Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Dracu, un personaj nascut din crestinism?

In jos 
+5
EmaLovesJesus
aurel
livius
Apopii
Soimos
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Fernando
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 1:38 pm

EmaLovesJesus a scris:
Este adevarat.Exista rai si iad.Sunt oameni care au avut experiente si au trecut printr-o moarte clinica.Culmea este ca multi atei cand si-au revenit au devenit crestini.Oare de ce?

Exista multi crestini care incep sa gandeasca si numarul crestinilor scade.Oare de ce?

Eu am citit cate ceva despre moartea clinica in care creierul este ca intr-un cosmar si nu-i greu de inteles ca oamenii se mai si sperie si devin usor de manipulat de catre inventiile religioase.Ce vrei si tu,cand religia le spune ca in iad sunt fierti oamenii in smoala,iar ei in cosmar vad lucruri groaznice tind sa creada in aiureala religioasa.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 1:59 pm

Chiar un coleg de-al sotului meu care radea de el ca s-a pocait,a spus intr-un moment de furie:,,Doamne daca existi,arata-te,,El spunea ca el este propiul lui Dumnezeu.Sarea dintr-un picior in altul si spunea:,,Vezi,eu sunt Dumnezeul meu.Daca vreau sa ma schimb de pe un picior pe altul,eu o fac.,,A doua zi i-a schimbat Dumnezeu piciorul.I-a fost prinz la masinaria unde lucra si i-a fost zdrobit.La spital in timp ce era operat,a vazut cerul si iadul.Cand s-a trezit,a cerut o Biblie si de atunci s-a pocait.Azi merge si spune tuturor cum a lucrat Dumnezeu in viata lui.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 10:36 am

Dumnezeu este Tatal nostru,creatorul.El este dragoste.Daca unii copii s-au indepartat de Dumnezeu si L-au parasit,si-au facut alti dumnezei,Tatal i-a pedepsit.Si inima Lui de Tata sufera vazand ca cei pe care I-a creat i-au intors spatele si si-au facut alti dumnezei straini.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 11:11 am

EmaLovesJesus a scris:
,A doua zi i-a schimbat Dumnezeu piciorul.I-a fost prinz la masinaria unde lucra si i-a fost zdrobit.La spital in timp ce era operat,a vazut cerul si iadul.Cand s-a trezit,a cerut o Biblie si de atunci s-a pocait.Azi merge si spune tuturor cum a lucrat Dumnezeu in viata lui.
Omul este cel putin idiot congenital!
Asta ar fi putut afirma doar daca nu ar fi fost dus la spital ci la Biserica, unde l-ati fi salvati voi indrugand rugaciuni catre "Dumnezeul" vostru!

Dar el a fost dus la spital unde au lucrat doctorii si STIINTA ptr viata lui si nu credinta!

Faptul ca el nu ii considera pe doctori ca pe adevaratii sai mantuitori si crede ca Dumnezeu/Dracu din ceruri l-a salvat, dovedeste doar o idiotenie fara limite confirmata si de faptul ca s-a pocait creazand ca l-a salvat Dumnezeu/Dracul din ceruri si nu doctorii de pe pamant eventual in colaborare cu Dumnezeul din el!

Acele deliruri in care a vazut Iadul sunt rodul prostiilor si a idioteniei sale nelimitate care i s-au bagat in cap!
Dumnezeul lui Moise, adica acel Yehova in care crezi si tu, nu are nici Rai si nici Iad ci doar Sheolul, casa mortilor!

Iadul ca si Dracu au aparut doar odata cu moartea rabinului Isus si cu intrarea Diavolului in corpul sau si transformarea lui in Christos, si bineinteles odata cu Noul Testament al noului Diavol !

Eu daca as fi Basescu nu v-as mai lasa sa fiti internati la spitale unde sa va ajute medicii folosind tehnici si medicamente care sunt rodul STIINTEI, ci v-as lasa sa va internati in Biserica voastra, unde sa va ajute Dumnezeul vostru, (zic eu Dracu) ... chiar in casa/Biserica lui!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Dum Dec 18, 2011 11:16 am, editata de 1 ori
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 11:16 am

Chiar daca tu nu recunosti,sa stii ca sunt multi care au fost vindecati prin credinta in Domnul Isus.Unul din numele lui Dumnezeu este Iehova-Rafa,Dumnezeu care vindeca.La El este puterea de vindecare.Isus a luat asupra Lui la cruce,bolile si neputintele noastre,pacatele noastre.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 11:19 am

EmaLovesJesus a scris:
Dumnezeu este Tatal nostru,creatorul.El este dragoste.Daca unii copii s-au indepartat de Dumnezeu si L-au parasit,si-au facut alti dumnezei,Tatal i-a pedepsit.Si inima Lui de Tata sufera vazand ca cei pe care I-a creat i-au intors spatele si si-au facut alti dumnezei straini.
O fi el Tatal vostru, dar asta nu inseamna ca este cel mai mare ucigas din istoria umanitatii!

Voi astia care v-ati vandut lui puteti sa-l denumiti cum vreti ...dar noi, la fel ca si Isus ...stim clar cine este Dracu si cine sunteti voi:

44. Voi sunteţi din tatăl vostru diavolul şi vreţi să faceţi poftele tatălui vostru. El, de la început, a fost ucigător de oameni şi nu a stat întru adevăr, pentru că nu este adevăr întru el. Când grăieşte minciuna, grăieşte dintru ale sale, căci este mincinos şi tatăl minciunii.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 11:38 am

Isus este Calea ,Adevarul si Viata.Cine vine la El trebuie sa umble in adevar.Mincinosii vor sfarsi in iad.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 11:45 am

EmaLovesJesus a scris:
Isus este Calea ,Adevarul si Viata.Cine vine la El trebuie sa umble in adevar.Mincinosii vor sfarsi in iad.
Evident !
Doar ca tu nu urmezi calea lui Isus Nazariteanul ci pe cea a lui Isus-Christos!

Isus a scris acest verset care mai sus este evidentiat cu culoarea rosie, in care poti sa vezi clar cine este adevaratul Diavolul si prin ce il poti recunoaste?

Ia sa vedem cine este Diavolul?

scrie cumva ca il recunoastem in sarpele care i-a dat lui Adam darul intelepciunii ?
Nu cumva scrie ca i-l recunoastem ca este UCIGAS de OAMENI?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 11:47 am

EmaLovesJesus a scris:
Citat :

El este cel prin care a intrat pacatul in lume si implicit moartea.
Ah ...deci tot de "dumnezeu creatorul " vorbim?

Citat :

El i-a amagit pe Adam si pe Eva.El este un mincinos si tatal minciunii.
astea sunt doar tromboane crestinesti !
In religia lui Moise nu gasim afirmatia precum ca povestea lui Adam si a fructului oprit ar fi sursa prin care pacatul cunoasterii a intrat in om!
In lumea noastra reala, cunoasterea este un DAR, iar cel mai mare pacat este pacatul PROSTIEI!

Nu ai vazut pana acum ca lumea ii batjocoreste pe cei prosti si ii admira pe cei deosebit de destepti?

Pai tu ce crezi, penicilina, televizorul, computerul, tomograful sau robotul ptr operatii si multe altele, le-au facut prostii dotati cu harul Prostiei?
Sau cei care au avut Harul Cunoasterii" ..adica cel primit de la sarpele
din gradina Edenului?

Hai sa vad ce raspuns imi dai?

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 1:56 pm

Dumnezeu a ingaduit ca omul sa descopere multe taine ale stiintei.Vezi ca acolo unde nu a fost de acord cu ceea ce faceau, de exemplu atunci cand au vrut sa construiasca un turn ca sa ajunga la Dumnezeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 2:27 pm

EmaLovesJesus a scris:
Dumnezeu a ingaduit ca omul sa descopere multe taine ale stiintei.Vezi ca acolo unde nu a fost de acord cu ceea ce faceau, de exemplu atunci cand au vrut sa construiasca un turn ca sa ajunga la Dumnezeu.
Tu ma uimesti !
Ti se para logica aceasta afirmatie cand vezi bine ca Dumnezeul vostru va interzice accesul catre el prin cunoasterea lui ...?
Asta nu este un semna ca "nu este de acord cu ceea ce faceti"?
Cred ca esti atat de imbrobodita incat nu iti mai dai seama ca te contrazici singura!

referitor la Turnul Babel ...pai tu nu ai vazut ca azi oamenii au construit un turn cel putin de 10 de ori mai inalt decat Turnul lui Babel, si chiar aproape de aceeasi zona geografica ... si nu l-a daramat nimeni ?

Ma refer la turnul Burj al Khaifa vezi imaginea":

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/2/2f/Burj_Khalifa_building.jpg/250px-Burj_Khalifa_building.jpg

Pe asta de ce nu l-a daramat nimeni?
Oare din cauza ca Dumnezeu este de acord cu noi ateii si este impotriva voastra a credinciosilor?

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Images?q=tbn:ANd9GcQSsG7zB9UFspyJVjYyqXLFencNcKz_ESCCdglfacrusBp0pbtczw
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 2:50 pm

Acest turn nu a fost construit cu scopul ca sa ajunga la Dumnezeu,de aceea ,Dumnezeu i-a lasat in pace.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 2:56 pm

EmaLovesJesus a scris:
Acest turn nu a fost construit cu scopul ca sa ajunga la Dumnezeu,de aceea ,Dumnezeu i-a lasat in pace.

De unde sti tu ce au gandit aia care l-au construit?

Sa inteleg ca daca cineva isi construieste un WC de 2 metri inaltime cu intentia de a ajunge la Dumnezeu, acest wc va fi daramat de Dumnezeu?
Hai ma Ema nu te mai fa de ras!

Singurul Dumnezeu este Societatea Umana cea a adevaratilor Mantuitori, si astia au ajuns deja prin genetica sa imbunatateasca Creatia, nu zic a lui Dumnezeu ptr ca ala nu a creat nimic altceva decat Cuvantul...la inceput a fost cuvantul =MINCIUNA!



Ultima editare efectuata de catre Soimos in Lun Dec 19, 2011 5:31 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 3:42 pm

Pai nu este cel din Isaia 43 Dumnezeul cel adevarat?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 5:35 pm

EmaLovesJesus a scris:
Pai nu este cel din Isaia 43 Dumnezeul cel adevarat?
NU! Ala este Adevaratul Dumnezeu Biblic, adica cel care NU are copii !
Spre a nu se confunda cu falsul Dumnezeu Biblic care are copii!

Dumnezeul cel adevarat este acela care lucreaza in spitale salavand si hotarand zilnic in milioane de cazuri asupra vietii, nu prin religie sau credinta ci prin STIINTA!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 5:47 pm

Inca de la inceput,Domnul Isus era cu Dumnezeu.

  • La început era Cuvântul, şi Cuvântul era cu Dumnezeu, şi Cuvântul era Dumnezeu.



  • El era la început cu Dumnezeu.



  • Toate lucrurile au fost făcute prin El; şi nimic din ce a fost făcut, n-a fost făcut fără El.



  • El era în lume, şi lumea a fost făcută prin El, dar lumea nu L-a cunoscut.



  • A venit la ai Săi, şi ai Săi nu L-au primit.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 5:54 pm

EmaLovesJesus a scris:
Inca de la inceput,Domnul Isus era cu Dumnezeu.


Unde ai vazut tu ca este vorba de Domnul Isus si nu de Domnul Barack Obama?

Subliniaza-mi te rog cu rosu unde este pomenit cuvantul Isus!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 6:10 pm

Inca de la inceput Isus era acolo.,,
Am auzit glasul Domnului, întrebând: „Pe cine să trimit şi cine va merge pentru Noi?” Eu am răspuns: „Iată-mă, trimite-mă!”
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 6:26 pm

EmaLovesJesus a scris:
Inca de la inceput Isus era acolo.,,
Am auzit glasul Domnului, întrebând: „Pe cine să trimit şi cine va merge pentru Noi?” Eu am răspuns: „Iată-mă, trimite-mă!”
De unde sa stiu eu ca aici e vorba de Isus ?

P.S. Te rog cand postezi sa dai si sursa de unde ai luat versetul!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 6:51 pm

Este vorba de Isaia 6:8.
Din statutul de rob nu mai esti egal, esti supus ci doat din cel de fiu.

S-a dezbracat de SINE si a luat chip de rob asemeni oamenilor (Filip.2:7)

El, macar ca avea chipul lui Dumnezeu, totusi n-a crezut ca un lucru de apucat sa fie deopotriva cu Dumnezeu, (Filip.2:6)

Ci pentru a fi DEOPOTRIVA s-a facut ascultator pana la moarte. A avut merite sau a fost vrednic conform (Apoc.5:9)

De aceea si Dumnezeu L-a inaltat nespus de mult si I-a dat Numele care este mai presus de orice nume; (Filip.2:9)

Care este numele stimabile al Fiului ? Daca pe tata-l cheama Dumnezeu ?

Nu numai ca umblati la texte si le modificati dar scoate-ti pe Fiul din statutul de Dumnezeu,
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 8:34 pm

Fernando a scris:
Pe drac l-au inventat crestinii ca sa aiba in cine da cu pietre pentru propriile lor pacate.De multe ori raman cu gura cascata de atata ipocrizie umana.Asta e o religie care a prins bine la cei multi.

Evident ca dracu-i un personaj inventat de crestinism, ca altfel ar fi existat de dinainte!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 9:18 pm

Dar el a existat.El a amagit pe Adam si pe Eva,facandu-i sa pacatuiasca.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 9:20 pm

EmaLovesJesus a scris:
Dar el a existat.

Doar in Biblie si in imaginatia credinciosilor, nu si in afara paginilor sale sau pentru cei ce cred in altceva!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 9:15 am

Si colegul sau a avut parte de acelasi tratament si ingrijire medicala.Ba mai mult,gravitatea arsurilor era mult mai mica ,la fel si portiunea afectata era in proportie mult mai mica.Lui i-au fost date mai multe sanse de supravietuire.Cea care a facut diferenta,a fost CREDINTA.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 10:23 am

EmaLovesJesus a scris:
Cea care a facut diferenta,a fost CREDINTA.

Da ... se poate ... si credinta poate face din mecanismul autosugestiei, si sugestia sau autosugestia pot avea o iportanta foarte mare, deci se poate spune ca nu Dumnezeul din ceruri la ajutat ...ci autosugestia ca este ajutat de cineva, cand de fapt l-a ajuta Dumnezeul din el insusi!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 12:06 pm

Iehova -Rafa,Dumnezeu care vindeca!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 1:25 pm

EmaLovesJesus a scris:
Iehova -Rafa,Dumnezeu care vindeca!
Am inteles ce inseamna Yehova!

Dar nu inteleg ce legatura sa aibe cu Yehova un crestin care se urineaza pe Legea lui?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 1:33 pm

Crestinii asculta de Legile si Poruncile lui Dumnezeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 1:39 pm

Mai exact ...al Dumnezeului lor ...adica Dracu!

Ptr ca Yehova are Legi si porunci pe care crestinii nu le asculta !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 2:23 pm

De unde stii tu,cine asculta sau nu de Dumnezeu?Sau esti omnistient?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 2:57 pm

EmaLovesJesus a scris:
De unde stii tu,cine asculta sau nu de Dumnezeu?Sau esti omnistient?

Pai cine este crestin nu poate asculta de legile lui Yehova, ptr ca Legile lui Yehova sunt legile din Torah ,,,iar crestinii nu respecta Legile din Torah, ptr. ca daca le-ar respecta si asculta nu ar mai fi crestini ...ci Mozaici!

Diferenta intre crestini si mozaici este ca crestinii iau INVATATURILE lui Pavel servite celor neinformati/nestiutori in numele lui Isus drept LEGE, desi Isus nu a schimbat Legea ci a adus niste Invataturi lamuritoare, iar Moazaicii au ca Lege Legile lui Yehova si nu invataturile unor terchea berchea !


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mar Dec 20, 2011 3:04 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 3:00 pm

EmaLovesJesus a scris:
Crestinii asculta de Legile si Poruncile lui Dumnezeu.

aratat cu degetul Da tu de unde stii ce face fiecare crestin? Esti cumva avocatul lor? Daca da, ia zi repede si la obiect, ce gasesc unii popi, ca astia sunt reprezentantii lui dumnezeu pe pamant, in placerea de a face sex cu copii, adica in pedofilie?

”Încrederea populaţiei în Biserica Catolică a scăzut drastic în urma multiplelor scandaluri de pedofilie din perioada recentă. În urma colectării statisticilor s-a ajuns la concluzia că un preot catolic are probabilitatea de-a abuza sexual copii de 20 pana la 200 de ori mai mare decat un individ aparţinând altor categorii sociale.”

Sursa
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 8:12 pm

Nu oricine zice ,,Doamne,Doamne va intra in Imparatia lui Dumnezeu,ci cel ce face voia Tatalui.,,Cine face asa ceva,va merge in iad,indiferent de functia pe care o detine intr-o Biserica.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 8:43 pm

EmaLovesJesus a scris:
Nu oricine zice ,,Doamne,Doamne va intra in Imparatia lui Dumnezeu,ci cel ce face voia Tatalui.,,Cine face asa ceva,va merge in iad,indiferent de functia pe care o detine intr-o Biserica.

Vad ca nu esti in stare sa raspunzi la postarea mea ...si o dai cu Aleluia?
Oare de ce?
E foarte greu sa gandesti...ptr ca prea esti obisnuita sa CREZI ...fara sa gandesti?

Astept raspuns la postarea mea de mai sus!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Dracu, un personaj nascut din crestinism?
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Cand s-a nascut Diavolul
» Adevarul despre Crestinism
» Ioan Philoponus, marele filozof care a arătat că din creştinism se poate naşte ştiinţa

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: