Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Conceptia crestina despre Rai si Iad.

In jos 
+3
Soimos
NICOLETA1980
Apopii
7 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Conceptia crestina despre Rai si Iad.   Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Sept 26, 2012 6:22 pm

EmaLovesJesus a scris:
Ei bine,daca traiam si eu pe vremea aceea as fi fost considerata eretica si as fi fost omorata pentru credinta mea.

Daca nu ar fi fost legile statului, care sa condamne crima, probabil ca si azi ar fi ars rugurile arzand oameni nevinovati, in numele iubirii crestine!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Conceptia crestina despre Rai si Iad.   Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Sept 26, 2012 8:02 pm

uieBlack velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Ei bine,daca traiam si eu pe vremea aceea as fi fost considerata eretica si as fi fost omorata pentru credinta mea.

Daca nu ar fi fost legile statului, care sa condamne crima, probabil ca si azi ar fi ars rugurile arzand oameni nevinovati, in numele iubirii crestine!


Iar ma vad nevoita sa te contrazic.Ucigasii vor merge in iad.Prefer sa platesc cu viata pentru credinta mea,decat sa recurg la asemenea fapte .
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Conceptia crestina despre Rai si Iad.   Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 27, 2012 5:33 pm

EmaLovesJesus a scris:
Iar ma vad nevoita sa te contrazic.Ucigasii vor merge in iad.Prefer sa platesc cu viata pentru credinta mea,decat sa recurg la asemenea fapte .

Istoria vorbeste despre milioane de victime nevinovate si nu este consemnat nici macar un singur calau ajuns in iad!

Faptele sunt fapte, iar povestea voastra biblica, ca orice basm, ramane doar basm!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Conceptia crestina despre Rai si Iad.   Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 27, 2012 6:13 pm

[quote="Black velvet"]
EmaLovesJesus a scris:
Iar ma vad nevoita sa te contrazic.Ucigasii vor merge in iad.Prefer sa platesc cu viata pentru credinta mea,decat sa recurg la asemenea fapte .

Istoria vorbeste despre milioane de victime nevinovate si nu este consemnat nici macar un singur calau ajuns in iad!

Faptele sunt fapte, iar povestea voastra biblica, ca orice basm, ramane doar basm!\


Spune-mi tu cand au comis pocaitii crime!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Conceptia crestina despre Rai si Iad.   Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 3:49 pm

EmaLovesJesus a scris:


Spune-mi tu cand au comis pocaitii crime!
Inca de la inceputuri!
Si anume incepand cu bicisnicul criminal si sarlata pe care voi pocaitii il numiti Apostolul Pavel!
Sau asta nu era pocait, ca nu va convine voua?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Conceptia crestina despre Rai si Iad.   Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 5:00 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Spune-mi tu cand au comis pocaitii crime!
Inca de la inceputuri!
Si anume incepand cu bicisnicul criminal si sarlata pe care voi pocaitii il numiti Apostolul Pavel!
Sau asta nu era pocait, ca nu va convine voua?

Da,el a prigonit biserica dar apoi el insusi a fost persecutat.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Conceptia crestina despre Rai si Iad.   Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 9:46 pm

Ma analfabet-o, iar nu esti capabila sa duci o idee pina la capat?

Noi vorbeam de faptul ca pocaitul Pavel a comis crime inca de la inceputuri,!

Si nu discutam despre faptul ca ulterior a fost persecutat!

Dar daca ai adus vorba atunci afla ca motivul pentru care a fost persecutat, nu este acela ca s-a pocait, ci acela ca el ca cetatean roman aflat in slujba Romei si a ucigasilor lui Isus, a ajuns sa TRADEZE Roma si Clerul evreu, facand exact acelasi lucru pe care l-a facut si Isus, adica a slabit religia mozaica facand o alta secta, asta in conditiile cand a avut ca misiune sa ii aduca pe toti ratacitii lui Isus inapoi la religia lor.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Conceptia crestina despre Rai si Iad.   Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 5:35 am

Soimos a scris:
Ma analfabet-o, iar nu esti capabila sa duci o idee pina la capat?

Noi vorbeam de faptul ca pocaitul Pavel a comis crime inca de la inceputuri,!

Si nu discutam despre faptul ca ulterior a fost persecutat!

Dar daca ai adus vorba atunci afla ca motivul pentru care a fost persecutat, nu este acela ca s-a pocait, ci acela ca el ca cetatean roman aflat in slujba Romei si a ucigasilor lui Isus, a ajuns sa TRADEZE Roma si Clerul evreu, facand exact acelasi lucru pe care l-a facut si Isus, adica a slabit religia mozaica facand o alta secta, asta in conditiile cand a avut ca misiune sa ii aduca pe toti ratacitii lui Isus inapoi la religia lor.

Se pare ca tu ai probleme si nu intelegi ca Apostolul Pavel este un sfant.Apostolul Pavel a renuntat la autoritatea pe care o avea din partea preotilo de seama de a persecuta pe crestini, si din prigonitor el a ajuns un prigonit. Din functia inalta pe care o avea, a ajuns sa fie batut, inchis si persecutat.Cum iti imaginezi ca un om ar renunta la tot ce avea, daca nu ar fi avut o intalnire reala cu Domnul Isus?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Conceptia crestina despre Rai si Iad.   Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 7:09 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Ma analfabet-o, iar nu esti capabila sa duci o idee pina la capat?

Noi vorbeam de faptul ca pocaitul Pavel a comis crime inca de la inceputuri,!

Si nu discutam despre faptul ca ulterior a fost persecutat!

Dar daca ai adus vorba atunci afla ca motivul pentru care a fost persecutat, nu este acela ca s-a pocait, ci acela ca el ca cetatean roman aflat in slujba Romei si a ucigasilor lui Isus, a ajuns sa TRADEZE Roma si Clerul evreu, facand exact acelasi lucru pe care l-a facut si Isus, adica a slabit religia mozaica facand o alta secta, asta in conditiile cand a avut ca misiune sa ii aduca pe toti ratacitii lui Isus inapoi la religia lor.
Se pare ca tu ai probleme si nu intelegi ca Apostolul Pavel este un sfant.Apostolul Pavel a renuntat la autoritatea pe care o avea din partea preotilor de seama de a persecuta pe crestini, si din prigonitor el a ajuns un prigonit. Din functia inalta pe care o avea, a ajuns sa fie batut, inchis si persecutat.Cum iti imaginezi ca un om ar renunta la tot ce avea, daca nu ar fi avut o intalnire reala cu Domnul Isus? [/quote]
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Conceptia crestina despre Rai si Iad.   Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 2:36 pm

EmaLovesJesus a scris:


Se pare ca tu ai probleme si nu intelegi ca Apostolul Pavel este un sfant.
Ba da, inteleg chiar foarte bine si nu contest de loc afirmatia ta!
Intr-o religie diabolica care a comis zeci de milioane de crime si bicisnicii, un ucigas spurcat ca Pavel este evident un sfant pentru ca tocmai sangele celor pe care i-a ucis l-au "sfintit"!
Dar si tu trebuie sa intelegi, ca noi nu suntem crestini, si pentru noi faptele sale criminale nu sunt sfinte, deci pentru noi este o spurcaciune diabolica care nu merita titlul de OM ci acela de Bestie!

Citat :

Apostolul Pavel a renuntat la autoritatea pe care o avea din partea preotilor de seama de a persecuta pe crestini, si din prigonitor el a ajuns un prigonit.
O fi renuntat el la autoritatea sa bisericeasca dar nu si la caracterul de bestie spurcata ca de caracter nu te poti dezbara niciodata tot asa cum nici de faptele bicisnice pe care le-ai comis, ele te urmaresc toata viata ca o umbra care te pandeste mereu sa te stranga de gat!
Tocmai din cauza ca era o bestie si un tradator a ajuns din prigonitor prigonit, mai exact Dumnezeu l-a pedepsit pentru bicisnicia sa!
Citat :

daca nu ar fi avut o intalnire reala cu Domnul Isus?
Intalnirea "reala" ope care a avut-o Pavel cu Isus care a murit cu mult timp in urma este tot asa de reala ca cea pe care eu o am cand stau pe buda si ma gandesc la Isus, mai exact la ticalosia sa! Oare cum se face ca Pavel stand pe buda a avut revelatia ca Isus este Dumnezeu, iar eu cand stau pe buda am avut revelatia ca Isus este Dracu?
Sa fie din cauza ca eu stateam pe un WC tip Water Closet iar Pavel sedea si se kk langa -o tufa?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Conceptia crestina despre Rai si Iad.   Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 5:41 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Se pare ca tu ai probleme si nu intelegi ca Apostolul Pavel este un sfant.
Ba da, inteleg chiar foarte bine si nu contest de loc afirmatia ta!
Intr-o religie diabolica care a comis zeci de milioane de crime si bicisnicii, un ucigas spurcat ca Pavel este evident un sfant pentru ca tocmai sangele celor pe care i-a ucis l-au "sfintit"!
Dar si tu trebuie sa intelegi, ca noi nu suntem crestini, si pentru noi faptele sale criminale nu sunt sfinte, deci pentru noi este o spurcaciune diabolica care nu merita titlul de OM ci acela de Bestie!

Citat :

Apostolul Pavel a renuntat la autoritatea pe care o avea din partea preotilor de seama de a persecuta pe crestini, si din prigonitor el a ajuns un prigonit.
O fi renuntat el la autoritatea sa bisericeasca dar nu si la caracterul de bestie spurcata ca de caracter nu te poti dezbara niciodata tot asa cum nici de faptele bicisnice pe care le-ai comis, ele te urmaresc toata viata ca o umbra care te pandeste mereu sa te stranga de gat!
Tocmai din cauza ca era o bestie si un tradator a ajuns din prigonitor prigonit, mai exact Dumnezeu l-a pedepsit pentru bicisnicia sa!
Citat :

daca nu ar fi avut o intalnire reala cu Domnul Isus?
Intalnirea "reala" ope care a avut-o Pavel cu Isus care a murit cu mult timp in urma este tot asa de reala ca cea pe care eu o am cand stau pe buda si ma gandesc la Isus, mai exact la ticalosia sa! Oare cum se face ca Pavel stand pe buda a avut revelatia ca Isus este Dumnezeu, iar eu cand stau pe buda am avut revelatia ca Isus este Dracu?
Sa fie din cauza ca eu stateam pe un WC tip Water Closet iar Pavel sedea si se kk langa -o tufa?

Poti sa stai si pe un WC de aur ca tot pagan ramai! Smile)
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Conceptia crestina despre Rai si Iad.   Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 9:15 pm

Asta nu este nimic rau, nai bine un pagan cinstit si iubitor de adevar decat o crestina mincinoasa membra a unei biserici infintate de un ucigas in serie, biserica care s-a dovedit a fi cea mai bicisnica institutie din istoria umanitatii!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Conceptia crestina despre Rai si Iad.   Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 5:39 am

Soimos a scris:
Asta nu este nimic rau, nai bine un pagan cinstit si iubitor de adevar decat o crestina mincinoasa membra a unei biserici infintate de un ucigas in serie, biserica care s-a dovedit a fi cea mai bicisnica institutie din istoria umanitatii!


Mai bine o pocaita mantuita decat un pagan copt!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Conceptia crestina despre Rai si Iad.   Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 11:10 am

De zece ori mai bine pagan ca mine cu Constiinta si Ratiune ,decat o pocaita fara minte si fara Dumnezeu!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Conceptia crestina despre Rai si Iad.   Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 1:04 pm

Soimos a scris:
De zece ori mai bine pagan ca mine cu Constiinta si Ratiune ,decat o pocaita fara minte si fara Dumnezeu!

Afla ca sunt bogata,am si minte si pe Dumnezeu!Smile
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Conceptia crestina despre Rai si Iad.   Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 9:35 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
De zece ori mai bine pagan ca mine cu Constiinta si Ratiune ,decat o pocaita fara minte si fara Dumnezeu!

Afla ca sunt bogata,am si minte si pe Dumnezeu!Smile
Imi dau seama !
Cui se lauda ca e bogat ...aceluia trebuie sa ii dai, iar cui se plange ca e sarac...de la ala sa iei!
Minte ai dar nu e buna la nimic, si asta se vede clar dupa felul in care stai intors cu cru catre Cunoasterea Rationala.
Iar "dumnezeul" tau e ala care isi spune singur Lucifer!

Asa ca toate cele cu care te lauzi ...nu au absolut nicio valoare...asta fara sa punem la socoteala ca lauda de sine PUTE!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Conceptia crestina despre Rai si Iad.   Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 11:33 pm

EmaLovesJesus a scris:
Da,el a prigonit biserica dar apoi el insusi a fost persecutat.

E plina istoria crestinismului numai de atrocitati, dar e o religie a binelui si a iubirii... Măi să fie!

Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Troll-God_c_87099
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Conceptia crestina despre Rai si Iad.   Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 5:01 am

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Da,el a prigonit biserica dar apoi el insusi a fost persecutat.

E plina istoria crestinismului numai de atrocitati, dar e o religie a binelui si a iubirii... Măi să fie!

Mai sa fie!

??????? si unde e postarea ta?????
Sus In jos
Continut sponsorizat





Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Conceptia crestina despre Rai si Iad.   Conceptia crestina despre Rai si Iad. - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Conceptia crestina despre Rai si Iad.
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Adevarul despre imparatul Constantin si legatura sa cu religia crestina
» Crucea crestina
» Este Biblia cu adevarat crestina?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: