Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 O declaratie socanta a unui preot

In jos 
+10
livius
Armyww
meghido
DRAGOS
Fernando
Mihai12
EmaLovesJesus
Apopii
Black velvet
Soimos
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 9:33 pm

Tu esti evreica ? Sau iar ai luat-o razna si nu mai stii care tie nationalitatea?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 9:41 pm

Soimos a scris:
Tu esti evreica ? Sau iar ai luat-o razna si nu mai stii care tie nationalitatea?

Ei vor fi ai Mei, zice Domnul oştirilor, Îmi vor fi o comoară deosebită, în ziua pe care o pregătesc Eu. Voi avea milă de ei, cum are milă un om de fiul său care-i slujeşte.
Maleahi 3:17

“Dar tuturor celor ce L-au primit, adică celor ce cred în Numele Lui, le-a dat dreptul să se facă copii ai lui Dumnezeu” (Ioan 1:12).
Răsplata pentru a fi copilul lui Dumnezeu este inimaginabilă. Fiind copii ai lui Dumnezeu, facem parte din familia Lui (Biserica), ni s-a promis o casă în Cer şi ni s-a dat dreptul de a ne apropia de Dumnezeu ca de un Tată, în rugăciune (Efeseni 2:19; 1Petru 1:3-6; Romani 8:15).
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 9:57 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Tu esti evreica ? Sau iar ai luat-o razna si nu mai stii care tie nationalitatea?

“Dar tuturor celor ce L-au primit, adică celor ce cred în Numele Lui, le-a dat dreptul să se facă copii ai lui Dumnezeu” (Ioan 1:12).
Răsplata pentru a fi copilul lui Dumnezeu est

Ma fat-0, tu ca si crestina fanatica ce esti nu L-ai primit, ci l-ai respins, si asta ai facut-o cacandu-te (pardon de expresie) pe Legile Lui ....si l-ai tradat prin faptul ca l-ai dat deoparte ca sa urmezi legile bestiale ale unui criminal pocait ca Pavel!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 5:33 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Tu esti evreica ? Sau iar ai luat-o razna si nu mai stii care tie nationalitatea?

“Dar tuturor celor ce L-au primit, adică celor ce cred în Numele Lui, le-a dat dreptul să se facă copii ai lui Dumnezeu” (Ioan 1:12).
Răsplata pentru a fi copilul lui Dumnezeu est

Ma fat-0, tu ca si crestina fanatica ce esti nu L-ai primit, ci l-ai respins, si asta ai facut-o cacandu-te (pardon de expresie) pe Legile Lui ....si l-ai tradat prin faptul ca l-ai dat deoparte ca sa urmezi legile bestiale ale unui criminal pocait ca Pavel!

Eu urmez Legile lui Dumnezeu si Domnul Isus este modelul meu de viata.Eu am fost ca tine,dar nu as mai trai departe de Isus nici un moment al vietii mele.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 2:52 pm

EmaLovesJesus a scris:

Eu urmez Legile lui Dumnezeu
Tu chiar esti inconstienta?
Poi tu urmezi Legea Torei????
Chiar nu tie rusine sa minti si sa spurci totul in jurul tau amestecand minciuna cu adevarul doar ca tu sa pari buna si aflata in slujba binelui cand de fapt tu esti o mincinoasa aflata in slujba Tatalui minciunii!

Citat :

si Domnul Isus este modelul meu de viata.
Aha, adica minti si tu si inseli lumea asa cum a facut-o si Isus ba in exemplul din Marcu cu Pildele ba in sceneta marsavita "sacrificiului" sau in care si-a propus sa isi atraga prostii de partea sa.

Citat :

Eu am fost ca tine,
Nu mai mintii. tu nu ai avut niciodata mintea deschisa si nici nu ai puterea sa te lepezi de Satana=Minciuna de dragul Adevarului = Dumnezeu!

Citat :

dar nu as mai trai departe de Isus nici un moment al vietii mele.
Esti exact ca vecinul lu socrumeu de la Bailesti, nici ala nu se lasa de bautura orice i-ai zice sau orice i-ai face, cu betivii si drogatii nu iesi niciodata la cale!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 5:48 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Eu urmez Legile lui Dumnezeu
Tu chiar esti inconstienta?
Poi tu urmezi Legea Torei????
Chiar nu tie rusine sa minti si sa spurci totul in jurul tau amestecand minciuna cu adevarul doar ca tu sa pari buna si aflata in slujba binelui cand de fapt tu esti o mincinoasa aflata in slujba Tatalui minciunii!

Citat :

si Domnul Isus este modelul meu de viata.
Aha, adica minti si tu si inseli lumea asa cum a facut-o si Isus ba in exemplul din Marcu cu Pildele ba in sceneta marsavita "sacrificiului" sau in care si-a propus sa isi atraga prostii de partea sa.

Citat :

Eu am fost ca tine,
Nu mai mintii. tu nu ai avut niciodata mintea deschisa si nici nu ai puterea sa te lepezi de Satana=Minciuna de dragul Adevarului = Dumnezeu!

Citat :

dar nu as mai trai departe de Isus nici un moment al vietii mele.
Esti exact ca vecinul lu socrumeu de la Bailesti, nici ala nu se lasa de bautura orice i-ai zice sau orice i-ai face, cu betivii si drogatii nu iesi niciodata la cale!


Si tu esti exact ca si betivul acela. Stii ca de multe ori ma gandesc daca nu esti sub influenta bauturilor alcoolice?!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 9:13 pm

EmaLovesJesus a scris:


Si tu esti exact ca si betivul acela. Stii ca de multe ori ma gandesc daca nu esti sub influenta bauturilor alcoolice?!
In mod sigur ca de aia crezi asta pentru ca ai impresia ca toata lumea face ca tine!
Dar in cazul tau ar fi bine sa fi beata, ca dupa betie te trezesti, dar din nebunie niciodata!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 5:42 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Si tu esti exact ca si betivul acela. Stii ca de multe ori ma gandesc daca nu esti sub influenta bauturilor alcoolice?!
In mod sigur ca de aia crezi asta pentru ca ai impresia ca toata lumea face ca tine!
Dar in cazul tau ar fi bine sa fi beata, ca dupa betie te trezesti, dar din nebunie niciodata!

Tu esti nebun!,,Fiindcă, măcar că au cunoscut pe Dumnezeu, nu L-au proslăvit ca Dumnezeu, nici nu I-au mulţumit; ci s-au dedat la gândiri deşarte, şi inima lor fără pricepere s-a întunecat. S-au fălit că sunt înţelepţi, şi au înnebunit;" (Romani 1:18-20) ,,
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 11:08 am

EmaLovesJesus a scris:


Tu esti nebun!,,Fiindcă, măcar că au cunoscut pe Dumnezeu, nu L-au proslăvit ca Dumnezeu, nici nu I-au mulţumit; ci s-au dedat la gândiri deşarte, şi inima lor fără pricepere s-a întunecat. S-au fălit că sunt înţelepţi, şi au înnebunit;" (Romani 1:18-20) ,,
Tu in nebunia ta nici nu-ti dai seama ca prin versetul pe care l-ai dat mai sus, ti-ai dat singura un spitz in c...r!
Versetul asta ti se potriveste tie ca o manusa!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 1:01 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Tu esti nebun!,,Fiindcă, măcar că au cunoscut pe Dumnezeu, nu L-au proslăvit ca Dumnezeu, nici nu I-au mulţumit; ci s-au dedat la gândiri deşarte, şi inima lor fără pricepere s-a întunecat. S-au fălit că sunt înţelepţi, şi au înnebunit;" (Romani 1:18-20) ,,
Tu in nebunia ta nici nu-ti dai seama ca prin versetul pe care l-ai dat mai sus, ti-ai dat singura un spitz in c...r!
Versetul asta ti se potriveste tie ca o manusa!

Si tie!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 9:41 pm

EmaLovesJesus a scris:

Versetul asta ti se potriveste tie ca o manusa!

Si tie! [/quote]
Vezi-ti de treaba ca bati campii! Cine te baga in seama!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 11:21 pm

EmaLovesJesus a scris:
,,Fiindcă, măcar că au cunoscut pe Dumnezeu, nu L-au proslăvit ca Dumnezeu, nici nu I-au mulţumit; ci s-au dedat la gândiri deşarte, şi inima lor fără pricepere s-a întunecat. S-au fălit că sunt înţelepţi, şi au înnebunit;" (Romani 1:18-20) ,,

Asta-i din Pavel, care dupa ce a cazut si s-a lovit la cap, l-a vazut pe Isus tavaleala si a inceput sa vorbeasca in numele sau doh
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 5:02 am

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
,,Fiindcă, măcar că au cunoscut pe Dumnezeu, nu L-au proslăvit ca Dumnezeu, nici nu I-au mulţumit; ci s-au dedat la gândiri deşarte, şi inima lor fără pricepere s-a întunecat. S-au fălit că sunt înţelepţi, şi au înnebunit;" (Romani 1:18-20) ,,

Asta-i din Pavel, care dupa ce a cazut si s-a lovit la cap, l-a vazut pe Isus tavaleala si a inceput sa vorbeasca in numele sau doh


Esti sigur ca nu tu te-ai lovit la cap?!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 8:34 am

EmaLovesJesus a scris:


Esti sigur ca nu tu te-ai lovit la cap?!

Poi daca se lovea la cap vorbea ca tine sau ca Pavel...ce dracu ca vad ca nu pricepi nimic
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 10:37 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Esti sigur ca nu tu te-ai lovit la cap?!

Poi daca se lovea la cap vorbea ca tine sau ca Pavel...ce dracu ca vad ca nu pricepi nimic

Ma simt onorata sa ma pui langa Pavel!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 6:54 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Esti sigur ca nu tu te-ai lovit la cap?!

Poi daca se lovea la cap vorbea ca tine sau ca Pavel...ce dracu ca vad ca nu pricepi nimic

Ma simt onorata sa ma pui langa Pavel!
Daca e asa cum zici inseamna ca stai rau la capitolul moralitate, dar asta nu este surprinzator la o pocaita. sa stii ca si Hitler e mandru de voi si e mandru si ca este unul ca voi si unul dintre ai vostrii!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 8:17 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:


Poi daca se lovea la cap vorbea ca tine sau ca Pavel...ce dracu ca vad ca nu pricepi nimic

Ma simt onorata sa ma pui langa Pavel!
Daca e asa cum zici inseamna ca stai rau la capitolul moralitate, dar asta nu este surprinzator la o pocaita. sa stii ca si Hitler e mandru de voi si e mandru si ca este unul ca voi si unul dintre ai vostrii!

Poate ca tu nu stii,dar Pavel este Sfant si ma simt onorata sa ma consideri o sfanta!Smile
Si sunt prin Jertfa Domnului Isus!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 8:43 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:


Poi daca se lovea la cap vorbea ca tine sau ca Pavel...ce dracu ca vad ca nu pricepi nimic

Ma simt onorata sa ma pui langa Pavel!
Daca e asa cum zici inseamna ca stai rau la capitolul moralitate, dar asta nu este surprinzator la o pocaita. sa stii ca si Hitler e mandru de voi si e mandru si ca este unul ca voi si unul dintre ai vostrii!

Poate ca tu nu stii,dar Pavel este Sfant si ma simt onorata sa ma consideri o sfanta!Smile
Si sunt prin Jertfa Domnului Isus!
La fel de sfant era si Hitler ...si el tot cu jertfele se ocupa !
Stiu ca esti (la opspiciu) tocmai din cauza jerfei Domnului Isus!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 9:38 pm

quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Citat :

Ma simt onorata sa ma pui langa Pavel!
Daca e asa cum zici inseamna ca stai rau la capitolul moralitate, dar asta nu este surprinzator la o pocaita. sa stii ca si Hitler e mandru de voi si e mandru si ca este unul ca voi si unul dintre ai vostrii!

Poate ca tu nu stii,dar Pavel este Sfant si ma simt onorata sa ma consideri o sfanta!Smile
Si sunt prin Jertfa Domnului Isus!
La fel de sfant era si Hitler ...si el tot cu jertfele se ocupa !
Stiu ca esti (la opspiciu) tocmai din cauza jerfei Domnului Isus!


Acolo nu este iinternet si nici calculatoare nu sunt.Sunt in linistea si intimitatea caminului meu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 10:56 am

EmaLovesJesus a scris:
quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Citat :

Ma simt onorata sa ma pui langa Pavel!
Daca e asa cum zici inseamna ca stai rau la capitolul moralitate, dar asta nu este surprinzator la o pocaita. sa stii ca si Hitler e mandru de voi si e mandru si ca este unul ca voi si unul dintre ai vostrii!

Poate ca tu nu stii,dar Pavel este Sfant si ma simt onorata sa ma consideri o sfanta!Smile
Si sunt prin Jertfa Domnului Isus!
La fel de sfant era si Hitler ...si el tot cu jertfele se ocupa !
Stiu ca esti (la opspiciu) tocmai din cauza jerfei Domnului Isus!


Acolo nu este iinternet si nici calculatoare nu sunt.Sunt in linistea si intimitatea caminului meu.
Totusi, eu gasesc ca este destul de trist ca la batrinete sa ajungi sa ai caminul tau intr-un ospiciu de nebuni!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 11:37 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:

La fel de sfant era si Hitler ...si el tot cu jertfele se ocupa !
Stiu ca esti (la opspiciu) tocmai din cauza jerfei Domnului Isus!


Acolo nu este iinternet si nici calculatoare nu sunt.Sunt in linistea si intimitatea caminului meu.
Totusi, eu gasesc ca este destul de trist ca la batrinete sa ajungi sa ai caminul tau intr-un ospiciu de nebuni!


Nu este trist daca esti cu Dumnezeu oriunde este minunat!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 12:00 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:

La fel de sfant era si Hitler ...si el tot cu jertfele se ocupa !
Stiu ca esti (la opspiciu) tocmai din cauza jerfei Domnului Isus!


Acolo nu este iinternet si nici calculatoare nu sunt.Sunt in linistea si intimitatea caminului meu.
Totusi, eu gasesc ca este destul de trist ca la batrinete sa ajungi sa ai caminul tau intr-un ospiciu de nebuni!


Nu este trist daca esti cu Dumnezeu oriunde este minunat!
Cu Dumnezeu esti numai in imaginatie, in realitate esti la ospiciu, si asta este deprimant!
Sau nu te deprimeaza asta?!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 1:51 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Totusi, eu gasesc ca este destul de trist ca la batrinete sa ajungi sa ai caminul tau intr-un ospiciu de nebuni!


Nu este trist daca esti cu Dumnezeu oriunde este minunat!
Cu Dumnezeu esti numai in imaginatie, in realitate esti la ospiciu, si asta este deprimant!
Sau nu te deprimeaza asta?!

Sunt cat se poate de libera sa calatoresc sa ma bucur de viata sa fiu fericita!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 7:37 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Totusi, eu gasesc ca este destul de trist ca la batrinete sa ajungi sa ai caminul tau intr-un ospiciu de nebuni!


Nu este trist daca esti cu Dumnezeu oriunde este minunat!
Cu Dumnezeu esti numai in imaginatie, in realitate esti la ospiciu, si asta este deprimant!
Sau nu te deprimeaza asta?!

Sunt cat se poate de libera sa calatoresc sa ma bucur de viata sa fiu fericita!
Asta este foarte bine, si inseamna ca nu esti un nebun periculos care trebuie internat in rezerve de siguranta, si asta inseamna ca desi esti o admiratoare a lui Pavel si a lui Hitler, totusi nu esti atat de periculasa ca ei!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 9:22 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Cu Dumnezeu esti numai in imaginatie, in realitate esti la ospiciu, si asta este deprimant!
Sau nu te deprimeaza asta?!

Sunt cat se poate de libera sa calatoresc sa ma bucur de viata sa fiu fericita!
Asta este foarte bine, si inseamna ca nu esti un nebun periculos care trebuie internat in rezerve de siguranta, si asta inseamna ca desi esti o admiratoare a lui Pavel si a lui Hitler, totusi nu esti atat de periculasa ca ei!

Sunt periculoasa pentru satan si lucrarea lui.Sunt o unealta in mana Domnului!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Oct 04, 2012 9:18 pm

EmaLovesJesus a scris:

Sunt periculoasa pentru satan si lucrarea lui.

Sa stii ca accept aceasta afirmatie mai ales daca vine de la tine!
Tu esti periculoasa pentru Satan prin faptul ca ii strici planul de prostire al oamenilor, si asta o faci printr-o propaganda plina de proastie, in campania ta de raspandire de a minciuni crestine, care are ca rezultat degraba trezirea oamenilor la constiinta, decat prostirea lor, asa cum iti cere "dumnezeul" tau care se lauda ca este Stapanul cheilor Iadului!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Vin Oct 05, 2012 7:51 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Oct 04, 2012 9:59 pm

EmaLovesJesus a scris:
Sunt periculoasa pentru satan si lucrarea lui.

Da, da, de atatia periculosi a ajuns stapanul lumii hohot

Citat :
Sunt o unealta in mana Domnului!

Cu astfel de unelte a ajuns satan sef ce oameni
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeVin Oct 05, 2012 8:24 am

Fernando a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Sunt periculoasa pentru satan si lucrarea lui.

Da, da, de atatia periculosi a ajuns stapanul lumii hohot

Citat :
Sunt o unealta in mana Domnului!

Cu astfel de unelte a ajuns satan sef ce oameni


He!He! O sa vezi tu ce rau o sa iti para ca nu ai ascultat de Ema!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeVin Oct 05, 2012 8:51 pm

EmaLovesJesus a scris:
Fernando a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Sunt periculoasa pentru satan si lucrarea lui.

Da, da, de atatia periculosi a ajuns stapanul lumii hohot

Citat :
Sunt o unealta in mana Domnului!

Cu astfel de unelte a ajuns satan sef ce oameni


He!He! O sa vezi tu ce rau o sa iti para ca nu ai ascultat de Ema!

In mod sigur ca NU voi regreta viata vesnica in Iad, de care se va bucura Ema !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 12:31 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Fernando a scris:


Da, da, de atatia periculosi a ajuns stapanul lumii hohot



Cu astfel de unelte a ajuns satan sef ce oameni


He!He! O sa vezi tu ce rau o sa iti para ca nu ai ascultat de Ema!

In mod sigur ca NU voi regreta viata vesnica in Iad, de care se va bucura Ema !


Chiar si tu poti sa faci diferenta ca nu ar fi corect ca eu si tu deasemenea sa ne petrecem vesnicia in iad.Pentru ca eu am trait frumos fara pacat,am facut binele.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 1:33 pm

EmaLovesJesus a scris:


Chiar si tu poti sa faci diferenta ca nu ar fi corect ca eu si tu deasemenea sa ne petrecem vesnicia in iad.Pentru ca eu am trait frumos fara pacat,am facut binele.
Evident ca nu este corect ca eu un om liber in cuget si-n simtiri sa stau in Iad alaturi de niste VANDUTI mincinosi care prostesc si excrocheaza lumea laundu-le zeciuiela!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 9:49 pm

EmaLovesJesus a scris:
Pentru ca eu am trait frumos fara pacat,am facut binele.

Da, da... ai trecut strada babe pe care le-ai convins sa traverseze, chiar daca ele aveau treaba in alta parte si pentru asta le-ai luat si zeciuiala... doh
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 7:32 am

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Pentru ca eu am trait frumos fara pacat,am facut binele.

Da, da... ai trecut strada babe pe care le-ai convins sa traverseze, chiar daca ele aveau treaba in alta parte si pentru asta le-ai luat si zeciuiala... doh

De ce esti rau acum? Nici macar nu ma cunosti ce fel de om sunt. Stii ca faci un pacat spunand lucruri rele si neadevarate despre mine?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 6:09 pm

EmaLovesJesus a scris:
De ce esti rau acum?

Pentru ca mi s-a acrit sa vad cum agatati oamenii si incercati sa-i pacaliti sa intre in secta voastra, pentru a le spala creierele si a le lua zeciuiala, adica a zecea parte din ce castiga ei!

Are dumnezeul vostru datorii la satan si luati banii oamenilor ca sa si le plateasca?

Citat :
Nici macar nu ma cunosti ce fel de om sunt. Stii ca faci un pacat spunand lucruri rele si neadevarate despre mine?

Cei ce se aseamana se aduna! Nu trebuie sa cunosti fiecare lup in parte, este suficient sa vezi cu ce se ocupa haita!
Sus In jos
Continut sponsorizat





O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 7 Icon_minitime

Sus In jos
 
O declaratie socanta a unui preot
Sus 
Pagina 7 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Somnul ratiunii naste monstrii :: Adevarata fata a bisericii-
Mergi direct la: