Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Manipularea prin religie - Pagina 16 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Manipularea prin religie - Pagina 16 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Manipularea prin religie - Pagina 16 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Manipularea prin religie - Pagina 16 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Manipularea prin religie - Pagina 16 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Manipularea prin religie - Pagina 16 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Manipularea prin religie - Pagina 16 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Manipularea prin religie - Pagina 16 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Manipularea prin religie - Pagina 16 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Manipularea prin religie

In jos 
+11
livius
Seitan
Dumadu
DRAGOS
melinda
Liliana
Cyberman
Black velvet
Soimos
Mihai12
Apopii
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16
AutorMesaj
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 16 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 4:47 pm

[quote="Soimos"]
Urzi23 a scris:

Nu te duce mintea sa pricepi ca era o comparatie

Nu ..ptr ca daca era una ... nu te refereai la "detalii"!

Citat :

Biblia nu este o carte de stiinta este o carte de invatatura (meta-stiinta).
Da ...una de invatat prostii !
Uite ce a facut Biblia din biata Ema... a aberat-o intratat incat nu mai stie sa faca diferenta intre fanteziile ce ezista numai in capul ei si realitate


[quote]

Eu zic sa dai fuga in fata oglinzii si sa vezi ce a facut r,,,, in care crezi tu din tine .
Apoi :
Eu zic sa vezi tu birna din ochiul tau nu un amarit de gunoi din ochiul altuia
Apoi :
Argumentele aduse de tine sunt sublime dar lipsesc cu desavirsire si nu au nici cea mai mica importanta tu esti un frustrat . tavaleala
Apoi :
Tu pui luminarea sub cazanul de rufe si orbecai in intuneric crezind ca ai o problema cu vederea cind cauza este alta .
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 16 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 5:24 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Echivalentul cuvantului ebraic Messiah care inseamna "unsul lui Dumnezeu" - Mesia, nu e un nume propriu.
Tu uiti ca pe Isus nu este Isus - Mesia ... ci Isus -Christos, pai ce Isus era grec?

Citat :

, ci un titlu care se refera la originea si misiunea divina a lui Iisus,
asta cred ca ai scos-o din WC-ul de la Casa de adunare (a zeciuielii) !

Uns inseamn ungerea/numirea intr-o inalta functie, si nu se refera la nicio origine, toti preotii sunt UNSI ...desi originea unora dintre ei este de cea mai joasa si proasta calitate, fiindt facuti la betie dintr-o stoarfa si un borfas, ... care dupa aia s-au pocait!
Si astia pot fi unsi !

A fost uns de Dumnezeu,a fost vrednic de a primi puterea ,a fost investit.Vai,Soimos,ma uimesti tot mai mult.Chiar tu insuti folosesti un limbaj de borfas.Eu te credeam un om elevat.Sau,m-am inselat?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 16 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 8:47 pm

EmaLovesJesus a scris:

A fost uns de Dumnezeu,a fost vrednic de a primi puterea ,a fost investit
Dooooaaaamne ma Ema!
Daca nu vorbesti prostiiiiiii ...atunci negresit ca esti in mod constient cea mai nerusinata propagandista a Diavolului!

Unde in Biblie zice Dumnezeu ca l-a investit/uns pe Isus intr-o functie ?

ATENTIE ! Nimeni altcineva decat Dumnezeu ... ptr ca eu nu ascult decat Cuvantul lui Dumnezeu!!! ...si nu ale unor mincinosi lipsiti de credibilitate!

Citat :

Vai,Soimos,ma uimesti tot mai mult.Chiar tu insuti folosesti un limbaj de borfas.Eu te credeam un om elevat.Sau,m-am inselat?
Oi fi eu un om elevat...dar cand am de-a face cu propagandistii MINCIUNII asa ca tine...scuza-ma ... dar nu ma pot purta ca un Domn!
Stii deja principiul meu...ala cu porcii si cu jorditza?

Eh daca fiecare afirmatie o faci fara suport biblic sau real ...esti si vei fi considerata ca o VANDUTA Tatalui Minciunii...adica posedata de Diavol ...de aceea ai si traile anormale si delirul mistic pe care le ai!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 16 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 9:16 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

A fost uns de Dumnezeu,a fost vrednic de a primi puterea ,a fost investit
Dooooaaaamne ma Ema!

Citat :

Vai,Soimos,ma uimesti tot mai mult.Chiar tu insuti folosesti un limbaj de borfas.Eu te credeam un om elevat.Sau,m-am inselat?
Oi fi eu un om elevat.dar nu ma pot purta ca un Domn!
Stii deja principiul meu...ala cu porcii si cu jorditza?


Din cite vad eu principiul tau de om elevat este reprezentat de patrupedul care il pomenesti si de la care ai imprumutat caracterul ,probabil ai si tu in r,, bodiy piercing extreme sa nu faci stricaciuni in casa joardia aia o tii ca sa scarpini soriciul csuze pielea tavaleala .
Apoi :
Eu sunt convins ca tu esti pierdut pe scara evolutiei pe undeva ,dar nu dispera va veni si timpul tau peste niste miliarde de ani sa evoluezi in om
Apoi :
Eu zic sa iei gasca de clone si sa va carati de aici
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 16 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 9:19 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

A fost uns de Dumnezeu,a fost vrednic de a primi puterea ,a fost investit
Dooooaaaamne ma Ema!
Daca nu vorbesti prostiiiiiii ...atunci negresit ca esti in mod constient cea mai nerusinata propagandista a Diavolului!

Unde in Biblie zice Dumnezeu ca l-a investit/uns pe Isus intr-o functie ?

ATENTIE ! Nimeni altcineva decat Dumnezeu ... ptr ca eu nu ascult decat Cuvantul lui Dumnezeu!!! ...si nu ale unor mincinosi lipsiti de credibilitate!

Citat :

Vai,Soimos,ma uimesti tot mai mult.Chiar tu insuti folosesti un limbaj de borfas.Eu te credeam un om elevat.Sau,m-am inselat?
Oi fi eu un om elevat...dar cand am de-a face cu propagandistii MINCIUNII asa ca tine...scuza-ma ... dar nu ma pot purta ca un Domn!
Stii deja principiul meu...ala cu porcii si cu jorditza?

Eh daca fiecare afirmatie o faci fara suport biblic sau real ...esti si vei fi considerata ca o VANDUTA Tatalui Minciunii...adica posedata de Diavol ...de aceea ai si traile anormale si delirul mistic pe care le ai!


Adevarat proverbul ,,
Daca te bagi in laturi, te mananca porcii,,
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 16 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 10:49 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

A fost uns de Dumnezeu,a fost vrednic de a primi puterea ,a fost investit
Dooooaaaamne ma Ema!
Daca nu vorbesti prostiiiiiii ...atunci negresit ca esti in mod constient cea mai nerusinata propagandista a Diavolului!

Unde in Biblie zice Dumnezeu ca l-a investit/uns pe Isus intr-o functie ?

ATENTIE ! Nimeni altcineva decat Dumnezeu ... ptr ca eu nu ascult decat Cuvantul lui Dumnezeu!!! ...si nu ale unor mincinosi lipsiti de credibilitate!

Citat :

Vai,Soimos,ma uimesti tot mai mult.Chiar tu insuti folosesti un limbaj de borfas.Eu te credeam un om elevat.Sau,m-am inselat?
Oi fi eu un om elevat...dar cand am de-a face cu propagandistii MINCIUNII asa ca tine...scuza-ma ... dar nu ma pot purta ca un Domn!
Stii deja principiul meu...ala cu porcii si cu jorditza?

Eh daca fiecare afirmatie o faci fara suport biblic sau real ...esti si vei fi considerata ca o VANDUTA Tatalui Minciunii...adica posedata de Diavol ...de aceea ai si traile anormale si delirul mistic pe care le ai!


Adevarat proverbul ,,Daca te bagi in laturi, te mananca porcii
Asta trebuia sa stii atunci cand ti-ai propus sa faci prozelitism!
daca stateai cuminte la tine in biserica ...nu luai asa o infrangere zdravana !
Noi te intelegem ...stim si noi proverbe ...de ex. Fuga e rusinoasa ...da e sanatoasa!

Iar faptul ca ai fugit ca un invins cu coada (diavolului) intre picioare il vedem in faptul ca si in postarea de mai sus ... unde vedem ca ai preferi sa fugi decat sa ne demonstrezi ca nu ai MINTIT...asa cum te-am acuzat eu!

AI RAMAS FARA REPLICA!

Sah - Mat ...te-am terminat si pe tine ...

...si am mai randuit un fanatic de pocait!

Asta ca sa le fie de invatatura si altora care se cred grozavi si se incumeta sa vina pe acest forum!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 16 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 11:04 pm


Ce sa inteleg eu din cele de mai sus Ema o femeie educata si cu fff mult bun simt vine si posteaza pe acest forum ,Pe acest forum sunt si niste po,,,, care se cred domni "dar naravul din fire nu are lecuire" .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 16 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 12:01 am

Urzi23 a scris:

Ce sa inteleg eu din cele de mai sus Ema o femeie educata si cu fff mult bun simt vine si posteaza pe acest forum ,
Poate ai vrut sa spui imbrobodita in loc de educata!
Ema este o femeie fara cultura si fara judecta!
Nu re nicio deschidere catre adevarurile dovedite si o tine intr-una langa in minciuni, chiar si atunci can e prinsa cu ele!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 16 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 7:43 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Dooooaaaamne ma Ema!
Daca nu vorbesti prostiiiiiii ...atunci negresit ca esti in mod constient cea mai nerusinata propagandista a Diavolului!

Unde in Biblie zice Dumnezeu ca l-a investit/uns pe Isus intr-o functie ?

ATENTIE ! Nimeni altcineva decat Dumnezeu ... ptr ca eu nu ascult decat Cuvantul lui Dumnezeu!!! ...si nu ale unor mincinosi lipsiti de credibilitate!


Oi fi eu un om elevat...dar cand am de-a face cu propagandistii MINCIUNII asa ca tine...scuza-ma ... dar nu ma pot purta ca un Domn!
Stii deja principiul meu...ala cu porcii si cu jorditza?

Eh daca fiecare afirmatie o faci fara suport biblic sau real ...esti si vei fi considerata ca o VANDUTA Tatalui Minciunii...adica posedata de Diavol ...de aceea ai si traile anormale si delirul mistic pe care le ai!


Adevarat proverbul ,,Daca te bagi in laturi, te mananca porcii
Asta trebuia sa stii atunci cand ti-ai propus sa faci prozelitism!
daca stateai cuminte la tine in biserica ...nu luai asa o infrangere zdravana !
Noi te intelegem ...stim si noi proverbe ...de ex. Fuga e rusinoasa ...da e sanatoasa!

Iar faptul ca ai fugit ca un invins cu coada (diavolului) intre picioare il vedem in faptul ca si in postarea de mai sus ... unde vedem ca ai preferi sa fugi decat sa ne demonstrezi ca nu ai MINTIT...asa cum te-am acuzat eu!

AI RAMAS FARA REPLICA!

Sah - Mat ...te-am terminat si pe tine ...

...si am mai randuit un fanatic de pocait!

Asta ca sa le fie de invatatura si altora care se cred grozavi si se incumeta sa vina pe acest forum!


ESTE DOAR PAREREA TA CA AI INVINS!ISUS A BIRUIT LA CRUCE PE SATAN!EU PUR SI SIMPLU,NU MAI VREAU SA CONTINUI DISCUTIA PENTRU CA FOLOSESTI UN VOCABULAR AGRESIV,DACA SE PURTAU DISCUTII CIVILIZATE FARA SA TRECETI LA ATAC DE PERSOANA,IMI FACEA PLACERE SA VORBESC DESPRE DUMNEZEU.AICI SE VEDE CAT SUNTETI DE EDUCATI SI DE CIVILIZATI!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 16 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 8:47 am

EmaLovesJesus a scris:


ESTE DOAR PAREREA TA CA AI INVINS!ISUS A BIRUIT LA CRUCE PE SATAN!
Ai dreptate cu exemplul asta !
Isus=Lucifer= Diavolul .... a invins inteligenta si ratiunea (ptr ca Satan este un personaj negativ doar in NT crestinesc, ... In Vechiul Testament satana nu este un personaj negativ ci unul pozitiv)
Deci Diavolul=Lucifer= Isus a biruit si in cazul tau, ca de aia nu mai esti capabila sa intelegi nimic!

Citat :

EU PUR SI SIMPLU,NU MAI VREAU SA CONTINUI DISCUTIA PENTRU CA FOLOSESTI UN VOCABULAR AGRESIV
Pai nici eu nu mai vreau sa continui, ptr ca nu are sens sa repet mereu si mereu aceleasi versete prin care iti arat ca tu esti pe cale gresita ...iar tu te faci ca nu le vezi si schimbi mereu vorba neraspunzand la ele!

Citat :

,DACA SE PURTAU DISCUTII CIVILIZATE FARA SA TRECETI LA ATAC DE PERSOANA,IMI FACEA PLACERE SA VORBESC DESPRE DUMNEZEU.AICI SE VEDE CAT SUNTETI DE EDUCATI SI DE CIVILIZATI!

Nu multumim, am avut placerea sa ne convingem ca nu avem cu cine discuta in mod rational, si nu vrem ca tu prin spamurile tale sa transformi acest forum intr-un forum de propaganda mincinosa si de irationalitate!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 16 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 10:58 am

Soimos a scris:
Urzi23 a scris:

Ce sa inteleg eu din cele de mai sus Ema o femeie educata si cu fff mult bun simt vine si posteaza pe acest forum ,
Poate ai vrut sa spui imbrobodita in loc de educata!
Ema este o femeie fara cultura si fara judecta!
Nu re nicio deschidere catre adevarurile dovedite si o tine intr-una langa in minciuni, chiar si atunci can e prinsa cu ele!

Rau ai ajuns coane ai ras 20 din posturi mele ,acum vad ca ai inceput sa le modifici (scrii tu in locul meu ) deci pe siteul asta amarit nu am siguranta datelor .Josnicia pe acest forum atinge cote maxime ai raspuns si de pe contul Emei razi si din posturile mele si le modifici cum ai chef .Raspunzi din liota de clone .
Tu esti un robotel programat ,eu zic sa stergi ce au mai postat altii si sa ramina doar ce ai scris tu .
Apoi :
Unde esti pus cu botul pe labe postul dispare fara urma ,esti cea mai jalnica fiinta intilnita de mine ,esti cel mai mare mincinos si te pretezi la cele mai josnice metode sa promovezi minciunile tale .Din cauza ta forumul acesta a ajuns de c,,,,,
Sus In jos
Continut sponsorizat





Manipularea prin religie - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 16 Icon_minitime

Sus In jos
 
Manipularea prin religie
Sus 
Pagina 16 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16
 Subiecte similare
-
» Istoria crestinismului
» Eliminarea împoziteor prin înlocuirea lor de moşteniri
» Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: