Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Unde ...si ce este CERUL?

In jos 
+11
rahela
DRAGOS
Fernando
Cyberman
EmaLovesJesus
Mihai12
Anticristul
buburuzu
livius
Apopii
Soimos
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeMier Ian 09, 2013 10:15 am

Anticristul a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Tu nu recunosti Dumnezeirea Domnului Isus.
Nu !
Pentru ca eu stiu ca exista doar un singur Dumnezeu si ala se numeste Yahwe!
Crestinii nu au nevoie de Dumnezeu ca ar trebui sa si scurteze madularul.Nu stiu cum vor sta intr o imparatie cu seful care nu se aseamana cu ei.

Poi crestinii il au ca Dumnezeu pe Dracu!
Sau cum iti explici faptul ca desi ei cred in Dumnezeul lui Moise, se cacarisesc pe legile acestui Dumnezeu si asculta de Legile unui ucigas ca nesfantul (pentru ca era si sarlatan nu numai ucigas) Pavel?
Cine crezi ca l-a trimis pe Pavel sa propovaduiasca mincinos in numele rabinului Isus daca nu Dracu?
Sus In jos
mihai39
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 17/01/2013

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeMar Ian 22, 2013 6:33 pm

Pavel nu da Legi cu autoritate divina , ci doar recomandari iar un ucigas care se indrepta poate deveni binecuvintat chiar sfint desavirsit.
El nu a recomandat negarea celor 10 porunci. Renuntarea la practica sanitara folosita inca la mozaici a fost decisa mult inaintea lui Pavel. Ea nefiind cruciala iar in zonele mai reci nu mai are utilitate practica absolut deloc.

Pina la urma ucigasi sint si fariseii care poarta vina morala a uciderii lui Iisus din considerente strict politicianiste -nu doreau tulburare in tara din partea romanilor in cazul in care Iisus ca descendent din vina lui David putea deveni regele care sa lupte imotriva imperiului roman pt. eliberarea evrelor.

Probabil ca ei nu erau cu adevarat credinciosi caci altfel ar fi fost mai atenti ca nu cumva sa faca vreo greseala. Nefiind credinciosi putea Dumenzeu sa vina de 10 ori intrupat ca ei tot ar fi negat si ar fi rastalmacit prin demonizari.
Insa Dumnezeu a facut ca public vina sa o poarte mai ales Iuda Iscarioteanul care L-a vindut pe 30 de arginti.
Pina la urma poate nici fariseii nici el nu ar fi avut ceva impotriva daca ar fi inteles ca marile prefaceri vor avea lor abia la a doua venire si unde nu mai este numit Fiul Omului ci doar cel asemeni Fiului Omului cit si Domnul dreptatii (dreptate in legatura cu Judecata).
si cind nu se mai prezenta singur cu insusi Cel vechi de zile intrupat si el "Iata-L" (Domnul Savaot care va fi rege/Domnul care va locui in mijlocul lu Israel/ Domnul Dumnezeul nostru care punind pasul pe muntele Maslinilor acesta se va crapa in doua ca semn, etc)
ceea ce presupune ca mai intii Cel vechi de zile sa se lupte in prealabil cu toti care ii vor sta impotriva negindu-i divinitatea prin tot felul de acuze mincinoase si demonizari si pe care ii va invinge cu urgia justitiara.
urgie care va opri si razboiul
razboi in egala masura de justitiar atit impotriva evreilor pacatosi , implicit si a regimulu de la Ierusalim dar si a fanaticilor musulmani care vor fi atrasi sa atace intro urmarire care are ca tinta principala chiar pe Dumnezeu isusi intrupat si noua sa religie, religie de sfinti care in final va prevala in fata tuturor (piatra care se va face munte si apoi va acoperi intreg pamintul) creind totodata o noua orinduire.

IN Zaharia 11 se arata ca toti evreii vor plinge pe cel pe care L-au strapuns ca pe primul nascut -evident decedat. Ceea ce inseamna ca pe de o parte i-si asuma daca nu vina uciderii Lui cel putin cea a respungerii care cumva ii face si partasi la ucidere iar pe de alta evident ca regretul inseamna trecerea de la starea de necredinta la cea de credinta.
alt capitol care arata ca evrei vor veni ultimii catre aceasta credinta este ioil 2 in care se arata ca odata cu implinirea unor lucruri bune pt ei desi initial poate se asteptau si ei tot la ceva rau -atunci isi vor da seama ca in afara de Domnul care locuieste in mijlocul lor alt Dumnezeu nu mai este si astfel odata capatata credinta vor inceta sa se mai faca se ocara intre neamuri.

pedeapsa justitiara impotruiva evreilor survine dupa intoarcerea lor din lume (Ezechiel38) insa chiar daca trece razboiul si urgia alaturi de cei f putini ramasi si dezorganizati li se vor mai alatura si altii care pin atunci vor mai fi ramas inca in exil.

alt aspect este legat de locasul sfint din Ierusalim care va fi calcat si pustiit atit de Imparatul din Grecia cit si de soldatii Imparatului din Asiria.
si anume ca daca ititial se crede ca ar fi un locas de cult mozaic in realitate nu este unul mozaic ci unul crestin si anume Biserica Sf. Mormint- care mai intii va fi golit de odoare la cererea patriarhului Grec in custodia caruia se afla acest patrimoniu si apoi va fi pustiit si de fanaticii musulmani atrasi aici impotriva lui Dumnezeu.

daca grecii vor lua totul si vor pleca o vor face probabil din considerentul ca Dumnezeu care a intrat in Biserica Sf Mormint nu ar fi decit CEl rau care a murdarit iremediabil (OARE??) locasul de inchinare.
atunci partea fanatica a islamului o vor face din alte considerente si anume ca ei vor cauta sa zadarniceasca orice sansa de unificare religioasa in momentul cind si ei vor fi chemati catre convertire -pt ca porunca lasata lor de Mohamed este sa converteasca tot pamintul pina la Judecata iar daca nu vor reusi vor merge in iad.

supararea lor si frica nu tine doar de pierderea trenului deja convertit dar si iminenta Judecatii care tocmai este anuntata.
Solutia pentru ei este tot in cuvintele lui Mohamed si anume legat de profetia venirii lui Mahdi (care va eva toate puterile lui Allah -deci Allah insusi) si care va fi al 12 mare imam insa dupa o traditia care impune examen iar aceea este doar a sufilor.

Mahdi si Domnul Savaot rege (care se va prezenta ca Duhul Sfint promis de Iisus) este una si aceeasi persoana , daca musulmanii se vor lasa pe mina Ei vor reusi convertirea intregii lumi pina la sf Judecatii chiar daca in acel moment vor mai ramane in viata doar o singura treime din populatia globului.

O veche profetie evreiasca spunea ca Mesia si Mangaietorul vor veni impreuna de doua ori pe pamint.

Daca prima venire a lui Mesia a fost Iisus atunci Mangaietorul Duhul Sfint care L-a insotit trebuie sa fi fost cineva din preajma (barbat ori femeie) a carui identitate divina in acele conditii nu trebuia divulgata.

Daca a fost babat sau femeie probabil ca la fel va fi si acum ca si atunci indferent cum.
Cel mai probabil putea fi Fecioara care a fot semidivulgata de Iisus atunci cind El s-a prefacut la nunta din Cana ca inca nu ar fi venit vremea Lui -istoria a dat dreptate Mariei care i-a cerut sa faca vin din apa.
alta semidivulgare se afla in Evanghelia dupa Toma acolo unde El aratind spre Ea ii spune unui tinar din alt sat "UiIte mama ta."

Daca acest lucru este real atunci o profetie calugareasca rusa legata de zilele Judecatii ar putea avea un simbure de adevar : "In zilele din urma partea oficiala a bisericii va nega credinta in Fecioara insa marturie Ei ii vor sta toate icoanele care fara excepte cu toatele vor face minuni."

daca azi icoanele sint picturi atunci in cazul reintruparii icoanele vor fi fotografii care vor putea face minuni suficient de dsicrete incit sa poata fi negate de unii iar altora sa le fie mult prea eidente -minuni interioare perceptibile doar de unii.

alta profetie crestina din secolul 3 din Egipt muntele Sinai "Fecioara se va intoarce in zilele Judecatii si va bate cu pasul strazile Ierusalimului si toate locurile sfinte."









Sus In jos
mihai39
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 17/01/2013

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeMar Ian 22, 2013 6:35 pm

O alta profetie semidivulgare este in Apocalipsa acolo unde se refra la Femeia care naste un fiu care va pastori toate neamurile si care se va afla temporar in conflict cu cel rau. Insa scapa cu bine fara probleme.

Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeMar Ian 22, 2013 6:42 pm

Asta-i profetie? Hai sa fim seriosi! Orice om ar ajunge la conducerea lumii, e logic ca ar avea o mama si ar avea si dusmani, pe care i-ar numi rai, ca doar n-or fi dusmanii buni pentru cineva grin sau n-o ajunge conducator vreunul nascut de taica-sau hohot

Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeMar Ian 22, 2013 7:59 pm

mihai39 a scris:
Pavel nu da Legi cu autoritate divina , ci doar recomandari iar un ucigas
Daca acest lucru este real atunci o profetie calugareasca rusa legata de zilele Judecatii ar putea avea un simbure de adevar : "In zilele din urma partea oficiala a bisericii va nega credinta in Fecioara insa marturie Ei ii vor sta toate icoanele care fara excepte cu toatele vor face minuni."

daca azi icoanele sint picturi atunci in cazul reintruparii icoanele vor fi fotografii care vor putea face minuni suficient de dsicrete incit sa poata fi negate de unii iar altora sa le fie mult prea eidente -minuni interioare perceptibile doar de unii.

alta profetie crestina din secolul 3 din Egipt muntele Sinai "Fecioara se va intoarce in zilele Judecatii si va bate cu pasul strazile Ierusalimului si toate locurile sfinte."
Sa zic ca bati cimpii,nu mi place sa jignesc.Dar sa spun ca ai drptate ar fi o minciuna din partea mea.
E greu sa ti rasund ca nu stiu cu ce sa incep.









Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeMier Ian 23, 2013 10:11 am

Anticristul a scris:
mihai39 a scris:
Pavel nu da Legi cu autoritate divina , ci doar recomandari iar un ucigas
Daca acest lucru este real atunci o profetie calugareasca rusa legata de zilele Judecatii ar putea avea un simbure de adevar : "In zilele din urma partea oficiala a bisericii va nega credinta in Fecioara insa marturie Ei ii vor sta toate icoanele care fara excepte cu toatele vor face minuni."

daca azi icoanele sint picturi atunci in cazul reintruparii icoanele vor fi fotografii care vor putea face minuni suficient de dsicrete incit sa poata fi negate de unii iar altora sa le fie mult prea eidente -minuni interioare perceptibile doar de unii.

alta profetie crestina din secolul 3 din Egipt muntele Sinai "Fecioara se va intoarce in zilele Judecatii si va bate cu pasul strazile Ierusalimului si toate locurile sfinte."
Sa zic ca bati cimpii,nu mi place sa jignesc.Dar sa spun ca ai drptate ar fi o minciuna din partea mea.
E greu sa ti rasund ca nu stiu cu ce sa incep.

Isus a facut numai si numai voia si lucrarile Tatalui.,, Ioan 10:25 „V-am spus", le-a răspuns Isus, „şi nu credeţi. Lucrările pe care le fac Eu, în Numele Tatălui Meu, ele mărturisesc despre Mine.
Ioan 10:37 Dacă nu fac lucrările Tatălui Meu, să nu Mă credeţi.,,

Apostolul Pavel a spus sa calcam pe urmele lui intrucat si el calca pe urmele lui Hristos. happy







Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeMier Ian 23, 2013 7:44 pm

Si care crestin calca pe urmele lui Pavel?
Pavel in ziua Sabatului mergea la sinagoga ,ba la sarbatori se mai silea sa mearga la Ierusalim.
Daca nu putea merge cel putin le sarbatoreala sinagoga unde era.
Ba mai facea si alte lucruri pe care nu vi le spin ca nu vreau stiu ca oricum nu le primiti ,dar Pavel le facea.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Ian 24, 2013 3:25 pm

Anticristul a scris:
Si care crestin calca pe urmele lui Pavel?
Pavel in ziua Sabatului mergea la sinagoga ,ba la sarbatori se mai silea sa mearga la Ierusalim.
Daca nu putea merge cel putin le sarbatoreala sinagoga unde era.
Ba mai facea si alte lucruri pe care nu vi le spin ca nu vreau stiu ca oricum nu le primiti ,dar Pavel le facea.


Noi crestinii autentici calcam pe urmele lui Pavel intrucat si el a calcat pe urmele lui Hristos.Vedem in Sfanta Scriptura ca Pavel a facut tot ce a spus Domnul Isus.El a propovaduit Evanghelia.Si Dumnezeu a insotit lucrarea sa cu semne si minuni.Si-a riscat libertatea si viata,insa a predicat fara sa scoata nimic,nu a trunchiat adevarul.Religia mozaica a fost pentru o vreme.Pavel a eliberat pe multi bolnavi pentru ca Dumnezeu era cu el.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Ian 24, 2013 7:15 pm

De ce crezi ca religia mozaica a fost pentru o vreme?
cA Dumnezeu ia dat lui Moise legile sale,si Isus a invata pe apostoli sa se roage;Faca se voia ta pe pamint precum se fa ce si in cer.Si a schimbat Dumnezeu regula de guverrnare in cer ,si daca da cind a facit o?
Ca Isus inca nu stia acest lucru.
El invata ca daca cineva nu va asculta de Moise si de prooroci nu va fi de folos nici daca va invia cineva din morti.
cRed ca se referea la el.Si atunci ce se pune in loc?
Ca o lege cind se abroga se pune altceva in loc Dar Iisus a spus ca cine va desfiinta una din cele mai mici si va invata pe altii asa .Vai si amar de partea lui cu care sade pe scaun.Deci Isus nu a desfijnta ,El se apara dinainte.El probabil cunostea Deuteronom cap 13.Cine a afacut o, Pavel?
Daca a facut o el e vrednic de moarte dupa lefea Torei adica dupa Biblie.Nici Isus si nici Dumnezeu nu lscapa de acolo.
Sa zicem ca nu el a facut o ci altcineva in numele lui,ahaideti sa i depistam.Nu e greu dar trebuyie seriozitate

Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Ian 24, 2013 9:47 pm

EmaLovesJesus a scris:


Noi crestinii autentici calcam pe urmele lui Pavel intrucat si el a calcat pe urmele lui Hristos.

Nici nu stii ce mare adevar ai graiT
Si voi adevaratii crestini, veti fi in curand criminali ca ucigasul Pavel care era si el ca si Christosul pe care-l recunostem ca Diavol dupa milioanele de crime pe care le-a comis biserica sa si a voastra.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeVin Ian 25, 2013 6:30 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Noi crestinii autentici calcam pe urmele lui Pavel intrucat si el a calcat pe urmele lui Hristos.

Nici nu stii ce mare adevar ai graiT
Si voi adevaratii crestini, veti fi in curand criminali ca ucigasul Pavel care era si el ca si Christosul pe care-l recunostem ca Diavol dupa milioanele de crime pe care le-a comis biserica sa si a voastra.


Apostolul Pavel nu a omorat pe nimeni. Si fiecare va da socoteala pentru faptele pe care le-a facut pe cand traia in trup. Si tu!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeVin Ian 25, 2013 9:46 pm

EmaLovesJesus a scris:


Apostolul Pavel nu a omorat pe nimeni. Si fiecare va da socoteala pentru faptele pe care le-a facut pe cand traia in trup. Si tu!
Dupa cate minte ai tu, nici biserica crestina nu a omorat pe nimeni lll desi se stie ca e cea mai criminala institutie din istoria umanitatii
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeSam Ian 26, 2013 8:32 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Apostolul Pavel nu a omorat pe nimeni. Si fiecare va da socoteala pentru faptele pe care le-a facut pe cand traia in trup. Si tu!
Dupa cate minte ai tu, nici biserica crestina nu a omorat pe nimeni lll desi se stie ca e cea mai criminala institutie din istoria umanitatii


Eu vorbesc despre adevaratul Pavel care dupa ce s-a convertit nu a mai omorat pe nimeni.Deci rezulta ca credinta l-a transformat din ucigas intr-un sfant.Din prigonitor in prigonit.Ei care nu are minte,eu sau tu?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeSam Ian 26, 2013 12:47 pm

EmaLovesJesus a scris:


Eu vorbesc despre adevaratul Pavel care dupa ce s-a convertit nu a mai omorat pe nimeni.

Eu vorbeam de adevaratul UCIGAS care a ucis oameni pe care nu i-a mai putut invia ca sa repare greseala facuta, si tocmai aceasta nereusita este dovada ca pocainta nu foloseste la nimic daca nu poate remedia raul mare pe care-l face criminalul sau curvele care s-au pocait!

Citat :

Deci rezulta ca credinta l-a transformat din ucigas intr-un sfant.Din prigonitor in prigonit.Ei care nu are minte,eu sau tu?
In mod sigur ca cel care nu are minte nici macar cat are un ou de gaina esti tu!
Faptul ca Pavel nu a mai fost ucigas dupa ce s-a pocait se pune pe seama faptului ca putea traii bine din sarlatanie, asa ca nu mai avea motive sa ucida, iar transformarea pe care a facut-o pocainta este una din criminal in sarlatan ...asa ca oricum nimic pozitiv, mai ales daca era pus sa lucreze la ocna sau la spartul de stanci, fapt care macar era muuuult mai pozitiv decat pocainta pentru ca aducea un folos societatii!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeSam Ian 26, 2013 7:13 pm

Soimos a scris:

In mod sigur ca cel care nu are minte nici macar cat are un ou de gaina esti tu!
Faptul ca Pavel nu a mai fost ucigas dupa ce s-a pocait se pune pe seama faptului ca putea traii bine din sarlatanie, asa ca nu mai avea motive sa ucida, iar transformarea pe care a facut-o pocainta este una din criminal in sarlatan ...asa ca oricum nimic pozitiv, mai ales daca era pus sa lucreze la ocna sau la spartul de stanci, fapt care macar era muuuult mai pozitiv decat pocainta pentru ca aducea un folos societatii!


Ar fi bine daca si tu i-ai urma exemplul.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeDum Ian 27, 2013 5:35 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

In mod sigur ca cel care nu are minte nici macar cat are un ou de gaina esti tu!
Faptul ca Pavel nu a mai fost ucigas dupa ce s-a pocait se pune pe seama faptului ca putea traii bine din sarlatanie, asa ca nu mai avea motive sa ucida, iar transformarea pe care a facut-o pocainta este una din criminal in sarlatan ...asa ca oricum nimic pozitiv, mai ales daca era pus sa lucreze la ocna sau la spartul de stanci, fapt care macar era muuuult mai pozitiv decat pocainta pentru ca aducea un folos societatii!


Ar fi bine daca si tu i-ai urma exemplul.
Esti cumva dusa cu pluta? Sau nu-ti dai seama ce-mi ceri?
Ce exemplu sa-i urmez?
Sa ucid oameni ca el si apoi sa ma pocaiesc si sa traiesc bine ca SARLATAN?
Ti-e chiar nu ti-e rusine sa debitezi asemenea imbecilitati?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeDum Ian 27, 2013 10:04 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

In mod sigur ca cel care nu are minte nici macar cat are un ou de gaina esti tu!
Faptul ca Pavel nu a mai fost ucigas dupa ce s-a pocait se pune pe seama faptului ca putea traii bine din sarlatanie, asa ca nu mai avea motive sa ucida, iar transformarea pe care a facut-o pocainta este una din criminal in sarlatan ...asa ca oricum nimic pozitiv, mai ales daca era pus sa lucreze la ocna sau la spartul de stanci, fapt care macar era muuuult mai pozitiv decat pocainta pentru ca aducea un folos societatii!


Ar fi bine daca si tu i-ai urma exemplul.
Esti cumva dusa cu pluta? Sau nu-ti dai seama ce-mi ceri?
Ce exemplu sa-i urmez?
Sa ucid oameni ca el si apoi sa ma pocaiesc si sa traiesc bine ca SARLATAN?
Ti-e chiar nu ti-e rusine sa debitezi asemenea imbecilitati?


Chemarea la pocainta este oun gest de demnitate.Sa lasi pacatul si sa devii un om nou.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeLun Ian 28, 2013 10:38 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

In mod sigur ca cel care nu are minte nici macar cat are un ou de gaina esti tu!
Faptul ca Pavel nu a mai fost ucigas dupa ce s-a pocait se pune pe seama faptului ca putea traii bine din sarlatanie, asa ca nu mai avea motive sa ucida, iar transformarea pe care a facut-o pocainta este una din criminal in sarlatan ...asa ca oricum nimic pozitiv, mai ales daca era pus sa lucreze la ocna sau la spartul de stanci, fapt care macar era muuuult mai pozitiv decat pocainta pentru ca aducea un folos societatii!


Ar fi bine daca si tu i-ai urma exemplul.
Esti cumva dusa cu pluta? Sau nu-ti dai seama ce-mi ceri?
Ce exemplu sa-i urmez?
Sa ucid oameni ca el si apoi sa ma pocaiesc si sa traiesc bine ca SARLATAN?
Ti-e chiar nu ti-e rusine sa debitezi asemenea imbecilitati?


Chemarea la pocainta este oun gest de demnitate.Sa lasi pacatul si sa devii un om nou.
Ma bita!
Ca sa fie nevoie sa urmez exemplul ucigasului Pavel care s-a pocait dupa ce a comis multe crime. trebuie ca mai intai sa fiu si eu un ucigas, ceea ce nici pe departe nu sunt!
Asa ca nu am de ce sa ma pocaiesc ca nu sunt nici curva, nici criminal nici talhar, si nici macar sarlatan de preot. asa ca nu am de ce sa ma pocaiesc...pricepi asta?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeLun Ian 28, 2013 1:17 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Esti cumva dusa cu pluta? Sau nu-ti dai seama ce-mi ceri?
Ce exemplu sa-i urmez?
Sa ucid oameni ca el si apoi sa ma pocaiesc si sa traiesc bine ca SARLATAN?
Ti-e chiar nu ti-e rusine sa debitezi asemenea imbecilitati?


Chemarea la pocainta este oun gest de demnitate.Sa lasi pacatul si sa devii un om nou.
Ma bita!
Ca sa fie nevoie sa urmez exemplul ucigasului Pavel care s-a pocait dupa ce a comis multe crime. trebuie ca mai intai sa fiu si eu un ucigas, ceea ce nici pe departe nu sunt!
Asa ca nu am de ce sa ma pocaiesc ca nu sunt nici curva, nici criminal nici talhar, si nici macar sarlatan de preot. asa ca nu am de ce sa ma pocaiesc...pricasta?







Trebuie sa te pocaiesti pentru ca esti nascut in pacat si pentru ca ai nevoie de iertarea lui Dumnezeu.Numai mie cate jigniri mi-ai adus cate pacate ti-ai facut cu mine.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeLun Ian 28, 2013 6:47 pm

Cunosc continutul scrisorii acesteiea de aproape 40 de ani,si ma ot mininez de cite ori am ovazia s o recitesc,cum pot oameni normali sa de a crezare la o astfel de inventie.Sigur ca pastorii de renume ni accepta autenticitatea ei si stiu ei de ce.Ca s ar face de ris in fata unei cercetari atente.
Cite neadevaruri sint strecurate in ea ,din cauza necunoasterii rinduielilor evreiesti si a scripturilor.
Ca sa dau doar un singur amanunt (neobservat e crestini)Cim ca Templul ar fi fost construit pe muntele Sion.
Stimata Ema,eu i ti simt gingasia si dorinta sufleteasca sa slujesti lui Cristos.
Cristos insa nu e Dumnezeu.
Dupa descrierea acestui vis .Pilat ar fi trebuit sa fie in locul lui Isus.
Ce personalitate intelegatoare ce simtaminte omenesti pline de compasiune,cum putea omul acesta sa amestece jertfele evreilor cu trupurilelor?Si cum se mai potriveste desfrierea lui Isus din aceasta relatare cu descrierea de la Isaia cap 53?
Cu sufletul zdrobit pentru rana ce ti o produc trebuie sa recunosc ca un fals asa grosolan e greu sa intilnesti.
Si ma intreb tousu ;De ce nu incearca cultele Neo sa faca lumina in acest caz?
Crezi ca nu este cunoscut?
Ar fi un Fiasco total.Din punct de vedere crestin.
Cu stima si durere din Ierusalim.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeLun Ian 28, 2013 7:18 pm

Anticristul a scris:
Cunosc continutul scrisorii acesteiea de aproape 40 de ani,si ma ot mininez de cite ori am ovazia s o recitesc,cum pot oameni normali sa de a crezare la o astfel de inventie.Sigur ca pastorii de renume ni accepta autenticitatea ei si stiu ei de ce.Ca s ar face de ris in fata unei cercetari atente.
Cite neadevaruri sint strecurate in ea ,din cauza necunoasterii rinduielilor evreiesti si a scripturilor.
Ca sa dau doar un singur amanunt (neobservat e crestini)Cim ca Templul ar fi fost construit pe muntele Sion.
Stimata Ema,eu i ti simt gingasia si dorinta sufleteasca sa slujesti lui Cristos.
Cristos insa nu e Dumnezeu.
Dupa descrierea acestui vis .Pilat ar fi trebuit sa fie in locul lui Isus.
Ce personalitate intelegatoare ce simtaminte omenesti pline de compasiune,cum putea omul acesta sa amestece jertfele evreilor cu trupurilelor?Si cum se mai potriveste desfrierea lui Isus din aceasta relatare cu descrierea de la Isaia cap 53?
Cu sufletul zdrobit pentru rana ce ti o produc trebuie sa recunosc ca un fals asa grosolan e greu sa intilnesti.
Si ma intreb tousu ;De ce nu incearca cultele Neo sa faca lumina in acest caz?
Crezi ca nu este cunoscut?
Ar fi un Fiasco total.Din punct de vedere crestin.
Cu stima si durere din Ierusalim.


Dragul meu,Isus este Fiul lui Dumnezeu,deci are aceeasi natura ,caracter,atribute ca ale Tatalui Sau.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeLun Ian 28, 2013 8:52 pm

Nu dezbatem acum natura lui Isus,ci natura acestei scrisoriEste plina de greseli de orientare de exprimare, de pozitionare a unor actiuni.
De desfs,urare a unor stari religioase din punct de vedere iudaic,si exprimate in mod extrem de gresit,adica in totala necunostinta de cauza respectiva.
De aceea repet;Nici un pasror adventist ,penticostal sai baptist nu ar lua in discutie aceasta scrisoare ca ceva autentic ca la prima lectura sare in ochi lipsa crasa de informatii a celui ce a compus o.Evul mediu ce sa mai zic!
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeLun Ian 28, 2013 9:27 pm

EmaLovesJesus a scris:


Trebuie sa te pocaiesti pentru ca esti nascut in pacat
Ma fata ploii!
Eu sunt nascut din iubire, si tu ca si crestina ar trebui sa stii ca Iubire=Dumnezeu... ma analfabeta ce esti!
In concluzie eu sint nascut din Dumnezeu!

Citat :

si pentru ca ai nevoie de iertarea lui Dumnezeu
Sa te ierte pe tine pentru ca tu esti cea care te caci pe Legea lui ...si luxul acesta il vei plati din greu la Judecata de apoi!

Citat :

.Numai mie cate jigniri mi-ai adus cate pacate ti-ai facut cu mine.
De cand niste adevaruri bine si clar dovedite (chiar si despre tine) sunt niste jigniri?
Cumva de cand Diavolul e slavit ca Dumnezeu?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeMar Ian 29, 2013 7:40 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Trebuie sa te pocaiesti pentru ca esti nascut in pacat
Ma fata ploii!
Eu sunt nascut din iubire, si tu cacasi crestina ar trebui sa stii ca Iubire=Dumnezeu... ma analfabeta ploii ce esti!
In concluzie eu sint nascut din Dumnezeu!

Citat :

si pentru ca ai nevoie de iertarea lui Dumnezeu
Sa te ierte pe tine pentru ca tu esti cea care te caci pe Legea lui ...si luxul acesta il vei plati din greu la Judecata de apoi!

Citat :

.Numai mie cate jigniri mi-ai adus cate pacate ti-ai facut cu mine.
De cand niste adevaruri bine si clar dovedite (chiar si despre tine) sunt niste jigniri?



Tu nu esti capabil sa intelegi nimic!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeMar Ian 29, 2013 12:02 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Trebuie sa te pocaiesti pentru ca esti nascut in pacat
Ma fata ploii!
Eu sunt nascut din iubire, si tu cacasi crestina ar trebui sa stii ca Iubire=Dumnezeu... ma analfabeta ploii ce esti!
In concluzie eu sint nascut din Dumnezeu!

Citat :

si pentru ca ai nevoie de iertarea lui Dumnezeu
Sa te ierte pe tine pentru ca tu esti cea care te caci pe Legea lui ...si luxul acesta il vei plati din greu la Judecata de apoi!

Citat :

.Numai mie cate jigniri mi-ai adus cate pacate ti-ai facut cu mine.
De cand niste adevaruri bine si clar dovedite (chiar si despre tine) sunt niste jigniri?



Tu nu esti capabil sa intelegi nimic!
Daca imi bat joc de gigaprostiile tale nu inseamna ca nu stiu cat de batuta in cap esti!

Vad ca tu de "dashteapta" ce te crezi nu imi raspunzi la niciuna din problemele abordate de mine in postarea anterioara?
Asa ca cine nu intelege si nu poate raspunde la nimic?
Eu care sunt Creat din IUBIRE, adica DIN Dumnezeu, sau tu care esti facuta din tarana care ai in cap tot tarina?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 11:31 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Ma fata ploii!
Eu sunt nascut din iubire, si tu cacasi crestina ar trebui sa stii ca Iubire=Dumnezeu... ma analfabeta ploii ce esti!
In concluzie eu sint nascut din Dumnezeu!


Sa te ierte pe tine pentru ca tu esti cea care te caci pe Legea lui ...si luxul acesta il vei plati din greu la Judecata de apoi!


De cand niste adevaruri bine si clar dovedite (chiar si despre tine) sunt niste jigniri?



Tu nu esti capabil sa intelegi nimic!
Daca imi bat joc de gigaprostiile tale nu inseamna ca nu stiu cat de batuta in cap esti!

Vad ca tu de "dashteapta" ce te crezi nu imi raspunzi la niciuna din problemele abordate de mine in postarea anterioara?
Asa ca cine nu intelege si nu poate raspunde la nimic?
Eu care sunt Creat din IUBIRE, adica DIN Dumnezeu, sau tu care esti facuta din tarana care ai in cap tot tarina?


Daca te bagi in laturi, te mananca porcii!

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 12:51 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Asa ca cine nu intelege si nu poate raspunde la nimic?
Eu care sunt Creat din IUBIRE, adica DIN Dumnezeu, sau tu care esti facuta din tarana care ai in cap tot tarina?


Daca te bagi in laturi, te mananca porcii!

Atat ai fost tu capabila sa intelegi ...ma oaie?
Poi daca Dumnezeu este IUBIRE ... si eu m-am nascut din IUBIRE ... nu sunt si eu Fiul lui Dumnezeu, exact asa ca si rabinul Isus ...ma oaie?
Poi daca intrii ca o oaie in padurea in care misuna lupii ...la ce te poti astepta?
Nu cumva ca te matuieste Christosul de viata si iti deschide poarta mortii casa intrii pe ea direct in "imparatia" lui care este Iadul?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 3:44 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Asa ca cine nu intelege si nu poate raspunde la nimic?
Eu care sunt Creat din IUBIRE, adica DIN Dumnezeu, sau tu care esti facuta din tarana care ai in cap tot tarina?


Daca te bagi in laturi, te mananca porcii!

Atat ai fost tu capabila sa intelegi ...ma oaie?
Poi daca Dumnezeu este IUBIRE ... si eu m-am nascut din IUBIRE ... nu sunt si eu Fiul lui Dumnezeu, exact asa ca si rabinul Isus ...ma oaie?
Poi daca intrii ca o oaie in padurea in care misuna lupii ...la ce te poti astepta?
Nu cumva ca te matuieste Christosul de viata si iti deschide poarta mortii casa intrii pe ea direct in "imparatia" lui care este Iadul?



Eu cred ca tu nu esti nascut din iubire.Nu stii ce este aia.ESTI PLIN DE RESENTIMENTE SI FRUSTRARE.CU SIGURANTA CA AI FOST AGRESAT INTR-UN FEL SAU ALTUL,ASTA AR FI O EXPLICATIE PENTRU COMPORTAMENTUL TAU ATAT DE AGRESIV.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 6:04 pm

EmaLovesJesus a scris:


Eu cred ca tu nu esti nascut din iubire.
Tu crezi ... asa ca de obicei ...numai idiotenii!

Citat :

Nu stii ce este aia.ESTI PLIN DE RESENTIMENTE SI FRUSTRARE.CU SIGURANTA CA AI FOST AGRESAT INTR-UN FEL SAU ALTUL,ASTA AR FI O EXPLICATIE PENTRU COMPORTAMENTUL TAU ATAT DE AGRESIV.
Aici le cam intuiesti!
Nu am fost eu agresat de catre popi pentru ca si parintii mei au fost atei si nu m-au dus la biserica!
Dar m-a agresat constientizarea faptului la maturitate am CONSTIENTIZAT ca au fost ucisi in mod bestial, cu aparatele de tortura cele mai bestiale, milioane de femei si oameni nevinovati, doar pentru ca niste Diavoli cu aspect uman sa puna mana pe putere si sa subordoneze planeta ...si marsavia asta facuta sub acoperirea minciunii oficializate prin propaganda ca fiind "sfanta"!
Dar ma rog. la nivelul tau de inteligenta nu ma mir ca nu poti constientiza bestialitatea si bicisnicia, si ca le crezi "sfinte" ... si nici n-ai atata minte incat sa-ti dai seama ca activitatea ta in slujba unei asemenea institutii diabolice ne arata ca il ai pe Diavol in tine ...motiv pentru care stai intors cu fundul catre adevarurile dovedite de Stiinte si imbratisezi cu atata dragoste ... minciuna!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeMier Feb 06, 2013 5:58 pm

mihai39 a scris:
O alta profetie semidivulgare este in Apocalipsa acolo unde se refra la Femeia care naste un fiu care va pastori toate neamurile si care se va afla temporar in conflict cu cel rau. Insa scapa cu bine fara probleme.


Ai vrut sa amintesti profetia care se refera la venirea lui George Bush?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeMier Feb 06, 2013 6:17 pm

mihai39 a scris:
Pavel nu da Legi cu autoritate divina
Ah...zi asa ...poi inseamna ca putem folosi NT in loc de hartie igienica!
Nu?

Citat :

ci doar recomandari iar un ucigas care se indrepta poate deveni binecuvintat chiar sfint desavirsit.
recomandarile unei lepre criminale nu poate avea niciodata vreo valoare iar singura binecuvantare in cazul acestorbestii cu aspect de om .... poate veni numai de la Sfantul scaun electric ...care devine pentru 5 minute tronul de la care pot ei sa se adreseze oamenilor!

Citat :

El nu a recomandat negarea celor 10 porunci. Renuntarea la practica sanitara folosita inca la mozaici a fost decisa mult inaintea lui Pavel. Ea nefiind cruciala iar in zonele mai reci nu mai are utilitate practica absolut deloc.
Cum nu ...din moment ce astazi vedem cum absolut toti crestinii fac pipi pe Legea lui Yahwe?
Si doi ..nu e vorba de nicio practica sanitara ...ci de un LEGAMANT ...ceea ce este cu totul altceva!

Citat :

Pina la urma ucigasi sint si fariseii care poarta vina morala a uciderii lui Iisus din considerente strict politicianiste -nu doreau tulburare in tara din partea romanilor in cazul in care Iisus ca descendent din vina lui David putea deveni regele care sa lupte imotriva imperiului roman pt. eliberarea evrelor.
! Isus nu este descendent din David ci din Pandira ... si criminali se numesc doar aceia care ucid oameni! De ex si Boc a cerut batranilor sa iasa din sistem si basescu le-a taiat pensiile ,,,ceea ce a produs multe morti ...dar cu toate acestea ei nu sunt considerati ucigasi ci doar politicieni sarlatani!


Citat :

Nefiind credinciosi putea Dumenzeu sa vina de 10 ori intrupat ca ei tot ar fi negat si ar fi rastalmacit prin demonizari.
Te inseli!
Tocmai din cauza ca ei ascultau de Lege si STIU ca "cuvantul lui Dumnezeu" este doar in Deuteronom...ei au ascultat de porunca data de Dumnezeu in Deuteronom 13.1
Si cred ca este mai pozitiv sa asculti de Legea lui Dumnezeu decat sa te caci pe ea asa cum fac crestinii!
Nuuu?

Citat :

si astfel odata capatata credinta vor inceta sa se mai faca se ocara intre neamuri.
Ce e aberatia asta?
Evrei nu sunt de ocara decat in neamul celor care se caca pe Legea lui Dumnezeu ...si trebuie sa fii prost bata (nu tu ci la general) sa iti pese de un asemnea "neam prost"

.................................

In rest in ceea ce priveste problemele evreiesti reflectate in Scriptura ...ti-l las pe amicum nostru antichristul sa-ti raspunda chiar din Ierusalim!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeMar Feb 12, 2013 7:28 am

Soimos a scris:
mihai39 a scris:
Pavel nu da Legi cu autoritate divina
Ah...zi asa ...poi inseamna ca putem folosi NT in loc de hartie igienica!
Nu?

Citat :

ci doar recomandari iar un ucigas care se indrepta poate deveni binecuvintat chiar sfint desavirsit.
recomandarile unei lepre criminale nu poate avea niciodata vreo valoare iar singura binecuvantare in cazul acestorbestii cu aspect de om .... poate veni numai de la Sfantul scaun electric ...care devine pentru 5 minute tronul de la care pot ei sa se adreseze oamenilor!

Citat :

El nu a recomandat negarea celor 10 porunci. Renuntarea la practica sanitara folosita inca la mozaici a fost decisa mult inaintea lui Pavel. Ea nefiind cruciala iar in zonele mai reci nu mai are utilitate practica absolut deloc.
Cum nu ...din moment ce astazi vedem cum absolut toti crestinii fac pipi pe Legea lui Yahwe?
Si doi ..nu e vorba de nicio practica sanitara ...ci de un LEGAMANT ...ceea ce este cu totul altceva!

Citat :

Pina la urma ucigasi sint si fariseii care poarta vina morala a uciderii lui Iisus din considerente strict politicianiste -nu doreau tulburare in tara din partea romanilor in cazul in care Iisus ca descendent din vina lui David putea deveni regele care sa lupte imotriva imperiului roman pt. eliberarea evrelor.
! Isus nu este descendent din David ci din Pandira ... si criminali se numesc doar aceia care ucid oameni! De ex si Boc a cerut batranilor sa iasa din sistem si basescu le-a taiat pensiile ,,,ceea ce a produs multe morti ...dar cu toate acestea ei nu sunt considerati ucigasi ci doar politicieni sarlatani!


Citat :

Nefiind credinciosi putea Dumenzeu sa vina de 10 ori intrupat ca ei tot ar fi negat si ar fi rastalmacit prin demonizari.
Te inseli!
Tocmai din cauza ca ei ascultau de Lege si STIU ca "cuvantul lui Dumnezeu" este doar in Deuteronom...ei au ascultat de porunca data de Dumnezeu in Deuteronom 13.1
Si cred ca este mai pozitiv sa asculti de Legea lui Dumnezeu decat sa te caci pe ea asa cum fac crestinii!
Nuuu?

Citat :

si astfel odata capatata credinta vor inceta sa se mai faca se ocara intre neamuri.
Ce e aberatia asta?
Evrei nu sunt de ocara decat in neamul celor care se caca pe Legea lui Dumnezeu ...si trebuie sa fii prost bata (nu tu ci la general) sa iti pese de un asemnea "neam prost"

.................................

In rest in ceea ce priveste problemele evreiesti reflectate in Scriptura ...ti-l las pe amicum nostru antichristul sa-ti raspunda chiar din Ierusalim!


Chiar asa criza mare este in Germania ca nu mai ai hartie igienica? Grav,domnule!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeVin Feb 22, 2013 11:25 am

EmaLovesJesus a scris:

Chiar asa criza mare este in Germania ca nu mai ai hartie igienica? Grav,domnule!
Fi sigura ca nu este asa cum tu doar crezi fara sa stii!

In Germania oamenii STIU care este valoarea religiei si a bisericii si se sterg la cur cu foi din Biblie doar ca si atitudine fata de cea mai diabolica sarlatanie din istoria civilizatiei umane.

Sau tu din ce cauza daca nu imoralitatea profunda si complexa a bisericii crestine este motivul pentru care papa de la Ro...pardon Noul Babilon si-a dat demisia de pe scaunul lui Dumnezeu pe care-l detinea?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitimeSam Feb 23, 2013 10:41 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Chiar asa criza mare este in Germania ca nu mai ai hartie igienica? Grav,domnule!
Fi sigura ca nu este asa cum tu doar crezi fara sa stii!

In Germania oamenii STIU care este valoarea religiei si a bisericii si se sterg la cur cu foi din Biblie doar ca si atitudine fata de cea mai diabolica sarlatanie din istoria civilizatiei umane.

Sau tu din ce cauza daca nu imoralitatea profunda si complexa a bisericii crestine este motivul pentru care papa de la Ro...pardon Noul Babilon si-a dat demisia de pe scaunul lui Dumnezeu pe care-l detinea?

Sa inteleg ca de aceea ai lipsit un timp,pentru ca ai fost acolo pentru a culege informatii.Eu nu stiu,spune-mi tu.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 10 Icon_minitime

Sus In jos
 
Unde ...si ce este CERUL?
Sus 
Pagina 10 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Religia Islam
» Dumnezeu si Diavolul. Care este cel bun si care este cel rau?
» site-uri unde puteti gasi lucruri interesante

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: