Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
A avut Isus frati? Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
A avut Isus frati? Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
A avut Isus frati? Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
A avut Isus frati? Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
A avut Isus frati? Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
A avut Isus frati? Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
A avut Isus frati? Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
A avut Isus frati? Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
A avut Isus frati? Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 A avut Isus frati?

In jos 
+3
remussatala
Verovika
Soimos
7 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeSam Noi 15, 2008 5:57 pm

Iata ce scrie in Biblie la Matei 13;

54. Şi venind în patria Sa, îi învăţa pe ei în sinagoga lor, încât ei erau uimiţi şi ziceau: De unde are El înţelepciunea aceasta şi puterile?
55. Au nu este Acesta fiul teslarului? Au nu se numeşte mama Lui Maria şi fraţii Lui: Iacov şi Iosif şi Simon şi Iuda?

aceasta afirmatie este reconfirmata si de evanghelistul Marcu 6;3

Si rasconfirmata in Matei 12;47

plus o varianta noua cu un frate pe nume Ja akov:

http://www.time.com/time/photoessays/jesus/jesus2.html


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mier Feb 04, 2009 2:13 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Verovika
Pedestras
Pedestras
Verovika


Numarul mesajelor : 32
Localizare : Czech Republic
Puncte : 10
Data de inscriere : 14/11/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeLun Noi 17, 2008 1:08 am

Văd că eşti un susţinător al Bibliei! Smile
Dar în context nu e asta problema.
In Matei 12:46-50 se poate vedea mai clar care e contextul: "Şi încă vorbind El mulţimilor, iată mama şi fraţii Lui stăteau afară, căutând să vorbească cu El.
Cineva I-a zis: Iată mama Ta şi fraţii Tăi stau afară, căutând să-Ţi vorbească.
Iar El i-a zis: Cine este mama Mea şi cine sunt fraţii Mei?
Şi, întinzând mâna către ucenicii Săi, a zis: Iată mama Mea şi fraţii Mei.
Că oricine va face voia Tatălui Meu Celui din ceruri, acela îmi este frate şi soră şi mamă."
Problema propiuzisă este explicată şi mai clar în Matei 10: 37: "Cel ce iubeşte pe tată ori pe mamă mai mult decât pe Mine nu este vrednic de Mine; cel ce iubeşte pe fiu ori pe fiică mai mult decât pe Mine nu este vrednic de Mine.".
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeLun Noi 17, 2008 6:13 pm

Multumesc draga Vero pentru straduinta ta ...apreciez exactitatea documentatiei tale ... dar la afirmatia "Văd că eşti un susţinător al Bibliei! Smile" te asigur ca ar trebui sa pui cuvantul sustinator ...in ghilimele!
Cred ca rar o sa intalnesti un infocat antibiblie si antireligie ca mine...poate iti vor confirma-o altii!
Sus In jos
Verovika
Pedestras
Pedestras
Verovika


Numarul mesajelor : 32
Localizare : Czech Republic
Puncte : 10
Data de inscriere : 14/11/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeMar Noi 18, 2008 8:28 am

Dar de ce vrei tu dragă să fi împotriva Bibliei? Poţi tu să faci o alta mai bună? Ar fi avut lumea o altă religie mai bună dacă nu ar fi existat Biblia? Nu ar mai fi fost lumea religioasă dacă nu ar fi existat Biblia? Ar fi fost lumea mai bună fără Biblie?
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeMar Noi 18, 2008 9:13 am

Verovika a scris:
Dar de ce vrei tu dragă să fi împotriva Bibliei? Poţi tu să faci o alta mai bună? Ar fi avut lumea o altă religie mai bună dacă nu ar fi existat Biblia? Nu ar mai fi fost lumea religioasă dacă nu ar fi existat Biblia? Ar fi fost lumea mai bună fără Biblie?
Impresionant stimată Verovică!
Îmi place stilul tău!

Însă după cum sper că ai observat astăzi lumea s-a cam tehnologizat.
Religia asta e exact ca şi cum divinitatea ar fi omul de care conduce tehnologia.
O maşină astăzi nu prea poate să păcătuiască, de fapt ea reprezintă toată desăvârşirea propovăduită de religie. Tehnologia e prin natura ei făcută să se lepede de sine şi să se sacrifice pentru voia făcătorului ei.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeMar Noi 18, 2008 5:35 pm

Verovika a scris:
Dar de ce vrei tu dragă să fi împotriva Bibliei?
Pentru ca este un furt intelectual ...si nic idecum o scriptura inspirata de Dumnezeu
Citat :

Poţi tu să faci o alta mai bună?
Cum sa nu ... in 5 minute!
Iau de exemplu scrierile lui Confucius si le schimb numele ...adica asa cum s-a procedat in cazul Bibliei.
Citat :

Ar fi avut lumea o altă religie mai bună dacă nu ar fi existat Biblia?
Evident!
Nici o religie din Istoria Omenirii nu a adus atata nenorocie cat a adus aceasta carte.
Sus In jos
Verovika
Pedestras
Pedestras
Verovika


Numarul mesajelor : 32
Localizare : Czech Republic
Puncte : 10
Data de inscriere : 14/11/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeJoi Noi 20, 2008 6:29 am

Omul a fost făcut de Dumnezeu şi toate sunt în mâna Lui Dumnezeu. Dumnezeu a dat omului capacitatea de a raţiona şi El inspiră pe cine vrea. Biblia este o dovadă a existenţei Lui Dumnezeu dar omul este depărtat de Dumnezeu şi tot răul din această lume e o consecinţă a depărtării omului de Dumnezeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeJoi Noi 20, 2008 8:24 pm

Verovika a scris:
Omul a fost făcut de Dumnezeu şi toate sunt în mâna Lui Dumnezeu.

Si sti cumva cine este acel Dumnezeu?
Sa fie Marele Big Bang ... adica gigantica sursa de energie ? ...sau o fi Yahwe, dumnezeul Biblic...ucigasul de copii si incitatorul la crime ? ... o fi Flying Spaghetty Monster?...sau vre-un extraterestru venit sa colonizeze Terra?

Citat :

Dumnezeu a dat omului capacitatea de a raţiona
Poti sa dovedesti tu ca de la El avem aceasta capacitate ... si nu Dumnezeul numit Mama Natura?
Citat :

şi El inspiră pe cine vrea.

Te referi la FURT?
Pai ce fel de Dumnezeu e ala care inspira la furt? ... o fi cumva cel din 2 Tesaloniceni 4 ? ...adica Diavolul care este slujit in biserica ca fiind drept Dumnezeu?
Citat :

Biblia este o dovadă a existenţei Lui Dumnezeu
Bingo!
Si cum Bibllia e doar o copie neinspirata de Dumnezeu (a Tanachului) ...iata ca ti-ai dat raspunsul singura !
Citat :

dar omul este depărtat de Dumnezeu şi tot răul din această lume e o consecinţă a depărtării omului de Dumnezeu.
Pai cine l-a pus sa se mute cu domiciliul in cer ... putea sa locuiasca cu noi pe pamant si eram mai aproape unii de alti!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeSam Dec 13, 2008 8:37 am

Soimos a scris:
Verovika a scris:
Omul a fost făcut de Dumnezeu şi toate sunt în mâna Lui Dumnezeu.

Pai cine l-a pus sa se mute cu domiciliul in cer ... putea sa locuiasca cu noi pe pamant si eram mai aproape unii de alti!

sti cei HARUL?

dar batjocura?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeSam Dec 13, 2008 6:58 pm

Da!
Harul este minciuna care foloseste ca scuza cu care se impodobesc sarlatanii atunci cand vor sa spolieze oamenii.
Batjocura este sa afirmi ca ai har divin ...pe care culmea batjocurii nu il primesti de la nici o divinitate ...ci de la alti sarlatani mai mari si cu mai multa experienta in prostit si belit lumea ptr bani!

Dar ce crezi tu ?
Daca Christos recunoaste ca e LUCIFER ...de la cine ai putea tu primi Harul?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeSam Dec 13, 2008 7:26 pm

uite cum stau "lucrurile"

de cand te-ai nascut, ai asimilat tot felul de cunostinte(bune, rele) si pe baza lor te-ai exprimat in stanga si-n dreapta.
astia suntem noi, oamenii!
avem temperamente diferite, ce sa mai vorbesc de caractere!
probabil unii dintre noi nu avem personalitate.
-------------
de ce crezi ca Isus ar fi lucifer?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeDum Dec 14, 2008 6:11 pm

nelu a scris:
uite cum stau "lucrurile"

de cand te-ai nascut, ai asimilat tot felul de cunostinte(bune, rele) si pe baza lor te-ai exprimat in stanga si-n dreapta.
astia suntem noi, oamenii!
avem temperamente diferite, ce sa mai vorbesc de caractere!
probabil unii dintre noi nu avem personalitate.
-------------
Pai astea or fi oile din Turma Domnului ...adica au si ele "personalitatea" lor ...instinctul de turma !

Citat :

de ce crezi ca Isus ar fi lucifer?
Ca sa intelegi asta trebuie sa ai notiuni elementare de cultura generale (nu o lua te rog ca un blam la adresa ta ...ci ca la o cerinta elementara)
Ca sa fiu mai concret ...mai intai ar trebui sa pricepi faptul ca cuvantul Lucifer din Limba Latina (Limba Bibliei Vulgata, cea mai mult folosita(1000 de ani))se traduce in limba romana in Luceafarul ...adica in ambele limbi cuvantul se refera la planeta Venus numita si Steaua Stralucitoare a diminetii!
Daca ai inteles asta ...ai inteles tot!
Mai departe citeste in Biblie mesajul lui Dumnezeu Apocalipsa 12.12 apoi despre acest eveniment vorbeste si Christos in Apocalipsa 22.16 si apoi il completeaza Sfantu Petre (o sa caut citatul)
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeDum Dec 14, 2008 10:28 pm

Soimos a scris:
nelu a scris:
uite cum stau "lucrurile"

de cand te-ai nascut, ai asimilat tot felul de cunostinte(bune, rele) si pe baza lor te-ai exprimat in stanga si-n dreapta.
astia suntem noi, oamenii!
avem temperamente diferite, ce sa mai vorbesc de caractere!
probabil unii dintre noi nu avem personalitate.
-------------
Pai astea or fi oile din Turma Domnului ...adica au si ele "personalitatea" lor ...instinctul de turma !

Citat :

de ce crezi ca Isus ar fi lucifer?
Ca sa intelegi asta trebuie sa ai notiuni elementare de cultura generale (nu o lua te rog ca un blam la adresa ta ...ci ca la o cerinta elementara)
Ca sa fiu mai concret ...mai intai ar trebui sa pricepi faptul ca cuvantul Lucifer din Limba Latina (Limba Bibliei Vulgata, cea mai mult folosita(1000 de ani))se traduce in limba romana in Luceafarul ...adica in ambele limbi cuvantul se refera la planeta Venus numita si Steaua Stralucitoare a diminetii!
Daca ai inteles asta ...ai inteles tot!
Mai departe citeste in Biblie mesajul lui Dumnezeu Apocalipsa 12.12 apoi despre acest eveniment vorbeste si Christos in Apocalipsa 22.16 si apoi il completeaza Sfantu Petre (o sa caut citatul)
Eu ţin minte că parcă era ceva de genul "Eu sunt luceafărul de dimineaţă" dar cred că sunt mai multe referiri.

Dar în Biblia asta sunt scrise o grămadă de absurdităţi! Eu ştiu însă că e nerelevant tot ce scrie în Biblie pentru că creştinilor nu le pasă de ce scrie acolo. Creştinilor le pasă de numele de CREŞTIN şi de numele LUI DUMEZEU care cică a creat lume şi va învia morţii pentru o judecată cu răsplată şi pedeapsă veşnică. Ei se mândresc cu faptul că ideea de credinţă e recunoscută ca argument pentru moralitate. Creştinismul e o idee abstractă. Problema e că pe undeva se vrea a se insinua cum că creştinismul e tot ce se poate face pe lumea asta pentru moralitate, iar dacă creştinismul nu reuşeşte atunci nimeni nu reuşeşte.
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeLun Dec 15, 2008 6:25 pm

Crestinismul nu npoate fi o sursa de moralitate ...datorita trecutului ei si origionii sale diabolice ...tot asa cum nici Cosa Nostra sau alte grupari mafiote nu pot fi surse de moralitate ...desi capii mafiei pretind aceasta de la familiile lor sau de la subalterni in relatiile cu ei!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeLun Dec 15, 2008 6:53 pm

... asta e parerea ta, si probabil a mai multora... np!

nici eu nu ma dau in vant dupa religie, de fapt sunt impotriva religiei.
---------------
ce inseamna religie?... lasand dexul la o parte
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier
remussatala


Numarul mesajelor : 434
Varsta : 44
Localizare : Focsani
Puncte : 245
Data de inscriere : 12/05/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeLun Dec 15, 2008 11:55 pm

E adevărat că creştinismul nu poate fi o sursă de moralitate.

Ei de fapt doar cântă acolo şi au impresia că acele cântece sunt convingătoare. E şi foarte avantajos să te simţi scutit de argumente logice prin acele cântece. Şi asta e.

La fel şi în politică. Atunci când se face propagandă electorală în politică sunt de fapt doar nişte cântece.

Biserca se bazează pe imnuri şi pe poezii recitate aşa cu un patetism de parcă zici că e orgasm. Mai fac şi câteva pomeni ici colo şi uite gata IMAGINEA!

Şi sunt foarte mulţi amatori pentru această imagine. Mai ales că crează şi locuri de muncă!

De fapt am mai explicat eu care e mecanismul.

Orice cerere de responsabilităţi crează cerere de drepturi.

Banul e cel mai universal drept şi votul e cea mai universală responsabilitate.

Banul e un drept în alb şi votul e o responsabilitate în alb.

Dar să revin la subiect...

Cu toţii vrem ca de exemplu un doctor să RĂSPUNDĂ pentru însănătoşirea noastră atunci când apelăm la el iar doctorul va condiţiona această responsabilitate cu nişte drepturi. Dar nu e singurul exemplu, însă în acest exemplu putem înţelege mai uşor amploarea nevoii de responsabilitate.

Orice cerere de responsabilitate e o ofertă de drepturi şi orice ofertă de drepturi e o cerere de responsabilitate.

În religie se crează imaginea de "OM CARE RĂSPUNDE ÎNAINTEA LUI DUMNEZEU".

Eu cred că această imagine îi manipulează emoţional pe oameni să creadă că ar putea obţine mai uşor drepturi.
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeMar Dec 16, 2008 5:51 pm

remussatala a scris:


În religie se crează imaginea de "OM CARE RĂSPUNDE ÎNAINTEA LUI DUMNEZEU"
...Si Dumnezeu ne spune ce vrea el in Biblie ...si uite asa noi preotii nascocim o Biblie care sa ne reprezinte noua interesele ...si iata ca MINUNE ...Dumnezeu implineste voia noastra a clericilor!
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeMier Ian 28, 2009 10:34 am

cum a mai spus si Soimos , legat de biblie , nu a fost scrisa nici spusa de Isus , nici macar nu a pomenit de biblie nu a recomendato nimanui sa o citeasca
legat de Isus = Lucifer cum zice si in Apocalipsa 22 16
Eu, Isus, am trimis pe îngerul Meu să vă adeverească aceste lucruri pentru Biserici. Eu sunt Rădăcina şi Sămânţa lui David, Luceafărul strălucitor de dimineaţă (luceafar tradus in limba latina inseamna Lucifer

SAU
Luca 12:49
Eu am venit să arunc un foc pe pământ. Şi ce vreau decât să fie aprins chiar acum! ... totul este clar . cum mia recomandat si mie Soimos , nu cititi Biblia k sunt numai minciuni , cititi Tanachul , este chiar asa de greu de inteles ?? nu cred
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeMier Ian 28, 2009 6:45 pm

Nici Tanachul nu e alt text ...dar macar este textul original si nu un furt intelectual!

Cititi ...cititi ..cititi ...tot ce tine de NUMAI marile valori culturale ale omenirii!

Dar in acelasi timp NU UITATI ca suntem in era informatiei comunicate vizual ...asa ca vizionati vizionati vizionati ...cat mai multe filme artistice si documentare ...caci citind si vizionand ...va creste mult cultura generala

citat plagiat din Lenin ...ptr ca pe vremea lui nu prea erau nici filme artistice sau documentare ...si nici TV cu Discovery si National Geographic
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeJoi Mar 19, 2009 7:11 pm

cunostinta inganfa... Wink
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeJoi Mar 19, 2009 7:47 pm

Si credinta ...lobotomizeaza ...adica din OM inteligent devii Oaie ... bineinteles ca din turma pastorului cel bun ....dar oare exista vre-un pastor atat de bun incat sa nu-si duca oaia la abator?
adica sa nu o sacrifice?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeJoi Mar 26, 2009 7:03 pm

mai bine "oaie" decat un inganfat.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeJoi Mar 26, 2009 9:31 pm

Nu te supara ...dar vorbind logic ...a decadea in stadiul de oaie este mult mai rau decat a fi inganfat ...desi parerea mea este ca Liviu nu e inganfat!

Iar parerea ta precum ca cunostinta inganfa ...zau ca nu e logica de loc ...pentru ca oamenii care pun accent pe pregatirea si educatia lor, sunt de obicei oameni care isi formeaza caracterul in functie de preocuparile lor intelectuale ... inteleg ca e o prostie sa fi ingamfat!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeSam Mar 28, 2009 8:08 am

tu chiar nu observi directia nivelului de pregatire si educatie al zilelor noastre?

pe undeva te inteleg, adica pricep... dai dovada de multa inteligenta(asta se vede, esti citit, samd)... totusi, intelepciunea inca nu o cunosti.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitimeSam Mar 28, 2009 6:48 pm

nelu a scris:
tu chiar nu observi directia nivelului de pregatire si educatie al zilelor noastre?
Pai tocmai ca o observ ...de asta am deschis un topic si pe aceasta tema!

Citat :

pe undeva te inteleg, adica pricep... dai dovada de multa inteligenta(asta se vede, esti citit, samd)... totusi, intelepciunea inca nu o cunosti.
Asa-i ...intelepciunea nu merge mana in mana cu spiritul civic ... eu prefer pozitia civica de a ma implica in a salvarea de la imbrobodire prin minciuna (adica distrugere sirituala) a unor bieti copii care gresind sunt "prea mici ptr un razboi atat de mare"!
Sus In jos
Continut sponsorizat





A avut Isus frati? Empty
MesajSubiect: Re: A avut Isus frati?   A avut Isus frati? Icon_minitime

Sus In jos
 
A avut Isus frati?
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Sarbatorile de iarna
» Rivalii lui Isus
» Isus nu a inviat ...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: