie-prostie) ... mai exista si Treimea diabolica care a infectat sora mai mare a religiei si a bisericii (sora intru curvie si bicisnicie) si acesta este duhul politicii ceausist-securiste (cea cu sloganul "la vremuri noi ...tot noi") ... care este condusa de o persoana mitologica cu rol de iuda ...dar cu nume urat mirositor ... duh care desi este doar un spirit, actioneaza totusi in realitate. ba chiar si-a propus distrugere romanilor ptr ca tara lor sa devina o mosie a strainilor in care romanii sanatosi sa fie niste sclavi, iar cine nu este sanatos ...este ajutat sa se mantuiasca si sa urce cat mai repede in ceruri ca sa ajunga la dreapta Tatalui lor (in spetza Diavolul)!

... si imi bazez prima parte a afirmatiei pe realitatile dovedite de "activitatea politica" (cum se numeste mai nou furtul si devalizarea) pe care am vazut-o in "spiritul" guvernelor securist-ceausiste de dupa lovilutzia din decembrie, ... cand a inceput libertatea furtului si a devalizarii ca forma a unei democratii pentru rame (rama= metafora care ne arata poarerea politicienilor despre puterea si constiinta poolimii) ...iar a doua parte a afirmatiei (aia cu pasaportul pentru urcarea la cer) este politica de "SCOATERE FORTZATA DIN SISTEM) evidentiata de scandalul medicamentelor care au ca baza AVANDIA interzise in UE ...dar care se dau ca si compensate diabeticilor din Romania desi SE STIA BINE ca aceste medicamente maresc cu 70% riscurile de infarct ptr diabetici ! (deci de accedere rapida la Dumnezeu)

In concluzie ... toate Trinitatile care au ca baza modelul religios sunt excentrice ...dar sunt mai ales MALEFICE ... si tocmai aceste aspecte ne dovedesc ca ele sunt concentrice ...adica vin de la centru (puterii) si se imprastie ca o besina (fara nicio aluzie) de la centru catre margini.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Este Trinitatea excentrica? Empty
MesajSubiect: Re: Este Trinitatea excentrica?   Este Trinitatea excentrica? Icon_minitimeSam Noi 19, 2011 1:15 pm

Este Trinitatea excentrica? Ia0XW
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este Trinitatea excentrica? Empty
MesajSubiect: Re: Este Trinitatea excentrica?   Este Trinitatea excentrica? Icon_minitimeSam Noi 19, 2011 6:59 pm

Ce mutre da cacaciosi constipati ... noroc cu idiotu ala din centru care rade in gura mare ... ca ala salveaza toata poza!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Este Trinitatea excentrica? Empty
MesajSubiect: Re: Este Trinitatea excentrica?   Este Trinitatea excentrica? Icon_minitimeSam Noi 19, 2011 9:34 pm

Au dat la televizor si filmarea( la antena3 desigur Very Happy ) iar Basescu initial era atent la preotul din dreapta, acesta din urma i-a zis ceva, iar Popey a izbugnit in ras Laughing
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Este Trinitatea excentrica? Empty
MesajSubiect: Re: Este Trinitatea excentrica?   Este Trinitatea excentrica? Icon_minitimeMar Noi 22, 2011 1:40 pm

Apopii a scris:
Este Trinitatea excentrica? Ia0XW

Doua tipuri de sarlatanie care si-au dat mana: cea politica cu cea religioasa. Rezulta: vai de capul credinciosilor, adica a credinciosilor politici si a credinciosilor religiosi, deci a celor care si-au ratacit ratiunea si au imbratisat credinta in vorbele ticluite ale promitatorilor de mai bine, dar altadata si altundeva hohot
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este Trinitatea excentrica? Empty
MesajSubiect: Re: Este Trinitatea excentrica?   Este Trinitatea excentrica? Icon_minitimeMar Noi 22, 2011 2:08 pm

Black velvet a scris:

Doua tipuri de sarlatanie care si-au dat mana: cea politica cu cea religioasa. Rezulta: vai de capul credinciosilor, adica a credinciosilor politici si a credinciosilor religiosi, deci a celor care si-au ratacit ratiunea si au imbratisat credinta in vorbele ticluite ale promitatorilor de mai bine, dar altadata si altundeva hohot
Da de ce zici asa ... uni vor sa ajunga mai repede la dreapta Tatalui ceresc ...iar altii urmeaza invatatura Bibliei aia cu "Sa nu strangi comori pe pamant" (ca le vei avea in ceruri) ...asa ca mizeria, saracia, suferinta si o viata scurta ...este o OPTIUNE pe care orice crestin adevarat o accepta inca de la botez ...cand Isus a spus: "Cine vrea sa ma urmeze ... sa-si ia crucea sa sa vina cu mine (pe calea mea ...adica cea a Golgotei) ...adica cea a suferintei maxime si a saraciei lucii !

Evident ca atunci cand faci aproape 20 de mii de biserici ... trebuie sa aibe cineva parte de ele si de serviciile pe care le poate oferi credinciosilor!

In poza vedem doar capii acestei "lucrari crestine" atat de romanesti!
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Este Trinitatea excentrica? Empty
MesajSubiect: Re: Este Trinitatea excentrica?   Este Trinitatea excentrica? Icon_minitimeMar Noi 22, 2011 11:36 pm

De cand e lumea si pamantul au aparut speculantii.Ei stiu sa profite de slabiciunile oamenilor si de nevoia lor de a fi condusi.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Este Trinitatea excentrica? Empty
MesajSubiect: Re: Este Trinitatea excentrica?   Este Trinitatea excentrica? Icon_minitime

Sus In jos
 
Este Trinitatea excentrica?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Dumnezeu si Diavolul. Care este cel bun si care este cel rau?
» Cine este "seriosul" şi cine este "distratul" în polemica credinţei şi necredinţei?
» Ce este Iudaismul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: