Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Dinozaurii au trait odata cu oamenii

In jos 
+6
Mihai12
EmaLovesJesus
Black velvet
Urzi23
Soimos
GaSpAr
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 3:35 pm

Fernando a scris:
Doar gurile voastre hraparete si pline de minciunile lui Lucifer,adica a dumnezeului vostru care a facut minuni cu ajutorul demonilor,iar voi il lingeti in obrajii sai din spate aratat cu degetul
Esti Soimos sau Apopii? tavaleala tavaleala Bai mor de ras; zeci de conturi pe acest forum, sa para ca este lumea interesata de prostiile de aici, dar in realitate activeaza doar 2 persoane tavaleala

Videoclip editat de catre Apopii.

Aoleu ce ai facut ma Fernando ma? tavaleala tavaleala tavaleala tavaleala
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 3:43 pm

Mihai12 a scris:
Fernando a scris:
Doar gurile voastre hraparete si pline de minciunile lui Lucifer,adica a dumnezeului vostru care a facut minuni cu ajutorul demonilor,iar voi il lingeti in obrajii sai din spate aratat cu degetul
Esti Soimos sau Apopii? tavaleala tavaleala Bai mor de ras; zeci de conturi pe acest forum, sa para ca este lumea interesata de prostiile de aici, dar in realitate activeaza doar 2 persoane tavaleala

Videoclip editat de catre Apopii.

Aoleu ce ai facut ma Fernando ma? tavaleala tavaleala tavaleala tavaleala

Dute bai si te plimba,tie ti-a facut doamne-doamne creierul din tarate si nu din noroi hohot

Dute bai la doctorul de cap ca ai mania sau paranoia persecutiei,da oare de ce mai tin administratorii astia pe forum pe toti damblagitii la cap?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 4:38 pm

Cei care cred într-o vechime mai mică a Pămîntului tind să considere că
Biblia menţionează dinozaurii, cu toate că nu foloseşte niciodată
cuvântul „dinozaur". În schimb, Biblia foloseşte cuvântul ebraic
tanniyn. „Tanniyn" este tradus diferit în versiunile engleze ale
Bibliei; uneori apare ca „balaur de mare", alteori ca „şarpe". Cel mai
frecvent este tradus prin „dragon". Tanniyn pare să fi fost un fel de
reptilă-gigant. Aceste creaturi sunt menţionate aproape de treizeci de
ori în Vechiul Testament, care le prezintă atât pe uscat cât şi în apă.

În afară de menţionarea acestor reptile-gigant aproape treizeci de ori
pe parcursul Vechiului Testament, Biblia prezintă o serie de creaturi
într-un mod care i-a determinat pe unii cerecetători să creadă că
scriitorii ar fi putut descrie în acest fe dinozauri. Despre Behemoth se
spune că este cea mai măreaţă dintre toate creaturile lui Dumnezeu, un
gigant a cărui coadă este asemănată cu un cedru (Iov 40:15). Unii
cercetători au încercat să identifice Behemoth fie ca elefant fie ca
hipopotam. Alţii au indicat că elefanţii şi hipopotamii au cozi foarte
subţiri, incomparabile cu un cedru. Dinozauri ca Brachiosaurus şi
Diplodocus, pe de altă parte, au cozi uriaşe ce pot fi uşor comparate cu
un cedru.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 10:26 pm

EmaLovesJesus a scris:
Cei care cred într-o vechime mai mică a Pămîntului tind să considere că
Biblia menţionează dinozaurii, cu toate că nu foloseşte niciodată
cuvântul „dinozaur".

”Supraordinul "Dinosauria" a fost denumit formal de către savantul englez Richard Owen în 1842. Termenul este un cuvânt compus din cuvintele grecești δεινός (deinos, de groaza, formidabil) și σαύρος (sauros, "șopârlă" sau "reptilă"). Owen a ales această combinație lingvistică cu referire la proporțiile impresionante ale acestor animale, precum și la arsenalul lor formidabil de dinți și ghiare.”
Sursa

Deci, pe vremea cand a fost scrisa biblia nu exista cuvantul dinozaur, in consecinta nici cei care au scris-o nu aveau cum sa-l foloseasca!

De-a lungul timpului, au fost nenumarati oameni care au observat fel de fel de aratari, inclusiv astfel de reptile... daca ai sa te uiti in topicele https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro/t638-dinozaurii-si-miturile-lor si https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro/t679-incredibila-civilizatie-ica ai sa afli mai multe despre acest mister, care nu este nici pe departe specific bibliei!

Sus In jos
http://www.paganism.ro
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 4:14 pm

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Cei care cred într-o vechime mai mică a Pămîntului tind să considere că
Biblia menţionează dinozaurii, cu toate că nu foloseşte niciodată
cuvântul „dinozaur".

”Supraordinul "Dinosauria" a fost denumit formal de către savantul englez Richard Owen în 1842. Termenul este un cuvânt compus din cuvintele grecești δεινός (deinos, de groaza, formidabil) și σαύρος (sauros, "șopârlă" sau "reptilă"). Owen a ales această combinație lingvistică cu referire la proporțiile impresionante ale acestor animale, precum și la arsenalul lor formidabil de dinți și ghiare.”
Sursa

Deci, pe vremea cand a fost scrisa biblia nu exista cuvantul dinozaur, in consecinta nici cei care au scris-o nu aveau cum sa-l foloseasca!

De-a lungul timpului, au fost nenumarati oameni care au observat fel de fel de aratari, inclusiv astfel de reptile... daca ai sa te uiti in topicele https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro/t638-dinozaurii-si-miturile-lor si https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro/t679-incredibila-civilizatie-ica ai sa afli mai multe despre acest mister, care nu este nici pe departe specific bibliei!


Da, chiar, cum stiau oamenii acu 2000 de ani sau 5000 de ani (chinezii) despre dragoni (denumirea veche a dinozaurilor)? De acord, noi gasim azi fosile si facem reconstituiri, dar anticii ce cunostinte aveau?

Apoi :

Cum fac sa desfiintez contul ,mai precis nici macar sa nu mai figurez pe la membrii
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 4:21 pm

Urzi23 a scris:
Da, chiar, cum stiau oamenii acu 2000 de ani sau 5000 de ani (chinezii) despre dragoni (denumirea veche a dinozaurilor)? De acord, noi gasim azi fosile si facem reconstituiri, dar anticii ce cunostinte aveau?

Nu stiu de unde stiau, cert este ca descrieri ale dinozaurilor apar mai in toate culturile de pe pamant, daca citeai topicele respective, ai fi vazut ca pe pietrele din Ica, acum 1000 de ani in urma, oamenii desenau dinozauri!

Citat :
Apoi :

Cum fac sa desfiintez contul ,mai precis nici macar sa nu mai figurez pe la membrii

Nu se poate! Niciun forum nu permite acest lucru! Daca dumnezeul tau este real, roaga-l pe el si sa vedem rezultatul grin
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 4:51 pm

[quote="Apopii"]
Urzi23 a scris:


Ceea ce ai cumparat tu cu munca ta este un rezultat al progresului stiintei si tehnologiei, la fel cum si teoria evolutiei speciilor este un rezultat tot al cercetarilor stiintifice!

Nu pune tu falsurile evolutioniste ca rezultat al cercetarilor vezi recapitulatia embrionara a lui haeckel sau cel mai mare fals din istoria stiintei ,vezi liota de verigi lipsa care au fost dovedite ca fiind falsuri
Citat :

Eu stiu ca teoria evolutiei speciilor are inca destule lacune, la fel cum si calculatorul inca nu este un produs perfect! Totusi, pe zi ce trece ele sunt tot mai bine puse la punct si intr-o zi se va ajunge la o teorie bine documentata si sustinuta de dovezi indubitabile.

Nu alatura genetica cu evolutionismul ca este la fel cum ai explica Limba Romana cu mecanica cuantica si te impotmolesti in Designul inteligent care implica un Dumnezeu
Citat :

Eu nu inteleg de ce va bateti capul, voi crestinii, cu aceasta teorie a evolutiei?

Mai aveai putin si ziceai de ce Crestinii merg pe la scoala ,poate te miri ca lucreaza la calculator ,ba vad ca mai ai putin si cazi jos ca unii sunt ingineri ,doctori ,fizicieni,mamtematicieni ,profesori,altii oameni de stiinta .




Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 4:55 pm

Fernando a scris:
Mihai12 a scris:
Fernando a scris:
Doar gurile voastre hraparete si pline de minciunile lui Lucifer,adica a dumnezeului vostru care a facut minuni cu ajutorul demonilor,iar voi il lingeti in obrajii sai din spate aratat cu degetul
Esti Soimos sau Apopii? tavaleala tavaleala Bai mor de ras; zeci de conturi pe acest forum, sa para ca este lumea interesata de prostiile de aici, dar in realitate activeaza doar 2 persoane tavaleala

Videoclip editat de catre Apopii.

Aoleu ce ai facut ma Fernando ma? tavaleala tavaleala tavaleala tavaleala

Dute bai si te plimba,tie ti-a facut doamne-doamne creierul din tarate si nu din noroi hohot

Dute bai la doctorul de cap ca ai mania sau paranoia persecutiei,da oare de ce mai tin administratorii astia pe forum pe toti damblagitii la cap?



Da, chiar, cum stiau oamenii acu 2000 de ani sau 5000 de ani (chinezii) despre dragoni (denumirea veche a dinozaurilor)? De acord, noi gasim azi fosile si facem reconstituiri, dar anticii ce cunostinte aveau?
Apoi :
Vezi ca dinozaurii au disparut de 65 mil de ani ,poate a venit mos craciun si le spunea la oameni



Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 5:11 pm

Urzi23 a scris:
Apopii a scris:
Urzi23 a scris:


Ceea ce ai cumparat tu cu munca ta este un rezultat al progresului stiintei si tehnologiei, la fel cum si teoria evolutiei speciilor este un rezultat tot al cercetarilor stiintifice!

Nu pune tu falsurile evolutioniste ca rezultat al cercetarilor vezi recapitulatia embrionara a lui haeckel sau cel mai mare fals din istoria stiintei ,vezi liota de verigi lipsa care au fost dovedite ca fiind falsuri

Incearca si fa un efort sa mai si intelegi ceea ce spun, pentru ca tu pui pe seama mea ceea ce ti-ai imaginat tu ca as fi spus eu! Unde ai vazut tu in afirmatia mea ca as fi pomenit de atei? doh
Eu m-am referit doar la stiinta si tehnologie, ATAT!

Urzi23 a scris:
Apopii a scris:

Eu stiu ca teoria evolutiei speciilor are inca destule lacune, la fel cum si calculatorul inca nu este un produs perfect! Totusi, pe zi ce trece ele sunt tot mai bine puse la punct si intr-o zi se va ajunge la o teorie bine documentata si sustinuta de dovezi indubitabile.

Nu alatura genetica cu evolutionismul ca este la fel cum ai explica Limba Romana cu mecanica cuantica si te impotmolesti in Designul inteligent care implica un Dumnezeu
Tu inventezi sau vorbesti fara sa citesti ce am scris?
Eu am facut o paralela intre stadiile de dezvoltare din doua domenii ale cercetarii stiintifice!!!
Intre design si dumnezeu, da, se poate face o paralela, amandoi sunt creatii ale mintii omenesti!


Urzi23 a scris:
Apopii a scris:
Eu nu inteleg de ce va bateti capul, voi crestinii, cu aceasta teorie a evolutiei?

Mai aveai putin si ziceai de ce Crestinii merg pe la scoala ,poate te miri ca lucreaza la calculator ,ba vad ca mai ai putin si cazi jos ca unii sunt ingineri ,doctori ,fizicieni,mamtematicieni ,profesori,altii oameni de stiinta .
Fiecare om are profesia sa, asta nu tine de mania voastra de a ataca cu obstinatie o teorie stiintifica!
Eu nu sunt ateu, dar nu mi-a fost greu sa observ ca pe atei ii doare la basca de aceasta teorie, pe cand voi, crestinii, ati facut o adevarata obsesie din asta doh

Ce credeti voi ca daca desfiintati o teorie, reusiti sa demonstrati ca dumne-zeul vostru exista? doh Puteti desfiinta voi intreaga stiinta, ca dumnezeul vostru tot ramane doar un personaj dintr-o carte antica! grin
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 5:17 pm

Urzi23 a scris:
Vezi ca dinozaurii au disparut de 65 mil de ani ,poate a venit mos craciun si le spunea la oameni

De la credinciosi poti sa te astepti la orice, e posibil sa ajunga sa creada si asa ceva! doh

Daca arheologii nu au descoperit schelete mai noi de 65 milioane de ani, asta inseamna decat ca NU AU FOST DESCOPERITE si nu ca ele nu ar exista! E posibil ca exemplare traind in grupuri mici sa fi supravietuit si pana acum cateva sute de ani in urma!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 8:42 pm

Apopii a scris:
Urzi23 a scris:
Vezi ca dinozaurii au disparut de 65 mil de ani ,poate a venit mos craciun si le spunea la oameni

De la credinciosi poti sa te astepti la orice, e posibil sa ajunga sa creada si asa ceva! doh

Daca arheologii nu au descoperit schelete mai noi de 65 milioane de ani, asta inseamna decat ca NU AU FOST DESCOPERITE si nu ca ele nu ar exista! E posibil ca exemplare traind in grupuri mici sa fi supravietuit si pana acum cateva sute de ani in urma!

Las-o incolo de jmekerie ,au supravietuit lighioanele 65.000.000 de ani si au fluierat a paguba,cind au vazut cum evolueaza alte oratanii pina au devenit oameni,eu cred ca au murit de inima albastra,ca ei nu au mai evoluat .darwin le are pe constiinta,
Apoi :
Poate ai si tu dreptate anticii au avut orbul gainilor si arheologii nu gasesc nimic
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 12:29 am

Urzi23 a scris:
Apopii a scris:
Urzi23 a scris:
Vezi ca dinozaurii au disparut de 65 mil de ani ,poate a venit mos craciun si le spunea la oameni

De la credinciosi poti sa te astepti la orice, e posibil sa ajunga sa creada si asa ceva! doh

Daca arheologii nu au descoperit schelete mai noi de 65 milioane de ani, asta inseamna decat ca NU AU FOST DESCOPERITE si nu ca ele nu ar exista! E posibil ca exemplare traind in grupuri mici sa fi supravietuit si pana acum cateva sute de ani in urma!

Las-o incolo de jmekerie ,au supravietuit lighioanele 65.000.000 de ani si au fluierat a paguba,cind au vazut cum evolueaza alte oratanii pina au devenit oameni,eu cred ca au murit de inima albastra,ca ei nu au mai evoluat .darwin le are pe constiinta,
Apoi :
Poate ai si tu dreptate anticii au avut orbul gainilor si arheologii nu gasesc nimic

Nu cred ca au avut orbul gainilor, ba poate ca au vazut chiar foarte bine! Cum altfel iti explici ca cei din Peru, acum 1000 de ani in urma, desenau dinozauri, operatii de cord si pe creier, astronauti si oameni purtand haine sofisticate?

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 9427-56

Sa aiba oare legatura cu vizite ale unor extraterestri ”cei veniti din cer” pe pamant si cu informatii primite de la acestia?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 8:45 pm

Apopii a scris:
Urzi23 a scris:
Apopii a scris:


De la credinciosi poti sa te astepti la orice, e posibil sa ajunga sa creada si asa ceva! doh

Daca arheologii nu au descoperit schelete mai noi de 65 milioane de ani, asta inseamna decat ca NU AU FOST DESCOPERITE si nu ca ele nu ar exista! E posibil ca exemplare traind in grupuri mici sa fi supravietuit si pana acum cateva sute de ani in urma!

Las-o incolo de jmekerie ,au supravietuit lighioanele 65.000.000 de ani si au fluierat a paguba,cind au vazut cum evolueaza alte oratanii pina au devenit oameni,eu cred ca au murit de inima albastra,ca ei nu au mai evoluat .darwin le are pe constiinta,
Apoi :
Poate ai si tu dreptate anticii au avut orbul gainilor si arheologii nu gasesc nimic

Nu cred ca au avut orbul gainilor, ba poate ca au vazut chiar foarte bine! Cum altfel iti explici ca cei din Peru, acum 1000 de ani in urma, desenau dinozauri, operatii de cord si pe creier, astronauti si oameni purtand haine sofisticate?

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 9427-56

Sa aiba oare legatura cu vizite ale unor extraterestri ”cei veniti din cer” pe pamant si cu informatii primite de la acestia?

Ai mare dreptate ca este opera extraterestrilor , imbracati in costume terestre mos craciun Si mergeau cu dinozaurii tiris in lant si colindau pe la usa oamenilor ,asa se explica obiceiul din popor "colindul cu ursul si cu capra " .poate veneau cu dinozauri gonflabili ca deselau nava sa ii care vii .Hai bre fii serios,ca rid astia micii de tine.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 8:50 pm

Pai pe asta ai auzit-o:

1. Iar după ce au început a se înmulţi oamenii pe pământ şi li s-au născut fiice,
2. Fiii lui Dumnezeu, văzând că fiicele oamenilor sunt frumoase, şi-au ales dintre ele soţii, care pe cine a voit.


... aici nu vorba de extraterestrii?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 9:20 pm

Soimos a scris:
Pai pe asta ai auzit-o:

1. Iar după ce au început a se înmulţi oamenii pe pământ şi li s-au născut fiice,
2. Fiii lui Dumnezeu, văzând că fiicele oamenilor sunt frumoase, şi-au ales dintre ele soţii, care pe cine a voit.


... aici nu vorba de extraterestrii?
Aici este vorba de ingerii decazuti care au curvit cu fetele frumoase.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 9:22 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Pai pe asta ai auzit-o:

1. Iar după ce au început a se înmulţi oamenii pe pământ şi li s-au născut fiice,
2. Fiii lui Dumnezeu, văzând că fiicele oamenilor sunt frumoase, şi-au ales dintre ele soţii, care pe cine a voit.


... aici nu vorba de extraterestrii?
Aici este vorba de ingerii decazuti care au curvit cu fetele frumoase.
Pai sigur ca da ...acei ingeri sunt extraterestrii ...ca doar de aia se numesc Fii de Dumnezei ...ptr ca nici Dumnezeu nu este pamantean ptr ca locuieste in Cer ...deci si Dumnezeu este tot un EXTRATERESTRU!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 11:29 pm

Soimos a scris:
Pai pe asta ai auzit-o:

1. Iar după ce au început a se înmulţi oamenii pe pământ şi li s-au născut fiice,
2. Fiii lui Dumnezeu, văzând că fiicele oamenilor sunt frumoase, şi-au ales dintre ele soţii, care pe cine a voit.


... aici nu vorba de extraterestrii?

O stiu dar nu vad dinozaurii ,ce treaba au lighioanele disparute de 65 mil de ani cu fii lui Dumnezeu .
Apoi :
Pai de asta ai auzit ?
"Fiii lui Dumnezeu" erau urmasii lui Sith(Set) poporul ales ce avea sa se pastreze curat pe sine intru virtute. Se numeau "fiii lui Dumnezeu" fiindca prin ei urma sa vina Hristos. "Fiicele Oamenilor" erau urmasele lui Cain. Ei erau poporul oprit, paria. Trebuia ca fiii lui Dumnezeu sa se pastreze curati, nefiindu-le ingaduit sa se casatoreasca cu cei coborati din Cain"
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 11:44 pm

Urzi23 a scris:
Soimos a scris:
Pai pe asta ai auzit-o:

1. Iar după ce au început a se înmulţi oamenii pe pământ şi li s-au născut fiice,
2. Fiii lui Dumnezeu, văzând că fiicele oamenilor sunt frumoase, şi-au ales dintre ele soţii, care pe cine a voit.


... aici nu vorba de extraterestrii?

O stiu dar nu vad dinozaurii ,ce treaba au lighioanele disparute de 65 mil de ani cu fii lui Dumnezeu .
Apoi :
Pai de asta ai auzit ?
"Fiii lui Dumnezeu" erau urmasii lui Sith(Set) poporul ales ce avea sa se pastreze curat pe sine intru virtute. Se numeau "fiii lui Dumnezeu" fiindca prin ei urma sa vina Hristos. "Fiicele Oamenilor" erau urmasele lui Cain. Ei erau poporul oprit, paria. Trebuia ca fiii lui Dumnezeu sa se pastreze curati, nefiindu-le ingaduit sa se casatoreasca cu cei coborati din Cain"

tavaleala lol! Incearca si tu sa citesti biblia, macar de curiozitate!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 12:47 am

Apopii a scris:
Urzi23 a scris:
Soimos a scris:
Pai pe asta ai auzit-o:

1. Iar după ce au început a se înmulţi oamenii pe pământ şi li s-au născut fiice,
2. Fiii lui Dumnezeu, văzând că fiicele oamenilor sunt frumoase, şi-au ales dintre ele soţii, care pe cine a voit.


... aici nu vorba de extraterestrii?

O stiu dar nu vad dinozaurii ,ce treaba au lighioanele disparute de 65 mil de ani cu fii lui Dumnezeu .
Apoi :
Pai de asta ai auzit ?
"Fiii lui Dumnezeu" erau urmasii lui Sith(Set) poporul ales ce avea sa se pastreze curat pe sine intru virtute. Se numeau "fiii lui Dumnezeu" fiindca prin ei urma sa vina Hristos. "Fiicele Oamenilor" erau urmasele lui Cain. Ei erau poporul oprit, paria. Trebuia ca fiii lui Dumnezeu sa se pastreze curati, nefiindu-le ingaduit sa se casatoreasca cu cei coborati din Cain"

tavaleala lol! Incearca si tu sa citesti biblia, macar de curiozitate!

Altu caruia nu ii da nimeni dreptate si s-a apucat sa si-o proclame, poate i se face cuiva mila de el sa il aprobe?
Apoi :
Vezi de atita ris sa nu se rupa ceva in tine
Apoi :
Daca nu te pricepi de ce te bagi, parca te sfatuisem sa nu te bagi in gura oamenilor mari .
Apoi :
Tu vezi peste tot numai extrateresrtii si alte bazaconii .eu am dat un citat
din :CARTEA FACERII, CREAREA LUMII SI OMUL INCEPUTURILOR,
Apoi :
Sper ca nu sunt obligat sa dau citate din tatucu scuze @soimos ,nu accept sa fiu supus la asa silnicie .
Apoi :
Inca mai astept un raspuns la intrebarea pusa muult mai sus
"O stiu dar nu vad dinozaurii ,ce treaba au lighioanele disparute de 65 mil de ani cu fii lui Dumnezeu "
Apoi :
Evolutionistii sustin clar =extinctie =0 in mai putin de un an
Apoi :
Apropo de unde stiau oamenii acum 5000 de ani de dinozauri care au disparut acum 65 mil de ani ,ca "purgatorius" din care va evolua omul a scapat de extinctie si a inceput sa evolueze ca asa spune mos craciun
Apoi :
Serios tu chiar crezi ca te tragi din maimute si purgatorius este stramosul tau ,lighioana seamana cu ub amarit de raton Eu nici cu forta nu as accepta asa ceva

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 6:14 am

Soimos a scris:
Pai pe asta ai auzit-o:

1. Iar după ce au început a se înmulţi oamenii pe pământ şi li s-au născut fiice,
2. Fiii lui Dumnezeu, văzând că fiicele oamenilor sunt frumoase, şi-au ales dintre ele soţii, care pe cine a voit.


... aici nu vorba de extraterestrii?
Eu asa banuiesc ca extraterestrii ar fi copiii ingerilor decazuti facuti cu fetele frumoase ale oamenilor.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 7:53 am

Este bine sa realizezi ca si Dumnezeu este tot un extraterestru ...ptr ca locuieste in ceruri si nu pe Terra, iar toti cei care nu traiesc pe Terra se numesc extraterestrii!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 8:37 am

Soimos a scris:
Este bine sa realizezi ca si Dumnezeu este tot un extraterestru ...ptr ca locuieste in ceruri si nu pe Terra, iar toti cei care nu traiesc pe Terra se numesc extraterestrii!
Stiu ce inseamna extraterestru.Dar nu uita ca Dumnezeu este pretutindeni.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 11:53 am

Urzi23 a scris:
"Fiii lui Dumnezeu" erau urmasii lui Sith(Set) poporul ales ce avea sa se pastreze curat pe sine intru virtute. Se numeau "fiii lui Dumnezeu" fiindca prin ei urma sa vina Hristos. "Fiicele Oamenilor" erau urmasele lui Cain. Ei erau poporul oprit, paria. Trebuia ca fiii lui Dumnezeu sa se pastreze curati, nefiindu-le ingaduit sa se casatoreasca cu cei coborati din Cain"

De unde le mai scoti ma, ai acasa vreo lada cu idei nastrusnice? Ia zi tu, cu cine si-a facut dumnezeu fiii? Si i-a facut singur hohot sau si-a gasit ceva femele prin cer, asa printre zeitele mai batrane ca el?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 11:56 am

Black velvet a scris:
Urzi23 a scris:
"Fiii lui Dumnezeu" erau urmasii lui Sith(Set) poporul ales ce avea sa se pastreze curat pe sine intru virtute. Se numeau "fiii lui Dumnezeu" fiindca prin ei urma sa vina Hristos. "Fiicele Oamenilor" erau urmasele lui Cain. Ei erau poporul oprit, paria. Trebuia ca fiii lui Dumnezeu sa se pastreze curati, nefiindu-le ingaduit sa se casatoreasca cu cei coborati din Cain"

De unde le mai scoti ma, ai acasa vreo lada cu idei nastrusnice? Ia zi tu, cu cine si-a facut dumnezeu fiii? Si i-a facut singur Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 1593605752 sau si-a gasit ceva femele prin cer, asa printre zeitele mai batrane ca el?
El spune si ia fiinta!El este Creatorul intregului univers.Si al tau!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 12:00 pm

EmaLovesJesus a scris:
El spune si ia fiinta!El este Creatorul intregului univers.Si al tau!

Zeus i-a creat pe oameni, dumnezeu este doar o poveste in care iudeii au incercat sa-si faca o religie copiind ceea ce a facut Zeus! Si tu esti creatia lui Zeus, sa nu uiti asta, iar Hera este mama ta!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 12:04 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
El spune si ia fiinta!El este Creatorul intregului univers.Si al tau!

Zeus i-a creat pe oameni, dumnezeu este doar o poveste in care iudeii au incercat sa-si faca o religie copiind ceea ce a facut Zeus! Si tu esti creatia lui Zeus, sa nu uiti asta, iar Hera este mama ta!
Nt,Nt,nu ai dreptate.Eu sunt creatia lui Dumnezeu.El este Tatal meu.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 12:13 pm

EmaLovesJesus a scris:
Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
El spune si ia fiinta!El este Creatorul intregului univers.Si al tau!

Zeus i-a creat pe oameni, dumnezeu este doar o poveste in care iudeii au incercat sa-si faca o religie copiind ceea ce a facut Zeus! Si tu esti creatia lui Zeus, sa nu uiti asta, iar Hera este mama ta!
Nt,Nt,nu ai dreptate.Eu sunt creatia lui Dumnezeu.El este Tatal meu.

Ba tu nu ai dreptate, sic, sic, esti creatia Marelui Zeus, stapanul Cerului cheers
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 12:20 pm

Vezi tu Ema, in beblie se vorbeste despre Zeus, pe cand in Legendele Olimpului (vechea religie a grecilor) nu se vorbeste despre dumnezeu, acum eu ce sa cred, ca dumnezeu nu exista sau ca era doar un paj la curtea lui Zeus?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 12:23 pm

Black velvet a scris:
Vezi tu Ema, in beblie se vorbeste despre Zeus, pe cand in Legendele Olimpului (vechea religie a grecilor) nu se vorbeste despre dumnezeu, acum eu ce sa cred, ca dumnezeu nu exista sau ca era doar un paj la curtea lui Zeus?
Vezi tu,eu cred ca tu nu ai citit aceasta carte Biblia,ai fi stiut atunci ca ea ni-l prezinta pe adevaratul Dumnezeu,creatorul tuturor lucrurilor si al intregei omeniri.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 12:45 pm

EmaLovesJesus a scris:
Vezi tu,eu cred ca tu nu ai citit aceasta carte Biblia,ai fi stiut atunci ca ea ni-l prezinta pe adevaratul Dumnezeu,creatorul tuturor lucrurilor si al intregei omeniri.

Eu am citit-o si in plus fata de voi, eu am mai si inteles-o! Si ca sa o inteleg, am mai citit si despre celelalte religii antice, despre diversele credinte ale oamenilor, am mai citit si istorie, si nu in ultimul rand miturile si legendele antice. Peste toate, le-am mai si gandit pentru a le putea intelege!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 1:26 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Vezi tu,eu cred ca tu nu ai citit aceasta carte Biblia,ai fi stiut atunci ca ea ni-l prezinta pe adevaratul Dumnezeu,creatorul tuturor lucrurilor si al intregei omeniri.

Eu am citit-o si in plus fata de voi, eu am mai si inteles-o! Si ca sa o inteleg, am mai citit si despre celelalte religii antice, despre diversele credinte ale oamenilor, am mai citit si istorie, si nu in ultimul rand miturile si legendele antice. Peste toate, le-am mai si gandit pentru a le putea intelege!
Crede-ma ca pentru a o intelege este nevoie sa faci studiu inductiv.Sa citesti cu scop si cu inima sincera.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 4:09 pm

EmaLovesJesus a scris:
Crede-ma ca pentru a o intelege este nevoie sa faci studiu inductiv.Sa citesti cu scop si cu inima sincera.

Pentru a intelege biblia este nevoie de multe cunostinte, care sa te ajute sa discerni, cat este intorie a iudeilor scrisa intr-un stil popular de catre rabinii lor, cat este basm si superstitie si cat este manipulare facuta in scopul de a conduce si a tine unit poporul evreu intr-o perioada a sa de cumpana.

Acum 3500 de ani, cand a fost scris VT, iudeii nu aveau tara, erau fugiti de la egipteni si bantuiau prin desert, fiecare se ghida dupa propriile lui credinte si superstitii, nu aveau legi sociale si era nevoie de cineva pentru a-i tine uniti si a nu dispare din istorie. Moise a fost omul care a facut asta si este considerat, pe buna dreptate, un parinte al evreilor! Faptul ca a inventat o religie pentru a face acest lucru, este scuzabil in situatia respectiva! Dar nu este scuzabil pentru cei care au preluat acea religie si au modificat-o prin piesa de teatru numita Isus-Christos si au folosit-o ca politica de inrobire a oamenilor, de multe ori cu ajutorul torturii si a crimei, cazand victime zeci de milioane de oameni nevinovati! Acum, presupun ca ai sa reusesti sa faci diferenta dintre religia evreilor si scopul ei si crestinism, cu scopurile sale antiumane!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 5:34 pm

Eu o inteleg foarte bine.Trebuie sa fi luminat de Duhul Sfant pentru a putea sa intelegi ce scrie in Ea.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 5:39 pm

EmaLovesJesus a scris:
Eu o inteleg foarte bine.Trebuie sa fi luminat de Duhul Sfant pentru a putea sa intelegi ce scrie in Ea.
"Lumina" aia de care zici ...adica bezna, au vazut-o miliarde de oameni atunci cand religia si biserica era atotputernica ...si exact din cauza acestei "lumini" negre acea epoca se numeste Obscurantismul INTUNECAT al evului mediu bisericesc!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dinozaurii au trait odata cu oamenii   Dinozaurii au trait odata cu oamenii - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Dinozaurii au trait odata cu oamenii
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Dinozaurii si miturile lor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Stinta versus Credinta :: Stinta vs Credinta :: Evolutie sau Creatie-
Mergi direct la: