Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     
    Rechercher Cautare avansata
    Ultimele subiecte
    » Texte in sprijinul ateilor
    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

    » Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

    » De ce anti-religie si anti-biserica?
    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

    » Melodii ascultate cu mare placere
    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

    » Introducere in Sistemele magice
    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

    » Satan ...ce stim despre el
    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

    » Dedicatii muzicale
    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

    » Sa ne mai si amuzam putin :)
    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

    » Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

    Navigare
     Portal
     Index
     Membri
     Profil
     FAQ
     Cautare
    Forum
    Parteneri
    forum gratuit

     

     Ce va fi in anul 2012

    In jos 
    +9
    Black velvet
    Laurentiu
    MaSaCrU
    GaSpAr
    Apopii
    buburuzu
    H1perion
    Soimos
    Gliphy
    13 participanți
    Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
    AutorMesaj
    Gliphy
    Pedestras
    Pedestras



    Numarul mesajelor : 93
    Data de inscriere : 05/05/2009

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mai 11, 2009 1:38 pm

    Da ar fi ceva, dar cu restul "dumnezeilor"cum ramane?
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie



    Numarul mesajelor : 7108
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mai 11, 2009 7:31 pm

    Ca si pana acum ...adica exista si ei in lumea in care exista si Pinochio si Greuceanu!
    Sus In jos
    Gliphy
    Pedestras
    Pedestras



    Numarul mesajelor : 93
    Data de inscriere : 05/05/2009

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mai 11, 2009 7:56 pm

    Laughing ... iar cei ce cred in ei, cred degeaba ....
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie



    Numarul mesajelor : 7108
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeMar Mai 12, 2009 7:15 am

    Cum adica degeaba?

    Ei cred pe bani! (zeciuiala, taxa de cult etc.)

    Doar a stii e mult mai ieftin decat a crede!... si ce mare diferenta intre efectele lor ... si asta vedem clar ca si la Seminarul de Popi esti acceptat dupa cat stii ... si nu dupa cat crezi!
    Sus In jos
    Gliphy
    Pedestras
    Pedestras



    Numarul mesajelor : 93
    Data de inscriere : 05/05/2009

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeMar Mai 12, 2009 11:35 am

    Citat :
    Cum adica degeaba?

    Ei cred pe bani! (zeciuiala, taxa de cult etc.)

    Ma refeream la Mantuire...

    Citat :
    Doar a stii e mult mai ieftin decat a crede!...
    si ce mare diferenta intre efectele lor ... si asta vedem clar ca si la
    Seminarul de Popi esti acceptat dupa cat stii ... si nu dupa cat crezi!

    Ai vazut vreun popa care sa nu stie nimic, dar sa aiba credinta?
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie



    Numarul mesajelor : 7108
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeMar Mai 12, 2009 12:11 pm

    Gliphy a scris:
    Citat :
    Cum adica degeaba?

    Ei cred pe bani! (zeciuiala, taxa de cult etc.)
    Citat :

    Ma refeream la Mantuire...

    Cui atat mai grav ...Isus propovaduia Mantuirea prin Fapte ...adica toate faptele trebuiau sa se supuna Legii ....asa cum este de fapt si azi ...cine nu asculta de lege si comite fapte penale ... degeaba crede ...ca tot o pateste

    Citat :
    Doar a stii e mult mai ieftin decat a crede!...
    si ce mare diferenta intre efectele lor ... si asta vedem clar ca si la Seminarul de Popi esti acceptat dupa cat stii ... si nu dupa cat crezi!
    Citat :

    Ai vazut vreun popa care sa nu stie nimic, dar sa aiba credinta?
    Popi nu ...evident ca nu ...ptr ca fara un pic de stinta nu merge nimic bine ...dar credinciosi ...sa sti ca sunt din aceia care nu STIU nimic!
    De exemplu chiar si proasta satului care nu stie nimic ...poate fi neintrecuta in credinta ...de aici banuiala mea ca credinta este mai ales ptr cei ignoranti!
    Sus In jos
    Gliphy
    Pedestras
    Pedestras



    Numarul mesajelor : 93
    Data de inscriere : 05/05/2009

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeMar Mai 12, 2009 1:44 pm

    Citat :
    De exemplu chiar si proasta satului care nu stie
    nimic ...poate fi neintrecuta in credinta ...de aici banuiala mea ca
    credinta este mai ales ptr cei ignoranti!Cui atat mai grav ...Isus propovaduia Mantuirea
    prin Fapte ...adica toate faptele trebuiau sa se supuna Legii ....asa
    cum este de fapt si azi ...cine nu asculta de lege si comite fapte
    penale ... degeaba crede ...ca tot o pateste

    Da asa e.
    Sus In jos
    Gliphy
    Pedestras
    Pedestras



    Numarul mesajelor : 93
    Data de inscriere : 05/05/2009

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeMar Mai 12, 2009 2:44 pm

    Soimos a scris:
    Gliphy a scris:
    Trebuie sa acorzi cuiva o sansa, pentru ca sunt si persoane care nu te vand prea usor...
    Poti sa acorzi oricui cate sanse vrei ...dar daca vrei crede in altcineva decat in tine ... va urma aproape in mod sigur tragedia ...si te asigur ca chiar persoanele de langa tine pe care le iubesti mai mult decat pe tine pot deveni cele mai socante tradari!

    De cuvantul divort ai auzit? ...sau crezi ca toti cei care divorteaza nu s-au iubit odata?

    Trebuie sa cred doar in
    mine,asta o stiu,dar nu pot sa ma
    izolez singura intr'un
    pustiu.
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie



    Numarul mesajelor : 7108
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mai 13, 2009 11:49 am

    Nici nu iti cere nimeni asa ceva ...ba chiar din contra ...e normal sa fi sociabila ... dar asta nu inseamna implicit sa iti deschizi inima oricui ...ci doar celui care a dovedit prin multe gesturi ca merita ...dar si atunci ...cu mare prevedere!
    Sus In jos
    Gliphy
    Pedestras
    Pedestras
    Gliphy


    Numarul mesajelor : 93
    Localizare : Medias
    Puncte : 99
    Data de inscriere : 05/05/2009

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mai 13, 2009 1:49 pm

    Da, dar e mai usor sa te deschizi cuiva la care crezi ca merita decat sa stai sa plangi singur/a.
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mai 13, 2009 3:30 pm

    Mda ... asa sunt femeile ... nu ai ce face!

    Noi barbatii ...sau cel putin eu ... merg pe principiul ca nu are rost sa iti impartasesti necazul/durerea cu nimeni (altcineva decat cu parintii/fratii tai).
    - Daca te plangi unui prieten ... ii produci si lui un necaz
    - Daca te plangi unuia care ii esti indiferent ...oricum nu-i pasa ... deci nu are rost.
    - Iar daca te plangi unui prefacut care este rauvoitor fata de tine ...ii produci cu necazul tau o bucurie ... si zau ca nu merita!
    Sus In jos
    Gliphy
    Pedestras
    Pedestras
    Gliphy


    Numarul mesajelor : 93
    Localizare : Medias
    Puncte : 99
    Data de inscriere : 05/05/2009

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mai 13, 2009 4:52 pm

    Citat :
    Mda ... asa sunt femeile ... nu ai ce face!
    Mersi de compliment, dar eu nu ma aseaman Smile
    Bun, eu uneori ma descarc pe o foaie si pe un pix, noaptea in vise (cand visez aiurea si ma trezesc cu lacrimi), sau etc etc etc ...
    Voi barbatii tineti in voi pana numai puteti si dati afara tot... Sau, preferati sa va inchideti undeva intr-un colt si sa meditati Very Happy
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mai 13, 2009 6:13 pm

    La barbati nu este regula generala.
    Unii tac si inghit ... eu de ex nu pot fi asa ...eu caut sa imi rezolv imediat problema macar discutand si clarificand neintelegerile ... si fiind foarte deschis si franc spun totul deschis in fata ... si daca nu reusesc sa rezolv problema ...macar m-am descarcat.
    Sus In jos
    H1perion
    Lancier
    Lancier
    H1perion


    Numarul mesajelor : 302
    Varsta : 30
    Localizare : Vin la tine
    Puncte : 309
    Data de inscriere : 22/01/2009

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mai 13, 2009 7:26 pm

    este adevarat.. unii tac si-n ghit..eu spun totul pe fata chiar daca doare ..nu imi place sa tin in mine ..sa inghit .. cand am cate o problema , rezolv problema.. mereu miam rezolvat prob singur .. fara ajutor..dar mereu este nevoie de ajutor la unele probleme ...unii tac si-n ghit..altii spun totul pe fata Smile ..barbatii (baietii) .. sunt foarte diferiti intre ei .. sa-ti dau un exemplu ..
    de exemplu un manelar care nu stie altcv decat , valoare,bani, si manele ..
    comparal cu "soimos" ca sa spunem asa Smile ..sa vezi o foarte mare diferenta inrte iei 2 Smile .. altii tac si-n ghit ..altii spun totul pe fata..depinde si de curajul de a spune in fata aceleai persoane ..totul ..sau ce te doare Smile daca intelegi .. de obicei , multi tac si-n ghit ..cand este ceva de spus care doare.. cateodata doare foarte tare..dar asta-i adevarul ..o data si-o data tot se afla.. si cum e vorba aia .. mai bine acum decat mai tarziu
    Sus In jos
    Gliphy
    Pedestras
    Pedestras
    Gliphy


    Numarul mesajelor : 93
    Localizare : Medias
    Puncte : 99
    Data de inscriere : 05/05/2009

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mai 14, 2009 3:50 pm

    Da, dar daca este ceva rau pentru o persoana draga? .. E adevarat e bine sa spui totul pe fata , dar cand nu poti, pentru ca sti ca oricum acelei persoane (daca ti-a facut ceva si ii reprosezi) nu-i pasa? .. Are rost sa te obosesti pentru a afla un adevar din gura unui om ce nu e dispus sa til spuna? Are rost sa explici de ce nu poti face ceva daca nimeni nu intelege?
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mai 14, 2009 5:54 pm

    Gliphy a scris:
    .. Are rost sa te obosesti pentru a afla un adevar din gura unui om ce nu e dispus sa til spuna? Are rost sa explici de ce nu poti face ceva daca nimeni nu intelege?

    Depinde care e miza!

    Sa nu te mire ...dar daca si Isus a fost evreu ...ghiseftul ii era in sange!
    Sus In jos
    Apopii
    Pagan
    Pagan
    Apopii


    Numarul mesajelor : 2372
    Varsta : 62
    Localizare : Aici
    Puncte : 2582
    Data de inscriere : 06/08/2009

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mar 06, 2010 6:24 am

    In anul 2012 nu va fi nimic care sa nu se incadreze in tendinta "normala" de acum. Oamenii vor continua sa-si distruga planeta si implicit mediul in care traiesc, iar planeta se va revolta la adresa lor, evident prin mecanismele specifice. Se observa destul de usor (pentru cei ce vor sa observe) o crestere semnificativa in ultimul timp al frecventei calamitatilor naturale si al anomaliilor climaterice. Pana la ce nivel se va ajunge in 2012... vom trai si vom vedea!
    Sus In jos
    http://www.paganism.ro
    buburuzu
    Arcas
    Arcas



    Numarul mesajelor : 749
    Localizare : ardeal
    Puncte : 884
    Data de inscriere : 13/12/2008

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mar 06, 2010 2:07 pm

    depinde... poate te calca tranvaiul, maine!
    Sus In jos
    Apopii
    Pagan
    Pagan
    Apopii


    Numarul mesajelor : 2372
    Varsta : 62
    Localizare : Aici
    Puncte : 2582
    Data de inscriere : 06/08/2009

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mar 06, 2010 2:11 pm

    nelu a scris:
    depinde... poate te calca tranvaiul, maine!
    Stii vorba aia: "vrabia malai viseaza si calicul praznic" Smile 
    N-apuci tu sa-mi mananci coliva...
    Sus In jos
    http://www.paganism.ro
    buburuzu
    Arcas
    Arcas



    Numarul mesajelor : 749
    Localizare : ardeal
    Puncte : 884
    Data de inscriere : 13/12/2008

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mar 06, 2010 6:01 pm

    io n-as fi sigur! Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_idea
    Sus In jos
    GaSpAr
    Arcas
    Arcas
    GaSpAr


    Numarul mesajelor : 850
    Varsta : 33
    Localizare : Iasi
    Puncte : 966
    Data de inscriere : 13/05/2011

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 3:22 pm

    ceva sigur se va intampla in 2012, poate inceputul noii ordini mondiale, poate al treilea razboi mondial, poate falsa invazie extraterestra pusa la cale de fratii lui Soimos( Illuminati), poate niste demonstratii la nivel mondial de Blue Bleam etc. cert este ca nu va fi in avantajul nostru
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 4:30 pm

    GaSpAr a scris:
    ceva sigur se va intampla in 2012, poate inceputul noii ordini mondiale,

    Poi eu pot prezice ca vor fi niste campanii electorale care vor distruge definitiv Romania !

    Nu este exclus sa vedem chiar in Romania ... inceputul noii ordini mondiale in care societatea (romaneasca) se va imparti in sclavi si stapani de sclavi!

    Astfel Romania va ajunge sa fie din nou acel far al Europei care va arata tuturor tarilor din lume ...ce consecinte catastrofale apar atunci cand bazele unei societati sunt fondate pe prostie ...adica religie crestina aplicata dupa model ortodox!

    Citat :

    poate al treilea razboi mondial,
    In nici un caz!
    Va urma o mare criza alimentara care va duce la moartea prin inanitie a sute de milioane de oameni ...si romanii vor fi fereciti ca sunt sclavi ...adica oameni care vor avea mancarea asigurata ...dar numai atat!

    Citat :

    cert este ca nu va fi in avantajul nostru

    Aici cam ai drepate!
    Illuminati si masonii in naivitatea lor au incercat sa aduca binele si la nivelul prostimii! Si in mare parte au si reusit!
    Care a fost rasplata?
    Toti ii injura si ii condamna!

    Asa ca prostimea a ratat sansa ca vreodata sa le fie bine ...si e normal sa fie asa in contextul in care vedem chiar aici pe forum ca prostimea are pretentiile cele mai inalte in tot ce are stiinta si tehnologia mai avansat ... si astfel se ajunge la ceea ce s-a mai ajuns si pe Insula Pastelui ...adica populatia a crescut in asa masura incat insula nu le-a mai putut asigura hrana zilnica ...cu deosebire ca acum nu e vorba de o insula ci de singura planeta locuibila ...si pe aceasta planeta nu va fi loc pentu ... PROSTI!
    Iata motivul ptr care eu va propun varianta corecta ...STIINTA in loc de CREDINTA! ... ptr ca singura care va poate salva este STIINTA ...si nu maimutoiul care se lauda ca e Atotputernic si nici macar sa scrie o Biblie nu a fost capabil ...deci nu va bazati decat pe Dumnezeul din voi insiva ...care va ajuta exact atat cat va ajutati singur!
    Dar si acest Dumnezxeu poate fi puternic ...dar numai dupa ce si voi constientizati ceea ce stramosii nostri de mult stiau ...si anume ca "Scientia potentia est"!
    Sus In jos
    GaSpAr
    Arcas
    Arcas
    GaSpAr


    Numarul mesajelor : 850
    Varsta : 33
    Localizare : Iasi
    Puncte : 966
    Data de inscriere : 13/05/2011

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 4:40 pm


    Citat :
    Illuminati si masonii in naivitatea lor au incercat sa aduca binele si la nivelul prostimii! Si in mare parte au si reusit!
    Care a fost rasplata?
    Toti ii injura si ii condamna



    Soimos te rog, te implor, recunoaste ca esti mason. Hai ca nu e nimic rau in asa daca recunosti
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 4:46 pm

    GaSpAr a scris:


    Soimos te rog, te implor, recunoaste ca esti mason. Hai ca nu e nimic rau in asa daca recunosti
    Eu mason !
    Niciodata !
    Eu sunt un OM LIBER si nu un VANDUT!

    Ma vezi tu pe mine cu sortuletz si laudand pe Marele Arhitect care a creat lumea prin "inteligent design" si risipind bani a proasta cica ptr scopuri caritabile ?

    Poi tu nu vezi ca eu nu accept nici un alt creator decat Big Bangul?
    Poi cum vrei sa ma accepte "acei mulgatori de bani" cand eu nu-l accept pe "dumnezeul" lor?
    Sus In jos
    GaSpAr
    Arcas
    Arcas
    GaSpAr


    Numarul mesajelor : 850
    Varsta : 33
    Localizare : Iasi
    Puncte : 966
    Data de inscriere : 13/05/2011

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 4:48 pm

    nu e nevoie sa-l lauzi pe marele arhitect al masonilor adica diavolul, ca sa fii mason. pe forum nu stie nimeni ca esti mason, dar te identifica atunci cand le promovezi unele ideologii
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 7:15 pm

    GaSpAr a scris:
    nu e nevoie sa-l lauzi pe marele arhitect al masonilor adica diavolul, ca sa fii mason. pe forum nu stie nimeni ca esti mason, dar te identifica atunci cand le promovezi unele ideologii
    Foarte gresit!
    Nu le promovez nicio ideologie ci ma refer la un fapt real petrecut in Istorie !

    Evident ca Diavolul este Dumnezeul tuturor templelor sau religiilor ... ce naiba ..inca nu te-ai prins nici macar de atata lucru?

    Poi oare din ce cauza ...sa fie pen ca nu poti intelege realitatea? ...sa fie minusul de neuroni din creier cel te impiedica sa vezi faptul ca Atotputernicu nu a adus nici un bine omenirii ....dar in schimb RELE cate vrei, adica a adus saracie, mizerie, boala, molime si pandemii, suferinta, razboaie si moarte mai mult decat se poate ...vedem ca in ceea ce priveste relele, a fost extrem de darnic!

    Pai ce crezi ...oare cine e acela care a adus relele mai sus enumerate?
    O fi fost ... Dumnezeu sau Dracu?

    Hai sa vedem daca te duce mintea sa faci diferenta pe care si un copil de 1 an stie sa o faca ...cea intre kaka si Papa?
    Hai ...da-ti examenul ...sa te vedem .


    Ultima editare efectuata de catre Soimos in Dum Iul 10, 2011 6:41 am, editata de 1 ori
    Sus In jos
    Apopii
    Pagan
    Pagan
    Apopii


    Numarul mesajelor : 2372
    Varsta : 62
    Localizare : Aici
    Puncte : 2582
    Data de inscriere : 06/08/2009

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 9:29 pm

    Soimos a scris:


    Evident ca Diavolul este Dumnezeul tuturor templelor sau religiilor ... ce naiba ..inca nu te-ai prins nici macar de atata lucru?

    Poi oare din ce cauza ...sa fie pen ca nu poti intelege realitatea ...sau minusul de neuroni din creier te-a impiedicat sa vezi faptul ca Atotputernicu nu a adus nici un bine omenirii ....dar in cele rele, adica saracie, mizerie, saracie suferinta, razboaie si moarte, a fost extrem de darnic!

    Aici este ceva in neregula! Daca dumnezeu (atotputernicul Laughing ) a adus toate relele si doar cei legati la ochi nu sunt in stare sa vada asta din faptele sale descrise in mitul biblic, atunci el este Zeul (mai-marele) tartor al religiilor si nu Diavolul care i-a indrumat pe oameni pe calea cunoasterii!

    Practic religia crestina a pus egal intre Diavol si rau si intre dumnezeu si bine, ceea ce este taman pe dos!
    Sus In jos
    http://www.paganism.ro
    GaSpAr
    Arcas
    Arcas
    GaSpAr


    Numarul mesajelor : 850
    Varsta : 33
    Localizare : Iasi
    Puncte : 966
    Data de inscriere : 13/05/2011

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iul 09, 2011 9:53 pm

    Apopii a scris:
    Aici este ceva in neregula! Daca dumnezeu (atotputernicul Laughing ) a adus toate relele
    in primu lrand nu Dumnezeu a adus relele, raul a fost adus datorita neascultarii lui Adam si Eva




    Apopii a scris:
    Diavolul care i-a indrumat pe oameni pe calea cunoasterii!
    in al doilea rand, diavolul nu a indrumat pe nicio cale a cunoasterii. oamenii doar nu stiau ce e raul si binele, pentru ei nu exista aceasta notiune, era o armonie deplina. asta invata si masonii, ca diavolul le-a dat cunoasterea, dar se inseala si se pare ca ii inseala si pe naivii, care nu sunt in stare sa deosebeasca stanga de dreapta

    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 6:54 am

    Apopii a scris:

    Aici este ceva in neregula! Daca dumnezeu (atotputernicul Laughing ) a adus toate relele si doar cei legati la ochi nu sunt in stare sa vada asta din faptele sale descrise in mitul biblic, atunci el este Zeul (mai-marele) tartor al religiilor si nu Diavolul care i-a indrumat pe oameni pe calea cunoasterii!
    Ba ...totul este mai mult decat clar!
    Dumnezeul religiilor este Dracu ...iar fiul sau Lucifer ...doar un dracusor ceva mai mic ... revoltat!

    Acest lucru este clar exprimat prin 2-3 versete ascunse in mult prea stufoasa Biblie.

    De ex chiar GaSpar ne-a aratat ca dracusorul Christos cel care in cer era acel sarpe care a ademenit-o pe Eva sa manance din pomul cunoasterii binelui si al raului, care se autodenumeste Lucifer adica "aducatorul de lumina" ...dupa ce a fost pedepsit ptr gestul sau de Prometeu si aruncat pe pamant ca sa sufere si sa aduca rau pamantenilor (vezi Apoc 12.12) este aruncat dupa "Inviere"in iad unde devine exact ceea ce a fost ...adica acelasi balaur sau sarpe ....fapt pe care l-a demonstrat chiar GaSpar aratandu-ne ca in unele traduceri nu scrie Iad ...ci Hades ... ceea ce in intelesul iudeo-crestin al acestui termen inseamna "Imparatia balaurilor, serpilor si dragonilor" ...deci punct ochit ...punct nimerit!

    Sau mai pe scurt ...incercand sa combata ideea precum ca Isus-Christos ar fi Diavolul ... si-a tras singur un spitz in poponeatza si ne-a confirmat chiar el aceasta ipoteza!
    Sus In jos
    GaSpAr
    Arcas
    Arcas
    GaSpAr


    Numarul mesajelor : 850
    Varsta : 33
    Localizare : Iasi
    Puncte : 966
    Data de inscriere : 13/05/2011

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 9:20 am

    Soimos a scris:
    De ex chiar GaSpar ne-a aratat ca dracusorul Christos cel care in cer era acel sarpe care a ademenit-o pe Eva sa manance din pomul cunoasterii binelui si al raului, care se autodenumeste Lucifer adica "aducatorul de lumina" ...dupa ce a fost pedepsit ptr gestul sau de Prometeu si aruncat pe pamant ca sa sufere si sa aduca rau pamantenilor (vezi Apoc 12.12) este aruncat dupa "Inviere"in iad unde devine exact ceea ce a fost ...adica acelasi balaur sau sarpe
    doare mai Soimos, doare tare? inca mai repeti prostiile astea dupa ce am maturat cu tine pe jos?




    Soimos a scris:
    ....fapt pe care l-a demonstrat chiar GaSpar aratandu-ne ca in unele traduceri nu scrie Iad ...ci Hades ... ceea ce in intelesul iudeo-crestin al acestui termen inseamna "Imparatia balaurilor, serpilor si dragonilor" ...deci punct ochit ...punct nimerit!
    unii oameni nu ar trebui sa mai scrie pe forumuri, ci ar trebui sa isi ia medicamentele la ora care trebuie. ti-am dat link unde zice ca Hades este grecescul lui Sheol, dar ce sa-i faci unuia care minte omu' la ochi? oricum, important este sa-mi ramana mesajele sa vada lumea cum ti-am demonstrat ca esti un zero barat
    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 10:35 am

    [quote="GaSpAr"]
    Soimos a scris:
    Citat :
    De ex chiar GaSpar ne-a aratat ca dracusorul Christos cel care in cer era acel sarpe care a ademenit-o pe Eva sa manance din pomul cunoasterii binelui si al raului, care se autodenumeste Lucifer adica "aducatorul de lumina" ...dupa ce a fost pedepsit ptr gestul sau de Prometeu si aruncat pe pamant ca sa sufere si sa aduca rau pamantenilor (vezi Apoc 12.12) este aruncat dupa "Inviere"in iad unde devine exact ceea ce a fost ...adica acelasi balaur sau sarpe
    doare mai Soimos, doare tare? inca mai repeti prostiile astea dupa ce am maturat cu tine pe jos?
    Faptul ca de furie ca ti-am demascat minciuna cu care doreai sa-ti aperi convingerile, m-ai spurcat ca la usa cortului ..."adica ai spalat pe jos cu mine" ...nici pe departe ca mi-ai desfintat Teoria pe care ti-am demonstrat-o in modul cel mai clar!

    Deci daca ai fi rational si nu credincios ... nu cu mine trebuia sa te preocupi tu ...ci cu ideile pe care le expun argumentat aici pe forum!

    Poniemaiesi ...ma batlane?

    Citat :
    Hades este grecescul lui Sheol,
    Cata incultura!
    Si ce trist este sa vezi spectacolul unui incult care vrea sa para ca le stie pe toate ...dar nu bazandu-se pe stiinta ...ci pe Credinta a proasta!
    Intradevar Hades este traducerea in greaca a sheolului din limba ivrita !
    dar daca ai avea minte macar atata cat are un dinosaur din zilele de azi ...adica o gaina ... ai intelege ca Sheolul si acel Hades fac parte din Religia Mozaica!
    Hadesul in acceptiunea religiei crestine este "Imparatia serpilor varcolacilor si a dragonilor" ... prin urmare la care religie te referi?

    Citat :

    important este sa-mi ramana mesajele sa vada lumea cum ti-am demonstrat ca esti un zero barat

    Ha ha ha ...fi sigur ca mesajele tale vor ramane sa vada toata lumea ca prin credinta a proasta si incultura nu poti face fata unei discutii purtata pe baze rationale ...fara a te face de ras ...exact asa cum te faci tu!

    Ma troaca ...da de ce nu folositi voi crestinii termenul de sheol si l-ati inlocuit cu IADUL? ... de prosti ce sunteti ...sau din cauza ca stiti ca folosind amenintarea cu Sheolul ... nu speriati pe nimeni ...iar religia voastra trebuie sa sperie ...sa santajeze ...sa imprastie FRICA ...caci prin impunerea generalizata A FRICII puteti conduce si manipula prostimea ..adica exact scopul marsav pe care vi l-ati propus ... cum este si firesc pentru niste bestii cu aspect uman care si-au vandut trupul, mintea si sufletul, Diavolului!
    Sus In jos
    GaSpAr
    Arcas
    Arcas
    GaSpAr


    Numarul mesajelor : 850
    Varsta : 33
    Localizare : Iasi
    Puncte : 966
    Data de inscriere : 13/05/2011

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 10:43 am

    Soimos a scris:
    Faptul ca de furie ca ti-am demascat minciuna cu care doreai sa-ti aperi convingerile, m-ai spurcat ca la usa cortului ..."adica ai spalat pe jos cu mine" ...nici pe departe ca mi-ai desfintat Teoria pe care ti-am demonstrat-o in modul cel mai clar!

    Deci daca ai fi rational si nu credincios ... nu cu mine trebuia sa te preocupi tu ...ci cu ideile pe care le expun argumentat aici pe forum!

    Poniemaiesi ...ma batlane?
    batrane ti-am demonstrat cu propriile tale citate din biblie ca nu ai dreptate, ce tot o mai lungesti atata? a vazut si lumea cum editezi postarile mele pe motivede jignire, vrajeala toata ziua, erau argumente care deranjau, asa ca nu te mai fuduli atata



    Soimos a scris:
    Cata incultura!
    ai demonstrat-o



    Soimos a scris:
    Intradevar Hades este traducerea in greaca a sheolului din limba ivrita !
    dar daca ai avea minte macar atata cat are un dinosaur din zilele de azi ...adica o gaina ... ai intelege ca Sheolul si acel Hades fac parte din Religia Mozaica!
    SHEOL da face parte din religia mozaica, dar in cea crestina si in primele biblii crestine, gaseam HADES echivalentul lui SHEOL, caci crestinii din primele secole nu aveau doctrina iadului cum o au acuma. Deci HADES la crestini era tot una cu SHEOL la mozaici, asa ca du-te si canta la alta masa. Du-te si zii lui Black Velvet, nu mie


    Soimos a scris:
    Ha ha ha ...fi sigur ca mesajele tale vor ramane sa vada toata lumea ca prin credinta a proasta si incultura nu poti face fata unei discutii purtata pe baze rationale ...fara a te face de ras ...exact asa cum te faci tu!
    deci astea sunt atributele tale nu ale mele. eu am facut pe forum o analiza a scripturii si am ti-am oferit si cateva documentatii istorice, deci credinta nu isi are locul aici, dar trebuie sa pari si tu inteligent nu e asa? Very Happy


    Orice om care cunoaste putin biblia si-ar da seama imediat ca ce faci tu aici e bataie de joc

    Sus In jos
    Soimos
    mantuitor de religie
    mantuitor de religie
    Soimos


    Numarul mesajelor : 7108
    Varsta : 58
    Localizare : pe drum
    Puncte : 6685
    Data de inscriere : 20/04/2008

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 6:31 pm

    GaSpAr a scris:
    batrane ti-am demonstrat cu propriile tale citate din biblie ca nu ai dreptate, ce tot o mai lungesti atata?
    care ...acelea cu Sheolul sau cu Hadews ?
    tare mi-e teama ca nu pricepi nimic daca ai crezut asta!

    Citat :

    a vazut si lumea cum editezi postarile mele pe motivede jignire, vrajeala toata ziua, erau argumente care deranjau, asa ca nu te mai fuduli atata
    Pe mine niciodata nu ma deranjeaza argumentele chiar daca contravin parerilor mele ...ai fost editat ca in loc sa raspunzi argumentat ai facut atac la persoana !
    Si iti promity ca exact asa voi face si in viitor !



    Soimos a scris:
    ai demonstrat-o
    da am demonstrat ca nici macar nu intelegi ceea ce postezi aiurea!



    Citat :
    SHEOL da face parte din religia mozaica, dar in cea crestina si in primele biblii crestine, gaseam HADES echivalentul lui SHEOL,
    vad ca esti cam greu la intelegere!
    Intradevar Sheol = Hades ...dar in contextul aceleiasi religii ...adica cea Mozaica ...
    In crestinism unde a facut "dumnezeu" special IADUL ...ca stia cui v-ati vandut ... Hades este echivalentul Imparatiei serpilor si varcolacilor ...asa cum ai avut ocazia sa te convingi in citatul din engleza pe care ti l-am postat anterior!

    Citat :

    caci crestinii din primele secole nu aveau doctrina iadului cum o au acuma
    Poi cum sa o aibe atunci cand ei nu aveau religia crestina ci erau o secta a religiei Mozaice ?
    iar nu-ti pica fisa?

    Citat :
    deci astea sunt atributele tale nu ale mele. eu am facut pe forum o analiza a scripturii si am ti-am oferit si cateva documentatii istorice, deci credinta nu isi are locul aici, dar trebuie sa pari si tu inteligent nu e asa?
    Ai facut un rahat ...ai repetat aceleasi lucruri care se repeta intr-una de 2000 de ani ... nimic altceva!

    Citat :

    Orice om care cunoaste putin biblia si-ar da seama imediat ca ce faci tu aici e bataie de joc

    Asta este din p de v al celor VANDUTI ca tine !
    Cei care gandesc LIBER ... ca mine, gasesc exact interpretarea corecta si directa a sensului versetelor Biblice!
    De ex cand Isus-Christos afirma ca a venit sa aduca Nu pacea ci Sabia nu Iubirea ci dezbinarea astfelca fiu si mama sa nu se inteleaga ....noi intelegem exact asta ...si nu faptul ca Isus s-a dus la tutungerie ca sa-si ieie un pachet de tigari ...sau alte prostii departe de aceasta afirmatie clara si directa!
    Sus In jos
    MaSaCrU
    Pedestras
    Pedestras



    Numarul mesajelor : 5
    Localizare : Calarasi
    Puncte : 8
    Data de inscriere : 10/07/2011

    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 8:25 pm



    Soimos a scris:
    ntradevar Sheol = Hades ...dar in contextul aceleiasi religii ...adica cea Mozaica ...
    In crestinism unde a facut "dumnezeu" special IADUL ...ca stia cui v-ati vandut ... Hades este echivalentul Imparatiei serpilor si varcolacilor ...asa cum ai avut ocazia sa te convingi in citatul din engleza pe care ti l-am postat anterior!
    When the Hebrew scriptures were translated into Greek in ancient Alexandria around 200 BCE the word "hades" (underworld) was substituted for "sheol". (see Hellenistic Judaism).

    The New Testament follows the Septuagint in translating sheol as hades

    Tinand cont ca Sheol inseamna mormant, in concluzie si Hades din NT inseamna tot mormant. In crestinismul timpuriu, nu exista termenul de iad, adica loc unde sunt chinuiti pe vecie iar asta o poate confirma multe versete din NT. Soimos nici macar ce iti zice Wikipedia nu este adevarat?




    Soimos a scris:
    Pe mine niciodata nu ma deranjeaza argumentele chiar daca contravin parerilor mele ...ai fost editat ca in loc sa raspunzi argumentat ai facut atac la persoana !
    ar trebui sa-ti fie rusine, tu care injuri ca la usa cortului, banezi userii care iti zic ca ai probleme cu capul


    Soimos a scris:
    In crestinism unde a facut "dumnezeu" special IADUL ...ca stia cui v-ati vandut
    poate gasesti in crestinismul de azi, dar in cel timpuriu asta era o utopie. se pomeneste de Iazul de Foc, dar acela e altceva


    Soimos a scris:
    Poi cum sa o aibe atunci cand ei nu aveau religia crestina ci erau o secta a religiei Mozaice ?
    pai eu de crestinismul ala vorbesc nu de asta de acum, de care te folosesti tu


    Soimos a scris:
    Ai facut un rahat ...ai repetat aceleasi lucruri care se repeta intr-una de 2000 de ani
    singurul care face rahat esti tu. nu faci decat sa preiei niste teorii ale conspiratiei si le prezinti drept adevaruri. asta se numeste propaganda


    Soimos a scris:
    De ex cand Isus-Christos afirma ca a venit sa aduca Nu pacea ci Sabia nu Iubirea ci dezbinarea astfelca fiu si mama sa nu se inteleaga ....noi intelegem exact asta
    nu intelegeti nimic, nu faceti decat sa va bateti joc de crestini, atata tot. app daca a venit sa aduca sabia, a provocat vreo revolta? a omorat pe cineva? a instigat poporul la razboi? raspunsul este NUUU, caci sabia aici are sensul de CUVANTUL ADEVARULUI dar un propagandist ca tine nu o sa recunoasca in veci. Ia-te de mana cu sionistul Pavel Corut ca numai ala foloseste romane fanteziste si le prezinta adevaruri, exact ca tine
    Sus In jos
    Continut sponsorizat





    Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Empty
    MesajSubiect: Re: Ce va fi in anul 2012   Ce va fi in anul 2012 - Pagina 3 Icon_minitime

    Sus In jos
     
    Ce va fi in anul 2012
    Sus 
    Pagina 3 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
     Subiecte similare
    -
    » 2009 ... anul care a distrus Romania.

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Astrologie, Ezoterism, Paranormal-
    Mergi direct la: