Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Adevarul e... Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Adevarul e... Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Adevarul e... Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Adevarul e... Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Adevarul e... Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Adevarul e... Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Adevarul e... Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Adevarul e... Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Adevarul e... Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Adevarul e...

In jos 
+6
livius
adrianb
Alin Soimosi
Soimos
Apopii
totio
10 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
totio
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 52
Localizare : pe ici pe colo
Puncte : 56
Data de inscriere : 05/11/2010

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeVin Noi 26, 2010 11:31 am

... acesta!?

"Trebuie sã-mi prezint întreaga judecatã care sã fie înþeleasã de toþi oamenii, nu doar crezutã. Judecata mea trebuie sã fie înþeleasã, pentru a duce la pierzare (Gr. apoleia – care înseamnã lipsa unei existenþe fericite, nu a nimicirii fiinþei) a oamenilor nelegiuiþi, nu doar crezutã, ca pânã acum. 2 Petru 3:7

Nu vreau sã-þi pierzi timpul, nici tu ºi nici ceilalþi cititori.
Eu, însã, îmi fac datoria de a-mi expune ºi explica judecãþile asupra oamenilor; ca la rândul lor, oamenii sã judece ºi sã afle ce este drept ºi ce este minciunã în viaþa noastrã a tuturor, adicã ºi a mea, care sunt tot om ca voi, mai mult sau mai puþin prost sau nebun.
Este adevãrat cã instrumentele mele sunt ale unuia considerat de voi, nebun, dar sunt instrumentele nebunului ridicat de Iehova. Zaharia 11:16
Tu crezi cã instrumentele tale sunt bune, pe când eu ºtiu cã instrumentele pe care le folosesc eu, cu judecatã, sunt perfecte.[/quote]
Eu judec ºi vã spun ce ºi cum judec dându-vã cât mai multe detalii pentru a judeca ºi voi împreunã cu mine. Voi trebuie sã ajungeþi sã ºtiþi nu doar sã mã credeþi pe mine.
Prin judecatã se ajunge la Adevãr!
Acest compiuter, cel puþin al meu, ca al tãu ºi al multor altora, este conectat cu siguranþã la o reþea sub controlul Creatorului Iehova.
Prin aceste compiutere umane conectate la reþeaua Lui realizeazã ceea ce a spus Hotãrârile Mele vor rãmâne în picioare ºi Îmi voi aduce la îndeplinire toatã plãcerea Mea, chemând de la rãsãrit o pasãre de pradã, dintr-o þarã depãrtatã un om ca sã împlineascã planurile Mele: da, Eu am spus ºi Eu voi face sã se întâmple; Eu am plãnuit ºi Eu voi înfãptui. ordm;te prin acest om adus dintr-o þarã
Puteþi crede cã Iehova, Creatorul Real al cerurilor ºi Pãmântului, minte?"
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeVin Noi 26, 2010 12:26 pm

totio a scris:
Puteþi crede cã Iehova, Creatorul Real al cerurilor ºi Pãmântului, minte?"

NU, in niciun caz nu minte, dar au mintit cu nerusinare si interes la buzunar cei ce l-au creat si au raspandit religia sa si mint si acum cei ce vorbesc in numele sau!
Asta-i realitatea si se pare ca tot mai multi oameni incep sa se trezeasca din prosteala de mai bine de 3000 de ani in care au fost cufundati de eunucii slavitori de dumnezei inexistenti (incepand cu Akhenaton, Moise si continuand cu jalnicul Constantin, intemeietorul crestinismului de stat)!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
totio
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 52
Localizare : pe ici pe colo
Puncte : 56
Data de inscriere : 05/11/2010

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeVin Noi 26, 2010 5:34 pm

de fapt Constantin cel Mare (alias sf. Constantin) este jalnic numai pentru cei jalnici.
Pentru cei contemporani cu el, a fost salvatorul lor; a oprit persecutia crestina din primele trei secole de crestinism prin edictul de la Milan si a dat inlesniri Bisericii.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeSam Noi 27, 2010 8:38 am

totio a scris:
de fapt Constantin cel Mare (alias sf. Constantin) este jalnic numai pentru cei jalnici.
Pentru cei contemporani cu el, a fost salvatorul lor; a oprit persecutia crestina din primele trei secole de crestinism prin edictul de la Milan si a dat inlesniri Bisericii.
Constantin asta de care vorbesti tu este inainte de toate un criminal in serie care i-a eliminat pe toti care i se opuneau ajungand sa isi macelareasca pana si propria familie ... ba chiar si pe propriul sau fiu ... bineinteles de dragul "sfintei" puteri!

Iar atunci cand un criminal in serie motivat de sete de putere impune prin forta si cu varsare de sange ca un zeu pitic si ignorat sa fie inaltat la rangul de "Dumnezeu Atotputernic" ... apoi in mod negresit ca acel nou "dumnezeu" nu poate fi decat DRACU!

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeSam Noi 27, 2010 9:44 am

totio a scris:


"Trebuie sã-mi prezint întreaga judecatã care sã fie înþeleasã de toþi oamenii, nu doar crezutã. Judecata mea trebuie sã fie înþeleasã, pentru a duce la pierzare (Gr. apoleia – care înseamnã lipsa unei existenþe fericite, nu a nimicirii fiinþei) a oamenilor nelegiuiþi, nu doar crezutã, ca pânã acum. 2 Petru 3:7

Vezi ca gresesti vorbind de adevar citind dintr-o carte scrisa de oameni(prezentata mincinos ca fiind Cuvantul Domnului) si se stie clar ca nici un om nu este depozitarul Adevarului Absolut, ...cu atat mai putin cuvantul unor primitivi ignoranti si semisalbatici!

Greu imi vine sa cred ca un om normal din ziua de azi ...adica din era informatiei, poate fi atat de redus la bibilica, incat sa renunte la a accepta "Adevaruri Demonstrabile" (deci incontestabile) si sa puna pret pe vorbele proaste bazate pe credintele unor semisalbatici din antichitate.
Asta zau ca este CULMEA PROSTIEI!

Citat :

Nu vreau sã-þi pierzi timpul, nici tu ºi nici ceilalþi cititori.
Eu, însã, îmi fac datoria de a-mi expune ºi explica judecãþile asupra oamenilor; ca la rândul lor, oamenii sã judece ºi sã afle ce este drept ºi ce este minciunã în viaþa noastrã a tuturor, adicã ºi a mea, care sunt tot om ca voi, mai mult sau mai puþin prost sau nebun.
Tu nu esti prost sau nebun ...ce faci tu acum este doar o incercare de a prosti lumea incercand sa prezinti o minciuna ca fiind un adevar bazandu-te pe naivitatea unora care nu pricep faptul ca credinta este ceva fara valoare mai ales in era informaticii in care esti apreciat doar ptr ce stii societate in care cunoasterea desi a evoluat enorm ... inca nu a reusit sa descopere nici cel mai mic semn al prezentei divine vandute prostilor de catre preoti in biserica sau Casele de Adunare a zeciuielii, pe care tu prin atitudinea ta interesata incerci sa le sustii!

Citat :

Este adevãrat cã instrumentele mele sunt ale unuia considerat de voi, nebun, dar sunt instrumentele nebunului ridicat de Iehova. Zaharia 11:16

Dovada ca tu si nici religia ta nu aveti nici un Dumnezeu ...este faptul ca atat tu caat si gasca din care faci tu parte , vorbiti despre Dumnezeul unei altei religii pe care singur vi l-ati asumat fara sa aveti nicio dovada din cer ca acest Dumnezeu exista sau ca v-a adoptat si acceptat.

Citat :

Tu crezi cã instrumentele tale sunt bune, pe când eu ºtiu cã instrumentele pe care le folosesc eu, cu judecatã, sunt perfecte.
Tu nu ai nici un instrument ...in afara de credinta bazata pe o minciuna ....iar credinta ca minciuna ar fi un instrument al adevarului ...este contrazisa de faptul ca NICIODATS o minciuna nu se poate dovedi ca fiind adevarata ...pe cand adevarul nostru este usor de dovedit si repetabil ...deci nu poate fi infirmat!
Citat :

Eu judec ºi vã spun ce ºi cum judec dându-vã cât mai multe detalii pentru a judeca ºi voi împreunã cu mine. Voi trebuie sã ajungeþi sã ºtiþi nu doar sã mã credeþi pe mine.
Daca datele problemei sunt false (adica MINCIUNI) ...degeaba judeci ca nu ajungi la rezultatul corect ...oricat de mult ti-ai bate capul.
Asta ti-o poate confirma orice copil de clasa a 3-a.

Citat :

Prin judecatã se ajunge la Adevãr!
GRESIT!
La adevaar nu se ajunge rationand fantasme ...ci doar rationand pe baza unor date corecte.
Citat :


Acest compiuter, cel puþin al meu, ca al tãu ºi al multor altora, este conectat cu siguranþã la o reþea sub controlul Creatorului Iehova.
Ce dovezi ai in acest sens?
Uite eu cred ca al meu este conectat la Fliyng Spaghetty Monster
Care din noi are dreptate? ...este foarte simplu de vazut in faptul ca Prorocul meu (Henderson din SUA) ofera un milion de dolari celui care poate dovedi ca in cer acest Fliyng Spaghety Monster nu exista !
Daca chiar crezi cu tarie ca acest Dumnezeu al meu nu exista ... de ce nu dovedesti asta si astfel pui mana pe 1 milion de Dolari cu care poti sa iti construiesti o biserica noua ca semn al triumfului!?

Citat :

Prin aceste compiutere umane conectate la reþeaua Lui realizeazã ceea ce a spus Hotãrârile Mele vor rãmâne în picioare ºi Îmi voi aduce la îndeplinire toatã plãcerea Mea, chemând de la rãsãrit o pasãre de pradã, dintr-o þarã depãrtatã un om ca sã împlineascã planurile Mele: da, Eu am spus ºi Eu voi face sã se întâmple; Eu am plãnuit ºi Eu voi înfãptui. ordm;te prin acest om adus dintr-o þarã

Ha ha ha ... cata fantezie .. ai baut azi ceva "aghiasma"?

Unde l-ai auzit tu pe Dumnezeu spunand ceva?
La Mozi? ... Ah ...acolo da! ... acolo il poti auzi chiar in Dolby Stereo

Citat :

Puteþi crede cã Iehova, Creatorul Real al cerurilor ºi Pãmântului, minte?"

Vezi ca scena asta aste dintr-un alt film ..pardon religie ... si anume din religia lui Moise ...si nu din religia lui Costica Cremenalu ...unde mai punem faptul care confirma aceasta afirmatie ... ca voi va urinati pe legile lui Moise ...acele Legi pe care chiar Isus a venit sa le implineasca ...si voi va scapati pe ele.


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Noi 27, 2010 9:06 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeSam Noi 27, 2010 7:47 pm

Soimos
Avatarul tau nu cumva e poza de a lui Jim Carey, stii tu detectivul lui peste?????
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeSam Noi 27, 2010 9:02 pm

Alin Soimosi a scris:
Soimos
Avatarul tau nu cumva e poza de a lui Jim Carey, stii tu detectivul lui peste?????
Nu! ...si retine ca nu sunt eu subiectul acestei discutii ...ci ... ADEVARUL!

Iar Adevarul meu este unul care se poate oricand usor R E P E T A si D O V E D I ... pe cand "adevarul" tau nu e nici REPETABIL si nu se poate dovedi ...NICIODATA!

Iar "adevarurile" care nu se pot dovedi niciodata ...se numesc ...MINCIUNI!

Iar minciuna cand devine o preocupare ...atunci in mod sigur ca aceasta apartine doar celor posedati de satana ...!

Sper ca nu te simti vizat...nu ?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeLun Ian 31, 2011 8:27 am

Adevarul este acela ca:

Exista studii care dovedesc ca religia este daunatoare societatii:

http://www.timesonline.co.uk/tol/news/uk/article571206.ece

Credinta si inchinarea catre un zeu nu sunt necesare pentru o societate sanatoasa, se zice in articolul din link si pot contribui la problemele sociale, ceea este in contradictie cu punctul de vedere al credinciosilor ce considera religia ca necesara pentru moralitatea si etica unei societati sanatoase uitand probabil din ignoranta ca moralitatea nu poate avea la baza minciuna, santajul si sarlatania!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeLun Ian 31, 2011 2:18 pm

Soimos a scris:
punctul de vedere al credinciosilor ce considera religia ca necesara pentru moralitatea si etica unei societati sanatoase

Da... moralitatea si etica religioasa...

Adevarul e... Inchizitie

Sute de ani de crime si abominabile torturi, in numele unui zeu al iubirii si bunatatii! Daca asta reprezinta moralitatea si etica religioasa... atunci fuck out this bull sheet!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
totio
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 52
Localizare : pe ici pe colo
Puncte : 56
Data de inscriere : 05/11/2010

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeLun Ian 31, 2011 3:45 pm

ce inteligent raspuns, plin de stiinta!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeLun Ian 31, 2011 4:08 pm

totio a scris:
ce inteligent raspuns, plin de stiinta!

Contesti cumva calitatea de stiinta a istoriei?

Sau contesti cumva faptul ca scena cu schingiuirea prezentata in imagine nu a existat?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeLun Ian 31, 2011 5:30 pm

totio a scris:
ce inteligent raspuns, plin de stiinta!
Poate nu este nici foarte inteligent si nici foarte stiintific, dar religia in numele careia niste jeguri umane si-au ucis si torturat semeniii, nu merita decat sa aiba parte de ceea ce zeul ei este obisnuit sa faca!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
totio
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 52
Localizare : pe ici pe colo
Puncte : 56
Data de inscriere : 05/11/2010

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeLun Ian 31, 2011 7:55 pm

nu contest asta mei Aposoiule doar ca aberezi sau confunzi lucrurile!

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeMar Feb 01, 2011 7:53 am

Mai degraba esti tu pe calea gresita si nu intelegi ca acea "aripa religioasa" pe care o urmezi si tu, este o aripa a aceleiasi religii inventate de Constantin si care are la baza Biblia lui Ieronimus (sluga umila a lui Constantin) ... si numai in imaginatia voastra "crestinismul" vostru este altul decat a lui Constantin si va credeti urmasi ai "primilor crestini" fara sa aveti habar ca si acei "primi crestini" sunt tot bazati pe minciuna si sarlatanie ptr ca acei "primi crestini" urmau deja minciunile lui Pavel ...si nu invaturile lui Isus asa cum le urmau "ante"primii crestini"" cei care erau urmasi directi ai comunitatilor iudaice care urmau invaturile lui Isus la prima mina!
Sus In jos
adrianb
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 26
Localizare : Cluj
Puncte : 26
Data de inscriere : 24/12/2010

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeJoi Feb 03, 2011 7:52 am

vorbim noi si blamam religia.. insa din pacate nu vad omenirea fara religie. pana si cele mai inapoiate triburi din africa au zei la care se roaga. daca nu era crestinizmul.. era cu siguranta alta forma de religie. toate formele de religie ar fi ajuns in stadiu de a manipula lumea, de a crea un business, de a face rele, de a incerca sa se impuna.

si daca e pana acolo si ateismul e o forma de credinta, de a crede ca NU exista, de a crede in stiinta, de a crede in palpabil.

insa precum Einstein a teoretizat... totul e relativ!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeJoi Feb 03, 2011 12:16 pm

adrianb a scris:
vorbim noi si blamam religia.. insa din pacate nu vad omenirea fara religie. pana si cele mai inapoiate triburi din africa au zei la care se roaga. daca nu era crestinizmul.. era cu siguranta alta forma de religie. toate formele de religie ar fi ajuns in stadiu de a manipula lumea, de a crea un business, de a face rele, de a incerca sa se impuna.

si daca e pana acolo si ateismul e o forma de credinta, de a crede ca NU exista, de a crede in stiinta, de a crede in palpabil.

insa precum Einstein a teoretizat... totul e relativ!
Sclavii intotdeauna au nevoie de stapan, altfel nu pot sa se descurce! Pentru cei liberi exista paganismul.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
totio
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 52
Localizare : pe ici pe colo
Puncte : 56
Data de inscriere : 05/11/2010

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeJoi Feb 03, 2011 12:27 pm

sclav liber= pagan?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeJoi Feb 03, 2011 1:12 pm

totio a scris:
sclav liber= pagan?
Intr-un fel ai dreptate... in societatea de azi, bazata pe sclavagismul financiar este greu sa fii liber cu adevarat si din toate punctele de vedere... dar mai bine sclav liber in gandire si simtire decat sclav total!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeDum Mai 01, 2011 7:18 am

Adevarul e: ca exista multe secrete si ciudatenii in lumea bisericii:

Iata cateva din acestea:
In tabloul Aparitia lui Isus si a Sfintei Fecioare aflat la Metropolitan Museum din New York, realizata de Lorenzo Monaco (sec. XV), observam aparitia un nor straniu in forma de farfurie zburatoare

Adevarul e... Foto-3-articol1-230x300

Pe o piatra pictata din Relinquary Box (secolele VI-VII dupa Cristos), aflata la Vatican, provenita din Palestina, se poate vedea cum Maica Domnului sta in fata mormantului Fiului ei, dar si un vehicul ciudat care zboara pe deasupra mormantul

Adevarul e... FOTO-1

Observam doua discuri zburatoare aflate de o parte si de alta a lui Isus aflat pe cruce, ele fac parte dintr-o fresca din secolul al XVII-lea, se afla in Catedrala Svetischoveli din Mtskheta, in Georgia.

Adevarul e... FOTO-2
Sus In jos
dorina
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 19
Varsta : 42
Puncte : 9
Data de inscriere : 25/04/2008

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeDum Mai 01, 2011 8:10 am

Dar despre Templul lui Seti de la Abydos ati auzit?

In acest templu au fost descoperite hieroglife prezentand un elicopter, un submarin, si doua masini de zbor.
imaginea in ansamblul ei

Adevarul e... Abyd_1



si in detaliu

Adevarul e... Abydos
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeDum Mai 29, 2011 3:37 pm

Soimos a scris:
Iar atunci cand un criminal in serie motivat de sete de putere impune prin forta si cu varsare de sange ca un zeu pitic si ignorat sa fie inaltat la rangul de "Dumnezeu Atotputernic" ... apoi in mod negresit ca acel nou "dumnezeu" nu poate fi decat DRACU!

Iisus era considerat Dumnezeu dinainte de Constantin. tu nu faci decat sa repeti mecaniceste minciuna martorilor lui Iehova, sau sionistului Corut
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeDum Mai 29, 2011 4:07 pm

GaSpAr a scris:
Iisus era considerat Dumnezeu dinainte de Constantin

Adica o minciuna mai veche decat minciunile lui Constantin! Laughing

”Descoperirea personala a lui Dumnezeu s-a exprimat in istoria Vechiului Testament, mai ales, prin "legamintele" pe care Dumnezeu le-a incheiat cu poporul Izrael, (cf. Fac. 17, 2). Astfel, Dumnezeul tuturor devine parintele unui popor: "Am sa va primesc sa-Mi fiti popor, iar Eu sa fiu Dumnezeul vostru" (Ies. 6, 7).” Sursa: crestinortodox.ro

Deci Dumnezeu (Yahweh) este Zeul poporului evreu, iar acestia nu l-au recunoscut niciodata pe Isus ca fiind Mesia, darami-te ca fiind Dumnezeu.

Conducerea imperiului roman a avut tot interesul sa aiba un nou zeu atot-puternic si fiind in criza de inspiratie, l-au adoptat pe unul pe care nu-l vroiau evreii!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeDum Mai 29, 2011 4:16 pm



Black velvet a scris:
Adica o minciuna mai veche decat minciunile lui Constantin! Laughing
minciuna pentru tine, adevar pentru mine. cert e ca nu este asa cum zici tu sau Soimos, ca Iisus a fost declarat D-zeu de Constantin. singura sursa a acestei aberatii este ''marele cercetator'' Dan Brown.


Black velvet a scris:
Deci Dumnezeu (Yahweh) este Zeul poporului evreu, iar acestia nu l-au recunoscut niciodata pe Isus ca fiind Mesia, darami-te ca fiind Dumnezeu.
daca ai fi avut cateva cunostinte in ce priveste teologia, ai fi stiut ca evreii au fost poporul ales pentru o sarcina. Yahweh zice( nu mai stiu citatul din VT/Tanak) ca oricine dintre neamuri va veni la El, va fi primit cu bucurie. Ca evreii nu l-au recunoscut pe Iisus ca Mesia este problema lor, toate profetiile despre Mesia duc la Iisus, dar na daca nu stii iti dai si tu cu parerea. Evreii il vor accepta ca Mesiah pe Anticrist/Fiul Faradelegii ca si voi bineinteles.


Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeDum Mai 29, 2011 7:19 pm

GaSpAr a scris:
Iisus era considerat Dumnezeu dinainte de Constantin. tu nu faci decat sa repeti mecaniceste minciuna martorilor lui Iehova, sau sionistului Corut
Nu pot sa contest faptul ca ai dreptate!

Dar iti pot explica motivul ptr care ai dreptate!

Isus a fost proclamat ca Dumnezeu inca de la primul Conciliu al Apostolilor, adica de cand sarlatanul si falsul apostol Pavel, escroc bine scolit si cu darul elocintei, desi nu l-a cunoscut sau vazut vreodata pe Isus, a reusit sa convinga prostimea ca Isus este Fiul lui Dumnezeu (bineinteles din interes) ... asta in ciuda faptului ca grupul condus de Iacob (fratele natural al lui Isus) a contestat aceasta ca fiind unul care il cunostea foarte bine inca de copil.
Dovada ca viata nu este ca in filmele americane in care adevarul si binele iese intotdeauna invingator!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitimeDum Mai 29, 2011 7:33 pm

GaSpAr a scris:

Evreii il vor accepta ca Mesiah pe Anticrist/Fiul Faradelegii ca si voi bineinteles.

Mai dar cine te inspira atit de bine?Si cine vasazica ar zice evreii ca va fi Anticrist?
Ca Fiul lui Dumnezeu nu ar zice ca e ,ca noi nu acceptam mai multi Dumnezei.Avem unul singur si uneori si de acesta ne mai ascundem.Asa sintem noi evreii,ne plictisim uneori.
Dar voi crestinii sinteti fii legii?
Cu ce se maninca legea,cu carne de porc poate,ca asa invata Cristos fiul legii.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Continut sponsorizat





Adevarul e... Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul e...   Adevarul e... Icon_minitime

Sus In jos
 
Adevarul e...
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Penticostali, Adventisti, Martori ...
» Raeliensi sa fie acesta adevarul
» Adevarul despre imparatul Constantin si legatura sa cu religia crestina

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Opinii fundamentate :: Opinii fundamentate pro si contra-
Mergi direct la: