Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Despre cer Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Despre cer Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Despre cer Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Despre cer Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Despre cer Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Despre cer Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Despre cer Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Despre cer Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Despre cer Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Despre cer

In jos 
+14
Bogdan Stanoiu
Arcangelo
Anticristul
imishaa
stuttgart
totyo
emil_m
Zian
Silverdane
Black velvet
Apopii
Teo
corneliugi
Soimos
18 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer Empty
MesajSubiect: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 7:22 am

Ce este si unde este cerul
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 410
Localizare : transilvania
Puncte : 446
Data de inscriere : 14/06/2009

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 9:52 am

2 Corinteni 12:2-care din ele?,ca s mai multe.
Sus In jos
Teo
Scutier
Scutier
Teo


Numarul mesajelor : 111
Varsta : 30
Localizare : Romania
Puncte : 117
Data de inscriere : 31/08/2009

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 11:17 am

Cum spune si Corneliugi, Sunt mai multe ceruri.
Dar dacă te referi la cel unde este Dumnezeu, si cel unde vor merge cei care îl acceptă pe Isus ca mântuitor, atunci nu poţi să pui intrebarea unde este.
Cerul nu este ceva material.
Cerul nu este limitat de timp, de spaţiu sau de materie din acest motiv intrebarea ta nu este bună.
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/underground94teo
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 6:30 pm

corneliugi a scris:
2 Corinteni 12:2-care din ele?,ca s mai multe.
Descriele pe toate ...ca sa vedem si noi despre ce e vorba ca vorbe goale ca acestea sunt doar vorbe goale care par scrise de un drogat:

2. Cunosc un om în Hristos, care acum paisprezece ani - fie în trup, nu ştiu; fie în afară de trup, nu ştiu, Dumnezeu ştie - a fost răpit unul ca acesta până la al treilea cer.
Tu intelegi ceva?
Intrebarea era clara: ... CE ESTE si UNDE ESTE "cerul" ... si nu tema rapirii lui Christos de catre teroristii islamisti!
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 410
Localizare : transilvania
Puncte : 446
Data de inscriere : 14/06/2009

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 7:41 pm

Citat :
Tu intelegi ceva?
Intrebarea era clara: ... CE ESTE si UNDE ESTE "cerul" ...
Nu sunt sigur ca inteleg ce vrei pentru ca intrebarea nu este clara deloc;cand te uiti in sus la chestia aia albastra cu nori este "cer" noaptea,cand vezi "licuricii" aia pe fond negru e tot cer,iar in 2 corinteni 12:2 acelui loc i se spune tot cer,cand te hotarasti la care te referi...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 8:00 pm

corneliugi a scris:
Citat :
Tu intelegi ceva?
Intrebarea era clara: ... CE ESTE si UNDE ESTE "cerul" ...
Nu sunt sigur ca inteleg ce vrei pentru ca intrebarea nu este clara deloc;cand te uiti in sus la chestia aia albastra cu nori este "cer" noaptea,cand vezi "licuricii" aia pe fond negru e tot cer,iar in 2 corinteni 12:2 acelui loc i se spune tot cer,cand te hotarasti la care te referi...
Pai atunci de ce cand zbor cu avionul de ce nu il vad pe Dumnezeu din ceruri si armata sa de arhangheli virtuali, apostoli-mincinosi si sfinti-criminali?


Dupa logica ta atunci cand zbor cu avionul ar trebui sa il intilnesc pe bunicul meu din cer!

Asa ca mai da si tu alte raspunsuri mai logice si daca se poate exacte la intrebarea CE ESTE SI UNDE ESTE CERUL?


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Joi Sept 03, 2009 8:02 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Teo
Scutier
Scutier
Teo


Numarul mesajelor : 111
Varsta : 30
Localizare : Romania
Puncte : 117
Data de inscriere : 31/08/2009

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 8:01 pm

Soimos a scris:
corneliugi a scris:
Citat :
Tu intelegi ceva?
Intrebarea era clara: ... CE ESTE si UNDE ESTE "cerul" ...
Nu sunt sigur ca inteleg ce vrei pentru ca intrebarea nu este clara deloc;cand te uiti in sus la chestia aia albastra cu nori este "cer" noaptea,cand vezi "licuricii" aia pe fond negru e tot cer,iar in 2 corinteni 12:2 acelui loc i se spune tot cer,cand te hotarasti la care te referi...
Pai atunci de ce cand zbor cu avionul de ce nu il vad pe Dumnezeu din ceruri si armata sa de arhangheli virtuali, apostoli-mincinosi si sfinti-criminali?

Tocmai asta era ideea... Sunt mai multe ceruri...
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/underground94teo
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 8:04 pm

Teo a scris:
Soimos a scris:
corneliugi a scris:
Citat :
Tu intelegi ceva?
Intrebarea era clara: ... CE ESTE si UNDE ESTE "cerul" ...
Nu sunt sigur ca inteleg ce vrei pentru ca intrebarea nu este clara deloc;cand te uiti in sus la chestia aia albastra cu nori este "cer" noaptea,cand vezi "licuricii" aia pe fond negru e tot cer,iar in 2 corinteni 12:2 acelui loc i se spune tot cer,cand te hotarasti la care te referi...
Pai atunci de ce cand zbor cu avionul de ce nu il vad pe Dumnezeu din ceruri si armata sa de arhangheli virtuali, apostoli-mincinosi si sfinti-criminali?

Tocmai asta era ideea... Sunt mai multe ceruri...

da asta stiu si eu ... de ex cand fac dragoste sunt in al 9-lea cer!

Pai cate ...si unde se afla si mai ales ce este acela cer?

Pai ce sa inteleg din experienta mea de pasager aviatic ...ca daca primul cer e gol ...adica fara nimic divin in el ... inseamna ca si celelalte sunt tot pustii ...asa cum e asta !
Sau crezi ca pe "drumul pana la luna" gasesc vre-un zeu? ...dumnezeu sau alta ganganie cereasca?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 4:31 pm

Soimos a scris:

Pai cate ...si unde se afla si mai ales ce este acela cer?

"Înainte, mulţi spuneau că Grădina Eden se află şi în prezent în rai, dar mulţi spun că s-a aflat şi pe pământ. În evul mediu, când Cristofor Columb a descoperit America, datorită peisajului înfloritor şi tropical, mulţi spuneau că acolo trebuia să se afle Edenul, probabil aflându-se acolo şi Fântâna Tinereţii. Mulţi misionari ca Marco Polo spuneau că în China se află Edenul. În prezent, datorită celor două râuri ca Tigru şi Eufrat ce sunt descrise în Biblie, Edenul s-ar fi aflat în Irak, probabil că acolo cândva, zona era mult mai fertilă. Un cercetător a descoperit însă că au existat şi râurile Gosen şi Phison, acum secate şi că cele 4 râuri se vărsau într-un fluviu, chiar în locul unde se află astăzi Golful Persic, odinioară, era o zonă fertilă.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Cer_(rai) 

Acum, dupa cate se pare, a secat cerul biblic si e zona de conflict armat Smile 
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 6:37 pm

Antichristul iti poate confirma ca Paradis in limba ivrit in seamna livada iar eden inseamna gradina.
Deci amandoua erau de cand hau si Buzau, aici pe pamant un obiect ravnit al bunastarii si a bogatiei naturii.

Zona de conflict este acolo unde exista zona de conflict a religiilor ... adica inca o dovada ca unde e religie este ura si intoleranta ...si doar in mod mincinos se pomeneste de pace (islam) si iubire crestineasca
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeMier Mar 24, 2010 2:30 pm

Sa vedem ce sustine Vishnuismul despre crearea Universului si cum se impaca acestea cu afirmatiile crestinismului.

"Cand Vishnu ,care sta in oceanul cauzal viseaza ,fiecare picatura de transpiratie e un univers.Din buricul lui Vishnu iese Brahma.El formeaza un ou care explodeaza formand un univers."

Daca dumnezeul biblic a creat Universul, atunci dupa afirmatiile vishnuiste, el ar fi tocmai Brahma! Vishnu fiind parintele lui dumnezeu, nascandu-l pe acesta prin buric! Mai putem trage si concluzia ca dumnezeul biblic este si ouator de universuri.

Intrebarea care se pune este: ce catareste mai greu, cuvantul vishnuistilor sau al crestinilor, pentru ca nici unii, nici ceilalti, n-au dovezi care sa le sustina afirmatiile. Ei cer doar sa fie crezuti!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeJoi Mar 25, 2010 3:41 pm

buburuzu a scris:
iar tu in schimb, ceri sa te creada pe tine!

mei, mei!
Nu am cerut nimanui asa ceva! Eu doar mi-am spus parerea!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeJoi Mar 25, 2010 7:26 pm

Da crimele facute de Biserica in numele lui Christos ...oare cum miroase?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeJoi Mar 25, 2010 7:44 pm

Eu nu pot fi pus langa ei pentru ca nu pot fi puiul lor din moment ce ii batjocoresc pe unde apuc!!

In schimb tu cel care ti-ai vandut sufletul si viata pentru viata vesnica in Iad ...tu poti fi cu adevarat puiul lor ...dar cresti tu ...nu-i asa?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeLun Apr 05, 2010 7:26 am

buburuzu a scris:
Despre cer Drunken_smilie
Ma gandesc cat de "constient" poate sa fie cineva care intra benevol in mafie (desi crestinismul este muuuult mai mult decat o mafie) si isi vinde sufletul unuia care singur se recunoaste ca e Stapanul cheilor Iadului ? (Adica Dracu)
Si ca sa nu zici ca am idei putine si fixe acelasi lucru il spune si tatal cel ceresc in Apoc 12.12.

Intrebare ...ce argumente ai tu si mai ales ce valoare au ele ... ca sa il contrazici tu atat pe Isus cat si pe Dumnezeu?


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mar Apr 06, 2010 6:46 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeMar Apr 06, 2010 6:50 am

buburuza a scris:
Si sa vreau, nu merge.
Na vezi!
Pai daca el zice ca e stapanul cheilor Iadului si ca a venit sa aduca pe pamant "nu pacea ci sabia si invrajbirea" pai atunci neaparat sa-l crezi ..dar sa il si tratezi ca atare ...deci primul pas catre corectitudine ar fi sa transformam bisericile in WC-uri publice....
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeMar Apr 06, 2010 3:23 pm

Deci imi dai dreptate!

...adica Isus fiind Luciferul din Iad cand se uita in sus imi vede cerul ... tot asa cum eu privind in sus as putea sa vad curu paros al Yahwe ...daca ar exista?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeMar Apr 06, 2010 4:13 pm

Soimos a scris:
Deci imi dai dreptate!

...adica Isus fiind Luciferul din Iad cand se uita in sus imi vede cerul ... tot asa cum eu privind in sus as putea sa vad curu paros al Yahwe ...daca ar exista?
Pai daca lucrurile au fost inversate in biblie, atunci yahwele este cel rau si este jos, iar Lucifer (Luceafarul) este cel bun si este sus. Daca te uiti pe cer, ceea ce am spus eu acum are sa devina evident.
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 49
Localizare : Unholy Citadel of Bucharest
Puncte : 49
Data de inscriere : 07/06/2010

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeLun Iun 07, 2010 5:05 pm

Soimos a scris:
buburuzu a scris:
Despre cer Drunken_smilie
Ma gandesc cat de "constient" poate sa fie cineva care intra benevol in mafie (desi crestinismul este muuuult mai mult decat o mafie) si isi vinde sufletul unuia care singur se recunoaste ca e Stapanul cheilor Iadului ? (Adica Dracu)
Si ca sa nu zici ca am idei putine si fixe acelasi lucru il spune si tatal cel ceresc in Apoc 12.12.

Intrebare ...ce argumente ai tu si mai ales ce valoare au ele ... ca sa il contrazici tu atat pe Isus cat si pe Dumnezeu?

Cerurile nu se vad de aici, pentru ca sunt acoperite de focul infernal al soarelui si intunericul noptii.

Pe lumile celeste, calea de a ajunge de pe lumea unde te gaseai, pe altele, era de a zbura prin cerul dintre ele. Astfel fiecare lume era separata de "cerul" sau aerul/lumina naturala dintre ele.

Cum lumina naturala a cerului era crepusculara, sau norii de mana ce pluteau intre lumile celeste, care erau si sursa materiala din care lumile erau facute, nu era posibila existenta luminii solare sau intunericului in ceruri.

Aceaste energii blestemate sunt fabrica realitatii din gradina diavolului, adica lumea aceasta. Aerul proaspat din ceruri este dominat aici de energiile infernale si demonice ce formeaza "elementele".

Iar cultul crestin este popular aici, pentru ca cel care are "cheile iadului", adica puterea de a transforma cerul unei lumi celeste intr-o astfel de lume infernala, este cum ai spus tu Dracul.

Dracul impreuna cu Dumnezeu, erau doi duci ai unei rase celeste decazute, puternic vampirice. Comparativ cu alte rase puternice, marete, vampirii erau doar un neam slab, decazut ce avea nevoie vitala de sange divin de la rasele vii, sau putere de la altii pentru a subzista.

Sursa creeri vampirilor era din decaderea unui spirit din neamul vietii, ce a devenit prima succubus. Ea fura forta vitala si bea sangele altor spirite, si le blestema sufletul si corpul pana isi pierdeau spiritualitatea si vointa libera si infatisarea originala.

Dupa moartea acelei decazute, care a fost creatoarea intunericului in ceruri, prima succubus si mama vampirilor, majoritatea vampirilor ei si-au recapat vointa libera eliberandu-se de sub tirania ei.

Cei mai ipocrit-nobili gen Dumnezeu au incercat sa redevina buni, si au incercat sa se alieze cu neamurile vietii, pentru a limita pericolul fratilor sai intunecati. Cei mai onesti gen Satan incercau sa domine spiritele din neamul vietii, pentru a le bea sangele oricand dorea el, pentru a ramane in viata si a capata putere. Astfel un clan de spirite vindecatoare au acceptat cativa vampiri in intentia de a schimba raul facut de mama intunericului, pentru a-i face buni. Dar au esuat si doar au obtinut un neam de aroganti, obsedati de putere si glorie, cum era si creatoarea lor.

Alt clan de spirite mai obsedate de influenta si lupta, si aspecte mai materialiste, s-au aliat cu vampirii gen Satan, si ii foloseau ca unitati de lupta foarte puternice, impotriva altor clanuri rivale. Unele spirite din clanurile acestea decadeau prin influenta vampirilor aliati, si deveneau vrajitoare si succubus, dupa ce continuau sa-si bea sangele reciproc cu vampirii lor.

Dar dumnezeu si iisus erau practic degenerati in ceruri, ce s-au straduit mult si bine pana sa fie alesi pentru functii cat de cat cruciale in cadrul clanului in care au fost adoptati. Iar tendintele de putere si glorie, obtinute prin sacrificii si sange, si alte ritualuri pe care spiritele aliate lor nu aveau habar din cauza relativei inocente, i-au ajutat sa le pacaleasca mai usor si sa fie chiar respectati de catre clanurile aliate lor.

Iadul acesta este un cadou facut lui Iisus pentru a exila o parte din dusmanii lui din ceruri iar religia de aici tentiva lui de a converti dusmanii lui in aliati, dupa ce a fost infrant dupa tentative nereusite de invadare si cucerire a lumilor straine lui. Astfel in afara granitelor acestei lumi, Iisus se ascunde pe o lume celesta inzapezita, cu monstrii lui si putinele suflete pe care le forteaza sa-l serveasca, sperand ca iubitul sau frate si complice Satan, sa vina cu armatele intunericului sa-l reinscauneze ca duce in clanul de spirite pe care el incerca sa-l domine, dupa ce l-a detronat pe Dumnezeu prin manipulare politica in cadrul consiliului regal.

In perspectiva cerurilor si miilor de lumi de acolo, si sutele de clanuri si zecile de neamuri, Iisus este doar un pacalici obsedat de putere ce si-a tradat clanul ca un las, iar Satan e doar un complotist ordinar ce incerca sa fure putere de la altii. Si ei sunt evident doar vampiri, adica neamul decazut de copii ai intunericului, ramasite ale primului razboi intunecat al unei rase ceresti a vietii. Ingerii sunt apropo, tot un clan de vampiri, si n-au nimic spiritual in ei, pentru ca au suflete slabe si muritoare.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeLun Iun 07, 2010 7:36 pm

Silverdane a scris:


Cerurile nu se vad de aici, pentru ca sunt acoperite de focul infernal al soarelui si intunericul noptii.

Explicatia asta tinea la prosti acum 200 de ani.
Dar sa vi cu asemenea bazaconii cand sunt telescoape plasate pe orbita cosmica ...adica in cer, de ex. telescopul Havel, nu mai au in fata lor nici un foc de niciun fel, ci doar bolta instelata a noptii eterne ...si culmea este ca nu a vazut nimeni cerul si fauna dubioasa care-l populeaza si care minte ca ne vede!

Citat :

Pe lumile celeste, calea de a ajunge de pe lumea unde te gaseai, pe altele, era de a zbura prin cerul dintre ele. Astfel fiecare lume era separata de "cerul" sau aerul/lumina naturala dintre ele.
Ai vazut cam multe filme SF.
Calea pe care am venit cu totii in lume trece prin parintii nostrii care ne-au deschis calea catre lumea aceasta printr- un contact sexual ...si nu prin zbor in cer ca ingerii!
Eu iti pot dovedi ca afirmatia mea este reala ...dar tu o poti sustine cu argumente din sfera realului (adica adevarate) ideile tale fanteziste?

Citat :

Cum lumina naturala a cerului era crepusculara, sau norii de mana ce pluteau intre lumile celeste, care erau si sursa materiala din care lumile erau facute, nu era posibila existenta luminii solare sau intunericului in ceruri.
Ce sa cauti tu prin nori cand se stie clar ca si tu ca oricine, ai iesit din tzeghea lu tatal tau?
Sau orgasmul sau a fost ca o explozie e tun in care incarcatura a fost trimisa dincolo de nori si reintrand in atmosfera a contaminat toate fetele mari care au stat din greseala pe aceasta traiectorie?

Or fi fost tatal tau si cu mama te ceva cosmonauti cu misiunea de a se imperechea in cer ... de ne povestesti snoave din astea?

Scuza -ma te rog ca ma exprim asa ...dar eu am impresia ca tu nu stii nici ceea ce stie un copil de 5 ani despre cum aduce barza copii pe horn?
Oare aceste lipsuri elementare si catastrofale de cultura elementara au legatura cu faptul ca tu esti foarte religios?

Citat :

Aceaste energii blestemate sunt fabrica realitatii din gradina diavolului,
Ce le mai amesteci!
Realitatea este insusi adevarul iar a denumi adevarul ca fiin d blestemat de pe pozitia de pe care tu spui fanezii ca sa nu zic minciuni diabolice ...zau ca asta ori este culmea prostiei ori a parsivitatii diabolesti.
Pai tu nici atat nu stii ca adevarul ...adica realitatea ...vezi DEX este una din aspectele divinitatii ...sau tu crezi ca realitatea in care traiesti este facuta nu din elemente reale ci din snoave pentru prosti?

Faptul ca tu traiesti intr-o "realitate doar inchipuite" dar si aia bazata pe minciuni ...este doar un indiciu a felului cum esti tu ...si nu o realitate-adevar demonstrabil?

Citat :

adica lumea aceasta.

Mai sti si altele? ...lumineaza *ne te rugam
Citat :

Aerul proaspat din ceruri este dominat aici de energiile infernale si demonice ce formeaza "elementele".

Care aer din ceruri?
Ti am mai explicat ca cerul din care venim toti e sexul parintilor nostrii ...adica ala aflat langa fund ...si zau ca ma indoiesc ca in acel cer era foarte mult aer curat!
Citat :

Dracul impreuna cu Dumnezeu, erau doi duci ai unei rase celeste decazute, puternic vampirice. ...

Ce fantezie bogata mai a ...daca ai avea si cultura macar jumatate din aceasta ai stii ca Dumnezeul din ceruri adica YAHWE le religiei mozaice adica cel din VT nu are un coleg de camera in ceruri numit diavol ...pentru ca Diavolul este chiar el ...adica Zeul Tenebrelor care nu stiia ceea ce este lumina ...iar fiul sau revoltat este tocmai Lucifer ...adica Isus !
Sau cu alte cuvinte ce naste din diavol ...tot drac este ...sau cum se cheama atunci cand recunosti singur ca esti stapanul cheior Iadului (Apoc 1.18)
Deci retine macar atat ca Diavolul este o inventie crestina si nu este in religia aflata la baza crestinismului adica cea Mozaica!
Citat :

Dar dumnezeu si iisus erau practic degenerati in ceruri, ce s-au straduit mult si bine pana sa fie alesi pentru functii cat de cat cruciale in cadrul clanului in care au fost adoptati. Iar tendintele de putere si glorie, obtinute prin sacrificii si sange, si alte ritualuri pe care spiritele aliate lor nu aveau habar din cauza relativei inocente, i-au ajutat sa le pacaleasca mai usor si sa fie chiar respectati de catre clanurile aliate lor.

Cu ce iti sustii ideile?

Citat :


In perspectiva cerurilor si miilor de lumi de acolo, si sutele de clanuri si zecile de neamuri, Iisus este doar un pacalici obsedat de putere ce si-a tradat clanul ca un las, iar Satan e doar un complotist ordinar ce incerca sa fure putere de la altii. Si ei sunt evident doar vampiri, adica neamul decazut de copii ai intunericului, ramasite ale primului razboi intunecat al unei rase ceresti a vietii. Ingerii sunt apropo, tot un clan de vampiri, si n-au nimic spiritual in ei, pentru ca au suflete slabe si muritoare.

Si eu fac poate afirmatii ciudate ...dar eu macar mi le sustin cu dovezi din Biblie sau istorie ...dar tu cu ce iti probebezi afirmatiile?
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 49
Localizare : Unholy Citadel of Bucharest
Puncte : 49
Data de inscriere : 07/06/2010

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeLun Iun 07, 2010 7:45 pm

Biblia si istoria ta sunt fabricate, inventate de Iisus. Si ca naiv, te accepti si te convertesti la ele.

Nu exista logica in ele, decat afirmatii goale ce rezoneaza cu propria ta lipsa de logica.
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 49
Localizare : Unholy Citadel of Bucharest
Puncte : 49
Data de inscriere : 07/06/2010

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeLun Iun 07, 2010 7:48 pm

Tu intrebari clare, sau normale stii sa formulezi? Sterge tot postul tau anterior, si rescrie-l astfel incat sa vad intrebarile separat, si insultele aduna-le intr-un paragraf la sfarsit. Asa, sa fie mai usor de raspuns pentru mine. Ce spui?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeLun Iun 07, 2010 8:31 pm

Silverdane a scris:
Tu intrebari clare, sau normale stii sa formulezi?
Tu vorbesti de normalitate dupa ce ai postat numai bazaconii?
Citat :

Sterge tot postul tau anterior, si rescrie-l astfel incat sa vad intrebarile separat, si insultele aduna-le intr-un paragraf la sfarsit. Asa, sa fie mai usor de raspuns pentru mine. Ce spui?
E cam greu ...nu de alta dar nu ti-am pus decat o singura intrebare repetata de mai multe ori, prin care te rugam sa aduci argumente in favoarea afirmatiilor tale.

In rest erau doar comentarii la postarea ta ....interesanta ...dar din pacate nesustinuta de dovezi!
Sau tu te astepti sa te credem pe cuvant?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeLun Iun 07, 2010 8:32 pm

Silverdane a scris:
Biblia si istoria ta sunt fabricate, inventate de Iisus. Si ca naiv, te accepti si te convertesti la ele.

Nu exista logica in ele, decat afirmatii goale ce rezoneaza cu propria ta lipsa de logica.
Isus nu a inventat nimic ...nici vorba de Biblie
De unde sti tu ca eu m-am convertit la ele?
Intreaba si tu pe alti de pe aici cat de convertit sunt eu de Biblie ...si cat de religios sunt!
S-ar putea sa ai surprize pe aceasta linie!
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitimeMar Iun 08, 2010 7:56 am

Soimos, daca tu nu crezi nici in Iisus, nici in Biblie sau Dumnezeu, atunci, mi se pare ilogic sa sustii chestii precum ca "Iisus detine cheile iadului" ori altele... Cum sa te preocupi de ceva care nu exista? Ori ceva din sufletul tau aspira sa gaseasca?...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Despre cer Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer Icon_minitime

Sus In jos
 
Despre cer
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Despre Iad
» Talmudul - pastratorul poporului evreu
» Despre "Starchild"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Stinta versus Credinta :: Stinta vs Credinta :: Evolutie sau Creatie-
Mergi direct la: