Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 O declaratie socanta a unui preot

In jos 
+10
livius
Armyww
meghido
DRAGOS
Fernando
Mihai12
EmaLovesJesus
Apopii
Black velvet
Soimos
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 8:12 am

De ce nu intelegi ca Isus nu a fost Cristos.Cristos a devenit abia la zeci de ani.Sa facut o asociere de nume.Dar nu se potrivesc.E ca si cum ai zice Gheorghe Pista.Nu acesta a fost numele lui cu care sa prezentat in lume.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 8:20 am

Anticristul a scris:
De ce nu intelegi ca Isus nu a fost Cristos.Cristos a devenit abia la zeci de ani.Sa facut o asociere de nume.Dar nu se potrivesc.E ca si cum ai zice Gheorghe Pista.Nu acesta a fost numele lui cu care sa prezentat in lume.


Isus este Mesia care in ebraica inseamna Unsul si in greaca Hristos.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 8:35 am

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
De ce nu intelegi ca Isus nu a fost Cristos.Cristos a devenit abia la zeci de ani.Sa facut o asociere de nume.Dar nu se potrivesc.E ca si cum ai zice Gheorghe Pista.Nu acesta a fost numele lui cu care sa prezentat in lume.


Isus este Mesia care in ebraica inseamna Unsul si in greaca Hristos.
Hotareste-te ...ce e Isus ...Mesiah ...adica om uns intr-o functie ...sau fiul facut de Dumnezeu cu o femeie ...evident prin Duhul Sfant care pleca din stremeleaua soldatului roman Tiberius Caius Iulius Abdes Pandira (Panthera).

Daca Isus este un UNS ...in ce functie a fost UNS?

Sau a fost uns ... pe gura dupa ce a mancat o ciosvarta de carne de oaie?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 8:37 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
De ce nu intelegi ca Isus nu a fost Cristos.Cristos a devenit abia la zeci de ani.Sa facut o asociere de nume.Dar nu se potrivesc.E ca si cum ai zice Gheorghe Pista.Nu acesta a fost numele lui cu care sa prezentat in lume.


Isus este Mesia care in ebraica inseamna Unsul si in greaca Hristos.
Hotareste-te ...ce e Isus ...Mesiah ...adica om uns intr-o functie ...sau fiul facut de Dumnezeu cu o femeie ...evident prin Duhul Sfant care pleca din stremeleaua soldatului roman Tiberius Caius Iulius Abdes Pandira (Panthera).

Daca Isus este un UNS ...in ce functie a fost UNS?

Sau a fost uns ... pe gura dupa ce a mancat o ciosvarta de carne de oaie?

A fost Unsul lui Dumnezeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 9:13 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
De ce nu intelegi ca Isus nu a fost Cristos.Cristos a devenit abia la zeci de ani.Sa facut o asociere de nume.Dar nu se potrivesc.E ca si cum ai zice Gheorghe Pista.Nu acesta a fost numele lui cu care sa prezentat in lume.


Isus este Mesia care in ebraica inseamna Unsul si in greaca Hristos.
Hotareste-te ...ce e Isus ...Mesiah ...adica om uns intr-o functie ...sau fiul facut de Dumnezeu cu o femeie ...evident prin Duhul Sfant care pleca din stremeleaua soldatului roman Tiberius Caius Iulius Abdes Pandira (Panthera).

Daca Isus este un UNS ...in ce functie a fost UNS?

Sau a fost uns ... pe gura dupa ce a mancat o ciosvarta de carne de oaie?

A fost Unsul lui Dumnezeu.
Dar in ce functie l-a uns Dumnezeu?
In cea de bulibasha?
...sau el se ungea la cur ca sa nu-l doara atunci cand isi iubea aproapele?
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 9:56 am

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
De ce nu intelegi ca Isus nu a fost Cristos.Cristos a devenit abia la zeci de ani.Sa facut o asociere de nume.Dar nu se potrivesc.E ca si cum ai zice Gheorghe Pista.Nu acesta a fost numele lui cu care sa prezentat in lume.


Isus este Mesia care in ebraica inseamna Unsul si in greaca Hristos.
In ebraica cind cineva devine Masiah, i se da automat si functia in care el devine Masiah,marepreot ,imparat etc .Si daca el tousi este uns acesta nu este nume,ca sa l numiti voi Cristos.Trebuie sa i spuneti pe nume apoi functia.Iar functia dovedeste daca ael a fost uns sau nu.
Sati dau eSaul era Unsul Domnului ,dar i se zicea imparatul Saul .Ca nu putea fi imparat fara sa fie uns.Dar el nu purta numele de uns,ci ear uns si avea numele de SaUL SI FUNCTIA DE IMPARAT.
Dar oamenii dupa ce au baut din potirul bisericii este foaaaaarte greu sa se trezeasca.
Eu nu vorbesc la intimplare.ci fiecare cuvint se paote verifica si masura si cintaridupa masura Tanachului.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 10:39 am

Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
De ce nu intelegi ca Isus nu a fost Cristos.Cristos a devenit abia la zeci de ani.Sa facut o asociere de nume.Dar nu se potrivesc.E ca si cum ai zice Gheorghe Pista.Nu acesta a fost numele lui cu care sa prezentat in lume.


Isus este Mesia care in ebraica inseamna Unsul si in greaca Hristos.
In ebraica cind cineva devine Masiah, i se da automat si functia in care el devine Masiah,marepreot ,imparat etc .Si daca el tousi este uns acesta nu este nume,ca sa l numiti voi Cristos.Trebuie sa i spuneti pe nume apoi functia.Iar functia dovedeste daca ael a fost uns sau nu.
Sati dau eSaul era Unsul Domnului ,dar i se zicea imparatul Saul .Ca nu putea fi imparat fara sa fie uns.Dar el nu purta numele de uns,ci ear uns si avea numele de SaUL SI FUNCTIA DE IMPARAT.
Dar oamenii dupa ce au baut din potirul bisericii este foaaaaarte greu sa se trezeasca.
Eu nu vorbesc la intimplare.ci fiecare cuvint se paote verifica si masura si cintaridupa masura Tanachului.

El este Mare Preot.,, Astfel, dar, fraţilor, fiindcă prin sângele lui Isus avem o intrare slobodă în Locul Preasfânt,
20 pe calea cea nouă şi vie pe care ne-a deschis-o El, prin perdeaua dinăuntru, adică trupul Său,
21 şi, fiindcă avem un Mare Preot pus peste casa lui Dumnezeu, ,
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 6:44 pm

Exista mare preot inca pe vremea lui Pavel.Nu puteau exsta 2 un acelasi timp.Vezi ca epistola asta este in discutie,ca nu apartine lui Pavel.Deci ,cind a fost scrisa/
sE pare ca Pavel nu ar fi impartasit acest punct de vedere.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 6:46 pm

Anticristul a scris:
Exista mare preot inca pe vremea lui Pavel.Nu puteau exsta 2 un acelasi timp.Vezi ca epistola asta este in discutie,ca nu apartine lui Pavel.Deci ,cind a fost scrisa/
sE pare ca Pavel nu ar fi impartasit acest punct de vedere.

El este Acel prin care avem intrare la Tatal!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 8:09 pm

Unde scrie in V Testament ca omul nu are intrare direct la tatal?
Eu i ti dau contrariul.
pe viata mea zice Domnul,ca nu doresc moartea pacatosului,,ci sa se intoarca de la calea lui si sa traiasca.
Avem nevoie cumva de un mare preot (si asa mai departe?dumnezeu)sa moara ?
Ezechiel cap 33;11.ar fi bine sa citesti citeva versete.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 8:15 pm

Anticristul a scris:
Unde scrie in V Testament ca omul nu are intrare direct la tatal?
Eu i ti dau contrariul.
pe viata mea zice Domnul,ca nu doresc moartea pacatosului,,ci sa se intoarca de la calea lui si sa traiasca.
Avem nevoie cumva de un mare preot (si asa mai departe?dumnezeu)sa moara ?
Ezechiel cap 33;11.ar fi bine sa citesti citeva versete.

Oamenii mergeau la Marele Preot ca sa aduca jertfa si sa primeasca iertarea. Hristos şi marii preoţi din vechime semănau în privinţa numelui; nu numai ei, ci şi Hristos Însuşi este numit un Mare Preot: „Avem un Mare Preot care S-a aşezat la dreapta scaunului de domnie al Măririi, în ceruri” (Evrei 8:1). „Aţintiţi-vă privirile la Apostolul şi Marele Preot al mărturisirii noastre, adică Isus” (Evrei 3:1). „Tu eşti Preot în veac, după rânduiala lui Melhisedec” (Evrei 5:6). Vechea preoţie a lui Aaron a fost schimbată în preoţia lui Isus Hristos, astfel că El a fost preot la fel ca ei.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 8:20 pm

Tu nu mi cita evrei cap 5;6 citeaza mi textul exact unde este scris si vezi cui ii este spus.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeMar Dec 11, 2012 7:02 am

Anticristul a scris:
Tu nu mi cita evrei cap 5;6 citeaza mi textul exact unde este scris si vezi cui ii este spus.

Tot aşa, şi Hristos nu Şi-a luat singur slava de a fi Mare Preot, ci o are de la Cel ce I-a zis: „Tu eşti Fiul Meu, astăzi Te-am născut.”
Şi, cum zice iarăşi într-alt loc: „Tu eşti Preot în veac, după rânduiala lui Melhisedec.”
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeMar Dec 11, 2012 12:07 pm

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Tu nu mi cita evrei cap 5;6 citeaza mi textul exact unde este scris si vezi cui ii este spus.

Tot aşa, şi Hristos nu Şi-a luat singur slava de a fi Mare Preot, ci o are de la Cel ce I-a zis: „Tu eşti Fiul Meu, astăzi Te-am născut.”
Şi, cum zice iarăşi într-alt loc: „Tu eşti Preot în veac, după rânduiala lui Melhisedec.”
Cred ca ti-a fost dovedit foarte clar ca aceste cuvinte i-au fost spuse lui DAVID!
Asa ca ar fi indicat sa iti retragi minciuna si mai ales sa iti ceri scuze de la colegul Antichrist!
bataita la fund
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeMar Dec 11, 2012 3:55 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Tu nu mi cita evrei cap 5;6 citeaza mi textul exact unde este scris si vezi cui ii este spus.

Tot aşa, şi Hristos nu Şi-a luat singur slava de a fi Mare Preot, ci o are de la Cel ce I-a zis: „Tu eşti Fiul Meu, astăzi Te-am născut.”
Şi, cum zice iarăşi într-alt loc: „Tu eşti Preot în veac, după rânduiala lui Melhisedec.”
Cred ca ti-a fost dovedit foarte clar ca aceste cuvinte i-au fost spuse lui DAVID!
Asa ca ar fi indicat sa iti retragi minciuna si mai ales sa iti ceri scuze de la colegul Antichrist!
bataita la fund


Nu am de ce sa imi cer scuze!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeMar Dec 11, 2012 6:07 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Tu nu mi cita evrei cap 5;6 citeaza mi textul exact unde este scris si vezi cui ii este spus.

Tot aşa, şi Hristos nu Şi-a luat singur slava de a fi Mare Preot, ci o are de la Cel ce I-a zis: „Tu eşti Fiul Meu, astăzi Te-am născut.”
Şi, cum zice iarăşi într-alt loc: „Tu eşti Preot în veac, după rânduiala lui Melhisedec.”
Cred ca ti-a fost dovedit foarte clar ca aceste cuvinte i-au fost spuse lui DAVID!
Asa ca ar fi indicat sa iti retragi minciuna si mai ales sa iti ceri scuze de la colegul Antichrist!
bataita la fund


Nu am de ce sa imi cer scuze!

Poi daca zici asta ...si nu accepti argumentele foarte clare si corecte a lui "Antichristu" ... este clar ca esti lipsita de CONSTIINTA!
Si din pacate existenta sau nu a CONSTIINTEI ... face diferenta intre om si animal!

Tu esti un exemplu clar a faptului ca Religia DEZUMANIZEAZA ...ca doar de aia va si considerati OILE lui Nustiucui ...ca a lui Dumnezeu nu sunteti ptr ca Dumnezeu = CONSTIINTA SUPERIOARA!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeMar Dec 11, 2012 6:27 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Cred ca ti-a fost dovedit foarte clar ca aceste cuvinte i-au fost spuse lui DAVID!
Asa ca ar fi indicat sa iti retragi minciuna si mai ales sa iti ceri scuze de la colegul Antichrist!
bataita la fund


Nu am de ce sa imi cer scuze!

Poi daca zici asta ...si nu accepti argumentele foarte clare si corecte a lui "Antichristu" ... este clar ca esti lipsita de CONSTIINTA!
Si din pacate existenta sau nu a CONSTIINTEI ... face diferenta intre om si animal!

Tu esti un exemplu clar a faptului ca Religia DEZUMANIZEAZA ...ca doar de aia va si considerati OILE lui Nustiucui ...ca a lui Dumnezeu nu sunteti ptr ca Dumnezeu = CONSTIINTA SUPERIOARA!


Eu iti sunt net superioara prin toate lucrurile.Eu stiu sa port o discutie fara sa recurg la jigniri.Apoi eu traiesc la un nivel inalt fara sa fiu dependenta de alcool,tutun,drog,adulter etc.Fac bine si vorbesc frumos cu fiecare om indiferent de culoare,religie,sex.Sunt muuuuut mai umana decat tine.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeMar Dec 11, 2012 6:36 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Cred ca ti-a fost dovedit foarte clar ca aceste cuvinte i-au fost spuse lui DAVID!
Asa ca ar fi indicat sa iti retragi minciuna si mai ales sa iti ceri scuze de la colegul Antichrist!
bataita la fund


Nu am de ce sa imi cer scuze!

Poi daca zici asta ...si nu accepti argumentele foarte clare si corecte a lui "Antichristu" ... este clar ca esti lipsita de CONSTIINTA!
Si din pacate existenta sau nu a CONSTIINTEI ... face diferenta intre om si animal!

Tu esti un exemplu clar a faptului ca Religia DEZUMANIZEAZA ...ca doar de aia va si considerati OILE lui Nustiucui ...ca a lui Dumnezeu nu sunteti ptr ca Dumnezeu = CONSTIINTA SUPERIOARA!

Eu iti sunt net superioara prin toate lucrurile.Eu stiu sa port o discutie fara sa recurg la jigniri.Apoi eu traiesc la un nivel inalt fara sa fiu dependenta de alcool,tutun,drog,adulter etc.Fac bine si vorbesc frumos cu fiecare om indiferent de culoare,religie,sex.Sunt muuuuut mai umana decat tine.
Daca ai fi intradevar superioara te-ai lepada de minciuna ca de Diavol te lapezi ...dar tu il ai pe Diavol in suflet ...ca de aia minti mereu si nu accepti adevaruri clar dovedite!
Tu vorbesti frumos si mincinos ...ca asa iti cere Diavolul pe care-l slujesti ca sa ademenesti cat mai multe suflete nevinovate in smarcul puturos al pierzaniei si al MORTII SPIRITUALE!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeMar Dec 11, 2012 7:31 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:


Poi daca zici asta ...si nu accepti argumentele foarte clare si corecte a lui "Antichristu" ... este clar ca esti lipsita de CONSTIINTA!
Si din pacate existenta sau nu a CONSTIINTEI ... face diferenta intre om si animal!

Tu esti un exemplu clar a faptului ca Religia DEZUMANIZEAZA ...ca doar de aia va si considerati OILE lui Nustiucui ...ca a lui Dumnezeu nu sunteti ptr ca Dumnezeu = CONSTIINTA SUPERIOARA!

Eu iti sunt net superioara prin toate lucrurile.Eu stiu sa port o discutie fara sa recurg la jigniri.Apoi eu traiesc la un nivel inalt fara sa fiu dependenta de alcool,tutun,drog,adulter etc.Fac bine si vorbesc frumos cu fiecare om indiferent de culoare,religie,sex.Sunt muuuuut mai umana decat tine.
Daca ai fi intradevar superioara te-ai lepada de minciuna ca de Diavol te lapezi ...dar tu il ai pe Diavol in suflet ...ca de aia minti mereu si nu accepti adevaruri clar dovedite!
Tu vorbesti frumos si mincinos ...ca asa iti cere Diavolul pe care-l slujesti ca sa ademenesti cat mai multe suflete nevinovate in smarcul puturos al pierzaniei si al MORTII SPIRITUALE!

Roada Duhului, dimpotrivă, este: dragostea, bucuria, pacea, îndelunga răbdare, bunătatea, facerea de bine, credincioşia,
Ioan 15.2; Efes 5.9; Col 3.12; Iac 3.17; Rom 15.14; 1Cor 13.7;
23 blândeţea, înfrânarea poftelor. Împotriva acestor lucruri nu este lege.
1Tim 1.9;
24 Cei ce sunt ai lui Hristos Isus şi-au răstignit firea pământească împreună cu patimile şi poftele ei.,,

Dupa roade ii veti cunoaste.Drept dovada :,,
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeMar Dec 11, 2012 8:06 pm

Aceasta este comportarea unui om normal.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeMar Dec 11, 2012 8:06 pm

Asa si vrea dumnezeu sa devina omul .
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 12, 2012 7:23 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Eu iti sunt net superioara prin toate lucrurile.Eu stiu sa port o discutie fara sa recurg la jigniri.Apoi eu traiesc la un nivel inalt fara sa fiu dependenta de alcool,tutun,drog,adulter etc.Fac bine si vorbesc frumos cu fiecare om indiferent de culoare,religie,sex.Sunt muuuuut mai umana decat tine.
Daca ai fi intradevar superioara te-ai lepada de minciuna ca de Diavol te lapezi ...dar tu il ai pe Diavol in suflet ...ca de aia minti mereu si nu accepti adevaruri clar dovedite!
Tu vorbesti frumos si mincinos ...ca asa iti cere Diavolul pe care-l slujesti ca sa ademenesti cat mai multe suflete nevinovate in smarcul puturos al pierzaniei si al MORTII SPIRITUALE!

Roada Duhului, dimpotrivă, este: dragostea, bucuria, pacea, îndelunga răbdare, bunătatea, facerea de bine, credincioşia,
23 blândeţea, înfrânarea poftelor. Împotriva acestor lucruri nu este lege.
1Tim 1.9;
24 Cei ce sunt ai lui Hristos Isus şi-au răstignit firea pământească împreună cu patimile şi poftele ei.,,

Dupa roade ii veti cunoaste.Drept dovada :,,
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 12, 2012 10:56 am

EmaLovesJesus a scris:


Roada Duhului, dimpotrivă, este: dragostea, bucuria, pacea, îndelunga răbdare, bunătatea, facerea de bine, credincioşia,
Ioan 15.2; Efes 5.9; Col 3.12; Iac 3.17; Rom 15.14; 1Cor 13.7;
23 blândeţea, înfrânarea poftelor. Împotriva acestor lucruri nu este lege.
1Tim 1.9;
Asta o fi valabil in cerurile din inchipuirea credinciosilor!
Ptr ca se stie ca din NIMIC nu iasa altceva decat NIMIC !

Pe pamant acestea enumerate mai sus sunt consecinte ale unor anumite comportamente determinate de actiuni conforme unui grad inalt de CONSTIINTA!

Citat :

24 Cei ce sunt ai lui Hristos Isus şi-au răstignit firea pământească împreună cu patimile şi poftele ei.,,

Isus nu s-a rastignit ci a fost rastignit asa cum de rastigneau diferitii criminali de drept comun! Adica mai intai a fost supravegheat apoi a fost arestat, judecat condamnat si executat ca orice delicvent periculos puterii de stat...!

Daca Isus ar fi dorit sa-si sacrifice viate prntru omenire ...atunci si-a fi dedicat viata oamenilor si nu s-ar fi sacrificat ca o vita !

Citat :

Dupa roade ii veti cunoaste.Drept dovada :,,
Exact asa este!
Drept dovada a rodului bisericii lui Christos ne stau zecile milioane de crime si bestialitati nemaintalknite care fac din biserica lui cea mai bicisnica institutie din istorua umanitatii!
Si astea da ROADE care vorbesc despre "valorile" bisericii crestine!!!!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 12, 2012 11:04 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Roada Duhului, dimpotrivă, este: dragostea, bucuria, pacea, îndelunga răbdare, bunătatea, facerea de bine, credincioşia,
Ioan 15.2; Efes 5.9; Col 3.12; Iac 3.17; Rom 15.14; 1Cor 13.7;
23 blândeţea, înfrânarea poftelor. Împotriva acestor lucruri nu este lege.
1Tim 1.9;
Asta o fi valabil in cerurile din inchipuirea credinciosilor!
Ptr ca se stie ca din NIMIC nu iasa altceva decat NIMIC !

Pe pamant acestea enumerate mai sus sunt consecinte ale unor anumite comportamente determinate de actiuni conforme unui grad inalt de CONSTIINTA!

Citat :

24 Cei ce sunt ai lui Hristos Isus şi-au răstignit firea pământească împreună cu patimile şi poftele ei.,,

Isus nu s-a rastignit ci a fost rastignit asa cum de rastigneau diferitii criminali de drept comun! Adica mai intai a fost supravegheat apoi a fost arestat, judecat condamnat si executat ca orice delicvent periculos puterii de stat...!

Daca Isus ar fi dorit sa-si sacrifice viate prntru omenire ...atunci si-a fi dedicat viata oamenilor si nu s-ar fi sacrificat ca o vita !

Citat :

Dupa roade ii veti cunoaste.Drept dovada :,,
Exact asa este!
Drept dovada a rodului bisericii lui Christos ne stau zecile milioane de crime si bestialitati nemaintalknite care fac din biserica lui cea mai bicisnica institutie din istorua umanitatii!
Si astea da ROADE care vorbesc despre "valorile" bisericii crestine!!!!

Acesta a fost scopul cu care a venit Domnul Isus, ca sa moara pentru pacatele noastre.Crucea nu putea sa fie evitata. el stia ce I se va intampla cand va veni pe pamant. El este Jertfa de ispasire.Aceasta era o parte din planul pe care El si Tatal L-au facut inainte de crearea lumii. El a declarat:,, Şi, după cum a înălţat Moise şarpele în pustiu, tot aşa trebuie să fie înălţat şi Fiul omului,,

Crestinii adevarati nu ucid ,nu fac decat bine semenilor lor!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 12, 2012 11:35 am

EmaLovesJesus a scris:




Acesta a fost scopul cu care a venit Domnul Isus, ca sa moara pentru pacatele noastre.
Si cand colo nu a murit Isus ca Dumnezeii nu mor ...ci au murit zeci de milioane de oameni nevinovati !
Ai dreptate ...exact "acesta este scopul pentru care a venit Domnul Isus Christos" adica Domnul Dracu!!

Citat :

Crucea nu putea sa fie evitata.

Evident ca nu ...dar ma intreb din ce cauza voi pocaitii evitati cruicea ???
Oare din cauza ca va e frica de blestemul ei?

Citat :

el stia ce I se va intampla
Evident ca stia ce se va intampla ...tu ai cumva impresia ca ucigasul Ramaru nu stia ce i se va intampla?

Citat :

El este Jertfa de ispasire.


Asa este ... el este doar boul care a fost jertfit asa cum se jertfesc ritual toate vitele sacrificate!

Citat :

Aceasta era o parte din planul pe care El si Tatal L-au facut inainte de crearea lumii.
Foarte interesant!
Acum ati ajuns sa stiti si ce planuia Dumnezeul din ceruri ...dar nu stiti nici macar unde este cerul!
Ti s-au terminat pilulele sau ce?

Citat :

El a declarat:,, Şi, după cum a înălţat Moise şarpele în pustiu, tot aşa trebuie să fie înălţat şi Fiul omului,,
Aha ,,,foarte interesant .... acum Isus nu mai este Fiul Duhului ...ci este fiul omului!
Inseamna asta oare ca Dumnezeu stia ca Maria a fost regulata de soldatul roman Abdes Pandira si ca atare nu era fecioara ci curva?(bineinteles in acceptul acelor contemporani care au vrut sa o omoare prin lapidare (aruncare de pietre) ...lapidare de la care a salvat-o mos Iosif!

Citat :

Crestinii adevarati nu ucid ,nu fac decat bine semenilor lor!
Este adevarat ...ei nu ucid ci numai omoara ...si asta am vazut clar in istorie!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 12, 2012 4:11 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:




Acesta a fost scopul cu care a venit Domnul Isus, ca sa moara pentru pacatele noastre.
Si cand colo nu a murit Isus ca Dumnezeii nu mor ...ci au murit zeci de milioane de oameni nevinovati !
Ai dreptate ...exact "acesta este scopul pentru care a venit Domnul Isus Christos" adica Domnul Dracu!!

Citat :

Crucea nu putea sa fie evitata.

Evident ca nu ...dar ma intreb din ce cauza voi pocaitii evitati cruicea ???
Oare din cauza ca va e frica de blestemul ei?


In Vechiul Testament gasim multe profetii despre nasterea Domnului nostru Isus Hristos. Gen.49:10 ,, Toiagul de domnie nu se va depărta din Iuda, nici toiagul de cârmuire dintre picioarele lui, până va veni Şilo, şi de El vor asculta popoarele.” Numeri 24:17 ,,Îl văd, dar nu acum, Îl privesc, dar nu de aproape. O stea răsare din Iacov, un toiag de cârmuire se ridică din Israel. El străpunge laturile Moabului şi prăpădeşte pe toţi copiii lui Set. ”Deutronom 18:15,, Domnul Dumnezeul tău îţi va ridica din mijlocul tău, dintre fraţii tăi, un proroc ca mine: să ascultaţi de el!”Isaia 7:14,,De aceea, Domnul însuşi vă va da un semn: „Iată, fecioara va rămâne însărcinată, va naşte un Fiu şi-I va pune numele Emanuel.” Ieremia 23:5,,Iată vin zile, zice Domnul, când voi ridica lui David o Odraslă neprihănită. El va împărăţi, va lucra cu înţelepciune şi va face dreptate şi judecată în ţară.” Osea 6:3,, Să cunoaştem, să căutăm să cunoaştem pe Domnul! Căci El Se iveşte ca zorile dimineţii şi va veni la noi ca o ploaie, ca ploaia de primăvară care udă pământul!” Psalmul 72:10,, Împăraţii Tarsisului şi ai ostroavelor vor plăti biruri, împăraţii Sebei şi Sabei vor aduce daruri.” Isaia 9:6,7,Căci un Copil ni S-a născut, un Fiu ni S-a dat, şi domnia va fi pe umărul Lui; Îl vor numi: „Minunat, Sfetnic, Dumnezeu tare, Părintele veşniciilor, Domn al păcii .El va face ca domnia Lui să crească, şi o pace fără sfârşit va da scaunului de domnie al lui David şi împărăţiei lui, o va întări şi o va sprijini prin judecată şi neprihănire, de acum şi-n veci de veci; iată ce va face râvna Domnului oştirilor.”
Vedem ca aceste profetii s-au implinit intocmai asa cum au fost scrise, pentru ca Gura Domnului a vorbit. Cuvantul lui Dumnezeu este Da si amin. Se apropie cea mai importanta sarbatoare pe care toti crestinii, indiferent de confesiune sau de culoarea religioasa o sarbatoresc cu multa bucurie si fericire. Din pacate, unii crestini sarbatoresc craciunul, dar noi sarbatorim nasterea Domnului nostru Isus Hristos. El a venit pe acest pamant cu scopul ca sa salveze lumea din felul desert de vietuire, ca sa ierte pacatele si sa elibereze de boala si neputinta. Prin jertfa Lui,Isus impaca cerul cu pamantul. El este darul lui Dumnezeu pentru omenire. Acest copilas din Betleem care ne-a fost dat a venit sa aduca o pace fara sfarsit pentru fiecare dintre noi. Prin El primim viata vesnica. Numele lui Emanuel inseamna ”Dumnezeu este cu noi”. Ce promisiune minunata, sa stii ca Dumnezeu cel atotputernic este cu tine, te calauzeste, iti da protectie, te ajuta, Ii pasa de tine si iti poarta de grija. Cu totii ne pregatim pentru aceste sarbatori, gospodinele vor prepara tot felul de mancaruri gustoase ,vor face prajituri speciale pentru colindatori. Exista pericolul ca in valtoarea pregatirilor , urmand niste datini si obiceiuri sa pierdem din vedere esentialul. Sa nu ne trezim ca tinem sarbatorile si sa uitam de cel mai important Sarbatoritul. Va felicit cu ocazia acestei sarbatori minunate si va doresc tuturor celor care faceti parte echipa ,,Crestin Total’ ‘administratorului Iacob Emanuel, tuturor celor care si-au adus contributia intr-un fel sau altul pentru ca sa fie un site de calitate, tuturor cititorilor fideli si tuturor crestinilor, va doresc ca bucuria nasterii Domnului Isus sa va patrunda in suflet sa va aduca pace si iubire, intelepciune si speranta. Doresc ca El sa se nasca in fiecare inima de roman. Si nu numai!

Citat :
Citat :

el stia ce I se va intampla
Evident ca stia ce se va intampla ...tu ai cumva impresia ca ucigasul Ramaru nu stia ce i se va intampla?

Citat :

El este Jertfa de ispasire.


Asa este ... el este doar boul care a fost jertfit asa cum se jertfesc ritual toate vitele sacrificate!

Citat :

Aceasta era o parte din planul pe care El si Tatal L-au facut inainte de crearea lumii.
Foarte interesant!
Acum ati ajuns sa stiti si ce planuia Dumnezeul din ceruri ...dar nu stiti nici macar unde este cerul!
Ti s-au terminat pilulele sau ce?

Citat :

El a declarat:,, Şi, după cum a înălţat Moise şarpele în pustiu, tot aşa trebuie să fie înălţat şi Fiul omului,,
Aha ,,,foarte interesant .... acum Isus nu mai este Fiul Duhului ...ci este fiul omului!
Inseamna asta oare ca Dumnezeu stia ca Maria a fost regulata de soldatul roman Abdes Pandira si ca atare nu era fecioara ci curva?(bineinteles in acceptul acelor contemporani care au vrut sa o omoare prin lapidare (aruncare de pietre) ...lapidare de la care a salvat-o mos Iosif!

Citat :

Crestinii adevarati nu ucid ,nu fac decat bine semenilor lor!
Este adevarat ...ei nu ucid ci numai omoara ...si asta am vazut clar in istorie!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Dec 13, 2012 10:44 am

EmaLovesJesus a scris:


In Vechiul Testament gasim multe profetii despre nasterea Domnului nostru Isus Hristos. Gen.49:10 ,,



Iarasi minti ca o gazeta pocaita!

Isus nu a avut niciun sceptru si cu atat mai putin "toiagul de carmuitor" a lui Iuda!
Aceasta profetie se refera la acel Messiah asteptat de evrei ...si numai dorinta de a minti va determina sa o puneti in seama lui Christos ... adica a lui Dracu!

Citat :

El a venit pe acest pamant cu scopul ca sa salveze lumea din felul desert de vietuire,
Ce vorbesti!
A ucide zeci si a schingiui ijn mod bestial zeci de milioane de oameni inseamna "a salva lumea" oare cat de intunecat la minte trebuie sa fie cineva care afirma asta?

Citat :

ca sa ierte pacatele si sa elibereze de boala si neputinta.

Oare nu te gandesti din ce cauza Dracu te iarta de pacate?
Pentru ca ii iubeste pe pacatosi si se bucura ca pacatosii vin catre el ...adica catre Iad!

Cat despre boala ...ma faci sa rad!
De cand lumea se trateaza in bisericile lui Christos prin puterea lui Christos ...ptr ca si un bebelus stie ca oamenii se vindeca in spitale cu ajutorul tratamentelor medicale prescrise de medici si nu de preoti!
Chiar nu ti-e rusine sa incerci sa ne iei de prosti in halul asta si sa ne minti in fata prin uriciunea caracterului tau de vanduta aflata in slujba Tatalui Minciunii ...adica a Diavolului?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Dec 13, 2012 2:32 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


In Vechiul Testament gasim multe profetii despre nasterea Domnului nostru Isus Hristos. Gen.49:10 ,,



Iarasi minti ca o gazeta pocaita!

Isus nu a avut niciun sceptru si cu atat mai putin "toiagul de carmuitor" a lui Iuda!
Aceasta profetie se refera la acel Messiah asteptat de evrei ...si numai dorinta de a minti va determina sa o puneti in seama lui Christos ... adica a lui Dracu!

Citat :

El a venit pe acest pamant cu scopul ca sa salveze lumea din felul desert de vietuire,
Ce vorbesti!
A ucide zeci si a schingiui ijn mod bestial zeci de milioane de oameni inseamna "a salva lumea" oare cat de intunecat la minte trebuie sa fie cineva care afirma asta?

Citat :

ca sa ierte pacatele si sa elibereze de boala si neputinta.

Oare nu te gandesti din ce cauza Dracu te iarta de pacate?
Pentru ca ii iubeste pe pacatosi si se bucura ca pacatosii vin catre el ...adica catre Iad!

Cat despre boala ...ma faci sa rad!
De cand lumea se trateaza in bisericile lui Christos prin puterea lui Christos ...ptr ca si un bebelus stie ca oamenii se vindeca in spitale cu ajutorul tratamentelor medicale prescrise de medici si nu de preoti!
Chiar nu ti-e rusine sa incerci sa ne iei de prosti in halul asta si sa ne minti in fata prin uriciunea caracterului tau de vanduta aflata in slujba Tatalui Minciunii ...adica a Diavolului?

dracu nu are putere sa ierte pacatele ci te ispiteste sa pacatuiesti.El este un micinos.Asa ca tine.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Dec 13, 2012 6:28 pm

Nu dracu ispiteste pe om.Ci;In inima omului sint gindurile rele ,uciderile curvia etc etc etc.acest pasaj este luat din Tanach unde zice;Duhul meu nu va raminea pururea in om.Vezi Geneza .De ce sa invinuim atita pe Satan ca el nu este vinovat,de cite rele arunca oamenii asupra sa.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Dec 13, 2012 7:44 pm

Anticristul a scris:
Nu dracu ispiteste pe om.Ci;In inima omului sint gindurile rele ,uciderile curvia etc etc etc.acest pasaj este luat din Tanach unde zice;Duhul meu nu va raminea pururea in om.Vezi Geneza .De ce sa invinuim atita pe Satan ca el nu este vinovat,de cite rele arunca oamenii asupra sa.

da,dar satan vine cu ispita.vedem ca el l-a ispitit pe Domnul Isus.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Dec 13, 2012 9:15 pm

Vine cu ispita pofta inimii,si oamenii o pun in circa lui Satan.
Daca acceptam ispitirea lui Isus ,atunci vedem acolo o lupta pentru cuvint.Este exat lupta care o duc eu cu tine.Isus spunea ;Este scris;etc Si dadea citat din Lege.
Caci Legea este cuvintul lui Dumnezeu.Satamn venea cu un citat din psalmi care sufera interpretare dupa fiecare.
Si in urma Isus ii spune; Inapoia mea Satano.Acesta este momentul versetului 1 din Apoc cap 20.
Oare stii ce reprezinta apoc cap 20?
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeVin Dec 14, 2012 7:01 am

Anticristul a scris:
Vine cu ispita pofta inimii,si oamenii o pun in circa lui Satan.
Daca acceptam ispitirea lui Isus ,atunci vedem acolo o lupta pentru cuvint.Este exat lupta care o duc eu cu tine.Isus spunea ;Este scris;etc Si dadea citat din Lege.
Caci Legea este cuvintul lui Dumnezeu.Satamn venea cu un citat din psalmi care sufera interpretare dupa fiecare.
Si in urma Isus ii spune; Inapoia mea Satano.Acesta este momentul versetului 1 din Apoc cap 20.
Oare stii ce reprezinta apoc cap 20?


Satana va fi legat pentru o mie de ani.Si cei care vor muri din pricina marturiei lui Isus (martirii),vor invia si a doua moarte nu va mai avea putere asupra lor(moartea spirituala).
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeVin Dec 14, 2012 7:19 am

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Nu dracu ispiteste pe om.Ci;In inima omului sint gindurile rele ,uciderile curvia etc etc etc.acest pasaj este luat din Tanach unde zice;Duhul meu nu va raminea pururea in om.Vezi Geneza .De ce sa invinuim atita pe Satan ca el nu este vinovat,de cite rele arunca oamenii asupra sa.

da,dar satan vine cu ispita.vedem ca el l-a ispitit pe Domnul Isus.

Poate il vezi tu in delirulile tale mistice!
Ispita vine de la Christos-Diavolul caruia i te rogi in rugaciunea Tatal Nostru cu textul " Sa nu ne f=duci pe noi in ispita"!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitimeVin Dec 14, 2012 7:24 am

Anticristul a scris:
Nu dracu ispiteste pe om.Ci;In inima omului sint gindurile rele ,uciderile curvia etc etc etc.acest pasaj este luat din Tanach unde zice;Duhul meu nu va raminea pururea in om.Vezi Geneza .De ce sa invinuim atita pe Satan ca el nu este vinovat,de cite rele arunca oamenii asupra sa.

Dupa parerea mea tu faci o mare greseala ...si anume aceea ca pui semnul de egalitate intra Dracu si Satana!
Dracu este un personaj care a aparut odata cu Noul Testament , adica cu Christosul care se autorecunoaste ca fiind Lucifer si Stapanul cheilor Iadului in timp ce Satan ingerul de incredere a lui Dumnezeu actioneaza doar cu aprobarea lui Dumnezeu...ceea ce ne dovedeste ca nu el este Potrivnicu ci Christosul care desfinteaza Legea lui Dumnezeu pe motivul ca ea este un Gunoi vezi 3.6 Filipeni
Sus In jos
Continut sponsorizat





O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 10 Icon_minitime

Sus In jos
 
O declaratie socanta a unui preot
Sus 
Pagina 10 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Somnul ratiunii naste monstrii :: Adevarata fata a bisericii-
Mergi direct la: