Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 O declaratie socanta a unui preot

In jos 
+10
livius
Armyww
meghido
DRAGOS
Fernando
Mihai12
EmaLovesJesus
Apopii
Black velvet
Soimos
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 9:23 pm

Atunci cand cand Dumnezeu L-a modelat pe om din tarana pamantului,i-a suflat in nari suflare de viata .Si astfel a devenit un suflet viu.Sufletul este vesnic.,,
Şi am
văzut nişte scaune de domnie; şi celor ce au şezut pe ele li s-a dat
judecata. Şi am văzut sufletele celor ce li se tăiase capul din pricina
mărturiei lui Isus şi din pricina Cuvântului lui Dumnezeu, şi ale celor
ce nu se închinaseră fiarei şi icoanei ei şi nu primiseră semnul ei pe
frunte şi pe mână. Ei au înviat şi au împărăţit cu Hristos o mie de ani.,,
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 9:45 pm

Mihai12 a scris:
De ce bagi stiinta cu credinta in aceiasi oala?
Din cauza ca tu vrei sa ne-o bagi pe gat ca fiind un adevar!
Iar adevararurile demonstrate sau repetabile nu mai tin de credinta ci de stiinta!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Lun Dec 19, 2011 9:45 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 9:45 pm

EmaLovesJesus a scris:
Atunci cand cand Dumnezeu L-a modelat pe om din tarana pamantului,i-a suflat in nari suflare de viata .Si astfel a devenit un suflet viu.Sufletul este vesnic.,,

Am presupus ca te referi la altceva, care n-are de-a face cu viziunea antica asupra vietii, dar asa, nu pot sa-ti spun decat ca suflarea ca suflare piere! Respiram de miliarde de ori in decursul unei vieti si fiecare suflare a noastra, evident suflare de viata, dispare in atmosfera ca orice gaz (Oxigen+Azot) datator de viata...
Sus In jos
http://www.paganism.ro
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Data de inscriere : 14/08/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 12:26 am

Ema, bagi tu mana in foc ca dumnezeu l-a modelat pe om, asa ca intr-o ciorba, daca ar fi adevarat cea ce ai afirmat tu in multele lucruri, vaticanul nu ar mai avea acea biblioteca secreta, care o ascunde, pai unde e moralitatea??? adica vorbeste de dumnezeu, de "pace" si alte prostii iar ei au o biblioteca secreta cu cele mai mari secrete ale planetei care sunt: PRE-EXISTENTA SPIRITELOR, aia care va deranjeaza pe voi crestinii rau de tot, cu alte cuvinte acea reincarnare, aia deranjeaza al dracu de mult, nu degeaba in 553 in al doilea conciliu de la constantinopole s-a zis asa: "daca cineva isi marturiseste credinta in fabuloasa poveste a pre-existentei sufletelor dupa care urmeaza monstruoasa doctrina, atunci va fi ex-comunicat" ex-comunicat = ars pe rug. Sa nu mai vorbim cat de haituiti si vanati erau ALCHIMISTII... pai nu le e rusine fir-ar mama lor sa fie, sa vina si sa vorbeasca de iubire, cand ei au omorat si torturat oameni in numele dumnezeului tau ala gelos care paradoxal imi tot sustii asa sec ca e unu BUN, daca ai avea o mare gandire stralucita oricine instiga la crima, nu e decat si va ramane UN CRIMINAL...
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 6:36 am

Bag mana in foc,ca Dumnezeu este Creatorul,cat despre vatican,eu nu bag mana in foc.Este un om supus greselilor.Multi se folosesc de religie ca sa urmareasca propriile lor interese.Dar,acestia vor plati cu sufletul lor.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 11:03 am

EmaLovesJesus a scris:
Bag mana in foc,ca Dumnezeu este Creatorul,cat despre vatican,eu nu bag mana in foc.Este un om supus greselilor.Multi se folosesc de religie ca sa urmareasca propriile lor interese.Dar,acestia vor plati cu sufletul lor.
Daca ptr tine Big - bang este Dumnezeul ... poti sa o faci!

Dar de fapt tu nu ai nici-un Dumnezeu, ptr ca si in ala care crezi, nu este in religia ta ci in a SA, adica in aia pe care a facut-o El!

Daca, in schimb tu crezi ca ai Dumnezeu si ca el a creat lumea, atunci baga-ti mana in foc, ptr ca Teoria Creatiei prin Big-Bang este una din cele mai verificate si bine demonstrate si masurate teorii de a carei veridicitate nu se mai indoieste nici un om cu mintea limpede si sufletul cinstit!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 11:52 am

DRAGOS a scris:
aia care va deranjeaza pe voi crestinii rau de tot, cu alte cuvinte acea reincarnare, aia deranjeaza al dracu de mult, nu degeaba in 553 in al doilea conciliu de la constantinopole s-a zis asa: "daca cineva isi marturiseste credinta in fabuloasa poveste a pre-existentei sufletelor dupa care urmeaza monstruoasa doctrina, atunci va fi ex-comunicat" ex-comunicat = ars pe rug.
Mai dragose, mai lasa ma conspiratiile aiuristice
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 3:04 pm

EmaLovesJesus a scris:
Bag mana in foc,ca Dumnezeu este Creatorul

lol! hai s-o vad si pe asta, cand te prinzi sa bagi mana in foc? O sa vedem cu totii cum te arzi hohot
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 8:08 pm

Nt,nt! Nu o sa aveti ocazia sa o vedeti si pe asta.Ati vrea voi!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 8:45 pm

EmaLovesJesus a scris:
Nt,nt! Nu o sa aveti ocazia sa o vedeti si pe asta.Ati vrea voi!
Ah ...deci sa intelegem ca constientizezi faptul ca sustii o minciuna de nu vrei sa-ti bagi mana in foc...nu?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 12:17 pm

Pai o bag,dar nu ma ard!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 1:34 pm

Si vrei sa te cred?
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 1:37 pm

Soimos a scris:
Si vrei sa te cred?

o va proteja dumnezeu rostogol
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 1:43 pm

Da,de ce ,te indoiesti de cuvantul meu?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 1:48 pm

Da!
Eu nu cred in vorbe goale, ci doar in relatarile referitoare la fapte reale, dar si alea mai intai temeinic dovedite!

Tocmai din cauza asta nu cred in vorbele zise de niste interesati mincinosi in biserica, si apreciez biserica dupa faptele pe care le-a comis in 2000 de ani!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 2:27 pm

Dar eu nu mint.Toate experientele traite de mine si despre care ti-am vorbit,sunt reale.Deci mai inainte de a fi crestina,sunt om cu principii si valori,am coloana vertebrala.Cuvantul meu a fost cuvant.Si apoi,spune-mi tu ce interes as avea eu sa te conving pe tine de existenta lui Dumnezeu?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 3:12 pm

EmaLovesJesus a scris:
Dar eu nu mint.Toate experientele traite de mine si despre care ti-am vorbit,sunt reale.Deci mai inainte de a fi crestina,sunt om cu principii si valori,am coloana vertebrala.Cuvantul meu a fost cuvant.Si apoi,spune-mi tu ce interes as avea eu sa te conving pe tine de existenta lui Dumnezeu?

Prea mult vorbesti despre experientele tale, fara sa stii cui se datoreaza acestea, si vad ca esti prea putin interesata de aflarea Adevarului, si ca maturi sub pres ceea ce nu iti convine!!
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 3:44 pm

Nu m-ar fi deranjat religia crestina daca nu ar fi provocat cruciade, daca nu ar fi provocat inchizitia, daca nu ar fi folosit acest program extrem de puternic de manipulare a mintii umane crezand ca preotii sunt doar cei care fac legatura intre om si divinitate, omu nu poate avea legatura, ci doar prin intermediari, pe care ii imbogatiti cu fiecare ocazie, de au casele cat un bloc si masini de de sute de mii de euro......

Deasemenea nu m-ar fi deranjat daca in ea nu ar fi fost instigari, daca nu ar fi fost lucruri si afirmatii penibile zise de unii "sfinti" la adresa femeile si multe multe... d-asta ma iau de religie...

M-a vazut cineva sa ma iau de filozofia budista??? nu, nu sunt budist, doar ca acei oameni ai caror filozofie le-am citit-o in mare parte, la ei nu o sa vezi instigari la crima, inchizitii, si lupte religioase, se disting clar ca sunt persoane in principiu calme si intelepte, asa le-am vazut eu, dar repet nu sunt adeptul niciunei religii, doar eu le vad care sunt periculoase si care NU...
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 6:28 pm

DRAGOS a scris:
Nu m-ar fi deranjat religia crestina daca nu ar fi provocat cruciade, daca nu ar fi provocat inchizitia
Anunnaki, ia mai gandeste-te bine, cauta acolo in chackra inimii si incearca sa aflii ce sau cine au provocat cruciadele, inchizitia etc. Eventual mai cauta si intro carte de istorie ceva si incearca pentru o zi sau doua sa renunti la alde David Icke, Zecharia Sitchin sau Pavel Corut si ai sa vezi ca ai sa te lamuresti in privinta acestui subiect Very Happy
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 6:51 pm

Pai o sa renunt dar dupa ce nu va mai fi conspiratie, pana atunci NU, in alta ordine de idei, ai zis tu cuvantu chakra??? interesant ca un crestin vorbeste despre lucruri ce biblia ii interzice sa vorbeasca, lucruri ce tin de vrajitorie cum ii ziceti voi....
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 6:55 pm

DRAGOS a scris:
Pai o sa renunt dar dupa ce nu va mai fi conspiratie, pana atunci NU, in alta ordine de idei, ai zis tu cuvantu chakra??? interesant ca un crestin vorbeste despre lucruri ce biblia ii interzice sa vorbeasca, lucruri ce tin de vrajitorie cum ii ziceti voi....
Ia arata-mi mie in biblie unde se vorbeste si se interzic chakrele. Am pomenit de chackra ca stiu ca tu ziceai ca nu gandesti cu creierul, ci cu chackra inimii Very Happy
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 7:29 am

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Bag mana in foc,ca Dumnezeu este Creatorul

lol! hai s-o vad si pe asta, cand te prinzi sa bagi mana in foc? O sa vedem cu totii cum te arzi O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 1593605752

Si daca cei care se vor arde, sunteti voi? In Biblie asa scrie ca cei care nu Il primesc pe Domnul Isus ca Domn si Mantuitor, vor arde in iad.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 8:56 am

EmaLovesJesus a scris:

Si daca cei care se vor arde, sunteti voi? In Biblie asa scrie ca cei care nu Il primesc pe Domnul Isus ca Domn si Mantuitor, vor arde in iad.
Poate in Noul Testament!
Adica acel text fara absolut nicio valoare ptr ca nu este scris de Isus si Apostolii sai, ci de niste sarlatani si excroci care inseala lume, deci si pe tine!
Chiar si in Noul Testament nu gasesti nicio afirmatie rostita/atribuita lui Isus si cu atat mai putin lui Iehova care sa afirme aceasta enorma monstruozitate, si exact din aceasta cauza trebuie sa privesti asemenea afirmatii cu foarte multa circumspectie pentru ca sunt Minciuni!

Isus nu spune asta din cauza ca el stia ca mantuitorul este doar Iehova, si exact acest lucru inseamna numele sau tradus !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 2:18 pm

Tu nu vrei sa intelegi ca ei spun ceea ce au invatat si au primit de la Dumnezeu.Esti tare incapatanat!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 3:38 pm

EmaLovesJesus a scris:
Tu nu vrei sa intelegi ca ei spun ceea ce au invatat si au primit de la Dumnezeu.Esti tare incapatanat!

De unde stii tu de la cine au primit ei invatatura sa te faca si pe tine sa te urinezi pe Torah = Legea lui Dumnezeu.
Eu bag mana in foc ca nu de la Dumnezeu, pentru ca eu il cred prea destept ca sa deie ordin oamenilor sa se usureze pe Legea Lui!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 3:45 pm

Eu tin Legile si Poruncile Domnului,dar atunci cand gresesc,am la Tatal un mijlocitor pe Isus.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 3:53 pm

EmaLovesJesus a scris:
Eu tin Legile si Poruncile Domnului,dar atunci cand gresesc,am la Tatal un mijlocitor pe Isus.
Tare credula esti daca crezi ca porunxcile lui Pavel sunt ale lui Dumnezeu!
Daca ar fi asa cum spui tu ar repeta aceleasi legi si nu le-ar schimba radical!
.... si mai credula esti cand crezi il poti avea ca mijlocitor pe Lucifer... si si mai naiva atunci cand l-ai tradat pe Iehova pentru Lucifer si astepti mantuirea de la singurul mantuitor care este Iehova!

Oare nu cunosti acest verset biblic din Deuteronom 13.1 in care DomnulDumnezeu Iehova iti cere nu numai sa nu il urmezi pe Christos ci chiar iti cere sa-l OMORI?

Uite aici:

1. "De se va ridica în mijlocul tău prooroc sau văzător de vise şi va face înaintea ta semn şi minune,
2. Şi se va împlini semnul sau minunea aceea, de care ţi-a grăit el, şi-ţi va zice atunci: Să mergem după alţi dumnezei, pe care tu nu-i ştii şi să le slujim acelora,

Recunosti ca aici e vorba de Isus care vrea sa te faca sa crezi in el?



3. Să nu asculţi cuvintele proorocului aceluia sau ale acelui văzător de vise.
4. Domnului Dumnezeului vostru să-I urmaţi şi de El să vă temeţi; să păziţi poruncile Lui şi glasul Lui să-l ascultaţi; Lui să-I slujiţi şi de El să vă lipiţi. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5. Iar pe proorocul acela sau pe văzătorul acela de vise să-l daţi morţii, pentru că v-a sfătuit să vă abateţi de la Domnul Dumnezeul vostru,


Cum intelegi tu aceasta amenintare spusa chiar de Iehova?

Te mai crezi pe drumul cel bun?

Mai poti spera in intermedierea lui Isus catre Iehova. atunci cand nu il asculti pe Iehova si nu faci ce iti cere El?

Mai astepti tu mantuire de la singurul mantuitor care este Yehova?

Sau nu se pune ca acel Iehova este un betiv si prostu satului care nu trebuie ascultat si urmat de nimeni?????


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Joi Dec 22, 2011 4:15 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 4:09 pm

Cine nu are pe Fiul nu are nici pe Tatal.
Acolo este vorba de alti dumnezei straini.
Acesta este Fiul meu preaiubit, pe el să-l ascultaţi!



  • Cine a crezut în ceea ce ni se vestise? Cine a cunoscut braţul Domnului?

  • 2
    El a crescut înaintea Lui ca o
    odraslă slabă, ca un lăstar care iese dintr-un pământ uscat. N-avea nici
    frumuseţe, nici strălucire ca să ne atragă privirile, şi înfăţişarea
    Lui n-avea nimic care să ne placă.
  • 3
    Dispreţuit şi părăsit de oameni, Om
    al durerii şi obişnuit cu suferinţa, era aşa de dispreţuit, că îţi
    întorceai faţa de la El, şi noi nu L-am băgat în seamă.

  • 4
    Totuşi El suferinţele noastre le-a purtat, şi durerile noastre le-a luat asupra Lui, şi noi am crezut că
    este pedepsit, lovit de Dumnezeu şi smerit.

  • 5
    Dar El era străpuns pentru păcatele noastre, zdrobit pentru fărădelegile noastre. Pedeapsa care ne dă pacea a
    căzut peste El, şi prin rănile Lui suntem tămăduiţi.

  • 6
    Noi rătăceam cu toţii ca nişte oi, fiecare îşi vedea de drumul lui, dar Domnul a făcut să cadă asupra Lui nelegiuirea noastră a tuturor.

  • 7
    Când a fost chinuit şi asuprit, n-a deschis gura deloc, ca un miel pe care-l duci la măcelărie şi ca o oaie mută înaintea celor ce o tund: n-a deschis gura.

  • 8
    El a fost luat prin apăsare şi judecată. Dar cine din cei de pe vremea Lui a crezut că El fusese şters de pe pământul celor vii şi lovit de moarte pentru păcatele poporului meu?
  • 9
    Groapa Lui a fost pusă între cei răi, şi mormântul Lui, la un loc cu cel bogat, măcar că nu săvârşise nicio
    nelegiuire şi nu se găsise niciun vicleşug în gura Lui.
  • 10
    Domnul a găsit cu cale să-L zdrobească prin suferinţă… Dar, după ce Îşi va da viaţa ca jertfă pentru păcat, va vedea o sămânţă de urmaşi, va trăi multe zile, şi lucrarea Domnului va propăşi în mâinile Lui.
  • 11
    Va vedea rodul muncii sufletului Lui şi Se va înviora. Prin cunoştinţa Lui, Robul Meu cel neprihănit va pune pe mulţi oameni într-o stare după voia lui Dumnezeu şi va lua asupra Lui povara nelegiuirilor lor.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 4:32 pm

EmaLovesJesus a scris:
Cine nu are pe Fiul nu are nici pe Tatal.

Asta este o minciuna, nu ptr ca o zic eu ci ptr ca in Biblie nu este nicio profetie despre Treime, iar Isus-Christos este considera Fiul lui Dumnezeu doar prin Treime!

Pana atunci cand imi vei arata proba Biblica ca exista Treimea ...o sa te cred si la aia cu Fiul !

Pana atuncii Fii ai lui Dumnezeu suntem toate cele 7 miliarde de fiinte umane!

Eu te-am rugat sa comentezi acele verseta postate de mine ...si nu sa postezi altele!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 4:32 pm

EmaLovesJesus a scris:
Cine nu are pe Fiul nu are nici pe Tatal.
Acolo este vorba de alti dumnezei straini.

Aaaa, deci recunosti ca exista mai multi dumnezei, doar ca ei sunt ai strainilor, adica ai altora fata de cel al iudeilor. Tu de ce te inchini la un dumnezeu strain, pentru ca dumnezeul iudeilor este un dumnezeu strain pentru tine, el nu a fost nici al dacilor si nici al romanilor!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 4:36 pm

Dumnezeu este unul singur adevarat si real.El este Creatorul tuturor oamenilor.Dumnezeii straini sunt cei care au ochi,dar nu vad,au urechi,dar nu aud.Sunt morti.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 4:39 pm

Acele versete ii sfatuiesc ca sa nu asculte de cei care ii indeamna sa Il paraseasca pe Dumnezeul adevarat.De ce nu pricepi?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 4:51 pm

Ce sa pricep, ca fiecare sustine ca propriul zeu este cel adevarat si ca ceilalti sunt falsi? Ai vazut tu pe adeptii vreunei religii ca reusesc sa inteleaga ca religia lor nu-i facuta decat pentru a manipula oamenii si a obtine profituri de pe seama credulitatii oamenilor in zei fantastici?
Daca ar reusi sa inteleaga acest aspect, ar disparea toate religiile care se inchina la fiinte fantastice!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 5:23 pm

Tu nu vrei sa pricepi ca eu il simt pe Dumnezeu in inima mea,am simtit iertarea de pacate si am pacea si bucuria mantuirii.Este puterea lui Dumnezeu care lucreaza.Dumnezeu face minuni prin credinta.Poate ca nu o sa ma crezi,dar au fost persoane pentru care m-am rugat si au fost vindecate.Toate lucrurile sunt cu putinta celui ce crede.In numele Lui poti sa primesti vindecarea,mantuirea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
O declaratie socanta a unui preot
Sus 
Pagina 4 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Somnul ratiunii naste monstrii :: Adevarata fata a bisericii-
Mergi direct la: