Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Despre "Starchild" Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Despre "Starchild" Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Despre "Starchild" Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Despre "Starchild" Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Despre "Starchild" Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Despre "Starchild" Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Despre "Starchild" Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Despre "Starchild" Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Despre "Starchild" Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Despre "Starchild"

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre "Starchild" Empty
MesajSubiect: Despre "Starchild"   Despre "Starchild" Icon_minitimeDum Oct 30, 2011 10:39 am

In anul 1930 in Mexico a fost descoperit de catre arheologi craniul deosebit al unui copil in varsta de 9 ani care a murit acum 900 de ani.
Ciudata este nu numai forma deformata a craniului ci si compozitia osului din care e format craniul ...(unul mult mai rezistent) ci si pozitia ochilor, care nu se asemeana cu nimic din ceea ce este cunoscut pe pamant!

Studiindu-se DNS-ul acestui craniu s-a putut stabili ca mama intradevar era o pamanteanca ...desi despre DNS-ul tatalui nu se poate afirma, cel putin deocamdata, nimic!

Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Despre "Starchild" Empty
MesajSubiect: Re: Despre "Starchild"   Despre "Starchild" Icon_minitimeDum Oct 30, 2011 11:36 am

In folclorul multor civilizatii antice au aparut zeii veniti din cer,care s-au imperecheat cu oamenii si au avut urmasi ori uriesi ori deosebiti ca inteligenta.Poate chiar astia sunt veriga lipsa,care a transformat hominidul in homo sapiens.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Despre "Starchild" Empty
MesajSubiect: Re: Despre "Starchild"   Despre "Starchild" Icon_minitimeDum Oct 30, 2011 8:59 pm

Ce verigi lipsa ma si chiar daca ar fi fost asa asta demonstreaza ca doar o interventie din afara, o modificare genetica facuta de o inteligenta superioara( in cazul vostru extraterestrii) putea ''evolua'' homo sapiens in homo sapiens sapiens? Laughing Acei extraterestrii erau fiinte angelice, spirite. S-a demonstrat ca fenomenul OZN este identic cu ocultismul si ca OZN-rile sunt manifestari metafizice. Printre cei mai buni cercetatori al acestui domeniu a fost Jacques Vallee. Cititi cateva carti ale acestuia si va veti convinge Wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre "Starchild" Empty
MesajSubiect: Re: Despre "Starchild"   Despre "Starchild" Icon_minitimeLun Oct 31, 2011 9:21 am

Mihai12 a scris:
Ce verigi lipsa ma si chiar daca ar fi fost asa asta demonstreaza ca doar o interventie din afara, o modificare genetica facuta de o inteligenta superioara( in cazul vostru extraterestrii) putea ''evolua'' homo sapiens in homo sapiens sapiens? Laughing

Si unde ar fi problema ... nu inteleg?
Poi nu chiar in Biblia voastra scrie despre acest lucru la Geneza 6?
Ia vezi cine au intrat la fetele oamenilor vazand ca acestea sunt frumoase ... si ghici ce au facut de acestea au nascut fii?
Citat :

Acei extraterestrii erau fiinte angelice, spirite.
Si tu esti atat de naiv incat sa crezi ca niste spirite lasa gravide niste fete frumoase?
Poi bag seama ca o asemenea stupizenie ti se trage de la povestea cu Treimea despre care nu gasesti nicio iota in Biblie ...ci este rodul unor minciuni scornite de acei sarlatani care nu puteau sa accepte adevarul precum ca Isus s-a nascut dintr-o relatie sexuala ...exact la fel ca toti ceilalti oameni!
Citat :

S-a demonstrat ca fenomenul OZN este identic cu ocultismul si ca OZN-rile sunt manifestari metafizice.

S-a demonstrat singur ???? ...sau cine a demonstrat acest lucru ... nu de alta dar eu stiu ca fenomenul OZN este inca unul NEEXPLICAT

Citat :

rintre cei mai buni cercetatori al acestui domeniu a fost Jacques Vallee. Cititi cateva carti ale acestuia si va veti convinge Wink
Daca era cercetator adevarat ... nu se preocupa de metafizica ...adica de o pseudo-stiinta, ci facea o cercetare stiintifica in acest domeniu si demonstra fenomenul astfel ca acesta sa fie bazat pe realitatile cunoasterii stiintifice ...si nu pe o pseudo-stiinta care nu dovedeste nimic acceptabil ptr Cunoastere ...tocmai din aceasta cauza mai sus mentionata!!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Despre "Starchild" Empty
MesajSubiect: Re: Despre "Starchild"   Despre "Starchild" Icon_minitimeLun Oct 31, 2011 1:03 pm

Mai soricare Very Happy chiar daca sunt fiinte angelice, pot lua orice forma. Si te-as sfatui sa cercetezi inainte sa vorbesti aiurea. Jacque Valle este unul dintre cei mai buni cercetatori din domeniul ozeneurilor. Uita-te la biografia lui si apoi sa-ti dai cu parerea
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre "Starchild" Empty
MesajSubiect: Re: Despre "Starchild"   Despre "Starchild" Icon_minitimeLun Oct 31, 2011 4:35 pm

Mihai12 a scris:
Mai soricare Very Happy chiar daca sunt fiinte angelice, pot lua orice forma.
Nu vorbeam de forma lor ... ci de faptul ca le-au placut fetele oamenilor si au intrat la ele ...si astfel s-au nascut acei mari fi ...ca si Isus de ex.!

Citat :

Si te-as sfatui sa cercetezi inainte sa vorbesti aiurea. Jacque Valle este unul dintre cei mai buni cercetatori din domeniul ozeneurilor. Uita-te la biografia lui si apoi sa-ti dai cu parerea
Pai nu contest faptul ca este cel mai mare cercetator ...ci faptul ca cercetariole lui nu s-au incheiat cu concluzii bazate pe dovezi stiintifice ...ci pe fabulatii ce tin de o pseudo-stiinta ca metafizica sau altele.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Despre "Starchild" Empty
MesajSubiect: Re: Despre "Starchild"   Despre "Starchild" Icon_minitimeLun Oct 31, 2011 6:35 pm

Pai demonstreaza stiintific bre. Ia citeste-i cateva carti sa vezi ce fel demonstreaza.

Uite cateva titluri:

1 Dimensions-Jaques Vallee

2 Confrontations- Jaques Vallee

3 Revelations- Jaques Vallee

4 Mesangers of Deception- Jaques Vallee


Cand ai si tu timp, citeste-le. Wink
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Despre "Starchild" Empty
MesajSubiect: Re: Despre "Starchild"   Despre "Starchild" Icon_minitimeLun Oct 31, 2011 7:20 pm

Mihai12 a scris:
chiar daca sunt fiinte angelice, pot lua orice forma. Si te-as sfatui sa cercetezi inainte sa vorbesti aiurea. Jacque Valle este unul dintre cei mai buni cercetatori din domeniul ozeneurilor. Uita-te la biografia lui si apoi sa-ti dai cu parerea

Cercetatori sunt multi pe lumea asta, dar asta nu inseamna ca rezultatele cercetarii lor sunt si corecte!

OZN-urile eterice, angelice, etc. sunt doar ipoteze lansate pe piata de catre zvonerii neprofesionisti ai teoriei conspiratiei. Cate unul mai scrie si cate-o carte, in speranta de a aduna fani, dar si ca sa scoata ceva parale...

Eu am avut ocazia sa vad cateva OZN-uri pana acum si o data chiar de aproape (aprox. 100m) si iti garantez ca nu sunt in niciun caz eterice, angelice, demonice sau de alt tip de astfel de nastrusnicie! OZN-urile sunt rezultatul unei creatii de natura pur tehnica. Ca apartin civilizatiei noastre sau altei civilizatii, asta, chiar nu mai am de unde sa o stiu...
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Despre "Starchild" Empty
MesajSubiect: Re: Despre "Starchild"   Despre "Starchild" Icon_minitimeMar Noi 01, 2011 12:17 pm

Apopii lasa-ma mai vrejeala ca ai vazut tu OZN-ri. O parte din ele sunt detinute de guverne si sunt ''avioane'' extrem de performante cu o tehnologie ce nu ne este prezentata noua, muritorilor de rand. Eu ma refer la acele OZN-ri, care se desprind in bucati, se reunesc si apoi dispar; ma refer la acele OZN-ri care intra prin cladiri, de parca ar fi niste holograme. Am studiat suficient fenomenul OZN, ca sa vii tu acuma si sa ma corectezi pe mine Wink Bine ca cercetatori ca Valle care sunt si oameni de stiinta sunt doar niste amatori, iar mascarici ca Daniken si Sitchin sunt seriosi
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Despre "Starchild" Empty
MesajSubiect: Re: Despre "Starchild"   Despre "Starchild" Icon_minitimeMar Noi 01, 2011 2:04 pm

Mihai12 a scris:
Apopii lasa-ma mai vrejeala ca ai vazut tu OZN-ri.

Sa stii ca nici nu ma asteptam de la tine la o altfel de remarca... stiu ca nu poti mai mult...

Citat :
O parte din ele sunt detinute de guverne si sunt ''avioane'' extrem de performante cu o tehnologie ce nu ne este prezentata noua, muritorilor de rand.

Nu este exclusa nici aceasta posibilitate, cu toate ca pare cam hazardata, evident pentru cei care au vazut vreodata un astfel de obiect, dar nu si pentru cei care au citit doar in carti si reviste despre ele grin

Citat :
Eu ma refer la acele OZN-ri, care se desprind in bucati, se reunesc si apoi dispar; ma refer la acele OZN-ri care intra prin cladiri, de parca ar fi niste holograme. Am studiat suficient fenomenul OZN, ca sa vii tu acuma si sa ma corectezi pe mine Wink Bine ca cercetatori ca Valle care sunt si oameni de stiinta sunt doar niste amatori

Acelea nu sunt OZN-uri grin ele sunt doar fulgere globulare, numite de unii si entitati plasmatice. Problema a aparut atunci cand nestiutorii nu au inteles cuvantul plasmatic si l-au interpretat ca fiind eteric, angelic, demonic, etc. Cuvantul plasmatic face referire la a 4-a stare de agregare a materiei, numita plasma, iar entitate inseamna, in acest context:

ENTITÁTE s.f. Ceea ce constituie esența, existența unui lucru; conținut de sine stătător. [Cf. fr. entité, lat. entitas < ens, entis – existență].
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat





Despre "Starchild" Empty
MesajSubiect: Re: Despre "Starchild"   Despre "Starchild" Icon_minitime

Sus In jos
 
Despre "Starchild"
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Despre Iad
» Despre sex si Tantra
» Despre profet

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Mistere-
Mergi direct la: