Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Citate Faimoase Anti Religie

In jos 
+10
otilia
amanda
Zian
Apopii
Avram
etoile
Soimos
buburuzu
raTZiunea
H1perion
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 12, 2010 6:17 am

Zian, BOR l-ar face sfant si pe Mengele daca ar avea interesul si ar vedea vreun ghisheft in asta!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Zian
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 214
Data de inscriere : 09/02/2010

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 12, 2010 11:31 am

Apopii a scris:
Zian, BOR l-ar face sfant si pe Mengele daca ar avea interesul si ar vedea vreun ghisheft in asta!
Degeaba iesi la orizont, ca nu iti citesc mesajele. Ma deprimi! Pe asta l-am citit ca e mai scurt. Cunosc multi ca tine care vorbesc pe dinafara, fara sa aiba la baza cunoasterea a ceea ce critica. Ce ar fi sa nu mai pierzi vremea si sa te documentezi inainte? Ex poti sa vezi care sunt conditiile pe care trebuie sa le intruneasca cineva ca sa fie canonizat sfant.

http://www.stefancelmare.ro/Criterii-s2-ss12.htm

O sa vezi acolo un subpunct: Proslăvirea lui de către Domnul, cel puţin printr-unul din următoarele daruri sau puteri.

Eminescu este considerat un martir al neamului romanesc.
El continua sa inspire, din spatiile nevazute in care isi continua activitatea.
Daca nu stii nimic despre cultul sfintilor, documenteaza-te! Crestinii ortodocsi cinstesc in fiecare zi cate un sfant si se pun sub calauzirea si inspiratia lui.
http://www.calendar-ortodox.ro/

De ce nu ar fi si Eminescu cinstit astfel?
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 214
Data de inscriere : 09/02/2010

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 12, 2010 11:43 am

Soimos, dai dovada de lipsa de profunzime in gandire. Incerci tu sa mergi pana la origini, dar nu reusesti deloc. Se pare ca ti s-au blocat rotitele pe undeva.Legile astea ale naturii functioneaza asa singure? Nu au nici un principiu ordonator? Ar fi un mare haos, daca ar fi asa. Toate stiintele ar trebui sa aiba inainte de toate in vedere ca ele se subordoneaza Cunoasterii Absolute, care este Dumnezeu, ele fiind doar relative la timpul respectiv.

Suferi de o mare ingamfare si incredere in sine fara limite. Sper sa ajungi vreodata la starea in care NU MAI POTI NIMIC.

"Eu sunt viţa, voi sunteţi mlădiţele. Cel ce rămâne întru Mine şi Eu în el, acela aduce roadă multă, căci fără Mine nu puteţi face nimic. "(Sfânta Evanghelie după Ioan-Cap 15:5)
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 12, 2010 3:07 pm

Zian a scris:

Degeaba iesi la orizont, ca nu iti citesc mesajele. Ma deprimi! Pe asta l-am citit ca e mai scurt. Cunosc multi ca tine care vorbesc pe dinafara, fara sa aiba la baza cunoasterea a ceea ce critica. Ce ar fi sa nu mai pierzi vremea si sa te documentezi inainte? Ex poti sa vezi care sunt conditiile pe care trebuie sa le intruneasca cineva ca sa fie canonizat sfant.

http://www.stefancelmare.ro/Criterii-s2-ss12.htm


Daca ai impresia ca vorbesc pentru tine, te inseli amarnic, tu esti o cantitate nesemnificativa si habotnica! Eu vorbesc pentru cei ce au minte si inteleg sarlatania, lipsa de orice scrupule si falsitatea religioasa! Voi pierdeti teren pe zi ce trece si o sa ajungeti la stalpul infamiei istoriei!

Vorbiti de criterii de sanctificare, ha ha! 

Stefan cel Mare, a fost unul din marii domnitori ai Moldovei, daca i s-ar ridica o statuie de 10m din aur si tot ar fi putin pentru cat a facut el pentru acest neam, ca domnitor! In schimb, ca om a fost un curvar si ii placea sa-si pateze mainile de sange, adica un sfant crestin sadea. Eminescu v-a spus 'verde in fata' ca religia voastra este o sarlatanie, dar il faceti sfant... da bine la prostime atunci cand simtiti ca va fuge terenul de sub picioare! Pe cine credeti voi ca prostiti?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
amanda
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 22/12/2009

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 12, 2010 3:24 pm

[quote]
Citat :
Eu vorbesc pentru cei ce au minte
aiurea n tramvai cum poti sa ai asa pretentie cand chiar tu ai lipsa mare de minte MARE!!!!!!!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 12, 2010 3:37 pm

[quote="amanda"]
Citat :
Citat :
Eu vorbesc pentru cei ce au minte
Tu chiar nu te-ai prins ca n-am vorbit pentru tine?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
amanda
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 22/12/2009

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 12, 2010 3:50 pm

Citat :
Citat :
Tu chiar nu te-ai prins ca n-am vorbit pentru tine?
am spus eu ca ai vorbit cu mine?.eu doar prezentam un adevar in ceea ce te priveste
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 12, 2010 3:53 pm

Bine, stai jos!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
otilia
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 05/02/2010

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 12, 2010 5:27 pm

amanda a scris:

Tu chiar nu ai altceva de facut decat sa-ti dai cu presupusul?
Inafara faptului ca incerci sa denigrezi persoanele ,n-am citit nicio parere pertinenta.
Prea mult bun simt din partea lui Soimos,eu te-as fi banat de mult.
Sus In jos
amanda
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 41
Localizare : georgia,SUA
Puncte : 42
Data de inscriere : 22/12/2009

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 12, 2010 5:40 pm

Citat :
Inafara faptului ca incerci sa denigrezi persoanele ,n-am citit nicio parere pertinenta.
arata mi mie aici pe acest forum o parere pertinenta,tu chiar nu pricepi nimic?
Sus In jos
otilia
Pedestras
Pedestras
otilia


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 56
Localizare : my mind
Puncte : 47
Data de inscriere : 05/02/2010

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 12, 2010 5:48 pm

Am priceput Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_biggrin ,ignor persoana ta. Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_basketball
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 12, 2010 6:18 pm

Zian a scris:
Soimos, dai dovada de lipsa de profunzime in gandire. Incerci tu sa mergi pana la origini, dar nu reusesti deloc. Se pare ca ti s-au blocat rotitele pe undeva.


Deh ... daca eu sunt cam dus ...ma asteptam ca macar tu sa fi normal, sar se pare ca tu in inteligenta ra nu sti ca atacul la persoana nu tine loc de argument ...si nici nu iti face cinste!



Citat :

Legile astea ale naturii functioneaza asa singure?
Dupa cum vezi ...DA ...sau tu iti inchipui ca invarta cineva la roata?


Citat :
Nu au nici un principiu ordonator?
Cum sa nu aibe !
Ba chiar Creatorul lor sta la baza lor ...da sa nu cumva ai impresia ca acel Creator este cineva care l-a facut pe om dupa chipul si asemanarea ...adica 99% maimuta primata ... ci adevaratul creatorul universului nostru care este Big-Bangul ... cel dovedit si nu crezut, atunci s-a nascut si timpul si asa numitul "era Planck" la sfarsitul careia din materia cu o densitate de 1094 g/cm3 si o temperatura de 1032 au aparut conditiile celot 4 forte fundamentale ale materiei.
Efectul oscilator (alternativ) puternic,
Efectul oscilator (alternativ) slab
Efectul electromagnetic oscilant
si Gravitatia (scuze daca suna fals in L. Romana dar eu le-am invatat in german)

Citat :

Ar fi un mare haos, daca ar fi asa.
Asa este ... la inceput a fost haos (Tohu Vabohu) dar din pacate (ptr religie si cei care cred ca o slujesc prin credinta adica prin ignortanta) acea era nu a ramas asa cum era ci a "evoluat" si astfel putem vorbi pe baza de dovezi astro-fizice de alte etape, De era universului Inflationar.
De era Quark cand au inceput sa se nasca protonii si neutronii!
De era Hadronilor cand s-a sarbatorit botezul protonilor, neutronilor si din cearta acestora s-au format fiul lor "neutrino"
De era Leptyonilor cand s-au nascut electronii si au aparut pozitronii...
De era nucleosintezei care a nascut primi doi fii din tabelul lui Mendelev ...pe Litiu si Beriliu ... si odata cu ei sfarsitul erei radiatilor si inceputul erei materie
Deci vezi tu aici succint ai prezentata dovada ca Creatorul este Big Bang-ul
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Moz-screenshot
Citat :

Toate stiintele ar trebui sa aiba inainte de toate in vedere ca ele se subordoneaza Cunoasterii Absolute, care este Dumnezeu, ele fiind doar relative la timpul respectiv.
Ma stric de ras!
Ce legatura sa fie intre religia ta inventata de un sarlatan si impusa prin crima de un criminal in serie pe baza unui furt intelectual (furtul scripturilor altei religii) ...cu creatia?
Tu nici atat nu sti ca pana la juramantul lui Abraham, bici macat Yahwe originalul nu exista, daramite Dumnezeul crestin ...adica cel pe care cred ca l-au dobandit crestinii furand scriptura altei religii care erau atat de destepti incat au crezut ca furand textul si modificandu-l conform intereselor ...l-au putut fura si pe Dumnezeul acestora din ceruri...ha ha ha !

Citat :

Suferi de o mare ingamfare si incredere in sine fara limite. Sper sa ajungi vreodata la starea in care NU MAI POTI NIMIC.
Adica sa ajung ca voi?
Cei care nici macar sa invatati ceva si apoi sa hydecati rational nu sunteti in stare, ca vorba aia e mai usor sa crezi totul decat sa Stii totul, nu-i asa, si va retrageti in desert ca Gigel Pustnicu ca sa meditati la ceva ce nu stiti ci doar credeti?

Citat :

"Eu sunt viţa, voi sunteţi mlădiţele. Cel ce rămâne întru Mine şi Eu în el, acela aduce roadă multă, căci fără Mine nu puteţi face nimic. "(Sfânta Evanghelie după Ioan-Cap 15:5)
Draga pretine ... Isus a propovaduit exact altceva decat faceti voi religiosii si bisericile in care sarlatania e la ea acasa !
...eu ma intreb sincer ...oare nu va e frica sa dati nasul cu Isus la inviere in care credeti dupa ce va bateti atat de urat joc de el ?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 12, 2010 7:35 pm

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_eek inviere!?

nahh, ce tzi si omu! (vezi sa nu dai in bipolaritate)

esti alunecoooos Soimose!!!!!!
--------------------------------
apropo, stie cineva de ce are sharpele limba despicata?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 12, 2010 8:00 pm

Nu stiu de sarpe ... dar stiu de unii oameni cu mintea asa cum spui.
Daca nu era despicata vedeai clar ca am spus "oare nu va e frica sa dati nasul cu Isus la inviere in care credeti dupa ce va bateti atat de urat joc de el ?"

Si nu in care cred eu ...sau nici voi nu credeti in Hristos?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 18, 2012 6:01 am

O zicala care apartine lui soimos referitoare la credinta:

"Cine nu stie ... este nevoit sa creada"!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeDum Aug 05, 2012 9:35 am

Soimos a scris:
O zicala care apartine lui soimos referitoare la credinta:

"Cine nu stie ... este nevoit sa creada"!
Citat Ema,, Cine stie cu adevarat,acela crede,,!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeLun Aug 06, 2012 11:13 pm

EmaLovesJesus a scris:
Citat Ema,, Cine stie cu adevarat,acela crede,,!

grin Pai daca stii un lucru, ce nevoie mai ai sa-l si crezi? Ori stii cum e ori nu stii si crezi ca ar fi intr-un fel sau altul, dupa propria imaginatie.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 10, 2012 7:54 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
O zicala care apartine lui soimos referitoare la credinta:

"Cine nu stie ... este nevoit sa creada"!
Citat Ema,, Cine stie cu adevarat,acela crede,,!
Evident ca crede, dar CREDE numai lucruri bine CUNOSCUTE, existente in realitate si clar dovedite de stiinta ... si nu doar existente in imaginatia unora smintiti, si crezute de altii!

Iata un exemplu de credinta bazata pe realitati CUNOSCUTE si nu doar pe credinte inchipuite:
Eu de exemplu cred ca stalpii de inalta tensiune poarta sarme pe care este periculos sa le atingi, ptr ca transporta curent la tensiuni inalte, sau cred ca Navigatorul meu ma duce la adresa dorita!
Intelegi ce trebuie sa crezi?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeSam Aug 11, 2012 9:08 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
O zicala care apartine lui soimos referitoare la credinta:

"Cine nu stie ... este nevoit sa creada"!
Citat Ema,, Cine stie cu adevarat,acela crede,,!
Evident ca crede, dar CREDE numai lucruri bine CUNOSCUTE, existente in realitate si clar dovedite de stiinta ... si nu doar existente in imaginatia unora smintiti, si crezute de altii!

Iata un exemplu de credinta bazata pe realitati CUNOSCUTE si nu doar pe credinte inchipuite:
Eu de exemplu cred ca stalpii de inalta tensiune poarta sarme pe care este periculos sa le atingi, ptr ca transporta curent la tensiuni inalte, sau cred ca Navigatorul meu ma duce la adresa dorita!
Intelegi ce trebuie sa crezi?

Eu cred in Dumnezeul -Tatal,Fiul si Duhul Sfant.Fara credinta este cu neputinta sa-I fim placuti Lui.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeSam Aug 11, 2012 9:19 pm

EmaLovesJesus a scris:

Eu cred in Dumnezeul -Tatal,Fiul si Duhul Sfant.Fara credinta este cu neputinta sa-I fim placuti Lui.

Credinta placuta! Altii cred in sobolani si incearca sa se faca placuti lor... Cu ce difera credinta voastra de a lor? Cu nimic, tot credinta este, cu singura diferenta ca sobolanii sunt reali, pe cand trinitatea asta e doar de domeniul basmului grin
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeDum Aug 12, 2012 9:56 am

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Eu cred in Dumnezeul -Tatal,Fiul si Duhul Sfant.Fara credinta este cu neputinta sa-I fim placuti Lui.

Credinta placuta! Altii cred in sobolani si incearca sa se faca placuti lor... Cu ce difera credinta voastra de a lor? Cu nimic, tot credinta este, cu singura diferenta ca sobolanii sunt reali, pe cand trinitatea asta e doar de domeniul basmului grin


Nu uita ca si sunt creati tot de Dumnezeu!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeDum Aug 12, 2012 12:43 pm

EmaLovesJesus a scris:

Nu uita ca si sunt creati tot de Dumnezeu!

Asta doar in credinta voasta, nu si in realitate, ca realitatea nu are nimic de-a face cu o credinta invechita si primitiva, de pe vremea cand oamenii credeau ca Natura este dominata de zei si de un dumnezeu care se arata sub forma de tufa in flacari.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 14, 2012 1:12 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Nu uita ca si sunt creati tot de Dumnezeu!

Asta doar in credinta voasta, nu si in realitate, ca realitatea nu are nimic de-a face cu o credinta invechita si primitiva, de pe vremea cand oamenii credeau ca Natura este dominata de zei si de un dumnezeu care se arata sub forma de tufa in flacari.

Dumnezeu a fost ,este si va fi in vecii vecilor!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 14, 2012 3:51 pm

EmaLovesJesus a scris:
Dumnezeu a fost ,este si va fi in vecii vecilor!

hohot Iaca scartz tavaleala

Ai impresia ca o lozinca dintr-asta demodata si uzata de numa, numa, mai convinge pe cineva cu capul pe umeri? what

Daca dumnezeul asta sau altii de prin ceruri sau de pe altundeva ar exista, s-ar arata oamenilor!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 15, 2012 9:41 am

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Dumnezeu a fost ,este si va fi in vecii vecilor!

hohot Iaca scartz tavaleala

Ai impresia ca o lozinca dintr-asta demodata si uzata de numa, numa, mai convinge pe cineva cu capul pe umeri? what

Daca dumnezeul asta sau altii de prin ceruri sau de pe altundeva ar exista, s-ar arata oamenilor!

El se arata celor care Il cauta si in zilele noastre.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Aug 16, 2012 4:25 pm

EmaLovesJesus a scris:


Dumnezeu a fost ,este si va fi in vecii vecilor!
La fel si NIMICUL...si asta a fost si va fii in vecii vecilor ... exact ca si fratele sau Dumnezeu
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeDum Aug 19, 2012 8:36 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Dumnezeu a fost ,este si va fi in vecii vecilor!
La fel si NIMICUL...si asta a fost si va fii in vecii vecilor ... exact ca si fratele sau Dumnezeu


Tu ai nimic iar eu am totul! El imi da pacea ,fericirea si siguranta mantuirii!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeDum Aug 19, 2012 12:12 pm

EmaLovesJesus a scris:



Tu ai nimic iar eu am totul!
Ha ha ha ...ma stric de ras!
Tu n-ai nici macar cultura ...ce sa mai vorbim de ratiune !

Citat :


El imi da pacea ,fericirea si siguranta mantuirii!
Care el?
Piticul din creier?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeDum Aug 19, 2012 7:07 pm

[quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:



Tu ai nimic iar eu am totul!
Ha ha ha ...ma stric de ras!
Tu n-ai nici macar cultura ...ce sa mai vorbim de ratiune !

Citat :


El imi da pacea ,fericirea si siguranta mantuirii!
Care el?
Piticul din crei
TU AI PITICI PE CREIER!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 22, 2012 9:33 pm

EmaLovesJesus a scris:
TU AI PITICI PE CREIER!

Ba tu, ba tu!!! hohot Cum se numesc aia care va fac pe voi sa vorbiti in limbi inexistente si sa tremurati din toti rarunchii ca apucatii, nu pitici pe creier, sau o fi posedare demonica? Ce noroc ati avut voi ca nu va prins popa ala de la Tanacu, ca scotea toti dracii din voi tavaleala
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 22, 2012 10:19 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
TU AI PITICI PE CREIER!

Ba tu, ba tu!!! hohot Cum se numesc aia care va fac pe voi sa vorbiti in limbi inexistente si sa tremurati din toti rarunchii ca apucatii, nu pitici pe creier, sau o fi posedare demonica? Ce noroc ati avut voi ca nu va prins popa ala de la Tanacu, ca scotea toti dracii din voi tavaleala
In plus de asta saraca se lauda ca cineva din interiorul ei ii da pacea, fericirea si siguranta mantuirii...si nu stia cine i le da!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Aug 23, 2012 9:03 am

Soimos a scris:
Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
TU AI PITICI PE CREIER!

Ba tu, ba tu!!! hohot Cum se numesc aia care va fac pe voi sa vorbiti in limbi inexistente si sa tremurati din toti rarunchii ca apucatii, nu pitici pe creier, sau o fi posedare demonica? Ce noroc ati avut voi ca nu va prins popa ala de la Tanacu, ca scotea toti dracii din voi tavaleala
In plus de asta saraca se lauda ca cineva din interiorul ei ii da pacea, fericirea si siguranta mantuirii...si nu stia cine i le da!


Ai vrea tu sa gusti din darurile ceresti,dar diavolul din tine nu te lasa! Nici nu stii ce pierzi!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Aug 23, 2012 5:21 pm

Multumesc ...eu prefer darurile pamantesti ...ca ele sunt atat de bune si frumoase cum in mod sigur niciodata nu pot exista in cerurile dintre urechile celor cu capul gol pe dinauntru!
Tocmai din acest motiv oamenii sunt prostiti cu viata vesnica pentru ca cel mai frumos dar pamantesc este VIATZA, si nu fantomitul cu mortii din ceruri!
Ia sa le promiteti voi la oameni "fantomitul vesnic " in loc de viata vesnica, sa vedeti daca v-a mai veni cineva in biserica voastra pentru strans zeciuiala!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitimeLun Aug 27, 2012 3:14 pm

EmaLovesJesus a scris:
Ai vrea tu sa gusti din darurile ceresti

Darurile ceresti, hmmm, adica pielea ursului din padure... grin

Ia uite ce zicea Nikos Kazantzakis:

“Tot ce e bun in lumea asta e nascocit de diavol: muierile frumoase, primavara, purcelul prajit, vinul, in toate astea e mana Diavolului. In vreme ce bunul Dumnezeu i-a facut pe calugari, posturile, ceaiul de musetel si muierile urate, pfui!”

Eu nu vreau darurile ceresti, pfuuuuui hohot hohot
Sus In jos
Continut sponsorizat





Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Citate Faimoase Anti Religie
Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» De ce anti-religie si anti-biserica?
» Mai multe citate ATEISTE
» Citate, maxime si cugetari, despre prietenie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Opinii fundamentate :: Opinii fundamentate pro si contra-
Mergi direct la: