Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 O declaratie socanta a unui preot

In jos 
+10
livius
Armyww
meghido
DRAGOS
Fernando
Mihai12
EmaLovesJesus
Apopii
Black velvet
Soimos
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 3:45 pm

Eu tin Legile si Poruncile Domnului,dar atunci cand gresesc,am la Tatal un mijlocitor pe Isus.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 3:53 pm

EmaLovesJesus a scris:
Eu tin Legile si Poruncile Domnului,dar atunci cand gresesc,am la Tatal un mijlocitor pe Isus.
Tare credula esti daca crezi ca porunxcile lui Pavel sunt ale lui Dumnezeu!
Daca ar fi asa cum spui tu ar repeta aceleasi legi si nu le-ar schimba radical!
.... si mai credula esti cand crezi il poti avea ca mijlocitor pe Lucifer... si si mai naiva atunci cand l-ai tradat pe Iehova pentru Lucifer si astepti mantuirea de la singurul mantuitor care este Iehova!

Oare nu cunosti acest verset biblic din Deuteronom 13.1 in care DomnulDumnezeu Iehova iti cere nu numai sa nu il urmezi pe Christos ci chiar iti cere sa-l OMORI?

Uite aici:

1. "De se va ridica în mijlocul tău prooroc sau văzător de vise şi va face înaintea ta semn şi minune,
2. Şi se va împlini semnul sau minunea aceea, de care ţi-a grăit el, şi-ţi va zice atunci: Să mergem după alţi dumnezei, pe care tu nu-i ştii şi să le slujim acelora,

Recunosti ca aici e vorba de Isus care vrea sa te faca sa crezi in el?



3. Să nu asculţi cuvintele proorocului aceluia sau ale acelui văzător de vise.
4. Domnului Dumnezeului vostru să-I urmaţi şi de El să vă temeţi; să păziţi poruncile Lui şi glasul Lui să-l ascultaţi; Lui să-I slujiţi şi de El să vă lipiţi. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5. Iar pe proorocul acela sau pe văzătorul acela de vise să-l daţi morţii, pentru că v-a sfătuit să vă abateţi de la Domnul Dumnezeul vostru,


Cum intelegi tu aceasta amenintare spusa chiar de Iehova?

Te mai crezi pe drumul cel bun?

Mai poti spera in intermedierea lui Isus catre Iehova. atunci cand nu il asculti pe Iehova si nu faci ce iti cere El?

Mai astepti tu mantuire de la singurul mantuitor care este Yehova?

Sau nu se pune ca acel Iehova este un betiv si prostu satului care nu trebuie ascultat si urmat de nimeni?????


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Joi Dec 22, 2011 4:15 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 4:09 pm

Cine nu are pe Fiul nu are nici pe Tatal.
Acolo este vorba de alti dumnezei straini.
Acesta este Fiul meu preaiubit, pe el să-l ascultaţi!



  • Cine a crezut în ceea ce ni se vestise? Cine a cunoscut braţul Domnului?

  • 2
    El a crescut înaintea Lui ca o
    odraslă slabă, ca un lăstar care iese dintr-un pământ uscat. N-avea nici
    frumuseţe, nici strălucire ca să ne atragă privirile, şi înfăţişarea
    Lui n-avea nimic care să ne placă.
  • 3
    Dispreţuit şi părăsit de oameni, Om
    al durerii şi obişnuit cu suferinţa, era aşa de dispreţuit, că îţi
    întorceai faţa de la El, şi noi nu L-am băgat în seamă.

  • 4
    Totuşi El suferinţele noastre le-a purtat, şi durerile noastre le-a luat asupra Lui, şi noi am crezut că
    este pedepsit, lovit de Dumnezeu şi smerit.

  • 5
    Dar El era străpuns pentru păcatele noastre, zdrobit pentru fărădelegile noastre. Pedeapsa care ne dă pacea a
    căzut peste El, şi prin rănile Lui suntem tămăduiţi.

  • 6
    Noi rătăceam cu toţii ca nişte oi, fiecare îşi vedea de drumul lui, dar Domnul a făcut să cadă asupra Lui nelegiuirea noastră a tuturor.

  • 7
    Când a fost chinuit şi asuprit, n-a deschis gura deloc, ca un miel pe care-l duci la măcelărie şi ca o oaie mută înaintea celor ce o tund: n-a deschis gura.

  • 8
    El a fost luat prin apăsare şi judecată. Dar cine din cei de pe vremea Lui a crezut că El fusese şters de pe pământul celor vii şi lovit de moarte pentru păcatele poporului meu?
  • 9
    Groapa Lui a fost pusă între cei răi, şi mormântul Lui, la un loc cu cel bogat, măcar că nu săvârşise nicio
    nelegiuire şi nu se găsise niciun vicleşug în gura Lui.
  • 10
    Domnul a găsit cu cale să-L zdrobească prin suferinţă… Dar, după ce Îşi va da viaţa ca jertfă pentru păcat, va vedea o sămânţă de urmaşi, va trăi multe zile, şi lucrarea Domnului va propăşi în mâinile Lui.
  • 11
    Va vedea rodul muncii sufletului Lui şi Se va înviora. Prin cunoştinţa Lui, Robul Meu cel neprihănit va pune pe mulţi oameni într-o stare după voia lui Dumnezeu şi va lua asupra Lui povara nelegiuirilor lor.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 4:32 pm

EmaLovesJesus a scris:
Cine nu are pe Fiul nu are nici pe Tatal.

Asta este o minciuna, nu ptr ca o zic eu ci ptr ca in Biblie nu este nicio profetie despre Treime, iar Isus-Christos este considera Fiul lui Dumnezeu doar prin Treime!

Pana atunci cand imi vei arata proba Biblica ca exista Treimea ...o sa te cred si la aia cu Fiul !

Pana atuncii Fii ai lui Dumnezeu suntem toate cele 7 miliarde de fiinte umane!

Eu te-am rugat sa comentezi acele verseta postate de mine ...si nu sa postezi altele!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 4:32 pm

EmaLovesJesus a scris:
Cine nu are pe Fiul nu are nici pe Tatal.
Acolo este vorba de alti dumnezei straini.

Aaaa, deci recunosti ca exista mai multi dumnezei, doar ca ei sunt ai strainilor, adica ai altora fata de cel al iudeilor. Tu de ce te inchini la un dumnezeu strain, pentru ca dumnezeul iudeilor este un dumnezeu strain pentru tine, el nu a fost nici al dacilor si nici al romanilor!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 4:36 pm

Dumnezeu este unul singur adevarat si real.El este Creatorul tuturor oamenilor.Dumnezeii straini sunt cei care au ochi,dar nu vad,au urechi,dar nu aud.Sunt morti.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 4:39 pm

Acele versete ii sfatuiesc ca sa nu asculte de cei care ii indeamna sa Il paraseasca pe Dumnezeul adevarat.De ce nu pricepi?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 4:51 pm

Ce sa pricep, ca fiecare sustine ca propriul zeu este cel adevarat si ca ceilalti sunt falsi? Ai vazut tu pe adeptii vreunei religii ca reusesc sa inteleaga ca religia lor nu-i facuta decat pentru a manipula oamenii si a obtine profituri de pe seama credulitatii oamenilor in zei fantastici?
Daca ar reusi sa inteleaga acest aspect, ar disparea toate religiile care se inchina la fiinte fantastice!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 5:23 pm

Tu nu vrei sa pricepi ca eu il simt pe Dumnezeu in inima mea,am simtit iertarea de pacate si am pacea si bucuria mantuirii.Este puterea lui Dumnezeu care lucreaza.Dumnezeu face minuni prin credinta.Poate ca nu o sa ma crezi,dar au fost persoane pentru care m-am rugat si au fost vindecate.Toate lucrurile sunt cu putinta celui ce crede.In numele Lui poti sa primesti vindecarea,mantuirea.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 5:29 pm

EmaLovesJesus a scris:
Tu nu vrei sa pricepi ca eu il simt pe Dumnezeu in inima mea

Eu pricep foarte bine asta! Problema este ca tu nu vrei sa pricepi ca daca tu-l simti pe acest dumnezeu, nu inseamna ca el exista si in realitate, ci doar in mintea ta!

La fel cum tu il simti pe acest zeu, tot la fel si altii simt alti zei sau alte lucruri, dar asta nu inseamna ca toti acesti zei exista si in realitate ci doar in mintea celor ce cred in ei! In plus, tu nu intelegi ca noi, aici pe forum nu discutam despre credintele personale ale fiecaruia ci despre institutiile credintei, adica despre RELIGII!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 5:31 pm

Sa inteleg ca eu nu am dreptul la opinie?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 5:38 pm

EmaLovesJesus a scris:
Sa inteleg ca eu nu am dreptul la opinie?

Ca de obicei, intelegi gresit, nici nu ma mira! Acesta este un forum liber si poti sa-ti exprimi liber parerea si credinta, nimeni nu se ia de ele! Totusi incearca sa intelegi ca noi incercam sa scoatem in evidenta aspecte legate de religii si nimeni nu incearca sa atace credinta personala a cuiva!

Daca tu crezi in ceva, in orice, bravo tie, nu avem noi treaba cu credinta ta ci doar cu religia, adica cu forma institutionalizata a credintei!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 6:01 pm

Vezi tu crestinii sunt mai grei de cap!Ei nu sunt atat de rationali ca voi.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 6:18 pm

EmaLovesJesus a scris:
Vezi tu crestinii sunt mai grei de cap!Ei nu sunt atat de rationali ca voi.
E lasa nu mai generaliza Very Happy Or fi unii mai greu de cap, dar ateii sunt vai mama lor. Laughing Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 6:26 pm

EmaLovesJesus a scris:
Dumnezeu este unul singur adevarat si real.El este Creatorul tuturor oamenilor.Dumnezeii straini sunt cei care au ochi,dar nu vad,au urechi,dar nu aud.Sunt morti.
Dar de unde stii tu ca "dumnezeul" tau este un Dumnezeu strain, ptr ca exact cum zici, are ochi si nu vede, are i=urechi si nu aude ...ba chiar este un Dumnezeu mort!

Argumente ar fi zecile de milioane de crime comise sub obladuirea lui de Biserica sa, in timp ce Dumnezeul mozaicilor se dovedeste ca fiind viu ptr ca tocmai ce le-a implinit profetia ca vor avea un stat al lor!

In timp ce Al vostru ...este mai mort ca un mort!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 9:06 pm

Nu mai este mult si Cel ce vine va veni si nu va zabovi.Venirea Domnului Isus este chiar la usa.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 9:26 am

Si nu ti-e frica de acest eveniment?

Eu daca as fi ion locul tau as muri de frica, sa stiu ca vine Isus iar eu urmez calea ucigasilor lui!
Sau poate crezi ca daca nu constientizezi acest lucru vei scapa fara sa raspunzi pentru FAPTE, ptr ca niste sarlatani te-au invatat ca mantuirea vine prin credinta, asta chiar atunci cand Isus a venit sa inlocuiasca credinta cu Iubirea?
Pai daca Isus nu mai da doi bani pe credinta ...cum sa te mantuiasca Izbavitorul Iehova cu intermediul lui Isus prin credinta?

Oricum Isus nu este mantuitorul, ci mantuitorul este Iehova, adica acel Dumnezeu care a dat Legea numita Torah, o lege pe care voi ati aruncat-o la porci, si in naivitatea voastra ... poate asteptati sa va mantuiasca ...doar asa ca sa moara de ciuda toti mozaicii care il slavesc, ii respecta legile, si ii asculta poruncile!
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 9:58 am

EmaLovesJesus a scris:
Nu mai este mult si Cel ce vine va veni si nu va zabovi.Venirea Domnului Isus este chiar la usa.

Da, sigur, nu mai este mult hahaha, asa se zicea si acum o suta de ani, si acum 200 de ani, pana si pe 21 mai 2011 va mai amintiti??? si pe 21 octombrie va mai amintiti??? asta sa nu creada cineva ca suntem prosti si nu tinem minte SFARSITUL LUMII si al universului programat de "inteleptul" dumnzeu yahwe....

Lumea asta daca nu se va schimba radical sa evolueze brusc anii acestia, va fi in stare si peste 3000 de ani sa zica: "noi inca il asteptam pe el" si uite asa o schema bine regizata de frica si teroare e introdusa prin credinta FALSA...
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 10:08 am

Eu am garantia mantuirii in inima mea.Nimeni si nimic nu ma poate convinge contrariul.Cand ai aceasta certitudine,astepti cu nerabdare intalnirea cu Mantuitorul tau personal.El S-a dus sa imi pregateasca un loc,ca acolo unde este El sa fiu si eu,si (sper),toata casa mea.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 10:45 am

EmaLovesJesus a scris:
Eu am garantia mantuirii in inima mea.
Fi linistita, nu numai tu, ci toti avem garantia ca vom muri!

Citat :

Nimeni si nimic nu ma poate convinge contrariul.
Nici nu ar putea nimeni, ptr ca moartea, respectiv mantuirea prin moarte, este cel mai sigur lucru care ti se poate intampla in viata, si nimeni, absolut nimeni, nu poate scapa de mantuire!
Citat :

Cand ai aceasta certitudine,astepti cu nerabdare intalnirea cu Mantuitorul tau personal.El S-a dus sa imi pregateasca un loc,ca acolo unde este El sa fiu si eu,si (sper),toata casa mea.
Poi probabil si Diavolul isi pregateste locul ptr clientii sai, mai ales ca le-a promis "viata vesnica" in imparatia sa ...care este Iadul!

Eu nu te condamn ptr ca ai ales aceasta optiune, ci doar incerc sa le deschid ochii altora care ne citesc, ca nu cumva sa iti urmeze calea gresita pe care singura ti-ai ales-o, asta desi tu ai falsa impresie ca esti pe calea cea mai buna!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 11:03 am

Mantuit inseamna ca ai primit iertarea de pacate,si esti salvat de la iad.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 11:28 am

Ce iertare si de care pacate?
Cumva pacatul ca te-ai nascut?
Ala-i pacat?
De care Iad vorbesti tu cand este binecunoscut faptul ca Iehova in religia Lui proprie nu are nici Iad si nici Iad ci doar Sheol care este Casa Mortilor?

Iadul este imparatia Diavolului, care va ademenit pe voi "noii testamentari" care nu intelegeti ce a spus chiar Isus, si anume ca le-a dat puteri diavolicesti ucenicilor sai, adica acelora care au propovaduit avand aceste puteri ...exact Noul Testament

Oare chiar nu te miri ca in:

1 - Apocalipsa 12, 12 Tatal cresc spune ca il alunga pe Diavol pe pamant?

2 -In Apoc 22.`16 Isus spune ca el este Lucifer si va veni pe pamant ca sa isi faca biserica sa!

3 - ca viitorul Apostol Petru anunta in 2 Petru 1.19 ca va veni Lucifer din ceruri sa si vesteasca biserica sa!

4 - Oare nu te mira ca profetia lui Isaia precum ca Diavolul va fi aruncat din ceruri in Iad vezi Isaia 14 12, s-a implinit 100%

5 - Oare nu vezi ca si Luca 18. a zis: Am văzut pe satana ca un fulger căzând din cer ... fapt confirmat de cei 3 magi care-l gasesc taman pe pruncul Isus in iesle?(inca o dovada ca Isu = satana)

6 - si tot in Luca 4.41 unde vedem ca Isus ii cearta pe cei posedati de diavoli sa nu-i mai spuna Fiul lui Dumnezeu ca el este de fapt Hristosul (adica Diavolul)

7 - si tot in Luca 8. 30 vedem cum Isus ca sef al Legiunii le face voia Diavolilor si ii lasa sa intre intr-o turma de porci.

8 - Luca 9.1 Isus le-a dat ucenicilor sai puterea de a comanda asupra legiunilor de Diavoli

9 - si mai ales textul din Apocalipsa 1.18 in care vedem ca Isus se recunoaste ca fiind Stapanul cheilor Iadului!!! ... nu ale vietii si raiului...ci ale MORTII si Iadului!

10 - 14Şi nu este de mirare, căci chiar Satana se preface într-un înger de lumină
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeSam Mar 03, 2012 12:05 pm

Iata un link interesant despre b"viata bisericii penticostale"!

http://groups.yahoo.com/group/strajerul/message/1680
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeSam Mar 03, 2012 12:07 pm

Soimos a scris:
Iata un link foarte interesant despre "viata bisericii penticostale" si a MILIARDARILOR !!!! care o conduc!

http://groups.yahoo.com/group/strajerul/message/1680
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeSam Mar 03, 2012 2:42 pm

Soimos a scris:
Soimos a scris:
Iata un link foarte interesant despre "viata bisericii penticostale" si a MILIARDARILOR !!!! care o conduc!

http://groups.yahoo.com/group/strajerul/message/1680
Si ce daca sunt pocaiti nu au dreptul sa fie alesi in Parlament?Eu nu cred ca au dat bani.Sunt nevinovati pana ce se va dovedi daca au sau nu dreptate.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeSam Mar 03, 2012 7:00 pm

EmaLovesJesus a scris:

Si ce daca sunt pocaiti nu au dreptul sa fie alesi in Parlament?Eu nu cred ca au dat bani.Sunt nevinovati pana ce se va dovedi daca au sau nu dreptate.

Ma da tu pe toate le intelegi aiurea!
Nu de parlamentari e vorba, ci de episcopul MILIARDAR care propovaduieste ideile unui Isus care pune ca si conditie a mantuirii faptul de a fii sarac asa cum a fost si el!
Cu alte cuvinte pocainta este o murdarie imensa in care episcopii traiesc ca printii pe banii prostilor!
Sus In jos
meghido
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 78
Localizare : romania
Puncte : 78
Data de inscriere : 09/01/2012

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mar 09, 2012 4:31 am

Soimos a scris:
Ce iertare si de care pacate?
Cumva pacatul ca te-ai nascut?
Ala-i pacat?
De care Iad vorbesti tu cand este binecunoscut faptul ca Iehova in religia Lui proprie nu are nici Iad si nici Iad ci doar Sheol care este Casa Mortilor?

Iadul este imparatia Diavolului, care va ademenit pe voi "noii testamentari" care nu intelegeti ce a spus chiar Isus, si anume ca le-a dat puteri diavolicesti ucenicilor sai, adica acelora care au propovaduit avand aceste puteri ...exact Noul Testament

Oare chiar nu te miri ca in:

1 - Apocalipsa 12, 12 Tatal cresc spune ca il alunga pe Diavol pe pamant?

2 -In Apoc 22.`16 Isus spune ca el este Lucifer si va veni pe pamant ca sa isi faca biserica sa!

3 - ca viitorul Apostol Petru anunta in 2 Petru 1.19 ca va veni Lucifer din ceruri sa si vesteasca biserica sa!

4 - Oare nu te mira ca profetia lui Isaia precum ca Diavolul va fi aruncat din ceruri in Iad vezi Isaia 14 12, s-a implinit 100%

5 - Oare nu vezi ca si Luca 18. a zis: Am văzut pe satana ca un fulger căzând din cer ... fapt confirmat de cei 3 magi care-l gasesc taman pe pruncul Isus in iesle?(inca o dovada ca Isu = satana)

6 - si tot in Luca 4.41 unde vedem ca Isus ii cearta pe cei posedati de diavoli sa nu-i mai spuna Fiul lui Dumnezeu ca el este de fapt Hristosul (adica Diavolul)

7 - si tot in Luca 8. 30 vedem cum Isus ca sef al Legiunii le face voia Diavolilor si ii lasa sa intre intr-o turma de porci.

8 - Luca 9.1 Isus le-a dat ucenicilor sai puterea de a comanda asupra legiunilor de Diavoli

9 - si mai ales textul din Apocalipsa 1.18 in care vedem ca Isus se recunoaste ca fiind Stapanul cheilor Iadului!!! ... nu ale vietii si raiului...ci ale MORTII si Iadului!

10 - 14Şi nu este de mirare, căci chiar Satana se preface într-un înger de lumină

desi dai multe citate, pe toate le interpretezi invers. sa fie oare de la faptul ca citesti de la dreapta la stanga?! sau asa intelegi tu. si te unde zelul asta ?!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mar 09, 2012 8:53 am

Iata MAREA BOMBA care adevereste ca Isus este Diavolul:

In Evanghelia dupa Marcu, in cap 4, ucenicii ii cer lui Isus sa le explice de ce vorbeste mereu in pilde!
Si iata ce le raspunde Isus:
Voua vă e dat să cunoaşteţi taina împărăţiei lui Dumnezeu, dar pentru cei de afară totul se face în pilde,
Ca uitându-se, să privească şi să nu vadă, şi, auzind, să nu înţeleagă, ca nu cumva să se întoarcă şi SA FIE IERTATI

Povestea continua asa :
"14. Semănătorul seamănă cuvântul.
15. Cele de lângă cale sunt aceia în care se seamănă cuvântul, şi, când îl aud, îndată vine satana şi ia cuvântul cel semănat în inimile lor.
Sus In jos
Armyww
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 2
Localizare : Iad
Puncte : 2
Data de inscriere : 07/03/2012

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mar 09, 2012 4:15 pm

Edit pentru jigniri grosolane.


Ultima editare efectuata de catre Apopii in Vin Mar 09, 2012 6:19 pm, editata de 1 ori (Motiv : edit)
Sus In jos
meghido
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 78
Localizare : romania
Puncte : 78
Data de inscriere : 09/01/2012

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeSam Mar 10, 2012 6:24 am

Soimos a scris:
Iata MAREA BOMBA care adevereste ca Isus este Diavolul:

In Evanghelia dupa Marcu, in cap 4, ucenicii ii cer lui Isus sa le explice de ce vorbeste mereu in pilde!
Si iata ce le raspunde Isus:
Voua vă e dat să cunoaşteţi taina împărăţiei lui Dumnezeu, dar pentru cei de afară totul se face în pilde,
Ca uitându-se, să privească şi să nu vadă, şi, auzind, să nu înţeleagă, ca nu cumva să se întoarcă şi SA FIE IERTATI

Povestea continua asa :
"14. Semănătorul seamănă cuvântul.
15. Cele de lângă cale sunt aceia în care se seamănă cuvântul, şi, când îl aud, îndată vine satana şi ia cuvântul cel semănat în inimile lor.

si unde e dovada, dovada?! ca sa nu fie iertati?! asta e dovada ta?! pai pana acum ziceai ca nu exista Divinitate, acu' te ai intors?! tu te schimbi in raport cu fazele lunii?!
de asta ce zici:
Mat 4:1 Atunci Iisus a fost dus de Duhul în pustiu, ca să fie ispitit de către diavolul.
Mat 4:2 Şi după ce a postit patruzeci de zile şi patruzeci de nopţi, la urmă a flămânzit.
Mat 4:3 Şi apropiindu-se, ispititorul a zis către El: De eşti Tu Fiul lui Dumnezeu, zi ca pietrele acestea să se facă pâini.
Mat 4:4 Iar El, răspunzând, a zis: Scris este: "Nu numai cu pâine va trăi omul, ci cu tot cuvântul care iese din gura lui Dumnezeu".
Mat 4:5 Atunci diavolul L-a dus pe aripa în sfânta cetate, L-a pus pe aripa templului,
Mat 4:6 Şi I-a zis: Dacă Tu eşti Fiul lui Dumnezeu, aruncă-Te jos, că scris este: "Îngerilor Săi va porunci pentru Tine şi Te vor ridica pe mâini, ca nu cumva să izbeşti de piatră piciorul Tău".
Mat 4:7 Iisus i-a răspuns: Iarăşi este scris: "Să nu ispiteşti pe Domnul Dumnezeul tău".
Mat 4:8 Din nou diavolul L-a dus pe un munte foarte înalt şi I-a arătat toate împărăţiile lumii şi slava lor.
Mat 4:9 Şi I-a zis Lui: Acestea toate Ţi le voi da Ţie, dacă vei cădea înaintea mea şi Te vei închina mie.
Mat 4:10 Atunci Iisus i-a zis: Piei, satano, căci scris este: "Domnului Dumnezeului tău să te închini şi Lui singur să-I slujeşti".
Mat 4:11 Atunci L-a lăsat diavolul şi iată îngerii, venind la El, Îi slujeau.

aici ce mai intelegi?! hai sa te vedem van damme!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeSam Mar 10, 2012 6:51 am

meghido a scris:
Soimos a scris:
Iata MAREA BOMBA care adevereste ca Isus este Diavolul:

In Evanghelia dupa Marcu, in cap 4, ucenicii ii cer lui Isus sa le explice de ce vorbeste mereu in pilde!
Si iata ce le raspunde Isus:
Voua vă e dat să cunoaşteţi taina împărăţiei lui Dumnezeu, dar pentru cei de afară totul se face în pilde,
Ca uitându-se, să privească şi să nu vadă, şi, auzind, să nu înţeleagă, ca nu cumva să se întoarcă şi SA FIE IERTATI

Povestea continua asa :
"14. Semănătorul seamănă cuvântul.
15. Cele de lângă cale sunt aceia în care se seamănă cuvântul, şi, când îl aud, îndată vine satana şi ia cuvântul cel semănat în inimile lor.

si unde e dovada, dovada?! ca sa nu fie iertati?!
Intelegi totul aiurea!

Dovada este in faptul ca Isus este un diversionist mincinos care propovaduieste astfel ca sa prosteasca lumea, adica "sa priveasca si sa nu vada" si "auzind sa nu inteleaga" si asta este ala care spune despre el insusi "Eu sunt Adevarul, Calea si Viata" !!!!
Asta cand vedem si din afirmatia de mai sus ca el este Minciuna, Calea gresita catre moartea spirituala

Citat :

! pai pana acum ziceai ca nu exista Divinitate, acu' te ai intors?! tu te schimbi in raport cu fazele lunii?!
Nu dragutule!
Ti-am mai explicat de 1000 de x, ca eu sunt ateu, si ca un ateu convins va dovedsc voua credinciosilor ca ceea ce voi credeti este o MINCIUNA ordinara, iar Biblia voastra nu este "cuvantul domnului" ci este o idiotenie in care evreii de la care ati furat textele s-au kkt ca sa isi bata joc de voi, iar voi sunteti atat de redusi mintali incat considerati batjocura lor ca fiind "cuvantul lui Dumnezeu"!

Citat :

de asta ce zici:
Mat 4:1 Atunci Iisus a fost dus de Duhul în pustiu, ca să fie ispitit de către diavolul.
Pai asta este un exemplu clar ca Isus, s-a retras sa poata sa faca in liniste o meditatie introspectiva!
Adica a stat de vorba cu el insusi asa cum orice om normal o face!

Nu exista vreun om normal, care sa nu fi fost la un moment dat, sa lupte iompotriva unei tentatii uneori imorale, ca de ex sa se simta atras sexual de o fata cu care nu are de gand sa iti cladesti un viitor comun, dar isi face probleme ptr ca ii este frica ca fata il va pacali si se va lasa insarcinata!
Tot asa si Isus medita asupra tentatiei de a fi Diavolasa cum ii este firea naturala, adica un alt Hitler sau Stalin, in viata sa pamanteasca, sau sa joace rolulde sfant, astfel ca sa nu isi compromita misiunea diabolica ptr care a venit pe pamant, adica aceea de a cladi cea mai bicisnica biserica din istoria umanitatii!
Sus In jos
meghido
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 78
Localizare : romania
Puncte : 78
Data de inscriere : 09/01/2012

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeDum Mar 11, 2012 2:00 am


Citat :

Nu dragutule!
Ti-am mai explicat de 1000 de x, ca eu sunt ateu, si ca un ateu convins va dovedsc voua credinciosilor ca ceea ce voi credeti este o MINCIUNA ordinara, iar Biblia voastra nu este "cuvantul domnului" ci este o idiotenie in care evreii de la care ati furat textele s-au kkt ca sa isi bata joc de voi, iar voi sunteti atat de redusi mintali incat considerati batjocura lor ca fiind "cuvantul lui Dumnezeu"!


ca tot ai ridicat mingea, de cine si au batut joc evreii?! ia intoarcete matale freo 70 de anisori in spate, si zii de cine si au batut joc? asta nu are leg cu discutia, dar ca sa te trezesti putin.

acum la subiect. asa cum a spus un carurar evreu, daca e de la oameni crestinismul dipare, daca e insa de la Dumnezeu, nope! acum, da ti tu cu parerea (dar pt tine) mie nu trebuie sa mi raspunzi. si inca ceva, din cei 12 apostoli, unul singur a fost scolit (intelectual sa l numim). stii care a fost ala?! contabilul! ceilalti au fost (ca sa spun pe sleau) neste prosti! acu' vrei sa mi spui tu mie ca estia, niuste prosti, au creat cea mai mare religie a lumii?! pai inseamna ca se prefaceau bine!
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeDum Mar 11, 2012 8:05 am

meghido a scris:
ceilalti au fost (ca sa spun pe sleau) neste prosti! acu' vrei sa mi spui tu mie ca estia, niuste prosti, au creat cea mai mare religie a lumii?! pai inseamna ca se prefaceau bine!
Vezi daca iti lipseste cultura generala, si nu cunosti evenimentele, nu ai cum sa faci legatura intre ele deci nu poti sa intelegi nimic!

Apostolii de care zici tu nu au facut absolut nimic!
Ca dovada avem faptul ca nicio o evangjelie nu le apartine lor ci doar sunt puse in seama lor de niste sarlatani care au vrut sa speculeze in favoarea lor evenimentele legate de rabinul Isus.

Religia crestina a inceput cu Pavel, ptr ca Isus si apostolii nu au fost crestini ci o secta a religiei mozaice!

Iar crestinismul a fost impus ca religie in imperiul roman prin santaj si amenintari cu moartea si multe crime si s-a extins tot asa in tot imperiul roman, si apoi tot prin aceleasi mijloace pe toate continentele.
Daca nu s-ar fi extins prin aceste mijloace fii sigur ca nu se extindea in mod natural.
Dar cum a fost impus p[rin metode diabolice, iata ca avem astazi un crestinism Diabolic, adica cea mai bestiala religie din istoria umanitatii!
Sus In jos
meghido
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 78
Localizare : romania
Puncte : 78
Data de inscriere : 09/01/2012

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitimeDum Mar 11, 2012 11:02 pm

livius a scris:
meghido a scris:
ceilalti au fost (ca sa spun pe sleau) neste prosti! acu' vrei sa mi spui tu mie ca estia, niuste prosti, au creat cea mai mare religie a lumii?! pai inseamna ca se prefaceau bine!
Vezi daca iti lipseste cultura generala, si nu cunosti evenimentele, nu ai cum sa faci legatura intre ele deci nu poti sa intelegi nimic!

Apostolii de care zici tu nu au facut absolut nimic!
Ca dovada avem faptul ca nicio o evangjelie nu le apartine lor ci doar sunt puse in seama lor de niste sarlatani care au vrut sa speculeze in favoarea lor evenimentele legate de rabinul Isus.

Religia crestina a inceput cu Pavel, ptr ca Isus si apostolii nu au fost crestini ci o secta a religiei mozaice!

Iar crestinismul a fost impus ca religie in imperiul roman prin santaj si amenintari cu moartea si multe crime si s-a extins tot asa in tot imperiul roman, si apoi tot prin aceleasi mijloace pe toate continentele.
Daca nu s-ar fi extins prin aceste mijloace fii sigur ca nu se extindea in mod natural.
Dar cum a fost impus p[rin metode diabolice, iata ca avem astazi un crestinism Diabolic, adica cea mai bestiala religie din istoria umanitatii!

m ai coplesit CU CUltura ta! chiar sunt invidios pe tine, urata mica! insa, nu vii cu dovezi ci doar cu vorbe. as vrea sa vad ceva concret.
pana atunci am sa ti spun eu cu stam. in primul rand apostolii au propavaduit Evanghelia evreilor din diaspora, in primul rand. nu numai Pavel a facut o, ci si ceilalti. ai la indemana destule resurse sa vezi fiecare in ce zona a propavaduit. apoi Pavel nu a fost de capul lui, vezi epistolele unde el si Petru spun aceleasi lucruri.
in imperiul roman credinta a fost persecutata, la inceput, pana a fost scoasa din catacombe prin recunoasterea ei, tolerarea ei, alaturi de celelalte credinte. nu stiu unde vezi tu crime si santaj. daca ai dovezi arata le.
Sus In jos
Continut sponsorizat





O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos
 
O declaratie socanta a unui preot
Sus 
Pagina 5 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Somnul ratiunii naste monstrii :: Adevarata fata a bisericii-
Mergi direct la: