Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Dumnezeu zeu extraterestru?

In jos 
+8
Cyberman
Urzi23
EmaLovesJesus
Mihai12
Black velvet
GaSpAr
Apopii
Soimos
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 3:01 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
http://conservapedia.com/Atheism_and_Mass_Murder

Mai mai mai, ia uite ca nici ateismul nu este mai breaz
Ma incultura ambulanta!

In numele atheismului nu s-au comis nici un genocid!
Genocidele au fost comise de biserici, de doctrine religioase sau copiate dupa model religios .... cum este cea comunista a preotului Stalin!
Eu cred ca ateii i-au omorat pe crestini si au pus vina pe crestini.Exact cum a facut Nero ,in nebunia lui a dat foc Romei si a pus aceasta pe seama crestinilor.

Crestinii au fost omorati tot de crestini, dar care credeau altfel, iar pe vremea aceea nici macar nu existau atei!

Daca ai sa citesti in afara de NT si putina istorie, ai sa stii ca Nero nici macar nu se afla in Roma cand aceasta a fost incendiata, el era plecat la Anzio! Faptul ca i-a condamnat pe crestini, i-a facut pe acestia sa lupte 2000 de ani pentru a falsifica istoria si a-l scoate vinovat pe Nero!

Practic, Nero i-a condamnat pe crestini pentru nelegiuirile pe care le faceau si pentru ura lor impotriva rasei umane:

”Tacit (56 - 117 e.n, chestor, pretor, consul, senator, istoric roman) scrie în Anale:

Ținută în frâu pentru un timp, superstiția mortală a erupt nu numai în Iudeea, originea acestui rău, ci și în orașul [Roma], unde toate lucrurile oribile și rușinoase se întâlnesc unul cu altul și câștigă adepți. De aceea, cei care au recunoscut că au aderat la creștinism au fost arestați, apoi, pe baza informațiilor date de ei, o mare mulțime a fost osândită, nu atât pentru crima de a fi pus foc, cât pentru ura față de rasa umană.Sursa
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 6:33 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
http://conservapedia.com/Atheism_and_Mass_Murder

Mai mai mai, ia uite ca nici ateismul nu este mai breaz
Ma incultura ambulanta!

In numele atheismului nu s-au comis nici un genocid!
Genocidele au fost comise de biserici, de doctrine religioase sau copiate dupa model religios .... cum este cea comunista a preotului Stalin!
Stalin era ateu ma inteligentul lui peste.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 6:37 pm

Fernando a scris:
Mihai12 a scris:
Mai soimule, ai inceput iar sa stergi comentarii?
Eu nu vreau sa-mi iei in nume de rau,da cand citesc ce scrii tu ma apuca jalea si greu pricep cum poti tu sa scoti din tine atatea chestii,pe care cu greu pot sa le numesc comentarii,poate maidanale ar fi mai bine sa le spun.
Mai omule, ce legatura are ce am zis eu si anume m-am aratat indignat de ce a facut Soimos, cu ce rahat zici tu aici. Te apuca jalea de ce scriu eu aici? Pai hai sa discutam despre religie, stiinta, muzica, politica si ai sa vezi ca o sa te apuce jalea deoarece nu vei reusi sa tii pasul cu mine. Cu Mihai12 nu am sa mai intru in discutii legate la subiect, caci am facut-o destul cu celelalte conturi ale mele. Mai ma bag si eu in seama de plictiseala, caci oricat de nebuni va consider, mie imi place sa discut cu nebunii si trebuie sa recunosc ca aici ma simt intr-un fel ca acasa, ca doar activez pe forum de peste 1 an.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 6:39 pm

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
http://conservapedia.com/Atheism_and_Mass_Murder

Mai mai mai, ia uite ca nici ateismul nu este mai breaz
Ma incultura ambulanta!

In numele atheismului nu s-au comis nici un genocid!
Genocidele au fost comise de biserici, de doctrine religioase sau copiate dupa model religios .... cum este cea comunista a preotului Stalin!
Stalin era ateu ma inteligentul lui peste.
Toata lumea stie ca era ateu.Numai Soimos nu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 7:25 pm

EmaLovesJesus a scris:

Toata lumea stie ca era ateu.Numai Soimos nu.
Probabil toata "lumea ta" ...adica prostii talharii, betivii si curvele de la casa de adunare a zeciuielii unde va simtiti bine ptr ca impartasiti cu totii aceleasi valori de kkt!

Orice om cult stie ca Stalin era popo...iar a fi popa nu este o meserie ...ci o CHEMARE !
Dar el ca student eminent si sef de promotie la seminarul de teologie a inteles si a cunoscut "miezul religiei" ...si a incercat sa se "vanda" el pe sine insusi ca Dumnezeu!

Si s-a jucat de-a Dumnezeul hotarand peste soarta a milioane de oameni pe care i-a omorat cu nesimtire si nepasare ... ca un adevarat Dumnezeu ucigas de copii sau ca orice reprezentant a lui Dumnezeu pe pamant (vezi papa la Roma de ex. criminalul Borgia)
Deci Stalin nu era ateu ...ci un "dumnezeu" ... si unul muuuuult mai Dumnezeu decat ala al tau din Biblie.
Si doar nu vrei sa ma convingi ca un Dumnezeu Adevarat este ATEU?????
Sau poate o fi ? ... ca parere ai?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 7:28 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Toata lumea stie ca era ateu.Numai Soimos nu.
Probabil toata "lumea ta" ...adica prostii talharii, betivii si curvele de la casa de adunare a zeciuielii unde va simtiti bine ptr ca impartasiti cu totii aceleasi valori de kkt!

Orice om cult stie ca Stalin era popo...iar a fi popa nu este o meserie ...ci o CHEMARE !
Dar el ca student eminent si sef de promotie la seminarul de teologie a inteles si a cunoscut "miezul religiei" ...si a incercat sa se "vanda" el pe sine insusi ca Dumnezeu!

Si s-a jucat de-a Dumnezeul hotarand peste soarta a milioane de oameni pe care i-a omorat cu nesimtire si nepasare ... ca un adevarat Dumnezeu ucigas de copii sau ca orice reprezentant a lui Dumnezeu pe pamant (vezi papa la Roma de ex. criminalul Borgia)
Deci Stalin nu era ateu ...ci un "dumnezeu" ... si unul muuuuult mai Dumnezeu decat ala al tau din Biblie.
Si doar nu vrei sa ma convingi ca un Dumnezeu Adevarat este ATEU?????
Sau poate o fi ? ... ca parere ai?
Esti varza. A studiat sa devina preot dar a devenit un mare dictator si culmea era ateu. Si Salvatore Maranzano a studiat sa devina un preot catolic si a devenit, pentru o perioada, seful mafiei italiene din SUA.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 7:37 pm

Mihai12 a scris:
Esti varza. A studiat sa devina preot dar a devenit un mare dictator si culmea era ateu. Si Salvatore Maranzano a studiat sa devina un preot catolic si a devenit, pentru o perioada, seful mafiei italiene din SUA.
Ma butoi de varza!
Pai sigur ca era ateu ...ptr ca si Dumnezeu este tot ATEU ...ma varza murata!
Si era dictator ptr ca si Dumnezeu era Dictator !
Si era criminal ptr ca si Dumnezeul Biblic era un criminal !

Sigur ca Salvatore al tau a devenit seful mafiei ... ptr ca si biserica crestina nu este altceva decat o mafie !

Ai tu habar ce putere economica, cati bani si cate comori are biserica crestina din bani patati cu sange?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 8:25 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Esti varza. A studiat sa devina preot dar a devenit un mare dictator si culmea era ateu. Si Salvatore Maranzano a studiat sa devina un preot catolic si a devenit, pentru o perioada, seful mafiei italiene din SUA.
Ma butoi de varza!
Pai sigur ca era ateu ...ptr ca si Dumnezeu este tot ATEU ...ma varza murata!
Si era dictator ptr ca si Dumnezeu era Dictator !
Si era criminal ptr ca si Dumnezeul Biblic era un criminal !

Sigur ca Salvatore al tau a devenit seful mafiei ... ptr ca si biserica crestina nu este altceva decat o mafie !

Ai tu habar ce putere economica, cati bani si cate comori are biserica crestina din bani patati cu sange?
tavaleala tavaleala esti irecuperabil
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 8:28 pm

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Esti varza. A studiat sa devina preot dar a devenit un mare dictator si culmea era ateu. Si Salvatore Maranzano a studiat sa devina un preot catolic si a devenit, pentru o perioada, seful mafiei italiene din SUA.
Ma butoi de varza!
Pai sigur ca era ateu ...ptr ca si Dumnezeu este tot ATEU ...ma varza murata!
Si era dictator ptr ca si Dumnezeu era Dictator !
Si era criminal ptr ca si Dumnezeul Biblic era un criminal !

Sigur ca Salvatore al tau a devenit seful mafiei ... ptr ca si biserica crestina nu este altceva decat o mafie !

Ai tu habar ce putere economica, cati bani si cate comori are biserica crestina din bani patati cu sange?
tavaleala tavaleala esti irecuperabil
Nu,este satanist.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 7:25 am

EmaLovesJesus a scris:

Nu,este satanist.
Amandoi sunteti niste trepanati si apoi batuti in cap ... care nu vor sa priceapa decat ceea ce le convine

Eu sunt ATEU!
Ca si Dumnezeu!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 7:31 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Nu,este satanist.
Amandoi sunteti niste trepanati si apoi batuti in cap ... care nu vor sa priceapa decat ceea ce le convine

Eu sunt ATEU!
Ca si Dumnezeu!
Dumnezeu este ,dar cred ca deja ii cunosti atributele,de cate ori ti le-am tot repetat.Tu,te compari cu Dumnezeu?El este o fiinta eterna,iart tu un biet muritor.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 7:09 pm

EmaLovesJesus a scris:
Tu,te compari cu Dumnezeu?El este o fiinta eterna,iart tu un biet muritor.

Stai linistita ca nu-i deloc etern dumne-zeul tau grin A luat nastere atunci cand l-a inventat Moise si v-a dispare odata cu disparitia religiilor monoteiste grin lucru care se v-a petrece cat de curand, deja aceste religii sunt intr-o cadere libera yahoo
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 7:56 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Tu,te compari cu Dumnezeu?El este o fiinta eterna,iart tu un biet muritor.

Stai linistita ca nu-i deloc etern dumne-zeul tau grin A luat nastere atunci cand l-a inventat Moise si v-a dispare odata cu disparitia religiilor monoteiste grin lucru care se v-a petrece cat de curand, deja aceste religii sunt intr-o cadere libera yahoo

Vom trai si vom vedea.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 10:51 pm

EmaLovesJesus a scris:
Vom trai si vom vedea.

Daca erai mai atent pe forum, deja ai fi stiut! Pe topicul https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro/t765-evolutia-religiilor-in-lume ai graficul evolutiei religiilor si in UE, deja in cativa ani nr. crestinilor a scazut cam la 43%, adica ati ajuns minoritari in Europa cheers

Fara crestini dispare si d-zeul vostru, i-au ajuns 3500 de ani de existenta printre paginile basmului, dar nu dispera, probabil dupa disparitia crestinismului vor mai fi pastrate cateva exemplare din basmul numit biblie prin ceva muzee de istorie! dans Doritorii cred ca vor putea vedea exemplarele respective doar cu aprobare speciala si fara a putea fi citite, pe motiv de prea horror pentru umanitate dracoaica sau se va aproba citirea dupa implinirea varstei de 60 de ani! yahoo
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeLun Feb 13, 2012 7:47 am

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Vom trai si vom vedea.

Daca erai mai atent pe forum, deja ai fi stiut! Pe topicul https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro/t765-evolutia-religiilor-in-lume ai graficul evolutiei religiilor si in UE, deja in cativa ani nr. crestinilor a scazut cam la 43%, adica ati ajuns minoritari in Europa cheers

Fara crestini dispare si d-zeul vostru, i-au ajuns 3500 de ani de existenta printre paginile basmului, dar nu dispera, probabil dupa disparitia crestinismului vor mai fi pastrate cateva exemplare din basmul numit biblie prin ceva muzee de istorie! dans Doritorii cred ca vor putea vedea exemplarele respective doar cu aprobare speciala si fara a putea fi citite, pe motiv de prea horror pentru umanitate dracoaica sau se va aproba citirea dupa implinirea varstei de 60 de ani! yahoo

In scurgerea timpului au luptat multi impotriva crestinilor,insa ei s-au inmultit tot mai mult.Nu o sa reusiti voi sa starpiti crestinii.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier
melinda


Numarul mesajelor : 290
Localizare : sibiu
Puncte : 295
Data de inscriere : 11/08/2011

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeLun Feb 13, 2012 8:20 am

EmaLovesJesus a scris:
Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Vom trai si vom vedea.

Daca erai mai atent pe forum, deja ai fi stiut! Pe topicul https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro/t765-evolutia-religiilor-in-lume ai graficul evolutiei religiilor si in UE, deja in cativa ani nr. crestinilor a scazut cam la 43%, adica ati ajuns minoritari in Europa cheers

Fara crestini dispare si d-zeul vostru, i-au ajuns 3500 de ani de existenta printre paginile basmului, dar nu dispera, probabil dupa disparitia crestinismului vor mai fi pastrate cateva exemplare din basmul numit biblie prin ceva muzee de istorie! dans Doritorii cred ca vor putea vedea exemplarele respective doar cu aprobare speciala si fara a putea fi citite, pe motiv de prea horror pentru umanitate dracoaica sau se va aproba citirea dupa implinirea varstei de 60 de ani! yahoo

In scurgerea timpului au luptat multi impotriva crestinilor,insa ei s-au inmultit tot mai mult.Nu o sa reusiti voi sa starpiti crestinii.

Pai tu nu esti crestin! Te ocupi doar cu manipularea naivilor, este si imoral si periculos ceea ce faci! Infractiunile pe internet sunt in voga in acest moment...nu te juca cu lucruri care depasesc puterea ta de perceptie!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeLun Feb 13, 2012 11:00 am

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Black velvet a scris:


Daca erai mai atent pe forum, deja ai fi stiut! Pe topicul https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro/t765-evolutia-religiilor-in-lume ai graficul evolutiei religiilor si in UE, deja in cativa ani nr. crestinilor a scazut cam la 43%, adica ati ajuns minoritari in Europa cheers

Fara crestini dispare si d-zeul vostru, i-au ajuns 3500 de ani de existenta printre paginile basmului, dar nu dispera, probabil dupa disparitia crestinismului vor mai fi pastrate cateva exemplare din basmul numit biblie prin ceva muzee de istorie! dans Doritorii cred ca vor putea vedea exemplarele respective doar cu aprobare speciala si fara a putea fi citite, pe motiv de prea horror pentru umanitate dracoaica sau se va aproba citirea dupa implinirea varstei de 60 de ani! yahoo

In scurgerea timpului au luptat multi impotriva crestinilor,insa ei s-au inmultit tot mai mult.Nu o sa reusiti voi sa starpiti crestinii.

Pai tu nu esti crestin! Te ocupi doar cu manipularea naivilor, este si imoral si periculos ceea ce faci! Infractiunile pe internet sunt in voga in acest moment...nu te juca cu lucruri care depasesc puterea ta de perceptie!

Poate imi spui tu ce sunt daca crestina nu sunt.Astept lamuriri.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeLun Feb 13, 2012 11:02 am

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Ma incultura ambulanta!

In numele atheismului nu s-au comis nici un genocid!
Genocidele au fost comise de biserici, de doctrine religioase sau copiate dupa model religios .... cum este cea comunista a preotului Stalin!
Eu cred ca ateii i-au omorat pe crestini si au pus vina pe crestini.Exact cum a facut Nero ,in nebunia lui a dat foc Romei si a pus aceasta pe seama crestinilor.

Crestinii au fost omorati tot de crestini, dar care credeau altfel, iar pe vremea aceea nici macar nu existau atei!

Daca ai sa citesti in afara de NT si putina istorie, ai sa stii ca Nero nici macar nu se afla in Roma cand aceasta a fost incendiata, el era plecat la Anzio! Faptul ca i-a condamnat pe crestini, i-a facut pe acestia sa lupte 2000 de ani pentru a falsifica istoria si a-l scoate vinovat pe Nero!

Practic, Nero i-a condamnat pe crestini pentru nelegiuirile pe care le faceau si pentru ura lor impotriva rasei umane:






”Tacit (56 - 117 e.n, chestor, pretor, consul, senator, istoric roman) scrie în Anale:

Ținută în frâu pentru un timp, superstiția mortală a erupt nu numai în Iudeea, originea acestui rău, ci și în orașul [Roma], unde toate lucrurile oribile și rușinoase se întâlnesc unul cu altul și câștigă adepți. De aceea, cei care au recunoscut că au aderat la creștinism au fost arestați, apoi, pe baza informațiilor date de ei, o mare mulțime a fost osândită, nu atât pentru crima de a fi pus foc, cât pentru ura față de rasa umană.Sursa


Si tu esti ca Stalin.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeLun Feb 13, 2012 1:22 pm

EmaLovesJesus a scris:
Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Ma incultura ambulanta!

In numele atheismului nu s-au comis nici un genocid!
Genocidele au fost comise de biserici, de doctrine religioase sau copiate dupa model religios .... cum este cea comunista a preotului Stalin!
Eu cred ca ateii i-au omorat pe crestini si au pus vina pe crestini.Exact cum a facut Nero ,in nebunia lui a dat foc Romei si a pus aceasta pe seama crestinilor.

Crestinii au fost omorati tot de crestini, dar care credeau altfel, iar pe vremea aceea nici macar nu existau atei!

Daca ai sa citesti in afara de NT si putina istorie, ai sa stii ca Nero nici macar nu se afla in Roma cand aceasta a fost incendiata, el era plecat la Anzio! Faptul ca i-a condamnat pe crestini, i-a facut pe acestia sa lupte 2000 de ani pentru a falsifica istoria si a-l scoate vinovat pe Nero!

Practic, Nero i-a condamnat pe crestini pentru nelegiuirile pe care le faceau si pentru ura lor impotriva rasei umane:






”Tacit (56 - 117 e.n, chestor, pretor, consul, senator, istoric roman) scrie în Anale:

Ținută în frâu pentru un timp, superstiția mortală a erupt nu numai în Iudeea, originea acestui rău, ci și în orașul [Roma], unde toate lucrurile oribile și rușinoase se întâlnesc unul cu altul și câștigă adepți. De aceea, cei care au recunoscut că au aderat la creștinism au fost arestați, apoi, pe baza informațiilor date de ei, o mare mulțime a fost osândită, nu atât pentru crima de a fi pus foc, cât pentru ura față de rasa umană.Sursa


Si tu esti ca Stalin.

Stalin a urmat cursurile unui seminar ortodox, ceea ce nu este cazul meu grin

Eu stiu insa ca a spune adevarul in ceea ce priveste istoria crestinismului si a demasca minciunile si falsurile, pe care crestinii au incercat sa le ingroape cu multe eforturi, inseamna a fi considerat drept rau, de catre acestia! Nu ma deranjeaza sa fiu considerat asa, de catre reprezentantii unei religii care are istoria plina de sangele nevinovat pe care l-a varsat! A fi considerat rau, de catre cei rai, inseamna, de fapt, a fi bun!

Cei ce demasca minciuna, nu pot fi decat cei ce urasc minciuna!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeMier Feb 29, 2012 9:45 am

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Arwedda-fish-god_cult
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeMier Iul 11, 2012 12:19 pm

După 65 de ani, CIA dezvăluie, în premieră, adevărul despre incidentul de la Roswell


"Nu a fost un balon meteorologic. A fost ceea ce au raportat oamenii prima dată. A fost o navă care nu provenea de pe această planetă", a declarat Chase Brandon, care a lucrat în cadrul CIA timp de 35 de ani. Agentul susţine că a văzut probe directe ale vizitei "extraterestre" în zona de înaltă securitate a CIA din Langley.


Acum 65 de ani, Roswell Daily Record a o ştire de presă trăsnet, conform căreia oficialii militari locali din oraşul Roswell au capturat o farfurie zburătoare pe terenul unei ferme din apropierea oraşului. După nici 24 de ore, autorităţile militare au dat presei un comunicat oficial în care precizau că "discul zburător" observat de martori era de fapt un balon meteorologic. În mod ciudat, presa şi opinia publică au acceptat această variantă fără să mai ridice vreun semn de întrebare.

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 232745-untitled

Acum, Chase Brandon explică ceea ce s-a întâmplat cu adevărat, scrie Daily Mail. El spune că dovezile vazute de el sunt pastrate într-o cutie, în sediul CIA.

"Era o construcţie care în mod clar nu venea de pe această planetă. S-a lovit de sol şi nu mă îndoiesc nici măcar pentru o secundă că folosirea cuvintelor rămăşiţe şi cadavre era menită să exprime exact ce vorbeau oamenii că reprezintă", a afirmat fostul agent CIA.

El nu vrea să spună exact ce conţine această cutie, dar precizează că erau poze şi "material scris", detalii ce l-au convins că la Roswell s-a prăbuşit o navă extraterestră.
Ipoteza lui Chase Brandon pare să fie susţinută şi de documentele publicate recent online de FBI, pe site-ul The Vault. În aceste arhive, un agent FBI vorbea despre "trei aşa-numite farfurii zburătoare descoperite în New Mexico". Ele aveau forme circulare şi un diametru de peste 15 metri. În fiecare "navă" au fost descoperite trei cadavre cu formă umană, care aveau o înălţime de numai 90 de cm.

"Cadavrele erau îmbrăcate în haine metalice, cu o textură foarte fină. Fiecare trup era bandajat într-un mod similar costumelor folosite de piloţii care zboară cu viteze foarte mari", declara agentul FBI, Guy Hottel.

Potrivit lui Hottel, farfuriile zburătoare au fost descoperite în New Mexico, datorită faptului că Guvernul dispunea în zonă de un radar cu putere foarte mare şi există posibilitatea ca undele radarului să fi interferat cu cele ale OZN-urilor


[url=Text preluat de aici]http://www.jurnalul.ro/externe/roswell-cia-dezvaluire-extraterestri-617727.htm[/url]
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitimeMier Iul 18, 2012 12:01 pm

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Alien12

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 H07

Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Evolution+w:aliens
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu zeu extraterestru?   Dumnezeu zeu extraterestru? - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos
 
Dumnezeu zeu extraterestru?
Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
 Subiecte similare
-
» Dumnezeu si Dumnezei...
» Este Dumnezeu ATEU ????
» Einstein credea in Dumnezeu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Mistere :: Extraterestrii-
Mergi direct la: