Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Despre sex si Tantra Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Despre sex si Tantra Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Despre sex si Tantra Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Despre sex si Tantra Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Despre sex si Tantra Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Despre sex si Tantra Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Despre sex si Tantra Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Despre sex si Tantra Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Despre sex si Tantra Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Despre sex si Tantra

In jos 
+14
jored
Corinna
Rayna
totyo
Zian
Hades
Med
Rada
neculai
Zeus
alexei
Soimos
Efrit
Arianeshv
18 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Arianeshv
Scutier
Scutier
Arianeshv


Numarul mesajelor : 117
Localizare : In al 7-lea Cer
Puncte : 9
Data de inscriere : 02/05/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeMier Mai 07, 2008 3:26 pm

Efrit a scris:
daca nu citesti si ceva mai " profan" o sa te incui. incearca american gods de neil gaiman, care tot de religie vorbeste, dar deschide mintea asupra mecanismelor ei.
Se pare ca doar ceea ce citeste Efrita deschide mintea!!! Laughing Incearca sa citesti si tu Vishnana Bhairava Tantra comentata de Osho. Asta o sa-ti deschida mintea asupra sacrului. Apoi o comentam pe indelete!!!
Sus In jos
Efrit
Pedestras
Pedestras
Efrit


Numarul mesajelor : 62
Puncte : 0
Data de inscriere : 24/04/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeJoi Mai 08, 2008 10:23 am

sa ma informez despre sacru a fost una din activitatile mele principale. informata sunt. dar nu cred in zei, nici in supranatural, nici in ritualuri. las irationalul si superstitiile unora ca tine. cand traiesti in irational, lumea reala devine un accesoriu. ori noi traim in lumea reala si dupa ce murim ne transformam in humus.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeJoi Mai 08, 2008 11:12 am

Raspuns scurt ...dar lar, exact si cuprinzator !

Asa este Efrit!
Sus In jos
Arianeshv
Scutier
Scutier
Arianeshv


Numarul mesajelor : 117
Localizare : In al 7-lea Cer
Puncte : 9
Data de inscriere : 02/05/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeJoi Mai 08, 2008 11:20 am

Efrit a scris:
sa ma informez despre sacru a fost una din activitatile mele principale. informata sunt. dar nu cred in zei, nici in supranatural, nici in ritualuri. las irationalul si superstitiile unora ca tine. cand traiesti in irational, lumea reala devine un accesoriu. ori noi traim in lumea reala si dupa ce murim ne transformam in humus.
A te informa despre sacru este una si a trai acest SACRU este cu totul ALT CEVA.
Ai ramas doar la stadiul de a sti. Mircea Eliade a renuntat si el sa mearga mai departe, a renuntat la practica yoga, in care era initiat, in favoarea studiului.

Aici punem in discutie idei si nu persoane, in plus, nu stii ce practic eu si ce nu!
Cea ce sustii tu denota ca esti o jalnica materialista meschina, care traiesti doar ca sa te simti bine. Pentru tine nu exista decat LUTUL din care ai fost conceputa ca orice animalut, iar sufletul este ceva inexitent. Foarte trist!
Sus In jos
alexei
Pedestras
Pedestras
alexei


Numarul mesajelor : 98
Varsta : 43
Localizare : napoli
Puncte : 0
Data de inscriere : 06/05/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeJoi Mai 08, 2008 12:23 pm

ba nu va ciondaniti ca pun mana pe furca! Very Happy
hai salut.
tematica era ce-am mai citit,deci:
allende-ines dell anima mia
cam tot ce a scris coelho
novecento si castelli di rabbia- de baricco
iar acum ma intoxic cu jorge amando si a lui teresa batista obosita de lupta,efrit-e genul tau.
Sus In jos
Zeus
Scutier
Scutier
Zeus


Numarul mesajelor : 108
Varsta : 58
Puncte : 11
Data de inscriere : 18/04/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeJoi Mai 08, 2008 3:23 pm

Arianeshv a scris:

A te informa despre sacru este una si a trai acest SACRU este cu totul ALT CEVA.
Ai ramas doar la stadiul de a sti. Mircea Eliade a renuntat si el sa mearga mai departe, a renuntat la practica yoga, in care era initiat, in favoarea studiului.

Aici punem in discutie idei si nu persoane, in plus, nu stii ce practic eu si ce nu!
Cea ce sustii tu denota ca esti o jalnica materialista meschina, care traiesti doar ca sa te simti bine. Pentru tine nu exista decat LUTUL din care ai fost conceputa ca orice animalut, iar sufletul este ceva inexitent. Foarte trist!

Ho Ho ...mai linistitiva ca sunteti pe topicul ce tine de "lectia de cultura"... dar daca va place sa va exprimati cultura "a la piata" ..deschid un topic nou special dedicat ca sa nu il otraviti pe asta!!
Sus In jos
https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro
Zeus
Scutier
Scutier
Zeus


Numarul mesajelor : 108
Varsta : 58
Puncte : 11
Data de inscriere : 18/04/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeJoi Mai 08, 2008 4:34 pm

Despre sex ...si cum vad yoghinii aceasta tema!
Sus In jos
https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeJoi Mai 08, 2008 5:35 pm

Ce rost are sa faci sex ...si sa te abtii sa ajungi la orgasm ...cand tocmai orgasmul este ceea ce te duce in al 7 -lea cer ??
(Sa fie asta cerul musulmanilor?)
Sus In jos
Arianeshv
Scutier
Scutier
Arianeshv


Numarul mesajelor : 117
Localizare : In al 7-lea Cer
Puncte : 9
Data de inscriere : 02/05/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeJoi Mai 08, 2008 6:01 pm

Soimy, este vorba despre ORGASM FARA EJACULARE. O implozie energetica. E o cu totul alta viziune si trairile sunt intense si mult mai elevate. Am multe de spus asupra subiectului si analizei comparative intre ORGASMUL OBISNUIT si cel FARA EJACULARE.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeJoi Mai 08, 2008 6:12 pm

Pai cum sa fie orgasm daca nu e cu ejaculare?
Sus In jos
Arianeshv
Scutier
Scutier
Arianeshv


Numarul mesajelor : 117
Localizare : In al 7-lea Cer
Puncte : 9
Data de inscriere : 02/05/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeJoi Mai 08, 2008 6:33 pm

Soimos a scris:
Pai cum sa fie orgasm daca nu e cu ejaculare?
Este total invers privit actul sexual, de la modul de a-l practica la trairea din timpul actului. Este o practica spirituala la cel mai inalt nivel, transfigurarea partenerului in jocul amoros si trairea in cealalt. Am o analiza comparativa sintetizata intre actul obisnuit si cel cu continenta...


Ultima editare efectuata de catre Arianeshv in Joi Mai 08, 2008 6:41 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
alexei
Pedestras
Pedestras
alexei


Numarul mesajelor : 98
Varsta : 43
Localizare : napoli
Puncte : 0
Data de inscriere : 06/05/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeJoi Mai 08, 2008 6:39 pm

aha scratch deci un fel de inversare de roluri? jocolor
Sus In jos
neculai
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 47
Puncte : 0
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeJoi Mai 08, 2008 6:43 pm

Arianeshv a scris:
Soimos a scris:
Pai cum sa fie orgasm daca nu e cu ejaculare?
Este o parctica spirituala la cel mai inalt nivel,

Spirituala?
Te pomenesti ca dezbateti probleme filozofice cand sunteti imperecheati?

Citat :

transfigurarea partenerului in jocul amoros si trairea in cealalt. Am o analiza comparativa sintetizata intre actul obisnuit si cel cu continenta...
Analiza fiind facuta de cine ...de un tantrist?
Sus In jos
alexei
Pedestras
Pedestras
alexei


Numarul mesajelor : 98
Varsta : 43
Localizare : napoli
Puncte : 0
Data de inscriere : 06/05/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeJoi Mai 08, 2008 6:44 pm

salut niculai,sazi bland ca ne explica omu', nu-i asa jocolor ?
Sus In jos
Arianeshv
Scutier
Scutier
Arianeshv


Numarul mesajelor : 117
Localizare : In al 7-lea Cer
Puncte : 9
Data de inscriere : 02/05/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeJoi Mai 08, 2008 6:48 pm

Sexul nu este doar un mijloc de a va satisface instinctele animalice. El este o arta. Exista o arta de a face sex. In plus, a ne risipi energiile sexuale duce la vlaguire si imbatranire prematura.
Intr-un sex controlat, conteaza si ritmarea respiratiei.
Analiza este facuta de yoghini, cei care nu pierd energiile sexuale.
Sus In jos
alexei
Pedestras
Pedestras
alexei


Numarul mesajelor : 98
Varsta : 43
Localizare : napoli
Puncte : 0
Data de inscriere : 06/05/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeJoi Mai 08, 2008 6:51 pm

mda,cred ca asa a aparut termenul de bomba sexy,acumuleaza,acumuleaza si cand explodeaza...improasca de arta
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeVin Mai 09, 2008 7:39 pm

Nu cred ca o bomba sexy e ceva grav ...de ex vezi ...Tom Jones a avut mare succes cu ea:

Sus In jos
Rada
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Puncte : 0
Data de inscriere : 02/05/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeVin Mai 09, 2008 7:47 pm

Sus In jos
Med
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 33
Varsta : 47
Puncte : 0
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 8:37 am

Decat pe asta ...mai bne te prefer pe tine !
Sus In jos
Rada
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Puncte : 0
Data de inscriere : 02/05/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 8:44 am

Med a scris:
Decat pe asta ...mai bne te prefer pe tine !
Eu nu sunt de vanzare! Cine e de vanzare, face ce vrea cumparatorul. Acesta este motivul pentru care imi place sa cumpar, adica, imi plac mici sclavi care sa imi stea la picioare, precum si nevestele din haremul lui Mohamed Ali.

Cat despre mine, doar cea reala merita tot respectul! Laughing
Sus In jos
Med
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 33
Varsta : 47
Puncte : 0
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 8:48 am

Faptul ca meriti tot respectul ...nu se pune in discutie.
De discutat ramane problema vanzarii-cumpararii caci nu am zis ca vreau sa te cumpar ci doar ca te-as prefera....dar treaba aia cu sclavii de la picioare ....suna atractiv ...esti cumva o Lady Domina?
Sus In jos
Rada
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Puncte : 0
Data de inscriere : 02/05/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 8:57 am

Mai fac si eu glume...ca sa fie atmosfera mai placuta! Smile Voiam sa spun ca eu consider ca cei care platesc pe cineva sunt indreptatiti sa ceara sa li se ofere ceea ce doresc. Aceasta este valabil si in cazul unei casatorii, cand unul este intretinut si celalalt pune conditii. Cum nu-mi place sa stau sub papuc, prefer independenta. Daca as fi genul care se distreaza, as prefera sa imi aleg un gigolo, decat sa accept propunerea unui mare bogatan... Laughing

Da, imi plac barbatii cu personalitate si nu fraierii, numai ca personalitatea sa se manifeste asupra celorlalti si pe mine sa ma trateze ca pe o printesa, asa cum consider ca merit, si nu ca pe o sclava...
Sus In jos
Med
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 33
Varsta : 47
Puncte : 0
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 9:01 am

Dar aia cu barbatii sclavi ...si cu Lady Domina ...cum ramane?
Sus In jos
Rada
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Puncte : 0
Data de inscriere : 02/05/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 9:12 am

Med, am intalnit mai demult un tip pe un forum care arata foarte frumos si el nu voia decat un singur lucru: sa fie umilit de femei. Numai ca nu gasea deloc cine sa o faca... Poate vrei sa stii si ce ii placea sa ii se faca?
In viata de toate zilele era avocat.

E placut sa ai sclavi, ...Sclavii sunt doar pentru placerea de a domina oamenii si prin sex poti sa ii tii cel mai usor in frau... Smile

In plus, barbatilor le place suferinta...
Sus In jos
alexei
Pedestras
Pedestras
alexei


Numarul mesajelor : 98
Varsta : 43
Localizare : napoli
Puncte : 0
Data de inscriere : 06/05/2008

Despre sex si Tantra Empty
MesajSubiect: Re: Despre sex si Tantra   Despre sex si Tantra Icon_minitimeLun Mai 12, 2008 8:03 am

mai rada,da cum de ai ajuns la concluzia asta? Sad
Sus In jos
 
Despre sex si Tantra
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» YOGA , MISA, Tantra... religie sau orgii?
» Despre cer
» Despre profet

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Cultura, Loisir, Bla Bla :: Cafeneaua "La Sfanta Treime" :: Glume si sex-
Mergi direct la: