Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Religia Islam

In jos 
+9
No Name
Zeus
Socrate
Efrit
Anticristul
FairGame
Silva
Soimos
Ada_Pal
13 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Ada_Pal
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 297
Data de inscriere : 22/04/2008

Religia Islam - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia Islam   Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 8:18 pm

elvar a scris:
No Name a scris:
Alah - dumnezeul lună

Dacă mergi printro ţară musulmană, foarte uşor poţi observa că pe vîrful oricărei moschei(casa de rugaciune a musulmanilor) atîrnă o lună în creştere şi o stea în mijloc.

Eu cred ca este asa din cauza ca islamul recunoaste prin aceste semne ca este ...religia intunericului ...spre deosebire de biserica catolica unde semnul distinctiv este un triunghi cu un soare in interior!

Zau?Nu ma inebuni?!!! Very Happy Very Happy lol!
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 12/05/2008

Religia Islam - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia Islam   Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 9:01 pm

Aici e un conflict între religii văd!
Doi se bat şi al treilea câştigă!
bounce bounce bounce
Sus In jos
elvar
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 04/05/2008

Religia Islam - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia Islam   Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 9:24 pm

Ada_Pal a scris:
elvar a scris:
No Name a scris:
Alah - dumnezeul lună

Dacă mergi printro ţară musulmană, foarte uşor poţi observa că pe vîrful oricărei moschei(casa de rugaciune a musulmanilor) atîrnă o lună în creştere şi o stea în mijloc.

Eu cred ca este asa din cauza ca islamul recunoaste prin aceste semne ca este ...religia intunericului ...spre deosebire de biserica catolica unde semnul distinctiv este un triunghi cu un soare in interior!

Zau?Nu ma inebuni?!!! Very Happy Very Happy lol!

Nu te inebuneste nimeni!

Este vorba de semnele distinctive ale celor 2 religii !
La bisericile catolice la intrare este un triunghi mare, in triunghi un soare cu raze, si in stanga si in dreapta literele grecesti alfa si omega!

Nu iti convine faptul ca soarele reprezinta lumina zilei si semiluna cu o stea miezul noptii ...adica intunericul
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 12/05/2008

Religia Islam - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia Islam   Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 10:07 pm

elvar a scris:

Nu te inebuneste nimeni!

Este vorba de semnele distinctive ale celor 2 religii !
La bisericile catolice la intrare este un triunghi mare, in triunghi un soare cu raze, si in stanga si in dreapta literele grecesti alfa si omega!

Nu iti convine faptul ca soarele reprezinta lumina zilei si semiluna cu o stea miezul noptii ...adica intunericul
scratch
Păi Luna şi steaua sunt şi ei nişte luminători ai nopţii pentru că noi încă nu suntem în lumină. Asta mie mi-ar sugera mai multă sinceritate şi mai mult realism pentru că încă nu a venit judecata de apoi cu dreapta răsplătire să aducă marea lumină. Simbolul Bisericii Catolice e cam făţarnic.
Sus In jos
Hades
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/05/2008

Religia Islam - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia Islam   Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 11:46 pm

Luna in crestere e mai benefica (vorba unora) decat cea in descrestere... Iar steaua cred ca e Venus... Luceafarul, Lucifer, purtatorul/oarea de lumina...

Triunghiul, din cate stiu, e simbolul Treimii... Soarele, simbolul vietii...
Sus In jos
http://astroviata.blogspot.com
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia Islam - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia Islam   Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 7:06 am

Hades a scris:
Luna in crestere e mai benefica (vorba unora) decat cea in descrestere... Iar steaua cred ca e Venus... Luceafarul, Lucifer, purtatorul/oarea de lumina...
Corect ... Luceafarul in limba latina suna cam asa: Lucifer!
Iar coarnele semilunii sunt exact coarnele lui Lucifer ...probabil ca betigasul pe care sunt acestea prinse ...sunt coada lui!
Sus In jos
Ada_Pal
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 297
Data de inscriere : 22/04/2008

Religia Islam - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia Islam   Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 7:26 am

Fatarnice sunt in primul rind raspunsurile lui No Name care spune ca Allah e dumnezeul Luna.Am dat explicatii de n ori de originea simbolului "luna"al unor imperii.NU are nimic de-a face cu Dumnezeu sau islamul.

Insa 1 sau 2 persoane ca pareri preconcepute pe forumul acesta pot distrage atentia intr-o directie total gresita .Tocmai acesta e scopul .Ferice de cel ce -l descopera. Presimtirea,Cunoasterea Omului este o stiinta grea,ce sa-i faci?!!!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia Islam - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia Islam   Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 7:47 am

Recunosc ca si ale mele sunt tot fatarnice ...dar se pun vre-o doua probleme!

De ce semiluna si steaua stralucitoare sunt in varful moscheei ... ca doar nu noi fatarnicii le-am mpus acolo ca sa compromitem islamul?

daca semiluna si stele sunt astrii luminii adica a miezului zilei ... si daca ar exista viata pe pamant daca acesti astrii ar fi singurii aducatori de lumina pe pamant?

Si ce vina avem noi ca Luceafarul este in limba latina Lucifer ...si acest nume este echivalentul diavolului?

Eu soimos merg mai departe ...si spun ca si Isus este tot Lucifer ...motiv ptr care de inviere ciracii lui in miezul noptii al beznei profunde isi dau lumina de la lumanari si zic "lumina lui Isus" cand ei ar putea avea destula lumina ziua in amiaza mare ...cand datorita acestei lumini natura se trezeste la viata!
Sus In jos
Hades
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/05/2008

Religia Islam - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia Islam   Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mai 22, 2008 9:06 am

Lucifer nu e diavol, e confundat cu diavolul. In realitate, e un inger de ierarhie superioara...
Sus In jos
http://astroviata.blogspot.com
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia Islam - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia Islam   Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mai 22, 2008 6:09 pm

Eu sunt primul care iti dau dreptate !

Lucifer este insasi Isus! ...si asa a fost considerat, tratat  si slavit de biserica catolica peste 1000 de ani! ...basca recunoaste el insusi chestia asta:

Apocalipsa 22 16 Eu, Isus, am trimis pe îngerul Meu să vă adeverească aceste lucruri pentru Biserici. Eu sunt Rădăcina şi Sămânţa lui David, Luceafărul strălucitor de dimineaţă."

Totul este sa va prindeti de poanta ca Luceafarul din limba romana ....tradus in latina ...(limba Bibliei Vulgata care a fost predicata peste 1500 de ani) ... este LUCIFER!!!!!!
Sus In jos
mical
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 3
Varsta : 36
Puncte : 0
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia Islam - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Convertire la Islam   Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mai 22, 2008 6:34 pm

salut!

Poate ma ajutati cu un sfat!

Eu provin dintr-o familie "mixta" din punct de vedere al religiei:mama crestina - tata musulman....dar datorita bunicii care s-a impus categoric am fost botezata la ortodocsi.
Convingerile mele sustinute si de educatia tatalui meu sunt islamice.

Acum ca sunt majora, as vrea acum sa trec definitiv si sa onvertesc oficial la islam
Ce trebuie sa fac?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia Islam - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia Islam   Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 23, 2008 7:53 pm

Cred ca am ajuns ptr Ada cea mai mare obsesie!

Te legi pana si de biata fata ...si peste tot vezi numai soimi ... !

Cred ca si tu ai ceva probleme cu sexul ...ca pe profil scrie Masculin si tu te dai aici femeie !

Ai avut si tu operatie ? ...sau ai reusit sa faci asta prin rugaciune?


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Dum Iun 01, 2008 10:07 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia Islam - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia Islam   Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iun 01, 2008 9:23 am

Imagini care vorbesc cat 1000 de cuvinte:

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia Islam - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia Islam   Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iun 01, 2008 10:03 am

V-ati pregatit pentru Marea Convertire ...ca uite ce va asteapta:

Roma va fi cucerita dupa exemplul Constantinopolului


Sus In jos
Ada_Pal
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 297
Varsta : 53
Localizare : ...........
Puncte : 0
Data de inscriere : 22/04/2008

Religia Islam - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia Islam   Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iun 01, 2008 11:49 am

Tu vei fi primul circumcis si convertit nea Soimulica Very Happy bounce
Sus In jos
Ada_Pal
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 297
Varsta : 53
Localizare : ...........
Puncte : 0
Data de inscriere : 22/04/2008

Religia Islam - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia Islam   Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iun 01, 2008 11:55 am

propaganda sionista facuta in limba romana de un neamt care se da cind roman cind german insa adevarata lui identitate este: SIONIST bom
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia Islam - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia Islam   Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iun 01, 2008 3:34 pm

Din moment ce nu spun eu nimic de la mine ci arat niste imagini care circula liber ...nu pot fi acuzat de nimic!

Va deranjeaza faptele si cuvintele voastre?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia Islam - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia Islam   Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iun 01, 2008 3:37 pm

Pe cuvantul tau?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Religia Islam - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia Islam   Religia Islam - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Religia Islam
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
 Subiecte similare
-
» Femeia in islam
» Religia si societatea
» Religia facuta Sah-Mat

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Monoteiste :: Islamul-
Mergi direct la: