Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Satan ...ce stim despre el

In jos 
+27
Black velvet
Alin Soimosi
amanda
buburuzu
otilia
Zian
Apopii
H1perion
cactus
kelly
alexei
Terro
Gelupanda
Anticristul
Rada
remussatala
heruer
HaymHerman
Vlad
Hades
dorina
Zeus
No Name
Ada_Pal
FairGame
Socrate
Soimos
31 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

care religie e cea mai satanista ?
 Satanismul modern care iti cere sa fi inteligent
 Islamul cu actele sale de terorism?
 Crestinismul cu ... inchizitii arderi pe rug a oamenilor de stinta si a prea frumoaselor numite vrajitoare?
Vezi rezultatele
AutorMesaj
Gelupanda
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 25/04/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mai 15, 2008 8:24 pm

HaymHerman a scris:
Gelupanda a scris:
Ce minunat ar fi sa nu existe nici Satan si nici miliardele lui de slujitori care conduc lumea prin oamenii sai!
Din pacate e foarte real si e foarte usor de "vazut" prin ceea ce a facut din omenire si din terra.Nu omul a distrus pamantul si toate valorile umane ci "omul faradelegii" sau altfel spus cei care au acceptat in inima lor minciunile lui satan...si sunt multi.
Normal ca si biserica este in mana sa dar nu a fost asa dintotdeauna.
..............................................................................................................................
De ce crezi ca ar fi minunat sa nu fie Satan?Cu ce te deranjeaza satan,daca tu nu vrei sa asculti de el?Satan este ca si cum cineva suna la telefon intimplator .Daca tu raspunzi ,intra in conversatie cu tine,si daca tu vrei sa lungesti discutia el este de acord.Dar optiunea e in mina ta.Tu poti inchide telefonul cind vrei.El nu poate asculta convorbirile tale cu Dumnezeu sau cu alta persoana.El nu stie ce e in inima ta.El stie numai ceea ce tu conversezi cu el.Poate ca Satana este un rau necesar.Dar si seful va invata parca,zicind.Impotrriviti va tare Diavolului si el va fugi de la voi.Iata ca nu ai motive sa te temi sau sa zici :ce bine ar fi fara el.Daca nu ar exista poate am creia noi unul.Cu stima din Israel.

Eu pot sa inchid telefonul lui Satan si zilnic ii spun "inapoia mea" dar cei din jur cu care sunt nevoit sa traiesc zilnic sunt prietenii lui si nu numai ca vorbesc "la telefon "dar stau si noaptea pe "mess" si pregatesc pentru a doua zi dracarii.
Nu ma tem de "maria sa" dar sunt prudent cu smecheriile lui.
Sus In jos
HaymHerman
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 19/04/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mai 15, 2008 8:55 pm

Citat :
Eu pot sa inchid telefonul lui Satan si zilnic ii spun "inapoia mea" dar cei din jur cu care sunt nevoit sa traiesc zilnic sunt prietenii lui si nu numai ca vorbesc "la telefon "dar stau si noaptea pe "mess" si pregatesc pentru a doua zi dracarii.
Nu ma tem de "maria sa" dar sunt prudent cu smecheriile lui.
...........................................................................................
Ai ajuns deci la concluzia ca e bun,ca te face prudent.Altfel ai adormi la umbra copacului,fara sa ti pese de ceva.
Persevereaza ca vei mai descoperi si alte laturi bune in viata care se dsatoresc lui
Sus In jos
dorina
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 25/04/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeSam Mai 17, 2008 12:30 pm

Gelupanda a scris:


Eu pot sa inchid telefonul lui Satan si zilnic ii spun "inapoia mea" dar cei din jur cu care sunt nevoit sa traiesc zilnic sunt prietenii lui si nu numai ca vorbesc "la telefon "dar stau si noaptea pe "mess" si pregatesc pentru a doua zi dracarii.
Nu ma tem de "maria sa" dar sunt prudent cu smecheriile lui.

Asta chiar nu cred !
Tu vrei sa zici ca satana are telefon ...si tu ai curajul sa i-l inchizi in nas ...si el tace ca popicu???

Oare nu cumva exagerezi?
Sus In jos
heruer
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 79
Data de inscriere : 09/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 12:08 pm

Gelupanda a scris:
...
Nu ma tem de "maria sa" dar sunt prudent cu smecheriile lui.

Esti sigur, absolut sigur ca nu bravezi, asaaa ... putin de tot ... ???!!!

P.S. Se spune ca Dumnezeu n-a mai gresit de f.f.f.f.f. mult timp. De ce crezi ca ar persista, acum, in ceea ce unii cred a fi o greseala mai veche, lasand "raul" sa bantuie lumea. ?
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 12/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 12:39 pm

Soimos a scris:
Planeta in pericol?

Dupa cum ne este dat sa constatam in viata de zi cu zi, una din cele mai mari pericole ptr siguranta planetei... precum si o mare amenintare a distrugerii civilizatiei umane, vine tocmai din partea "Bisericilor lui Dumnezeu" ...adica din cauza conflictelor religioase dintre fundamentalistii musulmani si cei crestini! (prin fundamentalistii crestini intelegem exclusiv rneoprotestantismul)

Daca "lumea crestina" a inteles in decursul istoriei unde ii este locul ...cei care nu vor sa invete din lectia istoriei si vor sa reinvie evul mediu si sa restabileasca fanatismul lui ...sunt atat neoprotestantii cat si musulmanii !... Din aceasta cauza acestia ne dovedesc ca in loc de slujitori ai Creatorului ei sunt slujbasi ai satanei ...adica sunt astazi marii dusmanii omenirii !

Religia lor a tratat mereu agresiv minunea numita viata, iinsusi dumnezeu si -a dat mortii cu nepasare pe propriul copil ...ceea ce nici un parinte OM nu ar face ....mai mult decat atat pana si "imparatia Lui "mult promisa .... nu e pe lumea asta creata de CREATOR ci e e pe alta "lume" ...."lumea"MORTII" !!!!

se poate afirma ca pamantul ...este datorita lor ..."Imparatia lui Satan"?

Bine ar fi să te faci auzit stimate Soimos! Shocked
Totuşi atunci când este pusă problema pericolului religios nu trebuie să lipsească din abordare şi ignoranţa faţă de religie. Oamenii de multe ori îşi pesează foarte multă prefăcătorie de la unii la alţii iar mai apoi se leapădă precum Petru.
În principiu celor foarte religioşi dacă le dai peste bot ei încep şi ei să te ignore şi deci se folosesc şi ei de aceeaşi armă. Şi ignoranţa asta e o armă. De ambele părţi se manifestă o ignoranţă care depăşeşte de multe ori orce fel de limită a nesimţeniei. Eu unul nu văd această ignoranţă cu ochi buni pentru că ea este aducătoare de foarte multă prostie şi astfel foarte mulţi vor călca de foarte multe ori în aceleaşi gropi despre care s-ar fi putut şti.
Sus In jos
alexei
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 98
Data de inscriere : 06/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 4:58 pm

mai nici eu nu ma tem,s-apoi cii asa di rau in iad?fumei,beutura,tiutiun,am auzit ca au si celulari...deci cum banuiesc ca is di ultima generatie,au si internet...trai neneaca cheers
da'...daca stau ghini si ma gandesc nici vii nu ma tem di el;ca daca vini sa ma ischiteasca nu vini cu mana goala,aduci si el o sticla di rachie sau vro muierusca di aceia asa focoasa...vrau sa zic ca oricum nu ramai cu mana goala Laughing
Sus In jos
kelly
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 11/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 6:17 pm

alexei a scris:
mai nici eu nu ma tem,s-apoi cii asa di rau in iad?fumei,beutura,tiutiun,am auzit ca au si celulari...deci cum banuiesc ca is di ultima generatie,au si internet...trai neneaca cheers
da'...daca stau ghini si ma gandesc nici vii nu ma tem di el;ca daca vini sa ma ischiteasca nu vini cu mana goala,aduci si el o sticla di rachie sau vro muierusca di aceia asa focoasa...vrau sa zic ca oricum nu ramai cu mana goala Laughing

Hei ...era vorba de Satan .... adica ala raufacatorul ... si nu de binefacator ! Surprised
Sus In jos
kelly
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 11/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 6:21 pm

Asa este cum spui!

... fara ignoranta si prostie .... religia e condamnata la moarte !

Din cauza aceasta biserica si-a propus sa faca din oameni "Oi" !
Sus In jos
cactus
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 09/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 9:09 am

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 DracusorSatan ...ce stim despre el - Pagina 4 A037v1, Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 FreebsdSătana ? Care din ei ????
Sus In jos
alexei
Pedestras
Pedestras
alexei


Numarul mesajelor : 98
Varsta : 43
Localizare : napoli
Puncte : 0
Data de inscriere : 06/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 9:43 am

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 18475850664808ea89b91bd

eu cre' ca di aista era vorba;dracu' gol
Sus In jos
kelly
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 9
Localizare : irlanda
Puncte : 1
Data de inscriere : 11/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 7:38 pm

Da ...dar dracusorii astia ....mai ales goi ... sunt niste adevarati ingerasi ai binelui si al frumosului!
Sus In jos
alexei
Pedestras
Pedestras
alexei


Numarul mesajelor : 98
Varsta : 43
Localizare : napoli
Puncte : 0
Data de inscriere : 06/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 11:09 pm

mai kelly da opsedati tre sa mai fie irlandezii ceia de te-au indoctrinat asa Twisted Evil ;noi romanii suntem dispusi sa ne facem frate cu dracul ca sa trecem puntea pe cand tu cu irlandezii tai sunteti in stare sa-l f...eti Laughing
Sus In jos
kelly
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 9
Localizare : irlanda
Puncte : 1
Data de inscriere : 11/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mai 21, 2008 5:50 am

alexei a scris:
mai kelly da opsedati tre sa mai fie irlandezii ceia de te-au indoctrinat asa Twisted Evil ;noi romanii suntem dispusi sa ne facem frate cu dracul ca sa trecem puntea pe cand tu cu irlandezii tai sunteti in stare sa-l f...eti Laughing
ce are asta de-a face cu doctrina?

Pai dracusoarele astea rupte din cer, care te fac sa te simti in al noulea cer sunt o adevarata binecuvantare de la Dumnezeu!
Mai bine este de 100 de ori sa le f/ti pe ele toata ziua decat sa/l f/ti pe Dumnezeu asa cum fac ateii!
Sus In jos
cactus
Pedestras
Pedestras
cactus


Numarul mesajelor : 63
Localizare : nu spui
Puncte : 0
Data de inscriere : 09/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mai 21, 2008 6:50 am

kelly a scris:
alexei a scris:
mai kelly da opsedati tre sa mai fie irlandezii ceia de te-au indoctrinat asa Twisted Evil ;noi romanii suntem dispusi sa ne facem frate cu dracul ca sa trecem puntea pe cand tu cu irlandezii tai sunteti in stare sa-l f...eti Laughing
ce are asta de-a face cu doctrina?

Pai dracusoarele astea rupte din cer, care te fac sa te simti in al noulea cer sunt o adevarata binecuvantare de la Dumnezeu!
Mai bine este de 100 de ori sa le f/ti pe ele toata ziua decat sa/l f/ti pe Dumnezeu asa cum fac ateii!

Vezi ce fain poate fi acolo, langa draci .... lol!
Sus In jos
kelly
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 9
Localizare : irlanda
Puncte : 1
Data de inscriere : 11/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mai 21, 2008 7:02 am

Evident!

Pai cu dracii si langa ei(ele) e mai bine chiar decat langa biserica lui Isus.

Ai auzit vreodata razboaie care aduc moarte si suferinte duse in numele dracilor asa cum am vazut in numele lui Isus?

Draci se ocupa de cele placute ale vietii ...adica alea ce tin de pacat !
Sus In jos
cactus
Pedestras
Pedestras
cactus


Numarul mesajelor : 63
Localizare : nu spui
Puncte : 0
Data de inscriere : 09/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mai 21, 2008 7:13 am

kelly a scris:
Evident!

Pai cu dracii si langa ei(ele) e mai bine chiar decat langa biserica lui Isus.

Ai auzit vreodata razboaie care aduc moarte si suferinte duse in numele dracilor asa cum am vazut in numele lui Isus?

Draci se ocupa de cele placute ale vietii ...adica alea ce tin de pacat !

Atzi vazut ce frumos vorbeshte gagica, preneta noastra ??? Respekt, tu draga; io-s corcitura intre preponderent catolic si alte cateva dar trebe sa zik ca ai dreptate. Am stiut io ca esti fata faina, de-a noastra . Intrebarea pusa de tine, insa, este adanca si cere un raspuns foooaaaaarrte bine argumentat. Inca o data - Respect...Pusici, tu draga
Sus In jos
alexei
Pedestras
Pedestras
alexei


Numarul mesajelor : 98
Varsta : 43
Localizare : napoli
Puncte : 0
Data de inscriere : 06/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mai 21, 2008 11:51 am

"Mai bine este de 100 de ori sa le f/ti pe ele toata ziua decat sa/l f/ti pe Dumnezeu asa cum fac ateii!"
daaa,la fel ca si cactus tre sa recunosc ca esti fata de comitet,ce mai,esti de-a noastra,sect(i)a baftisti Laughing
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mai 21, 2008 3:20 pm

alexei a scris:
"Mai bine este de 100 de ori sa le f/ti pe ele toata ziua decat sa/l f/ti pe Dumnezeu asa cum fac ateii!"
daaa,la fel ca si cactus tre sa recunosc ca esti fata de comitet,ce mai,esti de-a noastra,sect(i)a baftisti Laughing

Ti se pare ca "cactus" este o fata?
Sus In jos
heruer
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 79
Varsta : 67
Localizare : Bacau
Puncte : 0
Data de inscriere : 09/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mai 21, 2008 5:26 pm

Pacat de topic, ar fi fost interesant si pacat de forum, s-a dorit cu pretentii.Trivialitatile, chiar daca sunt trunchiate si folosite sub masca unor discutii "elevate", tot trivialitati raman si nu-i onoreaza in nici un fel pe cei care le folosesc.
Propun admin-ului de forum sa deschida un topic pentru triviali si trivialitati si sa elimine din celelalte topicuri astfel de "dialoguri".
Sus In jos
Zeus
Scutier
Scutier
Zeus


Numarul mesajelor : 108
Varsta : 58
Puncte : 11
Data de inscriere : 18/04/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mai 21, 2008 5:41 pm

Tinand cont de faptul ca topicul se refera la Satan ... faptul ca unii se comporta sub influenta lui ...este on topic!

Forumul este unul total liber, nu se cenzureaza nimic, iar daca unii se
exprima trivial ...luati nota ca acesta este nivelul lor ...si asa este lumea reala in care traim, de oameni prozaici ne lovim si in viata si solutia este sa nu ii bagam in seama ... sa ii neglijati, si nu sa coborati la nivelul lor, si sa
postati incontinuare cu miez cu nivel si documentat!

Multumesc ptr intelegere!
Sus In jos
https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro
Hades
Pedestras
Pedestras
Hades


Numarul mesajelor : 92
Varsta : 38
Localizare : Subteran
Puncte : 0
Data de inscriere : 09/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mai 22, 2008 8:50 am

Sub masca trivialitatilor se pot ascunde chestii nebanuite chiar de cei care le-au spus si nevazute de majoritatea... Smile
Sus In jos
http://astroviata.blogspot.com
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iun 08, 2008 9:18 pm

Asa este !
Sub masca trivialitatii se pot ascunde lucruri chiar sfinte!
De exemplu daca injuri o femeie sa aibe anumite relatii intime cu Dumnezeu .... este o jignire sau este ceva sfant?
Oare cum se plaseaza Sfanta Marie ... referitor la acerasta tema?
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 04, 2008 5:53 pm

Satan cred că are un rol foarte important în religia creştină.
Răul din lume are nevoie de o explicaţie iar proştilor li s-a băgat pe gât aceată explicaţie.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeMier Noi 05, 2008 4:45 pm

remussatala a scris:
Satan cred că are un rol foarte important în religia creştină.

Foarte adevarat!
Crestinismul nici nu poate exista fara Satan!
De ce?
Ptr ca face parte din diversiune, adica cel care este slavit in biserici ca Dumnezeu ...adica diavolul(vezi 2 Tesaloniceni 4) are deosebita nevoie sa arunce anatema asupra unei tinte false ptr a trai el in liniste ...slavit ca Dumnezeu.
Si acest lucru este cu atat mai clar cu cat Satana nu este Diavol decat la crestini ...desi el este un personaj mitologic provenit din Zoroastrism unde era procurorul care ii acuza pe oameni ptr pacatele lor in fata lui Dumnezeu.
Tot in aceasta ipostaza il gasim si in Tanach (scriptura religiei iudaice)

Răul din lume are nevoie de o explicaţie iar proştilor li s-a băgat pe gât aceată explicaţie.[/quote]
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeMier Noi 05, 2008 8:09 pm

Minciuna din religie într-adevăr poate atinge nişte culmi ale stupidităţii extraordinar de spectaculoase.
Satanismul poate că ar fi trebuit să valorifice acest spectacol.

Eu cred că un post TV specializat pe ridiculizarea religiilor ar cam fi indicat să apară pe undeva dacă nu şi a apărut pe undeva.

Cred că ar putea avea succes aşa ceva.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeMier Noi 05, 2008 10:11 pm

remussatala a scris:
Minciuna din religie într-adevăr poate atinge nişte culmi ale stupidităţii extraordinar de spectaculoase.
Satanismul poate că ar fi trebuit să valorifice acest spectacol.

Eu cred că un post TV specializat pe ridiculizarea religiilor ar cam fi indicat să apară pe undeva dacă nu şi a apărut pe undeva.

Cred că ar putea avea succes aşa ceva.

Chiar un post de TV ptr asa ceva ...nu cred ca isi justifica existenta.

Dar documentare... bine documentate ... sunt cu miile!
Pacat ca la TV -Romana nu prea sunt prezentate ...spre deosebire de TV Germana unde sunt zilnic!
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Noi 06, 2008 12:10 am

Faptul că documentare sunt cu miile e un argument pentru necesitatea înfiinţării unui post TV antireligie.

Noi aici avem multe posturi religioase.

Touişi eu am mai observat că lipsesc confruntări directe dintre adeii antireligie şi religioşi.

Eu ştiu că religioşii evită pe cât posibil astfel de confruntări şi afişează un soi de aroganţă cu care încearcă să-şi motiveze această atitudine.

Interesant ar fi de reţinut şi că cică e scris că în zilele din urmă vor fi hulitori, priginiri, teascul mâniei va trebui călcat, Pământul va arde cu tot ce e pe el şi astea toate din cauza diavolului care răcneşte ca un leu şi caută pe cine să înghită.

Deci cu cât ar fi mai multă propagandă antireligie cu atât şi ei ar zice: "Uite se împlineşte ce este scris!!!".
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Noi 06, 2008 5:06 pm

Ce iti scapa tie este faptul ca acest gen de preziceri gen sfarsitul lumii au fost raspandite inaintea de Isus ....si ptr ca erau la moda Isus le-a adoptat si impartasit ...dar din pacate nici unii nu au apucat sa vada sfarsitul lumii!

Cat despre propaganda religioasa ...ramane valabil ce scrie in 2 Tesaloniceni 4 unde zice clar ca in bisericile vremii de pe urma diavolul si-a instalat scaunul si este slavit ca fiind Dumnezeu !

Despre asta ce spun religiosii?
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Noi 06, 2008 6:43 pm

Uneori m-am mai gândit că cel mai mare duşman al religiei e de fapt ignoranţa şi nicidecum combaterea.
Popii sunt mult mai speriaţi când se văd ignoraţi decât atunci când sunt combătuţi.
Mai de dorit ar fi pentru popi ca ei să fie cei "prigoniţi" şi tot ei să o facă pe ignoranţii cu cei ce îi atacă.

Ceea ce e important e ca atacul religiilor să nu fie un scop în sine ci să fie doar o formă de distracţie.

Minciuna poate atinge culmi spectaculoase de stupiditate atunci când se împiedică de ea însăşi.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeVin Ian 02, 2009 9:20 am

pai nu ai gandit prea corect!
Ignoranta este cel mai mare Prieten al religiilor si nu dusmanul ei !
Omul ignorant ...incult si irational poate CREDE orice ca nu-i asa Credinta e un dar de la Fumnezeu zice sarlatanul de popa !

Cel mai mare dusman al religiei este CUNOASTEREA ...ptr ca stinta aduce la suprafata probe incontestabile care contrazic minciuna religioasa si astfel lucreaza activ si competent la desfintarea ei!
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeVin Ian 02, 2009 10:35 am

Şi totuşi dacă nu ai prea mare grijă la combătutul religiilor cam rişti să transformi religioşii în nişte martiri care cu bunătatea şi dragostea pe care o au ei, te vor ierta şi vor începe să se roage pentru tine. Hristos e un martir!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeVin Ian 02, 2009 2:12 pm

remussatala a scris:
Hristos e un martir!
Da dar ptr a ajunge asa ...asta se plateste cu viata!
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeVin Ian 02, 2009 3:02 pm

Nu trebuie musai să mori pentru a deveni martir pentru că depinde ce fel de martir vrei să fi. Depinde unde şi pentru cine vrei să fi martir. Simplul fapt de a te lăsa lovit chiar şi simbolic pentru ca mai apoi să-ţi trâmbiţezi iertatea pe care o oferi e cam tot aia.Păcatul şi iertarea sunt cam aproape tot mecanismul. Dacă ai iertat "agresiunea" cuiva pentru o anumită cauză eşti martir al acelei cauze. Evident că în cazul creştinismului acea cauză cică e în cer.Ăsta e scopul. Tu stai ca prostu' şi îţi storci imaginaţia ca să visezi cerul, în timp ce alţii să fie liberi prin asta să facă ei legea pe pământ.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitimeVin Ian 02, 2009 6:55 pm

Bine ...ptr mine aceasta problema nu are importanta deosebita ...de aceea te las la parera ta ...desi e dovedit chiar si de cazul ceausestilor ca moartea ajuta mult la martiraj!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Satan ...ce stim despre el   Satan ...ce stim despre el - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Satan ...ce stim despre el
Sus 
Pagina 4 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Yoga ... ce stim despre?
» Sarpele, Satan sau Diavolul.
» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: