Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     
    Rechercher Cautare avansata
    Ultimele subiecte
    » Texte in sprijinul ateilor
    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

    » Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

    » De ce anti-religie si anti-biserica?
    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

    » Melodii ascultate cu mare placere
    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

    » Introducere in Sistemele magice
    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

    » Satan ...ce stim despre el
    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

    » Dedicatii muzicale
    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

    » Sa ne mai si amuzam putin :)
    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

    » Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

    Navigare
     Portal
     Index
     Membri
     Profil
     FAQ
     Cautare
    Forum
    Parteneri
    forum gratuit

     

     Rugaciunea Tatal Nostru

    In jos 
    3 participanți
    Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
    AutorMesaj
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie



    Numarul mesajelor : 7108
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 9:29 pm

    EmaLovesJesus a scris:


    Ha!Ha!Ha!
    Iti spun cu cea mai mare sinceritate, si fara nicio dorinta de a te jigni, ca nu am vazut in viata mea o femeie mai fanatica si mai pro...ca tine!
    Si pentru asta nu ar trebui sa razi ci mai degraba sa plangi, pentru ca STII nimic, nici nu intelegi semantica unei postari, dar repeti intr-una ca un p[apagal verzi si uscate fara nicio legatura cu subiectul si pentru aceste lucruri te consider ca esti o analfabeta structural!
    Stii bine ca nu o spun numai acum ci am mai dezbatut subiecti asta!
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord



    Numarul mesajelor : 2014
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 5:36 am

    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:


    Ha!Ha!Ha!
    Iti spun cu cea mai mare sinceritate, si fara nicio dorinta de a te jigni, ca nu am vazut in viata mea o femeie mai fanatica si mai pro...ca tine!
    Si pentru asta nu ar trebui sa razi ci mai degraba sa plangi, pentru ca STII nimic, nici nu intelegi semantica unei postari, dar repeti intr-una ca un p[apagal verzi si uscate fara nicio legatura cu subiectul si pentru aceste lucruri te consider ca esti o analfabeta structural!
    Stii bine ca nu o spun numai acum ci am mai dezbatut subiecti asta!


    Draga Soimos parerea ta conteaza cel mai putin. Satan nu ma iubeste pentru ca eu sunt a Domnului. Si intunericul nu se potriveste cu lumina. Nu cred ca ai mai multi ani de scoala decat mine. In 18 ani de scoala am invatat foarte multe. Nu uita ca au fost si sunt Regi si Imparati, conducatori de tari , oameni cu frica de Dumnezeu , buni crestini!
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie



    Numarul mesajelor : 7108
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 11:35 am

    EmaLovesJesus a scris:


    Satan nu ma iubeste pentru ca eu sunt a Domnului.
    Poi asta ziceam si eu, si anume ca nu esti a lui Dumnezeu ci a Domnului )Lucifer) Stapanul cheilor Iadului!

    Citat :

    Si intunericul nu se potriveste cu lumina.
    Poi atunci de ce nu iesi din intunericul mental in care traiesti ca o oarba?

    Citat :

    Nu cred ca ai mai multi ani de scoala decat mine.
    Nu mai vorbi prostii ca nici nu ma cunosti, eu am absolvit Universitatea la Konstantz si am mai facut si doi ani de specializare post-universitara in scoli adevarate si nu in institutii de spalare a creierul din Romania comunista asa cum ai facut tu, sau in facultati de care chiar presedintele tarii voastre, spune aca scot doar prosti si idioti pe banda rulanta!
    Citat :

    Nu uita ca au fost si sunt Regi si Imparati, conducatori de tari , oameni cu frica de Dumnezeu , buni crestini!
    Asa si???
    Sa stii ca si eu ma intreb cum de nu tir tie frica de Dumnezeu si urmezi o religie care nu are niciun Dumnezeu si chiar mai grav, una care se caca; pe Legea lui Dumnezeu?
    Chiar nu ti-e frica?
    Sau cumva curajul tau este bazat pe inconstienta?
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord



    Numarul mesajelor : 2014
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 1:03 pm

    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:


    Satan nu ma iubeste pentru ca eu sunt a Domnului.
    Poi asta ziceam si eu, si anume ca nu esti a lui Dumnezeu ci a Domnului )Lucifer) Stapanul cheilor Iadului!

    Citat :

    Si intunericul nu se potriveste cu lumina.
    Poi atunci de ce nu iesi din intunericul mental in care traiesti ca o oarba?

    Citat :

    Nu cred ca ai mai multi ani de scoala decat mine.
    Nu mai vorbi prostii ca nici nu ma cunosti, eu am absolvit Universitatea la Konstantz si am mai facut si doi ani de specializare post-universitara in scoli adevarate si nu in institutii de spalare a creierul din Romania comunista asa cum ai facut tu, sau in facultati de care chiar presedintele tarii voastre, spune aca scot doar prosti si idioti pe banda rulanta!
    Citat :

    Nu uita ca au fost si sunt Regi si Imparati, conducatori de tari , oameni cu frica de Dumnezeu , buni crestini!
    Asa si???
    Sa stii ca si eu ma intreb cum de nu tir tie frica de Dumnezeu si urmezi o religie care nu are niciun Dumnezeu si chiar mai grav, una care se caca; pe Legea lui Dumnezeu?
    Chiar nu ti-e frica?
    Sau cumva curajul tau este bazat pe inconstienta?


    Eu ma intreb pe ce te bazezi tu ,care este ghidul tau de viata,ce fel de Legi urmezi de afirmi cu atata tarie ca esti mantuit!
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie



    Numarul mesajelor : 7108
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 9:39 pm

    EmaLovesJesus a scris:


    Eu ma intreb pe ce te bazezi tu ,care este ghidul tau de viata,ce fel de Legi urmezi de afirmi cu atata tarie ca esti mantuit!
    Nu trebuie sa te intrebi atata, ci ar fi trebuit deja sa vezi, dar tu nu ai capacitatea sa vezi realitatea.
    Eu ma bazez in viata pe Cunoasterea Rationala, care este suportul pentru bunul simt si pentru constiinta.
    De urmat urmez si respect Legile Codului Penal si al Codului Civil...si de mantuit ma mantuieste (si m-a mantuit si pina acum) Societatea Dezvoltata a Mantuitorilor Profesionisti (Medici, Salvare, Spitale, ++++)
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord



    Numarul mesajelor : 2014
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 5:09 am

    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:


    Eu ma intreb pe ce te bazezi tu ,care este ghidul tau de viata,ce fel de Legi urmezi de afirmi cu atata tarie ca esti mantuit!
    Nu trebuie sa te intrebi atata, ci ar fi trebuit deja sa vezi, dar tu nu ai capacitatea sa vezi realitatea.
    Eu ma bazez in viata pe Cunoasterea Rationala, care este suportul pentru bunul simt si pentru constiinta.
    De urmat urmez si respect Legile Codului Penal si al Codului Civil...si de mantuit ma mantuieste (si m-a mantuit si pina acum) Societatea Dezvoltata a Mantuitorilor Profesionisti (Medici, Salvare, Spitale, ++++)

    Atunci inchina-te la ei! Si ei sunt niste bieti muritori care nu te pot ajuta dupa moarte.
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie



    Numarul mesajelor : 7108
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 8:27 am

    EmaLovesJesus a scris:


    Atunci inchina-te la ei! Si ei sunt niste bieti muritori care nu te pot ajuta dupa moarte.
    Ma da cat de redusa mintal poti sa fi!
    Tu chiar crezi ca dupa ce ai murit si NU MAI EXISTI tu ca persoana, te mai poate ajuta cineva?
    Asta zau ca este culmea prostiei!
    Chiar nu-ti dai seama cat de aberata esti ?
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord



    Numarul mesajelor : 2014
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 1:28 pm

    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:


    Atunci inchina-te la ei! Si ei sunt niste bieti muritori care nu te pot ajuta dupa moarte.
    Ma da cat de redusa mintal poti sa fi!
    Tu chiar crezi ca dupa ce ai murit si NU MAI EXISTI tu ca persoana, te mai poate ajuta cineva?
    Asta zau ca este culmea prostiei!
    Chiar nu-ti dai seama cat de aberata esti ?


    Asa ti se pare tie,dar sa stii ca moartea este trecerea la viata vesnica.
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie



    Numarul mesajelor : 7108
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 12:13 pm

    EmaLovesJesus a scris:



    Asa ti se pare tie,dar sa stii ca moartea este trecerea la viata vesnica.
    Tu chiar nu-ti dai seama ce idiotenii debitezi!

    Despre viata vesnica nu se STIE ci doar se CREDE, si se crede tocmai din cauza ca nu se STIE, si cine NU STIE si vorbeste ca si cum ar stii ...fie este un sarlatan fie este un prost sau e un caz de spital de psihiatrie!
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 12:37 pm

    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:



    Asa ti se pare tie,dar sa stii ca moartea este trecerea la viata vesnica.
    Tu chiar nu-ti dai seama ce idiotenii debitezi!

    Despre viata vesnica nu se STIE ci doar se CREDE, si se crede tocmai din cauza ca nu se STIE, si cine NU STIE si vorbeste ca si cum ar stii ...fie este un sarlatan fie este un prost sau e un caz de spital de psihiatrie!

    Nu oricine stie,si dreptate.Vezi eu sunt mai isteata pentru ca stiu!
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 6:46 pm

    EmaLovesJesus a scris:
    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:



    Asa ti se pare tie,dar sa stii ca moartea este trecerea la viata vesnica.
    Tu chiar nu-ti dai seama ce idiotenii debitezi!

    Despre viata vesnica nu se STIE ci doar se CREDE, si se crede tocmai din cauza ca nu se STIE, si cine NU STIE si vorbeste ca si cum ar stii ...fie este un sarlatan fie este un prost sau e un caz de spital de psihiatrie!

    Nu oricine stie,si dreptate.Vezi eu sunt mai isteata pentru ca stiu!
    Da ... scuza ma ca nu mi-am dat seama ca esti cel mai mare geniu al omenirii, as vrea ca in semn de scuze sa iti trimit un buchet de flori, dar pentru asta trebuie sa -mi dai adresa ospiciului la care esti internata si numarul de la Pavilion!
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 8:20 pm

    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:
    Soimos a scris:

    Tu chiar nu-ti dai seama ce idiotenii debitezi!

    Despre viata vesnica nu se STIE ci doar se CREDE, si se crede tocmai din cauza ca nu se STIE, si cine NU STIE si vorbeste ca si cum ar stii ...fie este un sarlatan fie este un prost sau e un caz de spital de psihiatrie!

    Nu oricine stie,si dreptate.Vezi eu sunt mai isteata pentru ca stiu!
    Da ... scuza ma ca nu mi-am dat seama ca esti cel mai mare geniu al omenirii, as vrea ca in semn de scuze sa iti trimit un buchet de flori, dar pentru asta trebuie sa -mi dai adresa ospiciului la care esti internata si numarul de la Pavilion!


    Nu te deranja,are cine sa imi ofere flori!
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 8:39 pm

    EmaLovesJesus a scris:
    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:
    Soimos a scris:

    Tu chiar nu-ti dai seama ce idiotenii debitezi!

    Despre viata vesnica nu se STIE ci doar se CREDE, si se crede tocmai din cauza ca nu se STIE, si cine NU STIE si vorbeste ca si cum ar stii ...fie este un sarlatan fie este un prost sau e un caz de spital de psihiatrie!

    Nu oricine stie,si dreptate.Vezi eu sunt mai isteata pentru ca stiu!
    Da ... scuza ma ca nu mi-am dat seama ca esti cel mai mare geniu al omenirii, as vrea ca in semn de scuze sa iti trimit un buchet de flori, dar pentru asta trebuie sa -mi dai adresa ospiciului la care esti internata si numarul de la Pavilion!


    Nu te deranja,are cine sa imi ofere flori!
    Atunci sa le pui frumos la tine in pavilon, ca asa merita geniile care au marele privilegiu sa stie cum este viata cand nu mai este viata! box Evil or Very Mad
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 9:40 pm

    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:
    Soimos a scris:

    Da ... scuza ma ca nu mi-am dat seama ca esti cel mai mare geniu al omenirii, as vrea ca in semn de scuze sa iti trimit un buchet de flori, dar pentru asta trebuie sa -mi dai adresa ospiciului la care esti internata si numarul de la Pavilion!


    Nu te deranja,are cine sa imi ofere flori!
    Atunci sa le pui frumos la tine in pavilon, ca asa merita geniile care au marele privilegiu sa stie cum este viata cand nu mai este viata! box Evil or Very Mad


    Tu sa nu vorbesti de viata ca nu stii cu ce se mananca.
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 8:37 am

    EmaLovesJesus a scris:
    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:
    Soimos a scris:

    Da ... scuza ma ca nu mi-am dat seama ca esti cel mai mare geniu al omenirii, as vrea ca in semn de scuze sa iti trimit un buchet de flori, dar pentru asta trebuie sa -mi dai adresa ospiciului la care esti internata si numarul de la Pavilion!


    Nu te deranja,are cine sa imi ofere flori!
    Atunci sa le pui frumos la tine in pavilon, ca asa merita geniile care au marele privilegiu sa stie cum este viata cand nu mai este viata! box Evil or Very Mad


    Tu sa nu vorbesti de viata ca nu stii cu ce se mananca.

    .. zise Ema cea total rupta de realitate si certata mereu cu adevarul, dar totusi mare experta in ciuperci mistice care te ametesc de cap atat de tare incat sa cazi in transa ....si astfel sa vorbesti cu "Domnul"
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 10:29 am

    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:
    Soimos a scris:

    Atunci sa le pui frumos la tine in pavilon, ca asa merita geniile care au marele privilegiu sa stie cum este viata cand nu mai este viata! box Evil or Very Mad


    Tu sa nu vorbesti de viata ca nu stii cu ce se mananca.

    .. zise Ema cea total rupta de realitate si certata mereu cu adevarul, dar totusi mare experta in ciuperci mistice care te ametesc de cap atat de tare incat sa cazi in transa ....si astfel sa vorbesti cu "Domnul"

    Cuvantul lui Dumnezeu este Adevarul.Nu Soimos detine adevarul absolut!
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 11:02 am

    EmaLovesJesus a scris:
    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:
    Soimos a scris:

    Atunci sa le pui frumos la tine in pavilon, ca asa merita geniile care au marele privilegiu sa stie cum este viata cand nu mai este viata! box Evil or Very Mad


    Tu sa nu vorbesti de viata ca nu stii cu ce se mananca.

    .. zise Ema cea total rupta de realitate si certata mereu cu adevarul, dar totusi mare experta in ciuperci mistice care te ametesc de cap atat de tare incat sa cazi in transa ....si astfel sa vorbesti cu "Domnul"

    Cuvantul lui Dumnezeu este Adevarul.
    Care cuvant? .... ca doar vede toata lumea ca e Necuvantator

    Citat :

    Nu Soimos detine adevarul absolut!
    Adevarul il detine doar Stiinta!...si soimos se bazeaza pe aceste adevaruri!
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 11:36 am

    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:
    Soimos a scris:


    .. zise Ema cea total rupta de realitate si certata mereu cu adevarul, dar totusi mare experta in ciuperci mistice care te ametesc de cap atat de tare incat sa cazi in transa ....si astfel sa vorbesti cu "Domnul"

    Cuvantul lui Dumnezeu este Adevarul.
    Care cuvant? .... ca doar vede toata lumea ca e Necuvantator

    Citat :

    Nu Soimos detine adevarul absolut!
    Adevarul il detine doar Stiinta!...si soimos se bazeaza pe aceste adevaruri!

    Stiinta nu face altceva decat sa descopera din tainele lui Dumnezeu!
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 12:02 pm

    EmaLovesJesus a scris:
    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:
    Soimos a scris:


    .. zise Ema cea total rupta de realitate si certata mereu cu adevarul, dar totusi mare experta in ciuperci mistice care te ametesc de cap atat de tare incat sa cazi in transa ....si astfel sa vorbesti cu "Domnul"

    Cuvantul lui Dumnezeu este Adevarul.
    Care cuvant? .... ca doar vede toata lumea ca e Necuvantator

    Citat :

    Nu Soimos detine adevarul absolut!
    Adevarul il detine doar Stiinta!...si soimos se bazeaza pe aceste adevaruri!

    Stiinta nu face altceva decat sa descopera din tainele lui Dumnezeu!

    NU tainele ci LEGILE! Asa ca iata ai aflat motivul pentru care eu sunt orientat catre stiinta si nu catre religie!
    Dumnezeu nu are taine, iar daca cineva este prost si nu stie nimic fiecare lucru i se poate parea o taina!
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 1:50 pm

    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:
    Soimos a scris:

    Care cuvant? .... ca doar vede toata lumea ca e Necuvantator


    Adevarul il detine doar Stiinta!...si soimos se bazeaza pe aceste adevaruri!

    Stiinta nu face altceva decat sa descopera din tainele lui Dumnezeu!

    NU tainele ci LEGILE! Asa ca iata ai aflat motivul pentru care eu sunt orientat catre stiinta si nu catre religie!
    Dumnezeu nu are taine, iar daca cineva este prost si nu stie nimic fiecare lucru i se poate parea o taina!

    Vezi? Asa esti tu.
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Oct 05, 2012 8:53 pm

    EmaLovesJesus a scris:
    Soimos a scris:
    EmaLovesJesus a scris:
    Soimos a scris:

    Care cuvant? .... ca doar vede toata lumea ca e Necuvantator


    Adevarul il detine doar Stiinta!...si soimos se bazeaza pe aceste adevaruri!

    Stiinta nu face altceva decat sa descopera din tainele lui Dumnezeu!

    NU tainele ci LEGILE! Asa ca iata ai aflat motivul pentru care eu sunt orientat catre stiinta si nu catre religie!
    Dumnezeu nu are taine, iar daca cineva este prost si nu stie nimic fiecare lucru i se poate parea o taina!

    Vezi? Asa esti tu.
    Asta vei putea spune doar atunci cand voi deveni ca tine si voi vorbi de "taine"!
    Sus In jos
    Black velvet
    Arcas
    Arcas
    Black velvet


    Numarul mesajelor : 896
    Localizare : Pretutindeni
    Puncte : 955
    Data de inscriere : 27/03/2010

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 9:55 pm

    EmaLovesJesus a scris:
    Stiinta nu face altceva decat sa descopera din tainele lui Dumnezeu!

    hohot Poate vrei sa spui stiinta copiilor de a pune stampile cu curu-n nisip, ca doar aia s-ar putea ocupa de descoperitul modului in care un barbos din ceruri a facut omuleti din lut tavaleala
    Sus In jos
    EmaLovesJesus
    Lord
    Lord
    EmaLovesJesus


    Numarul mesajelor : 2014
    Localizare : In Rai
    Puncte : 2092
    Data de inscriere : 14/12/2011

    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 7:16 am

    Black velvet a scris:
    EmaLovesJesus a scris:
    Stiinta nu face altceva decat sa descopera din tainele lui Dumnezeu!

    hohot Poate vrei sa spui stiinta copiilor de a pune stampile cu curu-n nisip, ca doar aia s-ar putea ocupa de descoperitul modului in care un barbos din ceruri a facut omuleti din lut tavaleala


    Da,exact.Multe lucruri care au fost scrise in Biblie ,au fost descoperite de cercetatori.Planeta noastră… mărimea sa e perfectă. La suprafaţa Pământului există un strat subţire de gaze, în cea mai mare parte azot şi oxigen, strat care se înalţă doar cam 80 km deasupra suprafeţei planetei. Dacă Terra ar fi fost mai mică, ar fi fost imposibil să aibă atmosferă, cum este cazul planetei Mercur. Dacă ar fi fost mai mare, atmosfera sa ar conţine hidrogen liber, cum este pe Jupiter3]. Din câte se ştie, Terra este singura planetă a cărei atmosferă este alcătuită dintr-un amestec de gaze perfect pentru a susţine viaţa vegetală, animală şi umană.

    PamantTerra se afla la distanţa perfectă de Soare. Gândeşte-te puţin la diferenţele de temperatură pe care le întâlnim aici; să zicem, în mare, de la -20 grade la +40 grade. Dacă Terra s-ar afla puţin mai departe de Soare, am îngheţa cu toţii. Dacă s-ar afla mai aproape de Soare, cât de puţin, am arde. Chiar şi o modificare neînsemnată a poziţiei Terrei faţă de Soare ar face imposibilă viaţa pe planeta noastră. Ei bine, Terra rămâne însă la această distanţă perfectă de Soare în timp ce se învârteşte în jurul Soarelui cu o viteză de aproape 100.000 de km/h. Totodată se roteşte şi în jurul propriei axe, făcând ca întreaga suprafaţă a planetei noastre să fie încălzită şi răcită cât este nevoie în fiecare zi.

    Şi Luna, satelitul nostru, are mărimea perfectă… şi se află la o distanţă perfectă faţă de Terra, cu atracţia sa gravitaţională. Luna creează fluxul şi alte mişcări importante ale oceanelor – astfel încat apele oceanice să nu stagneze – şi în acelaşi timp împiedică vastele oceane să inunde uscatul4.

    Apa… deşi incoloră, inodoră şi insipidă, totuşi nici o vietate nu poate supravieţui fără ea. Plantele, animalele şi oamenii sunt alcătuiţi în cea mai mare parte din apă (cam două treimi din trupul uman este apă). Vei vedea imediat de ce caracteristicile apei o fac să fie atât de propice vieţii:

    Are un punct de fierbere şi un punct de îngheţ neobişnuit de ridicate. Apa ne îngăduie să trăim într-un mediu cu schimbări de temperatură, menţinându-ne în acelaşi timp organismul la o temperatură constantă de 36,5 grade.

    OceanApa este un solvent universal. Aceasta proprietate a sa face ca mii de substanţe chimice, minerale şi nutritive să poată fi transportate în tot trupul nostru şi în cele mai mici vase de sânge5.

    În plus, apa este neutră din punct de vedere chimic. Fără să influenţeze componenţa substanţelor pe care le transportă, apa îngăduie ca medicamentele, alimentele şi mineralele să fie absorbite şi folosite de către organism.

    Apa are o tensiune superficială deosebită. Aşa se face că apa din plante poate să curgă în sus, învingând forţa gravitaţiei, transportând apa şi substanţele hrănitoare până în vârful celor mai înalţi copaci.

    Datorită faptului că apa îngheaţă de sus în jos şi pluteşte, peştii pot trăi chiar şi iarna.

    Cam 96% din apa Terrei se află în oceane. Dar aici pe Terra există un sistem care îndepărtează sarea din apa oceanică şi apoi o distribuie pe toată suprafaţa planetei. Prin procesul de evaporare, se înlătură sarea din apa oceanică şi se formează norii; aceştia sunt mişcaţi cu uşurinţă de către vânt, împrăştiind astfel apa pe deasupra Pământului, pentru hidratarea vegetaţiei, a animalelor şi a oamenilor. Acest sistem de furnizare a apei şi de purificare a ei, de reciclare şi refolosire, ajută la menţinerea vieţii pe planeta noastră6.
    Sus In jos
    Continut sponsorizat





    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: Rugaciunea Tatal Nostru    Rugaciunea Tatal Nostru  - Pagina 2 Icon_minitime

    Sus In jos
     
    Rugaciunea Tatal Nostru
    Sus 
    Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
     Subiecte similare
    -
    » Rugaciunea - calea de unirea a inimii Creaturii cu cea a Creatorul sau

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
    Mergi direct la: