Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 De ce este Isus-Christos ... Lucifer?

In jos 
+31
mctentis
Fernando
Motanel
DRAGOS
EmaLovesJesus
Veronel
Dumadu
Seitan
Mihai12
yo
livius
Cyberman
GaSpAr
orcologie
Arcangelo
abbu
Poca
imishaa
totyo
Apopii
stuttgart
Black velvet
Alin Soimosi
Anticristul
Zian
remussatala
H1perion
LeoLuke
sikaryan
elvar
Soimos
35 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Data de inscriere : 23/04/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 12:28 pm

tinete bine
A iesit Cyberman si a intrat soimos, aceeasi persoana de fapt,
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Data de inscriere : 23/04/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 12:29 pm

De fapt cred ca tot forumul asta de 300 de persoane se reduce la mult mai putin...............................
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 12:29 pm

Alin Soimosi a scris:
tinete bine
A iesit Cyberman si a intrat soimos, aceeasi persoana de fapt,
Nu stiu daca Cyberman e Soimos, dar stiu ca sykarian, biloum sunt conturile lui Soimos. Il mai banuiesc si pe livius ca ar fi soimos, ca prea acelasi fel de a scrie si de a gandi Very Happy
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Data de inscriere : 23/04/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 12:33 pm

Pai eu am urmarit acum la cat a disparut Cyberman si la cat a intrat soimos.diferenta mica un minut
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 12:34 pm

E posibil si asta Laughing
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 12:40 pm

Ce tari sunteti mai, ca untul la soare! rostogol Va merg rotitele in tartacutza ca a cincea roata la carutza crazy
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Data de inscriere : 23/04/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 12:42 pm

Cyberman a scris:
Ce tari sunteti mai, ca untul la soare! rostogol Va merg rotitele in tartacutza ca a cincea roata la carutza crazy

Acum nu e soimos, hahahahahahahahahahahahahaha
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 12:43 pm

doh
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 12:45 pm

lol!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 12:45 pm

Wow. Cum a citit a iesit de pe contul cu Soimos si a intrat cu Cyberman =))=))=))))))))
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 12:45 pm

Cyberman a scris:
Ce tari sunteti mai, ca untul la soare! rostogol Va merg rotitele in tartacutza ca a cincea roata la carutza crazy
Ce naiba mai soimos cyberman nu cunosti ce editeaza forumul tau.??
Iti mai trebuie un calculator,
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 12:47 pm

Personalitate multipla Very Happy
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 12:47 pm

poate vb cu prietenul Haym sa iti mai faca o donatie, dar fcred ca tie un net cafe tiar trebui la cate identitati ai

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAh :tavaleala tavaleala tavaleala tavaleala
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 12:50 pm

Mihai12 a scris:
Personalitate multipla Very Happy
Asta cred si eu,urmareste sa vezi ca nu are postari duminica cand e ora de slujba .asta e valabila pt toti cei acre urmaresc forumul............. Razz
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 12:53 pm

Alin Soimosi a scris:
Mihai12 a scris:
Personalitate multipla Very Happy
Asta cred si eu,urmareste sa vezi ca nu are postari duminica cand e ora de slujba .asta e valabila pt toti cei acre urmaresc forumul............. Razz
hahahahahhaaaaa
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 12:54 pm

Voi aveti mania confuziilor doh A incerca sa va demonstrez voua ca nu este asa cum CREDETI este echivalent cu a incerca sa lipesc de perete o nuca cu stuchit uscat grin

Ce poate face credinta din mintea celor facuti de dumnezeu din lut si care fac abstractie de la legea evolutiei tavaleala
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 1:00 pm

Cyberman a scris:
Voi aveti mania confuziilor doh A incerca sa va demonstrez voua ca nu este asa cum CREDETI este echivalent cu a incerca sa lipesc de perete o nuca cu stuchit uscat grin

Ce poate face credinta din mintea celor facuti de dumnezeu din lut si care fac abstractie de la legea evolutiei tavaleala
Nu este vorba de lut dar este vorba de pamant, iar pamantul este materie. Chimic, ti-am mai zis, avem o legatura cu pamantul/materia. Dar evolutionistii tai mai zic ca suntem inruditi cu banana. De asta ce mai zici?
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 1:09 pm

Mihai12 a scris:
Cyberman a scris:
Voi aveti mania confuziilor doh A incerca sa va demonstrez voua ca nu este asa cum CREDETI este echivalent cu a incerca sa lipesc de perete o nuca cu stuchit uscat grin

Ce poate face credinta din mintea celor facuti de dumnezeu din lut si care fac abstractie de la legea evolutiei tavaleala
Nu este vorba de lut dar este vorba de pamant, iar pamantul este materie. Chimic, ti-am mai zis, avem o legatura cu pamantul/materia. Dar evolutionistii tai mai zic ca suntem inruditi cu banana. De asta ce mai zici?

Pamant sau lut sau noroi, tot atat de ”inteligent” iese un creier facut din aceste materii prime grin

Mie imi plac fructele grin asa ca nu ma deranjeaza sa am stramosi fructiferi ok
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 1:13 pm

Mihai12 a scris:
Deci crestinismul timpuriu nu era crestinism era iudaism sub forma de secta; difera denumirea dar continutul e acelasi.
Fals!
Aia nu era o alta religie ci era tot religia lui Moise ...adica mozaica ...aceia nu il considerau pe Isus ca fiind Dumnezeu ptr ca ptr ei Dumnezeu era Yahwe ... si nici nu puneau botul la blasfemia cu Treimea, privind modul miraculos in care Isus a devenit propriul sau tata!

Citat :

Ca rad curcile de tine cand zici ca religia crestina a fost inventata la Niceea, toata lumea poate observa, inafara de zeul Soimos( cam slabuti zeii astia). Ti-am mai cerut sa-mi prezinti toate deosebirile si asemanarile crestinismului din primul secol si cel din evul mediu, dar din cate tin eu minte te-ai facut ca ploua.
Vai de mine ...poi cum sa nu-ti fi raspuns ...dar ptr ca se pare ca ai scapat mesajul ...asa ca iata ca ti-l prezint in continuare ...ptr ca inceputul l-am facut deja mai sus tot in postarea aceasta:

In religia crestina de dupa Constantin-Niceea, fata de secta cea lasata de Isus era urmatoarea diferenta fundamentala ... si anume"
1) S-a inventat Biserica cu "rol de primarie" in care se tineau nu numai slujbele de indoctrinare a poolimii, ci se strangeau si taxele si se tinea evidentele contabile ale darilor stranse de la prostime .... se tineau la zi si registrele de stare civila ... bineinteles ptr a se avea un control asupra celor care trebuiau sa plateasca zeciuiala!
2)
Spre deosebire, in secta lui Isus ...nici nu erau "invatatii de carte" si nici nu se tineau asemenea evidente, nu era un personal anume instruit ca sa predice DOCTRINA sau sa tina evidentele ci oamenii se intalneau in fiecare zi/seara la cate o alta gazda iar gazda ... unde Isus le impartasea din invataturile sale.
3) Nu se incerca adormirea constiintelor ca in Crestinismul Niceean care dorea ca oamenii sa fie oi blande dintr-o turma ...ci se propovaduia "Nasterea de sus" ...cea prin Invatatura ...adica accederea Constiintei.
4) Nu se spionau oamenii prin spovedanie
5) si nici nu se incasa zeciuiala ...ci se traia in comunitatile pe care si astazi le intalnim la evrei sub forma de chibutzuri....sau in SUA la comunitatile de Amishi.
In plus de asta tematica propovaduita era total alta ...adica in loc de credinta a proasta se propovaduia IUBIREA si respectarea Legii ...in loc de mersul la biserica se cerea meditatia acasa in intimitatea camarutei proprii. + multe altele ...pe care ti le voi posta alta data ...ptr ca sper ca aceste DIFERENTE ENORME iti sunt deocamdata suficiente!


Citat :

Nici nu stii istoria crestinismului dar iti permiti sa-i jignesti pe toti care te contrazic.
Asta este doar parerea ta!
Dovada ca cunosc cate ceva din istoria crestinismului o ai chiar aici pe forum ...dar asta presupune sa citesti tot forumul ...dar il vezi bine chiar si in raspunsul pe care ti l-am dat acum!
Citat :

Asta ar insemna sa-i jignesti si pe istorici, care stiu sa faca diferenta dintre o lucrare istorica si o carte scrisa de un necunoscut
Eu nici nu am citit pe Dan Brown ...si nici macar filmul sau nu l-am vazut vreodata pina la capat ...desi am incercat sa fac asta de vre-o 3 x
Citat :

Cateodata imi dai impresia ca vorbesc la pereti. Biserica vine de la eklesia si inseamna adunare/comunitate. Biserica crestina reprezinta acea adunare a crestinilor, cei care respecta invataturile lui Iisus Hristos.
Asta doar in fantezia ta de om incult!
Inca de la inceput biserica nu a fost decat un fel de primarie in care erau oamenii obligati sa vina la sedinte de indoctrinare ... un loc in care se strangeau zeciuielile si se tineau evidenta celor nascuti si a celor morti !
Evident ca in primaria de tip biserica ... invataturile lui Isus au fost inlocuite cu minciunile criminalului Pavel din Tarsus ... si cu interesele politice ale Imperiului Roman!

Citat :

Crestinii timpurii se adunau in propriile case, deoarece erau vanati de ''preacuviosii'' romani ce se distrau cand mureau mii de oameni.

Ma "cultule" ... da in tara lui Isus cine ii urmarea ...de Isus propovaduia pe la casele oamenilor ?

Citat :

Odata cu legalizarea crestinismului de catre ''marele criminal'' Constantin, acestia nu mai erau nevoiti sa se ascunda. Si uite asa au aparut cladirile ce poarta azi denumirea de biserici.
... cata lipsa de cultura ... asta ce zici tu a fost valabil doar cateva zeci de ani ...adica pina cand crestinismul a devenit religie de STAT ... iar acel crestinism religie de Stat ...era cu totul altceva decat ceea ce era "crestinismul SECTA" ...sdeci iarasi vechii crestini au avut de ales intre convertirea la noua INVENTIE ...sau sa accepte moartea si confiscarea averii !
Motiv ptr care multi din vechii crestini IUDAICI au acceptat tacit sa treaca la Crestinismul INVENTAT ...dar si Biserica crestina de tip primarie ... nu s-a lasat si a instituit sarbatoarea Sfantului Ignat in care se taiau porcii ... iar cum evreii ...chiar si convertiti ...nu mancau carne de porc ...au putut fi demascati !
Asta ca sa stii si tu de ce se manca la Craciun carnati in cazul in care pina acum nu stiai nici macar asta!



[quote[Cine ti-a zis asta? Cumva tovarsul vostru Haym de la Ierusalim? Doar un ateu orb( pleonasm) poate spune ca biblia nu a fost scrisa sub inspiratie divina.
[/quote]
Ma credinta proasta intruchipata ... poi ce sa inspire Dumnezeu? ...cumva istoria si cronica intamplarilor prin care a trecut poporul evreu ...sau povestile cu talc sau legendele preluate de la popoarele din jur?

Poi tu chiar esti atat de batut in cap incat nu pricepi ca daca acele texte ar fi fost INSPIRATE de DIVINITATE ...nu mai era necesar sa fie CANONIZATE ...tot asa cum daca Stefan cel Mare ar fi fost un Inger din ceruri sau un Arhanghel ...nu mai trebuia sa fie canonizat ca "Sfant" de catre oameni!
Ai auzit tu cumva ca Isus sa fi fost Canonizat ca Sfant? ...sau ca Yahwe ar fi fost canonizat ca Sfant ?
Pai sper ca ai inteles ca ceea ce era Sfant ... de ex. chiar si Scriptura ...nu mai trebuiau sa fie canonizate ca sfinte ... asta ca sa poata fi considerate de oameni ca sfinte!
Capisci ...sau vrei sa-ti desenez...ca sa intelegi si tu macar un pic?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 1:36 pm

Soimos a scris:
Fals!
Aia nu era o alta religie ci era tot religia lui Moise ...adica mozaica ...aceia nu il considerau pe Isus ca fiind Dumnezeu ptr ca ptr ei Dumnezeu era Yahwe ... si nici nu puneau botul la blasfemia cu Treimea, privind modul miraculos in care Isus a devenit propriul sau tata!
Crestinismul primar, era o adaptare a iudaismului, dar se numea crestinism asa cum ceilalti cetateni a imperiului ii numeau crestini, pe adeptii acestei secte iudaice/crestinism. Ma faci sa rad cand spui ca primii crestini adica acei sectanti iudaici, nu il considerau pe Iisus Dumnezeu. Chiar numele YHWH, ideogramic inseamna iata mana, iata cuiul ceea ce face referire la Iisus Hristos batut in cuie pe cruce Wink Cred ca mai trebui sa studiezi ceva din crestinism, caci tare slab esti la istoria lui


Soimos a scris:
In religia crestina de dupa Constantin-Niceea, fata de secta cea lasata de Isus era urmatoarea diferenta fundamentala ... si anume"
1) S-a inventat Biserica cu "rol de primarie" in care se tineau nu numai slujbele de indoctrinare a poolimii, ci se strangeau si taxele si se tinea evidentele contabile ale darilor stranse de la prostime .... se tineau la zi si registrele de stare civila ... bineinteles ptr a se avea un control asupra celor care trebuiau sa plateasca zeciuiala!
2)
Spre deosebire, in secta lui Isus ...nici nu erau "invatatii de carte" si nici nu se tineau asemenea evidente, nu era un personal anume instruit ca sa predice DOCTRINA sau sa tina evidentele ci oamenii se intalneau in fiecare zi/seara la cate o alta gazda iar gazda ... unde Isus le impartasea din invataturile sale.
3) Nu se incerca adormirea constiintelor ca in Crestinismul Niceean care dorea ca oamenii sa fie oi blande dintr-o turma ...ci se propovaduia "Nasterea de sus" ...cea prin Invatatura ...adica accederea Constiintei.
4) Nu se spionau oamenii prin spovedanie
5) si nici nu se incasa zeciuiala ...ci se traia in comunitatile pe care si astazi le intalnim la evrei sub forma de chibutzuri....sau in SUA la comunitatile de Amishi.
In plus de asta tematica propovaduita era total alta ...adica in loc de credinta a proasta se propovaduia IUBIREA si respectarea Legii ...in loc de mersul la biserica se cerea meditatia acasa in intimitatea camarutei proprii. + multe altele ...pe care ti le voi posta alta data ...ptr ca sper ca aceste DIFERENTE ENORME iti sunt deocamdata suficiente!
Aloo chiar daca au mai fost adaugate elemente pagane tocmai pentru crestinarea paganilor din imperiu, scrierile de baza sunt aceleasi, Dumnezeul este acelasi si mesajul este acelasi. Nu e vorba de inventare a unei noi religii ci de o asa zisa imbunatatire. Chiar nu esti in stare sa faci astfel de diferente?



Soimos a scris:
Asta este doar parerea ta!
Dovada ca cunosc cate ceva din istoria crestinismului o ai chiar aici pe forum ...dar asta presupune sa citesti tot forumul ...dar il vezi bine chiar si in raspunsul pe care ti l-am dat acum
Acest forum indica contrariul, ca nu cunosti adevarata istorie a crestinismului Wink


Soimos a scris:
Eu nici nu am citit pe Dan Brown ...si nici macar filmul sau nu l-am vazut vreodata pina la capat ...desi am incercat sa fac asta de vre-o 3 x
Chiar daca nu l-ai citit, aici pe forum gasesc multe informatii din cartile lui


Soimos a scris:
Inca de la inceput biserica nu a fost decat un fel de primarie in care erau oamenii obligati sa vina la sedinte de indoctrinare ... un loc in care se strangeau zeciuielile si se tineau evidenta celor nascuti si a celor morti !
Evident ca in primaria de tip biserica ... invataturile lui Isus au fost inlocuite cu minciunile criminalului Pavel din Tarsus ... si cu interesele politice ale Imperiului Roman!
Aa e clar, degeaba iti spun eu treburile astea ca tot capos esti. Baaa, intelege ca adevarata biserica reprezinta altceva. Iar Pavel nu a inlocuit nimic mai amatorule, ci esti tu prea limitat la minte sa poti intelege ce a scris Pavel.



Soimos a scris:
Ma credinta proasta intruchipata ... poi ce sa inspire Dumnezeu? ...cumva istoria si cronica intamplarilor prin care a trecut poporul evreu ...sau povestile cu talc sau legendele preluate de la popoarele din jur?
Nepriceputule, eu ma refeream la profetii si la informatiile din stiinta ce le gasesti in scririle vechiului testament. Nepriceputuleeeeeeeeee

Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 1:51 pm

Mihai12 a scris:
Nepriceputule, eu ma refeream la profetii si la informatiile din stiinta ce le gasesti in scririle vechiului testament.

rostogol Stiinta doh pai daca acolo spune ca femeia e facuta din coasta barbatului facut din lut, doar cei carora le lipseste creierul cu desavarsire pot intelege ca e vorba de stiinta grin
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 1:56 pm

Mai soimose, spune-i mascariciului astuia sa inceteze
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 3:13 pm

Mihai12 a scris:
Crestinismul primar, era o adaptare a iudaismului, dar se numea crestinism asa cum ceilalti cetateni a imperiului ii numeau crestini, pe adeptii acestei secte iudaice/crestinism.
isus a murit fara sa stie ca el este Christos ...si nici ca coreligionarii sai sunt crestini!

Citat :

Ma faci sa rad cand spui ca primii crestini adica acei sectanti iudaici, nu il considerau pe Iisus Dumnezeu.
Te razi tocmai din cauza ca iti lipseste cultura in domeniu!
faptul ca Isus a fost OM ca oricare alt om l-a adeverit chiar fratele lui Isus pe nume Iacob, cel care-l stia bine pe Isus de cand era copil ...asa ca minciuna paulista precum ca Isus este fiul lui Dumnezeu doar ptr ca a facut minuni folosind puterea Diavolului ...este o minciuna grosolana si incredibila ...din moment ce Pavel nici nu l-a cunoscut vreodata pe Isus.

Citat :

Chiar numele YHWH, ideogramic inseamna iata mana, iata cuiul ceea ce face referire la Iisus Hristos batut in cuie pe cruce Wink Cred ca mai trebui sa studiezi ceva din crestinism, caci tare slab esti la istoria lui
Ceeee?
uahahahahaha ? ...tu chiar esti sarit de pe fix ...sau numai te prefaci ?
Zau ce de mult nu m-am mai distrat atat de bine.
ma tu nu crezi ca ar fi timpul sa vorbesti documentat?
de unde dracu mai scoti asemenea baliverne?
Da un link catre "dovada"!!!!
Pai cum sa-l cheme pe Yahwele religiei mozaice asa ... ca Isus nici astazi nu este fiul Dumnezeului acelei religiii?
Tu chiar aberezi?
YHWH este un tetragramaton care inseamna: "Eu sunt cel ce sunt"!

Citat :

Aloo chiar daca au mai fost adaugate elemente pagane tocmai pentru crestinarea paganilor din imperiu, scrierile de baza sunt aceleasi,.

care scrieri de baza ...mai lele ?
In plus de asta mi-ai cerut sa iti enumar cateva diferente intre cele doua religii ...

Citat :

Dumnezeul este acelasi si mesajul este acelasi.

Ce minciuna si cata incultura.
Pai cum sa fie acelasi Dumnezeu ? ...tu crezi ca Dumnezeul lui Moise si-a tradat propria lui religie ptr ca l-ati ademenit voi cu curve?
Poi aveti voi vre-o dovada ca Dumnezeu a trecut de partea voastra doar ptr ca religia voastra se kaka pe Legile Lui?
Citat :

Nu e vorba de inventare a unei noi religii ci de o asa zisa imbunatatire. Chiar nu esti in stare sa faci astfel de diferente?
Nu ...ptr ca nu sunt atat de smintit sa cred ca incalcarea Legilor Torei inseamna o "imbunatatire" ...ci o adevarata BLASFEMIE!
Prin urmare se poate spune argumentat ca religia voastra este una diabolica ptr ca ea batjocoreste Legea lui Yahwe!

Citat :

Aa e clar, degeaba iti spun eu treburile astea ca tot capos esti.

ce spui tu ...atata vreme cat nu aduci si dovezi in sprijinul celor spuse ,,,nu au nicio valoare !
In schimb aici pe forum am adus probe care sa dovedeasca ca cele afirmate de mine sunt sustinute de versete Biblice atribuite chiar lui Isus!

Citat :

Baaa, intelege ca adevarata biserica reprezinta altceva. Iar Pavel nu a inlocuit nimic mai amatorule, ci esti tu prea limitat la minte sa poti intelege ce a scris Pavel.
Ma bolovane ...poi daca eu pun un verset biblic in care Isus face o afirmatie ...si apoi o alta afirmatie a lui Pavel care confirma afirmatia lui Isus ca dupa aceea tot Pavel sa retracteze totul si sa spuna altceva ... cum intelegi tu aceasta "intoarcere ca la Braila"? ...nu ca o schimbare ?

Pai ia vezi ca am dat aceste versete atat la topicul Pavel cat si la cel cu Isus ...nu ma fa se le postez din nou doar ptr ca tu nu ai chef sa le cauti!



Citat :
Nepriceputule, eu ma refeream la profetii si la informatiile din stiinta ce le gasesti in scririle vechiului testament.
Nepriceputuleeeeeeeeee
Ma da tu esti incuiat rau de tot!
Tu esti atat de batut in cap incat prostiile debitate timp de 2000 de ani ti-au intrat ca un cui in creier ...si pesemne ca te-au prostit de tot ...din moment ce refuzi sa judeci si repeti mereu acelasi lucru ca o placa stricata.
In primul rand ca niste profetii apartinand religiei MOZAICE ...nu pot fi facute de niste mozaici... ptr o alta religie ...fie ea religia crestina ..fie ea musulmana/islamica dupa cum nici Bisericii Satanice a lui La Vey !
sau putina ratiune nu iti permite sa tragi aceasta concluzie ?
ce dreaq esti atat de greu de cap si rupt de realitate incat nu poti pricepe atat lucru?

Doi profetiile facute de niste oamenii/profeti care au trait acum 2000 de ani au valoare mai mica decat profetiile facute tot de oameni/profeti din din contemporaneitate ...ptin urmare intre profetiile lui Mama Omida ptr crestini ...sunt muuuuuult mai realiste decat profetiile lui Isaia sau ale lui dracustiecine ptr crestini ...ptr ca nici Dumnezeu nu putea banui ca pe baza textelor culese de rabini ... se vor gasi peste cateva mii de ani niste destepti care sa inventeze o sarlatanie ...numita crestinism!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 3:57 pm

Hai ca devii enervant. Mai bine stateam linistit si te lasam sa aberezi. Ce mi-o fi trebuit mie sa reintru in discutii cu tine, nu stiu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 5:22 pm

Pai daca tu si la varsta respectabila pe care o ai ...mai crezi ca niste Mama Omide iudei de religie mozaica, au profetit ceva ptr crestinii care le-au furat scriptura ... si si au batut joc de Dumnezeul lor cu grave blasfmii precum ca ar umbla la curve si ca e un tata model cucu care-si abandoneaza fii si care dupa ce dintr-un mic zeu tribal ce era l-au ridicat la rangul de Creator ...adica un fel de Master of the Univers ... si apoi i s-au urinat pe Legile sale inlocuindu-le cu Legile falsului apostol Pavel (ucigasul de crestini) daca nu iti pute asta .... inseamna ca stai cam rau cu logica ...si daca te asteptai ca ma poti da gata cu "dovezile" imaginate pe baza de credinta ilogica ... inseamna ca nu ma cunosti inca!

Eu nu cedez la pareri ilogice...decat la Dovezi Stiintifice ...si vad ca nu mi aduci nicio astfel de dovada ...dar incerci sa-mi vinzi aberatii ilogice care dateaza de cca 2000 de ani ... sau ma crezi cumva si pe mine un om primitiv ... ca indraznesti sa vi cu asemenea argumente total ilogice??
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeLun Oct 17, 2011 11:42 am

Mihai12 a scris:
Mai soimose, spune-i mascariciului astuia sa inceteze

Tatiiii cry , m-a batut Gigeeeel! bataita la fund

Du-te ma la gradinita, ca acolo ti-e locul, chiar daca ai 42 de ani esti greu de cap
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeLun Oct 17, 2011 12:44 pm

fund
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeLun Oct 17, 2011 3:12 pm

Mihai12 a scris:
fund


Ce faci ?
Iti etalezi adevarata fatza?

Mai bine ai incerca sa vi cu alte dovezi, poate ceva mai noi si mai rationale la postarea mea!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeLun Oct 17, 2011 5:51 pm

livius a scris:
Mihai12 a scris:
fund


Ce faci ?
Iti etalezi adevarata fatza?

Mai bine ai incerca sa vi cu alte dovezi, poate ceva mai noi si mai rationale la postarea mea!
Care mai soimos? Ce ai behait mai sus? Acest subiect l-am mai discutat, deci nu mai are rost sa-mi bat capul cu tine
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeLun Oct 17, 2011 6:01 pm

Mihai12 a scris:
Care mai soimos? Ce ai behait mai sus? Acest subiect l-am mai discutat, deci nu mai are rost sa-mi bat capul cu tine

Uite de exemplu ce ai de spus la tema aceasta:

"Pai daca tu mai crezi ca niste Mame Omide iudei de religie mozaica, au profetit ceva ptr crestinii care le-au furat scriptura si chiar si Dumnezeul ...si apoi si au batut joc de acest Dumnezeu.... incalcandu-i Legea si punandu-i in carca grave blasfemii ...."
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeLun Oct 17, 2011 6:36 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Care mai soimos? Ce ai behait mai sus? Acest subiect l-am mai discutat, deci nu mai are rost sa-mi bat capul cu tine

Uite de exemplu ce ai de spus la tema aceasta:

"Pai daca tu mai crezi ca niste Mame Omide iudei de religie mozaica, au profetit ceva ptr crestinii care le-au furat scriptura si chiar si Dumnezeul ...si apoi si au batut joc de acest Dumnezeu.... incalcandu-i Legea si punandu-i in carca grave blasfemii ...."
Niste randuri scrise din frustrare. Nimic stiintific in ele, nicio analiza pe text ci mizerii verbale Very Happy
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeLun Oct 17, 2011 8:36 pm

Mihai12 a scris:
[Niste randuri scrise din frustrare.
Ce frustare sa am eu referitor la faptul ca niste oameni din antichitate se credeau profeti?
De Pythia ...marea prezicatoare/ghicitoare a Greciei antice ...aia care "lucra" la Oraculul de la Delphi ...ai auzit?
Poi ce frustrare sa am eu vis a vis de ea ... sau de alti idioti din aceasi breasla cu ea?

Citat :

Nimic stiintific in ele, nicio analiza pe text ci mizerii verbale Very Happy

Ai cumva de pretentii de "stiinta" de la acel asa zis profet ? .... dar de la Mama Omida nu ai avut pretentii "stiintifice"?
Poi nu s-ar zice ca esti foarte interesat de stiinte din moment ce nu am vazut ca ai asemenea pretentii de la textele biblice ...si nici nu am vazut atasat la Biblie ... lista cu bibliografia cu textele stiintifice pe care le gasim in acele profetii!

Cat despre "analiza" ...poi tocmai ti-am facut o analiza logica bazata pe rationamente ...dar se pare ca tu nu ai legatura nici cu logica si nici cu ratiunea ...ca doar de aia nu le-ai vazut sau priceput!
Sus In jos
Veronel
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 5
Localizare : Muntenia
Puncte : 5
Data de inscriere : 27/10/2011

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeLun Oct 31, 2011 5:51 pm

Fratilor, ne pierdem in divagatii ratacind dupa tipicul azbucoavnelor prafuite pe care anevoie le putem intelege in ziua de azi.
Este adevarata afirmatia lui Soimos cum ca personajul istoric numit Iisus este un Lucifer. Cei care ne acuza de blasfemie sunt doar simplii ignoranti din cauza carora inca se mai cauta solutionarea conflictelor prin razboi. Parintii bisericii au fost primii care l-au numit pe Iisus Lucifer - adica datator de lumina - si acest lucru ni-l spune si Umberto Eco in cartea "Cum ne construim dusmanul" ( ed. Polirom, pag. 54 ). Multi asa-zisi crestini habar n-au cu ce se mananca religia lor. Sunt doar niste amatori lenesi de miracole ieftine si autosugestie. O rusine pentru invatatura care le-a fost data dar despre care habar nu au. Prelatii au transformat mesajul unui mare OM in ceva hidos dupa chipul si asemanarea sufletului lor dornic de capatuiala. Institutia credintei, biserica, este o facatura omeneasca si asta incearca sa demonstreze in mod magistral marii oameni veniti ca sa ajute la evolutia acestei planete aflata inca sub dominatia instinctelor de supravietuire si a fricii fara subiect.
pentru exemplificare as dori sa exemplific cu un citat din "Catehismul omului de lume" a lui Voltaire : "Si cum credeti ca sa nascut religia mea?/ Ca toate celelalte. Cineva cu o imaginatie bogata atrage dupa sine cateva persoane cu imaginatie saraca. Turma creste:incepe fanatismul; inselatoria face restul. Apare cineva puternic: vede o multime care si-a pus o sa pe spate si zabala in gura, o incaleca si o mana. Cand noua religie este incuviintata de Stat, carmuirea nu mai are alta treaba decat sa loveasca in tot ceea ce a ajutat la nasterea ei.Daca a inceput prin intalniri tainice acestea nu mai sunt incuviintate." Voltaire a fost un tip inteligent si mesajul sau ramane actual. Recomand cu caldura citirea acestei carti si ne putem da seama mai bine de ce alaturea cu drumul sunt "crestinii".
Ceea ce pot sa afirm fara tagada este ca teologia crestina ara la baza minciuna, fapte istorice rastalmacite, coruptia, crima, lacomia si vanitatea. "Unde dragoste nu e nimic nu e!" Restul sunt minciuni.
Revenind la subiectul Cu Lucifer trebuie spus ca acest termen comporta o denotatie aidoma unei functii -sa zicem generalul de armata-; candva cineva a ocupat acea functie si se numeam, sa zicem "N", dupa ce "N" a tradat "cauza" ( asa cum a facut Pacepa la noi) a fost indepartat din functia detinuta, iar acum este cunoscut ca ocupand o functie de potrivnic in traducere, "Satan". Acum, functia de "general"- Lucifer- este ocupata de alt cineva care se numeste "X".
Oricum chestiile astea nu mai sunt relevante pentru secolul nostru. Cine n-a invatat pana acum lectiile astea de "istorie literara" ramane sa rataceasca in continuare in labirintul istoriei religioase. Limbajul care se preteaza la starea actuala de fapte este altul. Azi se vorbeste de psihologie cibernetica si de sinergetica, institutia religioasa trebuie data la cosul gunoi a umanitatii. Sub vitralii nu cresc plante.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitimeLun Oct 31, 2011 6:57 pm

Veronel a scris:
Revenind la subiectul Cu Lucifer trebuie spus ca acest termen comporta o denotatie aidoma unei functii -sa zicem generalul de armata-; candva cineva a ocupat acea functie si se numeam, sa zicem "N", dupa ce "N" a tradat "cauza" ( asa cum a facut Pacepa la noi) a fost indepartat din functia detinuta, iar acum este cunoscut ca ocupand o functie de potrivnic in traducere, "Satan". Acum, functia de "general"- Lucifer- este ocupata de alt cineva care se numeste "X".

Cam asta-i mecanismul... Din punctul meu de vedere, conteaza foarte mult impotriva cui te ridici! Satan s-a ridicat impotriva dictaturii raului, deci este personajul pozitiv al basmului biblic. Bineinteles ca orice dictatura se va considera buna pe sine insasi si ii va considera rai pe cei care i se impotrivesc, chiar daca realitatea este taman pe dos! Personajul numit dumnezeu este personajul negativ al basmului, deoarece faptele sale il definesc astfel.

Fiu-su', facut la batranete si cu ajutorul duhului, a incercat sa schimbe cursul religiei tatalui, dar cum "aschia nu sare departe de trunchi" n-a reusit sa faca altceva decat sa inspire o religie a raului!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat





De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: De ce este Isus-Christos ... Lucifer?   De ce este Isus-Christos ...  Lucifer? - Pagina 9 Icon_minitime

Sus In jos
 
De ce este Isus-Christos ... Lucifer?
Sus 
Pagina 9 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
» Problema lui Dumnezeu cu Isus-Christos si crestinismul!
» Este oare Isus "Calea" ?????

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Despre Isus-
Mergi direct la: