Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Este Dumnezeu ATEU ????

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 7:50 pm

...este si El credincios?

daca este credincios ...oare in cine crede?

Este un pacat sa fi ateu ...ca Dumnezeu?

Chiar daca omul este si el ...cel putin conform Bibliei ...tot un Dumnezeu?

Oare ptr. Dumnezei ... ce este mai bine ?

Sa STII ... sau sa crezi totul a proasta?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 8:22 pm

Soimos a scris:
...este si El credincios?

daca este credincios ...oare in cine crede?

Este un pacat sa fi ateu ...ca Dumnezeu?

Chiar daca omul este si el ...cel putin conform Bibliei ...tot un Dumnezeu?

Oare ptr. Dumnezei ... ce este mai bine ?

Sa STII ... sau sa crezi totul a proasta?

El este SINGURUL DUMNEZEU ADEVARAT!
In cine sa creada El?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 8:37 pm

EmaLovesJesus a scris:


El este SINGURUL DUMNEZEU ADEVARAT!
In cine sa creada El?

Deci el este totusi ATEU...nu?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 8:39 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


El este SINGURUL DUMNEZEU ADEVARAT!
In cine sa creada El?

Deci el este totusi ATEU...nu?
Pai sa vedem.Tu esti tatal copilului tau.Mai recunosti si pe alt tata ?Da sau nu?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 12:09 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


El este SINGURUL DUMNEZEU ADEVARAT!
In cine sa creada El?

Deci el este totusi ATEU...nu?
Pai sa vedem.Tu esti tatal copilului tau.Mai recunosti si pe alt tata ?Da sau nu?

Fiecare are la randul sau un tata, care-i tata lui d-zeu, cine l-a facut pe el, ca din nimic nu putea sa apara, chestia ca-i dintotdeauna las-o balta ca e pentru mucosi cu juma de neuron. Si da, daca d-zeu nu crede in nimeni, inseamna ca-i ateu si daca el e ateu, de ce sunteti voi mai cu motz ca el si nu-i urmati exemplul?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 7:55 am

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:


Deci el este totusi ATEU...nu?
Pai sa vedem.Tu esti tatal copilului tau.Mai recunosti si pe alt tata ?Da sau nu?

Fiecare are la randul sau un tata, care-i tata lui d-zeu, cine l-a facut pe el, ca din nimic nu putea sa apara, chestia ca-i dintotdeauna las-o balta ca e pentru mucosi cu juma de neuron. Si da, daca d-zeu nu crede in nimeni, inseamna ca-i ateu si daca el e ateu, de ce sunteti voi mai cu motz ca el si nu-i urmati exemplul?

Dragul meu,omul foloseste pana la zece la suta din capacitatea creierului.Continutul de informatii din creierul uman exprimat in biti este probabil comparabil cu numarul total de conexiuni intre neuroni-adica de aprox.o suta de trilioane de biti.Neurochimia creierului este uluitor de aglomerata.Sunt circuitele unei masinarii mult mai minunat conceputa decat oricare alta masinarie creata de oameni.De fapt,Sagan,a estimat continutul de informatie al creierului la echivalentul a douazeci de milioane de carti.Acum cunoastem in parte,dar atunci cand va veni El vom fi ca El.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 8:02 am

Soimos a scris:
...este si El credincios?

daca este credincios ...oare in cine crede?

Este un pacat sa fi ateu ...ca Dumnezeu?

Chiar daca omul este si el ...cel putin conform Bibliei ...tot un Dumnezeu?

Oare ptr. Dumnezei ... ce este mai bine ?

Sa STII ... sau sa crezi totul a proasta?


Este o certitudine.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 9:58 am

EmaLovesJesus a scris:



Este o certitudine.
Daca ar fi o certitudine la modul real .... l-am putea cunoaste si studia, dar cum toate acestea nu se pot ... ramane doar certitudinea pe care o are orice MINCIUNA!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 10:39 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:



Este o certitudine.
Daca ar fi o certitudine la modul real .... l-am putea cunoaste si studia, dar cum toate acestea nu se pot ... ramane doar certitudinea pe care o are orice MINCIUNA!
Vorbesc cat se poate de serios acum.Chiar,tu nu ti-ai pus intrebarea de ce duh esti calauzit?Tu nu vezi ca nu mergi bine,nu simti ca te mustra ceva in adancul sufletului?Ar fi bine sa iti pui niste intrebari si sa renunti la orgoliul tau personal.Stii foarte bine ca te minti singur si minti si pe altii.Poti sa fii liber si fericit.De ce te lasi legat cu multe legaturi satanice?Ele te vor conduce direct in iad.Eu stiu ca in adancul sufletului esti un om bun.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 11:03 am

Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 1:15 pm

EmaLovesJesus a scris:
Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Pai sa vedem.Tu esti tatal copilului tau.Mai recunosti si pe alt tata ?Da sau nu?

Fiecare are la randul sau un tata, care-i tata lui d-zeu, cine l-a facut pe el, ca din nimic nu putea sa apara, chestia ca-i dintotdeauna las-o balta ca e pentru mucosi cu juma de neuron. Si da, daca d-zeu nu crede in nimeni, inseamna ca-i ateu si daca el e ateu, de ce sunteti voi mai cu motz ca el si nu-i urmati exemplul?

Dragul meu,omul foloseste pana la zece la suta din capacitatea creierului.Continutul de informatii din creierul uman exprimat in biti este probabil comparabil cu numarul total de conexiuni intre neuroni-adica de aprox.o suta de trilioane de biti.Neurochimia creierului este uluitor de aglomerata.Sunt circuitele unei masinarii mult mai minunat conceputa decat oricare alta masinarie creata de oameni.De fapt,Sagan,a estimat continutul de informatie al creierului la echivalentul a douazeci de milioane de carti.Acum cunoastem in parte,dar atunci cand va veni El vom fi ca El.

hohot hohot hohot

Care-i TATA lui D-zeu? Ema, ti-am pus eu intrebarea mai simplu, ca daca-s scrise in intrebare mai mult de 10 cuvinte vad ca nu reusesti sa le mai intelegi sensul hohot La voi la penti-coasta va primeste doar dupa ce va numara coastele, nu si neuronii sau dintr-astia tre' sa ai cat mai putini ca sa vorbesti in limbi hohot cat mai atragator tavaleala
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 1:48 pm

Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Black velvet a scris:


Fiecare are la randul sau un tata, care-i tata lui d-zeu, cine l-a facut pe el, ca din nimic nu putea sa apara, chestia ca-i dintotdeauna las-o balta ca e pentru mucosi cu juma de neuron. Si da, daca d-zeu nu crede in nimeni, inseamna ca-i ateu si daca el e ateu, de ce sunteti voi mai cu motz ca el si nu-i urmati exemplul?

Dragul meu,omul foloseste pana la zece la suta din capacitatea creierului.Continutul de informatii din creierul uman exprimat in biti este probabil comparabil cu numarul total de conexiuni intre neuroni-adica de aprox.o suta de trilioane de biti.Neurochimia creierului este uluitor de aglomerata.Sunt circuitele unei masinarii mult mai minunat conceputa decat oricare alta masinarie creata de oameni.De fapt,Sagan,a estimat continutul de informatie al creierului la echivalentul a douazeci de milioane de carti.Acum cunoastem in parte,dar atunci cand va veni El vom fi ca El.

hohot hohot hohot

Care-i TATA lui D-zeu? Ema, ti-am pus eu intrebarea mai simplu, ca daca-s scrise in intrebare mai mult de 10 cuvinte vad ca nu reusesti sa le mai intelegi sensul hohot La voi la penti-coasta va primeste doar dupa ce va numara coastele, nu si neuronii sau dintr-astia tre' sa ai cat mai putini ca sa vorbesti in limbi hohot cat mai atragator tavaleala

Vad ca tu nu ai mai mult de doi neuroni.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 1:52 pm

EmaLovesJesus a scris:
Vad ca tu nu ai mai mult de doi neuroni.

Ce simplu e sa arunci cu vorbe clovn Diferenta dintre noi este ca tu nu esti capabila sa intelegi trei vorbe si demonstrezi asta din plin, iau eu cer lamuriri la niste probleme serioase si primesc din partea crestinilor si a sectantilor, doar balarii care-mi arata ca au creierul din lutul din care cred ei ca d-zeu i-a facut hohot
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 1:54 pm

Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Vad ca tu nu ai mai mult de doi neuroni.

Ce simplu e sa arunci cu vorbe clovn Diferenta dintre noi este ca tu nu esti capabila sa intelegi trei vorbe si demonstrezi asta din plin, iau eu cer lamuriri la niste probleme serioase si primesc din partea crestinilor si a sectantilor, doar balarii care-mi arata ca au creierul din lutul din care cred ei ca d-zeu i-a facut hohot

Dumnezeu este Creatorul.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 2:07 pm

Vai, vai ce lozinca, tu in loc sa gandesti si sa raspunzi documentat la intrebare, ai inghitit un CD defect care repeta lozinci grin Vai, vai de neuronii tai aratat cu degetul
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 7:39 pm

Cyberman a scris:
Vai, vai ce lozinca, tu in loc sa gandesti si sa raspunzi documentat la intrebare, ai inghitit un CD defect care repeta lozinci grin Vai, vai de neuronii tai aratat cu degetul
Logic,nu?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 7:26 am

EmaLovesJesus a scris:


Dumnezeu este Creatorul.

Si cum Isus nu este Creator ci doar un amarat de om nenorocit creat de o femeie prin adulter.... cine crede in Isus ca fiind Dumnezeu este un om incult si vandut care l-a tradat pe Dumnezeu prin faptul ca si-a ales alt Dumnezeu si nu a ascultat de Legea Ss si porunca din Deuteronom 13:1 - 10
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 3:22 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Dumnezeu este Creatorul.

Si cum Isus nu este Creator ci doar un amarat de om nenorocit creat de o femeie prin adulter.... cine crede in Isus ca fiind Dumnezeu este un om incult si vandut care l-a tradat pe Dumnezeu prin faptul ca si-a ales alt Dumnezeu si nu a ascultat de Legea Ss si porunca din Deuteronom 13:1 - 10

Intelepciunea lui Dumnezeu este o nebunie inaintea oamenilor.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 3:32 pm

Intelepciunea lui dumne-zeu e minciuna si crima!

Toata biblia e presarata de crimele lui dumne-zeu si de indemnurile sale de a-i ucide pe cei care nu-i ling picioarele!

Voi sunteti niste lingai si veti avea soarta lingailor, vi se v-a umfla limba de atata lins si nimeni n-o sa mai inteleaga ce spuneti!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 5:08 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Dumnezeu este Creatorul.

Si cum Isus nu este Creator ci doar un amarat de om nenorocit creat de o femeie prin adulter.... cine crede in Isus ca fiind Dumnezeu este un om incult si vandut care l-a tradat pe Dumnezeu prin faptul ca si-a ales alt Dumnezeu si nu a ascultat de Legea Ss si porunca din Deuteronom 13:1 - 10

Intelepciunea lui Dumnezeu este o nebunie inaintea oamenilor.

Eu nu vorbeam de intelepciunea lui Dumnezeu ...ci de prostia unor oameni care cred ca un om primitiv ca Isus mai este si azi Dumnezeu .... ceea ce este intradevar culmea prostiei ptr ca acel om a murit acum 2000 de ani! ...si azi nu numai ca nu mai este om ...dar nici praf macar nu mai este!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 7:55 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:


Si cum Isus nu este Creator ci doar un amarat de om nenorocit creat de o femeie prin adulter.... cine crede in Isus ca fiind Dumnezeu este un om incult si vandut care l-a tradat pe Dumnezeu prin faptul ca si-a ales alt Dumnezeu si nu a ascultat de Legea Ss si porunca din Deuteronom 13:1 - 10

Intelepciunea lui Dumnezeu este o nebunie inaintea oamenilor.

Eu nu vorbeam de intelepciunea lui Dumnezeu ...ci de prostia unor oameni care cred ca un om primitiv ca Isus mai este si azi Dumnezeu .... ceea ce este intradevar culmea prostiei ptr ca acel om a murit acum 2000 de ani! ...si azi nu numai ca nu mai este om ...dar nici praf macar nu mai este!
Isus,primitiv?Isus este Rege,El este intelepciunea.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 11:28 pm

EmaLovesJesus a scris:
Isus este Rege,El este intelepciunea.

Regele mustelor sau a cui? Ca eu nu stiu ca asta sa fi fost incoronat cu altceva decat cu coroana de spini.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 11:35 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:


Si cum Isus nu este Creator ci doar un amarat de om nenorocit creat de o femeie prin adulter.... cine crede in Isus ca fiind Dumnezeu este un om incult si vandut care l-a tradat pe Dumnezeu prin faptul ca si-a ales alt Dumnezeu si nu a ascultat de Legea Ss si porunca din Deuteronom 13:1 - 10

Intelepciunea lui Dumnezeu este o nebunie inaintea oamenilor.

Eu nu vorbeam de intelepciunea lui Dumnezeu ...ci de prostia unor oameni care cred ca un om primitiv ca Isus mai este si azi Dumnezeu .... ceea ce este intradevar culmea prostiei ptr ca acel om a murit acum 2000 de ani! ...si azi nu numai ca nu mai este om ...dar nici praf macar nu mai este!
Isus,primitiv?Isus este Rege,El este intelepciunea.
Ah...deci nu mai este Dumnezeu ...ci Rege?

Ai trecut cumva la Martorii lui Iehova?

El este intelepciunea precum tu esti antiteza intelepciunii ...deci esti o antiteza a lui Isus!

Nu cumva esti si tu un "antichrist"?

P.S. Subiectul in aceasta discutie nu era Isus ... ci prostia oamenilor care cred ca Isus este Dumnezeu! ...
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeLun Feb 13, 2012 7:01 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:


Eu nu vorbeam de intelepciunea lui Dumnezeu ...ci de prostia unor oameni care cred ca un om primitiv ca Isus mai este si azi Dumnezeu .... ceea ce este intradevar culmea prostiei ptr ca acel om a murit acum 2000 de ani! ...si azi nu numai ca nu mai este om ...dar nici praf macar nu mai este!
Isus,primitiv?Isus este Rege,El este intelepciunea.
Ah...deci nu mai este Dumnezeu ...ci Rege?

Ai trecut cumva la Martorii lui Iehova?

El este intelepciunea precum tu esti antiteza intelepciunii ...deci esti o antiteza a lui Isus!

Nu cumva esti si tu un "antichrist"?

P.S. Subiectul in aceasta discutie nu era Isus ... ci prostia oamenilor care cred ca Isus este Dumnezeu! ...

Daca crezi in Dumnezeu atunci crezi si Cuvantul Sau.Deci cei care Il cred sunt cei inteligenti.1Corinteni 3
19. Caci intelepciunea lumii acesteia este o nebunie inaintea lui Dumnezeu. De aceea este scris: "El prinde pe cei intelepti in viclenia lor."
20. Si iarasi: "Domnul cunoaste gandurile celor intelepti. Stie ca sunt desarte."
21. Nimeni sa nu se faleasca, dar, cu oameni, caci toate lucrurile sunt ale voastre:
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitimeLun Feb 13, 2012 11:40 am

EmaLovesJesus a scris:


Daca crezi in Dumnezeu atunci crezi si Cuvantul Sau.
Da ma bata ... in cuvantul lui Dumnezeu asa cum zici ...si nu in duma proasta din NT a unor idioti ca ioan Luca si Matei!

Citat :

Deci cei care Il cred sunt cei inteligenti.1Corinteni 3
Ma bita, aia a fost acum 2000 de ani cand nu existau scoli si nici Stiinta, dar in ziua de azi lucrurile s-au schimbat radical!

Citat :

19. Caci intelepciunea lumii acesteia este o nebunie inaintea lui Dumnezeu.

Intradevar ...e vorba de nebunia acelei lumi primitive, astazi stiintele naturii si stiintele exacte ne dezvaluie exact acele legi cu care a lucrat si Creatorul ... si nu cred ca ai atata minte sa spui ca legile cu care a lucrat Creatorul sunt Nebunie!


Citat :

20. Si iarasi: "Domnul cunoaste gandurile celor intelepti. Stie ca sunt desarte."
S-o fi referind la "inteleptii" ca tine !

Gandurile altor intelepti se materializeaza in tot ce vezi tu astazi in jurul tau ... si astea sunt muuuuult mai puternice decat Cuvantul viermelui ...de ex. Ioan ...scris ptr idiotii Nou testamentari!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Este Dumnezeu ATEU ???? Empty
MesajSubiect: Re: Este Dumnezeu ATEU ????   Este Dumnezeu ATEU ???? Icon_minitime

Sus In jos
 
Este Dumnezeu ATEU ????
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Dumnezeu si Dumnezei...
» Diferenta intre un ateu si un credincios:
» Cine este Dumnezeu?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: