Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Contradictii Biblice

In jos 
+22
Black velvet
totyo
stuttgart
livius
dorina
cactus
Silverstar
Gelupanda
Vlad
Terro
Med
No Name
FairGame
Ada_Pal
Anticristul
Socrate
Silva
Soimos
Claudya-Pollyanna Happy
blinky hearth
Zeus
HaymHerman
26 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul
AutorMesaj
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 6:41 pm

Ap Pavel spune asa;In lege ai dreptarul cunostintei depline si al adevarului.
Dupa Legea lui Dumnezeu este strict interzis saai alti dumnezei.Deci Ioan5;39 fals cu F mare.
Nici cea mai mica urma de dovada in sprijinul lui Cristos nu ezista in Biblie.Decit asalicchior de ametit femeile sarce.
Iata o dovada care o aduce Matei in sprijinul lui Isus ca dumnezeu.
Te apuca risul daca o citesti.Norocul ce;lor ce au scris,ca ei stiau de la inceput ca crestinii n o sa citeasca,ci doar o sa citeze.Iata deci Oseacap11;1;
Cind era tinar Israel il iubeam,si am chemat pe fiul meu din Egipt.

Deci ca sa poata pune inca o propta la indumnezeirea lui Isus,i au facut o poveste cu plecarea lui Isif in Egipt si reintoarcerea etc.Desi nici un evanghelist nu cunoaste episodul.Totusi iata ce argument puternic aduce.
Ru ce szici despre Isus prooroceste Osea?
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 6:41 pm

Tu ce zici?
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 6:59 pm

Anticristul a scris:
Ap Pavel spune asa;In lege ai dreptarul cunostintei depline si al adevarului.
Dupa Legea lui Dumnezeu este strict interzis saai alti dumnezei.Deci Ioan5;39 fals cu F mare.
Nici cea mai mica urma de dovada in sprijinul lui Cristos nu ezista in Biblie.Decit asalicchior de ametit femeile sarce.
Iata o dovada care o aduce Matei in sprijinul lui Isus ca dumnezeu.
Te apuca risul daca o citesti.Norocul ce;lor ce au scris,ca ei stiau de la inceput ca crestinii n o sa citeasca,ci doar o sa citeze.Iata deci Oseacap11;1;
Cind era tinar Israel il iubeam,si am chemat pe fiul meu din Egipt.

Deci ca sa poata pune inca o propta la indumnezeirea lui Isus,i au facut o poveste cu plecarea lui Isif in Egipt si reintoarcerea etc.Desi nici un evanghelist nu cunoaste episodul.Totusi iata ce argument puternic aduce.
Ru ce szici despre Isus prooroceste Osea?


Nu este vorba despre Domnul Isus.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 8:50 pm

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Ap Pavel spune asa;In lege ai dreptarul cunostintei depline si al adevarului.
Dupa Legea lui Dumnezeu este strict interzis saai alti dumnezei.Deci Ioan5;39 fals cu F mare.
Nici cea mai mica urma de dovada in sprijinul lui Cristos nu ezista in Biblie.Decit asalicchior de ametit femeile sarce.
Iata o dovada care o aduce Matei in sprijinul lui Isus ca dumnezeu.
Te apuca risul daca o citesti.Norocul ce;lor ce au scris,ca ei stiau de la inceput ca crestinii n o sa citeasca,ci doar o sa citeze.Iata deci Oseacap11;1;
Cind era tinar Israel il iubeam,si am chemat pe fiul meu din Egipt.

Deci ca sa poata pune inca o propta la indumnezeirea lui Isus,i au facut o poveste cu plecarea lui Isif in Egipt si reintoarcerea etc.Desi nici un evanghelist nu cunoaste episodul.Totusi iata ce argument puternic aduce.
Ru ce szici despre Isus prooroceste Osea?


Nu este vorba despre Domnul Isus.
In iubirea Sa,Dumnezeu a chemat Israelul din Egipt.Cu cat i-a chemat mai mult,cu atat s-au dus dupa idoli.El s-a purtat cu tandrete si cu iubire cu Efraim,dar acesta nu stia ca Domnul il vindecase.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 8:53 pm

Toate le am primit ,si bune si rele.Nu ne desvinovatim.Dar de aici si pina a spune ca aceasta este o proorocie privitoare la Isus e cale tare lunga.Ca la Eminescu.Caci mii de ani ia trebuit luminii ca sa ajunga.

Aici parca si mai mult.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 8:58 pm

Anticristul a scris:
Toate le am primit ,si bune si rele.Nu ne desvinovatim.Dar de aici si pina a spune ca aceasta este o proorocie privitoare la Isus e cale tare lunga.Ca la Eminescu.Caci mii de ani ia trebuit luminii ca sa ajunga.

Aici parca si mai mult.

Vrei sa iti dau trimiteri referitoare la persoana Domnului Isus?Facere 49:10 Nu va lipsi sceptru din Iuda, nici toiag de cârmuitor din coapsele sale, până ce va veni împăciuitorul, Căruia se vor supune popoarele. Num 24:17 Îl văd, dar acum încă nu este; îl privesc, dar nu de aproape; o stea răsare din Iacov; un toiag se ridică din Israel şi va lovi pe căpeteniile Moabului şi pe toţi fiii lui Set îi va zdrobi. Deuteronom 18:15 Prooroc din mijlocul tău şi din fraţii tăi, ca şi mine, îţi va ridica Domnul Dumnezeul tău: pe Acela să-L ascultaţi. Isaia 1:3 Boul îşi cunoaşte stăpânul şi asinul ieslea domnului său, dar Israel nu Mă cunoaşte; poporul Meu nu Mă pricepe. Isaia 7:14 Pentru aceasta Domnul meu vă va da un semn: Iată, Fecioara va lua în pântece şi va naşte fiu şi vor chema numele lui Emanuel. Ieremia 23:5 Iată vin zile, zice Domnul, când voi ridica lui David Odraslă dreaptă şi va ajunge rege şi va domni cu înţelepciune; va face judecată şi dreptate pe pământ. Osea 6:3 Să-L cunoaştem, să ne sârguim să cunoaştem cine este Domnul! Venirea Lui este sigură ca ivirea zorilor. Că El va veni la noi ca o ploaie timpurie şi ca o ploaie târzie care adapă pământul". Psalmul 72:10 Împăraţii Tarsisului şi insulele daruri vor aduce, împăraţii arabilor şi ai reginei Saba prinoase vor aduce.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeDum Dec 09, 2012 9:13 pm

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Toate le am primit ,si bune si rele.Nu ne desvinovatim.Dar de aici si pina a spune ca aceasta este o proorocie privitoare la Isus e cale tare lunga.Ca la Eminescu.Caci mii de ani ia trebuit luminii ca sa ajunga.

Aici parca si mai mult.

Vrei sa iti dau trimiteri referitoare la persoana Domnului Isus?Facere 49:10 Nu va lipsi sceptru din Iuda, nici toiag de cârmuitor din coapsele sale, până ce va veni împăciuitorul, Căruia se vor supune popoarele. Num 24:17 Îl văd, dar acum încă nu este; îl privesc, dar nu de aproape; o stea răsare din Iacov; un toiag se ridică din Israel şi va lovi pe căpeteniile Moabului şi pe toţi fiii lui Set îi va zdrobi. Deuteronom 18:15 Prooroc din mijlocul tău şi din fraţii tăi, ca şi mine, îţi va ridica Domnul Dumnezeul tău: pe Acela să-L ascultaţi. Isaia 1:3 Boul îşi cunoaşte stăpânul şi asinul ieslea domnului său, dar Israel nu Mă cunoaşte; poporul Meu nu Mă pricepe. Isaia 7:14 Pentru aceasta Domnul meu vă va da un semn: Iată, Fecioara va lua în pântece şi va naşte fiu şi vor chema numele lui Emanuel. Ieremia 23:5 Iată vin zile, zice Domnul, când voi ridica lui David Odraslă dreaptă şi va ajunge rege şi va domni cu înţelepciune; va face judecată şi dreptate pe pământ. Osea 6:3 Să-L cunoaştem, să ne sârguim să cunoaştem cine este Domnul! Venirea Lui este sigură ca ivirea zorilor. Că El va veni la noi ca o ploaie timpurie şi ca o ploaie târzie care adapă pământul". Psalmul 72:10 Împăraţii Tarsisului şi insulele daruri vor aduce, împăraţii arabilor şi ai reginei Saba prinoase vor aduce.
Eu nu inteleg o problema.
Voi primiti textele de la cineva si va spun la ce se folosesc?
Cavoi chiar nu ginditi deloc.
Iata vre o 2 sau 3.
O stea rasare din Iacov.Pai daca rasare din Iacov cum de e dumnezeu?
Si va lovi pe capeteniile Moabului.A facut Isus ceva di toate astea?

Prooroc voi ridica din mijlocul tau dintre fratii vostrii.
Pai e dintre fartii nostrii sau dintre dumnezei?
Si e vorba dspre un prooroc special sau in tot timpul prooroc in israel/?
Daca e vorba despre un prooroc deosebit care ste semnul dupa care poate fi deosebit,ca pina la Isus au fost zeci si zeci de prooroci.
Si proorociile lor le vedem azi ca se implinesc,cum de nu a zis poporul;Asta e proorocul?
Si daca e prooroc dintre fartii nostrii cum se face ca totusi nu e prooroc ci dumnezeu?
Isaia 7;14 tiam arata dar nu vrei sa iei seama .este un semn pentru imparatul Ahaz,Acest semn trebuia sa se implineasca atunci.in cel mult 13 ani.
Femeia aceasta tinara ,asa scrie acolo.
A am zic ca o sa caut legenda bisericii cu privire la traducerea textului.
Imediat o caut.
Sper sa nu fiu off topic.
Las ca ma ingaduie Soimos.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 6:38 am

Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Toate le am primit ,si bune si rele.Nu ne desvinovatim.Dar de aici si pina a spune ca aceasta este o proorocie privitoare la Isus e cale tare lunga.Ca la Eminescu.Caci mii de ani ia trebuit luminii ca sa ajunga.

Aici parca si mai mult.

Vrei sa iti dau trimiteri referitoare la persoana Domnului Isus?Facere 49:10 Nu va lipsi sceptru din Iuda, nici toiag de cârmuitor din coapsele sale, până ce va veni împăciuitorul, Căruia se vor supune popoarele. Num 24:17 Îl văd, dar acum încă nu este; îl privesc, dar nu de aproape; o stea răsare din Iacov; un toiag se ridică din Israel şi va lovi pe căpeteniile Moabului şi pe toţi fiii lui Set îi va zdrobi. Deuteronom 18:15 Prooroc din mijlocul tău şi din fraţii tăi, ca şi mine, îţi va ridica Domnul Dumnezeul tău: pe Acela să-L ascultaţi. Isaia 1:3 Boul îşi cunoaşte stăpânul şi asinul ieslea domnului său, dar Israel nu Mă cunoaşte; poporul Meu nu Mă pricepe. Isaia 7:14 Pentru aceasta Domnul meu vă va da un semn: Iată, Fecioara va lua în pântece şi va naşte fiu şi vor chema numele lui Emanuel. Ieremia 23:5 Iată vin zile, zice Domnul, când voi ridica lui David Odraslă dreaptă şi va ajunge rege şi va domni cu înţelepciune; va face judecată şi dreptate pe pământ. Osea 6:3 Să-L cunoaştem, să ne sârguim să cunoaştem cine este Domnul! Venirea Lui este sigură ca ivirea zorilor. Că El va veni la noi ca o ploaie timpurie şi ca o ploaie târzie care adapă pământul". Psalmul 72:10 Împăraţii Tarsisului şi insulele daruri vor aduce, împăraţii arabilor şi ai reginei Saba prinoase vor aduce.
Eu nu inteleg o problema.
Voi primiti textele de la cineva si va spun la ce se folosesc?
Cavoi chiar nu ginditi deloc.
Iata vre o 2 sau 3.
O stea rasare din Iacov.Pai daca rasare din Iacov cum de e dumnezeu?
Si va lovi pe capeteniile Moabului.A facut Isus ceva di toate astea?

Prooroc voi ridica din mijlocul tau dintre fratii vostrii.
Pai e dintre fartii nostrii sau dintre dumnezei?
Si e vorba dspre un prooroc special sau in tot timpul prooroc in israel/?
Daca e vorba despre un prooroc deosebit care ste semnul dupa care poate fi deosebit,ca pina la Isus au fost zeci si zeci de prooroci.
Si proorociile lor le vedem azi ca se implinesc,cum de nu a zis poporul;Asta e proorocul?
Si daca e prooroc dintre fartii nostrii cum se face ca totusi nu e prooroc ci dumnezeu?
Isaia 7;14 tiam arata dar nu vrei sa iei seama .este un semn pentru imparatul Ahaz,Acest semn trebuia sa se implineasca atunci.in cel mult 13 ani.
Femeia aceasta tinara ,asa scrie acolo.
A am zic ca o sa caut legenda bisericii cu privire la traducerea textului.
Imediat o caut.
Sper sa nu fiu off topic.
Las ca ma ingaduie Soimos.


Dumnezeu este Tatal nostru.Biblia este o opera literara deosebita.Bogatia lingvistica proprie Bibliei face ca mesajul ei sa fie infatisat intr-un atat de mare numar de genuri literare,cum nu gasim in nici o alta carte. Poezie,cantare de dragoste,relatare stiintifica,relatare istorica, pilda, comparatie, parabola, biografie, etc. Biblia nu este greu de inteles. Gandurile Bibliei sunt accesibile oricui, totusi plinatatea si bogatia lor sunt inepizabile.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 7:29 am

Deacord cu tine.Dar trebue pastrata o linie,si nu dat voe mintii s o ia razna.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 7:50 am

Anticristul a scris:
Deacord cu tine.Dar trebue pastrata o linie,si nu dat voe mintii s o ia razna.


Exact.Biblia trebuie inteleasa cu ajutorul Duhului Sfant.El ne lumineaza si ne calauzeste.,, Totuşi vă spun adevărul: vă este de folos să Mă duc; căci, dacă nu Mă duc Eu, Mângâietorul nu va veni la voi; dar, dacă Mă duc, vi-L voi trimite.,,
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 8:02 am

Pentru ca la voi nu a fost.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 8:05 am

Anticristul a scris:
Pentru ca la voi nu a fost.


El era în lume, şi lumea a fost făcută prin El, dar lumea nu L-a cunoscut.
11,, A venit la ai Săi, şi ai Săi nu L-au primit.
12 Dar tuturor celor ce L-au primit, adică celor ce cred în Numele Lui, le-a dat dreptul să se facă copii ai lui Dumnezeu;
13 născuţi nu din sânge, nici din voia firii lor, nici din voia vreunui om, ci din Dumnezeu.,,
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 8:08 am

Asa vorbeste Domnulcare a intins cerurile si pamintul si a intocmit duhul omului din el.Zaharia cap 12;1
Cine este acesta/
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 8:25 am

Anticristul a scris:
Asa vorbeste Domnulcare a intins cerurile si pamintul si a intocmit duhul omului din el.Zaharia cap 12;1
Cine este acesta/

Dumnezeu-Tatal care este Creatorul nostru.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 9:19 am

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Asa vorbeste Domnulcare a intins cerurile si pamintul si a intocmit duhul omului din el.Zaharia cap 12;1
Cine este acesta/

Dumnezeu-Tatal care este Creatorul nostru.


Tu nu intelegi ca pe NOI si probabil si pe tine te-au creat parintii tai .... si nu Dumnezeu!

SAU PE TINE TE-A ADUS BARZA?

Asa ca nu mai vorbi prostii ca te faci de ras!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 9:51 am

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Asa vorbeste Domnulcare a intins cerurile si pamintul si a intocmit duhul omului din el.Zaharia cap 12;1
Cine este acesta/

Dumnezeu-Tatal care este Creatorul nostru.
Bun .Uita te la postarea ta dinainte si vezi cum te scufunzi in confuziuni.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 10:40 am

Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Asa vorbeste Domnulcare a intins cerurile si pamintul si a intocmit duhul omului din el.Zaharia cap 12;1
Cine este acesta/

Dumnezeu-Tatal care este Creatorul nostru.
Bun .Uita te la postarea ta dinainte si vezi cum te scufunzi in confuziuni.


Cred ca tu nu intelegi ce spun eu.Tu crezi in Dumnezeu care a creat totul?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 12:05 pm

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Asa vorbeste Domnulcare a intins cerurile si pamintul si a intocmit duhul omului din el.Zaharia cap 12;1
Cine este acesta/

Dumnezeu-Tatal care este Creatorul nostru.
Bun .Uita te la postarea ta dinainte si vezi cum te scufunzi in confuziuni.


Cred ca tu nu intelegi ce spun eu.Tu crezi in Dumnezeu care a creat totul?
Tu nu intelegi ca el il are pe Dumnezeu pe acel Yahwe care nu are niciun fiu, iar tu il ai ca Dumnezeu pe "fiul" lui Yahwe ...!

Nu ti se pare ca esti pe calea gresita?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 12:15 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:

Bun .Uita te la postarea ta dinainte si vezi cum te scufunzi in confuziuni.


Cred ca tu nu intelegi ce spun eu.Tu crezi in Dumnezeu care a creat totul?
Tu nu intelegi ca el il are pe Dumnezeu pe acel Yahwe care nu are niciun fiu, iar tu il ai ca Dumnezeu pe "fiul" lui Yahwe ...!

Nu ti se pare ca esti pe calea gresita?


Se pare ca tu nu intelegi si nu pricepi ca Dumnezeu are un Fiu care a fost intrupat nu a fost facut prin relatii sexuale.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 12:49 pm

Dar Dumnezeu zice cu nu are fii si nici nu va avea vreodata,si daca ciineva vreodat va incerca sa te invete sa asculti de alt dumnezeu decit de mine(zice Dumnezeu)pe acela sa l omori cu pietre.Isus nu sa pretins dumnezeu.El zicea in fiecare situatie cael e om adica Ben-adam.Oamenii care invata ca Iisus este dumnezeu trebuie in mod normal omoriti cu pietre.Dar asta doar in cazul ca ar face asta la evrei.La neamuri pot sa prtedice cit vreau.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 12:53 pm

Anticristul a scris:
Dar Dumnezeu zice cu nu are fii si nici nu va avea vreodata,si daca ciineva vreodat va incerca sa te invete sa asculti de alt dumnezeu decit de mine(zice Dumnezeu)pe acela sa l omori cu pietre.Isus nu sa pretins dumnezeu.El zicea in fiecare situatie cael e om adica Ben-adam.Oamenii care invata ca Iisus este dumnezeu trebuie in mod normal omoriti cu pietre.Dar asta doar in cazul ca ar face asta la evrei.La neamuri pot sa prtedice cit vreau.

Asta este greseala evreilor ca L-au respins pe Domnul Isus.Ei inca Il asteapta,El va veni dar ca Judecator.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 1:31 pm

Noi nu l am respins.Nu a fost pentru noi.Dumnezeu a zis sa l omorim cu pietre.Si uite ca am fost mai indulgenti putin.Defapt l au omorit romanii casau temut ca le ia imperiul.
Ce alt rol avea Pilat in Ierusalim/
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 1:37 pm

Anticristul a scris:
Noi nu l am respins.Nu a fost pentru noi.Dumnezeu a zis sa l omorim cu pietre.Si uite ca am fost mai indulgenti putin.Defapt l au omorit romanii casau temut ca le ia imperiul.
Ce alt rol avea Pilat in Ierusalim/


Pilat s-a spalat pe maini pentru ca stia ca Domnul este nevinovat.Si preotii si fariseii au spus ca este mai bine sa moara un singur om pentru toti.Sotia lui Pilat i-a trimis vorba sa nu aiba de-a face cu Domnul pentru ca i s-a aratat in vis ca este Fiul lui Dumnezeu.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 1:40 pm

Tu l crezi pe Pilat?
Slugile lui Ceausescu ce ar fi facut/
L ar fi incriminat?
Ia urmareste activitatea lui Pilat fata de evrei sa vezi ce dulce a fost.
E lasculta de evrei sau se temea de ei?
S ar fi pogorit la asa rusine ditamai dictatorul?
Cum nu stiti sa cititi
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 1:47 pm

Anticristul a scris:
Tu l crezi pe Pilat?
Slugile lui Ceausescu ce ar fi facut/
L ar fi incriminat?
Ia urmareste activitatea lui Pilat fata de evrei sa vezi ce dulce a fost.
E lasculta de evrei sau se temea de ei?
S ar fi pogorit la asa rusine ditamai dictatorul?
Cum nu stiti sa cititi


No lasa-l tu pe Pilat ca el nu era dintre ucenicii lui Isus.Nu avea de ce sa tina cu El!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 6:24 pm

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Dar Dumnezeu zice cu nu are fii si nici nu va avea vreodata,si daca ciineva vreodat va incerca sa te invete sa asculti de alt dumnezeu decit de mine(zice Dumnezeu)pe acela sa l omori cu pietre.Isus nu sa pretins dumnezeu.El zicea in fiecare situatie cael e om adica Ben-adam.Oamenii care invata ca Iisus este dumnezeu trebuie in mod normal omoriti cu pietre.Dar asta doar in cazul ca ar face asta la evrei.La neamuri pot sa prtedice cit vreau.

Asta este greseala evreilor ca L-au respins pe Domnul Isus.Ei inca Il asteapta,El va veni dar ca Judecator.

Ma ... de ce il ataci / jignesti atunci cand omul iti spune o idee preluata din Biblie si anume din Deuteronom 13:1 ?
Tu nu stii sa raspunzi frumos si argumentat sa-i contrazici opinia ... dar il ataci cu o alta tema ?

Vad ca nu numai ca nu intelegi nimic dar stai rau cu cultura! In primul rand sa-ti intre bine in cap ca Domnul Isus era un OM si nu fiul lui Dumnezeu...ptr ca Dumnezeu este slavit si astazi in sinagoga asa cum a cerut EL ...deci nu cum il batjocoriti voi care nu-i urmati Legea!

Iar daca evreii nu il recunosc pe Isus ca Messiah ...(ca de Dumnzeu nici pe departe nu poate fi vorba)... motivul este acela ca crestinii nu specifica in ce functie a fost UNS Isus ... pentru ca de inculti ce sunt NU STIU ca nu exista UNS fara sa existe si o functie in care sa fi uns ... decat bnineinteles daca era uns cu alifie la cur ... ca sa nu-l doara cand se impartaseste de binecuvantarea "iubirii aproapelui"!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 6:34 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Dar Dumnezeu zice cu nu are fii si nici nu va avea vreodata,si daca ciineva vreodat va incerca sa te invete sa asculti de alt dumnezeu decit de mine(zice Dumnezeu)pe acela sa l omori cu pietre.Isus nu sa pretins dumnezeu.El zicea in fiecare situatie cael e om adica Ben-adam.Oamenii care invata ca Iisus este dumnezeu trebuie in mod normal omoriti cu pietre.Dar asta doar in cazul ca ar face asta la evrei.La neamuri pot sa prtedice cit vreau.

Asta este greseala evreilor ca L-au respins pe Domnul Isus.Ei inca Il asteapta,El va veni dar ca Judecator.

Ma ... de ce il ataci / jignesti atunci cand omul iti spune o idee preluata din Biblie si anume din Deuteronom 13:1 ?
Tu nu stii sa raspunzi frumos si argumentat sa-i contrazici opinia ... dar il ataci cu o alta tema ?

Vad ca nu numai ca nu intelegi nimic dar stai rau cu cultura! In primul rand sa-ti intre bine in cap ca Domnul Isus era un OM si nu fiul lui Dumnezeu...ptr ca Dumnezeu este slavit si astazi in sinagoga asa cum a cerut EL ...deci nu cum il batjocoriti voi care nu-i urmati Legea!

Iar daca evreii nu il recunosc pe Isus ca Messiah ...(ca de Dumnzeu nici pe departe nu poate fi vorba)... motivul este acela ca crestinii nu specifica in ce functie a fost UNS Isus ... pentru ca de inculti ce sunt NU STIU ca nu exista UNS fara sa existe si o functie in care sa fi uns ... decat bnineinteles daca era uns cu alifie la cur ... ca sa nu-l doara cand se impartaseste de binecuvantarea "iubirii aproapelui"!


Cine vorbeste de cultura? Reciteste-ti raspunsul tau si o sa te convingi.Sa iti intre bine in cap ca Domnul Isus este Fiul lui Dumnezeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 6:44 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Dar Dumnezeu zice cu nu are fii si nici nu va avea vreodata,si daca ciineva vreodat va incerca sa te invete sa asculti de alt dumnezeu decit de mine(zice Dumnezeu)pe acela sa l omori cu pietre.Isus nu sa pretins dumnezeu.El zicea in fiecare situatie cael e om adica Ben-adam.Oamenii care invata ca Iisus este dumnezeu trebuie in mod normal omoriti cu pietre.Dar asta doar in cazul ca ar face asta la evrei.La neamuri pot sa prtedice cit vreau.

Asta este greseala evreilor ca L-au respins pe Domnul Isus.Ei inca Il asteapta,El va veni dar ca Judecator.

Ma ... de ce il ataci / jignesti atunci cand omul iti spune o idee preluata din Biblie si anume din Deuteronom 13:1 ?
Tu nu stii sa raspunzi frumos si argumentat sa-i contrazici opinia ... dar il ataci cu o alta tema ?

Vad ca nu numai ca nu intelegi nimic dar stai rau cu cultura! In primul rand sa-ti intre bine in cap ca Domnul Isus era un OM si nu fiul lui Dumnezeu...ptr ca Dumnezeu este slavit si astazi in sinagoga asa cum a cerut EL ...deci nu cum il batjocoriti voi care nu-i urmati Legea!

Iar daca evreii nu il recunosc pe Isus ca Messiah ...(ca de Dumnzeu nici pe departe nu poate fi vorba)... motivul este acela ca crestinii nu specifica in ce functie a fost UNS Isus ... pentru ca de inculti ce sunt NU STIU ca nu exista UNS fara sa existe si o functie in care sa fi uns ... decat bnineinteles daca era uns cu alifie la cur ... ca sa nu-l doara cand se impartaseste de binecuvantarea "iubirii aproapelui"!


Cine vorbeste de cultura? Reciteste-ti raspunsul tau si o sa te convingi.Sa iti intre bine in cap ca Domnul Isus este Fiul lui Dumnezeu.
Hahahaha ! De unde dracu le mai scoti?
Esti aiurea rau de tot...poi zice Dumnezeu asta ...sau ai pretentia sa te cred pe tine pentru ca MINTI mai mult si mai frumos?
Uite ...vad ca ai ocazia sa vorbesti cu cineva din religia mozaica ... ia intreaba-l ...are Dumnezeul lui un fiu sau nu are?

Ia vezi ce iti va raspunde?



Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 6:48 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:


Ma ... de ce il ataci / jignesti atunci cand omul iti spune o idee preluata din Biblie si anume din Deuteronom 13:1 ?
Tu nu stii sa raspunzi frumos si argumentat sa-i contrazici opinia ... dar il ataci cu o alta tema ?

Vad ca nu numai ca nu intelegi nimic dar stai rau cu cultura! In primul rand sa-ti intre bine in cap ca Domnul Isus era un OM si nu fiul lui Dumnezeu...ptr ca Dumnezeu este slavit si astazi in sinagoga asa cum a cerut EL ...deci nu cum il batjocoriti voi care nu-i urmati Legea!

Iar daca evreii nu il recunosc pe Isus ca Messiah ...(ca de Dumnzeu nici pe departe nu poate fi vorba)... motivul este acela ca crestinii nu specifica in ce functie a fost UNS Isus ... pentru ca de inculti ce sunt NU STIU ca nu exista UNS fara sa existe si o functie in care sa fi uns ... decat bnineinteles daca era uns cu alifie la cur ... ca sa nu-l doara cand se impartaseste de binecuvantarea "iubirii aproapelui"!


Cine vorbeste de cultura? Reciteste-ti raspunsul tau si o sa te convingi.Sa iti intre bine in cap ca Domnul Isus este Fiul lui Dumnezeu.
Hahahaha ! De unde dracu le mai scoti?
Esti aiurea rau de tot...poi zice Dumnezeu asta ...sau ai pretentia sa te cred pe tine pentru ca MINTI mai mult si mai frumos?
Uite ...vad ca ai ocazia sa vorbesti cu cineva din religia mozaica ... ia intreaba-l ...are Dumnezeul lui un fiu sau nu are?

Ia vezi ce iti va raspunde?




Pentru a înțelege pe Iisus ca Dumnezeu pe pământ rugându-se Tătălui Său din Cer, trebuie să realizăm că Tatăl etern şi Fiul etern au avut o relație eternă înainte ca Iisus să se fi întrupat ca om. Vă rog să citiți Ioan 5:19-27, în special versetul 23 unde Iisus spune că Tatăl la trimis pe Fiul (vezi de asemenea Ioan 15:10). Iisus nu a devenit Fiul lui Dumnezeu atunci când S-a născut în Betleem. El a fost dintotdeauna Fiul lui Dumnezeu, din eternitate, El a rămas şi va fi întotdeauna Fiul lui Dumnezeu.

Isaia 9:6 ne spune că un Fiu ni s-a dat şi un Copil ni s-a născut. Iisus a fost dintotdeauna parte a Trinității, alături de Duhul Sfânt. Trinitatea a existat dintotdeauna, Dumnezeu Tatăl, Dumnezeu Fiul şi Dumnezeu Duhul Sfânt, nu trei dumnezei, ci un Dumnezeu existând în trei persoane. Iisus învăța pe oameni că El şi Tatăl Său sunt una (Ioan 10:30), acest lucru însemnând că El şi Tatăl Său au aceeaşi esență. Tatăl, Fiul şi Duhul Sfânt sunt trei personae co-egale existând ca Dumnezeu. Aceste trei persoane au avut şi au o relație vesnică.

Când Iisus, Fiul etern al lui Dumnezeu, a luat asupra Lui natura umană dar fără păcat, El de asemenea a luat chipul uni servitor, renunțând la Gloria Sa cerească (Filipeni 2:5-11). Ca Dumnezeu-om, a învățat supunerea (Evrei 5:Cool față de Tatăl Său atunci când a fost ispitit de satan, acuzat pe nedrept de către oameni, respins de poporul Său şi în final crucificat. Rugăciunea Lui către Tatăl Său ceresc era de a-I cere putere (Ioan 11:41-42) şi înțelepciune (Marcu 1:35, 6:46). Rugăciunea Lui arăta dependența pe care o avea, în forma Sa umană, de Tatăl Său, pentru a putea să ducă la îndeplinire planul de răscumpărare al Tatălui Său, aşa cum reiese din rugăciunea lui Iisus din Ioan 17. Rugăciunea Lui a arătat că El S-a supus total voinței Tatălui Său, aceea de a merge la cruce şi de a plăti pedeapsa (moartea) pentru încălcarea, de către noi, a Legii lui Dumnezeu (Matei 26:31-46). Bine înțeles, El a înviat din mormânt, câştigând iertarea şi viața veşnică pentru aceia care se pocăiesc de păcat şi care cred în El ca Mântuitor.

Nu este nici o problemă cu faptul că Dumnezeu se ruga sau vorbea cu Dumnezeu Tatăl. Aşa cum am menționat, ei aveau o relație din veşnicie, înainte ca Hristos să devină Om. Această relație este descrisă în Evanghelii, ca noi să vedem modul în care Fiul lui Dumnezeu a purtat în umanitatea Sa voia Tatălui Său şi, făcând astfel, a obținut răscumpărarea pentru copii Săi (Ioan 6:38). Puterea lui Hristos de a se supune în mod continuu Tatălui Său ceresc s-a datorat vieții Lui de rugăciune. Iar noi trebuie să urmăm modelul lui Hristos de rugăciune.

Iisus Hristos nu era mai puțin Dumnezeu atunci când se ruga pe pământ Tatălui Său ceresc. El a vrut să arate că şi în neprihănire este nevoie de o viaţă de rugăciune cu scopul de a face voia Tatălui Său. Rugăciunea lui Iisus către Tatăl a fost o demonstrație a relației Sale în cadrul Trinității şi un exemplu pentru noi, de a ne încrede în Dumnezeu prin rugăciune, pentru puterea şi înțelepciunea de care avem nevoie. Odată ce Hristos, ca Dumnezeu-om, a avut nevoie de o viață de rugăciune intensă, şi noi, ca urmaşi ai lui Hristos, ar trebui să avem.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 6:50 pm

Daca exista un fiu ,atunci lucrurile incet incet degenereaza.Mai repede sa mai tirziu la fiul i se nazre ca babalicul trebuie inlocuit din functie.Deci!Dsr Dumnezeu repeta de zeci de ori;Sa nu ai alti dumnezei afar de mine.
Si noi repetam aceasta fraza de 2 ori pe zi.Porunca Biblica.Dca vrei ti o arat.
Tocamai pentru a nu acdea in ceea ce sustineti voi.
Ca Dumnezeu are un fiu.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 6:52 pm

Anticristul a scris:
Daca exista un fiu ,atunci lucrurile incet incet degenereaza.Mai repede sa mai tirziu la fiul i se nazre ca babalicul trebuie inlocuit din functie.Deci!Dsr Dumnezeu repeta de zeci de ori;Sa nu ai alti dumnezei afar de mine.
Si noi repetam aceasta fraza de 2 ori pe zi.Porunca Biblica.Dca vrei ti o arat.
Tocamai pentru a nu acdea in ceea ce sustineti voi.
Ca Dumnezeu are un fiu.


Ajungem la dialogul surzilor.Pentru ca tu nu vrei sa intelegi Cuvantul lui Dumnezeu si voia Lui.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeLun Dec 10, 2012 9:32 pm

Sa nu ai alti dumnezei afara de mine,are o singura forma de intelegere.
Din cit inteleg eu romanest, bineinteles.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeMar Dec 11, 2012 7:00 am

Anticristul a scris:
Sa nu ai alti dumnezei afara de mine,are o singura forma de intelegere.
Din cit inteleg eu romanest, bineinteles.


Da,stiu.pentru tine este greu sa intelegi Trinitatea.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitimeMar Dec 11, 2012 2:23 pm

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Sa nu ai alti dumnezei afara de mine,are o singura forma de intelegere.
Din cit inteleg eu romanest, bineinteles.


Da,stiu.pentru tine este greu sa intelegi Trinitatea.
Trinitatea este ceva foarte usor de inteles pentru ca in jurul nostru sunt mii si mii de exemple de trinitati ... de exemplu tot asa cum trinitatea formata din Cuvant=prostie=minciuna poate fi doar un exemplu pentru tot felul de alte trinitati precum: crestin=prost=bun de muls...popa=sarlatan=pehlivan lacom! OM = Animal-rational + Constiinta.

Problema este ca nici Isus nu zice ca s-a nascut din trinitate si nici dumnezeu nu recunoaste ca a fost sa posteasca o curva impreuna cu Treimea Sa!
Asa ca nu avem motive sa credem pe cei care doresc sa-l batjocoreasca si sa-l defaimeze pe Dumnezeu prin a spune ca a umblat la curve si ca are un fiu din flori de care s-a preocupat ca un cuc...adica de loc!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Contradictii Biblice - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 10 Icon_minitime

Sus In jos
 
Contradictii Biblice
Sus 
Pagina 10 din 12Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Contradictii in Biblie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Biblia-
Mergi direct la: