Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Sarpele, Satan sau Diavolul.

In jos 
+5
otilia*
EmaLovesJesus
Anticristul
Soimos
Black velvet
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 28, 2013 12:56 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Chiar daca faci caz de iq tau,demonstrezi tocmai contrariul. Pacat!
M-ai auzit tu sau m-ai vazut tu pe mine ca fac caz de IQ-ul meu?
Daca as avea un IQ mai ridicat nu mi-as pierde vremea cu cei fara minte ca tine!


Smile)) Bine ca recunosti si tu ceva!
Deci implicit recunosti ca ai mintit!
Mincinoasa care este tatal tau?
Tatal si "dumnezeul meu" meu este Tatal Minciunii !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 29, 2013 7:42 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

M-ai auzit tu sau m-ai vazut tu pe mine ca fac caz de IQ-ul meu?
Daca as avea un IQ mai ridicat nu mi-as pierde vremea cu cei fara minte ca tine!


Smile)) Bine ca recunosti si tu ceva!
Deci implicit recunosti ca ai mintit!
Mincinoasa care este tatal tau?
Tatal si "dumnezeul meu" meu este Tatal Minciunii !


Dumnezeu care a creat cerurile si pamantul.Cel care are putere sa te trimita in rai sau iad.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 29, 2013 11:54 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

M-ai auzit tu sau m-ai vazut tu pe mine ca fac caz de IQ-ul meu?
Daca as avea un IQ mai ridicat nu mi-as pierde vremea cu cei fara minte ca tine!


Smile)) Bine ca recunosti si tu ceva!
Deci implicit recunosti ca ai mintit!
Mincinoasa care este tatal tau?
Tatal si "dumnezeul meu" meu este Tatal Minciunii !


Dumnezeu care a creat cerurile si pamantul.Cel care are putere sa te trimita in rai sau iad.
\
Asta doar imaginatia ta care este un rod al unei minti tulburate!
Dumnezeu nu a creat nimic, si asta vedem clar in diferentele dintre ce spune Creatia Biblica si rezultatele obtinute prin cercetarea stiintifica.

Oare cat de idiot este acel Dumnezeu biblic care nu stie ca mai intai au fost "luminatorii" si abia apoi pamantul, si ca pamantul este rezultatul unui "luminator care are cca 13 miliarde de ani si pamantul doar 4,5 miliarde de ani?
A dat Dumnezeul tau in boala lui Calache de nu mai stie ordinea corecta a creatiei, sau Biblia ta este o minciuna scrisa de niste nestiutori adica credinciosi care cred totul a proasta?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 8:57 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Deci implicit recunosti ca ai mintit!
Mincinoasa care este tatal tau?
Tatal si "dumnezeul meu" meu este Tatal Minciunii !


Dumnezeu care a creat cerurile si pamantul.Cel care are putere sa te trimita in rai sau iad.
\
Asta doar imaginatia ta care este un rod al unei minti tulburate!
Dumnezeu nu a creat nimic, si asta vedem clar in diferentele dintre ce spune Creatia Biblica si rezultatele obtinute prin cercetarea stiintifica.

Oare cat de idiot este acel Dumnezeu biblic care nu stie ca mai intai au fost "luminatorii" si abia apoi pamantul, si ca pamantul este rezultatul unui "luminator care are cca 13 miliarde de ani si pamantul doar 4,5 miliarde de ani?
A dat Dumnezeul tau in boala lui Calache de nu mai stie ordinea corecta a creatiei, sau Biblia ta este o minciuna scrisa de niste nestiutori adica credinciosi care cred totul a proasta?


Dar tu ce crezi? Poti sa dovedesti ca ai dreptate suta la suta? NUUUUUUU
Sus In jos
otilia*
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/01/2013

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 11:29 am

EmaLovesJesus a scris:



Dumnezeu care a creat cerurile si pamantul.Cel care are putere sa te trimita in rai sau iad.

Este Dumnezeu omnipotent,omniprezent,infinit si nelimitat ?
(pleonasme )
Exista ceva inafara Lui ?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 11:37 am

otilia* a scris:
EmaLovesJesus a scris:



Dumnezeu care a creat cerurile si pamantul.Cel care are putere sa te trimita in rai sau iad.

Este Dumnezeu omnipotent,omniprezent,infinit si nelimitat ?
(pleonasme )
Exista ceva inafara Lui ?


Daca ai citi Biblia cu scop ai gasi care este caracterul si atributele lui Dumnezeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 12:19 pm

EmaLovesJesus a scris:


Dar tu ce crezi? Poti sa dovedesti ca ai dreptate suta la suta? NUUUUUUU
Ma fata ploii proasta ca nuca!
Nu eu o dovedesc ci a facut-o deja STIINTA, [oti sa intelegi macar atat ...


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mier Ian 30, 2013 6:10 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 2:52 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Dar tu ce crezi? Poti sa dovedesti ca ai dreptate suta la suta? NUUUUUUU
Ma fata ploii proasta ca nuca!
Nu eu o dovedesc ci a facut-o deja STIINTA, [oti sa intelegi macar atat ... ma culmea cea mai inalta a IRATIONALITATII ce esti!

Se vede cat esti de rational si de cult dupa explozia de cuvinte elevate pe care le folosesti.
Sus In jos
otilia*
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/01/2013

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 3:27 pm

EmaLovesJesus a scris:



Daca ai citi Biblia cu scop ai gasi care este caracterul si atributele lui Dumnezeu.

Si care ar trenui sa fie scopul cand citesc Biblia ?
Crede si nu cerceta ?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 6:12 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Dar tu ce crezi? Poti sa dovedesti ca ai dreptate suta la suta? NUUUUUUU
Ma fata ploii proasta ca nuca!
Nu eu o dovedesc ci a facut-o deja STIINTA, [oti sa intelegi macar atat ...

Se vede cat esti de rational si de cult dupa explozia de cuvinte elevate pe care le folosesti.
Tu cu trollul tau idiot si interminabil esti capabila sa inebunesti lumea...si asta musai ca trebuie sa fie Lucrarea Diavolului, pe care tu o implinesti!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 7:27 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Ma fata ploii proasta ca nuca!
Nu eu o dovedesc ci a facut-o deja STIINTA, [oti sa intelegi macar atat ...

Se vede cat esti de rational si de cult dupa explozia de cuvinte elevate pe care le folosesti.
Tu cu trollul tau idiot si interminabil esti capabila sa inebunesti lumea...si asta musai ca trebuie sa fie Lucrarea Diavolului, pe care tu o implinesti!

Tu esti singurul care faci trolling pe aici.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 7:28 pm

otilia* a scris:
EmaLovesJesus a scris:



Daca ai citi Biblia cu scop ai gasi care este caracterul si atributele lui Dumnezeu.

Si care ar trenui sa fie scopul cand citesc Biblia ?
Crede si nu cerceta ?


Tu incepi ca si Soimos? Poi daca te-am sfatuit sa cercetezi,cum poti sa scoti asemenea aberatii?
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 8:14 pm

Eu cred ca Otilia se refera la faptul ca ori ce citesti sa analizezi.Din cite stiu eu ea nu e soimosista .
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 9:49 pm

EmaLovesJesus a scris:


Tu incepi ca si Soimos? Poi daca te-am sfatuit sa cercetezi,cum poti sa scoti asemenea aberatii?

Da cine esti tu sa contrazici doctrina crestina?
Esti cumva una din curtizanele papei care conduce biserica in locul bosorogilor cu 3 coroane?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 10:00 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Tu incepi ca si Soimos? Poi daca te-am sfatuit sa cercetezi,cum poti sa scoti asemenea aberatii?

Da cine esti tu sa contrazici doctrina crestina?
Esti cumva una din curtizanele papei care conduce biserica in locul bosorogilor cu 3 coroane?


Nici nu stii tu cu cine stai de vorba!
Sus In jos
otilia*
Pedestras
Pedestras
otilia*


Numarul mesajelor : 19
Localizare : univers
Puncte : 19
Data de inscriere : 06/01/2013

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 10:16 pm

EmaLovesJesus a scris:


Tu incepi ca si Soimos? Poi daca te-am sfatuit sa cercetezi,cum poti sa scoti asemenea aberatii?

Poate ca am cercetat,insa imi pare rau daca n-a reusit nimeni inca sa-mi spele creierul.
Iar aberatiile vezi-le acolo unde sunt ,in povestile pe care le aperi.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 10:20 pm

otilia* a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Tu incepi ca si Soimos? Poi daca te-am sfatuit sa cercetezi,cum poti sa scoti asemenea aberatii?

Poate ca am cercetat,insa imi pare rau daca n-a reusit nimeni inca sa-mi spele creierul.
Iar aberatiile vezi-le acolo unde sunt ,in povestile pe care le aperi.



Religia adevarata nu iti spala creierul ci iti schimba inima.Ea este asezamantul religiei adevarate.Iti aduce pacea si bucuria mantuirii.Iti da un sens .Oamenii nu resping Biblia pentru ca se contrazice pe ea insasi, ci pentru ca il contrazice pe om.
La o citire superficiala a textului exista pericolul de a se considera unele detalii ca fiind fara importanta.Totusi,in contextul general ele au de cele mai multe ori un inteles mai profund.


Ultima editare efectuata de catre EmaLovesJesus in Mier Ian 30, 2013 10:26 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
otilia*
Pedestras
Pedestras
otilia*


Numarul mesajelor : 19
Localizare : univers
Puncte : 19
Data de inscriere : 06/01/2013

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 10:23 pm

EmaLovesJesus a scris:
otilia* a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Tu incepi ca si Soimos? Poi daca te-am sfatuit sa cercetezi,cum poti sa scoti asemenea aberatii?

Poate ca am cercetat,insa imi pare rau daca n-a reusit nimeni inca sa-mi spele creierul.
Iar aberatiile vezi-le acolo unde sunt ,in povestile pe care le aperi.



Religia adevarata nu iti spala creierul ci iti schimba inima.Ea este asezamantul religiei adevarate.Iti aduce pacea si bucuria mantuirii.Iti da un sens .

Inima este asezamantul credintei adevarat,si credinta nu este totuna cu religia.Iar religia spala creierele.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 10:31 pm

otilia* a scris:
EmaLovesJesus a scris:
otilia* a scris:


Poate ca am cercetat,insa imi pare rau daca n-a reusit nimeni inca sa-mi spele creierul.
Iar aberatiile vezi-le acolo unde sunt ,in povestile pe care le aperi.



Religia adevarata nu iti spala creierul ci iti schimba inima.Ea este asezamantul religiei adevarate.Iti aduce pacea si bucuria mantuirii.Iti da un sens .

Inima este asezamantul credintei adevarat,si credinta nu este totuna cu religia.Iar religia spala creierele.


Depinde la ce religie te referi.Eu am o relatie personala cu Dumnezeu prin modul meu de viata prin citirea Cuvantului si prin rugaciune.Traiesc frumos cu scop,sunt om intre oameni,fac binele si vin in ajutorul celor care au nevoie.Daca toti oamenii ar face bine am avea o societate mai buna.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 11:43 pm

EmaLovesJesus a scris:



Nici nu stii tu cu cine stai de vorba!

Cum sa nu "cristino"... vede toata lumea!
Cu o propagandista a minciunii, dar una atat de slaba incat mai mult strica si se face mereu singura de rasul tpu-ului!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 7:10 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:



Nici nu stii tu cu cine stai de vorba!

Cum sa nu "cristino"... vede toata lumea!
Cu o propagandista a minciunii, dar una atat de proasta incat mai mult strica si se face singura de ras!

ESTE DOAR O PARERE A TA.Nici nu cunosti parerea vecinilor a colegilor si a muuuultora de pe TPU.Nu ai habar cati atei imi scriu si cu care purtam discutii civilizate si imi scriu ca apreciaza credinta mea si ca,intr-adevar,dau dovada prin tot ceea ce fac ca sunt o adevarata crestina.Daca vrei pot sa iti trimit din unele mesaje,bineinteles ca fara numele de utilizator din motive lesne de inteles.
Sus In jos
otilia*
Pedestras
Pedestras
otilia*


Numarul mesajelor : 19
Localizare : univers
Puncte : 19
Data de inscriere : 06/01/2013

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 9:04 am

EmaLovesJesus a scris:



Depinde la ce religie te referi.Eu am o relatie personala cu Dumnezeu prin modul meu de viata prin citirea Cuvantului si prin rugaciune.Traiesc frumos cu scop,sunt om intre oameni,fac binele si vin in ajutorul celor care au nevoie.Daca toti oamenii ar face bine am avea o societate mai buna.

La oricare dintre ele,toate sunt la fel.Drept dovada fiecare dintre ele se pretinde a fi cea dreapta si adevarata si arunca cu noroi in celelalte,taman invers decat ceea ce promoveaza prin mesaj dar nu si prin fapte.Incita la intoleranta si ura.
O relatie personala presupune a fi inafara oricarei dogme.
Si ateii traiesc frumos,fac bine si multi dintre ei pot fi modele de oameni pentru cei din jur.Diferenta este ca ei nu vor cu tot dinadinsul sa-si impuna punctul de vedere si nici nu practica vreo propaganda.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 9:18 am

otilia* a scris:
EmaLovesJesus a scris:



Depinde la ce religie te referi.Eu am o relatie personala cu Dumnezeu prin modul meu de viata prin citirea Cuvantului si prin rugaciune.Traiesc frumos cu scop,sunt om intre oameni,fac binele si vin in ajutorul celor care au nevoie.Daca toti oamenii ar face bine am avea o societate mai buna.

La oricare dintre ele,toate sunt la fel.Drept dovada fiecare dintre ele se pretinde a fi cea dreapta si adevarata si arunca cu noroi in celelalte,taman invers decat ceea ce promoveaza prin mesaj dar nu si prin fapte.Incita la intoleranta si ura.
O relatie personala presupune a fi inafara oricarei dogme.
Si ateii traiesc frumos,fac bine si multi dintre ei pot fi modele de oameni pentru cei din jur.Diferenta este ca ei nu vor cu tot dinadinsul sa-si impuna punctul de vedere si nici nu practica vreo propaganda.



Aud bine ce spui?! Ateii nu fac propaganda? Crestinii incita la ura? Cred ca nu stii ce vorbesti.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 10:02 am

EmaLovesJesus a scris:


.Nu ai habar cati atei imi scriu si cu care purtam discutii civilizate si imi scriu ca apreciaza credinta mea

Nu toti ateii au acelasi nivel!
Pe mine nu ma deranjeaza credinta ta si a nimanui, cu conditia sa o traiesti acasa la tine, dar ma deranjeaza faptul ca prin minciuni incerci sa prostesti tinerii indemnangui pe calea mortii spirituale si mai ales impotriva Cunoasterii Syiintifice prin indemnul catre c redinta a proasta, fapt care ii face sa ramana niste oameni prosti asociali si slabi in personalitate, fapt antipatriotic pentru ca face din niste tineri normali, niste aberati rupti de realitate si prin urmare un popor inapoiat, o adevarata rusine a Europei...astea sunt consecintele indoctrinarii religioase a carei propagandista diabolica esti si tu !
Citat :

si ca,intr-adevar,dau dovada prin tot ceea ce fac ca sunt o adevarata crestina.

Ma fica ploii, tu ar trebui sa dai dovada ca esti OM si adevarat patriot, si nu crestin activist al unei religii mincinoase nascuta din minciuna si impusa prin crime care s-a remarcat numai prin crime si bicisnicii, si nu prin ajutorul acordat oamenilor, si care si azi traieste din SARLATANIE!
Intelegi asta ...ma fica ploii? ...ca OM nu poti fi numita caci oamenii adevarati nu mint!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 10:22 am

EmaLovesJesus a scris:


Aud bine ce spui?!
Auzi doar ca nu intelegi!

Citat :

Ateii nu fac propaganda?
Ai auzit tu ca vreun ateu sa faca propaganda in favoarea ateismului?
Eu combat doar crestinismul, dar nu zic niciodata nimanui sa treaca la ateism pentru ca vezi doamne, vei primi rasplata in ceruri, cxaini cu covrigi in coada!

Citat :

Crestinii incita la ura?
E suficient sa te uiti pe TPU sa te convingi ca intradevar asa este!
Citat :

Cred ca nu stii ce vorbesti.
Mai degraba nu intelegi tu ce vorbesti!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 11:05 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Aud bine ce spui?!
Auzi doar ca nu intelegi!

Citat :

Ateii nu fac propaganda?
Ai auzit tu ca vreun ateu sa faca propaganda in favoarea ateismului?
Eu combat doar crestinismul, dar nu zic niciodata nimanui sa treaca la ateism pentru ca vezi doamne, vei primi rasplata in ceruri, cxaini cu covrigi in coada!

Citat :

Crestinii incita la ura?
E suficient sa te uiti pe TPU sa te convingi ca intradevar asa este!
Citat :

Cred ca nu stii ce vorbesti.
Mai degraba nu intelegi tu ce vorbesti!



Ce zici sa consulti un psihiatrul? Ca pe bune nu se poate ca un om sa aiba un asemenea comportament.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 12:22 pm

EmaLovesJesus a scris:



Ce zici sa consulti un psihiatrul? Ca pe bune nu se poate ca un om sa aiba un asemenea comportament.
La psihiatru trebuie se fi dusa doar tu!
Eu nu am un comportament asocial decat atunci cand am de a face cu indivizi antisociali, ... si o propagandista a minciunii ca tine ... este un individ antisocial!

Iar faptul de a lua pozitie impotriva indivizilor anti-sociali, se numeste SPIRIT CIVIC!
Sus In jos
crezi ce vrei
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 12
Localizare : romania
Puncte : 12
Data de inscriere : 26/03/2013

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 28, 2013 7:09 am

Multa prostie scrisa degeaba, va luati dupa cativa cercetatori care dupa ce au dormit multe nopti in camp sa studieze universul le-a venit o idee:hai sa prostim lumea:cu nasterea universului ca are 10 mld,6mld,fara numar ani de la creatia universului,toti va contraziceti dupa spusele unor mai mari sau mai mici mincinosi ai omeniri care pretind ca au scris istorie sau ceva vise de ale lor,aratati-mi cei atei fara credinta din scrisele oameniilor ca voi ce sfarsit are pamantul care tot dupa spusele voastre din cercetari au demonstrat ca va avea un sfarsit,care este acela?Nimeni dintre oameni ca voi nu stie acest lucru,pentru ca orice lucru necesita creatia cuiva,logic doar nu a aparut musca sau cioara din senin,ia uitati-va la o bucata de tabla sa vedeti se face masina?Normal ca nu.Isus Hristos intradevar este stapan si peste viata si peste moarte pentru ca daca a-ti intelege ce ati citit in biblie probabil vedeati altfel lucrurile,dar cum mintea voastra este intunecata de unde atata lumina sa intelegeti ce scrie acolo cand voi sunteti impotriva,din cauza unora ca voi se grabeste sfarsitul omeniri pentru ca este scris despre voi in biblie dar voi chiar daca ati citit despre voi nu v-ati dat seama ca despre voi scrie,persecutia crestinilor va incepe dur odata cu globalizarea cand oameni ca voi vor persecuta si chiar omora crestini adevarati,sarpele si celelalte icoane din vechime sunt schimbate in prezent in icoane din personaje biblice cum ar fi sfanta Maria,sfantu Petru si alti oameni pe care tot oameni i-au facut sfinti cu toate ca ei nu au fost sfinti,dar trebuie sa intelegi si ce insemna sa fi sfant nu numai sa dai din gura degeaba crezand ca esti destept in fond esti praf,chiar am citit pe aici sunt cativa documentati in ce priveste istoria religiilor,nu stiu cu ce ii ajuta aceste cunostiinte cand ei nu cred in nimic,principalul este ca stiu aceste lucruri si nu sunt in necunostiinta de aceste lucruri,scrie si despre acestea in biblie deci nu au cum se scuza ca nu stiu,IQ oamenilor oricum este mult,foarte mult mai prejos ca un punct de nisip in univers fata de inteligenta divina,care din scrisele bibliei demonstreaza implinirea vremurilor scrise in ea.Va doresc o zi buna si spor la studiat daca vreti sa cunoasteti mai mult.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 28, 2013 1:07 pm

crezi ce vrei a scris:
Multa prostie scrisa degeaba, va luati dupa cativa cercetatori care dupa ce au dormit multe nopti in camp sa studieze universul le-a venit o idee:hai sa prostim lumea:cu nasterea universului ca are 10 mld,6mld,fara numar ani de la creatia universului,
Se pare ca nu intelegi ce valoare are cercetarea Stiintifica ...din moment ce o bagatelizezi ...dar ca un inconstient parsiv te folosesti totusi de ea ... vezi Internetul ...care nu s-a nascut din credinta a proasta la casa de adunare a fostelor curve si betivi talhari!

Citat :

toti va contraziceti dupa spusele unor mai mari sau mai mici mincinosi ai omeniri care pretind ca au scris istorie sau ceva vise de ale lor,aratati-mi cei atei fara credinta din scrisele oameniilor ca voi ce sfarsit are pamantul care tot dupa spusele voastre din cercetari au demonstrat ca va avea un sfarsit,care este acela?
Auzi ...decat sa ne arati dovezi precum ca "inteligenta" ta jigneste munca de cercetare a multor sute de mii de genii care si-au dedicat viata invataturii studiilor si cercetarilor ...si nu credintei a proasta ...nu ai vrea mai bine sa te abtii de la comentarii stupide care au la baza lipsa de cultura si lipsa de cunostiinte elementare ...si sa iti dai seama ca credinta a proasta nu poate fi pusa in locul cunoasterii rationale decat cel mult daca iti lipseste o doaga (sory no ofence) tot asa cum nu poti renunta la tratamentul medicilor din spitale pentru a te lasa tamaduit cu apa chioara sfintita si de popa care iti cere sa crezi totul a proasta?


Citat :

Nimeni dintre oameni ca voi nu stie acest lucru,pentru ca orice lucru necesita creatia cuiva.
Da ma tantalaule!
Noi nu contestam Creatia si nici Creatorul pe care-l numim NATURA ... ci il contestam pe "dumnezeul" tau pentru ca religia ta crestina nu a pornit de la vreun Dumnezeu ... ci de la o banda de sarlatani evanghelisti are lucrau cu puterile Diavolilor ...asa cum si evanghelistul Luca o recunoaste in acel verset in care se lauda ca a primit de la Isus (cel acuzat de contemporani ca lucreaza cu puterile lui Belzebut) putere asupra demonilor si dracilor pentru a lucra cu ei (sa vedem daca stii acel verset din Luca ...sau esti cumva un ignorant in materie de Biblie ...pentru ca ne-ai dovedit deja ca esti ignorant ffata de Stiinte ... prin faptul ca ne - aiu aratat ca stai cu curu intors catre STIINTA ... ceea ce nici un om normal si cu scaun la cap nu o face !
Sus In jos
crezi ce vrei
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 12
Localizare : romania
Puncte : 12
Data de inscriere : 26/03/2013

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 28, 2013 3:45 pm

Daca tu Soimos zici ca natura a creat Creatia cum de in ziua de azi numai creaza nimic?Cum de numai apare nimic nou ci totul se reinventeaza.Dar tu fara creier poti sa faci ceva daca nu ai minte sa gandesti ce vrei sa faci?Normal ca nu si nici nu poti sa-mi dai un raspuns ce poti sa faci tu fara creier in cap.Nu contest stiinta cum zici tu,pentru ca ea ajuta intr-un anumit fel omul dar nu pot fi de acord cu tot ce spune sau descopera ea,numai daca te-ai informa cat de cat ai vedea ca stiinta si tehnologia au inrobit omul cum te-a inrobit si pe tine stiinta cu anumite prostii pe care le ai in cap.Daca crezi ca esti un pic destept cum se poate crea ceva fara nimeni.Daca ai sti sa definesti cuvantul Natura sau sa-l explici ce inseamna el ai vedea ca spui o mare prostie si inca una mare cat tine.Cauta in dictionar sa vezi ce inseamna.Cum poti sa gandesti ca exista diavol si nu exista Dumnezeu.In adevar scrie ceva in Luca despre ce spui tu dar nu cum spui tu,studiaza un pic despre ce vrei sa spui si apoi spune,nu te grabi sa dai un raspuns ca te faci de rusine.Tu Soimos ai impresia ca toata istoria omeniri este 100% adevarata?Crezi ca omul a ajuns pe luna si a cucerit universul?Te inseli amarnic.Aselenizarea pe asa zisa Luna a fost cea mai mare teapa data statului american si omeniri in valoare de zeci de miliarde de dolari.Daca studiezi sau cercetezi vei gasi raspunsuri care s-ar putea sa te socheze si sa incepi sa-ti ceri scuze celor pe care poate nu in mod intentionat i-ai jignit.Eu oricum te iert pentru ca asa cere Dumnezeu si daca pot sa te ajut cu ceva poti sa apelezi cu incredere(nu la ce te gandesti tu rau).Powered by ME
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 28, 2013 7:37 pm

crezi ce vrei a scris:
Daca tu Soimos zici ca natura a creat Creatia cum de in ziua de azi numai creaza nimic?
Daca crezi asta ...inseamna ca esti total INCULT!!!
Natura mai creaza si azi ...vezi de exemplu virusi noi si noi daunatori care rezista la antibiotice sau la pesticide!
Dar cum tu stai cu curul intors catre Stiinta ...evident ca nu vei stii nimic niciodata pentru ca Stiinta nu se buchiseste cu curu!

Citat :

Cum poti sa gandesti ca exista diavol si nu exista Dumnezeu.

Eu cred ca exista si Dumnezei la fel cum exista si Diavoli ...evident ca ambii ... NUMAI in randurile oamenilor !

Sau tu nu stii ca Yahwe a afirmat ca Omul dupa ce a mancat din fructul cunoasterii binelui si raului ...a ajuns ca unul din ei?
Adica un Dumnezeu !
Sau nu sti ca insusi rabinul Isus recunoaste acest lucru ...si anume ca omul este Dumnezeu ....dar numai dupa ce se naste a doua oara ...adica "de sus" ...adica dupa ce dobandeste CONSTIINTA!
Iar diavoli exista sute de milioane in jurul nostru ...adica toti aceia care traiesc pentru a MINTI si a face rau altor oameni ...ca de exenplu toti fanaticii unor religii mincinoase ... asa cum printre acestia te afli si TU!

Citat :

In adevar scrie ceva in Luca despre ce spui tu dar nu cum spui tu,studiaza un pic despre ce vrei sa spui si apoi spune,nu te grabi sa dai un raspuns ca te faci de rusine.

Ma loaza ...daca nu studiam mai intai ...fi sigur ca nu ridicam problema asa cum am ridicat-o!

Citat :

Tu Soimos ai impresia ca toata istoria omeniri este 100% adevarata?
Eu am discernamantul necesar sa pot face diferenta intre minciuna si adevar! ...iar in domeniul istoriei bisericii crestine ...adevarul istoric ne dovedeste ca nici DRACU ...daca ar fi fost altul decat aceasta biserica a sa... nu a facut atat de mult rau oamenilor cat a facut asa zisa biserica plina de "iubire crestina"!

Citat :

Crezi ca omul a ajuns pe luna si a cucerit universul?

Cand am spus eu vreodata ca omul a cucerit Universul?
Te pune Dracu sa minti in contul meu?

Citat :

.Eu oricum te iert pentru ca asa cere Dumnezeu si daca pot sa te ajut cu ceva poti sa apelezi cu incredere(nu la ce te gandesti tu rau).Powered by ME
Du-te ma si fluiera !
Am nevoie de iertarea ta ca de un dop in fund!

Mai degraba sa-ti ceri tu scuze de la cei care ti-au citit postarile naroade scrise de pe pozitia unui om care sta cu curu intors catre Stiinta ...si cu fata deschisa catre rahatul numit religie bazat pe Nestiinta ..adica pe Credinta ...dar si aia a proasta!...ca tot ce ai postat tu pute a minciuna crestina .. si mincinosilor le shade bine sa-si ceara scuze!

Sus In jos
lucaro
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 23
Localizare : Ch
Puncte : 23
Data de inscriere : 27/03/2013

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mar 29, 2013 9:55 am

Soimos a scris:
Sau nu sti ca insusi rabinul Isus recunoaste acest lucru ...si anume ca omul este Dumnezeu ....dar numai dupa ce se naste a doua oara ...adica "de sus" ...adica dupa ce dobandeste CONSTIINTA!!
...fapt excelent ilustrat de Michelangelo in "Creazione di Adamo" din Cappella Sistina. Dupa cum se poate bine vedea, Adam era bine-mersi, in deplinatatea facultatilor fizice in momentul in care Dumnezeu "ii da viata" (dupa unii autori) , "constiinta"- in opinia mea.
***Ca o paranteza: Doamne-Doamne pare usor invidios pe tineretea si frumusetea lui Adam, iar acesta din urma pare plictisit, usor intristat privind viitorul care il asteapta ( un batrân care a papat fructe din pomul cunostintei binelui si raului -ca doar s-a imbracat dupa aia geek - si care se inconjoara de tot soiul de heruvimi si ingerasi nuzi pentru a perpetua iluzia tineretii pierdute ).

Soimos a scris:
Sau tu nu stii ca Yahwe a afirmat ca Omul dupa ce a mancat din fructul cunoasterii binelui si raului ...a ajuns ca unul din ei?Adica un Dumnezeu !

Nu chiar! Ca dupa ce ...Oama si Omu' au mancat fructe din "pomu' interzis", Doamne-Doamne s-a shucarit tare, i-a gonit din Rai (cu blestemele de rigoare).

Faza devine interesanta in momentu' in care se pomeneste de cel de-al doilea "pom" din Rai (cel al vietii fara de moarte), de spaima lui Doamne-Doamne si recurgerea la masuri extreme de securitate intru apararea respectivului arbore. Suspect Suspect Suspect




Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeLun Apr 01, 2013 9:30 am

lucaro a scris:
Soimos a scris:
Sau nu sti ca insusi rabinul Isus recunoaste acest lucru ...si anume ca omul este Dumnezeu ....dar numai dupa ce se naste a doua oara ...adica "de sus" ...adica dupa ce dobandeste CONSTIINTA!!
...fapt excelent ilustrat de Michelangelo in "Creazione di Adamo" din Cappella Sistina. Dupa cum se poate bine vedea, Adam era bine-mersi, in deplinatatea facultatilor fizice in momentul in care Dumnezeu "ii da viata" (dupa unii autori) , "constiinta"- in opinia mea.

Nu este numai dupa opinia ta ... ci asta voia sa spuna si Michelangelo ... si anume atunci cand l-a plasat pe Dumnezeu exact in ceea vedem ca este o sectiune a creierului !!!!
...locul in care este situata CONSTIINTA!



http://benvenutiinparadiso.files.wordpress.com/2012/04/creazione-di-adamo.jpg
Sus In jos
Delmoniko
Pedestras
Pedestras
Delmoniko


Numarul mesajelor : 14
Localizare : nu
Puncte : 14
Data de inscriere : 02/07/2013

Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Noi 09, 2013 6:45 pm

Parca era vorba de Sarpele, Satan (sau Shaitan) si Lucifer (Venus). Toate trei sunt diferite, dar au fost amestecate intr-un talmes-balmes mitologic de crestini. Probabil nu s-a dorit asta, poate nu la nivel imediat, insa rezultatul se vede astazi de la sine.
Crestinii au incercat sa creeze o religie din nimic. Aveau acea structura moral/etic/sociala a evreilor peste care au compilat diverse surse. Parca Black Velvet pomenea la inceput ca sarpele provine din mitologia egipteana. Ei bine, merge chiar mai departe, pana in Babilon.
Simbolistica si istoria religiilor este foarte greu de interpretat. De aceea trebuie sa fim foarte atenti la ce atribuim si cui. Daca imperiul roman a servit crestinismul dandu-i o forma, ei bine, arealul egiptean a constituit cu siguranta fondul.
Inainte de toate, trebuie privita istoria, apoi analiza religiilor comparate.
Mai jos, am reinterpretat cateva scenarii.

http://mythologica.ro/mitul-diavolului-sau-felul-in-care-a-inselat-lumea/
http://mythologica.ro/demon-diavol-sau-inger-cazut/
Sus In jos
http://www.mythologica.ro
Continut sponsorizat





Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarpele, Satan sau Diavolul.   Sarpele, Satan sau Diavolul. - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Sarpele, Satan sau Diavolul.
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Satan ...ce stim despre el
» Dumnezeu si Diavolul. Care este cel bun si care este cel rau?
» De ce Iisus Hristos nu este diavolul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: