Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     
    Rechercher Cautare avansata
    Ultimele subiecte
    » Texte in sprijinul ateilor
    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

    » Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

    » De ce anti-religie si anti-biserica?
    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

    » Melodii ascultate cu mare placere
    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

    » Introducere in Sistemele magice
    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

    » Satan ...ce stim despre el
    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

    » Dedicatii muzicale
    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

    » Sa ne mai si amuzam putin :)
    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

    » Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

    Navigare
     Portal
     Index
     Membri
     Profil
     FAQ
     Cautare
    Forum
    Parteneri
    forum gratuit

     

     Ce va fi in anul 2012

    In jos 
    +9
    Black velvet
    Laurentiu
    MaSaCrU
    GaSpAr
    Apopii
    buburuzu
    H1perion
    Soimos
    Gliphy
    13 participanți
    Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6
    AutorMesaj
    Motanel
    Pedestras
    Pedestras



    Numarul mesajelor : 53
    Data de inscriere : 14/01/2012

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeDum Ian 15, 2012 4:03 pm

    Black velvet a scris:
    Religii pagane – partea 2

    [justify] Profetul mayas din secolul 7, Pacal Votan, a lasat un mesaj puternic generatiilor viitoare: "Daca umanitatea doreste sa se salveze de distrugerea biosferica, trebuie sa se intoarca sa traiasca in natura". A prezis de asemenea si tehnologizarea societatii noastre si consecintele abdicarii noastre de la legile naturii in schimbul valorilor materiale.

    bre dar nu a prezis si procesorul intel ,poate si bomba atomica ,din cite stiu eu maiasii mincau fasole si trageau vinturi cu care au dat gauri in stratul de ozon ,hai ca esti tare ,vezi sa nu se rupa ceva in tine tavaleala
    Citat :

    Astrologia si studierea boltii ceresti sunt la fel de vechi ca civilizatia umana. Omul a fost atat de profund fascinat de elementele de pe bolta cereasca incat le-a integrat in constelatii si le-a aplicat legende.


    poate informatiile erau luate din zodiac si din stele ,poate cind faceau jertfe de ciini si pisici li se revelau toate cele
    Sus In jos
    Apopii
    Pagan
    Pagan



    Numarul mesajelor : 2372
    Data de inscriere : 06/08/2009

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeSam Ian 21, 2012 12:22 pm

    Motanel a scris:
    din cite stiu eu maiasii mincau fasole si trageau vinturi cu care au dat gauri in stratul de ozon

    Poate incercau si ei sa alunge de acolo naluca din ceruri a dumne-zeului vostru grin
    Sus In jos
    http://www.paganism.ro
    DRAGOS
    Scutier
    Scutier



    Numarul mesajelor : 134
    Data de inscriere : 14/08/2011

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeSam Ian 21, 2012 4:08 pm

    in 2012 adica la sfarsitul vremurilor va venii isus sa judece vii si mortii, sunt curios si eu cum or sa iasa mortii din morminte sa fie judecati=))) grin tavaleala
    Sus In jos
    http://fara-secrete.blogspot.com
    Apopii
    Pagan
    Pagan



    Numarul mesajelor : 2372
    Data de inscriere : 06/08/2009

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeSam Ian 21, 2012 11:07 pm

    DRAGOS a scris:
    in 2012 adica la sfarsitul vremurilor va venii isus sa judece vii si mortii, sunt curios si eu cum or sa iasa mortii din morminte sa fie judecati=))) grin tavaleala

    Mortii ca mortii, pune omul mana pe lopata si se apuca de treaba, cam are de lucru, dar fiind semi-zeu, de talia lui Hercules, s-o fi descurcand el grin Problema-i ce se face el cu cei care au fost incinerati hohot nasoala treaba, o sa trebuiasca sa-i judece pe bucatele tavaleala

    Sus In jos
    http://www.paganism.ro
    mctentis
    Pedestras
    Pedestras



    Numarul mesajelor : 25
    Data de inscriere : 23/01/2012

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 12:18 pm

    Is curios tare daca nu se intampla nimic in 2012 asa cum preziceti voi sfarsitul, ati mai avea curajul sa va bateti cu pumni in piept cum o faceti acuma?
    Sus In jos
    Black velvet
    Arcas
    Arcas



    Numarul mesajelor : 896
    Data de inscriere : 27/03/2010

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 1:08 pm

    mctentis a scris:
    Is curios tare daca nu se intampla nimic in 2012 asa cum preziceti voi sfarsitul, ati mai avea curajul sa va bateti cu pumni in piept cum o faceti acuma?

    Tu chiar crezi dumele astea cu 2012 doh de fapt esti credincios, daca tu crezi ca un barbos din ceruri s-a jucat cu lut, adica s-a jucat cu... in tarana si a creat omul... poti crede si ca tot el a trimis berzele sa aduca oamenilor copii grin si ca lumea se sfarseste din cauza lui aghiuta Very Happy
    Sus In jos
    mctentis
    Pedestras
    Pedestras



    Numarul mesajelor : 25
    Data de inscriere : 23/01/2012

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 3:41 pm

    Black velvet a scris:
    mctentis a scris:
    Is curios tare daca nu se intampla nimic in 2012 asa cum preziceti voi sfarsitul, ati mai avea curajul sa va bateti cu pumni in piept cum o faceti acuma?

    Tu chiar crezi dumele astea cu 2012 doh de fapt esti credincios, daca tu crezi ca un barbos din ceruri s-a jucat cu lut, adica s-a jucat cu... in tarana si a creat omul... poti crede si ca tot el a trimis berzele sa aduca oamenilor copii grin si ca lumea se sfarseste din cauza lui aghiuta Very Happy

    Daca cuvintele astea tu le consideri ceea ce ai scris mai sus esti un nebun si nu mai ai ce sa vorbesti cu mine.Spune-mi mie atunci cum a facut Zeus lumea si Odin mai desene animate esti prea naiv sa faci diferenta intre realitate si mit


    Apoi Dumnezeu a zis: să facem om după chipul Nostru, după asemănarea Noastră"), al unui act special de plăsmuire (Domnul Dumnezeu a făcut pe om din ţărâna pământului") şi de suflare de viaţă ("I-a suflat în nări suflare de viaţă şi omul s-a făcut astfel un suflet viu"). Aceasta ne dovedeşte că omul nu este o simplă fiinţă biologică (fiinţă vie, înzestrată cu raţiune) ci este şi suflet viu (Dumnezeu, cartea Geneza capitolul 2, versetul 7
    Sus In jos
    Black velvet
    Arcas
    Arcas



    Numarul mesajelor : 896
    Data de inscriere : 27/03/2010

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 4:24 pm

    mctentis a scris:
    Black velvet a scris:
    mctentis a scris:
    Is curios tare daca nu se intampla nimic in 2012 asa cum preziceti voi sfarsitul, ati mai avea curajul sa va bateti cu pumni in piept cum o faceti acuma?

    Tu chiar crezi dumele astea cu 2012 doh de fapt esti credincios, daca tu crezi ca un barbos din ceruri s-a jucat cu lut, adica s-a jucat cu... in tarana si a creat omul... poti crede si ca tot el a trimis berzele sa aduca oamenilor copii grin si ca lumea se sfarseste din cauza lui aghiuta Very Happy

    Daca cuvintele astea tu le consideri ceea ce ai scris mai sus esti un nebun si nu mai ai ce sa vorbesti cu mine.Spune-mi mie atunci cum a facut Zeus lumea si Odin mai desene animate esti prea naiv sa faci diferenta intre realitate si mit


    Apoi Dumnezeu a zis: să facem om după chipul Nostru, după asemănarea Noastră"), al unui act special de plăsmuire (Domnul Dumnezeu a făcut pe om din ţărâna pământului") şi de suflare de viaţă ("I-a suflat în nări suflare de viaţă şi omul s-a făcut astfel un suflet viu"). Aceasta ne dovedeşte că omul nu este o simplă fiinţă biologică (fiinţă vie, înzestrată cu raţiune) ci este şi suflet viu (Dumnezeu, cartea Geneza capitolul 2, versetul 7

    Zeus a facut lumea din Haos, te duce mintea sa pricepi ca anticii stiau ca Universul a luat nastere printr-o aranjare a energiei, adica Big-Bang-ul descris in cuvintele de acum mii de ani in urma. Aia stiau pe atunci astronomie de precizie mai, de Mecanismul Antikitera ai auzit? Mecanismul ala facut de greci cu mai bine de 2000 de ani in urma, descria cu mare precizie miscarea tuturor planetelor din sistemul solar, iar voi inca mai credeti si acum intr-un barbos din ceruri grin care a facut lumea precum un iluzionist care spune hocus-pocus si scoate iepurele din palarie hohot
    Sus In jos
    mctentis
    Pedestras
    Pedestras



    Numarul mesajelor : 25
    Data de inscriere : 23/01/2012

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeMier Ian 25, 2012 10:49 am

    Esti un sa nu zic ce..... daca vrei sa sti eu sunt in anul 2 la Inginerie Geodezica-masuratori terestre si cadastru, am auzit de ce vorbesti ti si chiar sunt foarte pasionat de astronomie geodezica insa nu vad legatura ta cu zeus din asta? Helloww?
    Sus In jos
    Apopii
    Pagan
    Pagan
    Apopii


    Numarul mesajelor : 2372
    Varsta : 62
    Localizare : Aici
    Puncte : 2582
    Data de inscriere : 06/08/2009

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeMier Ian 25, 2012 11:09 am

    Voi crestinii vedeti legaturi doar acolo unde vreti voi sa le vedeti doh Voua vi se pare normal ca omul sa fi fost facut din lut si femeia facuta dintr-o coasta a barbatului, dar vi se pare aberant ca Universul sa fi luat nastere dintr-un haos primordial si in urma unei explozii (expansiune brusca) numita Big-Bang...
    Sus In jos
    http://www.paganism.ro
    Motanel
    Pedestras
    Pedestras
    Motanel


    Numarul mesajelor : 53
    Localizare : Linga soba
    Puncte : 56
    Data de inscriere : 14/01/2012

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeMier Ian 25, 2012 11:26 am

    Apopii a scris:
    Voi crestinii vedeti legaturi doar acolo unde vreti voi sa le vedeti doh Voua vi se pare normal ca omul sa fi fost facut din lut si femeia facuta dintr-o coasta a barbatului, dar vi se pare aberant ca Universul sa fi luat nastere dintr-un haos primordial si in urma unei explozii (expansiune brusca) numita Big-Bang...

    Subred argument eu zic sa mai cauti ceva prin mintea ta odihnita ,vezi ca bing-bangul este soneria de la usa ,ca teoria a devenit ciuciu-bang tavaleala

    Eu zic sa mai dai cite o raita pe la scoala si sa deschizi o carte de chimie si vei vedea ca toate cele le gasesti in pamint Sa nu zici ca au venit reptilienii cu tirul si au adus oamenii pe pamint si cometele carau apa cu ciurul tavaleala ,sa rasara plantele chestie de fineturi boieresti adica panaspermie .Se potriveste stiinta cu tine ca saua pe vaca hohot eu zic sa speli putina de aici la un forum de trivia sa rida aia mici de tine
    Sus In jos
    Apopii
    Pagan
    Pagan
    Apopii


    Numarul mesajelor : 2372
    Varsta : 62
    Localizare : Aici
    Puncte : 2582
    Data de inscriere : 06/08/2009

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeMier Ian 25, 2012 11:35 am

    Motanel a scris:
    Subred argument eu zic sa mai cauti ceva prin mintea ta odihnita ,vezi ca bing-bangul este soneria de la usa ,ca teoria a devenit ciuciu-bang tavaleala

    Pentru un credincios, orice argument care tine cont de gandire si logica este subred grin

    Citat :
    Eu zic sa mai dai cite o raita pe la scoala si sa deschizi o carte de chimie si vei vedea ca toate cele le gasesti in pamint Sa nu zici ca au venit reptilienii cu tirul si au adus oamenii pe pamint si cometele carau apa cu ciurul tavaleala ,sa rasara plantele chestie de fineturi boieresti adica panaspermie .Se potriveste stiinta cu tine ca saua pe vaca hohot eu zic sa speli putina de aici la un forum de trivia sa rida aia mici de tine

    Se pare ca pentru tine, bunul simt este ceva total necunoscut, daca tot nu-ti convine forumul asta, ce ar fi sa speli tu putina de aici si sa-ti cauti un forum in care sa vorbesti aceeasi limba cu ceilalti? Hai ca te ajut eu, pentru ca deja m-am plictisit sa vad cum umpli forumul cu cuvinte jignitoare la adresa celorlalti si fara sa spui nimic concret!
    Sus In jos
    http://www.paganism.ro
    Rhini
    Lancier
    Lancier
    Rhini


    Numarul mesajelor : 266
    Varsta : 36
    Localizare : somewhere
    Puncte : 266
    Data de inscriere : 06/06/2010

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Mai 28, 2012 1:41 am

    deja se intampla.... ce trebuie sa fie in 2012
    Sus In jos
    http://cuvintetacute.wordpress.com/
    Black velvet
    Arcas
    Arcas
    Black velvet


    Numarul mesajelor : 896
    Localizare : Pretutindeni
    Puncte : 955
    Data de inscriere : 27/03/2010

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Mai 28, 2012 1:43 am

    Ce?
    Sus In jos
    Rhini
    Lancier
    Lancier
    Rhini


    Numarul mesajelor : 266
    Varsta : 36
    Localizare : somewhere
    Puncte : 266
    Data de inscriere : 06/06/2010

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Mai 28, 2012 1:46 am

    marea SCHIMBARE
    Sus In jos
    http://cuvintetacute.wordpress.com/
    Black velvet
    Arcas
    Arcas
    Black velvet


    Numarul mesajelor : 896
    Localizare : Pretutindeni
    Puncte : 955
    Data de inscriere : 27/03/2010

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Mai 28, 2012 1:47 am

    Si ce se va schimba?
    Sus In jos
    Rhini
    Lancier
    Lancier
    Rhini


    Numarul mesajelor : 266
    Varsta : 36
    Localizare : somewhere
    Puncte : 266
    Data de inscriere : 06/06/2010

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Mai 28, 2012 1:49 am

    pai intai se duc sistemele vechi adica curatenie totala Pamantul o ia razna si apoi LUMEA va simti noul camp vibrational Smile
    Sus In jos
    http://cuvintetacute.wordpress.com/
    Black velvet
    Arcas
    Arcas
    Black velvet


    Numarul mesajelor : 896
    Localizare : Pretutindeni
    Puncte : 955
    Data de inscriere : 27/03/2010

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Mai 28, 2012 1:51 am

    Si tu crezi in chestiile astea?
    Sus In jos
    Rhini
    Lancier
    Lancier
    Rhini


    Numarul mesajelor : 266
    Varsta : 36
    Localizare : somewhere
    Puncte : 266
    Data de inscriere : 06/06/2010

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Mai 28, 2012 1:53 am

    pai atata timp cat profetiile se dovedesc cu ochiul liber of course
    Sus In jos
    http://cuvintetacute.wordpress.com/
    Black velvet
    Arcas
    Arcas
    Black velvet


    Numarul mesajelor : 896
    Localizare : Pretutindeni
    Puncte : 955
    Data de inscriere : 27/03/2010

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Mai 28, 2012 1:55 am

    Lumea e razna, asta se vede din plin, dar restul...
    Sus In jos
    Continut sponsorizat





    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 6 Icon_minitime

    Sus In jos
     
    Ce va fi in anul 2012
    Sus 
    Pagina 6 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6
     Subiecte similare
    -
    » 2009 ... anul care a distrus Romania.

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Astrologie, Ezoterism, Paranormal-
    Mergi direct la: