Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Cum a aparut omul? (sondaj)

In jos 
+4
Fernando
Urzi23
Mihai12
Apopii
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Cum credeti sau cum stiti ca a aparut omul pe aceasta planeta?
 1- Prin evolutie din alte specii,
 2- A fost creat din lut de catre zeul religiei crestine,
 3- A fost creat de extraterestri in cadrul unui experiment,
 4- Omul este de fapt un extraterestru esuat pe aceasta planeta,
 5- A aparut din alte cauze necunoscute pana in prezent.
Vezi rezultatele
AutorMesaj
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 12:51 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Chiar si raspunsurile la rugaciunile mele
MINCIUNA!
Dumnezeul din tine te ajuta exact atat cat te ajuti tu singura!

Coincidenta este felul in care Dumnezeu ramine anonim : A Einstein
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 12:55 pm

Urzi23 a scris:
[

Coincidenta este felul in care Dumnezeu ramine anonim : A Einstein

El ramane anonim ptr ca ptr "a vorbi" cu el nu ai nevoie sa ii spui pe nume ... e suficient sa faci o relaxare urmata de meditatie si sa iti spui in gand niste formule de autosugestie ...asa se "vorbeste" cu forta din tine... deci nu ai nevoie de carti cu povestioare ca Biblia, nici de preoti sa-ti opereze portofelul, si nici de religia care iti fura mintile!
Adica e suficient sa fii ateu ...si sa crezi doar in acele lucruri descoperite de stiinta care au notorietate
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 1:06 pm

EmaLovesJesus a scris:

Este atat de trist si de lipsit de sens sa traiesti fara perspectiva eterna.
Mai trist si mai penibil este sa traiesti amagindu-te cu o minciuna!

Aceasta minciuna a fost inventata cu scopul de a-i pacalii pe oameni ca sa accepte sa traiasca in saracie adica sa poata fi mai usor beliti si spoliati!

In ziua de azi, "solutia colectiva" numita Societate Dezvoltata poate asigura fiecarui membru al societatii o viata ca in paradis aici si acum, nu dupa moarte atunci cand "existenta" ta este in esenta cam de acelasi fel ca a unei besini!
Ai vazut tu vre-o besina fericita? (scuze ptr cuvantul urat folosit ptr a exprima o realitate)
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 1:52 pm

EmaLovesJesus a scris:
Eu traiesc din plin,ma bucur din plin de existenta mea,de familia mea,de prezenta lui Dumnezeu.Am un sot care stiu ca nu ma inseala,nu bea,nu fumeaza,ma respecta si ma apreciaza.Sunt fericita in mijlocul muncii mele.De ce crezi tu ca nu as fi?
Vezi ...exact in vorbele tale sta ascuns Diavolul!

Tie nu iti pasa de restul lumii si esti total insensibila la suferintele altor ZECI DE MILIOANE de oameni care sufera !
Asta se numeste "solutia individuala ...sau individualista"!
Aceasta solutie egoista este cauza saraciei, mizeriei si suferintei din toata Romania!

In Germanai , de unde iti scriu aceste randuri, exista doar "solutia colectiva" ...in care societatea isi asuma rolul de DUMNEZEU responsabil si ajuta pe cei saraci si suferinzi ... i-ar ajuta si pe cei aflati in mizerie ...dar asa ceva nu exista!
Aici fiecare om traieste ca intr-un adevarat paradis, cand iesi pe strada vezi numai frumos in jurul tau si oameni multumiti de viata lor!

Asemanarea intre mine si barbatul tau este ca nici u nu am baut si nu am fumat toata viata, nu imi insel nevasta, si le asigur familiei mele lucruri care ii fac fericiti ...Diferenta intre mine si barbatul tau este ca eu traiesc ancorat in realitate, si nu ma imbat cu apa chioara...si nici nu mi-am prostit copii sa creada in cimpan-zei care le da viata vesnica!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 2:02 pm

EmaLovesJesus a scris:

Daca ti-am spus ce anume fac eu pentru cei din
jurul meu,ai spus ca ma laud.Iar acum ma faci insensibila la nevoile
celor din jur.Ce sa mai cred despre tine?
Sa crezi exact ceea ce spun!

Si anume ca religia ofera doar solutii individuale care duc la mici fericiri izolate ...iar solutia colectiva devenita societate dezvoltata ... duce la puteri cu adevarat Dumnezeiest ...pentru TOATA LUMEA!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 4:05 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Daca ti-am spus ce anume fac eu pentru cei din
jurul meu,ai spus ca ma laud.Iar acum ma faci insensibila la nevoile
celor din jur.Ce sa mai cred despre tine?
Sa crezi exact ceea ce spun!

Si anume ca religia ofera doar solutii individuale care duc la mici fericiri izolate ...iar solutia colectiva devenita societate dezvoltata ... duce la puteri cu adevarat Dumnezeiest ...pentru TOATA LUMEA!
Da,daca fiecare individ in parte ar face cate ceva pentru cei din jur,am avea o societate mai buna.

Pai vezi din ce cauza eu combat "solutia individuala"?
Ptr ca omul este o fiinta sociala iar fanatismul religios il face asocial !
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 4:08 pm

Urzi23 a scris:
Coincidenta este felul in care Dumnezeu ramine anonim : A Einstein

Hopa! Uite ca Einstein a inteles ca dumnezeu nu poate fi decat anonim, pentru ca nici nu poate fi altfel Atotputernicul Inexistent cheers
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 10:02 am

Black velvet a scris:
Urzi23 a scris:
Coincidenta este felul in care Dumnezeu ramine anonim : A Einstein

Hopa! Uite ca Einstein a inteles ca dumnezeu nu poate fi decat anonim, pentru ca nici nu poate fi altfel Atotputernicul Inexistent cheers

Ma bucur ca am reusit sa te fac sa pricepi ca a existat un Einstein,deci calea pe care o urmez este buna .
Vazind imensa ta stradanie mai postez un citat

Moartea nu inseamna nimic pentru noi, fizicienii
credinciosi. Distinctia intre trecut, prezent si
viiitor este numai o iluzie, chiar daca una
incapatanata. A. Einstein.
Apoi :
Vezi ca nu esti greu de cap si ai priceput si tu ceva
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 10:26 am

Urzi23 a scris:
Black velvet a scris:
Urzi23 a scris:
Coincidenta este felul in care Dumnezeu ramine anonim : A Einstein

Hopa! Uite ca Einstein a inteles ca dumnezeu nu poate fi decat anonim, pentru ca nici nu poate fi altfel Atotputernicul Inexistent cheers

Ma bucur ca am reusit sa te fac sa pricepi ca a existat un Einstein,deci calea pe care o urmez este buna .
Vazind imensa ta stradanie mai postez un citat

Moartea nu inseamna nimic pentru noi, fizicienii
credinciosi. Distinctia intre trecut, prezent si
viiitor este numai o iluzie, chiar daca una
incapatanata. A. Einstein.
Apoi :
Vezi ca nu esti greu de cap si ai priceput si tu ceva
Atentie cu remarca de la final...ptr ca pute a atac la persoana!

Einstein nu era de religie crestina si la batranete a iesit si din cea mozaica tocmai ptr ca si-a dat seama ca totul este o minciuna.

Tocmai genialitatea lui Einstein isi are baazele in faptul ca a gandit liber si departe de orice doctrina ...iar unul dintre citatele sale suna cam asa (traduc din germana)
"Viitorul are multe denumiri
Ptr cei slabi este Atotputernicu
Ptr cei fricosi este ...Necunoscutul
Iar ptr cei viteji ...viitorul este o sansa"
preluat din:
sursa
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 2:36 pm


Ganditorul neoliberal Friedrich Hayek numea dreptatea sociala „o absurditate“.

Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 4:24 pm



Nu intamplator, am cunoscut cum este viata in Germania, una dintre cele mai dezvoltate tari europene si poti sa-ti spun ca prin ceea ce sustii tu, nu faci decat sa pozezi intr-un ageamiu care vorbeste doar pentru ca simte nevoia sa vorbeasca, nu conteaza ce, doar sa vorbeasca si pentru ca nu este capabil sa spuna ceva interesant, pozeaza in mascarici pentru a fi luat in seama si pentru a-i raspunde cineva si lui la postari!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Nu    Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 5:00 pm


Si acolo majoritatea stau in chirie sau au datorii la banca pentru ca si-au cumparat casa si sunt datori vanduti.Nu este situatia chiar atat de roz .De bine de rau,in Romania majoritatea avem apartamente sau case propietate personala.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 5:22 pm


Si acolo este boala,suferinta,divorturi.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 5:31 pm

EmaLovesJesus a scris:
[
Si acolo este boala,suferinta,divorturi.
Da evident ...tot oameni cu probleme omenesti sunt si aici!

Doar ca beneficiezi de servicii medicale foarte avansate si total gratuite ...bineinteles daca ai CIP!
Suferinta de zi cu zi nu exista, eventul vre-o femeie sufera ca i-a murit pisica ...care traia mult mai bine ca un om in Romania, divorturile nu sunt neaparat suferinta, ele pot fi motive de fericire daca scapi de un partener nebun!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 5:50 pm

Soimos a scris:
Un partener care nu este bun!
Exista si rautate patologica.Sper ca nu te referi la credinta.Credinta te face mai bun.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 6:50 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Un partener care nu este bun!
Credinta te face mai bun.
Credinta te poate face bun ...daca nu devine patologica!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 6:55 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Un partener care nu este bun!
Credinta te face mai bun.
Credinta te poate face bun ...daca nu devine patologica!
Ma bucur ca recunosti.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 8:25 pm

Urzi23 a scris:

Ce vorbesti ma la tine toti sunt cioflingari si hoti ,hai ca esti culmea

Nu toti ...ci cea mi mare parte ...ca doar nu din cuza ca sunteti atat de harnici si de destepti sunteti batjocoriti de intreaga Europa ...si nu numai!
Citat :

Vrei sa inteleg ca ai invatat romaneste de mila noastra ,
Nu ma istetule!
Am fost FORTAT sa invat limba voastra ca nu am avut alta alternativa sa urmez scoala

Citat :

sa ne mai civilizezi si pe noi ,binefacerea ta este cadoul cu bomboane otravite eu zic sa o tii pentru tine .
sa-ti mai iasa din cap ideea ca ti se face vre-un cadou ...iar cadoul cu bomboane otravite ti-l face biserica ta ... nu eu!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 11:39 am

Fernando a scris:
Bine bre,da doamne-doamne al tau a folosit pamant colorat de au iesit atatea rase umane sau i-a colorat dupa aceea?

Vorbele tale sunt nebunie pentru Creationisti, sminteala pentru Sectanti si Revelarea Minciunii Religioase pentru cei ce au minte sa inteleaga!

Daca ar fi existat vreun dumne-zeu care sa le fi spus ceva celor care au scris biblia, nu le-ar fi spus o gogomanie atat de mare, precum ca omul a fost facut din lut (tarana, etc.), le-ar fi spus ceva, cat de cat, inteligent si nu o tromboana pe care sa o creada doar cei cu creierul de lut! grin
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 11:51 am

Black velvet a scris:
Fernando a scris:
Bine bre,da doamne-doamne al tau a folosit pamant colorat de au iesit atatea rase umane sau i-a colorat dupa aceea?

Vorbele tale sunt nebunie pentru Creationisti, sminteala pentru Sectanti si Revelarea Minciunii Religioase pentru cei ce au minte sa inteleaga!

Daca ar fi existat vreun dumne-zeu care sa le fi spus ceva celor care au scris biblia, nu le-ar fi spus o gogomanie atat de mare, precum ca omul a fost facut din lut (tarana, etc.), le-ar fi spus ceva, cat de cat, inteligent si nu o tromboana pe care sa o creada doar cei cu creierul de lut! grin
Pai ar cam trebui sa crezi ca suntem facuti din tarana si in tarana ne intoarcem.Toate roadele pamantului ,radacinile lor ,cu care ne hranim isi iau seva din pamant,iar trupul noastru se hraneste cu vitaminele luae de la ele.Drept urmare si noi si hrana noatra ,ne tragem din pamant.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 12:08 pm

EmaLovesJesus a scris:
Pai ar cam trebui sa crezi ca suntem facuti din tarana si in tarana ne intoarcem.Toate roadele pamantului ,radacinile lor ,cu care ne hranim isi iau seva din pamant,iar trupul noastru se hraneste cu vitaminele luae de la ele.Drept urmare si noi si hrana noatra ,ne tragem din pamant.

Adica, asa cum spune si Apopii, Geea este Mama noastra, si este atat de evident ca nu inteleg de ce au unii nevoie sa se uite prin ceruri dupa un dumne-zeu fals doh un dumne-zeu inventat de crscatorii de oi de acum 3500 de ani doh

Geea este Mama a tot ce exista pe pamant si tot ceea ce exista a luat nastere in mod firesc prin evolutie de-a lungul a cateva miliarde de ani!

Daca totul este atat de simplu si firesc, de ce au unii nevoie sa creada in gogomanii cu dumne-zei din ceruri care au creat omul din lut si multe prostii de felul asta?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 12:11 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Pai ar cam trebui sa crezi ca suntem facuti din tarana si in tarana ne intoarcem.Toate roadele pamantului ,radacinile lor ,cu care ne hranim isi iau seva din pamant,iar trupul noastru se hraneste cu vitaminele luae de la ele.Drept urmare si noi si hrana noatra ,ne tragem din pamant.

Adica, asa cum spune si Apopii, Geea este Mama noastra, si este atat de evident ca nu inteleg de ce au unii nevoie sa se uite prin ceruri dupa un dumne-zeu fals doh un dumne-zeu inventat de crscatorii de oi de acum 3500 de ani doh

Geea este Mama a tot ce exista pe pamant si tot ceea ce exista a luat nastere in mod firesc prin evolutie de-a lungul a cateva miliarde de ani!

Daca totul este atat de simplu si firesc, de ce au unii nevoie sa creada in gogomanii cu dumne-zei din ceruri care au creat omul din lut si multe prostii de felul asta?


Pentru ca acesta este adevarul!Suntem creati de Dumnezeu.Vrei sa recunosti sau nu,este treaba ta.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 1:04 pm

EmaLovesJesus a scris:
Pentru ca acesta este adevarul!Suntem creati de Dumnezeu.Vrei sa recunosti sau nu,este treaba ta.

Mai fata, tu nu intelegi ce citesti sau la orice ti-ar spune cineva tu repeti aceleasi lozinci bisericesti? Parca ai fi in transa hipnotica, zau ca nu am mai vazut pana acum un automat de spus lozinci, asa ca tine! doh
E clar ca buna ziua ca religia strica mintea oamenilor!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 1:23 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Pentru ca acesta este adevarul!Suntem creati de Dumnezeu.Vrei sa recunosti sau nu,este treaba ta.

Mai fata, tu nu intelegi ce citesti sau la orice ti-ar spune cineva tu repeti aceleasi lozinci bisericesti? Parca ai fi in transa hipnotica, zau ca nu am mai vazut pana acum un automat de spus lozinci, asa ca tine! Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 2975105902
E clar ca buna ziua ca religia strica mintea oamenilor!
Draga tu chiar nu observi ca si voi faceti acelasi lucru?Repetati aceleasi lozinci.Daca ati accepta cele spuse sau scrise,am putea sa inaintam cu discutiile,dar nu va intra in cap,deci nu putem sa avansam in cunostinta.


Si cu ce esti tu mai bun ca nu crezi in Dumnezeu,sau mai fericit?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 2:03 pm

EmaLovesJesus a scris:
Draga tu chiar nu observi ca si voi faceti acelasi lucru?Repetati aceleasi lozinci.Daca ati accepta cele spuse sau scrise,am putea sa inaintam cu discutiile,dar nu va intra in cap,deci nu putem sa avansam in cunostinta.

Sa avansam in cunostiintele voastre, adica sa avansam in delir, minciuna si manipulare? doh Noi va vrem binele si incercam sa va deschidem ochii sa vedeti ca slujiti o religie a raului, dar voi nimic! De asta va tot spunem si incercam sa va aratam realitatea, sa reusiti si voi sa scapati de raul care v-a imbrobodit!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 2:05 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Draga tu chiar nu observi ca si voi faceti acelasi lucru?Repetati aceleasi lozinci.Daca ati accepta cele spuse sau scrise,am putea sa inaintam cu discutiile,dar nu va intra in cap,deci nu putem sa avansam in cunostinta.

Sa avansam in cunostiintele voastre, adica sa avansam in delir, minciuna si manipulare? Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 2975105902 Noi va vrem binele si incercam sa va deschidem ochii sa vedeti ca slujiti o religie a raului, dar voi nimic! De asta va tot spunem si incercam sa va aratam realitatea, sa reusiti si voi sa scapati de raul care v-a imbrobodit!
Dragul meu iti amintesc ca din aceasta,,realitate'' am iesit cand m-am convins ca aceasta Carte veche de peste 2000 de aniu mai are putere de transformare de mantuire de vindecare.Este puterea lui Dumnezeu
,Eu, cu privire la voi, am în Domnul încrederea că nu gândiţi altfel. Dar cel ce vă tulbură va purta osânda, oricine ar fi el.

  • Cât despre mine, fraţilor, dacă mai
    propovăduiesc tăierea împrejur, de ce mai sunt prigonit? Atunci pricina
    de poticnire a crucii s-a dus.

    Şi schilodească-se odată cei ce vă tulbură!,,
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 4:10 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Draga tu chiar nu observi ca si voi faceti acelasi lucru?Repetati aceleasi lozinci.Daca ati accepta cele spuse sau scrise,am putea sa inaintam cu discutiile,dar nu va intra in cap,deci nu putem sa avansam in cunostinta.

Sa avansam in cunostiintele voastre, adica sa avansam in delir, minciuna si manipulare? doh Noi va vrem binele si incercam sa va deschidem ochii sa vedeti ca slujiti o religie a raului, dar voi nimic! De asta va tot spunem si incercam sa va aratam realitatea, sa reusiti si voi sa scapati de raul care v-a imbrobodit!

Ba baiete mai bine deschideai o sectiune vis a vis de evolutionism si acolo puteai spune verzi si uscate .Eu te sfatuisem sa nu te mai bagi in gura oamenilor mari .
Apoi :
Tu vad ca ai probleme cu vederea uite pun pentru tine subiectul discutiei "
"Cum a aparut omul "
Apoi :
Nu mai veni tu pe la noi, cu niste cuvinte goale ,eu zic mai bine sa il iei pe soimos si apopii si sa va carati de aici ,deoarece sunteti in plus .
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 4:26 pm

Urzi23 a scris:
Nu mai veni tu pe la noi, cu niste cuvinte goale ,eu zic mai bine sa il iei pe soimos si apopii si sa va carati de aici ,deoarece sunteti in plus .

De cata nesimtire sunt in stare crestinii astia doh ... uneori parca nu-ti vine sa crezi ca un om poate ajunge atat de degradat moral si lipsit de orice urma de bun simt doh

Vai de mama voastra de parsivi ce sunteti! Veniti pe forumul nostru si cu o nesimtire demna de ultimul borfas, ne spuneti sa plecam de aici ca suntem in plus doh !

Parca nu-mi vine sa cred de ce poate face religia dintr-un om doh Asa s-au dus si cruciatii peste altii sa-i omoare in casa lor, tot asa si inchizitorii au smuls oamenii de langa familiile lor si din casa lor pentru a-i schingiui si a-i arde de vii, ca aveau alta credinta!

Religia voastra este intr-adevar una a RAULUI, iar voi dovediti din plin acest lucru!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 12:30 pm

In cazul lui Black Velvet, Apopii inchide ochii. Si-a dat singur avertisment ca sa nu bata la ochi, dar asteapta-te sa fie mai bland cu ateii si mai ales cu paganii.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 3:21 pm

Nu sunt mai bland... grin dar tin cont si de contextul in care s-au produs abaterile de la regulament, in fine, fiecare crede ce vrea... Eu trebuie sa fac ceea ce trebuie pentru a tine discutiile intre anumite limite si sa stii ca nu e usor in conditiile in care se vorbeste despre religie...

Nu mi-am dat avertisment de ochii lumii, nu obisnuiesc sa fac astfel de gesturi, pe care personal le consider de doua parale! Daca m-ai fi cunoscut si pe alte forumuri (tot cu nick-ul Apopii postam) ai fi stiut ca de pe unul m-am autobanat si nu am facut-o de ochii lumii!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 9:56 am

editat ptr atacuri si cuvinte jegoase
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 10:21 am

Urzi23 a scris:
Astia au transformat forumul in closet in aer liber nu gasesti nimic inteligent spus de ei

Stiu ca pentru tine a fi inteligent inseamna a repeta mecanic ceea ce scrie in basmul biblic si a sustine religia si modul duhovnicesc de interpretare a acestui basm, iar prostia inseamna sa negi basmul! Cauta-ti interlocutori pe masura pe forumurile care au ca tema sustinerea basmului biblic!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 01, 2012 10:11 am

Mihai12 a scris:
Ok merge si lut pe langa pamant, depinde acum. Totusi care este scopul existentei noastre?

Eu cred ca ET facandu-si sejurul pe pamant, au vazut maimutza si s-au gandit s-o transforme in om, scopul scratch - or fi avut si ei savanti nebuni, parca poti sti absolvent

Parca e mult mai credibil decat gogomania ciobaneasca cu facutul omului din lut de catre un barbos din ceruri aratat cu degetul sau poate ca ciobanii care au scris gogomania au vazut OZN-uri si s-au scarpinat in cap scratch zicand: ala-i doamne-doamne al nostru si la cat de prafuiti suntem de atata stat in desert, musai ca ala ne-a facut din lut tavaleala
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 05, 2012 2:15 pm

Cautand putin prin mitologia greaca, mai veche decat cea biblica, nu mica mi-a fost uimirea cand am dat de o scena identica celei din geneza, in care se vorbeste despre Adam si Eva, doar ca aici este vorba despre Hercules, fiul lui Zeus si nu de Adam, creatia din lut a lui Dumne-zeu...

Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 G_hercules_tablet
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat





Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum a aparut omul? (sondaj)   Cum a aparut omul? (sondaj) - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Cum a aparut omul? (sondaj)
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» A apărut viaţa la întâmplare?
» (sondaj) Zeii si originea lor
» Omul ...ucenic de Dumnezeu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: