Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Psihanalistii si religia Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Psihanalistii si religia Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Psihanalistii si religia Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Psihanalistii si religia Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Psihanalistii si religia Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Psihanalistii si religia Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Psihanalistii si religia Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Psihanalistii si religia

In jos 
+3
Rayna
Soimos
Zian
7 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 9:20 am

Cu toate mulţi vad în Jung o personalitate profund religioasă şi chiar un cruciat, Jung se declară în mod explicit creştin, totuşi NU credincios, deoarece noţiunea de credinţa îi stârnea o anumită repulsie, amintindu-şi, probabil, de formula umilitoare a lui Tertulian: Credo quia absurdum.

Când este intrebat dacă crede in Dumnezeu, Jung raspundea că nu are nevoie de credinţă deoarece Îl cunoaşte. A crede implică pentru el incertitudinea, pe când lui i se părea că se situează pe terenul certitudinii: deoarece Îl cunoştea pe Dumnezeu, nu avea nevoie să creadă in El.

Feţele bisericeşti sustin că “bunavoinţa” lui Jung este mult mai serioasă si radicală sfidare la adresa religiei decât a fost vreodată ostilitatea faţisă a lui Freud. (Victor White.)

“Departe de a fi religios prin tendinţă, sistemul lui Jung este fundamental ireligios. Nimeni nu-şi bate capul dacă Dumnezeu există. Jung mai puţin decat toţi. Tot ce este necesar este să “ai” o atitudine” pentru ca aceasta “te ajută să traieşti”.

Pentru Jung Dumnezeu se reduce la statutul de arhetip, de element al Sinelui, despre care nu se poate spune că îi corespunde ceva dincolo de “realitatea psihica”.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 5:43 pm

Zian a scris:

Când este intrebat dacă crede in Dumnezeu, Jung raspundea că nu are nevoie de credinţă deoarece Îl cunoaşte. A crede implică pentru el incertitudinea, pe când lui i se părea că se situează pe terenul certitudinii: deoarece Îl cunoştea pe Dumnezeu, nu avea nevoie să creadă in El.

Asta imi aduce aminte de omul Isus care afirma cam acelasi lucru, (probabil ca de aici s-a inspirat si Gustav K. Jung) si anume ca a venit sa inlocuiasca credinta cu iubirea caci fiecare om are Imparatia lui Dumnezeu in el insusi (Luca17.21) si ca pe Dumnezeu il poti cunoaste atunci cand te cunosti pe tine ...caci tu insuti esti templul lui Dumnezeu
1Corinteni 3.16.
Nu ştiţi, oare, că voi sunteţi templu al lui Dumnezeu şi că Duhul
lui Dumnezeu locuieşte în voi?

deci Jung avea dreptate ... ba chiar si era pe "linia corecta" ...dar in aceste conditii sa afirmi ca Jung era relegios ...ptr ca "cunostinta" cu Dumnezeul din tine nu are nevoie de nicio religie ... si de nici o legatura cu biserica.
In schimb biserica cea fara Isus si fara Dumnezeu are nevoie de oameni sa-i manipuleze si sa-i beleasca.
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 6:17 pm

Jung sustinea ca si shamanii lui Castaneda, probabil, ca Dumnezeu este o componenta a psihicului uman si nu poate exista in afara acestuia. La Castaneda Dumnezeu face parte din sistemul om, la fel ca si mintea, pana in momentul mortii acestuia.

Pai, Soimos, tu nu stii ca si crestinii ortodocsi sustin ca Dumnezeu este in ei? Adica:este atat in interior cat si in afara. Cel din interior, cica, este impregnat la botezul copilului si este chipul lui Iisus. Apoi, se reinoieste acest chip cu fiecare sfanta euharistie. Cei care nu sunt ortodocsi(spun ei) nu au acest Dumnezeu in ei, deoarece numai botezul ortodox este valabil.
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 6:51 pm

Sa vedeti ce m-am mai amuzat pe un blog ortodox al unui popa!... A intrat un prof de sociologie si a vazut cum se certau ortodocsii acolo cu altii si le zice" In numele lui Iisus Hristos! Oare nu zice Sfantul Augustin: Iubeste si fa ce vrei? Ce zice Domnul din cer cand vede pe copii sai ca se casapesc unul pe altul, sustinand ca el are dreptate!?"
La care un pocait din ala inrait ortodox, probabil un calugar, sare ca si ars si ii zice:"Ce vorbesti, acolo!? Adica sa "Iubesti si sa faci ce vrei" crezi ca inseamna sa faci pacate? Tu nu ai cum sa crezi in Dumnezeu din moment ca nu il cunosti pe cel adevarat. Ala in care crezi e Satana."

Cam asa gandeste fiecare biserica crestina despre cealalta sora a ei sau despre alta religie. Smile

Dumnezeu cel adevarat este Dumnezeul la care adera grupul respectiv, la fel ca si in "hoardele" primitive, binenteles!
Putem spune ca cei care se aseamana in privinta credintei, se aduna si alimenteaza un egregor.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 7:17 pm

Rayna a scris:
Jung sustinea ca si shamanii lui Castaneda, probabil, ca Dumnezeu este o componenta a psihicului uman si nu poate exista in afara acestuia. La Castaneda Dumnezeu face parte din sistemul om, la fel ca si mintea, pana in momentul mortii acestuia.
Lasa tu samanii aia in pace ca si aceia au acelasi vid in cap ca si biserica ortodoxa1
Doar nu cumva iei in serios afirmatia ca niste samanidrogati sunt stapanii spatiului si nu cred ca Jung a facut o asemenea afirmatie.

Parerea mea este ca Castaneda are multa dreptate ... dar nu atat cat OMUL Isus ...cel care afirma ca Dumnezeu este prezent in tot ceea ce este viu, motiv ptr care a luptat impotriva sacrificiilor animale introducand in randul ciracilor sai Eucharistia, el a fost si impotriva consumului de carnedin acest motiv, Isus fiind el insusi un vegetarian convins.

Citat :

Pai, Soimos, tu nu stii ca si crestinii ortodocsi sustin ca Dumnezeu este in ei? ... .
Prostii @
Crestinii nu au niciun Dumnezeu ...ci doar un stapan .. pe necuratul din ei !
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 3:27 am

Soimos a scris:
Rayna a scris:
Jung sustinea ca si shamanii lui Castaneda, probabil, ca Dumnezeu este o componenta a psihicului uman si nu poate exista in afara acestuia. La Castaneda Dumnezeu face parte din sistemul om, la fel ca si mintea, pana in momentul mortii acestuia.
Lasa tu samanii aia in pace ca si aceia au acelasi vid in cap ca si biserica ortodoxa1
Doar nu cumva iei in serios afirmatia ca niste samanidrogati sunt stapanii spatiului si nu cred ca Jung a facut o asemenea afirmatie.
Carlos Castaneda a fost antropolog si chiar e interesanta afirmatia precum ca Dumnezeu este o componenta a sistemului fizic("tonal"), la fel ca si mintea.
O sa vedem ce spune Jung in continuare, dar nu ti se pare ca suna cam asemanator ceea ce sustine despre Dumnezeu?

Citat :
Parerea mea este ca Castaneda are multa dreptate ... dar nu atat cat OMUL Isus ...cel care afirma ca Dumnezeu este prezent in tot ceea ce este viu, motiv ptr care a luptat impotriva sacrificiilor animale introducand in randul ciracilor sai Eucharistia, el a fost si impotriva consumului de carnedin acest motiv, Isus fiind el insusi un vegetarian convins.
Vino cu argumente precum ca Iisus sustine asa. Chiar e interesant.

[
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 4:44 am

Inainte de a fi inventat dumnezeu, cine era in oameni Smile Se pare ca personajul asta chiar a pus stapanire pe mintea oamenilor. Nu v-ati plictisit de dumnezeu de atata timp? Mai schimbati si voi, bagati-l in oameni pe capitanul Nemo, pe Fat frumos, etc. Cat priveste iubirea... incercati-o pe Venus, macar era un simbol al dragostei reprezentat de o femeie frumoasa si nu de un bosorog barbos si dictator care se arata oamenilor prin tufe si sub forma de foc Smile Un astfel de personaj, indiferent cum l-ai interpreta, nu poate fi un simbol al iubirii, poate doar al celei maladive!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 11:22 am

Apopii a scris:
Inainte de a fi inventat dumnezeu, cine era in oameni Smile

“Mi-a trecut prin minte ideea ca temeiul ultim al trebuintei religioase a omului este neputinta infantila, care este cu mult mai mare la om decat la animale. Prin prisma fragedei copilarii, el nu poate percepe o lume fara parinti si isi faureste un Dumnezeu drept si o natura binevoitoare, doua dintre cele mai reale falsificari antropomorfice pe care si le-a putut imagina…”

Scrisoare a lui Freud catre Jung, 2 ianuarie 1910
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 4:57 pm

Apopii a scris:
Inainte de a fi inventat dumnezeu, cine era in oameni Smile Se pare ca personajul asta chiar a pus stapanire pe mintea oamenilor. Nu v-ati plictisit de dumnezeu de atata timp? Mai schimbati si voi, bagati-l in oameni pe capitanul Nemo, pe Fat frumos, etc. Cat priveste iubirea... incercati-o pe Venus, macar era un simbol al dragostei reprezentat de o femeie frumoasa si nu de un bosorog barbos si dictator care se arata oamenilor prin tufe si sub forma de foc Smile Un astfel de personaj, indiferent cum l-ai interpreta, nu poate fi un simbol al iubirii, poate doar al celei maladive!

Sincer eu cred ca a fost Captain Planet!!!!!Atat doar ca nu stiu pe unde au fost ascunse inelele ca sa ii dea drumul
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 5:18 pm

Aha...Dar cu Greuceanu ce s-a intamplat? A murit? Smile
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 5:56 pm

Apopii a scris:
Inainte de a fi inventat dumnezeu, cine era in oameni Smile

Tot acelasi "sfant" care este si acuma ... Sfanta Viata si exact la ea se refera Isus ... cel care vrut sa aduca SCHIMBAREA!

Ce schimbare ?

Una fantastica ...si anume sa indeparteze oamenii de religie de biserica si de cler ....si sa se lase "botezeti" prin invatatura astfel incat sa se nasca a doua oara "de sus" prin dobandirea CONSTIINTEI.

Si pentru ca o asemenea revolutie era muuult prea periculoasa ptr cler si stapanirea romana .. l-au eliminat fizic de pe scena vietii.

Si ca sa nu credeti ca bat campii ... imi pot sustine fiecare din afirmatiile de mai sus cu citate din Biblie ...asta daca va intereseaza tema si va exprimati deschis interesul!
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 6:04 pm

Am dat eu in Istoria artelor de niste idei foarte interesante despre modul cum s-au format religiile, mana in mana cu arta. Acolo e inceputul, in dorinta omului primitiv de a explica anumite fenomene ale naturii si reprezentarea lor artistica. Apoi evolutia lor, impreuna, de la picturile rupestre si totemuri(ca primele religii) pana la religiile monoteiste si marile catedrale ale lumii... Foarte interesant de studiat astfel. Si nu in primul rand PSIHOLOGIA RELIGIEI, subconstientul colectiv etc.
Asta daca vrem sa stim cam cum e cu Dumnezeu in ansamblu si nu sa inghitim de-a gata Crestinismul
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 6:12 pm

Exista un flm documentar foarte bun exact pe aceasi tema (arta legata de religie) ...l-am vazut in Germania pe Bayern Alfa ...imi pare rau ca nu l-am comandatsa-l pot viziona de spe ori .... ptr ca este atat de plin de idei noi si interesante ...dar si bine argumentate !
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 6:14 pm

Alin Soimosi a scris:
[
Sincer eu cred ca a fost Captain Planet!!!!!Atat doar ca nu stiu pe unde au fost ascunse inelele ca sa ii dea drumul

Inelele au fost ascunse pe Saturn ... dar se pare ca deja a disparut un inel ... ai fost cumva tu pe acolo?
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 6:15 pm

Soimos a scris:
Exista un flm documentar foarte bun exact pe aceasi tema (arta legata de religie) ...l-am vazut in Germania pe Bayern Alfa ...imi pare rau ca nu l-am comandatsa-l pot viziona de spe ori .... ptr ca este atat de plin de idei noi si interesante ...dar si bine argumentate !

Pai poate il gasesti cu Shareaza sau alt program, chiar titrat in alta limba. Eu inainte Shareaza foloseam si gaseam la alti useri pe calculatoare tot ce voiam si de ce nu stiam ca exista.
Sus In jos
Corinna
Scutier
Scutier
Corinna


Numarul mesajelor : 124
Varsta : 42
Localizare : Arges
Puncte : 130
Data de inscriere : 18/04/2010

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 6:46 pm

Soimos a scris:

Si ca sa nu credeti ca bat campii ... imi pot sustine fiecare din afirmatiile de mai sus cu citate din Biblie ...asta daca va intereseaza tema si va exprimati deschis interesul!
Pai asta si astept, sa prezinti intr-o forma unitara tot ceea ce ai inteles tu...ca sincer, e destul de greu de pus cap la cap intreaga ta teorie, din ce ai postat pe forum, din moment ce la fiecare 3 postari, 2 sunt la adresa altor membri si nu la subiect (vorbesc aici in general, nu doar de postarile tale).
Sus In jos
http://awakeninginspirals.blogspot.com/
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 6:47 pm

Incerc sa ma feresc de toate programele peer to peer ca am avut multe probleme cu ele.
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 6:56 pm

Nu ar strica sa faci un blog personal unde sa scrii ideile. Cred ca e si obtiune aici, de a transforma un forum in blog, dar un blog separat functioneaza mult mai frumos. Poti scrie cu folos si tipari si o carte. Chiar exista pe Net posibilitatea sa ti-o tipareasca o tipografie virtuala si tu sa primesti exemplarul prin posta. APoi, care cum doreste cartea ta, sa o comande la tipografia respectiva, contra cost.
I-am sugerat si Anticristului
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 6:58 pm

Deja am inceput sa fac primii pasi in aceasta directie ..doar ca deocamdata imi lipseste timpul sa o finalizez.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 7:03 pm

Corinna a scris:

Pai asta si astept, sa prezinti intr-o forma unitara tot ceea ce ai inteles tu...ca sincer, e destul de greu de pus cap la cap intreaga ta teorie, din ce ai postat pe forum, din moment ce la fiecare 3 postari, 2 sunt la adresa altor membri si nu la subiect (vorbesc aici in general, nu doar de postarile tale).

OK ...o sa postez tema pe sectiunea Despre Isus
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 7:11 pm

Soimos a scris:
Deja am inceput sa fac primii pasi in aceasta directie ..doar ca deocamdata imi lipseste timpul sa o finalizez.

Pai, e gresit sa scrii pe hartie. Scrii direct pe blog cand ai chef. Apoi poti recorecta. Am vazut la unii scriitori ca scriu cate un articol si il lasa asa, pentru comentarii. Uite, spre exemplu, asta : http://adriantiglea.ablog.ro

Tu sau Anticristul ati putea scrie mult mai bine despre religie decat el. Parerea mea!

Pe www.ablog.ro e foarte facil sa utilizezi functiile. Apoi poti parola blog-ul, daca vrei sa nu vada nimeni si sa ai liniste.
Sus In jos
Corinna
Scutier
Scutier
Corinna


Numarul mesajelor : 124
Varsta : 42
Localizare : Arges
Puncte : 130
Data de inscriere : 18/04/2010

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 7:15 pm

Bine, dar ideea era sa aiba oamenii acces la informatie...adica sa nu il paroleze...ca asa, pentru 3-10 pers, poate sa scrie si aici.
Sus In jos
http://awakeninginspirals.blogspot.com/
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 7:24 pm

Pe un blog poti avea continuitatea ideii mai bine decat pe forum
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 7:31 pm

Pai exact acesta este si motivul pentru care m-am hotarat sa-l deschid.
Sus In jos
Corinna
Scutier
Scutier
Corinna


Numarul mesajelor : 124
Varsta : 42
Localizare : Arges
Puncte : 130
Data de inscriere : 18/04/2010

Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitimeVin Mai 21, 2010 7:32 pm

Off-topic..nu vi se pare ca in seara asta e asa liniste si armonie pe aici? Psihanalistii si religia Icon_rolleyes
Sus In jos
http://awakeninginspirals.blogspot.com/
Continut sponsorizat





Psihanalistii si religia Empty
MesajSubiect: Re: Psihanalistii si religia   Psihanalistii si religia Icon_minitime

Sus In jos
 
Psihanalistii si religia
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Religia si societatea
» Ce este religia?
» Religia in scoli

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: De ce antireligie-
Mergi direct la: