Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 O declaratie socanta a unui preot

In jos 
+10
livius
Armyww
meghido
DRAGOS
Fernando
Mihai12
EmaLovesJesus
Apopii
Black velvet
Soimos
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeVin Dec 07, 2012 9:04 am

EmaLovesJesus a scris:



Hristos a zidit Biserica Sa. Crestina vine de la Cristos. El este Capul Bisericii iar noi suntem trupul.Ca trupul sa functioneze in armonie este nevoie de toate madularele.Fiecare madular are rolul sau.
Evident ca Hristos ...adica Dracu ...doar ca intre Isus si acel Hristos nu exista absolut nicio alta legatura decat in minciunile din capetele celor certati cu ratiunea si cultura!
Pe Isus nu l=a chemat nimeni niciodata cu numele de Christos iar Christosul este Diavolul care s-a incarnat in trupul rabinului cu multa carisma care era Yehoshua ben Yuseff, ca sa amageasca multimile de fraieri si sa-i atraga in capcana sa adica in "imparatia" numita Iadul!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeVin Dec 07, 2012 10:33 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:



Hristos a zidit Biserica Sa. Crestina vine de la Cristos. El este Capul Bisericii iar noi suntem trupul.Ca trupul sa functioneze in armonie este nevoie de toate madularele.Fiecare madular are rolul sau.
Evident ca Hristos ...adica Dracu ...doar ca intre Isus si acel Hristos nu exista absolut nicio alta legatura decat in minciunile din capetele celor certati cu ratiunea si cultura!
Pe Isus nu l=a chemat nimeni niciodata cu numele de Christos iar Christosul este Diavolul care s-a incarnat in trupul rabinului cu multa carisma care era Yehoshua ben Yuseff, ca sa amageasca multimile de fraieri si sa-i atraga in capcana sa adica in "imparatia" numita Iadul!


He!He! Pentru a ajunge in iad nu trebuie sa faci nimic,insa pentru a mosteni Imparatia lui Dumnezeu trebuie sa te pocaiesti.Fara pocainta nu poti sa ai mantuire.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeVin Dec 07, 2012 5:48 pm

EmaLovesJesus a scris:
[
He!He! Pentru a ajunge in iad nu trebuie sa faci nimic,insa pentru a mosteni Imparatia lui Dumnezeu trebuie sa te pocaiesti.Fara pocainta nu poti sa ai mantuire.
Hehehehe
Dumnezeul adevarat n-are nici rai si nici Iad ...si nu are nevoie nici de pocaiti fosti tqalhari hoti si criminali pentru ca acestia oricat de mult s-ar pocai ...tot vor fi judecati dupa LEGE ...adica dupa FAPTELE lor ..asta chiar daca Isus Christos alias Lucifer = Satana juca scena penibila a sacrificiului pe cruce ca sa-i prosteasca pe cei fara ratiune!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeVin Dec 07, 2012 8:59 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
[
He!He! Pentru a ajunge in iad nu trebuie sa faci nimic,insa pentru a mosteni Imparatia lui Dumnezeu trebuie sa te pocaiesti.Fara pocainta nu poti sa ai mantuire.
Hehehehe
Dumnezeul adevarat n-are nici rai si nici Iad ...si nu are nevoie nici de pocaiti fosti tqalhari hoti si criminali pentru ca acestia oricat de mult s-ar pocai ...tot vor fi judecati dupa LEGE ...adica dupa FAPTELE lor ..asta chiar daca Isus Christos alias Lucifer = Satana juca scena penibila a sacrificiului pe cruce ca sa-i prosteasca pe cei fara ratiune!


Lucrarea de mantuire a Lui Dumnezeu in care ne-a cuprins si pe noi este cea mai mareata si minunata lucrare de sub soare.El Creatorul sa moara pentru creatia mainilor Lui!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeSam Dec 08, 2012 7:49 pm

[quote="EmaLovesJesus"][quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:

He!He! Pentru a ajunge in iad nu trebuie sa faci nimic,insa pentru a mosteni Imparatia lui Dumnezeu trebuie sa te pocaiesti.Fara pocainta nu poti sa ai mantuire.
A deci nu e deajuns credinta!Atunci insemneaza ca Petru are dreptate in fapte cap 3 cind zice ;Pocaitiva si intoarceti va la Dumnezeu ca sa vi se stearaga pacatele.
In acest caz moartea lui Isus e nula.toata teoria cu iertarea prin jertfa lui Isus sa facut muuuult mai tirziu.Apostolii n u cunosteau teoria asta.Asa cun ei nu cunosteau defapt evangheliile.
vreau sa mi spui daca ti-e cunoscut faptul ca prima evangheliecea zisa a lui Marcu a aparut la citiva ani dupa moartea lui Pavel si a lui Petru.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 6:28 am

[quote="Anticristul"][quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:

A deci nu e deajuns credinta!Atunci insemneaza ca Petru are dreptate in fapte cap 3 cind zice ;Pocaitiva si intoarceti va la Dumnezeu ca sa vi se stearaga pacatele.
In acest caz moartea lui Isus e nula.toata teoria cu iertarea prin jertfa lui Isus sa facut muuuult mai tirziu.Apostolii n u cunosteau teoria asta.Asa cun ei nu cunosteau defapt evangheliile.
vreau sa mi spui daca ti-e cunoscut faptul ca prima evangheliecea zisa a lui Marcu a aparut la citiva ani dupa moartea lui Pavel si a lui Petru.


ioan 3:16,, Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică.,,

Fapte 2,, „Pocăiţi-vă”, le-a zis Petru, „şi fiecare din voi să fie botezat în Numele lui Isus Hristos, spre iertarea păcatelor voastre; apoi veţi primi darul Sfântului Duh.
39 Căci făgăduinţa aceasta este pentru voi, pentru copiii voştri şi pentru toţi cei ce sunt departe acum, în oricât de mare număr îi va chema Domnul Dumnezeul nostru.”
40 Şi, cu multe alte cuvinte, mărturisea, îi îndemna şi zicea: „Mântuiţi-vă din mijlocul acestui neam ticălos.” Rom.5,, Deci cu atât mai mult acum, când suntem socotiţi neprihăniţi, prin sângele Lui, vom fi mântuiţi prin El de mânia lui Dumnezeu.
Rom 3.25; Efes 2.13; Evr 9.14; 1Ioan 1.7; Rom 1.18; 1Tes 1.10;
10 Căci, dacă atunci când eram vrăjmaşi, am fost împăcaţi cu Dumnezeu, prin moartea Fiului Său, cu mult mai mult acum, când suntem împăcaţi cu El, vom fi mântuiţi prin viaţa Lui.
11 Şi nu numai atât, dar ne şi bucurăm în Dumnezeu, prin Domnul nostru Isus Hristos, prin care am căpătat împăcarea. ,,
Este suficienta Jertfa Domnului Isus pentru iertarea de pacate.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 9:03 am

[quote="EmaLovesJesus"]
In acest caz nu mai ai nevoie depocainta.La ce folos.As crede si eu in jertfa lui daca as putea sa mi traiesc viata cum vreau eu.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 9:05 am

[quote="Anticristul"]


Asta inseamna pocainta.A recunoaste ca ai pacatuit,a regreta pacatul si a-l parasi.Nu mai traiesti cum vrei tu ci cum vrea El ,Dumnezeu.Umbli in voia Lui,Caile si Oranduirile Lui.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 10:17 am

[quote="EmaLovesJesus"]
Anticristul a scris:



Asta inseamna pocainta.A recunoaste ca ai pacatuit,a regreta pacatul si a-l parasi.Nu mai traiesti cum vrei tu ci cum vrea El ,Dumnezeu.Umbli in voia Lui,Caile si Oranduirile Lui.
Dar voi crestinii traiti asa cum vrea Dumnezeu ...mai ales atunci cand incalcati Legea Torei ?
Sau pentru acest pacat suprem nu va pocaiti>
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 10:19 am

[quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:



Asta inseamna pocainta.A recunoaste ca ai pacatuit,a regreta pacatul si a-l parasi.Nu mai traiesti cum vrei tu ci cum vrea El ,Dumnezeu.Umbli in voia Lui,Caile si Oranduirile Lui.
Dar voi crestinii traiti asa cum vrea Dumnezeu ...mai ales atunci cand incalcati Legea Torei ?
Sau pentru acest pacat suprem nu va pocaiti>


Cred ca tu o incalci pentru ca toate poruncile sunt cuprinse in acestea doua:Sa iubesti pe Dumnezeu si pe aproapele.Tu nu faci asta.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 10:37 am

[quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:



Asta inseamna pocainta.A recunoaste ca ai pacatuit,a regreta pacatul si a-l parasi.Nu mai traiesti cum vrei tu ci cum vrea El ,Dumnezeu.Umbli in voia Lui,Caile si Oranduirile Lui.
Dar voi crestinii traiti asa cum vrea Dumnezeu ...mai ales atunci cand incalcati Legea Torei ?
Sau pentru acest pacat suprem nu va pocaiti>


Cred ca tu o incalci pentru ca toate poruncile sunt cuprinse in acestea doua:Sa iubesti pe Dumnezeu si pe aproapele.Tu nu faci asta.

Daca tu ai impresia asta gresita ...si anume ca toate legile lui Dumnezeu se rezuma la aceste doua ...la ce dracu te mai mai numesti CRESTIN si la ce naiba mai te duci la biserica?

...pe Dumnezeul din tine il poti iubi chiar daca esti ateu ca mine ...si pe semeni la fel ..evident daca ai CONSTIINTA!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 10:55 am

[quote="EmaLovesJesus"]
Anticristul a scris:



Asta inseamna pocainta.A recunoaste ca ai pacatuit,a regreta pacatul si a-l parasi.Nu mai traiesti cum vrei tu ci cum vrea El ,Dumnezeu.Umbli in voia Lui,Caile si Oranduirile Lui.
Unde incep si unde se termina legile si orinduirirle lui in crestinism?

C aorice constitutie sa zicem are articole si legi A,B C etc.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 1:49 pm

[quote="Anticristul"]
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:



Asta inseamna pocainta.A recunoaste ca ai pacatuit,a regreta pacatul si a-l parasi.Nu mai traiesti cum vrei tu ci cum vrea El ,Dumnezeu.Umbli in voia Lui,Caile si Oranduirile Lui.
Unde incep si unde se termina legile si orinduirirle lui in crestinism?

C aorice constitutie sa zicem are articole si legi A,B C etc.


Nu cred ca esti in necunostinta de cauza.Pocaitii au renuntat la vechiul mod de viata in pofte si placeri(pacat).Ei nu beau nu fumeaza,nu comit adulter,nu fac avort,nu fura,nu poftesc la ce nu este al lor,iubesc pe Dumnezeu si traiesc pentru cer.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 1:57 pm

EmaLovesJesus a scris:
.Pocaitii au renuntat la vechiul mod de viata in pofte si placeri(pacat).
\Inseamna ca vorbim despre ultimii oameni!
Daca atunci cand in tinerete bei si faci numai p;rostii...degeaba te mai pocaiesti ca tot un rahat cu ochi ramai ...chiar daca te-ai lasat de baut si fumat sau de curvarit ca nu te mai sustine sanatatea!
Om normal inseamna sa fi de tanar orientat catre valorile umanitatii fie ele culturale fie morale dar si intelectuale...cand iti piezi timpul prin birturi si apoi te pocaiesti ...inseamna ca nu ai avut de loc contact cu lumea normala ... ci inseamna ca dintr-o hazna ai calcat direct in alta !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 2:08 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
.Pocaitii au renuntat la vechiul mod de viata in pofte si placeri(pacat).
\Inseamna ca vorbim despre ultimii oameni!
Daca atunci cand in tinerete bei si faci numai p;rostii...degeaba te mai pocaiesti ca tot un rahat cu ochi ramai ...chiar daca te-ai lasat de baut si fumat sau de curvarit ca nu te mai sustine sanatatea!
Om normal inseamna sa fi de tanar orientat catre valorile umanitatii fie ele culturale fie morale dar si intelectuale...cand iti piezi timpul prin birturi si apoi te pocaiesti ...inseamna ca nu ai avut de loc contact cu lumea normala ... ci inseamna ca dintr-o hazna ai calcat direct in alta !


Eu nu am baut nu am fumat nu am curvit.Dar esti pacatos pentru ca traiesti departe de Dumnezeu.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 6:27 pm


[/quote]
Nu cred ca esti in necunostinta de cauza.Pocaitii au renuntat la vechiul mod de viata in pofte si placeri(pacat).Ei nu beau nu fumeaza,nu comit adulter,nu fac avort,nu fura,nu poftesc la ce nu este al lor,iubesc pe Dumnezeu si traiesc pentru cer.[/quote]
Da un lucru bun ,eu stiu asta.
Adica un inceput bun.Dar din pacate se opresc oamenii la stadiul de inceput.Ce e rau ca traiesc pentru cer si nu pentru pamint.
Isus parca spune cam asa.Fericiti etc etc ca ei vor mosteni pamintul.
Sa nu fi stiut Isus ce zice?
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 6:48 pm

Anticristul a scris:

Nu cred ca esti in necunostinta de cauza.Pocaitii au renuntat la vechiul mod de viata in pofte si placeri(pacat).Ei nu beau nu fumeaza,nu comit adulter,nu fac avort,nu fura,nu poftesc la ce nu este al lor,iubesc pe Dumnezeu si traiesc pentru cer.[/quote]
Da un lucru bun ,eu stiu asta.
Adica un inceput bun.Dar din pacate se opresc oamenii la stadiul de inceput.Ce e rau ca traiesc pentru cer si nu pentru pamint.
Isus parca spune cam asa.Fericiti etc etc ca ei vor mosteni pamintul.
Sa nu fi stiut Isus ce zice?[/quote]


Eu voi mosteni cerul.,, 13 Şi am auzit un glas din cer care zicea: „Scrie: Ferice de acum încolo de morţii care mor în Domnul!” „Da”, zice Duhul, „ei se vor odihni de ostenelile lor, căci faptele lor îi urmează!”
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 6:56 pm

De aici nu se deduce ca vei mosteni cerul.
E atit de greu depriceput?
Dute Daniele si te odihneste ca te vei scula iarasi in partea ta de mostenire.unde ?
In cer?
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 7:00 pm

Anticristul a scris:
De aici nu se deduce ca vei mosteni cerul.
E atit de greu depriceput?
Dute Daniele si te odihneste ca te vei scula iarasi in partea ta de mostenire.unde ?
In cer?


Asta nu stii tu unde.Important este ca vom fi cu Isus in fericire pace si bucurie! Smile
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 8:51 pm

Cum sa nu stiu unde?
Stiu foarte bine,si pot sa ti dau si tie amanuntit,dar tu nu esti pregatita sa primesti.
Dar in nici un caz in cer.
Te ai gindit totusi,cam ce ar fi acela cer?
Si pamintul nosru este in cer,depinde ce intelegi tu prin cer.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 8:54 pm

Anticristul a scris:
Cum sa nu stiu unde?
Stiu foarte bine,si pot sa ti dau si tie amanuntit,dar tu nu esti pregatita sa primesti.
Dar in nici un caz in cer.
Te ai gindit totusi,cam ce ar fi acela cer?
Si pamintul nosru este in cer,depinde ce intelegi tu prin cer.

Ti se pare putin lucru ce a pregatit Dumnezeu pentru mine?http://biblia.resursecrestine.ro/apocalipsa/22
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 9:37 pm

[quote="EmaLovesJesus"]
Anticristul a scris:


Ti se pare putin lucru ce a pregatit Dumnezeu pentru mine?http://biblia.resursecrestine.ro/apocalipsa/22
Daca ai citi Ezechiel cap 47 ai vedea ca e acelasi lucru doar privit din alta perspectiva.
Tu crezi ca Apocalipsa este carte crestina,fara sa stii ca e doar adaptata.
Apocalipsa este o parte a lui Daniel si o PARTE Ezechiel.Dar e bine ca credeti ce credeti.
Si acum ai bagat de seama totusi?
Cine este Alfa si Omega?
Vre un Dumnezeu grecesc?O fi Zeul lui Pitagora,sau a lui Aristotel,ca Aristotel a dominat capul parintilor bisericii pina in sec 15.Dumnezeu zice .Eu sint Alef ve Tav.
Asta e cu totul altceva.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 6:32 am

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Cum sa nu stiu unde?
Stiu foarte bine,si pot sa ti dau si tie amanuntit,dar tu nu esti pregatita sa primesti.
Dar in nici un caz in cer.
Te ai gindit totusi,cam ce ar fi acela cer?
Si pamintul nosru este in cer,depinde ce intelegi tu prin cer.

Ti se pare putin lucru ce a pregatit Dumnezeu pentru mine?http://biblia.resursecrestine.ro/apocalipsa/22


Dumnezeu este Inceputul si Sfarsitul. El este din vesnicie in vesnicie.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 7:32 am

Da dar tu-l inlocuiesti cu Cristos uneori.
Crestinismul in general ,nu are granite intre Dumnezeu si Cristos.
Zic Cristos ca sa nu l bag pe ISUS aici.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 7:47 am

Anticristul a scris:
Da dar tu-l inlocuiesti cu Cristos uneori.
Crestinismul in general ,nu are granite intre Dumnezeu si Cristos.
Zic Cristos ca sa nu l bag pe ISUS aici.


Este una si aceeasi persoana.Isus Hristos.Fiul lui Dumnezeu.Mantuitorul lumii.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 8:12 am

De ce nu intelegi ca Isus nu a fost Cristos.Cristos a devenit abia la zeci de ani.Sa facut o asociere de nume.Dar nu se potrivesc.E ca si cum ai zice Gheorghe Pista.Nu acesta a fost numele lui cu care sa prezentat in lume.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 8:20 am

Anticristul a scris:
De ce nu intelegi ca Isus nu a fost Cristos.Cristos a devenit abia la zeci de ani.Sa facut o asociere de nume.Dar nu se potrivesc.E ca si cum ai zice Gheorghe Pista.Nu acesta a fost numele lui cu care sa prezentat in lume.


Isus este Mesia care in ebraica inseamna Unsul si in greaca Hristos.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 8:35 am

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
De ce nu intelegi ca Isus nu a fost Cristos.Cristos a devenit abia la zeci de ani.Sa facut o asociere de nume.Dar nu se potrivesc.E ca si cum ai zice Gheorghe Pista.Nu acesta a fost numele lui cu care sa prezentat in lume.


Isus este Mesia care in ebraica inseamna Unsul si in greaca Hristos.
Hotareste-te ...ce e Isus ...Mesiah ...adica om uns intr-o functie ...sau fiul facut de Dumnezeu cu o femeie ...evident prin Duhul Sfant care pleca din stremeleaua soldatului roman Tiberius Caius Iulius Abdes Pandira (Panthera).

Daca Isus este un UNS ...in ce functie a fost UNS?

Sau a fost uns ... pe gura dupa ce a mancat o ciosvarta de carne de oaie?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 8:37 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
De ce nu intelegi ca Isus nu a fost Cristos.Cristos a devenit abia la zeci de ani.Sa facut o asociere de nume.Dar nu se potrivesc.E ca si cum ai zice Gheorghe Pista.Nu acesta a fost numele lui cu care sa prezentat in lume.


Isus este Mesia care in ebraica inseamna Unsul si in greaca Hristos.
Hotareste-te ...ce e Isus ...Mesiah ...adica om uns intr-o functie ...sau fiul facut de Dumnezeu cu o femeie ...evident prin Duhul Sfant care pleca din stremeleaua soldatului roman Tiberius Caius Iulius Abdes Pandira (Panthera).

Daca Isus este un UNS ...in ce functie a fost UNS?

Sau a fost uns ... pe gura dupa ce a mancat o ciosvarta de carne de oaie?

A fost Unsul lui Dumnezeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 9:13 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
De ce nu intelegi ca Isus nu a fost Cristos.Cristos a devenit abia la zeci de ani.Sa facut o asociere de nume.Dar nu se potrivesc.E ca si cum ai zice Gheorghe Pista.Nu acesta a fost numele lui cu care sa prezentat in lume.


Isus este Mesia care in ebraica inseamna Unsul si in greaca Hristos.
Hotareste-te ...ce e Isus ...Mesiah ...adica om uns intr-o functie ...sau fiul facut de Dumnezeu cu o femeie ...evident prin Duhul Sfant care pleca din stremeleaua soldatului roman Tiberius Caius Iulius Abdes Pandira (Panthera).

Daca Isus este un UNS ...in ce functie a fost UNS?

Sau a fost uns ... pe gura dupa ce a mancat o ciosvarta de carne de oaie?

A fost Unsul lui Dumnezeu.
Dar in ce functie l-a uns Dumnezeu?
In cea de bulibasha?
...sau el se ungea la cur ca sa nu-l doara atunci cand isi iubea aproapele?
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 9:56 am

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
De ce nu intelegi ca Isus nu a fost Cristos.Cristos a devenit abia la zeci de ani.Sa facut o asociere de nume.Dar nu se potrivesc.E ca si cum ai zice Gheorghe Pista.Nu acesta a fost numele lui cu care sa prezentat in lume.


Isus este Mesia care in ebraica inseamna Unsul si in greaca Hristos.
In ebraica cind cineva devine Masiah, i se da automat si functia in care el devine Masiah,marepreot ,imparat etc .Si daca el tousi este uns acesta nu este nume,ca sa l numiti voi Cristos.Trebuie sa i spuneti pe nume apoi functia.Iar functia dovedeste daca ael a fost uns sau nu.
Sati dau eSaul era Unsul Domnului ,dar i se zicea imparatul Saul .Ca nu putea fi imparat fara sa fie uns.Dar el nu purta numele de uns,ci ear uns si avea numele de SaUL SI FUNCTIA DE IMPARAT.
Dar oamenii dupa ce au baut din potirul bisericii este foaaaaarte greu sa se trezeasca.
Eu nu vorbesc la intimplare.ci fiecare cuvint se paote verifica si masura si cintaridupa masura Tanachului.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 10:39 am

Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
De ce nu intelegi ca Isus nu a fost Cristos.Cristos a devenit abia la zeci de ani.Sa facut o asociere de nume.Dar nu se potrivesc.E ca si cum ai zice Gheorghe Pista.Nu acesta a fost numele lui cu care sa prezentat in lume.


Isus este Mesia care in ebraica inseamna Unsul si in greaca Hristos.
In ebraica cind cineva devine Masiah, i se da automat si functia in care el devine Masiah,marepreot ,imparat etc .Si daca el tousi este uns acesta nu este nume,ca sa l numiti voi Cristos.Trebuie sa i spuneti pe nume apoi functia.Iar functia dovedeste daca ael a fost uns sau nu.
Sati dau eSaul era Unsul Domnului ,dar i se zicea imparatul Saul .Ca nu putea fi imparat fara sa fie uns.Dar el nu purta numele de uns,ci ear uns si avea numele de SaUL SI FUNCTIA DE IMPARAT.
Dar oamenii dupa ce au baut din potirul bisericii este foaaaaarte greu sa se trezeasca.
Eu nu vorbesc la intimplare.ci fiecare cuvint se paote verifica si masura si cintaridupa masura Tanachului.

El este Mare Preot.,, Astfel, dar, fraţilor, fiindcă prin sângele lui Isus avem o intrare slobodă în Locul Preasfânt,
20 pe calea cea nouă şi vie pe care ne-a deschis-o El, prin perdeaua dinăuntru, adică trupul Său,
21 şi, fiindcă avem un Mare Preot pus peste casa lui Dumnezeu, ,
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 6:44 pm

Exista mare preot inca pe vremea lui Pavel.Nu puteau exsta 2 un acelasi timp.Vezi ca epistola asta este in discutie,ca nu apartine lui Pavel.Deci ,cind a fost scrisa/
sE pare ca Pavel nu ar fi impartasit acest punct de vedere.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 6:46 pm

Anticristul a scris:
Exista mare preot inca pe vremea lui Pavel.Nu puteau exsta 2 un acelasi timp.Vezi ca epistola asta este in discutie,ca nu apartine lui Pavel.Deci ,cind a fost scrisa/
sE pare ca Pavel nu ar fi impartasit acest punct de vedere.

El este Acel prin care avem intrare la Tatal!
Sus In jos
Continut sponsorizat





O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: O declaratie socanta a unui preot   O declaratie socanta a unui preot - Pagina 9 Icon_minitime

Sus In jos
 
O declaratie socanta a unui preot
Sus 
Pagina 9 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Somnul ratiunii naste monstrii :: Adevarata fata a bisericii-
Mergi direct la: