Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Religia si societatea Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Religia si societatea Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Religia si societatea Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Religia si societatea Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Religia si societatea Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Religia si societatea Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Religia si societatea Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Religia si societatea Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Religia si societatea Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Religia si societatea

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Religia si societatea Empty
MesajSubiect: Religia si societatea   Religia si societatea Icon_minitimeJoi Sept 29, 2011 10:59 pm

Credeti ca religia poate dauna vietii oamenilor?

Sa vedem ce se spune intr-un studiu publicat in The Sunday Times

Societies worse off 'when they have God on their side'

RELIGIOUS belief can cause damage to a society, contributing towards high murder rates, abortion, sexual promiscuity and suicide, according to research published today.

According to the study, belief in and worship of God are not only unnecessary for a healthy society but may actually contribute to social problems.


Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si societatea Empty
MesajSubiect: Re: Religia si societatea   Religia si societatea Icon_minitimeVin Sept 30, 2011 1:08 am

Apopii a scris:
Credeti ca religia poate dauna vietii oamenilor?

Iata o dovada precum ca religia poate cu adevarat dauna vietii oamenilor:

Baia Mare: Ar putea să moară fiindcă familia refuză transfuziile pe motive religioase
Caz fără precedent la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Baia Mare. Părinţii unei tinere, aflate în stare critică la spital, refuză să accepte transfuziile de sânge, din motive religioase.
Femeia de 30 de ani se zbate între viaţă şi moarte, în urma unui accident rutier suferit cu o zi în urmă. A fost operată imediat şi acum se află în comă de gradul 3.
Aceasta a fost accidentată pe o trecere de pietoni din Baia Mare. Se pare că şoferul nu a văzut-o şi a luat-o direct pe capotă. Victima a fost aruncată câţiva metri.

Ajunsă la spital, medicii au decis să o bage imediat în sala de operaţie şi să îi facă transfuzii de sânge. Aici au apărut şi problemele.

Aparținătorii au refuzat transfuzia din motive religioase. Femeia primește echivalente, însă acestea își fac efectul într-o perioadă mai lungă de timp.

Medicii de la Spitalul Judeţean sunt obligaţi să respecte dorinţa familiei şi încearcă să găsească alte variante pentru a salva viaţa tinerei. Femeia continuă să fie monitorizată în permanenţă, iar medicii sunt rezervaţi în ceea ce priveşte evoluţia acesteia.


sursa
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Religia si societatea Empty
MesajSubiect: Re: Religia si societatea   Religia si societatea Icon_minitimeVin Sept 30, 2011 9:32 pm

Cyberman a scris:
Ce vorbesti ma Mihai12 grin alias Gaspar, Laurentiu, Dumadu, cacat, borat, vinepolitia grin etc... adica, asa mai pe sleau, un popa din Botsani, dat afara ca facea de ras chiar si biserica rostogol

Dumadu a scris:
melinda a scris:

Gasparle, daca sustii asa ceva trebuie sa vii cu date concrete!
Auzi fetita draga, eu nu stiu cine esti si ce legatura ai tu cu moderatorii de aici. Sa stii ca si Soimos a zis ca sunt gaspar. Terminati odata cu prostiile astea. Eu nu sunt gaspar, eu pe forum sunt Dumadu, iar numele meu este Alexandru. S-a inteles?

Mihai12 a scris:
PS: V-am rugat sa-mi stergeti contul, ca nu mai vreau sa stau pe forumul acesta infect. Eu sunt Gaspar, Dumadu si Demonos si mi-a ajuns.

Mihai12 a scris:
Laughing Laughing Laughing Am mai zis, la 20 de ani nu am cum sa fiu popa. Sunt din Braila si sunt anul 1 la Finante Banci, nici macar nu studiez sa devin preot. Very Happy

Cine te mai crede dupa minciunile si mazaciile pe care le-ai turnat pe acest forum, dar si pe altele!

doh ce oameni gresit Aveti mai sus un exemplu tipic de ceea ce face religia din om doh Un individ care ajuns habotnic si mincinos ordinar minciuna

M-a amuzat cand si-a facut clona ”ma cac in sus”, la ce putea sa-l duca mintea mai mult pe un astfel de individ... esti greu de cap

Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Religia si societatea Empty
MesajSubiect: Re: Religia si societatea   Religia si societatea Icon_minitimeVin Sept 30, 2011 11:58 pm

Cyberman a scris:
M-a amuzat cand si-a facut clona ”ma cac in sus”, la ce putea sa-l duca mintea mai mult pe un astfel de individ... esti greu de cap

Nu-ti mai bate tu capul cu un astfel de cacat, nu-i o jignire este doar numele unei clone de-a sale, grin ca dintr-astia sunt si cu religie si fara.

Adevarata problema cu implicatii in societate este saracia!!! Cele mai religioase tari sunt si cele mai sarace!!!

Uite la astia de jos,

Religia si societatea Pupator_de_oase_63134700

multi dintre ei n-au cu ce-si plati intretinerea sau nu le ajunge pensia sa-si cumpere de mancare, dar stau ore in sir la coada ca sa pupe ciolane de morti... doh si cu cat vor pupa mai multe, cu atat mai saraci vor fi! Poate ca vor fi mai bogati pe lumea cealalta grin ca banul nu trage la cei sarmani cu duhul grin dar imparatia cerurilor este a lor rostogol

Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Religia si societatea Empty
MesajSubiect: Re: Religia si societatea   Religia si societatea Icon_minitimeSam Oct 01, 2011 12:47 pm

Cyberman a scris:
Cyberman a scris:
Ce vorbesti ma Mihai12 grin alias Gaspar, Laurentiu, Dumadu, cacat, borat, vinepolitia grin etc... adica, asa mai pe sleau, un popa din Botsani, dat afara ca facea de ras chiar si biserica rostogol

Dumadu a scris:
melinda a scris:

Gasparle, daca sustii asa ceva trebuie sa vii cu date concrete!
Auzi fetita draga, eu nu stiu cine esti si ce legatura ai tu cu moderatorii de aici. Sa stii ca si Soimos a zis ca sunt gaspar. Terminati odata cu prostiile astea. Eu nu sunt gaspar, eu pe forum sunt Dumadu, iar numele meu este Alexandru. S-a inteles?

Mihai12 a scris:
PS: V-am rugat sa-mi stergeti contul, ca nu mai vreau sa stau pe forumul acesta infect. Eu sunt Gaspar, Dumadu si Demonos si mi-a ajuns.

Mihai12 a scris:
Laughing Laughing Laughing Am mai zis, la 20 de ani nu am cum sa fiu popa. Sunt din Braila si sunt anul 1 la Finante Banci, nici macar nu studiez sa devin preot. Very Happy

Cine te mai crede dupa minciunile si mazaciile pe care le-ai turnat pe acest forum, dar si pe altele!

doh ce oameni gresit Aveti mai sus un exemplu tipic de ceea ce face religia din om doh Un individ care ajuns habotnic si mincinos ordinar minciuna

M-a amuzat cand si-a facut clona ”ma cac in sus”, la ce putea sa-l duca mintea mai mult pe un astfel de individ... esti greu de cap

Bre Cyber, chiar am 20 de ani si sunt din Braila. Nu am treaba cu Costinestiul sau Botosaniul. Daca nu ma crezi, zii lu sefu tau sa-mi verifice IP, asta in caz ca stie Laughing Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





Religia si societatea Empty
MesajSubiect: Re: Religia si societatea   Religia si societatea Icon_minitime

Sus In jos
 
Religia si societatea
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Sexul si religia
» Ce este religia?
» Psihanalistii si religia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Istoria, Politica si Societatea, sub vremuri :: Societate :: Societatea in general-
Mergi direct la: