Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Dinozaurii au trait odata cu oamenii

In jos 
+6
Mihai12
EmaLovesJesus
Black velvet
Urzi23
Soimos
GaSpAr
10 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeVin Iul 08, 2011 1:37 pm









Mai urmeaza si alte dovezi
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeVin Iul 08, 2011 1:50 pm

GaSpAr a scris:
[flash(425,350)]https://www.youtube.com/v/6nsZ6-t3pHY[/flash

[flash(425,350)]http//www.youtube.com/v/TF01TUsXPaQ[/flash]


[flash(425,350)]http//www.youtube.com/v/Q2rmkVDmNs4[/flash]


Foarte inteligent!
Esti cumva credincios?


Uite ...mie nici prin cap nu mi-a trecut ca fiu-miu cand desena dinozauri la gradinita ... de fapt producea "dovezi stiintifice" in favoarea creatiei!

Citat :

Mai urmeaza si alte dovezi
dar la niste dovezi care sa ne demonstreze cum a creat lumea asta, King - Kong-ul asta in care crezi ...nu te-ai gandit?

Poi pe noi ne-ar interesa muuult mai mult acestea!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeVin Iul 08, 2011 3:07 pm

Dovezi despre dinozauri ai sa mai primesti, dar zilele urmatoare, oricum incearca sa nu mai fii atat de ignorant si ancorat pe niste teorii absurde, pe care le propaga the scientists
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeVin Iul 08, 2011 3:40 pm

GaSpAr a scris:
Dovezi despre dinozauri ai sa mai primesti, ]
te rog abtine-te si nu te mai obosi!

Mai bine ai aduce dovezi care sa dovedeasca cum ca acest Yahwe a creat aceasta minunatie creatie ... printre care sunt si minunatele pasari ... care suntde fapt dinosaurii zilelor de azi.
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 11:40 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
[



Foarte inteligent!
Esti cumva credincios?


Uite ...mie nici prin cap nu mi-a trecut ca fiu-miu cand desena dinozauri la gradinita ... de fapt producea "dovezi stiintifice" in favoarea creatiei!

Citat :

Mai urmeaza si alte dovezi
dar la niste dovezi care sa ne demonstreze cum a creat lumea asta, King - Kong-ul asta in care crezi ...nu te-ai gandit?

Poi pe noi ne-ar interesa muuult mai mult acestea!

Auzi "domle" ce spune musteriul @soimos :Uite ...mie nici prin cap nu mi-a trecut ca fiu-miu cand desena dinozauri la gradinita ... de fapt producea "dovezi stiintifice" in favoarea creatiei!
Apoi :
Pai ala micu este mai destept ca tine deoarece el reproduce ce vede la tv si in benzile desenate Iar tu reproduci pe aici toate c,,,,, evolutioniste

Apoi :

Un argument foarte interesant tine de istoria civilizatiilor: spunea cineva “cum ditai coincidenta ca chiar si cele mai vechi produse culturale (de genul picturi in pesteri) dateaza doar de cateva mii de ani?” Daca oamenii au aparut doar acum 40.000 ani, la mult timp dupa disparitia dinozaurilor, cum se explica balaurii si dragonii, prezenti in folclorul tuturor popoarelor de pe intinsul Pamantului ,banlauri la tigani tavaleala ?
Apoi :
Nu cred ca e vorba de imaginatie pura, ar fi trebuit sa auzim mai curand de ursi sau lupi zburatori (extrapolari ale unor realitati cotidiene), daca ar fi fost vorba de rodul unor minti cu imaginatie f bogata.Vezi ca ai descris si in Biblie o lighioana
Apoi :
Acu, serios, copiii sunt obsedati de dinozauri. Nu stiu de ce, le plac. Nepotul meu cumpara toate c,,,,, de reviste cu abtipilduri etc.
Apoi :
Da, chiar, cum stiau oamenii acu 2000 de ani sau 5000 de ani (chinezii) despre dragoni (denumirea veche a dinozaurilor)? De acord, noi gasim azi fosile si facem reconstituiri, dar anticii ce cunostinte aveau?
Apoi :
@soimos este expert in toate alea si nu iese din cuvintul comunitatii oamenilor de stiinta .Pana mai acu cativa ani se credea ca Universul este curbat (Deh, trebuia sa ii dea o forma complicata, ca sa para evident ca ar fi evoluat “natural” dintr-un multivers pe baza principiului antropic). Insa, surpriza, Universul este plat! Tzeapa, te razi ca aia credeau ca Pamantul este plat si s-a demonstrat ca este rotund, iar tu credeai ca Universul este curbat si s-a demonstrat ca este plat! tavaleala
Apoi :
Sa mai dau una cu durere mare pentru sustinatorii teoriei evolutiei. Vazand ei ca nu da casa cu masa daca estimezi evolutia populatiilor de animale si oameni pe o durata mai indelungata de 10.000 de ani, ce s-au gandit: sa recurga la miracole! Una dura este disparitia dinozaurilor: un meteorit ar fi lovit Pamantul, ceea ce a cauzat schimbari dramatice in clima si conditiile de mediu, ceea ce a dus la disparitia dinozaurilor. Toate bune si frumoase… Dar ce legatura are asta cu evolutia? Adica tu vrei sa faci o teorie care sa explice originea vietii pe Pamant, dar care esueaza lamentabil sa explice lucrurile cele mai simple: nivelul populatilor si disparitia “subita” a celei mai proeminente specii din istoria vietii pe Pamant, cea mai evoluata, inteligenta si cea mai bine adaptata la mediu specie: dinozaurii. Este suspect ca disparitia lor nu este explicata de teoria evolutionista. Trebuie sa recurgi la “miracole” mos craciun (eveniment extrem de improbabil, impredictibil si irational).
Apoi :
Deci evolutia explica coerent disparitia haploizilor (de care nimeni nu a auzit), insa nu are nicio legatura cu disparitia dinozaurilor, care au reprezentat “majoritatea timpului” cea mai inteligenta, evoluata si adaptata la mediu specie de animale din istoria biologiei. Adica e ca si cum m-as apuca eu sa zic ca fac o teorie despre faptul ca ecartamentul liniilor de tren influenteaza culoarea rosie a oualor gainilor. Observ “intamplator” ca majoritatea gainilor fac oua albe si ajung la concluzia ca pe liniile de tren circula vapoare! Si “savantii” zic ca “evenimentul” echivaleaza cu 1 milion de Hiroshime
Apoi :
Am ales ca, in ciuda faptului ca Biblia si "potopul " explica satisfacator lumea contemporana, am ales sa nu le credem, deci dovedim necredinta. E ca si cum ai crede ca exista Dumnezeu, dar nu l-ai crede pe cuvant (ceea ce zice). Parerea mea este ca insasi stradania “stiintifica” de explicare a originilor este problematica din fasa: nu doar ca, prin definitie, este subiect de speculatie, nu de investigare stiintifica, dar cea mai grava problema este ca incumba incertitudini fantastice. “Savantii” se imbata cu apa de ploaie ca chiar daca ar descoperi o Theory of everything, aceasta ar explica cu certitudine 100% toate lucrurile si ca aceasta nu va fi niciodata modificata.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 11:57 pm

Bai aghiuta, daca nu era stiinta, tu nu mai bateai in tastele calculatorului, bateai in pietre de silex ca sa ai cu ce vana, dinozauri, brontozauri, iepuri sau orice ti-o mai trece tie prin capatana!

Daca nu era stiinta, nu avea nici dumnezeul tau hartie pe ce sa-si lase testamentele si... iaca-sa nici Legendele Olimpului n-aveau pe ce sa fie scrise grin

Dumnezeul tau, fara hartia produsa de oameni, ramanea ascuns pe dupa nori si nu-l mai vedea nimeni hohot
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 12:00 am

Acu, daca oamenii calareau dinozauri sau cai, care-i baiul? Daca teoria evolutionista are multe lacune, ce inseamna asta ca o fi real dumnezeul tau grin
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 7:17 am

Si daca au exista dinozauri,tot Dumnezeu i-a creat si pe ei.
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 9:08 am

Black velvet a scris:
Bai aghiuta, daca nu era stiinta, tu nu mai bateai in tastele calculatorului, bateai in pietre de silex ca sa ai cu ce vana, dinozauri, brontozauri, iepuri sau orice ti-o mai trece tie prin capatana!

Daca nu era stiinta, nu avea nici dumnezeul tau hartie pe ce sa-si lase testamentele si... iaca-sa nici Legendele Olimpului n-aveau pe ce sa fie scrise grin

Dumnezeul tau, fara hartia produsa de oameni, ramanea ascuns pe dupa nori si nu-l mai vedea nimeni hohot

Altu caruia nu ii da nimeni dreptate si s-a apucat sa si-o proclame, poate i se face cuiva mila de el sa il aprobe?
Apoi :
Imi explici ce legatura au evolutionismul (ca sa nu o dai pe genetica), cosmologia, paleontologia, geologia, zoologia si alte rahatologii cu calculatorul meu? cu confortul vietii mele?
Apoi :
Nu stiu daca realizezi, dar calculatorul si confortul casei mele le-am cumparat cu munca mea. Toti oamenii isi aduc aportul la bunastare omenirii… mult mai mult decat ratatii de laborator care scot pe banda rulanta ipoteze evolutioniste falsificabile tavaleala .
Apoi :
Informatica este o știință care se ocupă cu studiul sistemelor complexe, a algoritmilor și a informației nu vad legatura cu evolutionismul si cu ateii
Apoi :
Ce legatura are informatica si confortul vietii mele cu "stramosul comun" Poate asa ai auzit tu de la mos craciun
Apoi :
Ateii au devenit penibili si nu mai sunt in stare sa judece
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 11:30 am

Urzi23 a scris:

Ateii au devenit penibili si nu mai sunt in stare sa judece
Dar ei intotdeauna au fost penibili
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 11:34 am

Black velvet a scris:
Bai aghiuta, daca nu era stiinta, tu nu mai bateai in tastele calculatorului, bateai in pietre de silex ca sa ai cu ce vana, dinozauri, brontozauri, iepuri sau orice ti-o mai trece tie prin capatana!

Daca nu era stiinta, nu avea nici dumnezeul tau hartie pe ce sa-si lase testamentele si... iaca-sa nici Legendele Olimpului n-aveau pe ce sa fie scrise grin

Dumnezeul tau, fara hartia produsa de oameni, ramanea ascuns pe dupa nori si nu-l mai vedea nimeni hohot
Ce treaba au ineptiile scrise de tine aici cu ce a zis Urzi? A criticat el cumva stiinta sau voi sunteti setati sa dati aceleasi raspunsuri mereu?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 12:14 pm

Urzi23 a scris:
Nu stiu daca realizezi, dar calculatorul si confortul casei mele le-am cumparat cu munca mea. Toti oamenii isi aduc aportul la bunastare omenirii… mult mai mult decat ratatii de laborator care scot pe banda rulanta ipoteze evolutioniste falsificabile

Ceea ce ai cumparat tu cu munca ta este un rezultat al progresului stiintei si tehnologiei, la fel cum si teoria evolutiei speciilor este un rezultat tot al cercetarilor stiintifice!

Eu stiu ca teoria evolutiei speciilor are inca destule lacune, la fel cum si calculatorul inca nu este un produs perfect! Totusi, pe zi ce trece ele sunt tot mai bine puse la punct si intr-o zi se va ajunge la o teorie bine documentata si sustinuta de dovezi indubitabile.

Eu nu inteleg de ce va bateti capul, voi crestinii, cu aceasta teorie a evolutiei?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 12:33 pm

Apopii a scris:
Totusi, pe zi ce trece ele sunt tot mai bine puse la punct si intr-o zi se va ajunge la o teorie bine documentata si sustinuta de dovezi indubitabile.
Hehehe, ''preotii'' vostrii evolutionisti nu va spun ca de vreo cativa ani buni incoace, evolutionismul si-a cam taiat craca de sub picioare datorita descoperirilor facute de evolutionisti. Cu timpul aceasta teorie va fi aruncata la cosul de gunoi al istoriei si va fi amintita doar ca teorie.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 12:40 pm

Mihai12 a scris:
Apopii a scris:
Totusi, pe zi ce trece ele sunt tot mai bine puse la punct si intr-o zi se va ajunge la o teorie bine documentata si sustinuta de dovezi indubitabile.
Hehehe, ''preotii'' vostrii evolutionisti nu va spun ca de vreo cativa ani buni incoace, evolutionismul si-a cam taiat craca de sub picioare datorita descoperirilor facute de evolutionisti. Cu timpul aceasta teorie va fi aruncata la cosul de gunoi al istoriei si va fi amintita doar ca teorie.

Asta este parerea ta, la fel cum si parerea mea este ca peste cateva zeci de ani biblia va deveni doar o carte de anticariat, care va putea fi gasita pe raftul dedicat cartilor de science fiction, iar religiile care au ca scriptura aceasta carte, vor dispare si vor mai fi amintite doar in cartile de istorie la capitolul curiozitati care au marcat si sechelat lumea!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 3:15 pm

Apopii a scris:
Mihai12 a scris:
Apopii a scris:
Totusi, pe zi ce trece ele sunt tot mai bine puse la punct si intr-o zi se va ajunge la o teorie bine documentata si sustinuta de dovezi indubitabile.
Hehehe, ''preotii'' vostrii evolutionisti nu va spun ca de vreo cativa ani buni incoace, evolutionismul si-a cam taiat craca de sub picioare datorita descoperirilor facute de evolutionisti. Cu timpul aceasta teorie va fi aruncata la cosul de gunoi al istoriei si va fi amintita doar ca teorie.

Asta este parerea ta, la fel cum si parerea mea este ca peste cateva zeci de ani biblia va deveni doar o carte de anticariat, care va putea fi gasita pe raftul dedicat cartilor de science fiction, iar religiile care au ca scriptura aceasta carte, vor dispare si vor mai fi amintite doar in cartile de istorie la capitolul curiozitati care au marcat si sechelat lumea!

Auzi "domle" ce spune musteriul @Apopii "peste cateva zeci de ani biblia va deveni doar o carte de anticariat" El stie asta de la mos craciun
Apoi :
Noi CRESTINII stim din Dumnezeiestile SCRIPTURI Cuvintul Mintuitorului care spune :
“Voi zidi Biserica Mea, şi porţile iadului nu o vor birui pe dânsa” (Matei 16,18)
Apoi :
Cine reprezinta portile iadului ?
Gurile sp,,,,,, ale paginilor,ateilor si necredinciosilor care de 2000 de ani propovaduiesc asta
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 3:28 pm

Urzi23 a scris:
Apopii a scris:
Asta este parerea ta, la fel cum si parerea mea este...
Auzi "domle" ce spune musteriul @Apopii "peste cateva zeci de ani biblia va deveni doar o carte de anticariat" El stie asta de la mos craciun
Lutul din capul tau nu prea praseste bine tavaleala Tu nu vezi ca omul si-a spus o parere,sau doar voi cre(s)tinii aveti voie la pareri?Adica parerile popilor vostri barbari (cu barba) si cu fuste negre,sutane sau satane ca asa le spune hohot

Citat :
Cine reprezinta portile iadului ?
Gurile sp,,,,,, ale paginilor,ateilor si necredinciosilor care de 2000 de ani propovaduiesc asta

Doar gurile voastre hraparete si pline de minciunile lui Lucifer,adica a dumnezeului vostru care a facut minuni cu ajutorul demonilor,iar voi il lingeti in obrajii sai din spate aratat cu degetul
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 3:35 pm

Fernando a scris:
Doar gurile voastre hraparete si pline de minciunile lui Lucifer,adica a dumnezeului vostru care a facut minuni cu ajutorul demonilor,iar voi il lingeti in obrajii sai din spate aratat cu degetul
Esti Soimos sau Apopii? tavaleala tavaleala Bai mor de ras; zeci de conturi pe acest forum, sa para ca este lumea interesata de prostiile de aici, dar in realitate activeaza doar 2 persoane tavaleala

Videoclip editat de catre Apopii.

Aoleu ce ai facut ma Fernando ma? tavaleala tavaleala tavaleala tavaleala
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 3:43 pm

Mihai12 a scris:
Fernando a scris:
Doar gurile voastre hraparete si pline de minciunile lui Lucifer,adica a dumnezeului vostru care a facut minuni cu ajutorul demonilor,iar voi il lingeti in obrajii sai din spate aratat cu degetul
Esti Soimos sau Apopii? tavaleala tavaleala Bai mor de ras; zeci de conturi pe acest forum, sa para ca este lumea interesata de prostiile de aici, dar in realitate activeaza doar 2 persoane tavaleala

Videoclip editat de catre Apopii.

Aoleu ce ai facut ma Fernando ma? tavaleala tavaleala tavaleala tavaleala

Dute bai si te plimba,tie ti-a facut doamne-doamne creierul din tarate si nu din noroi hohot

Dute bai la doctorul de cap ca ai mania sau paranoia persecutiei,da oare de ce mai tin administratorii astia pe forum pe toti damblagitii la cap?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 4:38 pm

Cei care cred într-o vechime mai mică a Pămîntului tind să considere că
Biblia menţionează dinozaurii, cu toate că nu foloseşte niciodată
cuvântul „dinozaur". În schimb, Biblia foloseşte cuvântul ebraic
tanniyn. „Tanniyn" este tradus diferit în versiunile engleze ale
Bibliei; uneori apare ca „balaur de mare", alteori ca „şarpe". Cel mai
frecvent este tradus prin „dragon". Tanniyn pare să fi fost un fel de
reptilă-gigant. Aceste creaturi sunt menţionate aproape de treizeci de
ori în Vechiul Testament, care le prezintă atât pe uscat cât şi în apă.

În afară de menţionarea acestor reptile-gigant aproape treizeci de ori
pe parcursul Vechiului Testament, Biblia prezintă o serie de creaturi
într-un mod care i-a determinat pe unii cerecetători să creadă că
scriitorii ar fi putut descrie în acest fe dinozauri. Despre Behemoth se
spune că este cea mai măreaţă dintre toate creaturile lui Dumnezeu, un
gigant a cărui coadă este asemănată cu un cedru (Iov 40:15). Unii
cercetători au încercat să identifice Behemoth fie ca elefant fie ca
hipopotam. Alţii au indicat că elefanţii şi hipopotamii au cozi foarte
subţiri, incomparabile cu un cedru. Dinozauri ca Brachiosaurus şi
Diplodocus, pe de altă parte, au cozi uriaşe ce pot fi uşor comparate cu
un cedru.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 10:26 pm

EmaLovesJesus a scris:
Cei care cred într-o vechime mai mică a Pămîntului tind să considere că
Biblia menţionează dinozaurii, cu toate că nu foloseşte niciodată
cuvântul „dinozaur".

”Supraordinul "Dinosauria" a fost denumit formal de către savantul englez Richard Owen în 1842. Termenul este un cuvânt compus din cuvintele grecești δεινός (deinos, de groaza, formidabil) și σαύρος (sauros, "șopârlă" sau "reptilă"). Owen a ales această combinație lingvistică cu referire la proporțiile impresionante ale acestor animale, precum și la arsenalul lor formidabil de dinți și ghiare.”
Sursa

Deci, pe vremea cand a fost scrisa biblia nu exista cuvantul dinozaur, in consecinta nici cei care au scris-o nu aveau cum sa-l foloseasca!

De-a lungul timpului, au fost nenumarati oameni care au observat fel de fel de aratari, inclusiv astfel de reptile... daca ai sa te uiti in topicele https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro/t638-dinozaurii-si-miturile-lor si https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro/t679-incredibila-civilizatie-ica ai sa afli mai multe despre acest mister, care nu este nici pe departe specific bibliei!

Sus In jos
http://www.paganism.ro
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 4:14 pm

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Cei care cred într-o vechime mai mică a Pămîntului tind să considere că
Biblia menţionează dinozaurii, cu toate că nu foloseşte niciodată
cuvântul „dinozaur".

”Supraordinul "Dinosauria" a fost denumit formal de către savantul englez Richard Owen în 1842. Termenul este un cuvânt compus din cuvintele grecești δεινός (deinos, de groaza, formidabil) și σαύρος (sauros, "șopârlă" sau "reptilă"). Owen a ales această combinație lingvistică cu referire la proporțiile impresionante ale acestor animale, precum și la arsenalul lor formidabil de dinți și ghiare.”
Sursa

Deci, pe vremea cand a fost scrisa biblia nu exista cuvantul dinozaur, in consecinta nici cei care au scris-o nu aveau cum sa-l foloseasca!

De-a lungul timpului, au fost nenumarati oameni care au observat fel de fel de aratari, inclusiv astfel de reptile... daca ai sa te uiti in topicele https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro/t638-dinozaurii-si-miturile-lor si https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro/t679-incredibila-civilizatie-ica ai sa afli mai multe despre acest mister, care nu este nici pe departe specific bibliei!


Da, chiar, cum stiau oamenii acu 2000 de ani sau 5000 de ani (chinezii) despre dragoni (denumirea veche a dinozaurilor)? De acord, noi gasim azi fosile si facem reconstituiri, dar anticii ce cunostinte aveau?

Apoi :

Cum fac sa desfiintez contul ,mai precis nici macar sa nu mai figurez pe la membrii
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 4:21 pm

Urzi23 a scris:
Da, chiar, cum stiau oamenii acu 2000 de ani sau 5000 de ani (chinezii) despre dragoni (denumirea veche a dinozaurilor)? De acord, noi gasim azi fosile si facem reconstituiri, dar anticii ce cunostinte aveau?

Nu stiu de unde stiau, cert este ca descrieri ale dinozaurilor apar mai in toate culturile de pe pamant, daca citeai topicele respective, ai fi vazut ca pe pietrele din Ica, acum 1000 de ani in urma, oamenii desenau dinozauri!

Citat :
Apoi :

Cum fac sa desfiintez contul ,mai precis nici macar sa nu mai figurez pe la membrii

Nu se poate! Niciun forum nu permite acest lucru! Daca dumnezeul tau este real, roaga-l pe el si sa vedem rezultatul grin
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 4:51 pm

[quote="Apopii"]
Urzi23 a scris:


Ceea ce ai cumparat tu cu munca ta este un rezultat al progresului stiintei si tehnologiei, la fel cum si teoria evolutiei speciilor este un rezultat tot al cercetarilor stiintifice!

Nu pune tu falsurile evolutioniste ca rezultat al cercetarilor vezi recapitulatia embrionara a lui haeckel sau cel mai mare fals din istoria stiintei ,vezi liota de verigi lipsa care au fost dovedite ca fiind falsuri
Citat :

Eu stiu ca teoria evolutiei speciilor are inca destule lacune, la fel cum si calculatorul inca nu este un produs perfect! Totusi, pe zi ce trece ele sunt tot mai bine puse la punct si intr-o zi se va ajunge la o teorie bine documentata si sustinuta de dovezi indubitabile.

Nu alatura genetica cu evolutionismul ca este la fel cum ai explica Limba Romana cu mecanica cuantica si te impotmolesti in Designul inteligent care implica un Dumnezeu
Citat :

Eu nu inteleg de ce va bateti capul, voi crestinii, cu aceasta teorie a evolutiei?

Mai aveai putin si ziceai de ce Crestinii merg pe la scoala ,poate te miri ca lucreaza la calculator ,ba vad ca mai ai putin si cazi jos ca unii sunt ingineri ,doctori ,fizicieni,mamtematicieni ,profesori,altii oameni de stiinta .




Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 4:55 pm

Fernando a scris:
Mihai12 a scris:
Fernando a scris:
Doar gurile voastre hraparete si pline de minciunile lui Lucifer,adica a dumnezeului vostru care a facut minuni cu ajutorul demonilor,iar voi il lingeti in obrajii sai din spate aratat cu degetul
Esti Soimos sau Apopii? tavaleala tavaleala Bai mor de ras; zeci de conturi pe acest forum, sa para ca este lumea interesata de prostiile de aici, dar in realitate activeaza doar 2 persoane tavaleala

Videoclip editat de catre Apopii.

Aoleu ce ai facut ma Fernando ma? tavaleala tavaleala tavaleala tavaleala

Dute bai si te plimba,tie ti-a facut doamne-doamne creierul din tarate si nu din noroi hohot

Dute bai la doctorul de cap ca ai mania sau paranoia persecutiei,da oare de ce mai tin administratorii astia pe forum pe toti damblagitii la cap?



Da, chiar, cum stiau oamenii acu 2000 de ani sau 5000 de ani (chinezii) despre dragoni (denumirea veche a dinozaurilor)? De acord, noi gasim azi fosile si facem reconstituiri, dar anticii ce cunostinte aveau?
Apoi :
Vezi ca dinozaurii au disparut de 65 mil de ani ,poate a venit mos craciun si le spunea la oameni



Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 5:11 pm

Urzi23 a scris:
Apopii a scris:
Urzi23 a scris:


Ceea ce ai cumparat tu cu munca ta este un rezultat al progresului stiintei si tehnologiei, la fel cum si teoria evolutiei speciilor este un rezultat tot al cercetarilor stiintifice!

Nu pune tu falsurile evolutioniste ca rezultat al cercetarilor vezi recapitulatia embrionara a lui haeckel sau cel mai mare fals din istoria stiintei ,vezi liota de verigi lipsa care au fost dovedite ca fiind falsuri

Incearca si fa un efort sa mai si intelegi ceea ce spun, pentru ca tu pui pe seama mea ceea ce ti-ai imaginat tu ca as fi spus eu! Unde ai vazut tu in afirmatia mea ca as fi pomenit de atei? doh
Eu m-am referit doar la stiinta si tehnologie, ATAT!

Urzi23 a scris:
Apopii a scris:

Eu stiu ca teoria evolutiei speciilor are inca destule lacune, la fel cum si calculatorul inca nu este un produs perfect! Totusi, pe zi ce trece ele sunt tot mai bine puse la punct si intr-o zi se va ajunge la o teorie bine documentata si sustinuta de dovezi indubitabile.

Nu alatura genetica cu evolutionismul ca este la fel cum ai explica Limba Romana cu mecanica cuantica si te impotmolesti in Designul inteligent care implica un Dumnezeu
Tu inventezi sau vorbesti fara sa citesti ce am scris?
Eu am facut o paralela intre stadiile de dezvoltare din doua domenii ale cercetarii stiintifice!!!
Intre design si dumnezeu, da, se poate face o paralela, amandoi sunt creatii ale mintii omenesti!


Urzi23 a scris:
Apopii a scris:
Eu nu inteleg de ce va bateti capul, voi crestinii, cu aceasta teorie a evolutiei?

Mai aveai putin si ziceai de ce Crestinii merg pe la scoala ,poate te miri ca lucreaza la calculator ,ba vad ca mai ai putin si cazi jos ca unii sunt ingineri ,doctori ,fizicieni,mamtematicieni ,profesori,altii oameni de stiinta .
Fiecare om are profesia sa, asta nu tine de mania voastra de a ataca cu obstinatie o teorie stiintifica!
Eu nu sunt ateu, dar nu mi-a fost greu sa observ ca pe atei ii doare la basca de aceasta teorie, pe cand voi, crestinii, ati facut o adevarata obsesie din asta doh

Ce credeti voi ca daca desfiintati o teorie, reusiti sa demonstrati ca dumne-zeul vostru exista? doh Puteti desfiinta voi intreaga stiinta, ca dumnezeul vostru tot ramane doar un personaj dintr-o carte antica! grin
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat





Dinozaurii au trait odata cu oamenii Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii Icon_minitime

Sus In jos
 
Dinozaurii au trait odata cu oamenii
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Dinozaurii si miturile lor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Stinta versus Credinta :: Stinta vs Credinta :: Evolutie sau Creatie-
Mergi direct la: