Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Manipularea prin religie

In jos 
+11
livius
Seitan
Dumadu
DRAGOS
melinda
Liliana
Cyberman
Black velvet
Soimos
Mihai12
Apopii
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Urmatorul
AutorMesaj
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 12:03 am

EmaLovesJesus a scris:
Dumnezeu lucreaza prin mainile medicilor.

Pai, de ce nu lucreaza dumne-zeu prin mainile popilor, nu sunt ei oare reprezentantii sai pe pamant?

Cum poti tu spune ca dumne-zeu lucreaza prin mainile medicilor doh adica a celor care au ca simbol sarpele, stii tu cine este sarpele, ai citit Geneza din biblie?

Manipularea prin religie - Pagina 14 Caduceus
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 6:17 am

In pustiu nu erau izvoare de apa, nu era vegetatie, ca sa te poti ascunde de razele soarelui. In locurile acelea erau serpi care au inceput sa muste multimea iesita din Egipt si mureau. Oamenii s-au dus la Moise si i-au cerut sa faca ceva, sa se roage lui Dumnezeu ca sa indeparteze acesti serpi din mijlocul lor. Dumnezeu i-a zis lui Moise fa-ti un sarpe de arama si inalta-l intr-o prajina si oricine va fi muscat de sarpe sa priveasca la acel sarpe inaltat si se va vindeca. Cei care L-au crezut si au privit la sarpe, au fost vindecati. Dumnezeu a facut atatea minuni pentru ei, si ei tot se mai indoiau. El i-a
calauzit ziua mergand inaintea lor intr-un stalp de nor, iar noaptea
intr-un stalp de foc ca sa ii lumineze. El le dadea hrana in fiecare zi, imbracamintea si incaltamintea nu li s-au uzat. Aceste simboluri erau umbra lucrurilor viitoare care aveau sa prefigureze pe Cel ce avea sa vina, sa moara pe un lemn de blestem, pentru ca cei care au fost muscati de sarpe (de pacat) sa priveasca la jertfa Domnului Isus si sa primeasca mantuirea. Dumnezeu ne cheama, ne poarta de grija in fiecare zi, ne calauzeste, ne vindeca, ne mantuieste.
Cand i-ai multumit ultima data lui Dumnezeu , pentru ca a daruit pe
Fiul Sau la Golgota, ca sa moara in locul tau?
Emanuela
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 12:58 pm

EmaLovesJesus a scris:
Cand i-ai multumit ultima data lui Dumnezeu , pentru ca a daruit pe
Fiul Sau la Golgota, ca sa moara in locul tau?
Emanuela

Niciodata, pentru ca asta este o vrajeala prea ieftina! Nimeni nu poate muri in locul tau! Pe tine cum te lasa constiinta sa-i multumesti unui individ care-si omoara copilul? doh In plus aste-s doar povesti ale creatorilor de religii, adica a celor care scriu basme cu scopul ca oamenii sa creada in ele!

Nu ai raspuns la intrebarea pusa, de ce dumne-zeul tau nu vindeca prin mainile popilor si vindeca prin mainile celor care si-au ales ca simbol sarpele?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Nu eu   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 1:24 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Cand i-ai multumit ultima data lui Dumnezeu , pentru ca a daruit pe
Fiul Sau la Golgota, ca sa moara in locul tau?
Emanuela

Niciodata, pentru ca asta este o vrajeala prea ieftina! Nimeni nu poate muri in locul tau! Pe tine cum te lasa constiinta sa-i multumesti unui individ care-si omoara copilul? Manipularea prin religie - Pagina 14 2975105902 In plus aste-s doar povesti ale creatorilor de religii, adica a celor care scriu basme cu scopul ca oamenii sa creada in ele!

Nu ai raspuns la intrebarea pusa, de ce dumne-zeul tau nu vindeca prin mainile popilor si vindeca prin mainile celor care si-au ales ca simbol sarpele?
Toate lucrurile sunt cu putinta celui ce crede.O sa iti spun o intamplare adevarata si daca doresti sa crezi este bine,daca nu iarasi este bine.Eu nu pierd si nu castig nimic.Cu cativa ani in urma dupa ce am nascut pe cel de al treilea copil,am avut mici probleme de sanatate si am fost nevoita sa ma internez pentru o mica interventie.In salon cu mine mai erau internate doua femei.Desi eram la inceputul vietii mele de credinta si nu cunosteam atat de bine Cuvantul,eu le-am marturisit femeilor despre credinta mea in Dumnezeu si le-am spus cum Dumnezeu a vindecat-o pe mama mea si ea a fost prima care s-a pocait.Una dintre ele era asistenta la o gradinita si deja a dat banii la doctor pentru a fi operata de fibrom uterin.Eu i-am spus daca doreste sa ne rugam impreuna pentru vindecare si ea a acceptat.Ea a simtit ca a fost vindecata si a cerut inapoi banii medicului spunand ca a intervenit un accident neprevazut si trebuie sa plece de urgenta la tara.De atunci a fost vindecata si s-a pocait,este membra la noi in Biserica.Eu nu am nici un merit,Dumnezeu a facut aceasta minune prin credinta.
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 1:32 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Cand i-ai multumit ultima data lui Dumnezeu , pentru ca a daruit pe
Fiul Sau la Golgota, ca sa moara in locul tau?
Emanuela


Nu ai raspuns la intrebarea pusa, de ce dumne-zeul tau nu vindeca prin mainile popilor si vindeca prin mainile celor care si-au ales ca simbol sarpele?
Poate tu ai pretentia ca Dumnezeu sa faca calculatoare si tu sa le primesti moca ,poate ai vrea sa gasesti in fata zasei zilnic ultimul model de masina si tu sa stai sa joci metin si farmerama .
Apoi :
Parca tu ai scris ca "ai citit Biblia ba din contra ai priceput tot " hai ca ma faci sa cad jos de ris ca tu nu ai priceput nimic ,tu ai citit in diagonala sau de la dr la stg ca arabii .
Apoi :
Şi Dumnezeu i-a binecuvântat, zicând: “Creşteţi şi vă înmulţiţi şi umpleţi pământul şi-l supuneţi; şi stăpâniţi peste peştii mării, peste păsările cerului, peste toate animalele, peste toate vietăţile ce se mişcă pe pământ şi peste tot pământul!”
Apoi :
Tu nu ai trecut de prima pagina din geneza si te crezi expert ,ba mai te umflii in pene ca ratoiul ca ai priceput totul tavaleala lucru care se vede
Apoi :
Cum adica “dupa asemanarea noastra”? Si care “Noastra”?
Apoi :
Dupa asemanare adica liber, bun, inteligent, frumos…in potential.
Apoi :
Cei care sunt neliberi, rai, p,,,,, si pagini si atei nu si-au exploatat potentialul de a semana cu Dumnezeu.
Apoi :
Desigur, Dumnezeu nu uita sa il sfatuiasca pe om cum sa dobandeasca fericirea lumeasca, deoarece fericirea spirituala este sa fie in relatie cu Dumnezeu:
Apoi :
Fericirea lumeasca este sa cresti, sa supui pamantul, sa stapanesti asupra resurselor pamantului.
Apoi :
Aici incape cam orice activitate umana de la industrie, pana la admirarea naturii. Deci acolo trebuie omul sa isi caute fericirea, nu in discoteca si in baruri.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 1:44 pm

Urzi23 a scris:

Poate tu ai pretentia ca Dumnezeu sa faca calculatoare si tu sa le primesti moca ,poate ai vrea sa gasesti in fata zasei zilnic ultimul model de masina si tu sa stai sa joci metin si farmerama .
Auzi...nu le mai fenta aburind si mintind ca iti faci paacate ...ci raspunde la intrebare scurt si la obiect!?

Din ce cauza nu il socotiti pe medic popa ... daca Dumnezeu lucreaza in fiecare zi la spital si nu la biserica?
Va puteti ruga si in mod sigur rugaciunea voastra va fi mai bine primita ptr ca medicul lucreaza cot la cot cu Dumnezeu?

ce naiba va trebuie porcosii aia de preoti ahtiati dupa bani si cu ochii cat cepele la curu enoriaselor?

Citat :

Deci acolo trebuie omul sa isi caute fericirea, nu in discoteca si in baruri.
dar nici in biserici unde esti tot drogat ca ultimul betiv ...dar prin cuvinte!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 2:15 pm

Soimos a scris:
Urzi23 a scris:

Poate tu ai pretentia ca Dumnezeu sa faca calculatoare si tu sa le primesti moca ,poate ai vrea sa gasesti in fata zasei zilnic ultimul model de masina si tu sa stai sa joci metin si farmerama .
Auzi...nu le mai fenta aburind si mintind ca iti faci paacate ...ci raspunde la intrebare scurt si la obiect!?

Din ce cauza nu il socotiti pe medic popa ... daca Dumnezeu lucreaza in fiecare zi la spital si nu la biserica?
Va puteti ruga si in mod sigur rugaciunea voastra va fi mai bine primita ptr ca medicul lucreaza cot la cot cu Dumnezeu?

ce naiba va trebuie porcosii aia de preoti ahtiati dupa bani si cu ochii cat cepele la curu enoriaselor?

Citat :

Deci acolo trebuie omul sa isi caute fericirea, nu in discoteca si in baruri.
dar nici in biserici unde esti tot drogat ca ultimul betiv ...dar prin cuvinte!
Mai bine dependent de Dumnezeu decat de drog,alcool,tutun.
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 2:33 pm

Soimos a scris:
Urzi23 a scris:

Poate tu ai pretentia ca Dumnezeu sa faca calculatoare si tu sa le primesti moca ,poate ai vrea sa gasesti in fata zasei zilnic ultimul model de masina si tu sa stai sa joci metin si farmerama .
Auzi...nu le mai fenta aburind si mintind ca iti faci paacate ...ci raspunde la intrebare scurt si la obiect!?

Din ce cauza nu il socotiti pe medic popa ... daca Dumnezeu lucreaza in fiecare zi la spital si nu la biserica?
Va puteti ruga si in mod sigur rugaciunea voastra va fi mai bine primita ptr ca medicul lucreaza cot la cot cu Dumnezeu?

ce naiba va trebuie porcosii aia de preoti ahtiati dupa bani si cu ochii cat cepele la curu enoriaselor?

Citat :

Deci acolo trebuie omul sa isi caute fericirea, nu in discoteca si in baruri.
dar nici in biserici unde esti tot drogat ca ultimul betiv ...dar prin cuvinte!

Ce vorbesti ma meseria de medic este o meserie ,sesizezi diferenta .
degeaba te zvircolesti ca un srpe jupuit de viu la un restaurant asiatic ,tu nu ai spus nimic ,eu zic sa te mai straduiesti ,argumentele tale sunt subrede cum era coliba de paie a purcelului puturos .
Apoi :
Auzi domle ce spune musteriul ca in biserica sunt drogati dar folosind cuvinte ,eu zic sa te imbeti si tu citind cartea de telefoane sau pagini aurii
Hai ca ma sparg de ris si ma intreb tu gindesti inainte sa postezi Tu esti un ignorant si nu vezi padurea din cauza copacilor
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 3:47 pm

Soimos a scris:
ce naiba va trebuie porcosii aia de preoti ahtiati dupa bani si cu ochii cat cepele la curu enoriaselor?

Este o vorba din batrani, care ne spune ca ”cine se aseamana se aduna”. Cum ar putea sa fie popa altfel decat enoriasii... si uite asa religia prospera, vanzand iluzii...
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 4:46 pm

Apopii a scris:
Soimos a scris:
ce naiba va trebuie porcosii aia de preoti ahtiati dupa bani si cu ochii cat cepele la curu enoriaselor?

Este o vorba din batrani, care ne spune ca ”cine se aseamana se aduna”. Cum ar putea sa fie popa altfel decat enoriasii... si uite asa religia prospera, vanzand iluzii...
Stii tu vorba sa faceti ce zice popa si nu ce face el.Si nu sunt toti la fel.Sunt si sinceri care slujesc cu adevarat pe Dumnezeu.Cat despre pastorul meu,am toata aprecierea ca om.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 5:43 pm

EmaLovesJesus a scris:

Mai bine dependent de Dumnezeu decat de drog,alcool,tutun.
Problema este ca Dumnezeul tau este Tata Minciunii ...si asta ne-ai dovedit-o pana acum din plin!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 5:46 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Mai bine dependent de Dumnezeu decat de drog,alcool,tutun.
Problema este ca Dumnezeul tau este Tata Minciunii ...si asta ne-ai dovedit-o pana acum din plin!
Tu stii ca oricine perverteste Cuvantul este de la satan care este tatal mincinosilor,deci si al tau!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 6:48 pm

EmaLovesJesus a scris:

Stii tu vorba sa faceti ce zice popa si nu ce face el.
Asa ceva nu exista!
...daca si el slujitorul lui Dumnezeu se cacao pe poruncile divine ...de ce sa nu o faca si ultimul prost?

Citat :

Sunt si sinceri care slujesc cu adevarat pe Dumnezeu

Asa ceva nu exista, nu poti sluji la doi stapani ...parca zicea Isus .. la Dumnezau si pe Mamona!

Citat :

Cat despre pastorul meu,am toata aprecierea ca om.
Mai bine i-ai spune sa-i fie rusine ca te-a prostit cu minciunile lui si ai ajuns sa nu-l mai crezi pe Dumnezeu ci sa ii zici Dumnezeu celui care isi zice Lucifer, Tatal sau ceres ii numeste Diavol si el se lauda ca e Seful IADULUI!

Eu daca as fi in locul tau ...as lu aminte ce zice Dumnzeu in Lege (deiuteronom 13.1 si as face exact ce mi se cere in Apocalipsa 18.2 ... Aia cu ..."iesiti din casa Marii desfranate a Noului Babilon ca sa nu te faci paartasa la pacatele ei si sa nu fi sortita tu la pedepsele ei!

Dar stiu ...ptr tine vorbele lui Dumnezeu nu au valoare ptr ca tu esti VANDUTA tatalui Minciunii ...si numai de el asculti!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 6:57 pm


Auzi tu cand o strigi pe sotia ta ii spui Soimos?No asa se intampla si cu mine eu vorbesc cu Dumnezeu si ma inchin Lui si nu lui satan.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 8:36 pm

EmaLovesJesus a scris:

Auzi tu cand o strigi pe sotia ta ii spui Soimos?No asa se intampla si cu mine eu vorbesc cu Dumnezeu si ma inchin Lui si nu lui satan.
Nu contest c asta crezi ca faci!
Dar tu nu faci asta ci te inchini lui Lucifer = satana= seful cheilor Iadului !

Daca te-ai ruga lui Dumnezeu ... i-ai urma Legile ...dar facii pipi pe Legea lui Dumnezeu si le-ai aruncat ptr a urma legile unui criminal care te invata ca Legea lui Dumnezeu Creatorul ...este un GUNOI !
deci tu esti total ratacita ...si vad ca nici nu pricepi nimic din ceea ce tot iti spun!
Nu iti cer sa accepti ce spun ...ci doar sa intelegi ce-ti spun!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 8:39 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Auzi tu cand o strigi pe sotia ta ii spui Soimos?No asa se intampla si cu mine eu vorbesc cu Dumnezeu si ma inchin Lui si nu lui satan.
Nu contest c asta crezi ca faci!
Dar tu nu faci asta ci te inchini lui Lucifer = satana= seful cheilor Iadului !

Daca te-ai ruga lui Dumnezeu ... i-ai urma Legile ...dar facii pipi pe Legea lui Dumnezeu si le-ai aruncat ptr a urma legile unui criminal care te invata ca Legea lui Dumnezeu Creatorul ...este un GUNOI !
deci tu esti total ratacita ...si vad ca nici nu pricepi nimic din ceea ce tot iti spun!
Nu iti cer sa accepti ce spun ...ci doar sa intelegi ce-ti spun!
Dar eu iubesc Legile lui Dumnezeu si le respect.Le pun in aplicare in fiecare zi din viata mea.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 10:04 pm

EmaLovesJesus a scris:

Dar eu iubesc Legile lui Dumnezeu si le respect.Le pun in aplicare in fiecare zi din viata mea.
Tu nu stii ce vorbesti?

Pai tu respecti legile Torei? ...adica acelea pe care chiar Isus a venit sa le implineasca?
Ti-ai taiat tu copii imprejur ca semn ca accepti legamantul cu Yahwe?
Mananci zilnic kusher asa cum iti cere Dumnezeu?

Poi tu nu numai ca nu le respecti ...ba chiar le si batjocoresti!

Poi tu nici macar prima lege din Decalog nu o asculti ...si anume aia cu sa nu te inchini altui Dumnezeu decat mie (Iehova) ...si cand colo tu il ai ca Dumnezeu pe Isus

Nu ti-am spus ca vorbeste gura ta fara tine?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 10:36 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Dar eu iubesc Legile lui Dumnezeu si le respect.Le pun in aplicare in fiecare zi din viata mea.
Tu nu stii ce vorbesti?

Pai tu respecti legile Torei? ...adica acelea pe care chiar Isus a venit sa le implineasca?
Ti-ai taiat tu copii imprejur ca semn ca accepti legamantul cu Yahwe?
Mananci zilnic kusher asa cum iti cere Dumnezeu?

Poi tu nu numai ca nu le respecti ...ba chiar le si batjocoresti!

Poi tu nici macar prima lege din Decalog nu o asculti ...si anume aia cu sa nu te inchini altui Dumnezeu decat mie (Iehova) ...si cand colo tu il ai ca Dumnezeu pe Isus
Eu il am pe Dumnezeu si pe Fiul Sau,Isus.Cat despre Legile lui Dumnezeu sunt cuprinse in acestea doua:Să iubeşti pe Domnul, Dumnezeul tău, cu toată inima ta, cu tot sufletul tău şi cu toată puterea ta.Si pe aproapele tau ca pe tine insuti.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 10:42 pm

EmaLovesJesus a scris:
Eu il am pe Dumnezeu si pe Fiul Sau,Isus.
Daca nu crezi ca Iehova nu are Fiu ...atunci intreaba un evreu !

Citat :

Cat despre Legile lui Dumnezeu sunt cuprinse in acestea doua:Să iubeşti pe Domnul, Dumnezeul tău, cu toată inima ta, cu tot sufletul tău şi cu toată puterea ta.Si pe aproapele tau ca pe tine insuti.
cata prostia!

Tu confunzi o invatatura a unui rabin ...cu Legile lui Dumnezeu?
Tu realizezi ce vorbesti ...sau iarasi iti vorbeste gurita fara tine?
Doamne affraid ce oameni
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 10:44 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Eu il am pe Dumnezeu si pe Fiul Sau,Isus.
Daca nu crezi ca Iehova nu are Fiu ...atunci intreaba un evreu !

Citat :

Cat despre Legile lui Dumnezeu sunt cuprinse in acestea doua:Să iubeşti pe Domnul, Dumnezeul tău, cu toată inima ta, cu tot sufletul tău şi cu toată puterea ta.Si pe aproapele tau ca pe tine insuti.
cata prostia!

Tu confunzi o invatatura a unui rabin ...cu Legile lui Dumnezeu?
Doamne affraid Manipularea prin religie - Pagina 14 2540044530

Trebuie sa crezi TOT Cuvantul lui Dumnezeu,nu sa selectezi doar ce vrei tu.Stii ca cei care taie din Cuvant i se va taia dreptul de a ajunge in rai?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 10:50 pm

EmaLovesJesus a scris:


Trebuie sa crezi TOT Cuvantul lui Dumnezeu,n
Poi exact asta si fac!
Ptr mine nu conteaza decat ceea ce spune Dumnezeu!
Tu esti pe partea gresita ca pui mai presus de Legile lui Dumnezeu ...vorba proasta a unui om primitiv si incult ca Ioan!

Tu esti atat de primitiva incat nu stii sa faci diefernta intre Dumnezeu si Ioan ...si in nivitatea ta ...tu arunci la GUNOI cuvintele lui Dumnezeu ...si mai ai si tupeul sa imi spui sa ascult "tot cuvantul lui Dumnezeu" ...adica ceva ce tu nu asculti de loc!

Nu ti se pare ca tu esti cam aiurea?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 10:54 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Trebuie sa crezi TOT Cuvantul lui Dumnezeu,n
Poi exact asta si fac!
Ptr mine nu conteaza decat ceea ce spune Dumnezeu!
Tu esti pe partea gresita ca pui mai presus de Legile lui Dumnezeu ...vorba proasta a unui om primitiv si incult ca Ioan!

Tu esti atat de primitiva incat nu stii sa faci diefernta intre Dumnezeu si Ioan ...si in nivitatea ta ...tu arunci la GUNOI cuvintele lui Dumnezeu ...si mai ai si tupeul sa imi spui sa ascul tot cuvantul lui Dumneeu ...adica ceva ce tu nu asculti de loc!

Nu ti se pare ca tu esti cam aiurea?

Daca tu ai iubi Cuvantul lui Dumnezeu,ai iubi si pe cei cu care relationezi si nu m-ai jigni,ci ai arata dragostea lui Dumnezeu prin cuvintele tale,rabdarea ta.Uite iti dau raspunsul unui ateu din seara aceasta de pe TPU,cu care m-am contrazis foarte multa vreme.Dupa roade ne vom cunoaste.Ecea a răspuns:

Manipularea prin religie - Pagina 14 Raspunde




Credinciosii fara discutii.
Daca s-ar face un sondaj intre toti ateii si Ema,pariez pe Ema fara sa imi am vreo crestere de tensiune.
Nu inteleg cum ne face fata la toti,fara sa se enerveze,fara sa injure,etc.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 11:06 pm

EmaLovesJesus a scris:


Daca tu ai iubi Cuvantul lui Dumnezeu,ai iubi si pe cei cu care relationezi si nu m-ai jigni,ci ai arata dragostea lui Dumnezeu prin cuvintele tale,rabdarea ta
Problema este ca eu nu iubesc cuvintele lui Dumnezeu ci doar le stiu si le ascult!
Atata tot!

Citat :

Credinciosii fara discutii.
Daca s-ar face un sondaj intre toti ateii si Ema,pariez pe Ema fara sa imi am vreo crestere de tensiune.
Nu inteleg cum ne face fata la toti,fara sa se enerveze,fara sa injure,etc.

Eu as stii sa-i raspund la intrebare!
Si asta ar suna cam asa ...
Nu se enerveaza ptr ca este atat de fanatica in activitatea ei de militant prozelitist pocait, incat doreste sa isi faca munca de prozelitism cu orice pret!

Chiar si cu pretul de a mintii continuu impotriva tuturor evidentelor ...fapt care totusi dovedeste ca ea nu pe Dumnezeu il serveste ci pe Diavol pe care il numeste " Dumnezeul Meu" de unde tragem concluzia ca Dumnezeul ei nu este Dumnezeul tuturor oamenilor ... ci doar al ei! ..unu personal pe care il rasfata zilnic cu tromboane si minciunele.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 5:38 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Daca tu ai iubi Cuvantul lui Dumnezeu,ai iubi si pe cei cu care relationezi si nu m-ai jigni,ci ai arata dragostea lui Dumnezeu prin cuvintele tale,rabdarea ta
Problema este ca eu nu iubesc cuvintele lui Dumnezeu ci doar le stiu si le ascult!
Atata tot!

Citat :

Credinciosii fara discutii.
Daca s-ar face un sondaj intre toti ateii si Ema,pariez pe Ema fara sa imi am vreo crestere de tensiune.
Nu inteleg cum ne face fata la toti,fara sa se enerveze,fara sa injure,etc.

Eu as stii sa-i raspund la intrebare!
Si asta ar suna cam asa ...
Nu se enerveaza ptr ca este atat de fanatica in activitatea ei de militant prozelitist pocait, incat doreste sa isi faca munca de prozelitism cu orice pret!

Chiar si cu pretul de a mintii continuu impotriva tuturor evidentelor ...fapt care totusi dovedeste ca ea nu pe Dumnezeu il serveste ci pe Diavol pe care il numeste " Dumnezeul Meu" de unde tragem concluzia ca Dumnezeul ei nu este Dumnezeul tuturor oamenilor ... ci doar al ei! ..unu personal pe care il rasfata zilnic cu tromboane si minciunele.
Pai tu ai stii,bineinteles sa ii raspunzi,dar tu nu stii ca rabdarea si indelunga rabdare este o roada a Duhului Sant.Ca eu ca si om.....
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 9:21 am

EmaLovesJesus a scris:

Pai tu ai stii,bineinteles sa ii raspunzi,dar tu nu stii ca rabdarea si indelunga rabdare este o roada a Duhului Sant.Ca eu ca si om.....
ca om nu te cunosc ...deci nu ma pot exprima...
Desi mai rar un om adevarat care sa nu recunoasca ca minte atunci cand este prins si dovedit cu minciuna ...asa cum ai fost tu prinsa cu minciuna precum ca Yahwe l-a iertat pe criminalul Pavel !
Cat despre Duh Sfant ...fac pariu ca habar nu ai ce e aia ... !

Este ceva ce te face sa MINTI si apoi sa ramai incapatanata in MINCIUNA dupa ce ai fost prinsa ca MINTI?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 12:07 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Pai tu ai stii,bineinteles sa ii raspunzi,dar tu nu stii ca rabdarea si indelunga rabdare este o roada a Duhului Sant.Ca eu ca si om.....
ca om nu te cunosc ...deci nu ma pot exprima...
Desi mai rar un om adevarat care sa nu recunoasca ca minte atunci cand este prins si dovedit cu minciuna ...asa cum ai fost tu prinsa cu minciuna precum ca Yahwe l-a iertat pe criminalul Pavel !
Cat despre Duh Sfant ...fac pariu ca habar nu ai ce e aia ... !

Este ceva ce te face sa MINTI si apoi sa ramai incapatanata in MINCIUNA dupa ce ai fost prinsa ca MINTI?

Draga Soimos,daca tu nu crezi Biblia,nu inseamna ca nu este adevarata.Eu as putea sa te fac mincinos pentru ca nu crezi adevarul lui Dumnezeu.Dar totusi,din bun simt nu te fac mincinos.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 4:27 pm

EmaLovesJesus a scris:

Draga Soimos,daca tu nu crezi Biblia,nu inseamna ca nu este adevarata.
In mare parte este adevarata din cauza ca este o cronica istorica a poporului evreu scrisa de rabinii Marii Sinagogi!
Miciuna si chiar idiotenie ...este sa nu crezi ca ea este scrisa de rabini, care povesteau evenimentele si sa crezi ca este "inspirata de Dumnezeu"!

Citat :

Eu as putea sa te fac mincinos pentru ca nu crezi adevarul lui Dumnezeu.Dar totusi,din bun simt nu te fac mincinos.
Nu o faci ptr ca stii bine ca nu este cuvantul lui Dumnezeu ...tu doar crezi asta!
De stiut se stie ce ti-am spus mai sus, si acela este adevarul ...chiar daca tu nu ai sufletul deschis catre adevar ptr ca nu te lasa stapanul tau Tatal Minciunii!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 7:51 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Draga Soimos,daca tu nu crezi Biblia,nu inseamna ca nu este adevarata.
In mare parte este adevarata din cauza ca este o cronica istorica a poporului evreu scrisa de rabinii Marii Sinagogi!
Miciuna si chiar idiotenie ...este sa nu crezi ca ea este scrisa de rabini, care povesteau evenimentele si sa crezi ca este "inspirata de Dumnezeu"!

Citat :

Eu as putea sa te fac mincinos pentru ca nu crezi adevarul lui Dumnezeu.Dar totusi,din bun simt nu te fac mincinos.
Nu o faci ptr ca stii bine ca nu este cuvantul lui Dumnezeu ...tu doar crezi asta!
De stiut se stie ce ti-am spus mai sus, si acela este adevarul ...chiar daca tu nu ai sufletul deschis catre adevar ptr ca nu te lasa stapanul tau Tatal Minciunii!
Isus este Calea,Adevarul si Viata.Oricine vine la Tatal,numai prin Isus.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:07 am

EmaLovesJesus a scris:
Isus este Calea,Adevarul si Viata.Oricine vine la Tatal,numai prin Isus.
Iarasi aberezi?
Tocmai ce am crezut aseara ca ai inteles aiureala in care te afli!

Nu Isus este Mantuitorul ci Dumnezeu iar Isus spune ca nu a venit sa schimbe Legea ci sa o implineasca, deci manturea vine prin Lege, ptr ca Tatal mantuieste ptin Lege

Dar tu ma fata ...tu il urmezi pe Ucigasul Pavel, care spun ca Legea Tatalui este un GUNOI!
Pricepi ?
Cum vrei tu sa ajungi la Tatal daca tu il urmezi pe sarlatanaul si ucigasul Pavel care te invata ca Legea Tatalui, adica a Mantuitorului este un Gunoi?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:30 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Isus este Calea,Adevarul si Viata.Oricine vine la Tatal,numai prin Isus.
Iarasi aberezi?
Tocmai ce am crezut aseara ca ai inteles aiureala in care te afli!

Nu Isus este Mantuitorul ci Dumnezeu iar Isus spune ca nu a venit sa schimbe Legea ci sa o implineasca, deci manturea vine prin Lege, ptr ca Tatal mantuieste ptin Lege

Dar tu ma fata ...tu il urmezi pe Ucigasul Pavel, care spun ca Legea Tatalui este un GUNOI!
Pricepi ?
Cum vrei tu sa ajungi la Tatal daca tu il urmezi pe sarlatanaul si ucigasul Pavel care te invata ca Legea Tatalui, adica a Mantuitorului este un Gunoi?
Pavel asculta intocmai de Dumnezeu,, Fraţilor, vă
mărturisesc că Evanghelia propovăduită de mine, nu este de obârşie omenească;


12. pentru că,
n-am primit-o, nici n-am învăţat-o de la vreun om, ci prin descoperirea lui Isus
Hristos.,,
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:34 am

EmaLovesJesus a scris:

Pavel asculta intocmai de Dumnezeu,

Adica daca un mincinos aflat in slujba Diavolului spune ca eu va zic adevarul ...tu il crezi pe mincinos ...chiar dacaa vezi ca el SCHIMBA Leges lui Dumnezeu!

Pai daca asculta de Dumnezeu ...NU MAI SCHIMBA LEGEA!
Dar a schimbat-o ...asa ca MINTE!

Ce naiba iarasi nu mai gandesti ca un om normal?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:36 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Pavel asculta intocmai de Dumnezeu,

Adica daca un mincinos aflat in slujba Diavolului spune ca eu va zic adevarul ...tu il crezi pe mincinos ...chiar dacaa vezi ca el SCHIMBA Leges lui Dumnezeu!

Pai daca asculta de Dumnezeu ...NU MAI SCHIMBA LEGEA!
Dar a schimbat-o ...asa ca MINTE!

Ce naiba iarasi nu mai gandesti ca un om normal?
Nu el a schimbat legea ci Dumnezeu a vazut ca oamenii continuau sa pacatuiasca si a decis sa dea pe Fiul Sau ca prin jertfa Lui omul sa primeascva iertarea.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:56 am

EmaLovesJesus a scris:

Nu el a schimbat legea ci Dumnezeu a vazut ca oamenii continuau sa pacatuiasca si a decis sa dea pe Fiul Sau ca prin jertfa Lui omul sa primeascva iertarea.

Si daca s-a decis sa dea pe Fiul ...avem iertarea si putem pacatui cat vrem ...cu conditia ca la sfarsit sa ne pocaim?

Tu iti dai seama ce prostii vorbesti si cum ar arata o lume in care fiecare la tinerete pacatuieste cat vrea si cat poate iar atunci cand nu mai poate ..se pocaieste?

Iti dai seama cum ar arata asa o lume in care esti omorat pe strada , jefuita si violata de niste tembeli care se ghideaza dupa ce spui tu?

Dumnezeu nu a schimbat Legea ci a schimbat-o Pavel care a spus ca Legea lui Dumnezeu este GUNOI!
Deci el Pavel isi asuma schimbarea legii pe fata si tu zici ca a schimbat-o Dumnezeu ...pai cat de limitat trebuie sa fii incat sa nu iti dai seama de nonsens!?
Adica daca Isus vine si spune ca NU schimba Legea ...o schimba ucigasul Pavel ptr ca stia ca este ucigas i nu mai are caderea morala sa propovaduiasca implinirea Legii asa cum o face Isus care nu este criminal ...si a venit ptr Implinirea Legii si nu ptr schimbarea ei!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 9:30 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Nu el a schimbat legea ci Dumnezeu a vazut ca oamenii continuau sa pacatuiasca si a decis sa dea pe Fiul Sau ca prin jertfa Lui omul sa primeascva iertarea.

Si daca s-a decis sa dea pe Fiul ...avem iertarea si putem pacatui cat vrem ...cu conditia ca la sfarsit sa ne pocaim?

Tu iti dai seama ce prostii vorbesti si cum ar arata o lume in care fiecare la tinerete pacatuieste cat vrea si cat poate iar atunci cand nu mai poate ..se pocaieste?

Iti dai seama cum ar arata asa o lume in care esti omorat pe strada , jefuita si violata de niste tembeli care se ghideaza dupa ce spui tu?

Dumnezeu nu a schimbat Legea ci a schimbat-o Pavel care a spus ca Legea lui Dumnezeu este GUNOI!
Deci el Pavel isi asuma schimbarea legii pe fata si tu zici ca a schimbat-o Dumnezeu ...pai cat de limitat trebuie sa fii incat sa nu iti dai seama de nonsens!?
Adica daca Isus vine si spune ca NU schimba Legea ...o schimba ucigasul Pavel ptr ca stia ca este ucigas i nu mai are caderea morala sa propovaduiasca implinirea Legii asa cum o face Isus care nu este criminal ...si a venit ptr Implinirea Legii si nu ptr schimbarea ei!
Noi nu promovam pacatul,doar aducem o veste buna celor decazuti ,aceea a iertarii.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Manipularea prin religie - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 14 Icon_minitime

Sus In jos
 
Manipularea prin religie
Sus 
Pagina 14 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Istoria crestinismului
» Eliminarea împoziteor prin înlocuirea lor de moşteniri
» Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: