Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     
    Rechercher Cautare avansata
    Ultimele subiecte
    » Texte in sprijinul ateilor
    isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

    » Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
    isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

    » De ce anti-religie si anti-biserica?
    isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

    » Melodii ascultate cu mare placere
    isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

    » Introducere in Sistemele magice
    isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

    » Satan ...ce stim despre el
    isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

    » Dedicatii muzicale
    isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

    » Sa ne mai si amuzam putin :)
    isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

    » Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
    isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

    Navigare
     Portal
     Index
     Membri
     Profil
     FAQ
     Cautare
    Forum
    Parteneri
    forum gratuit

     

     isterie in masa

    In jos 
    +2
    buburuzu
    Soimos
    6 participanți
    Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
    AutorMesaj
    H1perion
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 302
    Data de inscriere : 22/01/2009

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 14, 2009 10:51 am

    nelu tu crezi ca un DUMNEZEU adevarat accepta ca oamenii sa produca haos pentru religia lui ? tu crezi ca daca exista un DUMNEZEU adevarat , ne lasa pe noi sa ne omoram pentru religie ,tu crezi ca un DUMNEZEU adevarat accepta toate porcariile pe care le produce religia crestina ? .. am mai auzit o chestie , ca la sf lumii o sa apara jessus si o sa vedem ca el este cu adev fiul lui dumnezeu , stii ce ? stiu ca nu o sa apuc sf lumii , dar macar vreau sa vad chestia asta cu ochii mei , si iti garantez ca nu o sa se intample asa ceva .. sf lumii o sa fie un sfarsit SIMPLU....adica un razboi global , si nu stiu de ce rusia va iesi invingatoare , gandestete putin ca jessus a murit , mort ramane , mort va fii pentru tot deauna , cum vei murii tu , si te vei duce.. unde-o fii ca vb aia nimeni nu stie ce-i dupa moarte.. asa s-a dus si el si nu mai vine .. nu stiu de ce credeti atat in al vostru jessus cand el a fost un simplu OM cum esti si tu , credeti asa mult in el ca daca visati ceva ciudat , imediat spuneti ca a fost el , sau daca vi se intampla ceva in viata bun , a fost ca a vrut el .. nu ganditi deloc LOGIC ! pentru ca sunteti prea ocupati sa credeti in cineva care nu exista , in loc sa va documentati ..si sa evoluati ..nu imi pot da seama cum poti crede in cineva care nu exista Neutral mai bine cred intr-un caine , ca si el are suflet , EXISTA
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie



    Numarul mesajelor : 7108
    Data de inscriere : 20/04/2008

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 15, 2009 10:52 am

    nelu a scris:
    Daca te dai un pic mai in spate, vezi si muntele nu numai padurea

    ... si Nazariteanului i-au spus ca are drac... cunoastem duhul acesta Wink

    Si cum se explica faptul ca voi nu intelegeti cele mai elementare lucruri ...si anume faptul ca voi desi credeti in Yahwe sdi vreti sa ii urmati legile ... va kk pe acest Yahwe blasfemiindu-L ca a umblat la cooorbe si are copii cu ele...ba chiar faceti lipsa mare nu numai pe Legile Lui ...ci si pe invataurile lui Isus care va cer sa nu frecventati biserica (Matei6.6)

    Oare nu sunteti destul de departati incat sa vedeti tot muntele?
    Pai mai intai INDEPARTATI-Va ... ca numai atunci vedeti mai bine!
    Sus In jos
    corneliugi
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 410
    Data de inscriere : 14/06/2009

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 15, 2009 6:19 pm

    Citat :
    Si cum se explica faptul ca voi nu intelegeti cele mai elementare lucruri ...si anume faptul ca voi desi credeti in Yahwe sdi vreti sa ii urmati legile ... va kk pe acest Yahwe blasfemiindu-L ca a umblat la cooorbe si are copii cu ele...ba chiar faceti lipsa mare nu numai pe Legile Lui ...ci si pe invataurile lui Isus care va cer sa nu frecventati biserica (Matei6.6)
    Iar dai si tu cu parerea unde esti BOTA?Versul din Matei 6:6 vorbeste despre cu tooooooootul altceva,si anume,despre "a nu fi fatarnic" si nu despre "a nu merge la Biserica",ce o fi in capul tau...
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie



    Numarul mesajelor : 7108
    Data de inscriere : 20/04/2008

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iul 16, 2009 9:21 am

    Eu am dat citatul din 6.6 nu din 6.5.
    Uiti ca in versetul din 6.5 ne recomanda sa ne rugam acasa in camaruta noastra ....si nu ca toti fatarnicii in biserici ...pentru ca prntru Isus biserica din piatra nu este Templu8l lui Dumnezeu!
    Templul este - 1Corinteni 3.16.
    Nu ştiţi, oare, că voi sunteţi templu al lui Dumnezeu şi că Duhul
    lui Dumnezeu locuieşte în voi?

    Mai ai ceva de comentat?
    Daca da /...vezi ce spune Dumnezeu despre bisericile voastre:


    49.
    "Cerul este tronul Meu şi pământul aşternut picioarelor Mele. Ce casă
    Îmi veţi zidi Mie? - zice Domnul - sau care este locul odihnei Mele?
    50. Nu mâna Mea a făcut toate acestea?"

    iata ca Isus confirma ca nu cladirea de piatra este templul:
    9. Iisus a răspuns şi le-a zis: Dărâmaţi templul acesta şi în trei zile îl voi ridica.
    20. Şi au zis deci iudeii: În patruzeci şi şase de ani s-a zidit templul acesta! Şi Tu îl vei ridica în trei zile?
    2 Iar El vorbea despre templul trupului Său

    Si daca mai vrei ...mai pot sa iti dau si alte citate!

    Asa ca
    daca vreti sa-l urmati pe Isus... nu mai umblati cu biserici religii si alte marsavii diabolice ...ca Isus va invata CLAR ...
    Mantuirea se capata prin IUBIRE si respectarea legii ...si BASTA:
    Luca
    10 25. Şi iată, un învăţător de lege s-a ridicat, ispitindu-L şi zicând:
    Învăţătorule, ce să fac ca să moştenesc viaţa de veci?
    Iar Iisus a zis către el: Ce este scris în Lege? Cum citeşti?
    27.
    Iar
    el, răspunzând, a zis: Să iubeşti pe Domnul Dumnezeul tău din toată
    inima ta şi din tot sufletul tău şi din toată puterea ta şi din tot
    cugetul tău, iar pe aproapele tău ca pe tine însuţi


    Mai cornele ...sti tu unde se mai vede faptul ca voi sunteti instrumentele diavolului?
    Ptr ca o intoarceti smechereste cum va convine !
    Credeti voi ca Dumnezeu are nevoie sa umble cu smecherii ?
    El va zice clar ceea ce va zice ...cel care va bindeamna pe voi sa o rasuciti dupa cum va convine interesul ...nu poate fi Dumnezeu ...ci e DRACU ...si astuia v-ati vandut voi ...si asta se vede dupa smecheriile ieftine cu care umblati ... si pe asta il numiti voi Dumnezeu ...desi stiti bine ca Dumnezeul Yahwe si Elohim(Eloh=Alah) nu au copii ...asa cum are diavolul dare si -a imprumutat numele ...a furat scriptura si a modificat mincinos intreaga religie originala atat dupa nume cat si dupa script
    uri.
    Sus In jos
    corneliugi
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 410
    Data de inscriere : 14/06/2009

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iul 16, 2009 8:51 pm

    Citat :
    Mai cornele ...sti tu unde se mai vede faptul ca voi sunteti instrumentele diavolului?
    Ptr ca o intoarceti smechereste cum va convine !
    Mai OMULE ,am impresia ca te uiti intr un fel de oglinda si ce vezi pui in spate altora,citeste ti postarea de unde i citatul ca poate te o ajuta in acest sens,de asta nici nu am cuvinte sa fac vre un comentariu,nu merita.PS-CE TI SPUSEI IN POSTAREA MEA ANTERIOARA ERA DIN MATEI 6:6...CHESTIA ESTE CA TU NU STII CE I AIA,DOAR VORBESTI SI TU ACOLO DOAR,DOAR AI ARATA SI TU CEVA...CE...NICI TU NU STII.
    Sus In jos
    buburuzu
    Arcas
    Arcas



    Numarul mesajelor : 749
    Data de inscriere : 13/12/2008

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iul 16, 2009 9:49 pm

    kk, lipsa mare, cooorbe

    ce mai sti?
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie



    Numarul mesajelor : 7108
    Data de inscriere : 20/04/2008

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 17, 2009 7:18 am

    corneliugi a scris:
    Citat :
    Mai cornele ...sti tu unde se mai vede faptul ca voi sunteti instrumentele diavolului?
    Ptr ca o intoarceti smechereste cum va convine !
    Mai OMULE ,am impresia ca te uiti intr un fel de oglinda si ce vezi pui in spate altora,citeste ti postarea de unde i citatul ca poate te o ajuta in acest sens,de asta nici nu am cuvinte sa fac vre un comentariu,nu merita.PS-CE TI SPUSEI IN POSTAREA MEA ANTERIOARA ERA DIN MATEI 6:6...CHESTIA ESTE CA TU NU STII CE I AIA,DOAR VORBESTI SI TU ACOLO DOAR,DOAR AI ARATA SI TU CEVA...CE...NICI TU NU STII.
    Noroc de tine ca "oglinda ta" bazata pe imbrobodire si lobotomizare ...te face sa fi atat de destept ca tu nu mai vezi ce scrie in acel text ...ci stii chiar tainele lui ascunse in cer!

    Hai revino-ti ... la realitate si intelege clar ce scrie in acel text ...si mai ales nu uitaacest PRINCIPIU ...si anume ca Dumnezeu se exprima direct si clar ... iar cel care cauta sa le intoarca smechereste este diavolul ...tu cu cine votezi!

    Daca zice "odaita ta" tu intelegi ca aia ar fi bierica: ...cand zice sa te feresti de popa care serveste doi stapani ...tu ce intelegi ? ...ca e bine sa merg la popa care slujeste biserica si nu pe Dumnezeu ...dar mai ales slujeste banul ... chiar poti fi atat de imbrobodit incat sa nu intelegi nimic?
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie



    Numarul mesajelor : 7108
    Data de inscriere : 20/04/2008

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 17, 2009 7:21 am

    nelu a scris:
    kk, lipsa mare, cooorbe

    ce mai sti?
    STIU ...ca religia crestina a ucis mai multi oameni nevinovati decat DRACU personal ...si mai stiu ca cel care vorbeste mieros dar ucide multcand are puterea pe maini ...nu poate fi religia lui Dumnezeu ...ci a diavolului care se preface ca fiind Dumnezeu!

    Chiar nu intelegi ca rationamentul meu este corect?
    Sus In jos
    corneliugi
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 410
    Data de inscriere : 14/06/2009

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 17, 2009 8:22 am

    Citat :
    STIU ...ca religia crestina a ucis mai multi oameni nevinovati decat DRACU personal ...si mai stiu ca cel care vorbeste mieros dar ucide multcand are puterea pe maini ...nu poate fi religia lui Dumnezeu ...ci a diavolului care se preface ca fiind Dumnezeu!
    Cineva mi a spus odata:"de un om cu limba de sarpe sa te feresti",cand esti avocatul lui Dumnezeu cand al diavolului vrei sa te hotarasti odata?
    Citat :
    Chiar nu intelegi ca rationamentul meu este corect?
    te rog,doar GIGI B.se mai poarta asa,cu cat e mai penibil,cu atat mai tare se umfla in pene
    Sus In jos
    H1perion
    Lancier
    Lancier
    H1perion


    Numarul mesajelor : 302
    Varsta : 30
    Localizare : Vin la tine
    Puncte : 309
    Data de inscriere : 22/01/2009

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 17, 2009 9:39 am

    Soimos nu uita ca religia crestina chiar il are pe dracu ca dumnezeu Smile pe el il venereaza ei .. dar sunt prea naivi , si prea indoctrinati ca sa isi poata da seama de chestia asta
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 17, 2009 10:25 am

    Sti bine ca asta e si parerea mea ...dar si faptele bisericii o dovedesc 100 %.

    Culmea prostiei este ca desi Dumnezeu ii avertizeaza ca il expediaza pe dracu pe pamant (in Apoc12.12) ...ei cred ca ...si repeta ca ... Dumnezeul crestin (adica dracu) l-a trimis pe fiul sau (Lucifer alias Luceafarul) ca sa se sacrifice ptr noi ... apoi chiar Lucifer recunoaste in Apoc 22.16 ca vine sa isi faca o biserica ...si chiar Petru spune ca il astepta pe Lucifer sa vina din cer sa isi faca biserica ...bineinteles crestina ... iar dupa inviere Lucifer sub numele pamantean de Isus-Christos ...ne spune in Apoca.1.18 ...ca este tot el care a fost (in ceruri ...adica dracu) si tot el va fi din nou ceea ce a fost ...adica tot dracu ...ba chiar ne invata ca el e stapanul Iadului!

    Si astia ...eu le zic VANDUTII ...sunt atat de imbroboditi ca nu inteleg aceasta realitate !
    Tema am prezentat-o mai pe larg pe topicul de pe acest forum : Isus Christos alias diavolul
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 17, 2009 10:36 am

    [quote="corneliugi"]
    Citat :
    STIU ...ca religia crestina a ucis mai multi oameni nevinovati decat DRACU personal ...si mai stiu ca cel care vorbeste mieros dar ucide multcand are puterea pe maini ...nu poate fi religia lui Dumnezeu ...ci a diavolului care se preface ca fiind Dumnezeu!
    Cineva mi a spus odata:"de un om cu limba de sarpe sa te feresti",cand esti avocatul lui Dumnezeu cand al diavolului vrei sa te hotarasti odata?
    Citat :
    Citat :


    Sa sti ca prost invatator ai mai avut ... ca de sarpe se fereste oricine ... mai periculos sunt dfiavolii care te amagesc cu cuvinte mieroase ...sau nici atat nu sti?
    De proverbul apara-ma de prieteni ca de dusmani ma apar singur ... prietenul tau a auzit?
    Na vezi ...asa patesti cand esti prost si nu sti nimic ...dar crezi totul asa cum se spune ...CA PROSTU!


    Citat :


    Chiar nu intelegi ca rationamentul meu este corect?
    te rog,doar GIGI B.se mai poarta asa,cu cat e mai penibil,cu atat mai tare se umfla in pene
    Tare slab stai la capitolul logica!
    Nici atata nu tiai dat seama ca Gigi Berbecali este un CREDINCIOS si traieste pentru CREDINTA ...de aia e atat de prost ...si umflat in pene ... ptr ca credinta voastra este baza prostiei si a smereniei prefacute ...sau ai vazut vre-un singur om pe planeta asta...fie el oricat de prost si de debil ... incat sa fie atat de prost incat sa nu poata fi bun credincios?

    Na vezi cui se adreseaza CREDINTA? ... Noi astialalti cei cu STIINTA ....trebuie sa fim capabili sa ne documentam si sa rationam ...ca stinta se bazeaza pe Adevaruri demonstrate adica Legi Dumnezeiesti ...si nu pe credinta a proasta vandute ca "legi din ceruri"... atunci cand toti is atat de prosti ca nici nu stiu unde e cerul ...da bineinteles cunosc legile de acolo!!!

    Nu ti sa pare culmea prostiei?
    Mai poate fi un o in erta informatiei atat de aberat ...adica "scrintit la bibilica"?
    Sus In jos
    H1perion
    Lancier
    Lancier
    H1perion


    Numarul mesajelor : 302
    Varsta : 30
    Localizare : Vin la tine
    Puncte : 309
    Data de inscriere : 22/01/2009

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 17, 2009 11:59 am

    soimos , am gasit o logica spunemi daca gresesc undeva , deci , se spune ca la inceput satana era inger corecT? .. si ca el a vrut sa fie mai sus de cat dumnezeu , cum spunea intr-un vers , ca l-am vazut pe forum si o sa-l caut , spunea ceva de genul , ca doreste sa aive jiltul , mai sus de cat tatal .. si daca stam putin sa gandim in lumea noastra-i iadul .. ca se intampla atatea unde nici in iad nu cred ca o sa vezi .. si se spune ca acel inger a fost aruncat din ceruri si s-a dus in iad , nu poate fii ceva de genul , ca acel ingeras sa fie jessus , si ca el a vrut sa fie mai puternic de cat insusi dumnezeu , si afost aruncat in iad,si transformat in dracusor .. si ca el detine cheile iadului , si ca vrea sa fie mai puternic decat insusi dumnezeu prin indoctrinarea oamenilor redusi mintali de pa planeta asta. si facandui sa creada-n el. are o logica? :-? incerc sa reformulez sa aive mai multa logica... si totusi nu-mi vine sa cred cum un OM care are suflet ,are minte , ARE DE TOATE poate crede in cineva care sta in CER Neutral cum vine asta.. cat de retardat mintal sa fii sa crezi asa , cat de retardat mintal trebuie sa fii sa crezi in asa ceva si sa nu te bazezi pe documentare ,cultura , EVOLUTIE ..
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 17, 2009 5:26 pm

    Asa este ...ai dreptate ...uite un verset care se refera la ce zici tu:

    Isaia 14, 12 Cum ai căzut tu din ceruri, stea strălucitoare, fecior al dimineţii! Cum ai
    fost aruncat la pământ, tu, biruitor de neamuri!
    13. Tu care ziceai în cugetul tău: "Ridica-mă-voi în ceruri şi mai presus de stelele Dumnezeului celui puternic voi aşeza jilţul meu! În muntele cel sfânt voi pune sălaşul meu, în fundurile laturei celei de miazănoapte.
    14. Sui-mă-voi deasupra norilor şi asemenea cu Cel Preaînalt voi fi".

    15. Şi acum, tu te pogori în iad, în cele mai de jos ale adâncului!

    Sper ca recunosti personajul Diabolic care este "fecior al diminetii ...adica Luceafar ...adica Lucifer in latina ...si a fost aruncat la pamant ...fapt descris in Apoc 12.12, ...cel care ca fiu al lui Dumnezeu voia sa se inalte mai presus de el ...si a fost aruncat in iad ...exact ca Isus?
    Nu ti se par prea multe coincidente?

    Ia sa vedem si in :
    In Ezechiel, capitolul 28:12-19, Sfanta Scriptura ne vorbeste despre Satan sau Lucifer ( in latina, purtator de lumina);

    12. 12 De aceea bucuraţi-vă, ceruri, şi voi cari locuiţi în ceruri! Vai de voi, pămînt şi mare! Căci diavolul s-a pogorît la voi, cuprins de o mînie mare, fiindcă ştie că are puţină vreme.

    Apocalipsa 22 16 Eu, Isus, am trimis pe îngerul Meu să vă adeverească aceste lucruri pentru Biserici. Eu sunt Rădăcina şi Sămânţa lui David, Luceafărul strălucitor de dimineaţă.
    Acesta este ADEVARUL atat in Biblie cuvantul Domnului si in realitatea istorica!

    Sus In jos
    buburuzu
    Arcas
    Arcas



    Numarul mesajelor : 749
    Localizare : ardeal
    Puncte : 884
    Data de inscriere : 13/12/2008

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 17, 2009 7:50 pm

    Soimos a scris:
    nelu a scris:
    kk, lipsa mare, cooorbe

    ce mai sti?
    STIU ...ca religia crestina a ucis mai multi oameni nevinovati decat DRACU personal

    si dracu cati a ucis?
    Sus In jos
    buburuzu
    Arcas
    Arcas



    Numarul mesajelor : 749
    Localizare : ardeal
    Puncte : 884
    Data de inscriere : 13/12/2008

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 17, 2009 7:54 pm

    H1perion a scris:
    Soimos nu uita ca religia crestina chiar il are pe dracu ca dumnezeu Smile pe el il venereaza ei .. dar sunt prea naivi , si prea indoctrinati ca sa isi poata da seama de chestia asta

    una este religia crestina si alta sunt crestinii.
    Sus In jos
    H1perion
    Lancier
    Lancier
    H1perion


    Numarul mesajelor : 302
    Varsta : 30
    Localizare : Vin la tine
    Puncte : 309
    Data de inscriere : 22/01/2009

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 17, 2009 8:42 pm

    lol , nelu , religia crestina conduce crestinii , de aceea le spune CRESTINI pentru ca religia crestina ii conduce , nu ai logica de loc in capul acela.. si tu esti crestin ? .. respecti religia crestina..? :-j
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 18, 2009 11:05 am

    nelu a scris:
    Soimos a scris:
    nelu a scris:
    kk, lipsa mare, cooorbe

    ce mai sti?
    STIU ...ca religia crestina a ucis mai multi oameni nevinovati decat DRACU personal

    si dracu cati a ucis?
    Exact tot atatia !
    Vezi ca te ai prins !

    Diavolul inseamna inainte de orice ...doctrina fanatizanta si motivata pentru a face RAU ...asa cum vedem ca sunt anumite doctrine politice ...dar mai ales RELIGIA ... mai ales cea musulmana ...si se pare ca in curent pe ecrane vom vedea ... iarasi brigazile crestine de asasini in numele Domnului (a unui "domn" care se recunoaste singur ca fiind Lucifer si stapanul iadului)!
    Sus In jos
    Avram
    Scutier
    Scutier
    Avram


    Numarul mesajelor : 171
    Localizare : Terra
    Puncte : 174
    Data de inscriere : 18/07/2009

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 18, 2009 12:40 pm

    EU a scris:
    Penticostalii, baptistii sunt fii si fiicele lui D-zeu si sunt 100% siguri ca vor ajunge in Rai. Ceilalti sunt un fel de scarbe pentru ei. Musulmanii, ortodoxii, evreii, etc... sunt pentru ei pierduti si ar trebuii " sa se intoarca la Domnul".
    Da in ceea ce ai spus ai dreptate dar trebuie subliniat un lucru - nu numai ei declara ca doar ei vor fi mantuiti ci TOATE cultele existente printre care poti sa numeri si pe ortodocsi
    Sus In jos
    corneliugi
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 410
    Localizare : transilvania
    Puncte : 446
    Data de inscriere : 14/06/2009

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 18, 2009 2:04 pm

    Citat :
    Acesta este ADEVARUL atat in Biblie cuvantul Domnului si in realitatea istorica!
    Soimos face conexiuni intre Biblie si "realitatea istorica"... No
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 18, 2009 3:21 pm

    Avram a scris:
    EU a scris:
    Penticostalii, baptistii sunt fii si fiicele lui D-zeu si sunt 100% siguri ca vor ajunge in Rai. Ceilalti sunt un fel de scarbe pentru ei. Musulmanii, ortodoxii, evreii, etc... sunt pentru ei pierduti si ar trebuii " sa se intoarca la Domnul".
    Da in ceea ce ai spus ai dreptate dar trebuie subliniat un lucru - nu numai ei declara ca doar ei vor fi mantuiti ci TOATE cultele existente printre care poti sa numeri si pe ortodocsi
    Nu au de loc dreptate ... toti cred gresit ...ptr ca de mantuit nu este nimeni mantuit prin Christos ...caci singurul mantuitor este Dumnezeu ...(vedeti citatul de mai jos) ... asa ca oricum o luati fie ca sunbteti penticostali sau ortodocsi ...tot pe partea gresita va aflati ...toti asa zisi apartinatori ai crestinismului ...mai corect ...apartinatorii celor care i-au ucis pe crestinii adevarati!

    Iata cine e mantuitorul vostru al credinciosilor:

    Isaia 43.10. Voi sunteţi
    martorii Mei, zice Domnul, şi Sluga pe care am ales-o, ca să ştiţi, să
    credeţi şi să pricepeţi că Eu sunt: înainte de Mine n-a fost Dumnezeu
    şi nici după Mine nu va mai fi!
    11. Eu, Eu sunt Domnul şi nu este izbăvitor afară de Mine!

    Deci trimitetii pe toti penticostalii si pe ceilalti ca ei ...la pascut ....nu de alta dar cine se crede oaie ...nu poate face teologie sau filozofie ...ptr ca oile nu fac asa ceva ci ...pasc ...si mai behaie din cand in cand!


    Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Iul 18, 2009 3:44 pm, editata de 1 ori
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 18, 2009 3:28 pm

    corneliugi a scris:
    Citat :
    Acesta este ADEVARUL atat in Biblie cuvantul Domnului si in realitatea istorica!
    Soimos face conexiuni intre Biblie si "realitatea istorica"... No

    Este si normal draga corneliuigi...Tanachul (adica textul original dupa carte s-a furat biblia) este un text care cuprinde consemnari istorice ale unor momente din viata poporului evreu ...sa ca unde e nedumerirea?

    Nu cumva ai crezut ca secventele istorice din scripturi au aparut din cer ...ca asa a trambitat cel care l-a facut pe om asemanator Lui ...adica 98 % maimuta Razz
    Sus In jos
    corneliugi
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 410
    Localizare : transilvania
    Puncte : 446
    Data de inscriere : 14/06/2009

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 18, 2009 4:01 pm

    Citat :
    ca asa a trambitat cel care l-a facut pe om asemanator Lui ...adica 98 % maimuta
    98% maimuta?,asta de unde ai mai scos o?( nu ca m as indoi ca tu n ai fi una...)


    Ultima editare efectuata de catre corneliugi in Sam Iul 18, 2009 7:38 pm, editata de 1 ori
    Sus In jos
    Avram
    Scutier
    Scutier
    Avram


    Numarul mesajelor : 171
    Localizare : Terra
    Puncte : 174
    Data de inscriere : 18/07/2009

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 18, 2009 6:25 pm

    Da soimos ai dreptate Tatal este singurul Manatuitor , in legatura cu faptul ca iai facut oi e putin cam mult eu zic sa te opresti la capre caci si ele emit niste sunete placute lor si se incadreaza in Grupa celor descrisi de Mesiah.
    Sus In jos
    corneliugi
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 410
    Localizare : transilvania
    Puncte : 446
    Data de inscriere : 14/06/2009

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 18, 2009 8:46 pm

    Citat :
    Isaia 43.10. Voi sunteţi
    martorii Mei, zice Domnul, şi Sluga pe care am ales-o, ca să ştiţi, să
    credeţi şi să pricepeţi că Eu sunt: înainte de Mine n-a fost Dumnezeu
    şi nici după Mine nu va mai fi!
    Foaie verde,s a trezit si soimos
    Citat :
    Eu, Eu sunt Domnul şi nu este izbăvitor afară de Mine! Deci trimitetii pe toti penticostalii si pe ceilalti ca ei ...la pascut ....nu de alta dar cine se crede oaie ...nu poate face teologie sau filozofie ...ptr ca oile nu fac asa ceva ci ...pasc ...si mai behaie din cand in cand!
    daca ce faci tu este teologie...saracutul de tine...
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 19, 2009 7:44 am

    corneliugi a scris:
    Citat :
    Isaia 43.10. Voi sunteţi
    martorii Mei, zice Domnul, şi Sluga pe care am ales-o, ca să ştiţi, să
    credeţi şi să pricepeţi că Eu sunt: înainte de Mine n-a fost Dumnezeu
    şi nici după Mine nu va mai fi!
    Foaie verde,s a trezit si soimos
    Daca mi-ai fi urmarit postarile ai fi vazut ca eu m-am trezit de muuult.
    Acum se pune intrebarea cand te trezesti tu ...ptr ca vad ca in somnolenta ta nu observi ca prin acest versey ti se arata clar ca Isus-Christos nu e Dumnezeu!

    Citat :
    Eu, Eu sunt Domnul şi nu este izbăvitor afară de Mine! Deci trimitetii pe toti penticostalii si pe ceilalti ca ei ...la pascut ....nu de alta dar cine se crede oaie ...nu poate face teologie sau filozofie ...ptr ca oile nu fac asa ceva ci ...pasc ...si mai behaie din cand in cand!
    daca ce faci tu este teologie...saracutul de tine...[/quote]
    Dragutule ...nici tu si nici eu nu facem teologie ptr ca tu repeti aceleasi prostii ale unor inculti care emigrand in westul salbatic s-au trezit fara preot ...si au ales un burta verde sa le citesca si vorbeasca prostii din scriptura!

    Nici eu nu sunt teolog ci doar abonat la o revista de teologie on line de la care am cerut permisiunea sa traduc in romana texte din aceasta revista ...respectiv revista de teologie germana Der Theologe ...editata de profesori universitari ...Doctori in teologie ... ai celor mai renumite universitati din Germania.
    Asa ca te rog sa nu ma banuiesti pe mine de atat creativitate ...ca nu sunt genul care sa se dea grozav ....mintind!

    Eu traiesc ptr adevarul dovedit de realitate ca adevar ...si nu m-am VANDUT ca voi MINCIUNII dovedite ca minciuna!
    Sus In jos
    H1perion
    Lancier
    Lancier
    H1perion


    Numarul mesajelor : 302
    Varsta : 30
    Localizare : Vin la tine
    Puncte : 309
    Data de inscriere : 22/01/2009

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 19, 2009 2:20 pm

    98% maimuta?,asta de unde ai mai scos o?( nu ca m as indoi ca tu n ai fi una...) .. da draga cornel , noi suntem 98% maimuta Wink .. in caz ca nu stiai .. se vede .. o maimuta este la fel de desteapta ca un om , in caz ca nu stiai .. decat ca nu poate vorbii .. doar scoate niste sunete , pe care noi oamenii nu le intelegem ...tu crezi ca te tragi din adam si eva? Smile)) sau ca dumnezeu te-a creeat din tzarana ? .. BullShit , explicami si mie cev LOGIC cornel , de ce in BIBLIA ta SFANTA .. la inceput sunt doar 2 oameni , si pe urma se trece la miii , milioane de oameni de diverse rase .. negrii , chinezi , noi . etc etc , ia explica-mi asta cornel , daca-mi gasesti un raspuns concret la asta esti bun Wink..aa si app sa nu-mi spui ce mi-au spus toti , adica dumnezeu ia creat Wink
    Sus In jos
    corneliugi
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 410
    Localizare : transilvania
    Puncte : 446
    Data de inscriere : 14/06/2009

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 19, 2009 3:17 pm

    Citat :
    Daca mi-ai fi urmarit postarile ai fi vazut ca eu m-am trezit de muuult.
    Acum se pune intrebarea cand te trezesti tu ...ptr ca vad ca in somnolenta ta nu observi ca prin acest versey ti se arata clar ca Isus-Christos nu e Dumnezeu!

    Multi se supraestimeaza,se vad talentati,destepti,frumosi,etc...tu crezi ca nu dormi ...alta parere.Acest text nu spune deloc ceia ce tu sustii,daca ai sa citesti in torah ori in biblie(alege ti sursa adevarata) vei vedea ca Dumnezeu se descopera la un moment dat la plural(trinitate)Geneza 1:26(chiar daca spune "dupa chipul Nostru",rezultatul este ceva dupa chipul "Lui Dumnezeu Geneza 1:27."..ori ai impresia ca nu i a iesit planul initial?),tot mai crezi ca nu dormi?...ca ,asa cum ti am mai spus ,evreiii au o scuza. Sleep
    Sus In jos
    corneliugi
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 410
    Localizare : transilvania
    Puncte : 446
    Data de inscriere : 14/06/2009

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 19, 2009 3:27 pm

    Citat :
    ....nu de alta dar cine se crede oaie ...nu poate face teologie sau filozofie ...ptr ca oile nu fac asa ceva.
    Citat :
    Dragutule ...nici tu si nici eu nu facem teologie
    In acest caz...potrivit rationamentului tau...scuza ma...insa...esti o OAIE!!!!
    Sus In jos
    H1perion
    Lancier
    Lancier
    H1perion


    Numarul mesajelor : 302
    Varsta : 30
    Localizare : Vin la tine
    Puncte : 309
    Data de inscriere : 22/01/2009

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 19, 2009 4:09 pm

    cornel imi raspunzi la intrebare? .. mersi Wink
    Sus In jos
    Avram
    Scutier
    Scutier
    Avram


    Numarul mesajelor : 171
    Localizare : Terra
    Puncte : 174
    Data de inscriere : 18/07/2009

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 19, 2009 7:35 pm

    Denumirea de 'oi' este exagerat de buna pt cei ce sunt pe calea 'cea luminata' dupa cum spune Jeshua Mesiah la Matei cap 25:31-34

    31. "Cand va veni Fiul omului in slava Sa, cu toti sfintii ingeri, va sedea pe scaunul de domnie al slavei Sale.
    32. Toate neamurile vor fi adunate inaintea Lui. El ii va desparti pe unii de altii cum desparte pastorul oile de capre;
    33. si va pune OILE la dreapta, iar CAPRELE la stanga Lui.
    34. Atunci Imparatul va zice celor dela dreapta Lui: "Veniti binecuvantatii Tatalui Meu de mosteniti Imparatia, care v'a fost pregatita dela intemeierea lumii.

    Deci expresia 'CAPRE' este cea care defineste pe cei care spun ca Jeshua (Isus) este Dumnezeu , pentru ca El insusi asa ai clasifica pe cei ce nu asculta de cuvantul Lui (Cuvant pe care voi 'caprele' nu il ascultati macar ca el este spus de insusi Dumnezeul vostru- `Christos`) pe care il spune in Cartea lui Ioan cap 17:3 (Unde Jeshua il numeste pe TATAL - Iahweh SINGURUL DUMNEZEU si deci singurul Mantuitor dupa cum a scris si soimos Citatele din cartea lui Isaiah)

    Si viata vecinica este aceasta: sa Te cunoasca pe Tine, SINGURUL DUMNEZEU adevarat si pe Jeshua Mesiah, pe care L-ai trimes Tu. (Ioan.17:3)
    Si ma opresc aici caci ar mai fi o multime de versete din care ar rezulta lucrul de mai sus .

    Dar totusi mai priviti si aici :
    Numele Ieshua (Jehoshua sau Isus cum il numiti voi) ce inseamna ? exact contrariul a ceea ce spuneti adica : IAHWEH este MANTUITOR . simplu ca Buna ziua!


    Deci informativa `nainte si apoi criticati !
    Daca nu ati vrut sa intelegeti ceea ce a scris Soimos mai inainte in baza citatelor din asa zisul Vechi testament sper ca acestea de pe urma sa va lamureasca
    ..."Oameni tari la cerbice, netaiati imprejur cu inima si cu urechile! Voi totdeauna va impotriviti Duhului Sfant. Cum au facut parintii vostri, asa faceti si voi. (Fapt.7:51)


    Ultima editare efectuata de catre Avram in Dum Iul 19, 2009 10:21 pm, editata de 3 ori
    Sus In jos
    corneliugi
    Lancier
    Lancier



    Numarul mesajelor : 410
    Localizare : transilvania
    Puncte : 446
    Data de inscriere : 14/06/2009

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 19, 2009 7:40 pm

    Citat :
    da draga cornel , noi suntem 98% maimuta Wink
    de ce 98?zi si tu acolo 30%,de unde ti veni chiar 98%
    Citat :
    explicami si mie cev LOGIC cornel , de ce in BIBLIA ta SFANTA .. la inceput sunt doar 2 oameni , si pe urma se trece la miii ,
    tu inca nu ai aflat(la varsta ta) ca omul are capacitatea de a procrea,de a se inmulti?
    Citat :
    milioane de oameni de diverse rase .. negrii , chinezi , noi . etc etc , ia explica-mi asta cornel
    ce au oamenii astia mai putin decat tine?ce i daca sunt negri,galbeni etc?Vecinul meu are nasul de aproape un metru,si copiii lui la fel daca o sa traiasca si o sa se inmulteasca destul de mult o sa umple un continent cu oameni cu nasul mare ,si ce i cu asta cerzi ca are ceva in minus decat tine?
    Sus In jos
    Avram
    Scutier
    Scutier
    Avram


    Numarul mesajelor : 171
    Localizare : Terra
    Puncte : 174
    Data de inscriere : 18/07/2009

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 19, 2009 7:56 pm

    H1perion a scris:
    .. la inceput sunt doar 2 oameni , si pe urma se trece la miii , milioane de oameni de diverse rase .. negrii , chinezi , noi . etc etc , ia explica-mi asta

    Faptul ca de la 2 oameni sa ajuns la mii si milioane nu cred ca nu suntem in stare sa pricem macar atata lucru , maine ma duc pe piata si imi iau 20 , 30 de perechi de iepuri si peste 10 sau 15 ani daca ma voi ocupa de ei voi avea cateva zeci de mii de iepuri , darmamite omenirea in atatea milenii scurse .
    Tinand cont ca vremurile trecute nu exista intrerupere de sarcina si erau oameni ce aveau cateva zeci de copii nu e greu de inteles cum ne-am inmultit cred ?

    De unde atatea natii si bineinteles limbi ?
    Dupa potop in Cartea Genezei cap 11:1-9 scrie :

    1. Tot pamantul avea o singura limba si aceleasi cuvinte.
    2. Pornind ei inspre rasarit, au dat peste o campie in tara Sinear; si au descalecat acolo.
    3. Si au zis unul catre altul: "Haidem! sa facem caramizi, si sa le ardem bine in foc." Si caramida le-a tinut loc de piatra, iar smoala le-a tinut loc de var.
    4. Si au mai zis: "Haidem! sa ne zidim o cetate si un turn al carui varf sa atinga cerul, si sa ne facem un nume, ca sa nu fim imprastiati pe toata fata pamantului."
    5. 'DOMNUL' S-a pogorat sa vada cetatea si turnul, pe care-l zideau fiii oamenilor.
    6. Si 'DOMNUL' a zis: "Iata, ei sunt un singur popor, si toti au aceeas limba; si iaca de ce s-au apucat; acum nimic nu i-ar impedeca sa faca tot ce si-au pus in gand.
    7. Haidem! sa Ne pogoram si sa le incurcam acolo limba, ca sa nu-si mai inteleaga vorba unii altora."
    8. Si 'DOMNUL' i-a imprastiat de acolo pe toata fata pamantului; asa ca au incetat sa zideasca cetatea.
    9. De aceea cetatea a fost numita Babel, caci acolo a incurcat 'DOMNUL' limba intregului pamant, si de acolo i-a imprastiat Domnul pe toata fata pamantului.
    Concluzionam de aici ca cei care se asemanau in limba sau adunat pe mai departe in aceleasi locuri sau tinuturi , formandu-si un caracter aparte fiecare grupare in decursul secolelor in functie de mediul inconjurator .
    Sus In jos
    Avram
    Scutier
    Scutier
    Avram


    Numarul mesajelor : 171
    Localizare : Terra
    Puncte : 174
    Data de inscriere : 18/07/2009

    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 19, 2009 8:29 pm

    corneliugi a scris:
    ...vei vedea ca Dumnezeu se descopera la un moment dat la plural (trinitate) Geneza 1:26 (chiar daca spune "dupa chipul Nostru ", rezultatul este ceva dupa chipul " Lui Dumnezeu Geneza 1:27."..ori ai impresia ca nu i a iesit planul initial?)

    Cred ca nu intelegi bine ceea ce scrie la Geneza 1:27
    Cu cine vorbea Dumnezeu in citatul de mai sus ? ca nu reise ca ar mai fi fost doar 2.Dupa ce un arhitect (Dumnezeu) a intocmit un proiect cui crezi ca da sa execute acel plan ? si cu cine vorbeste El ? cu un Diriginte de santier si cu echipa care va executa lucrarea , doar nu crezi ca Dumnezeu a fost Singur in Univers cand a fost creeat omul ?
    Ca sa nu ma intind - daca crezi ca Jeshua este fiul lui atuci conchide cel putin ca vorbea cu el dupa cum scrie la (Ioan.1:3) Toate lucrurile au fost facute prin El; si nimic din ce a fost facut, n'a fost facut fara El. Iar faptul ca el nu este Dumnezeu il citesti in articolul anterior pe care l-am postat .
    Iar ca sa fiu mai explicit - poti studia toata istoria evreilor - Ei au fost un popor MONOTEIST , iar popoarele din jurul lor credeau intr-o multitudine de Dumnezei - Ceea ce faceti si voi azi cu asa zisa TRINITATE - da si tu macar un citat din Scripturi cu cuvantul Trinitate , daca nu ai fi atent citeste atunci la Apocalipsa 22:18
    18. Marturisesc oricui aude cuvintele proorociei din cartea aceasta ca, DACA VA ADAUGA cineva ceva la ele, Dumnezeu ii va adauga urgiile scrise in cartea aceasta.
    Sus In jos
    Continut sponsorizat





    isterie in masa - Pagina 2 Empty
    MesajSubiect: Re: isterie in masa   isterie in masa - Pagina 2 Icon_minitime

    Sus In jos
     
    isterie in masa
    Sus 
    Pagina 2 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
     Subiecte similare
    -
    » Istoria crestinismului

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Stinta versus Credinta :: Stinta vs Credinta :: Teze, Sinteze si Antiteze crestine-
    Mergi direct la: