Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Unde ...si ce este CERUL?

In jos 
+11
rahela
DRAGOS
Fernando
Cyberman
EmaLovesJesus
Mihai12
Anticristul
buburuzu
livius
Apopii
Soimos
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 11:31 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Ma fata ploii!
Eu sunt nascut din iubire, si tu cacasi crestina ar trebui sa stii ca Iubire=Dumnezeu... ma analfabeta ploii ce esti!
In concluzie eu sint nascut din Dumnezeu!


Sa te ierte pe tine pentru ca tu esti cea care te caci pe Legea lui ...si luxul acesta il vei plati din greu la Judecata de apoi!


De cand niste adevaruri bine si clar dovedite (chiar si despre tine) sunt niste jigniri?



Tu nu esti capabil sa intelegi nimic!
Daca imi bat joc de gigaprostiile tale nu inseamna ca nu stiu cat de batuta in cap esti!

Vad ca tu de "dashteapta" ce te crezi nu imi raspunzi la niciuna din problemele abordate de mine in postarea anterioara?
Asa ca cine nu intelege si nu poate raspunde la nimic?
Eu care sunt Creat din IUBIRE, adica DIN Dumnezeu, sau tu care esti facuta din tarana care ai in cap tot tarina?


Daca te bagi in laturi, te mananca porcii!

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 12:51 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Asa ca cine nu intelege si nu poate raspunde la nimic?
Eu care sunt Creat din IUBIRE, adica DIN Dumnezeu, sau tu care esti facuta din tarana care ai in cap tot tarina?


Daca te bagi in laturi, te mananca porcii!

Atat ai fost tu capabila sa intelegi ...ma oaie?
Poi daca Dumnezeu este IUBIRE ... si eu m-am nascut din IUBIRE ... nu sunt si eu Fiul lui Dumnezeu, exact asa ca si rabinul Isus ...ma oaie?
Poi daca intrii ca o oaie in padurea in care misuna lupii ...la ce te poti astepta?
Nu cumva ca te matuieste Christosul de viata si iti deschide poarta mortii casa intrii pe ea direct in "imparatia" lui care este Iadul?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 3:44 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Asa ca cine nu intelege si nu poate raspunde la nimic?
Eu care sunt Creat din IUBIRE, adica DIN Dumnezeu, sau tu care esti facuta din tarana care ai in cap tot tarina?


Daca te bagi in laturi, te mananca porcii!

Atat ai fost tu capabila sa intelegi ...ma oaie?
Poi daca Dumnezeu este IUBIRE ... si eu m-am nascut din IUBIRE ... nu sunt si eu Fiul lui Dumnezeu, exact asa ca si rabinul Isus ...ma oaie?
Poi daca intrii ca o oaie in padurea in care misuna lupii ...la ce te poti astepta?
Nu cumva ca te matuieste Christosul de viata si iti deschide poarta mortii casa intrii pe ea direct in "imparatia" lui care este Iadul?



Eu cred ca tu nu esti nascut din iubire.Nu stii ce este aia.ESTI PLIN DE RESENTIMENTE SI FRUSTRARE.CU SIGURANTA CA AI FOST AGRESAT INTR-UN FEL SAU ALTUL,ASTA AR FI O EXPLICATIE PENTRU COMPORTAMENTUL TAU ATAT DE AGRESIV.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 6:04 pm

EmaLovesJesus a scris:


Eu cred ca tu nu esti nascut din iubire.
Tu crezi ... asa ca de obicei ...numai idiotenii!

Citat :

Nu stii ce este aia.ESTI PLIN DE RESENTIMENTE SI FRUSTRARE.CU SIGURANTA CA AI FOST AGRESAT INTR-UN FEL SAU ALTUL,ASTA AR FI O EXPLICATIE PENTRU COMPORTAMENTUL TAU ATAT DE AGRESIV.
Aici le cam intuiesti!
Nu am fost eu agresat de catre popi pentru ca si parintii mei au fost atei si nu m-au dus la biserica!
Dar m-a agresat constientizarea faptului la maturitate am CONSTIENTIZAT ca au fost ucisi in mod bestial, cu aparatele de tortura cele mai bestiale, milioane de femei si oameni nevinovati, doar pentru ca niste Diavoli cu aspect uman sa puna mana pe putere si sa subordoneze planeta ...si marsavia asta facuta sub acoperirea minciunii oficializate prin propaganda ca fiind "sfanta"!
Dar ma rog. la nivelul tau de inteligenta nu ma mir ca nu poti constientiza bestialitatea si bicisnicia, si ca le crezi "sfinte" ... si nici n-ai atata minte incat sa-ti dai seama ca activitatea ta in slujba unei asemenea institutii diabolice ne arata ca il ai pe Diavol in tine ...motiv pentru care stai intors cu fundul catre adevarurile dovedite de Stiinte si imbratisezi cu atata dragoste ... minciuna!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitimeMier Feb 06, 2013 5:58 pm

mihai39 a scris:
O alta profetie semidivulgare este in Apocalipsa acolo unde se refra la Femeia care naste un fiu care va pastori toate neamurile si care se va afla temporar in conflict cu cel rau. Insa scapa cu bine fara probleme.


Ai vrut sa amintesti profetia care se refera la venirea lui George Bush?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitimeMier Feb 06, 2013 6:17 pm

mihai39 a scris:
Pavel nu da Legi cu autoritate divina
Ah...zi asa ...poi inseamna ca putem folosi NT in loc de hartie igienica!
Nu?

Citat :

ci doar recomandari iar un ucigas care se indrepta poate deveni binecuvintat chiar sfint desavirsit.
recomandarile unei lepre criminale nu poate avea niciodata vreo valoare iar singura binecuvantare in cazul acestorbestii cu aspect de om .... poate veni numai de la Sfantul scaun electric ...care devine pentru 5 minute tronul de la care pot ei sa se adreseze oamenilor!

Citat :

El nu a recomandat negarea celor 10 porunci. Renuntarea la practica sanitara folosita inca la mozaici a fost decisa mult inaintea lui Pavel. Ea nefiind cruciala iar in zonele mai reci nu mai are utilitate practica absolut deloc.
Cum nu ...din moment ce astazi vedem cum absolut toti crestinii fac pipi pe Legea lui Yahwe?
Si doi ..nu e vorba de nicio practica sanitara ...ci de un LEGAMANT ...ceea ce este cu totul altceva!

Citat :

Pina la urma ucigasi sint si fariseii care poarta vina morala a uciderii lui Iisus din considerente strict politicianiste -nu doreau tulburare in tara din partea romanilor in cazul in care Iisus ca descendent din vina lui David putea deveni regele care sa lupte imotriva imperiului roman pt. eliberarea evrelor.
! Isus nu este descendent din David ci din Pandira ... si criminali se numesc doar aceia care ucid oameni! De ex si Boc a cerut batranilor sa iasa din sistem si basescu le-a taiat pensiile ,,,ceea ce a produs multe morti ...dar cu toate acestea ei nu sunt considerati ucigasi ci doar politicieni sarlatani!


Citat :

Nefiind credinciosi putea Dumenzeu sa vina de 10 ori intrupat ca ei tot ar fi negat si ar fi rastalmacit prin demonizari.
Te inseli!
Tocmai din cauza ca ei ascultau de Lege si STIU ca "cuvantul lui Dumnezeu" este doar in Deuteronom...ei au ascultat de porunca data de Dumnezeu in Deuteronom 13.1
Si cred ca este mai pozitiv sa asculti de Legea lui Dumnezeu decat sa te caci pe ea asa cum fac crestinii!
Nuuu?

Citat :

si astfel odata capatata credinta vor inceta sa se mai faca se ocara intre neamuri.
Ce e aberatia asta?
Evrei nu sunt de ocara decat in neamul celor care se caca pe Legea lui Dumnezeu ...si trebuie sa fii prost bata (nu tu ci la general) sa iti pese de un asemnea "neam prost"

.................................

In rest in ceea ce priveste problemele evreiesti reflectate in Scriptura ...ti-l las pe amicum nostru antichristul sa-ti raspunda chiar din Ierusalim!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitimeMar Feb 12, 2013 7:28 am

Soimos a scris:
mihai39 a scris:
Pavel nu da Legi cu autoritate divina
Ah...zi asa ...poi inseamna ca putem folosi NT in loc de hartie igienica!
Nu?

Citat :

ci doar recomandari iar un ucigas care se indrepta poate deveni binecuvintat chiar sfint desavirsit.
recomandarile unei lepre criminale nu poate avea niciodata vreo valoare iar singura binecuvantare in cazul acestorbestii cu aspect de om .... poate veni numai de la Sfantul scaun electric ...care devine pentru 5 minute tronul de la care pot ei sa se adreseze oamenilor!

Citat :

El nu a recomandat negarea celor 10 porunci. Renuntarea la practica sanitara folosita inca la mozaici a fost decisa mult inaintea lui Pavel. Ea nefiind cruciala iar in zonele mai reci nu mai are utilitate practica absolut deloc.
Cum nu ...din moment ce astazi vedem cum absolut toti crestinii fac pipi pe Legea lui Yahwe?
Si doi ..nu e vorba de nicio practica sanitara ...ci de un LEGAMANT ...ceea ce este cu totul altceva!

Citat :

Pina la urma ucigasi sint si fariseii care poarta vina morala a uciderii lui Iisus din considerente strict politicianiste -nu doreau tulburare in tara din partea romanilor in cazul in care Iisus ca descendent din vina lui David putea deveni regele care sa lupte imotriva imperiului roman pt. eliberarea evrelor.
! Isus nu este descendent din David ci din Pandira ... si criminali se numesc doar aceia care ucid oameni! De ex si Boc a cerut batranilor sa iasa din sistem si basescu le-a taiat pensiile ,,,ceea ce a produs multe morti ...dar cu toate acestea ei nu sunt considerati ucigasi ci doar politicieni sarlatani!


Citat :

Nefiind credinciosi putea Dumenzeu sa vina de 10 ori intrupat ca ei tot ar fi negat si ar fi rastalmacit prin demonizari.
Te inseli!
Tocmai din cauza ca ei ascultau de Lege si STIU ca "cuvantul lui Dumnezeu" este doar in Deuteronom...ei au ascultat de porunca data de Dumnezeu in Deuteronom 13.1
Si cred ca este mai pozitiv sa asculti de Legea lui Dumnezeu decat sa te caci pe ea asa cum fac crestinii!
Nuuu?

Citat :

si astfel odata capatata credinta vor inceta sa se mai faca se ocara intre neamuri.
Ce e aberatia asta?
Evrei nu sunt de ocara decat in neamul celor care se caca pe Legea lui Dumnezeu ...si trebuie sa fii prost bata (nu tu ci la general) sa iti pese de un asemnea "neam prost"

.................................

In rest in ceea ce priveste problemele evreiesti reflectate in Scriptura ...ti-l las pe amicum nostru antichristul sa-ti raspunda chiar din Ierusalim!


Chiar asa criza mare este in Germania ca nu mai ai hartie igienica? Grav,domnule!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitimeVin Feb 22, 2013 11:25 am

EmaLovesJesus a scris:

Chiar asa criza mare este in Germania ca nu mai ai hartie igienica? Grav,domnule!
Fi sigura ca nu este asa cum tu doar crezi fara sa stii!

In Germania oamenii STIU care este valoarea religiei si a bisericii si se sterg la cur cu foi din Biblie doar ca si atitudine fata de cea mai diabolica sarlatanie din istoria civilizatiei umane.

Sau tu din ce cauza daca nu imoralitatea profunda si complexa a bisericii crestine este motivul pentru care papa de la Ro...pardon Noul Babilon si-a dat demisia de pe scaunul lui Dumnezeu pe care-l detinea?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitimeSam Feb 23, 2013 10:41 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Chiar asa criza mare este in Germania ca nu mai ai hartie igienica? Grav,domnule!
Fi sigura ca nu este asa cum tu doar crezi fara sa stii!

In Germania oamenii STIU care este valoarea religiei si a bisericii si se sterg la cur cu foi din Biblie doar ca si atitudine fata de cea mai diabolica sarlatanie din istoria civilizatiei umane.

Sau tu din ce cauza daca nu imoralitatea profunda si complexa a bisericii crestine este motivul pentru care papa de la Ro...pardon Noul Babilon si-a dat demisia de pe scaunul lui Dumnezeu pe care-l detinea?

Sa inteleg ca de aceea ai lipsit un timp,pentru ca ai fost acolo pentru a culege informatii.Eu nu stiu,spune-mi tu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitimeLun Feb 25, 2013 1:32 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Chiar asa criza mare este in Germania ca nu mai ai hartie igienica? Grav,domnule!
Fi sigura ca nu este asa cum tu doar crezi fara sa stii!

In Germania oamenii STIU care este valoarea religiei si a bisericii si se sterg la cur cu foi din Biblie doar ca si atitudine fata de cea mai diabolica sarlatanie din istoria civilizatiei umane.

Sau tu din ce cauza daca nu imoralitatea profunda si complexa a bisericii crestine este motivul pentru care papa de la Ro...pardon Noul Babilon si-a dat demisia de pe scaunul lui Dumnezeu pe care-l detinea?

Sa inteleg ca de aceea ai lipsit un timp,pentru ca ai fost acolo pentru a culege informatii.Eu nu stiu,spune-mi tu.
Este deja bine stiut ca tu crezi toate minciunile idioate ...dar nu crezi realitatile pentru ca ele sunt adevarate si tu ca si propagandista a minciunii nu accepti niciodata adevarurile chiar daca ele sunt nototrii!

Eu nu am lipsit din Germania ... de curand .... decat cand am fost in Austria la ski ... si crede-ma te rog ca eu spre deosebire de tine ... nu-mi culeg informatiile la birturi ...asa cum tu le culegi la birtul vostru de pocniti cu program artistic, birt numit si Casa de Adunare a prostilor si a ZECIUIELII...ca fara asta nu se poate!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitimeLun Feb 25, 2013 3:15 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Fi sigura ca nu este asa cum tu doar crezi fara sa stii!

In Germania oamenii STIU care este valoarea religiei si a bisericii si se sterg la cur cu foi din Biblie doar ca si atitudine fata de cea mai diabolica sarlatanie din istoria civilizatiei umane.

Sau tu din ce cauza daca nu imoralitatea profunda si complexa a bisericii crestine este motivul pentru care papa de la Ro...pardon Noul Babilon si-a dat demisia de pe scaunul lui Dumnezeu pe care-l detinea?

Sa inteleg ca de aceea ai lipsit un timp,pentru ca ai fost acolo pentru a culege informatii.Eu nu stiu,spune-mi tu.
Este deja bine stiut ca tu crezi toate minciunile idioate ...dar nu crezi realitatile pentru ca ele sunt adevarate si tu ca si propagandista a minciunii nu accepti niciodata adevarurile chiar daca ele sunt nototrii!

Eu nu am lipsit din Germania ... de curand .... decat cand am fost in Austria la ski ... si crede-ma te rog ca eu spre deosebire de tine ... nu-mi culeg informatiile la birturi ...asa cum tu le culegi la birtul vostru de pocniti cu program artistic, birt numit si Casa de Adunare a prostilor si a ZECIUIELII...ca fara asta nu se poate!

Poi tocmai ca eu cred ca pe la birt le culegi!La adunare mergem ca sa ne rugam nu ca sa culegem informatii.Pentru asta exista mass-media.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitimeLun Feb 25, 2013 11:18 pm

EmaLovesJesus a scris:
[

Poi tocmai ca eu cred ca pe la birt le culegi!
Ma fluier pe toate prostiile pe care tu le crezi asa a proasta ...aqdica fara sa stii nimic!

Citat :

La adunare mergem ca sa ne rugam nu ca sa culegem informatii.
Da ce ati patit ca nu va puteti ruga acasa ?

Citat :


Pentru asta exista mass-media.

Exista sigur ca exista ...doar ca voi nu sunteti deschis catre ele...swau unde naiba ai auzit tu la o emisiune informativa sa se debiteze atatea minciuni si prostii cate debitati voi?
Nu cumva "informatiile" astea le primiti in birtul care se numeste Casa de Adunare a zeciuielii
Sus In jos
Continut sponsorizat





Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Unde ...si ce este CERUL?   Unde ...si ce este CERUL? - Pagina 11 Icon_minitime

Sus In jos
 
Unde ...si ce este CERUL?
Sus 
Pagina 11 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 Subiecte similare
-
» Religia Islam
» Dumnezeu si Diavolul. Care este cel bun si care este cel rau?
» site-uri unde puteti gasi lucruri interesante

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: