Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 O declaratie socanta a unui preot

In jos 
+10
livius
Armyww
meghido
DRAGOS
Fernando
Mihai12
EmaLovesJesus
Apopii
Black velvet
Soimos
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 04, 2012 9:18 pm

EmaLovesJesus a scris:

Sunt periculoasa pentru satan si lucrarea lui.

Sa stii ca accept aceasta afirmatie mai ales daca vine de la tine!
Tu esti periculoasa pentru Satan prin faptul ca ii strici planul de prostire al oamenilor, si asta o faci printr-o propaganda plina de proastie, in campania ta de raspandire de a minciuni crestine, care are ca rezultat degraba trezirea oamenilor la constiinta, decat prostirea lor, asa cum iti cere "dumnezeul" tau care se lauda ca este Stapanul cheilor Iadului!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Vin Oct 05, 2012 7:51 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 04, 2012 9:59 pm

EmaLovesJesus a scris:
Sunt periculoasa pentru satan si lucrarea lui.

Da, da, de atatia periculosi a ajuns stapanul lumii hohot

Citat :
Sunt o unealta in mana Domnului!

Cu astfel de unelte a ajuns satan sef ce oameni
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeVin Oct 05, 2012 8:24 am

Fernando a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Sunt periculoasa pentru satan si lucrarea lui.

Da, da, de atatia periculosi a ajuns stapanul lumii hohot

Citat :
Sunt o unealta in mana Domnului!

Cu astfel de unelte a ajuns satan sef ce oameni


He!He! O sa vezi tu ce rau o sa iti para ca nu ai ascultat de Ema!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeVin Oct 05, 2012 8:51 pm

EmaLovesJesus a scris:
Fernando a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Sunt periculoasa pentru satan si lucrarea lui.

Da, da, de atatia periculosi a ajuns stapanul lumii hohot

Citat :
Sunt o unealta in mana Domnului!

Cu astfel de unelte a ajuns satan sef ce oameni


He!He! O sa vezi tu ce rau o sa iti para ca nu ai ascultat de Ema!

In mod sigur ca NU voi regreta viata vesnica in Iad, de care se va bucura Ema !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 12:31 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Fernando a scris:


Da, da, de atatia periculosi a ajuns stapanul lumii hohot



Cu astfel de unelte a ajuns satan sef ce oameni


He!He! O sa vezi tu ce rau o sa iti para ca nu ai ascultat de Ema!

In mod sigur ca NU voi regreta viata vesnica in Iad, de care se va bucura Ema !


Chiar si tu poti sa faci diferenta ca nu ar fi corect ca eu si tu deasemenea sa ne petrecem vesnicia in iad.Pentru ca eu am trait frumos fara pacat,am facut binele.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 1:33 pm

EmaLovesJesus a scris:


Chiar si tu poti sa faci diferenta ca nu ar fi corect ca eu si tu deasemenea sa ne petrecem vesnicia in iad.Pentru ca eu am trait frumos fara pacat,am facut binele.
Evident ca nu este corect ca eu un om liber in cuget si-n simtiri sa stau in Iad alaturi de niste VANDUTI mincinosi care prostesc si excrocheaza lumea laundu-le zeciuiela!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 9:49 pm

EmaLovesJesus a scris:
Pentru ca eu am trait frumos fara pacat,am facut binele.

Da, da... ai trecut strada babe pe care le-ai convins sa traverseze, chiar daca ele aveau treaba in alta parte si pentru asta le-ai luat si zeciuiala... doh
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 7:32 am

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Pentru ca eu am trait frumos fara pacat,am facut binele.

Da, da... ai trecut strada babe pe care le-ai convins sa traverseze, chiar daca ele aveau treaba in alta parte si pentru asta le-ai luat si zeciuiala... doh

De ce esti rau acum? Nici macar nu ma cunosti ce fel de om sunt. Stii ca faci un pacat spunand lucruri rele si neadevarate despre mine?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 6:09 pm

EmaLovesJesus a scris:
De ce esti rau acum?

Pentru ca mi s-a acrit sa vad cum agatati oamenii si incercati sa-i pacaliti sa intre in secta voastra, pentru a le spala creierele si a le lua zeciuiala, adica a zecea parte din ce castiga ei!

Are dumnezeul vostru datorii la satan si luati banii oamenilor ca sa si le plateasca?

Citat :
Nici macar nu ma cunosti ce fel de om sunt. Stii ca faci un pacat spunand lucruri rele si neadevarate despre mine?

Cei ce se aseamana se aduna! Nu trebuie sa cunosti fiecare lup in parte, este suficient sa vezi cu ce se ocupa haita!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 6:21 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
De ce esti rau acum?

Pentru ca mi s-a acrit sa vad cum agatati oamenii si incercati sa-i pacaliti sa intre in secta voastra, pentru a le spala creierele si a le lua zeciuiala, adica a zecea parte din ce castiga ei!

Are dumnezeul vostru datorii la satan si luati banii oamenilor ca sa si le plateasca?

Citat :
Nici macar nu ma cunosti ce fel de om sunt. Stii ca faci un pacat spunand lucruri rele si neadevarate despre mine?

Cei ce se aseamana se aduna! Nu trebuie sa cunosti fiecare lup in parte, este suficient sa vezi cu ce se ocupa haita!

Inseamna ca si tu esti un criminal!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 6:26 pm

EmaLovesJesus a scris:
Inseamna ca si tu esti un criminal!

Tu mai ai creier sau l-ai dat ca zeciuiala?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 6:27 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Inseamna ca si tu esti un criminal!

Tu mai ai creier sau l-ai dat ca zeciuiala?
Da.Cred ca tu nu mai ai deloc!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 6:39 pm

EmaLovesJesus a scris:

Da.Cred ca tu nu mai ai deloc!

Da, intr-adevar crezi, adica te inseli! Vezi la ce te-a dus credinta, ti-a luat mintile de nici nu mai stii ce spui. Bine macar ca vorbesti in limbile iadului, de nu le intelege nimeni hohot
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 6:55 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Da.Cred ca tu nu mai ai deloc!

Da, intr-adevar crezi, adica te inseli! Vezi la ce te-a dus credinta, ti-a luat mintile de nici nu mai stii ce spui. Bine macar ca vorbesti in limbile iadului, de nu le intelege nimeni hohot

SUNTETI COPTI!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 7:00 pm

EmaLovesJesus a scris:
SUNTETI COPTI!

Hai ma, ca nu ne-ati pus inca pe rug ca sa ne coacem hohot
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 7:11 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
SUNTETI COPTI!

Hai ma, ca nu ne-ati pus inca pe rug ca sa ne coacem hohot

Bine,o sa te am in vedere.Esti pe lista neagra,sa stii!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 8:31 pm

Isus nu putea rosti o astfel de farza.Am intrebat pastori si preoti osmeni de rind si altfel din toate categoriile.Ce ar fi vrut sa zica isus cind a zis ;Pe aceasta piatra voi zidi ce?
bISERICA NU PUTEA SPUNE CA BISERICA E O CLADIRE GRECEASCA,CARE ORICUM NU INTRA IN DISCUTIA IUDEILOR.
Templu sa fi vrut sa zica?
Nu ca Templul inca era si el oricum nu avea de gind sa zideasca un templu.
Atunci ce a zis?Sau nu a zis nimic?
Si din cauza asta cine a inventat fraza a fcaut si greseala cu biserica?
Deci rezulta ca expresia e tirzie de tot introdusa in evanghelie.Vreau un raspuns competent de la un crestin cunoscator.Eu sint dispus la concesii.da....
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 8:32 pm

Isus nu putea rosti o astfel de farza.Am intrebat pastori si preoti osmeni de rind si altfel din toate categoriile.Ce ar fi vrut sa zica isus cind a zis ;Pe aceasta piatra voi zidi ce?
bISERICA NU PUTEA SPUNE CA BISERICA E O CLADIRE GRECEASCA,CARE ORICUM NU INTRA IN DISCUTIA IUDEILOR.
Templu sa fi vrut sa zica?
Nu ca Templul inca era si el oricum nu avea de gind sa zideasca un templu.
Atunci ce a zis?Sau nu a zis nimic?
Si din cauza asta cine a inventat fraza a fcaut si greseala cu biserica?
Deci rezulta ca expresia e tirzie de tot introdusa in evanghelie.Vreau un raspuns competent de la un crestin cunoscator.Eu sint dispus la concesii.dar....
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 8:35 pm

Anticristul a scris:
Isus nu putea rosti o astfel de farza.Am intrebat pastori si preoti osmeni de rind si altfel din toate categoriile.Ce ar fi vrut sa zica isus cind a zis ;Pe aceasta piatra voi zidi ce?
bISERICA NU PUTEA SPUNE CA BISERICA E O CLADIRE GRECEASCA,CARE ORICUM NU INTRA IN DISCUTIA IUDEILOR.
Templu sa fi vrut sa zica?
Nu ca Templul inca era si el oricum nu avea de gind sa zideasca un templu.
Atunci ce a zis?Sau nu a zis nimic?
Si din cauza asta cine a inventat fraza a fcaut si greseala cu biserica?
Deci rezulta ca expresia e tirzie de tot introdusa in evanghelie.Vreau un raspuns competent de la un crestin cunoscator.Eu sint dispus la concesii.da....
Este de notorietate ca acest text a fost introdus ulterior, si asta s-a putut dovedi pe baza stiintelor comparate pe ale caror argumente vad ca te bazezi si tu ... si orice om normal dotat cu ratiune!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 8:46 pm

Eu vreau sa vad cine mi poate spune ce cuvint ar fi folosit Isus in acest caz.Ca eu i mibat capul de 40 de ani sa vad daca ar fi putut spune Isus asa ceva.
Si inca nu am gasit.
Ca e usor de zis Isus a zis;Voi zidi biserica mea.dar avind in veder ca Isus nu era grec nu era roman.
Era evreu si inca sa zicem un evreu evlavios ,el vorbea conform tanachului.sau Thorei.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 8:49 pm

Anticristul a scris:
Eu vreau sa vad cine mi poate spune ce cuvint ar fi folosit Isus in acest caz.Ca eu i mibat capul de 40 de ani sa vad daca ar fi putut spune Isus asa ceva.
Si inca nu am gasit.
Ca e usor de zis Isus a zis;Voi zidi biserica mea.dar avind in veder ca Isus nu era grec nu era roman.
Era evreu si inca sa zicem un evreu evlavios ,el vorbea conform tanachului.sau Thorei.
Evidebt ca vorbea conform Tanachului si Torei ptr ca Isus a fost rabin al religiei mozaice si nu crestin si nu s-a dezis de religia sa si a parintilor sai nici pe cruce si nici macar dupa ce "a inviat"!
Asa ca crestinismul nu este religia lui Isus ci una inventata de ucigasul Pavel!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 8:58 pm

Ma tot mir ca si adventistii si alte culte neo il fac pe IASU INTEMEIETORUL CRESTINISMULUI IN ANUL 33 .iSUS ERA MORT LA VREMEA ACEEA SI EL NU AUZISE DE CRESTINISM IN VIATA LUI.sI IN TIMPUL VIETII NU SE VEDE SA FI VORBIT DESPRE VRE O DIRECTIE OARECARE SAU ARIPA LATURALNICA PE LINGA IUDAISM.eL INVATA SIMPLU SI CU EFECT;lUI dUMNEZEU INCHINATI VA SI NUMAI LUI SA I SLUJITI;eL NU CEREA ONOARE ,NU CEREA INCHINARE PENTRU EL.sI PAVEL LA INCEPUT NU STIA DE CRESTINISM CA ORGANISM DE SINE STATATOR,CI IL PUNE IN RELATIE CU ALTOIREA LUI IN TR UN MASLIN ADICA DOAR NISTE RAMURI ALTOITE.CRED ca pavel nu era constient de ce se pregartea.au facut o m ulti altii in numele lui ,de aceea au disparut toate scrierile originale.A AVUT CINEVA GRIJA DE ASTA.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 9:04 pm

Anticristul a scris:
Ma tot mir ca si adventistii si alte culte neo il fac pe IASU INTEMEIETORUL CRESTINISMULUI IN ANUL 33 .iSUS ERA MORT LA VREMEA ACEEA SI EL NU AUZISE DE CRESTINISM IN VIATA LUI.sI IN TIMPUL VIETII NU SE VEDE SA FI VORBIT DESPRE VRE O DIRECTIE OARECARE SAU ARIPA LATURALNICA PE LINGA IUDAISM.eL INVATA SIMPLU SI CU EFECT;lUI dUMNEZEU INCHINATI VA SI NUMAI LUI SA I SLUJITI;eL NU CEREA ONOARE ,NU CEREA INCHINARE PENTRU EL.sI PAVEL LA INCEPUT NU STIA DE CRESTINISM CA ORGANISM DE SINE STATATOR,CI IL PUNE IN RELATIE CU ALTOIREA LUI IN TR UN MASLIN ADICA DOAR NISTE RAMURI ALTOITE.CRED ca pavel nu era constient de ce se pregartea.au facut o m ulti altii in numele lui ,de aceea au disparut toate scrierile originale.A AVUT CINEVA GRIJA DE ASTA.


Hristos a zidit Biserica Sa. Crestina vine de la Cristos. El este Capul Bisericii iar noi suntem trupul.Ca trupul sa functioneze in armonie este nevoie de toate madularele.Fiecare madular are rolul sau.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 9:54 pm

Cum a zidit hristos biserica,ca Isus nu se numeanici hristos si nici Cristos.El avea un nume ebraic.simplu.Iesu ben iosef.In cel mai bun caz.
El a trait ca iudeu,dupa obiceiul sau in Sabat mergea la sinagoga.La sarbatori se suia la Ierusalim dupa Lege.
A murit ca iudeu fara sa i treaca prin gind ca ar urma sa infiinteze o organizatie oarecare.Cum i se atribuie organizarea Bisericii deci lui Isus?Adica lui Cristos.
Cristos intr adevar era cunoscut in Roma ca un revoltator oercare.aca acesta a devenit capul crestinismului atunci e de inteles.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeVin Dec 07, 2012 7:42 am

Anticristul a scris:
Cum a zidit hristos biserica,ca Isus nu se numeanici hristos si nici Cristos.El avea un nume ebraic.simplu.Iesu ben iosef.In cel mai bun caz.
El a trait ca iudeu,dupa obiceiul sau in Sabat mergea la sinagoga.La sarbatori se suia la Ierusalim dupa Lege.
A murit ca iudeu fara sa i treaca prin gind ca ar urma sa infiinteze o organizatie oarecare.Cum i se atribuie organizarea Bisericii deci lui Isus?Adica lui Cristos.
Cristos intr adevar era cunoscut in Roma ca un revoltator oercare.aca acesta a devenit capul crestinismului atunci e de inteles.

Multi oameni asimileaza astazi Biserica unei cladiri. Totusi, nu aceasta este ceea ce Biblia spune despre Biserica. Cuvantul "biserica" vine din grecescul "ecclesia" care inseamna "o adunare" sau "cei chemati". Intelesul de baza al cuvantului "biserica" nu este, iata, o clădire, ci dimpotriva este vorba despre oameni. Este chiar ironic faptul ca atunci cand oamenii sunt intrebati ce biserica frecventeaza, ei fac referire adesea la denominatiunea din care fac parte – ortodoxa, catolica, luterana, baptista si asa mai departe. De multe ori oamenii se raporteaza la o anume denominatiune sau la o cladire. Cititi Romani 16:5: "…spuneti sanatate si Bisericii care se aduna în casa lor...". Apostolul Pavel se refera aici la oamenii credinciosi ca fiind biserica si nu la cladirea in care ei se aduna.

Biserica este Trupul lui Hristos. Efeseni 1:22-23 spune: "El I-a pus totul sub picioare, si L-a dat capetenie peste toate lucrurile, Bisericii, care este trupul Lui, plinatatea Celui ce implineste totul in toti". Trupul lui Hristos este format din toti credinciosii incepand cu ziua Cincizecimii si pana la momentul Rapirii Bisericii.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeVin Dec 07, 2012 9:04 am

EmaLovesJesus a scris:



Hristos a zidit Biserica Sa. Crestina vine de la Cristos. El este Capul Bisericii iar noi suntem trupul.Ca trupul sa functioneze in armonie este nevoie de toate madularele.Fiecare madular are rolul sau.
Evident ca Hristos ...adica Dracu ...doar ca intre Isus si acel Hristos nu exista absolut nicio alta legatura decat in minciunile din capetele celor certati cu ratiunea si cultura!
Pe Isus nu l=a chemat nimeni niciodata cu numele de Christos iar Christosul este Diavolul care s-a incarnat in trupul rabinului cu multa carisma care era Yehoshua ben Yuseff, ca sa amageasca multimile de fraieri si sa-i atraga in capcana sa adica in "imparatia" numita Iadul!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeVin Dec 07, 2012 10:33 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:



Hristos a zidit Biserica Sa. Crestina vine de la Cristos. El este Capul Bisericii iar noi suntem trupul.Ca trupul sa functioneze in armonie este nevoie de toate madularele.Fiecare madular are rolul sau.
Evident ca Hristos ...adica Dracu ...doar ca intre Isus si acel Hristos nu exista absolut nicio alta legatura decat in minciunile din capetele celor certati cu ratiunea si cultura!
Pe Isus nu l=a chemat nimeni niciodata cu numele de Christos iar Christosul este Diavolul care s-a incarnat in trupul rabinului cu multa carisma care era Yehoshua ben Yuseff, ca sa amageasca multimile de fraieri si sa-i atraga in capcana sa adica in "imparatia" numita Iadul!


He!He! Pentru a ajunge in iad nu trebuie sa faci nimic,insa pentru a mosteni Imparatia lui Dumnezeu trebuie sa te pocaiesti.Fara pocainta nu poti sa ai mantuire.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeVin Dec 07, 2012 5:48 pm

EmaLovesJesus a scris:
[
He!He! Pentru a ajunge in iad nu trebuie sa faci nimic,insa pentru a mosteni Imparatia lui Dumnezeu trebuie sa te pocaiesti.Fara pocainta nu poti sa ai mantuire.
Hehehehe
Dumnezeul adevarat n-are nici rai si nici Iad ...si nu are nevoie nici de pocaiti fosti tqalhari hoti si criminali pentru ca acestia oricat de mult s-ar pocai ...tot vor fi judecati dupa LEGE ...adica dupa FAPTELE lor ..asta chiar daca Isus Christos alias Lucifer = Satana juca scena penibila a sacrificiului pe cruce ca sa-i prosteasca pe cei fara ratiune!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeVin Dec 07, 2012 8:59 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
[
He!He! Pentru a ajunge in iad nu trebuie sa faci nimic,insa pentru a mosteni Imparatia lui Dumnezeu trebuie sa te pocaiesti.Fara pocainta nu poti sa ai mantuire.
Hehehehe
Dumnezeul adevarat n-are nici rai si nici Iad ...si nu are nevoie nici de pocaiti fosti tqalhari hoti si criminali pentru ca acestia oricat de mult s-ar pocai ...tot vor fi judecati dupa LEGE ...adica dupa FAPTELE lor ..asta chiar daca Isus Christos alias Lucifer = Satana juca scena penibila a sacrificiului pe cruce ca sa-i prosteasca pe cei fara ratiune!


Lucrarea de mantuire a Lui Dumnezeu in care ne-a cuprins si pe noi este cea mai mareata si minunata lucrare de sub soare.El Creatorul sa moara pentru creatia mainilor Lui!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeSam Dec 08, 2012 7:49 pm

[quote="EmaLovesJesus"][quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:

He!He! Pentru a ajunge in iad nu trebuie sa faci nimic,insa pentru a mosteni Imparatia lui Dumnezeu trebuie sa te pocaiesti.Fara pocainta nu poti sa ai mantuire.
A deci nu e deajuns credinta!Atunci insemneaza ca Petru are dreptate in fapte cap 3 cind zice ;Pocaitiva si intoarceti va la Dumnezeu ca sa vi se stearaga pacatele.
In acest caz moartea lui Isus e nula.toata teoria cu iertarea prin jertfa lui Isus sa facut muuuult mai tirziu.Apostolii n u cunosteau teoria asta.Asa cun ei nu cunosteau defapt evangheliile.
vreau sa mi spui daca ti-e cunoscut faptul ca prima evangheliecea zisa a lui Marcu a aparut la citiva ani dupa moartea lui Pavel si a lui Petru.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 6:28 am

[quote="Anticristul"][quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:

A deci nu e deajuns credinta!Atunci insemneaza ca Petru are dreptate in fapte cap 3 cind zice ;Pocaitiva si intoarceti va la Dumnezeu ca sa vi se stearaga pacatele.
In acest caz moartea lui Isus e nula.toata teoria cu iertarea prin jertfa lui Isus sa facut muuuult mai tirziu.Apostolii n u cunosteau teoria asta.Asa cun ei nu cunosteau defapt evangheliile.
vreau sa mi spui daca ti-e cunoscut faptul ca prima evangheliecea zisa a lui Marcu a aparut la citiva ani dupa moartea lui Pavel si a lui Petru.


ioan 3:16,, Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică.,,

Fapte 2,, „Pocăiţi-vă”, le-a zis Petru, „şi fiecare din voi să fie botezat în Numele lui Isus Hristos, spre iertarea păcatelor voastre; apoi veţi primi darul Sfântului Duh.
39 Căci făgăduinţa aceasta este pentru voi, pentru copiii voştri şi pentru toţi cei ce sunt departe acum, în oricât de mare număr îi va chema Domnul Dumnezeul nostru.”
40 Şi, cu multe alte cuvinte, mărturisea, îi îndemna şi zicea: „Mântuiţi-vă din mijlocul acestui neam ticălos.” Rom.5,, Deci cu atât mai mult acum, când suntem socotiţi neprihăniţi, prin sângele Lui, vom fi mântuiţi prin El de mânia lui Dumnezeu.
Rom 3.25; Efes 2.13; Evr 9.14; 1Ioan 1.7; Rom 1.18; 1Tes 1.10;
10 Căci, dacă atunci când eram vrăjmaşi, am fost împăcaţi cu Dumnezeu, prin moartea Fiului Său, cu mult mai mult acum, când suntem împăcaţi cu El, vom fi mântuiţi prin viaţa Lui.
11 Şi nu numai atât, dar ne şi bucurăm în Dumnezeu, prin Domnul nostru Isus Hristos, prin care am căpătat împăcarea. ,,
Este suficienta Jertfa Domnului Isus pentru iertarea de pacate.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 9:03 am

[quote="EmaLovesJesus"]
In acest caz nu mai ai nevoie depocainta.La ce folos.As crede si eu in jertfa lui daca as putea sa mi traiesc viata cum vreau eu.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 9:05 am

[quote="Anticristul"]


Asta inseamna pocainta.A recunoaste ca ai pacatuit,a regreta pacatul si a-l parasi.Nu mai traiesti cum vrei tu ci cum vrea El ,Dumnezeu.Umbli in voia Lui,Caile si Oranduirile Lui.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 10:17 am

[quote="EmaLovesJesus"]
Anticristul a scris:



Asta inseamna pocainta.A recunoaste ca ai pacatuit,a regreta pacatul si a-l parasi.Nu mai traiesti cum vrei tu ci cum vrea El ,Dumnezeu.Umbli in voia Lui,Caile si Oranduirile Lui.
Dar voi crestinii traiti asa cum vrea Dumnezeu ...mai ales atunci cand incalcati Legea Torei ?
Sau pentru acest pacat suprem nu va pocaiti>
Sus In jos
Continut sponsorizat





O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 8 Icon_minitime

Sus In jos
 
O declaratie socanta a unui preot
Sus 
Pagina 8 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Somnul ratiunii naste monstrii :: Adevarata fata a bisericii-
Mergi direct la: