Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Despre profet Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Despre profet Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Despre profet Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Despre profet Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Despre profet Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Despre profet Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Despre profet Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Despre profet Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Despre profet Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Despre profet

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
mical
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 3
Varsta : 36
Puncte : 0
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre profet Empty
MesajSubiect: Mohamed ... profilul unui profet ...   Despre profet Icon_minitimeJoi Mai 22, 2008 6:47 pm

Sus In jos
Ada_Pal
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 297
Varsta : 53
Localizare : ...........
Puncte : 0
Data de inscriere : 22/04/2008

Despre profet Empty
MesajSubiect: Re: Despre profet   Despre profet Icon_minitimeVin Mai 23, 2008 1:14 pm

Salam Alaykum!
draga mical

Islamul este religia unica acceptata de dumnezeu pentru ca ultimul profet din lantul mesagerilor a fost Mohamed(pacea lui Allah asupra lui).

Te rog frumos sa iei contact cu cei de la www.islamulazi.ro si ti vei completa cunostiintele despre islam si cererile de convertire.
Din pacate pe acest forum nu sunt useri interesati despre islam,,,,ci mai mult se face o propaganda antiislamica.

Te sfatuiesc sa nu ramai prea mult pe aici ca nu ai decit de pierdut timpul.
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre profet Empty
MesajSubiect: Re: Despre profet   Despre profet Icon_minitimeVin Mai 23, 2008 5:28 pm

Ada_Pal a scris:
Salam Alaykum!
draga mical

Islamul este religia unica acceptata de dumnezeu pentru ca ultimul profet din lantul mesagerilor a fost Mohamed(pacea lui Allah asupra lui).

Te rog frumos sa iei contact cu cei de la www.islamulazi.ro si ti vei completa cunostiintele despre islam si cererile de convertire.
Din pacate pe acest forum nu sunt useri interesati despre islam,,,,ci mai mult se face o propaganda antiislamica.

Te sfatuiesc sa nu ramai prea mult pe aici ca nu ai decit de pierdut timpul.

Draga ada ...mesajul tau contine doua mari inexactitati ...
1) este ca ultimul profet din lantul mesagerilor este contemporan cu noi si este marele Profet Boby Henderson !
Asta din cauza ca nici Dumnezeu nu doarme ...ci la timpuri noi ...da profeti noi!
Logic nu?

2) Pe forumul acesta este libertate de exprimare ... fiecare are voie sa isi sustina parerile ...evident ca mincinosii sunt cei care se supara daca le areti ca ce sustin ei nu e adevarat!

Asta este si problema aici pe forum ... cei care sustin islamul sunt prea slab pregatiti sa faca fata intrebarilor logice pe care le pun criticatorii islamului!
Atata tot!
Intrebare ptr tine draga Mical:
Pai daca religia musulmana este atat de vulnerabila incat se blocheaza la doua trei intrebari logice ...ce valoare poate avea o asemenea religie?
Sus In jos
Ada_Pal
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 297
Varsta : 53
Localizare : ...........
Puncte : 0
Data de inscriere : 22/04/2008

Despre profet Empty
MesajSubiect: Re: Despre profet   Despre profet Icon_minitimeVin Mai 23, 2008 5:48 pm

stimate user,

eu nu te-am jignit asa ca abtine te

Cultura unui musulman difera de cea a unui om fara nici un dumnezeu si educatie printr-un singur lucru.....si anume,,,,,,intelegerea expresiei de "libertate a cuvintului"

atita timp cit Isus(pacea asupra lui)a fost facut poponar si ,,,,,iar Mohamad(pacea asupra lui)a fost facut pedofil,nebun,terorist,,,,,,,,acest forum nu este un loc bun pt un musulman.

Crede-ma dragul meu roman,ca nu ma simt cu absolut nimic mai prejos intelectual decit vreunul de aici ,,,,,din contra ma bucur cind am cu cine sta de vorba..........si cind am ce invata de la altii precum si invers.

A slavi si respecta un EXEMPLAR asemeni unui profet este o altfel de cultura straina romanilor actuali.

Iti dau cuvintul meu ca in timpul comunismului nu am auzit pe nimeni sa -l jigneasca pe Isus cum o faceti in timpurile de azi.
Si acest lucru nu inseaman deloc-istetime,stiinta,cultura ci pura IGNORANTA.
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre profet Empty
MesajSubiect: Re: Despre profet   Despre profet Icon_minitimeVin Mai 23, 2008 6:06 pm

Ada_Pal a scris:
stimate user,

eu nu te-am jignit asa ca abtine te
nici eu nu te-am jignit!
Citat :

Cultura unui musulman difera de cea a unui om fara nici un dumnezeu si educatie printr-un singur lucru.....si anume,,,,,,intelegerea expresiei de "libertate a cuvintului"
De asta sunt convins la noi in societatile deschise, constitutia iti da dreptul de a te exprima liber ...chiar si in public si daca vrei sa fi credibil trebuie sa iti sustii parerea cu argumente pentru ca sa fi crezut!
Faptul ca "cultura mincinosilor" ..(cu in in fata) este jignita la pronuntarea adevarului ...ne dovedeste clar pe ce pozitie se situeaza acestia (mincinosii) caci este stiut ca Dumnezeul cel Adevarat este el insusi Iubire si Adevar, deci prezentarea adevarurilor sustinute de dovezi ...ii fac placere ...si este ceva extrem de pozitiv!
Negativa este fanatismul religios si indoctrinarea in minciuna ... si cam asta este "cultura" voastra ...ioc!

Citat :

atita timp cit Isus(pacea asupra lui)a fost facut poponar si ,,,,,iar Mohamad(pacea asupra lui)a fost facut pedofil,nebun,terorist,,,,,,,,acest forum nu este un loc bun pt un musulman.
E adevarat ...cele afirmate sunt sustinute cu dovezi ...nu este vina noastra ca in ziua de azi un barbat de 50 de ani care se insoara cu o fetita de 6 ani ...este considerat de LEGE pedofil!
La acest argument ...ce mai zicem noi ...nu are nici o importanta!
Legea are cuvantul ...intr-o lume in care ordinea si disciplina sunt la loc de frunte!
Citat :

Crede-ma dragul meu roman,ca nu ma simt cu absolut nimic mai prejos intelectual decit vreunul de aici
Ce simti tu ...te priveste ...dar insusi faptul ca faci o asemenea afirmatie ...ne arata la care nivel esti tu ...cel (cea) care "simti"!
Citat :

A slavi si respecta un EXEMPLAR asemeni unui profet este o altfel de cultura straina romanilor actuali.
Nu trebuie sa te mire ...pentru ca daca acel profet traia si azi ...cu cele 27 de razboaie la activ ... cu indemnul la ucisul necredinciosilor, si cu "nevestica" de 6 ani ... era vanat mai tare ca Bin laden!

Citat :

Iti dau cuvintul meu ca in timpul comunismului nu am auzit pe nimeni sa -l jigneasca pe Isus cum o faceti in timpurile de azi.
Si acest lucru nu inseaman deloc-istetime,stiinta,cultura ci pura IGNORANTA.
Si ce te faci daca ce spunem noi se bazeaza pe citate din biblie si pe documente istorice?
Sa modificam noi Biblia ...sau sa uitam adevarul ...ca noua ne place minciuna?
Sus In jos
Ada_Pal
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 297
Varsta : 53
Localizare : ...........
Puncte : 0
Data de inscriere : 22/04/2008

Despre profet Empty
MesajSubiect: Re: Despre profet   Despre profet Icon_minitimeVin Mai 23, 2008 7:44 pm

asta cu nevastica de 6 ani au fumat-o multi pe forum............ma baiete,,,,,,ai fi Soimos cu alt IP? Razz Twisted Evil
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre profet Empty
MesajSubiect: Re: Despre profet   Despre profet Icon_minitimeVin Mai 23, 2008 7:49 pm

Crezi cumva ca Profetul s-a insurat cu o fata de 6 ani doar ca sa imi faca mie placere?

Sau crezi cumva ca numai eu singur pe tot mapamondul stiu acest "secret" islamic?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre profet Empty
MesajSubiect: Despre profet   Despre profet Icon_minitimeJoi Iun 05, 2008 8:53 pm

Ce credeti ...Bahomet = Mahomed???



Ultima editare efectuata de catre Soimos in Vin Iun 06, 2008 11:26 am, editata de 1 ori
Sus In jos
heruer
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 79
Varsta : 67
Localizare : Bacau
Puncte : 0
Data de inscriere : 09/05/2008

Despre profet Empty
MesajSubiect: Re: Despre profet   Despre profet Icon_minitimeVin Iun 06, 2008 10:33 am

Imagini interesante, la care as fi dorit precizata si sursa, pentru a ma documenta mai mult si mai bine.
Comentarii tendentioase si de prost gust.

P.S. oh si era sa uit, dar am revenit cu Edit.
Intrebarea ta se inscrie in nota comentariilor.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre profet Empty
MesajSubiect: Re: Despre profet   Despre profet Icon_minitimeVin Iun 06, 2008 10:58 am

heruer a scris:
Imagini interesante, la care as fi dorit precizata si sursa, pentru a ma documenta mai mult si mai bine.
Comentarii tendentioase si de prost gust.
Dar realitatea care sta in spatele acestor "comentarii tendentioase" ...cum ti se pare? ...cumva de e bun gust?
Melodia este bine cunoscuta in SUA si se cheama "Islam s not for me"

Citat :

P.S. oh si era sa uit, dar am revenit cu Edit.
Intrebarea ta se inscrie in nota comentariilor.
E bine ca ai revenit ...dar ce crezi ? Este vre-o legatura intre cele doua ?
Sus In jos
heruer
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 79
Varsta : 67
Localizare : Bacau
Puncte : 0
Data de inscriere : 09/05/2008

Despre profet Empty
MesajSubiect: Re: Despre profet   Despre profet Icon_minitimeVin Iun 06, 2008 11:19 am

Soimos a scris:
heruer a scris:
Imagini interesante, la care as fi dorit precizata si sursa, pentru a ma documenta mai mult si mai bine.
Comentarii tendentioase si de prost gust.
Dar realitatea care sta in spatele acestor "comentarii tendentioase" ...cum ti se pare? ...cumva de e bun gust?
Melodia este bine cunoscuta in SUA si se cheama "Islam s not for me"

Citat :

P.S. oh si era sa uit, dar am revenit cu Edit.
Intrebarea ta se inscrie in nota comentariilor.
E bine ca ai revenit ...dar ce crezi ? Este vre-o legatura intre cele doua ?

1. mai intai si intai tot nu am aflat sursele imaginilor
2. despre ce realitate vorbesti ? a ta, a mea, a altcuiva ... ?.
3. habar n-am
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre profet Empty
MesajSubiect: Re: Despre profet   Despre profet Icon_minitimeVin Iun 06, 2008 11:30 am

1 Cine te opreste sa le cauti singur?
Ti-am dat titlul melodiei si daca cauti pe Google vei gasi in mod sigur vrer-o o mie de variante + textul !

2) Ce e aia "realitatea mea" ? E cumva aia in care fug de realitate?
In melodie e vorba de realitatea binecunoscuta tuturor precum ca unu care se credea singur profet, la varsta de 50 de ani s-a insurat cu o fetita de 6 ani ...o fi cumva vorba de realitatea ta?

3 ) OK ...asta nu e problema ...vrei sa ma documentez ptr tine?
1) Aici ai si textul ... http://www.jasoncoleman.com/BlogArchives/2005/11/in_case_you_wer_1.html

3) aici e linkul ...
http://en.wikipedia.org/wiki/Baphomet
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre profet Empty
MesajSubiect: Re: Despre profet   Despre profet Icon_minitimeDum Iul 06, 2008 6:24 pm

A fost Mohamed (pretinsul profet) pedofil?

Sus In jos
Continut sponsorizat





Despre profet Empty
MesajSubiect: Re: Despre profet   Despre profet Icon_minitime

Sus In jos
 
Despre profet
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Despre Iad
» Despre sex si Tantra
» Despre "Starchild"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Monoteiste :: Islamul-
Mergi direct la: