Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Dracu, un personaj nascut din crestinism?

In jos 
+5
EmaLovesJesus
aurel
livius
Apopii
Soimos
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 12:06 pm

Iehova -Rafa,Dumnezeu care vindeca!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 1:25 pm

EmaLovesJesus a scris:
Iehova -Rafa,Dumnezeu care vindeca!
Am inteles ce inseamna Yehova!

Dar nu inteleg ce legatura sa aibe cu Yehova un crestin care se urineaza pe Legea lui?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 1:33 pm

Crestinii asculta de Legile si Poruncile lui Dumnezeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 1:39 pm

Mai exact ...al Dumnezeului lor ...adica Dracu!

Ptr ca Yehova are Legi si porunci pe care crestinii nu le asculta !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 2:23 pm

De unde stii tu,cine asculta sau nu de Dumnezeu?Sau esti omnistient?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 2:57 pm

EmaLovesJesus a scris:
De unde stii tu,cine asculta sau nu de Dumnezeu?Sau esti omnistient?

Pai cine este crestin nu poate asculta de legile lui Yehova, ptr ca Legile lui Yehova sunt legile din Torah ,,,iar crestinii nu respecta Legile din Torah, ptr. ca daca le-ar respecta si asculta nu ar mai fi crestini ...ci Mozaici!

Diferenta intre crestini si mozaici este ca crestinii iau INVATATURILE lui Pavel servite celor neinformati/nestiutori in numele lui Isus drept LEGE, desi Isus nu a schimbat Legea ci a adus niste Invataturi lamuritoare, iar Moazaicii au ca Lege Legile lui Yehova si nu invataturile unor terchea berchea !


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mar Dec 20, 2011 3:04 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 3:00 pm

EmaLovesJesus a scris:
Crestinii asculta de Legile si Poruncile lui Dumnezeu.

aratat cu degetul Da tu de unde stii ce face fiecare crestin? Esti cumva avocatul lor? Daca da, ia zi repede si la obiect, ce gasesc unii popi, ca astia sunt reprezentantii lui dumnezeu pe pamant, in placerea de a face sex cu copii, adica in pedofilie?

”Încrederea populaţiei în Biserica Catolică a scăzut drastic în urma multiplelor scandaluri de pedofilie din perioada recentă. În urma colectării statisticilor s-a ajuns la concluzia că un preot catolic are probabilitatea de-a abuza sexual copii de 20 pana la 200 de ori mai mare decat un individ aparţinând altor categorii sociale.”

Sursa
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 8:12 pm

Nu oricine zice ,,Doamne,Doamne va intra in Imparatia lui Dumnezeu,ci cel ce face voia Tatalui.,,Cine face asa ceva,va merge in iad,indiferent de functia pe care o detine intr-o Biserica.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 8:43 pm

EmaLovesJesus a scris:
Nu oricine zice ,,Doamne,Doamne va intra in Imparatia lui Dumnezeu,ci cel ce face voia Tatalui.,,Cine face asa ceva,va merge in iad,indiferent de functia pe care o detine intr-o Biserica.

Vad ca nu esti in stare sa raspunzi la postarea mea ...si o dai cu Aleluia?
Oare de ce?
E foarte greu sa gandesti...ptr ca prea esti obisnuita sa CREZI ...fara sa gandesti?

Astept raspuns la postarea mea de mai sus!
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 10:40 pm

EmaLovesJesus a scris:
Nu oricine zice ,,Doamne,Doamne va intra in Imparatia lui Dumnezeu,ci cel ce face voia Tatalui.,,Cine face asa ceva,va merge in iad,indiferent de functia pe care o detine intr-o Biserica.

Taica-miu imi povestea ca doar in comunism mai erau lozinci dintr-astea repetate asa pana cand ti se apleca Shocked Am vazut ca aia inloc de dumnezeu vorbeau de societati comuniste multilateral dezvoltate si cat de bine era in ele fata de capitalismul putred, adica iadul pentru ei.Numai ca in comunism se cam facea foame iar in capitalism era rau,plesnea pielea pe ei de grasi.Cred ca asa-i si cu iadul si raiul.Raiul e multilateral dezvoltat si iadul e plin de grasi.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 6:14 am

Despre Pavel ti-am mai adus versete in care ti-am demonstrat ca El a avut o intalnire reala cu Isus,ca a lasat totul si L-a urmat,l-a ascultat pe Dumnezeu pana la moarte.Cat despre mantuirea prin jertfa Domnului Isus,la fel ti-am tot adus argumente.Ce rost are sa ma tot repet daca tu nu vrei sa crezi?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 7:41 am

EmaLovesJesus a scris:
Despre Pavel ti-am mai adus versete in care ti-am demonstrat ca El a avut o intalnire reala cu Isus,
Asta doar ti s-a parut tir, dar daca ai sta si ai rationa logic ti-ai dat seama ca Pavel pe drumul Dmascului s-a convertit din Ucigator de nazariteni, iar secta nazaritenilor a fost prigonita dupa moartea lui Isus!

Asa ca Pavel nu putea avea un contact cu Isus cand era viu, ci a avut o revelatie primite chipurile de la Isus-Christos, adica de la Isus dupa ce a murit, si cand se afla in Iad in calitate de stapan al cheilor Iadului!

Asa ca prin urmare Pavel a avut o revelatie primita din Iad de la Diavol!

Citat :

ca a lasat totul si L-a urmat,l-a ascultat pe Dumnezeu pana la moarte.
Asta doar in imaginatia ta, el a fost primul care NU a ASCULTAT DE LEGILE LUI DUMNEZEU ...considerandu-le GUNOAIE, care nu folosesc cu nimic lui Christos

6. În ce priveşte râvna, prigonitor al Bisericii; în ce priveşte dreptatea cea din Lege, fără de prihană.
7. Dar cele ce îmi erau mie câştig, acestea le-am socotit pentru Hristos pagubă.
8. Ba mai mult: eu pe toate le socotesc că sunt pagubă, faţă de înălţimea cunoaşterii lui Hristos Iisus, Domnul meu, pentru Care m-am lipsit de toate şi le privesc drept gunoaie,!!! ...

Asta ca sa nu mai afirmi ca Pavel l-a ascultat pe Yehova ptr ca Domnul lui era Christos stapanul Iadului, nu Yehova

Citat :

Cat despre mantuirea prin jertfa Domnului Isus,la fel ti-am tot adus argumente.Ce rost are sa ma tot repet daca tu nu vrei sa crezi?
Nu e vorba de credinta ci de faptul ca ti-am aratat clar ca Dumnezeul Yehova a reglementat problema spalarii pacatelor cu mult inainte de Christos, si chiar Pavel recunoaste acest lucru:

Evrei 9.13. Căci dacă sângele ţapilor şi al taurilor şi cenuşa
junincii, stropind pe cei spurcaţi, îi sfinţeşte spre curăţirea
trupului, 14. Cu cât mai mult sângele lui Hristos,

Deci vezi bine ca nici eu nu vorbesc de la mine, doar ca intre noi doi tu crezi ce spune Pavel despre "Domnul " sau care este Christos=Lucifer = Stapanul Iadului ...iar eu spun si aduc dovezi din ceea ce spune Yehova!

Cam asta este diferenta intre noi si din cauza asta nu putem cadea de acord ptr ca eu nu cred in oameni ca Pavel, (care nici nu l-a cunoscut pe Isus, ai vazut ca ti-am demonstrat mai sus, asa cum crezi tu!
Deci credinta ta in oamenii este total gresita ptr ca ea nu este credinta in Dumnezeu, asa cum crezi tu!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 10:26 am

Cat despre mine ,eu am garantia mantuirii,simt asta chiar in inima
mea.Nu mai pot sa scriu raspunsuri imi apare ceva ca noii membri nu pot
sa dea mai mult de 7 raspunsuri.
Fiindcă atît de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui
Fiu, pentruca oricine crede în El, să nu piară, ci să aibă viaţa
vecinică. - Ioan 3:16

Căci toţi au păcătuit, şi sînt lipsiţi de slava lui Dumnezeu. - Romani 3:23

Fiindcă plata păcatului este moartea: dar darul fără plată al lui
Dumnezeu este viaţa vecinică în Isus Hristos, Domnul nostru. - Romani
6:23

Isus i -a zis: ,,Eu sînt calea, adevărul şi viaţa. Nimeni nu vine la Tatăl decît prin Mine. - Ioan 14:6

Dar tuturor celor ce L-au primit, adică celorce cred în Numele Lui, le
-a dat dreptul să se facă copii ai lui Dumnezeu; - Ioan 1:12

Drept răspuns, Isus i -a zis: ,,Adevărat, adevărat îţi spun că, dacă un
om nu se naşte din nou, nu poate vedea Împărăţia lui Dumnezeu.`` - Ioan
3:3

Şi, după Lege, aproape totul este curăţit cu sînge; şi fără vărsare de sînge, nu este iertare. - Evrei 9:22

şi le -a zis: ,,Adevărat vă spun că, dacă nu vă veţi întoarce la
Dumnezeu şi nu vă veţi face ca nişte copilaşi, cu nici un chip nu veţi
intra în Împărăţia cerurilor. - Matei 18:3

Iată Eu stau la uşă, şi bat. Dacă aude cineva glasul meu şi deschide
uşa, voi intra la el, voi cina cu el, şi el cu Mine. - Apocalipsa 3:20

Dacă ne mărturisim păcatele, El este credincios şi drept, ca să ne ierte
păcatele şi să ne curăţească de orice nelegiuire. - I Ioan 1:9

Dacă mărturiseşti deci cu gura ta pe Isus ca Domn, şi dacă crezi în
inima ta că Dumnezeu L -a înviat din morţi, vei fi mîntuit. 10 Căci prin
credinţa din inimă se capătă neprihănirea, şi prin mărturisirea cu gura
se ajunge la mîntuire, Fiindcă ,oricine va chema Numele Domnului, va fi
mîntuit.` - Romani 10:9,10,13

Căci prin har aţi fost mîntuiţi, prin credinţă. Şi aceasta nu vine dela
voi; ci este darul lui Dumnezeu. 9 u prin fapte, ca să nu se laude
nimeni. - Efeseni 2:8,9

El ne -a mîntuit, nu pentru faptele, făcute de noi în neprihănire, ci
pentru îndurarea Lui, prin spălarea naşterii din nou şi prin înoirea
făcută de Duhul Sfînt, - Tit 3:5

Pavel şi Sila i-au răspuns: ,,Crede în Domnul Isus, şi vei fi mîntuit tu şi casa ta.`` Faptele Apostolilor 16:31

Cine crede în Fiul, are viaţa vecinică; dar cine nu crede în Fiul, nu va
vedea viaţa, ci mînia lui Dumnezeu rămîne peste el.`` Ioan 3:36

Eu le dau viaţa vecinică, în veac nu vor pieri, şi nimeni nu le va smulge din mîna Mea. - Ioan 10:28

Căci, dacă este cineva în Hristos, este o făptură (Sau: zidire.) nouă.
Cele vechi s'au dus: iată că toate lucrurile s'au făcut noi. - II
Corinteni 5:17
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 3:23 pm

EmaLovesJesus a scris:
Cat despre mine ,eu am garantia mantuirii,simt asta chiar in inima
mea.
Asta nici tu nu crezi!
Eu cred ca nu esti destul de lucida ca sa intelegi ca cei care se urineaza pe Legile lui Yehova...nu au dreptul sa spere la mantuirea Sa!
Pe tine te posedeaza Christos=Lucifer=Stapanul cheilor Iadului sin ala nu ti da mantuire decat sub forma mortii, si viata vesnica in Imparatia lui IADUL!
Ca tu te bucuri de asta...ma rog, e treba ta personala!

Nu mai pot sa scriu raspunsuri imi apare ceva ca noii membri nu pot
sa dea mai mult de 7 raspunsuri.
am scris cu verde ptr a se verifica!

Citat :

Fiindcă atît de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui
Fiu, pentruca oricine crede în El, să nu piară, ci să aibă viaţa
vecinică. - Ioan 3:16
Asta zice doar un apostol care la fel ca si ceilalti apostoli, recte Petru si Luca, stiu ca Dumnezeul lor este Lucifer, adica Satana, dar nu sunt constienti inca ca acesta este Dracu, ptr ca in religia lor iudaica nici astazi nu exista acest personaj diabolic!

Citat :

Isus i -a zis: ,,Eu sînt calea, adevărul şi viaţa. Nimeni nu vine la Tatăl decît prin Mine. - Ioan 14:6
O fi zis Isus asta!
Dar ce te faci ca prea putin din ceea ce a zis Isus se regaseste in NT, pentru ca NT este o facatura a celor care l-au ucis pe Isus si au avut ordin sa ucida si INVATATURILE lui Isus, ptr ca invatturile erau periculoase si nu omul Isus!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 6:58 pm

Poate ca in religia iudaica nu o exista,dar in realitate chiar exista!De ce nu citesti cartea ,,De la magia alba la Hristos?,,ti-am dat numai un simplu exemplu,ele ar putea continua.Dar sunt prea obosita ca am si copt. Multumesc ca ai luat atitudine in legatura cu mesajul care imi aparea.Ce faci cu colinda aceea?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 7:00 pm

EmaLovesJesus a scris:
Poate ca in religia iudaica nu o exista,dar in realitate chiar exista!De ce nu citesti cartea ,,De la magia alba la Hristos?,,ti-am dat numai un simplu exemplu,ele ar putea continua.Dar sunt prea obosita ca am si copt. Multumesc ca ai luat atitudine in legatura cu mesajul care imi aparea.Ce faci cu colinda aceea?
Satan este prezent si in VT, dar acolo inca nu fusese aruncat din ceruri.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 7:09 pm


  • ,,Căci, dacă aţi crede pe Moise, M-aţi crede şi pe Mine, pentru că el a scris despre Mine


    Dar dacă nu credeţi cele scrise de el, cum veţi crede cuvintele Mele?”Sunt cuvintele Domnului Isus.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 11:41 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Nu mai pot sa scriu raspunsuri imi apare ceva ca noii membri nu pot
sa dea mai mult de 7 raspunsuri.
am scris cu verde ptr a se verifica!

Am verificat si nu exista nicio astfel de limitare... in plus, am observat ca EmaLovesJesus a postat si 39 de mesaje pe zi...
Sus In jos
http://www.paganism.ro
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 12:15 am

fac un mic off-topic, sunt anumite restrictii in forum....
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 12:30 am

Te rog sa ne spui si noua la ce fel de restrictii te referi.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 6:23 am

Nu puteam sa dau raspunsuri.Nu stiu ce s-a intamplat,dar acum s-a rezolvat .Multumesc.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dracu, un personaj nascut din crestinism?   Dracu, un personaj nascut din crestinism? - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Dracu, un personaj nascut din crestinism?
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Cand s-a nascut Diavolul
» Adevarul despre Crestinism
» Ioan Philoponus, marele filozof care a arătat că din creştinism se poate naşte ştiinţa

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: