Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 De ce este Isus-Christos ... Lucifer?

In jos 
+31
mctentis
Fernando
Motanel
DRAGOS
EmaLovesJesus
Veronel
Dumadu
Seitan
Mihai12
yo
livius
Cyberman
GaSpAr
orcologie
Arcangelo
abbu
Poca
imishaa
totyo
Apopii
stuttgart
Black velvet
Alin Soimosi
Anticristul
Zian
remussatala
H1perion
LeoLuke
sikaryan
elvar
Soimos
35 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 2:45 pm

EmaLovesJesus a scris:
[
Sunt o adevarata Doamna,cu caracter,cu bun simt,cu educatie.Daca nu avem aceleasi convingeri asta nu inseamna ca nu sunt o doamna.
Bine !Imi cer scuze !
Dar atentie!
O Doamna adevarata intelege ca a fi Mesia este altceva decat a fi Dumnezeu si stie sa faca diferenta intre Cuvantul lui Dumnezeu si vorbele unor oameni, cu atat mai mult cu cat acestia actioneaza sub comanda unui criminal ca Pavel!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 7:27 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
[
Sunt o adevarata Doamna,cu caracter,cu bun simt,cu educatie.Daca nu avem aceleasi convingeri asta nu inseamna ca nu sunt o doamna.
Bine !Imi cer scuze !
Dar atentie!
O Doamna adevarata intelege ca a fi Mesia este altceva decat a fi Dumnezeu si stie sa faca diferenta intre Cuvantul lui Dumnezeu si vorbele unor oameni, cu atat mai mult cu cat acestia actioneaza sub comanda unui criminal ca Pavel!
Dar atat timp cat tot ce este scris este Cuvantul lui Dumnezeu si la sfarsitul Cartii scrie ca nimeni nu are voie sa scoata sau sa adauge ceva ,atunci eu,nu pot sa imi permit sa fac acest lucru.Intelegi,sau macar fa putin efort sa ma intelegi si tu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 9:25 pm

EmaLovesJesus a scris:

Dar atat timp cat tot ce este scris este Cuvantul lui Dumnezeu si la sfarsitul Cartii scrie ca nimeni nu are voie sa scoata sau sa adauge ceva
dar cine semneaza acel text in care scrie asta?
Are Peceta Divina a lui Dumnezeu ...sau o fi scrisa de sarlatani care il slujesc pe Ucigas?
Pai daca n-are pecete Dumnezeiasca poti sa te stergi la fund cu acel text!

Citat :

,atunci eu,nu pot sa imi permit sa fac acest lucru.Intelegi,sau macar fa putin efort sa ma intelegi si tu.
Ca sa ajung atat de tembel incat sa cred asa ceva, cred ca ar trebui sa ma prostesti sa vin la tine la biserica sa/mi faceti si mie spalare de creier asa cum ti s-a facut si tie!
Poi cred ca este culmea culmilor prostiei sa crezi ca Textele unor creaturi ca Ion, Marcu Luca sau matei, scribi aflati in slujba unui ucigas si sarlatan, sunt Cuvantul lui Dumnezeu!

Zau ca asta nu numai ca este cea mai mare prostie,...dar este chiar o mare blasfemie la adresa lui Dumnezeu!

Tu chiar nu constientizezi nici macar un lucru atat de simplu?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 9:27 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Dar atat timp cat tot ce este scris este Cuvantul lui Dumnezeu si la sfarsitul Cartii scrie ca nimeni nu are voie sa scoata sau sa adauge ceva
dar cine semneaza acel text in care scrie asta?
Are Peceta Divina a lui Dumnezeu ...sau o fi scrisa de sarlatani care il slujesc pe Ucigas?
Pai daca n-are pecete Dumnezeiasca poti sa te stergi la fund cu acel text!

Citat :

,atunci eu,nu pot sa imi permit sa fac acest lucru.Intelegi,sau macar fa putin efort sa ma intelegi si tu.
Ca sa ajung atat de tembel incat sa cred asa ceva, cred ca ar trebui sa ma prostesti sa vin la tine la biserica sa/mi faceti si mie spalare de creier asa cum ti s-a facut si tie!
Poi cred ca este culmea culmilor prostiei sa crezi ca Textele unor creaturi ca Ion, Marcu Luca sau matei, scribi aflati in slujba unui ucigas si sarlatan, sunt Cuvantul lui Dumnezeu!

Zau ca asta nu numai ca este cea mai mare prostie,...dar este chiar o mare blasfemie la adresa lui Dumnezeu!

Tu chiar nu constientizezi nici macar un lucru atat de simplu?
Cum iti explici tu ca tot ceea ce scriu acesti oameni,eu am probat si este suta la suta adevarat?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 9:33 am

DRAGOS a scris:
Noi suntem nascuti in TEMNITA, o temnita a credintei in care oamenii sunt facuti de mici sa creada ca s-au nascut VINOVATI, PACATOSI, numai dupa ce pupa in cur un dumnezeu yahwe, si un isus, numai asa vor avea viata vesnica. Omul se naste, dupa o viata vai de el, DUMNEZEU va alege unde sa seada omu in rai sau in iad, CAT DE PENIBIL...

EMA, iar ne intoarcem la doctrina reincarnarii interzisa de biserica voastra, conform careia un om nu se naste pt prima data si nu moare pt prima data, ci el, GRESELILE le plateste in URMATOAREA VIATA, d-asta se spune IADUL SI RAIUL sunt tot aici pe pamant. D-asta se nasc copii bolnavi din parinti sanatosi si dau vina pe dumnezeu sau alte lucruri, neconstientizand ca EI SUNT VINOVATI pt greselile lor facute in viata care au trait-o.

A traii o viata, si a te duce VESNIC IN IAD, e lipsita de orice RATIUNE din orice punct de vedere ai provi-o.

Ema, si alti crestini de aici, eu am in vedere ca sunteti oameni maturi cu gandire intelepta, nu puteti crede ca ai o viata pt a alege cineva sa stai in iad sau rai vesnic, pt ca e lipsita de orice, absolut orice INTELEPCIUNE...
Dar de ce nu vrei sa intelegi?Fiecare avem dreptul sa ne alegem locul in care ne vom petrece vesnicia.,,

  • Iau azi
    cerul şi pământul martori împotriva voastră că ţi-am pus înainte viaţa
    şi moartea, binecuvântarea şi blestemul. Alege viaţa, ca să trăieşti, tu
    şi sămânţa ta,
    ,Ce ti se pare prea greu,sa te recunosti inaintea lui Dumnezeu,sa primesti iertarea prin Fiul Sau si sa te pocaiesti de pacatele tale?Nu ti se cere ceva imposibil de realizat.Sa lasi pacatul si sa traiesti frumos in armonie cu toti oamenii.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 10:27 am

EmaLovesJesus a scris:

Ce ti se pare prea greu,sa te recunosti inaintea lui Dumnezeu,

Convingerea "dumnezeii tai" ca Ion , Luca, Marcu Guhita sau Purandel nu sunt dumnezei ci oameni!
Tu nu il recunosti pe Creator ca Dumnezeu ptr ca ptr tine "dumnezeu" este Ucigasul Pavel ale carui legi diabolice le urmezi!

Citat :
sa te pocaiesti de pacatele tale?Nu ti se cere ceva imposibil de realizat.Sa lasi pacatul si sa traiesti frumos in armonie cu toti oamenii.
Ptiii cata ipocrizie!
Cine vorbeste de pacaate?
Cineva care nu se poate dezbara de minciuna !
Si se stie ca minciuna este temelia pacatului!

Chiar nu tie rusine sa vorbesti tu de pacat?
La ce fel de pocainta ne chemi cand tu insati esti o propagandista a Diavolului si nu vrei sa accepti nici cele mai evidente adevaruri precum ca Ioan Luca sau Marcu nu sunt Dumnezei, ci Dumnezeu este acela pe ale carui Legi faci tu pipi in fiecare zi!
Intelegi unde iti este perversitatea bazata pe minciuna ...si culmea tupeului ne mai si chemi sa ne pocaim sa devenim si noi ca tine ...adica MINCINOSI INCURABILI!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 10:32 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Ce ti se pare prea greu,sa te recunosti inaintea lui Dumnezeu,

Convingerea "dumnezeii tai" ca Ion , Luca, Marcu Guhita sau Purandel nu sunt dumnezei ci oameni!
Tu nu il recunosti pe Creator ca Dumnezeu ptr ca ptr tine "dumnezeu" este Ucigasul Pavel ale carui legi diabolice le urmezi!

Citat :
sa te pocaiesti de pacatele tale?Nu ti se cere ceva imposibil de realizat.Sa lasi pacatul si sa traiesti frumos in armonie cu toti oamenii.
Ptiii cata ipocrizie!
Cine vorbeste de pacaate?
Cineva care nu se poate dezbara de minciuna !
Si se stie ca minciuna este temelia pacatului!

Chiar nu tie rusine sa vorbesti tu de pacat?
La ce fel de pocainta ne chemi cand tu insati esti o propagandista a Diavolului si nu vrei sa accepti nici cele mai evidente adevaruri precum ca Ioan Luca sau Marcu nu sunt Dumnezei, ci Dumnezeu este acela pe ale carui Legi faci tu pipi in fiecare zi!
Intelegi unde iti este perversitatea bazata pe minciuna ...si culmea tupeului ne mai si chemi sa ne pocaim sa devenim si noi ca tine ...adica MINCINOSI INCURABILI!

Mincinosi sunt cei care traiesc in minciuna,care nu accepta ADEVARUL LUI DUMNEZEU.Care traiesc in voia firii lor pacatoase,nu dupa Legile lui Dumnezeu.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 10:34 am

EmaLovesJesus a scris:
Sa lasi pacatul si sa traiesti frumos in armonie cu toti oamenii.

Eu n-am fost niciodata pacatos, asa cum sunt pocaitii care trebuie sa lase pacatul, adica pocaitura se adreseaza doar infractorilor (pacatosilor). Ajung ei sa traiasca in armonie... se vede ca nu, daca te uiti la colegii tai de credinta si vezi ca nu le iese din gura decat jigniri si porcarii, iar tu traiesti cu mintea prin ceruri si esti rupta de realitate, se vede usor la ce degenerari duce pocainta doh
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 10:38 am

Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Sa lasi pacatul si sa traiesti frumos in armonie cu toti oamenii.

Eu n-am fost niciodata pacatos, asa cum sunt pocaitii care trebuie sa lase pacatul, adica pocaitura se adreseaza doar infractorilor (pacatosilor). Ajung ei sa traiasca in armonie... se vede ca nu, daca te uiti la colegii tai de credinta si vezi ca nu le iese din gura decat jigniri si porcarii, iar tu traiesti cu mintea prin ceruri si esti rupta de realitate, se vede usor la ce degenerari duce pocainta De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 2975105902

In ceeea ce ma priveste,nu am fost niciodata certata cu legea.Am avut parte de o educatie buna,si am trait frumos.Totusi,suntem oameni supusii greselilor si am realizat ca poti sa pacatuiesti chiar si prin gandirea,cuvintele sau atitudinea ta.Suntem nascuti in pacat.Deci,suntem pacatosi,de aceea avem nevoie de iertare.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 10:48 am

EmaLovesJesus a scris:
Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Sa lasi pacatul si sa traiesti frumos in armonie cu toti oamenii.

Eu n-am fost niciodata pacatos, asa cum sunt pocaitii care trebuie sa lase pacatul, adica pocaitura se adreseaza doar infractorilor (pacatosilor). Ajung ei sa traiasca in armonie... se vede ca nu, daca te uiti la colegii tai de credinta si vezi ca nu le iese din gura decat jigniri si porcarii, iar tu traiesti cu mintea prin ceruri si esti rupta de realitate, se vede usor la ce degenerari duce pocainta De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 2975105902

In ceeea ce ma priveste,nu am fost niciodata certata cu legea.Am avut parte de o educatie buna,si am trait frumos.Totusi,suntem oameni supusii greselilor si am realizat ca poti sa pacatuiesti chiar si prin gandirea,cuvintele sau atitudinea ta.Suntem nascuti in pacat.Deci,suntem pacatosi,de aceea avem nevoie de iertare.

Da, voi crestinii sunteti nascuti in pacat, eu nu sunt, pentru ca nu sunt crestin, am reusit sa-mi eliberez mintea de manipularea acestei religii si de credinta in ceva ce nu exista decat intr-o carte de anticariat!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 10:58 am

Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Cyberman a scris:


Eu n-am fost niciodata pacatos, asa cum sunt pocaitii care trebuie sa lase pacatul, adica pocaitura se adreseaza doar infractorilor (pacatosilor). Ajung ei sa traiasca in armonie... se vede ca nu, daca te uiti la colegii tai de credinta si vezi ca nu le iese din gura decat jigniri si porcarii, iar tu traiesti cu mintea prin ceruri si esti rupta de realitate, se vede usor la ce degenerari duce pocainta De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 2975105902

In ceeea ce ma priveste,nu am fost niciodata certata cu legea.Am avut parte de o educatie buna,si am trait frumos.Totusi,suntem oameni supusii greselilor si am realizat ca poti sa pacatuiesti chiar si prin gandirea,cuvintele sau atitudinea ta.Suntem nascuti in pacat.Deci,suntem pacatosi,de aceea avem nevoie de iertare.
Nu zice Ioan ca cel ce zice ca n-are pacat se inseala singur si adevarul nu este in el? (1 Ioan 1,Cool

Da, voi crestinii sunteti nascuti in pacat, eu nu sunt, pentru ca nu sunt crestin, am reusit sa-mi eliberez mintea de manipularea acestei religii si de credinta in ceva ce nu exista decat intr-o carte de anticariat!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 10:58 am

Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Cyberman a scris:


Eu n-am fost niciodata pacatos, asa cum sunt pocaitii care trebuie sa lase pacatul, adica pocaitura se adreseaza doar infractorilor (pacatosilor). Ajung ei sa traiasca in armonie... se vede ca nu, daca te uiti la colegii tai de credinta si vezi ca nu le iese din gura decat jigniri si porcarii, iar tu traiesti cu mintea prin ceruri si esti rupta de realitate, se vede usor la ce degenerari duce pocainta De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 2975105902

In ceeea ce ma priveste,nu am fost niciodata certata cu legea.Am avut parte de o educatie buna,si am trait frumos.Totusi,suntem oameni supusii greselilor si am realizat ca poti sa pacatuiesti chiar si prin gandirea,cuvintele sau atitudinea ta.Suntem nascuti in pacat.Deci,suntem pacatosi,de aceea avem nevoie de iertare.
Nu zice Ioan ca cel ce zice ca n-are pacat se inseala singur si adevarul nu este in el? (1 Ioan 1,Cool




Da, voi crestinii sunteti nascuti in pacat, eu nu sunt, pentru ca nu sunt crestin, am reusit sa-mi eliberez mintea de manipularea acestei religii si de credinta in ceva ce nu exista decat intr-o carte de anticariat!
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 11:03 am

EmaLovesJesus a scris:
Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:


In ceeea ce ma priveste,nu am fost niciodata certata cu legea.Am avut parte de o educatie buna,si am trait frumos.Totusi,suntem oameni supusii greselilor si am realizat ca poti sa pacatuiesti chiar si prin gandirea,cuvintele sau atitudinea ta.Suntem nascuti in pacat.Deci,suntem pacatosi,de aceea avem nevoie de iertare.
Nu zice Ioan ca cel ce zice ca n-are pacat se inseala singur si adevarul nu este in el? (1 Ioan 1,Cool

Da, voi crestinii sunteti nascuti in pacat, eu nu sunt, pentru ca nu sunt crestin, am reusit sa-mi eliberez mintea de manipularea acestei religii si de credinta in ceva ce nu exista decat intr-o carte de anticariat!

Te laudai ca esti inteligenta doh dar dupa aproape 1000 de postari inca n-ai invatat sa-ti scrii corect o postare hohot nici chiar copiii nu patesc asa ceva tavaleala

Dupa aiurita voastra de biblie, cei care nu sunt pacatosi de fapt sunt pacatosii, ca nu poate fi om fara de pacat... Ce mai aiureala doh trebuie neaparat sa-i bagi omului in cap ca-i pacatos, ca altfel cum ai mai putea sa-i vinzi iertarea si sa traiesti bine pe spatele lui...
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 11:33 am

Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Cyberman a scris:
Nu zice Ioan ca cel ce zice ca n-are pacat se inseala singur si adevarul nu este in el? (1 Ioan 1,Cool

Da, voi crestinii sunteti nascuti in pacat, eu nu sunt, pentru ca nu sunt crestin, am reusit sa-mi eliberez mintea de manipularea acestei religii si de credinta in ceva ce nu exista decat intr-o carte de anticariat!

Te laudai ca esti inteligenta De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 2975105902 dar dupa aproape 1000 de postari inca n-ai invatat sa-ti scrii corect o postare De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 1593605752 nici chiar copiii nu patesc asa ceva De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 73390941

Dupa aiurita voastra de biblie, cei care nu sunt pacatosi de fapt sunt pacatosii, ca nu poate fi om fara de pacat... Ce mai aiureala De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 2975105902 trebuie neaparat sa-i bagi omului in cap ca-i pacatos, ca altfel cum ai mai putea sa-i vinzi iertarea si sa traiesti bine pe spatele lui...
Asta este,trebuie sa ma suportati asa cum stiu sa postez.Tu esti singurul fara de pacat,sa inteleg ca esti un sfant.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 11:50 am

Cyberman sfant tavaleala rostogol hohot Sfintii sunt doar in religia voastra hohot pentru noi nu exista sfinti, ei sunt doar o scorneala de-a voastra minciuna
Adicatelea ce-i aia sfant, unul care a crezut toata viata lui in prostiile religioase si a ajuns un frustrat si cu tulburari din cauza fugii de viata sociala si a refuzarii functiilor normale ale corpului grin
Sa nu mananci, sa nu faci sex, sa nu, sa nu, si asa mai departe... ce crezi ca a refuza sa traiesti normal inseamna a fi mai sus decat ceilalti? Poate doar un zeu nebun sa ceara supusilor sai asa ceva doh
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 12:17 pm

editat ptr SPAM
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 12:27 pm



Dar cine ti-a spus tie ca noi nu avem o viata sociala,nu mancam,nu facem alte cele?Sexul este permis in cadrul casniciei,nu in afara ei.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 12:58 pm

Mihai12 a scris:
Black velvet a scris:
Cyberman sfant tavaleala rostogol hohot Sfintii sunt doar in religia voastra hohot pentru noi nu exista sfinti, ei sunt doar o scorneala de-a voastra minciuna
Adicatelea ce-i aia sfant, unul care a crezut toata viata lui in prostiile religioase si a ajuns un frustrat si cu tulburari din cauza fugii de viata sociala si a refuzarii functiilor normale ale corpului grin
Sa nu mananci, sa nu faci sex, sa nu, sa nu, si asa mai departe... ce crezi ca a refuza sa traiesti normal inseamna a fi mai sus decat ceilalti? Poate doar un zeu nebun sa ceara supusilor sai asa ceva doh
Esti praf doh . Un sfat: lasa-te de activitatea de pe forum Wink Mai bine du-te si mulge o vaca, ca de asta sunt buni astia ca tine Laughing

Iar ai aparut bai pe aici? Ti-au dat astia liber de la lins icoane si ciolane de morti? tavaleala Fu-gi inapoi la treaba ca face bine la digestie, vezi poate iei si niscavai virusi de pe artefactele alea hohot
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 1:02 pm

EmaLovesJesus a scris:
Mihai12 a scris:
Black velvet a scris:
Cyberman sfant De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 73390941 De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 1562738166 De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 1593605752 Sfintii sunt doar in religia voastra De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 1593605752 pentru noi nu exista sfinti, ei sunt doar o scorneala de-a voastra De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 3256354033
Adicatelea ce-i aia sfant, unul care a crezut toata viata lui in prostiile religioase si a ajuns un frustrat si cu tulburari din cauza fugii de viata sociala si a refuzarii functiilor normale ale corpului De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 2222139670
Sa nu mananci, sa nu faci sex, sa nu, sa nu, si asa mai departe... ce crezi ca a refuza sa traiesti normal inseamna a fi mai sus decat ceilalti? Poate doar un zeu nebun sa ceara supusilor sai asa ceva De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 2975105902
Esti praf De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 2975105902 . Un sfat: lasa-te de activitatea de pe forum Wink Mai bine du-te si mulge o vaca, ca de asta sunt buni astia ca tine Laughing

Dar cine ti-a spus tie ca noi nu avem o viata sociala,nu mancam,nu facem alte cele?Sexul este permis in cadrul casniciei,nu in afara ei.

Se pare ca sexul cu oricine, adica curvaria, este o activitate bine privita de dumne-zeul vostru si chiar promovata pana si in imparatia cereasca grin

”Adevarat va spun ca vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Mat.21:31)

Sau tu nici macar cuvintele lui Isus nu le crezi?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 7:01 am

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Mihai12 a scris:
Esti praf De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 2975105902 . Un sfat: lasa-te de activitatea de pe forum Wink Mai bine du-te si mulge o vaca, ca de asta sunt buni astia ca tine Laughing

Dar cine ti-a spus tie ca noi nu avem o viata sociala,nu mancam,nu facem alte cele?Sexul este permis in cadrul casniciei,nu in afara ei.

Se pare ca sexul cu oricine, adica curvaria, este o activitate bine privita de dumne-zeul vostru si chiar promovata pana si in imparatia cereasca De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 2222139670

”Adevarat va spun ca vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Mat.21:31)

Sau tu nici macar cuvintele lui Isus nu le crezi?
Acei pacatosi care se intorc la Dumnezeu si se pocaiesc de pacatele lor,vor intra in cer inaintea voastra care va bateti cu pumnul in piept si ii faceti pe pocaiti in tot felul.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 10:26 am

Uite ca noi nu visam sa intram in cer grin Ce sa facem acolo? Sa stam in genunchi in fata celor saraci cu duhul, a curvelor si a hotilor si sa tremuram la gandul ca bosul ne poate pedepsi in orice moment ca asa ii vine lui? Nu, eu nu vreau acolo! Eu vreau sa merg langa adevaratii Zei, ai Walhalei sau, de ce nu, ai Olimpului!

Sa stii ca nu voi va facem in toate felurile, ci Isus, ca doar el a zis ca in imparatia lui dumne-zeu vor avea intaietate curvele si hotii, iar cei saraci cu duhul vor fi stapanii de acolo, pai zi si tu acum, cine si-ar dori sa traiasca intr-un asemenea loc?

Daca ai fi intr-o firma in care prostii ar fi patroni si toti sefii tai ar fi hoti si curve, cum te-ai simti?

Adevarat va spun ca vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Mat.21:31)

”3. Fericiţi cei săraci cu duhul, că a lor este împărăţia cerurilor.” (Matei.5:3)
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 11:40 am

Apopii a scris:
Uite ca noi nu visam sa intram in cer De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 2222139670 Ce sa facem acolo? Sa stam in genunchi in fata celor saraci cu duhul, a curvelor si a hotilor si sa tremuram la gandul ca bosul ne poate pedepsi in orice moment ca asa ii vine lui? Nu, eu nu vreau acolo! Eu vreau sa merg langa adevaratii Zei, ai Walhalei sau, de ce nu, ai Olimpului!

Sa stii ca nu voi va facem in toate felurile, ci Isus, ca doar el a zis ca in imparatia lui dumne-zeu vor avea intaietate curvele si hotii, iar cei saraci cu duhul vor fi stapanii de acolo, pai zi si tu acum, cine si-ar dori sa traiasca intr-un asemenea loc?

Daca ai fi intr-o firma in care prostii ar fi patroni si toti sefii tai ar fi hoti si curve, cum te-ai simti?

Adevarat va spun ca vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Mat.21:31)

”3. Fericiţi cei săraci cu duhul, că a lor este împărăţia cerurilor.” (Matei.5:3)
Sa stii ca sunt doua locuri unde iti poti aleghe sa petreci vesnicia.Nu este cale de mijloc.In rai cu Dumnezeu unde este pace si bucurie,sau in iad unde este chinul vesnic.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 12:40 pm

EmaLovesJesus a scris:
Apopii a scris:
Uite ca noi nu visam sa intram in cer De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 2222139670 Ce sa facem acolo? Sa stam in genunchi in fata celor saraci cu duhul, a curvelor si a hotilor si sa tremuram la gandul ca bosul ne poate pedepsi in orice moment ca asa ii vine lui? Nu, eu nu vreau acolo! Eu vreau sa merg langa adevaratii Zei, ai Walhalei sau, de ce nu, ai Olimpului!

Sa stii ca nu voi va facem in toate felurile, ci Isus, ca doar el a zis ca in imparatia lui dumne-zeu vor avea intaietate curvele si hotii, iar cei saraci cu duhul vor fi stapanii de acolo, pai zi si tu acum, cine si-ar dori sa traiasca intr-un asemenea loc?

Daca ai fi intr-o firma in care prostii ar fi patroni si toti sefii tai ar fi hoti si curve, cum te-ai simti?

Adevarat va spun ca vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Mat.21:31)

”3. Fericiţi cei săraci cu duhul, că a lor este împărăţia cerurilor.” (Matei.5:3)
Sa stii ca sunt doua locuri unde iti poti aleghe sa petreci vesnicia.Nu este cale de mijloc.In rai cu Dumnezeu unde este pace si bucurie,sau in iad unde este chinul vesnic.

Locurile astea sunt inventate de crestini, rai-ul este locul celor rai, ii spune si numele RAI=RĂI ca de aceea merg acolo hotii, curvele si prostii grin

Rai-ul nici nu mai exista, el a fost Eden-ul si s-a uscat, acum e desert grin

”8. Apoi Domnul Dumnezeu a sădit o grădină în Eden, spre răsărit, şi a pus acolo pe omul pe care-l zidise.
9. Şi a făcut Domnul Dumnezeu să răsară din pământ tot soiul de pomi, plăcuţi la vedere şi cu roade bune de mâncat; iar în mijlocul raiului era pomul vieţii şi pomul cunoştinţei binelui şi răului.
10. Şi din Eden ieşea un râu, care uda raiul, iar de acolo se împărţea în patru braţe.
11. Numele unuia era Fison. Acesta înconjură toată ţara Havila, în care se află aur.
12. Aurul din tara aceea este bun; tot acolo se găseşte bdeliu şi piatra de onix.
13. Numele râului al doilea este Gihon. Acesta înconjură toată ţara Cuş.
14. Numele râului al treilea este Tigru. Acesta curge prin fata Asiriei; iar râul al patrulea este Eufratul.
15. Şi a luat Domnul Dumnezeu pe omul pe care-l făcuse şi l-a pus în grădina cea din Eden, ca s-o lucreze şi s-o păzească.”

Ai mai vazut tu rauri prin cer care sa ude rai-ul doh biblia iti spune clar unde-i acest rai si daca te uiti pe harta ai sa gasesti doar desert, asa ca mergi in desert si fa-ti acolo vesnicia pana o sa ti se aplece de soare, seceta si nisip hohot
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 12:58 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Apopii a scris:
Uite ca noi nu visam sa intram in cer De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 2222139670 Ce sa facem acolo? Sa stam in genunchi in fata celor saraci cu duhul, a curvelor si a hotilor si sa tremuram la gandul ca bosul ne poate pedepsi in orice moment ca asa ii vine lui? Nu, eu nu vreau acolo! Eu vreau sa merg langa adevaratii Zei, ai Walhalei sau, de ce nu, ai Olimpului!

Sa stii ca nu voi va facem in toate felurile, ci Isus, ca doar el a zis ca in imparatia lui dumne-zeu vor avea intaietate curvele si hotii, iar cei saraci cu duhul vor fi stapanii de acolo, pai zi si tu acum, cine si-ar dori sa traiasca intr-un asemenea loc?

Daca ai fi intr-o firma in care prostii ar fi patroni si toti sefii tai ar fi hoti si curve, cum te-ai simti?

Adevarat va spun ca vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Mat.21:31)

”3. Fericiţi cei săraci cu duhul, că a lor este împărăţia cerurilor.” (Matei.5:3)
Sa stii ca sunt doua locuri unde iti poti aleghe sa petreci vesnicia.Nu este cale de mijloc.In rai cu Dumnezeu unde este pace si bucurie,sau in iad unde este chinul vesnic.

Locurile astea sunt inventate de crestini, rai-ul este locul celor rai, ii spune si numele RAI=RĂI ca de aceea merg acolo hotii, curvele si prostii De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 2222139670

Rai-ul nici nu mai exista, el a fost Eden-ul si s-a uscat, acum e desert De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 2222139670

”8. Apoi Domnul Dumnezeu a sădit o grădină în Eden, spre răsărit, şi a pus acolo pe omul pe care-l zidise.
9. Şi a făcut Domnul Dumnezeu să răsară din pământ tot soiul de pomi, plăcuţi la vedere şi cu roade bune de mâncat; iar în mijlocul raiului era pomul vieţii şi pomul cunoştinţei binelui şi răului.
10. Şi din Eden ieşea un râu, care uda raiul, iar de acolo se împărţea în patru braţe.
11. Numele unuia era Fison. Acesta înconjură toată ţara Havila, în care se află aur.
12. Aurul din tara aceea este bun; tot acolo se găseşte bdeliu şi piatra de onix.
13. Numele râului al doilea este Gihon. Acesta înconjură toată ţara Cuş.
14. Numele râului al treilea este Tigru. Acesta curge prin fata Asiriei; iar râul al patrulea este Eufratul.
15. Şi a luat Domnul Dumnezeu pe omul pe care-l făcuse şi l-a pus în grădina cea din Eden, ca s-o lucreze şi s-o păzească.”

Ai mai vazut tu rauri prin cer care sa ude rai-ul De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 2975105902 biblia iti spune clar unde-i acest rai si daca te uiti pe harta ai sa gasesti doar desert, asa ca mergi in desert si fa-ti acolo vesnicia pana o sa ti se aplece de soare, seceta si nisip

In desert o sa mergi tu.Isus este izvorul apelor vii!


  • Apoi unul din cei şapte îngeri, care
    ţineau cele şapte potire pline cu cele din urmă şapte urgii, a venit şi a
    vorbit cu mine, şi mi-a zis: „Vino să-ţi arăt mireasa, nevasta
    Mielului!”



  • 10
    Şi m-a dus, în Duhul, pe un munte
    mare şi înalt. Şi mi-a arătat cetatea sfântă, Ierusalimul, care se
    cobora din cer de la Dumnezeu,



  • 11
    având slava lui Dumnezeu. Lumina ei era ca o piatră preascumpă, ca o piatră de jasp, străvezie ca cristalul.



  • 12
    Era înconjurată cu un zid mare şi
    înalt. Avea douăsprezece porţi, şi, la porţi, doisprezece îngeri. Şi pe
    ele erau scrise nişte nume: numele celor douăsprezece seminţii ale
    fiilor lui Israel.;


  • 13
    Spre răsărit erau trei porţi; spre miazănoapte, trei porţi; spre miazăzi, trei porţi, şi spre apus, trei porţi.;


  • 14
    Zidul cetăţii avea douăsprezece temelii, şi pe ele erau cele douăsprezece nume ale celor doisprezece apostoli ai Mielului.



  • 15
    Îngerul care vorbea cu mine avea ca măsurătoare o trestie de aur, ca să măsoare cetatea, porţile şi zidul ei.



  • 16
    Cetatea era în patru colţuri, şi
    lungimea ei era cât lărgimea. A măsurat cetatea cu trestia, şi a găsit
    aproape douăsprezece mii de prăjini. Lungimea, lărgimea şi înălţimea
    erau deopotrivă.




  • 17
    I-a măsurat şi zidul, şi a găsit o
    sută patruzeci şi patru de coţi, după măsura oamenilor, căci cu măsura
    aceasta măsura îngerul.




  • 18
    Zidul era zidit de jasp, şi cetatea era de aur curat, ca sticla curată.




  • 19
    Temeliile zidului cetăţii erau
    împodobite cu pietre scumpe de tot felul: cea dintâi temelie era de
    jasp; a doua, de safir; a treia, de calcedonie; a patra, de smarald;


  • Isa 54.11;


  • 20
    a cincea, de sardonix; a şasea, de
    sardiu; a şaptea, de crisolit; a opta, de beril; a noua, de topaz; a
    zecea, de crisopraz; a unsprezecea, de iacint; a douăsprezecea, de
    ametist.




  • 21
    Cele douăsprezece porţi erau
    douăsprezece mărgăritare. Fiecare poartă era dintr-un singur mărgăritar.
    Uliţa cetăţii era de aur curat, ca sticla străvezie.



  • 22
    În cetate n-am văzut niciun Templu; pentru că Domnul Dumnezeul cel Atotputernic ca şi Mielul sunt Templul ei.



  • 23
    Cetatea n-are trebuinţă nici de
    soare, nici de lună, ca s-o lumineze; căci o luminează slava lui
    Dumnezeu, şi făclia ei este Mielul.



  • 24
    Neamurile vor umbla în lumina ei, şi împăraţii pământului îşi vor aduce slava şi cinstea lor în ea.



  • 25
    Porţile ei nu se vor închide ziua, fiindcă în ea nu va mai fi noapte.



  • 26
    În ea vor aduce slava şi cinstea neamurilor.



  • 27
    Nimic întinat nu va intra în ea,
    nimeni care trăieşte în spurcăciune şi în minciună; ci numai cei scrişi
    în Cartea Vieţii Mielului.


Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 1:00 pm

Tu ce faci aici, iti bati joc dublandu-mi postarile doh Nu-ti este putina rusine? Te lauzi ca esti culta, dar probabil ca a fugit cultura si bunul simt de la tine ca apa de pe peste doh
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 1:33 pm

Apopii a scris:
Uite ca noi nu visam sa intram in cer grin Ce sa facem acolo? Sa stam in genunchi in fata celor saraci cu duhul, a curvelor si a hotilor si sa tremuram la gandul ca bosul ne poate pedepsi in orice moment ca asa ii vine lui? Nu, eu nu vreau acolo! Eu vreau sa merg langa adevaratii Zei, ai Walhalei sau, de ce nu, ai Olimpului!

Sa stii ca nu voi va facem in toate felurile, ci Isus, ca doar el a zis ca in imparatia lui dumne-zeu vor avea intaietate curvele si hotii, iar cei saraci cu duhul vor fi stapanii de acolo, pai zi si tu acum, cine si-ar dori sa traiasca intr-un asemenea loc?

Daca ai fi intr-o firma in care prostii ar fi patroni si toti sefii tai ar fi hoti si curve, cum te-ai simti?

Adevarat va spun ca vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Mat.21:31)

”3. Fericiţi cei săraci cu duhul, că a lor este împărăţia cerurilor.” (Matei.5:3)

Da, Zeii Walhallei si ai Olimpului, astia da Zei, astia umpleau sufletele oamenilor cu glorie si cu bucuria de a trai, nu cu umilinta, smerenie, vinovatie si alte astfel de sentimente negative asa cum fac pseudo-zeii astia din biblie...
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 3:00 pm

Black velvet a scris:
Tu ce faci aici, iti bati joc dublandu-mi postarile De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 2975105902 Nu-ti este putina rusine? Te lauzi ca esti culta, dar probabil ca a fugit cultura si bunul simt de la tine ca apa de pe peste De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 2975105902Pai acum nu mai ai argumente si te legi de modul cum postez eu?
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 3:17 pm

Ema,de ce faci lucruri asa de urate....eu respect femeile si sa stii ca nu-i frumos ce faci,ai si tu putina demnitate flowers
Black velvet a scris:
Apopii a scris:
Uite ca noi nu visam sa intram in cer grin Ce sa facem acolo? Sa stam in genunchi in fata celor saraci cu duhul, a curvelor si a hotilor si sa tremuram la gandul ca bosul ne poate pedepsi in orice moment ca asa ii vine lui? Nu, eu nu vreau acolo! Eu vreau sa merg langa adevaratii Zei, ai Walhalei sau, de ce nu, ai Olimpului!

Sa stii ca nu voi va facem in toate felurile, ci Isus, ca doar el a zis ca in imparatia lui dumne-zeu vor avea intaietate curvele si hotii, iar cei saraci cu duhul vor fi stapanii de acolo, pai zi si tu acum, cine si-ar dori sa traiasca intr-un asemenea loc?

Daca ai fi intr-o firma in care prostii ar fi patroni si toti sefii tai ar fi hoti si curve, cum te-ai simti?

Adevarat va spun ca vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Mat.21:31)

”3. Fericiţi cei săraci cu duhul, că a lor este împărăţia cerurilor.” (Matei.5:3)

Da, Zeii Walhallei si ai Olimpului, astia da Zei, astia umpleau sufletele oamenilor cu glorie si cu bucuria de a trai, nu cu umilinta, smerenie, vinovatie si alte astfel de sentimente negative asa cum fac pseudo-zeii astia din biblie...

M-am prins cheers zeii de hartie din biblie sunt facuti ca sa induca in sufletul oamenilor smerenie,supusenie,frica,vinovatie ca astia sa poata fi munciti si mulsi de catre stapani si ei sa indure fara sa se revolte,ca daca se revolta dracu ii ia si ii chinuie tare grin
Zeii vechi nu faceau asta oamenilor,ei ii faceau sa se umple sufletul lor de maretie si merita un Ave vechii Zei cheers
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 8:37 pm

EmaLovesJesus a scris:

Sa stii ca sunt doua locuri unde iti poti aleghe sa petreci vesnicia.Nu este cale de mijloc.In rai cu Dumnezeu unde este pace si bucurie,sau in iad unde este chinul vesnic.
Asta este parerea lui Lucifer ...adica Christos!

Dumnezeul Creator ne invata ca este doar Sheolul ...si nimic altceva!

Deci iata inca o dovada ca tu asculti de Diavol...si ca "dumnezeul" tau este de fapt Diavolul!
Sus In jos
mctentis
Pedestras
Pedestras
mctentis


Numarul mesajelor : 25
Varsta : 35
Localizare : Londra
Puncte : 33
Data de inscriere : 23/01/2012

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 12:04 pm

Aici Soimos tu vrei sa demonstrezi ca nu-l recunosti pe Iisus Hristos drept fiul lui Dumenezu cum faceti voi 'Jidani' ca doar si acuma la Invierea Domnului in Israel in zilele noastre cand se merge si se 'Ia lumina' SOLDATI il controleaza pe preot daca nu are ceva sursa de foc la el chibrite etc si aceea lumina nu arde cand se coboara din senin nici acum nu credeti Iude ce sunteti Smile
Hai sa-ti mai spun Soimos tati am un caz real sa sti ca ma deschid foarte mult cand iti vorbesc aici si nu vrea sa-mi bat joc e vorba de familia mea.Atunci cand se face o EXORCIZARE dece voi tot timpul ziceti ca e o boala psihica ? Ai vazut tu vreodata o femeie /barbat sa fie exorcizat/a si nu is in stare 4 oameni sa o tina in loc si sa vezi cum zbiara voce din ea nneomeneasca si spurca numele lui Dumnezeu? ai participat vreodata la asa ceva?Ai citit tu vreodata un psalm de al lui David? sau sa il sti pe de rost si asta sa te ajute in viata cand il zici si il porti cu tine in gand?Nu voi aveti doar Stiinta de parca nu toti ne ducem in pamant la fel.Stiinta ii cea care va da viata vesnica...treziti-va mai oameni ...
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 1:25 pm

mctentis a scris:
nu-l recunosti pe Iisus Hristos drept fiul lui Dumenezu cum faceti voi 'Jidani' ca doar si acuma la Invierea Domnului in Israel

Mai baiatule, tine minte un lucru: eu cred in Zeus, Odin si Torr, adevaratii ZEI ai lumii, asa ca degeaba incerci tu sa mi-l vinzi, frumos ambalat, pe zeul evreilor. Dumne-zeu-yahweh este doar un micut zeu de carton, daca iau in considerare biblia cu coperti cartonate grin Ca tu crezi in el, bravo tie, sa nu presupui insa ca eu nu as intelege faptul ca pe lumea asta, cei mai multi oameni prefera zeii mici si buni la orice le trece lor prin cap, dar in special un zeu mic, asa cum este zeul asta dumne-zeu care sa aiba mult timp liber pentru a se ocupa de toate babele care stau si pupa icoane ca zeul sa-i dea si ei putina pensie in plus inchinare
Sus In jos
mctentis
Pedestras
Pedestras
mctentis


Numarul mesajelor : 25
Varsta : 35
Localizare : Londra
Puncte : 33
Data de inscriere : 23/01/2012

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 3:19 pm

Nu ti-l vand asta intelegi tu.Ideea ti-am mai spus-o daca tot renegati si credeti in ZEUS ODIN TORR rugati-va voi lor sa faca ordine si pace mondiala Nesabuitilor si Ereticilor :)De ce nu e lumea intr-un balans perfect spune-mi tu?Dumnezeu ti-a dat viata si te-a lasat pe pamant sa alegi LIBER ARBITRU' sa crezi in ce vrei sa faci ce vrei pana si pe fiul s-au la jertfit asa de mult ne Iubeste.Nu balauri cei scoateti pe gura despre Iisus Hristos cum ca ar fi satan terminati frate vorbiti voi de zei vostri si de budisti imbaxiti si de indieni care is niste oameni nu cu 2 fete cu 1000 si hindusi si retardati care se reincarneaza la infinit.Decat sa tot loviti voi in crestinism uitati-va in dreptul vostru si nu mai induceti oameni in eroare.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 3:44 pm

mctentis a scris:
Aici Soimos tu vrei sa demonstrezi ca nu-l recunosti pe Iisus Hristos drept fiul lui Dumenezu
Ba da il recunosc si eu ca fiind "fiul lui Dumnezeu" asa cum suntem toti cei 7 miliarde de oameni exact la fel ca si Isus!

Nu recunosc ca ar fi Dumnezeu Fiul, si asta nici Dumnezeu nu o recunoaste!
Acum intelegi?


Citat :

cum faceti voi 'Jidani'
Fi atent! Aici pe forum nu se fac discriminari nationale si nici campanii antisemitice!
Eu sunt german si cred ca acest lucru deja este de notorietate pe forum

Citat :

Hai sa-ti mai spun Soimos tati
Atentie inca o data!
Tu nu lui "soimos tatii" ii postezi aici pe forum ci ptr toti cei care vor sa citeasca postarea ta, daca vrei sa-i scrii lui "soimos tati" poti sa o faci pe PM sau pe Mail!

Asa ca nu despre si ptr persoana mea trebuie sa postezi, ci doar ptr faptul ca ai alte ideii / pareri si incerci sa mi le combati logic si argumentat cu dovezi!
Asta ca sa intelegi cum sta treaba pe acest forum si sa nu ajungem sa ne balacarim ca porcii ci sa discutam frumos si civilizat!

Citat :

Atunci cand se face o EXORCIZARE dece voi tot timpul ziceti ca e o boala psihica ?
Ptr ca asa este si acea boala se numeste SCHIZOFRENIE, adica personalitate scindata/schizo!
Citat :

Ai vazut tu vreodata o femeie /barbat sa fie exorcizat/a si nu is in stare 4 oameni sa o tina in loc si sa vezi cum zbiara voce din ea nneomeneasca si spurca numele lui Dumnezeu?
Sigur ca am auzit si cunosc si cazuri, este vorba de schizofrenia de care sufera persoane profund religioase, conform dictonului "Diavolul a intrat in om prin religie si tot prin religie se scoate"!
dar si asta cu scosul este tot o prostie ptr ca Isus ne recunoaste chiar asta in Matei 12 .42 si urmatoarele.

Citat :

Stiinta ii cea care va da viata vesnica...treziti-va mai oameni ...
Nu iti da viata vesnica ...ca aia este doar o minciuna ptr fraieri, dsar totusi o prelungeste pe aceasta pe care o avem...singura!

De ce am spus MINCIUNA?
Ptr ca Dumnezeu Creatorul nu promite poporului sau nicio viata vesnica...dar v-o promitr Diavolul numit Christos in NT cel scris de oameni care lucrau cu puterile Diavolului dupa cum vedem aici:

Şi chemând pe cei doisprezece ucenici ai Săi, le-a dat putere şi stăpânire peste toţi demonii


si aici:

Şi s-au întors cei şaptezeci (şi doi) cu bucurie, zicând: Doamne, şi demonii ni se supun în numele Tău
.

Tu chiar ai incredere intr-o carte scrisa de oameni care lucreaza cu puterile demonilor?
Chiar si atunci cand OAMENII care lucreaza cu aceste "puteri" schimba Legea data de Dumnezeu Creatorul?
Sus In jos
mctentis
Pedestras
Pedestras
mctentis


Numarul mesajelor : 25
Varsta : 35
Localizare : Londra
Puncte : 33
Data de inscriere : 23/01/2012

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 4:08 pm

Iei verseturile si le Interpretezi cum vrei tu. Iuda a fost la fel nu a crezut pana nu a vazut, dar voi sunteti mai rau decat Iuda .Nimeni nu va cere sa credeti insa nu vorbiti EREZII
Citat:

Ai vazut tu vreodata o femeie /barbat sa fie exorcizat/a si nu is in stare 4 oameni sa o tina in loc si sa vezi cum zbiara voce din ea nneomeneasca si spurca numele lui Dumnezeu?


Sigur ca am auzit si cunosc si cazuri, este vorba de schizofrenia de care sufera persoane profund religioase, conform dictonului "Diavolul a intrat in om prin religie si tot prin religie se scoate"!
dar si asta cu scosul este tot o prostie ptr ca Isus ne recunoaste chiar asta in Matei 12 .42 si urmatoarele.

Te invit sa vi in tara si sa vezi un Caz REAL asa ceva si sa-mi dai o explicatie sau o rezolvare la asa ceva am sa-ti dau un PM Daca tot ziceti ca sunteti ceea ce sunteti si aveti rezolvare la tot prin Stiinta ok?Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 11 Icon_minitime

Sus In jos
 
De ce este Isus-Christos ... Lucifer?
Sus 
Pagina 11 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
» Problema lui Dumnezeu cu Isus-Christos si crestinismul!
» Este oare Isus "Calea" ?????

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Despre Isus-
Mergi direct la: